Maminky, těhulky a snažilky v Anglii a zahraničí III

slunicko2
14. lis 2008

Treti pokracovani diskuze...

Rada bych vsechny maminky, tehulky i snazilky pozadala o respektovani nazoru vsech, kteri se do teho diskuze pridaji!
Tato diskuze byla zalozena pred dvema roky jako podpora snazilek, tehulek i maminek v zahranici a melo by tomu tak zustat i nadale 🙂

Vulgarni prispevky na ucet dalsich clenu budou ignorovany. Nejsme na zakladni skole! 😉

slunicko2
autor
30. dub 2009

Milusko, a jakou ma mala tu stolici? Sean treba kadi i dvakrat denne. ale on ma ridkou stolici uz od malicka. Ja to nijak neresim, tak snad je to v poradku?!

Jinak souhlasim s tim, ze v cr se vyzaduji ruzna potvrzeni behem tehu, ktera jsou naprosto zbytecna! A vubec nesmyslne casove zatezuji nastavajici maminky. Kdyz mi segra rikala, jak musela pro razitko na plicni, aby ji lekar potvrdil, ze nemela tuberkulozu a tak... A tam ji sestra rekla, ze je ji to stejne na nic. protoze jedna zz otazek treba byla: jestli potkala nekoho s TB. Coz ona nemuze samozrejme vedet, protoze to nemaji napsane na cele 🙂 A pak ji ta sestra nakonec rekla, ze ji da povrzeni, segra vyleze na chodbu a mezi dverma na ni dychne nakazeny clovek a papir je na nic 😀 Nebo pak musela ke sve lekarce, aby ji dala potvrzeni, ze nema srdecni problemy. Jak to muze lekarka vedet, kdyz segra v zivote nemela zadne vysetreni? Krome selestu na srdci prece nemuze moc vedet???
a tak dale a tak dale...

A pak taky ten pobyt v nemocnici. Nejvic mi asi vadi, ze maminkam miminko odnesou! To se priznam uplne rudnu vzteky! At mi nekdo vysvetli, proc to tak musi byt???? Ja jsem Seana mela celou dobu u sebe. Po cisari, potom co dostal kyslik a byl zabaleny (vsechno vedle me) jsem ho dostala k sobe. A hned se mnou jel na pokoj. Tam ho take prede mnou midwife umyla a zvazila...

Tak Alfie uz vesele opakuje bota bota a Sean porad nic. jenom rika dej! 🙂

Jdu se podivat na Magisi miminko.

slunicko2
autor
30. dub 2009

To je krasnoucke miminko 😵 Hned jsem si zavzpominala! ma krasne bodicko 🙂 Moc jim to vsem pohromade slusi.
nevite, proc mela magisa cisare?

peppapig
30. dub 2009

Holky, ja se priznam, ja si taky nepamatuju vase jmena 🤐 (forensica, ja jsem Vendy)

Milusko, ja jsem pro neplanovane tehu prerusila uni, az bude M jednou ve skole a pokud se prestehujeme zpet do Cambridge, rada bych si zbyle 2 roky dodelala, ted na to nepomyslim, pri M bych full time study nezvladla. Ja nepracuju, ale po lete uz bych docela rada, zatim jsem byla na par interviews, uvidime, delam si NVQ4 in accountancy, ale poptavka bez zkusenosti je ted nic nez moc pac propusteni z bank nam 'berou' praci 😒 Mia je ve skolce one full day (8am-6pm) a pak podle potreby, obcas chodi na dopoledne a od zari zacne mo-fri, pokud vse pujde pdle planu. Vidim na ni ze to prostredi miluje a dela pokroky, trebas pisnicky, ktere ja v anglictine neznam atd, jsem na ni pysna. Ale holky vubec mi nechce mluvit cesky a to se posledni dobou dost snazim na ni mluvit jen cz, ale mam v zaloze 6tydnu v cr v lete, tak mamka rikala ze si vezme do parady.

K tem porodum, ja jsem taky moc rada, ze jsem rodila tady, kdybych si to neprozila na vlastni kuzi asi bych mela predstavu z cech, tehule=pacientka. Ke me midwife navic chodila na app domu. Moji mamky kolegine porodila v CR ve stejny den jako ja mela M, tak jsme si cele tehu klabosily, proste nechapala, ze jsemmela jen 2 scany a zadne prohlidky ze spodu, ja jse byla do 24 hodin po porode doma, ona trcela v porodnici 6 dni a to rodila bez komplikaci a prirozene. Ja se tesim, ze si t t v uk jeste aspon jednou odrodim.

magisky Wilik je nadherny, tak jsem uz koukala, takovej modrej bobinek a mamina nevypada vubec unavena, takovasvezi. Ja jsem se po porodu citila skvele po vsech strankach, ale vypadala jsem jak vul.

magisa
1. kvě 2009
forensica
1. kvě 2009

Teda, Moniko, jsem normalne uronila slzu, maly je nadherny 😵 Tak si ho moc uzij a hlavne nedej na rady priblblych knih a delej vse jen podle sebe. Oni vyrostou z toho miminkovstvi tak rychle ze to ani neni mozne.

Vendy, no s tou cestinou, kamaradky dcerky taky nechtely vubec mluvit cesky. Ale jakmile prisel nekdo na navstevu (treba ja) a mluvila jsem jen cesky tak ony anglicky ani slovo. Jak budes s ni v CR tak se urcite rozmluvi. Jinak Forensica (Veronika), Fairly (Helenka),Slunicko (Zuzka),ostatni jsou myslim tak nejak poznatelne.

Holky, jak to mate s tou chripkou, bojite se jezdit hromadnou dopravou a tak? Ja musim priznat ze od te doby co jsem matkou jsem mene racionalni a vic podelana z takovych veci 😅

janauk
1. kvě 2009

Ahoj holky, zdravim Vas vsechny pri patku.

Tak mi uz jsme po scanu a vsechno se nastesti zda byt v poradku. 😉 😀 A uz ted mi ten prcek prijde jako nejkrasnejsi na svete, myslim ze ze me bude matka k nevydrzeni 😎

Moniko, teda ja mam take slzy na krajicko. William je k zezrani a moc vam to tam slusi. Jsem rada ze jste vsichni v poradku a ze jsi byla s peci v St. Michaels spokojena. No snad je to podobne v Southmead.
Tesim se az se uvidime!

Tak ja jsu pracovat

😒

forensica
1. kvě 2009

Jo, jeste jsem si vzpomnela, to byla myslim Zuzka co se me ptala na ten muj kocarek. No v podstate jsem spokojena. Pozitiva - velice snadno se s nim manevruje, vleze se do kufru Fabie, da se dat uplne narovno takze dobry na zadicka, vysoka rukojet na dlouhany jako je manza, prekvapive prostorny a snadno prisupny nakupni kosik.
Negativa- je docela vratky, snadno se prevazi dozadu kdyz tam vrazim tasku (coz by se stejne nemelo).
Takze jsem snad i spokojena, za ty prachy 😉 Priste bych si ale poridila kocarek kde bude mala koukat smerem ke me (tady jsme mohli koupit carycot, ale jelikoz ja mela mega ovci fusak tak jsme se na to vyprdli), jelikoz kdyz sviti slunko ci fuci tak obcas musim tlacit pozpatku.

forensica
1. kvě 2009

Jani, super zpravy 🙂 Koukam ze jste si nenechali rict co to bude 😎

peppapig
1. kvě 2009

Monco zvladla jsi to krasne, ja netusila, ze jsi mela sekci, hlavne,z e jste oba zdravi a stastni!!!!!! Super jsi to napsala 🙂 Tesim se na dalsi fotky Williamka, ja jsem taky baba zvedava 😀

Verco diky za info o jmenech 😉 , tak si vas zkusim zapamatovat, ale ja jsem na jmena hrozna i kdyz se s nekym seznamim osobne. Minule jsem predstavovala straouska s classmate a jeji jmeno mi neprislo na jazyk, hruza.

Ja spoleham, ze se mala u nas doma v CR rozmluvi, bude tam mit spousty deti a teticek a uz se nemuzu dockat, pocasi nam snad bude prat!!! Jinak anglicky uz se pekne rozmluvila, sice vety jeste nic moc, ale krasne opakuje a popisuje, a ma bajecnou pamet na pohadky v tv 😅

jano gratuluji k uspesnemu scanu. Ja ve 20tt plakala pri obrazovce stestim a muzik se mnou 🙂

Praseci chripka, me taky zacina 'desit', co mam dite furt neco kontroluju a spekuluju nad zdravim nas vsech. Jak vidim riticiho se pejska, smer Mia a ja, tak nasadim takovou facial expresion, ze se i pes lekne natoz tak panicek. Proste se o malou bojim v dobrem slova smyslu, ale nas tatinem to prehani, nebyt me, on by ji ani chodit nedovolil, aby nekam nespadla nebo by ji nekdo unesla atd, chlapi 😎

magisa
1. kvě 2009

Verco - sice hodne ctu co se tyce veci ohledne miminek, ale ovlivnit se nenecham...Na konikovy se ptam na rady, ale snazim se ridit materskym instinktem a vybrat si ze vseho jen to nejlepsi a pro nas nejvice vyhovovujici..

Porad se nemuzu na maleho vynadivat, je to takovy nadherny pocit byt maminkou 😵 😵

Jani - gratuluju ke scanu, tak uz se ti to taky pomalicku blizi...Verim, ze Southmead nemocnice bude taky v poho, mozna zalezi co vsechno budes od nich ocekavat.Ja jsem byla pripravena na to nejhorsi a byl jsem opravdu mile prekvapena...Ani na jidlo se nemuzu nejak stezovat... 😝 Ale ja jsem srotovna, snim na co prijdu 😅

Vendy - mala je opravdu sikulka s tim jak mluvi a opakuje...Muj synovecek ma 19 mesicu a vic jak mama,tata,teta,baba a brm brm /jako auto/ z neho nedostanes 🙄

miluska.woolley
1. kvě 2009

Monco ja jsem baba zvedava a vcera jsem se tu vecer potulovala 😀 . Jeste jednou gratuluju, maly je fakt uzasny, ja jsem broody... kdyz jsem vcera prohlizela fotecky, tekly mi slzy.

Holky jsem porad nejaka namekko, dneska jsme se byli podivat na staveni maje, hrala dechovka, tancovali kolem maje v krojich a ja slzela... a to jsem prosim v Nemecku... Vzpominala jsem na nase prvomajove pruvody.

Vendul, s tim ze ti mala nechce mluvit cesky jsem to uz slysela od nekolika maminek, hlavne vytrvat a mluvit na ni dal cesky, ono se to casem srovna. Rikala mi jedna ze doma po male i opakuje cesky to co mala rekla nemecky. Az budou velke, jeste se nam podekujou ze jsme je ten jazyk naucily.

Veru, uz mate nejake potvrzene pripady v Londyne? Ja koukala vcera na dokument CNN s WHO doktorama, rikali ze v mistech s potvrzenyma pripadama se s miminkama a astmatikama vyhybat davum lidi... u nas v Mnichove zatim nic neni, takze zatim neresim, v patek letime do UK, tak mam smisene pocity z letiste. V podstate tam ale vcera rikali ze nemame plasit. Jako treba od zname childminder zakazala aby deti mely v lunchbox sunku nebo cokoliv z veproveho... pritom virus se prenasi z cloveka na cloveka a ne z prasatek...
Celkove jsem po shlednuti toho poradu klidnejsi, takze pokud mate nekdo pochyby, doporucuji si neco o tom precist, protoze media obcas siri poplasny zpravy a pusobi paniku.
Jako jsem nekde na konikovi cetla, ze v CR jsou leky jen pro 5 lidi... kdo tohle pustil do obehu a proc si mysli ze je potreba to vedet?

magisa
1. kvě 2009

miluska - 😵 😵 😵

janauk
1. kvě 2009

Milusko, jak se citis? Jeste ti je slabo? Snad to byl jen ten tlak, ja to mam take hodne casto.

Jinak dekuju za gratulace ke scanu. My jsme take meli trosku slzave udoli, ale abych pravdu rekla, vse to tak nejak probehlo strasne rychle ze jsme pak stali venku z fotkama a poradne nevedeli ktera bije. Hned bych si to zopakla a nejradeji bych se na prcka divala cele odpoledne.

Magiso, jak se citis po cisari?

Holky, to jste me tema vasema zkusenostama z porodnice uklidnily. Me take prijde ze ta pece v Cr je prehnana, na co potrebujete tolik vysetreni?!

Verco, co mate za kocarek? Promin ja to zapomnela a libi se mi ze rikas, ze ten Vas je dobry pro dlouhany a to my oba jsme.

forensica
1. kvě 2009

Jani, Luna mix od M&P 😉

janauk
1. kvě 2009

Verco, diky uz si to pisu a zkouknu to 😉

slunicko2
autor
1. kvě 2009

Magiso, moc pekne jsi to napsala! 😵 Ja jsem byla zvedava, proc jsi mela nakonec cisare! Maminkovstvi si uzivej 🙂 Jak moc te boli bricho? A mas stehy nebo svorky?

Verco, diky za popis kocarku 🙂 Me to zajimalo, protoze s holkama tady v uk si rikame, ze idealni kocarek neexistuje 🙂 Ja uz bych pri druhem zase nesla do quinny. Kdyz jsem ho pouzivala s carrycot nebo autosedackou, tak byl skvely. Ale jak Sean vyrostl, tak dost drina. Sem do toho terenu se proste nehodi 🙂

K te swine flu. My mame tady za rohem nekolik zaku s podezrenim. Ale je to cele takove podivne. Par jich prislo do styku s nekym kdo se vratil z mexika a nekolik deti ma ted symptomy chripky... Jenze ten clovek se vratil vubec zadne nema. vznikla tu mensi panika a rodice si hromadne jezdi pro deti do skoly a berou si je domu z vyucovani.
Ja se teda malinko bojim.. ale je to tak, jak pise Verca, resim to hlavne kvuli Seanovi 🙂

Jani, velka gratulace k vysledku scanu! 🙂 Kazda z nas tu ma to nejkrasnejsi dite, za to se vubec nestyd 😀 😵

Peppo, dulezite je, ze ti mala rozumi, kdyz mluvis cesky. Ona pozdeji pochopi, ze na tatku se mluvi anglicky a na maminku cesky 🙂

forensica
1. kvě 2009

Milusko, myslim ze akorat rikali ze uz nejaky pripad tu je . No uvidime, ale cestovani mozna malinko omezim 😅

Zuzi, mas pravdu, idealni kocar neni.No ja dostala sedacku od sefove tak jsem ani zadny kombinovany kocar nechtela/nepotrebovala.

Tak me napada, jake mate kdo sedacku na tu druhou fazi jak uz je ditko prez 9kg (myslim). K uz pomalu couhaji nohy a narazi na sedacku tak bych mela zkoumat co koupime.

magisa
1. kvě 2009

praseci chripka - ted jsem videla v tv, ze u nas v Bristolu se vyskytla, dokonce kousek od meho bydliste...tak to snad s malym nepujdu ani ven...se bojiiiim

Myslim si ze jak cisar tak normalni porod ma sve bolistky...Me jizva boli hlavne v noci, to se sama nepostavim ani z postele..je to mazec jak se mi chce na wc a k tomu breci maly a ja se ani za boha nemuzu hnout...beru nejake tabletky od bolesti a samozrejme paracetamol /ten jak vsechny vime je tady na vsechno 😠 / Dneska mi rikala midwife, ze to jeste nejakou dobu bude bolet 😒
Nejhorsi je pro me poloha pri kojeni, zkousela jsem v sede i v leze, ale zustat v jedne poloze vice jak hodinu je nadlidsky vykon

slunicko2
autor
1. kvě 2009

🙂 ja uz tady premyslim, jak nakupuju tin soup do zasoby! 😝

Verco, ze koukaji nozicky, to nevadi. Hlavne nesmi precuhovat hlavicka! Ja mam Britax, a jsem spokojena.. Holky tusim zase maji maxi cosi a take jsou spokojene.

Ja zase resim, jestli u te do 4 let veku muze precuhovat hlavicka nebo ne. Seanovi uz totiz malilinko presahuje. Meri uz 91cm! Ja jsem merila 110cm ve 3.5 letech, jemu je 20 mesicu!

Magiso, ono to rychle prejde! Ten prvni tyden nebo dva jsou vazne nejhorsi! Ja jsem presne jako ty nenavidela, kdyz jsem se musela zvednout z postele a zvednout maleho z postylky. To me bolelo asi nejvic. A pak ta snaha kojit v nejake prijemne pozici! Ale zase me prekvapilo, ze me to jinak zase tolik nebolelo. Slepak byl pro me horsi 😝

forensica
1. kvě 2009

Magiso, me dali 500 paracetamol v kombinaci s demerolem (myslim) a to teda pomahalo na bolest pekne. Ja teda mela 'jen' masivni epiziotomii, tak nevim o kolik je sekce bolestivejsi.

Zuzi, no jo ale jak je ta sedacka proti smeru jizdy tak je prece narvana na zadni sedadlo. No a jak ji vycuhuji nozky tak ji narazi na to sedadlo takze to pro ni brzo bude dosti nepohodlne. Je to to male maxi cosi. Super, mrknu na to co pises. Dik.

Dnes mi prisla ta halenka z Monsoonu, je suprova a padne perfektne. No asi holt mam stesti ze mam opravdu konfekcni postavu. Az teda na prdel, kalhoty si kupovat netroufam 😅

slunicko2
autor
2. kvě 2009

Verco, holky maji tu vetsi maxi cosi. Ja mam ten britax od narozeni do 4 let. Simca myslim take. S tema nozickama to byl u nas take problem. Maly se odrazel od sedacky.
Snad ti poradi Kata, Nico byl v te male sedacce dele.

Ja jsem paracetamol nemela. Mela jsem neco silnejsiho. A je fakt, ze to byl sakra rozdil... brala jsem kazdou tabletku, kterou mi midwife dala 🙂

Ja myslim, ze epizotomie je taky dost neprijemna! Cisar byla takova dost tupa bolest. V podstate jsem pul roku po porodu necitila spodni cast bricha 🙂 Zajimave, jak brzy clovek zapomene 🙂

peppapig
2. kvě 2009

Cau holky, tak jak jste prozily 1.Maj ten lasky cas 🙂 My jsme se vsichni tri vasinive libali v parku pod jabloni za deste, velmi romanticke 😵

Magis, Mia se taky rozmluvila az po 19 mesici, tak se nic neboj. I ted je to potvurka, kdyz jsou okolo jini lide, tak je jak zarazena. Ale doma pri nas mluvi a mluvi. S cestinou je to u me taky na nic, tim, ze tu nemam ceskou kamosku, tak nekdy mluvim s malou jen anglicky a pak si vzpomenu a micham to dohromady, coz je to nejhorsi co muze byt. Musim se na to poradne soustredit a snad to M dopracuje na plynulost 😉

Verco, nase M byla v te newborn-9kg sedacce dost dlouho a taky ji koukaly nohy, ale zase nikdy je netlacila proti sedadlu atd, bya spokojena, nevim do kolika mesicu by v ni byla nebot nam tehdy odeslo auto, to mela 8mesicu a pak jsme koupili dalsi fazi sedacku 9kg-18kg maxi cosi, takovy stredni prumer, ani nejdrazsi a nej technicky vyspela, ani nejlevnejsi. M ma ted okolo 12kg a zatim je ok, ikdyz vyskove uz tak tak. Kdybych mohla znova volit koupila bych 9-36kg. Jo cetla jsem par clanku a slysela, ze ty sedacky po smeru jizdy nesplnuji vsechny potrebne safety, ale stale se prodavaji, tak nevim.

Tak venku je krasne a my musime na nakup do sainbury's fuj, uz se tesim na davy lidi a prazdne regaly. Zkusim pak post velmi nekvalitni video ze vcerejska, mala delala palacinky, mozna i neco napovidala 😉

forensica
2. kvě 2009

Vendy, no tak to urcite nehrozi do 8 mesicu. Mlada uz ted ma 7kg a opravdu je uplne nakraji 😅 Za chvili jedem do B&Q tak se kouknu kolik tam ma jeste mista. Ony se prodavaji ty vetsi sedacky tak ze deti koukaji proti smeru taky? Ja mysela ze ted uz jen po smeru.No jak vidis, musim se do toho podivat.

Zuzi, no byl to nastrih dobrych 5cm a sedela jsem na dvou polstarich 3 dny. Ale pak to preslo, jen to furt trochu vadi pri tuleni 🙄

Tak a uz musim koncit s eBay, jsem si prave zakoupila uplne nove saty z Monsoonu za £14.98 😎 a sukni za £4 z topshopu. No Bjorn rika ze nechodim po hospodach a kavarnach tak proc neutratit za neco co mi udela radost ze 🙂 Asi ma pravdu, navic kdyz je to tak levne. Ja budu letos teda takova kocka 😀

simona.w
Autor odpověď smazal
Zobraz
simona.w
Autor odpověď smazal
Zobraz
forensica
2. kvě 2009

Simco, dik za ten odkaz, uz na to koukam 🙂 S tim ze asi dlouho nebudes 2v1 tak nejak pocitame, prece jen uz jsi v terminu ze 🙂 Tak uz jsme tu desne netrpelivi a zvedavi na fotecky a jmeno a tak. Doufam ze nam das vedet az se to rozbehne at se tu muzeme spolecne tesit 😉

kaata
2. kvě 2009

Ahoj vespolek. Doufam, ze uzivate dlouheho vikendu a pekneho pocasi. My jsme dnes vyrazili poprve po zime na "nasi" PYO farmu na chrest a hned jsme ho udelali k veceri. Dokonce i Nico pomahal sbirat, ale moc se teda k praci nemel.

Pry je to Svedsko, kde podle zakona musi deti do 4 let byt proti smeru jizdy - udajne kdyz dojde k narazu, tak je to bezpecnejsi kdyz je ten impact zadickama nez pasama na telicko. My pouzivali nasi Maxi Cosi Cabrio asi do 15 mesicu, bylo nam to tehdy hodne doporuceno prave kvuli te bezpecnosti. Ted mame Maxi Cosi Tobi. Muzu taky vrele doporucit. Dobra je i v tom, ze ma pohodlonou operku hlavy, kdyz dite usne, tak mu nepadne hlavicka - a ta operka se da i vysunout nahoru jak poporostou. Navic ji pasy drzi na dvou mistech - jak dole tak nahore.

Verco odivuju tvoji vytrvalost na eBay, koukam, ze mas pomalu novy stanik 😀 Ja jsem na tyhle veci taky totalni neznalec, nidky jsem nepouzila. Musim priznat, ze mi to prijde jako hrozny pozirac casu. Ale uznavam, ze si tam asi clovek prijde na hodne dobre bargain.

Tak jsem dnes nakoupila konecne pisek na Nikyskovo posikoviste a nejake lopaticky, kyblik...tak to bude mit zitra jako prekvapko, uvidime kolik pisku zustane v piskovisti.

Hezky zbytek vikendu vsem!

simona.w
Autor odpověď smazal
Zobraz
slunicko2
autor
3. kvě 2009

Seanovi ted bude 20 mesicu a k mluveni se vubec nema! Sem tam mu to ujede, takze vim, ze slovicka umi. Ale mluvi si porad tou svoji hatmatilkou! 😝

Ja se na tu nasi autosedacku take musim podivat. Seanovi uz z toho skoro kouka hlava a je na posledni dirce. A to mu nejsou jeste ani 2 roky.

Simco, drzim palce, at uz se to rozjede! Hlavne, at to jde vsechno rychle!

Verco, pane jo, 5 cm! A ma te to takhle jeste bolet?

My uz take mame piskoviste ready. Zatim je pisek jenom uvnitr 🙂

forensica
3. kvě 2009

Kato, no ja kdyz tak kojim a mam jen jednu ruku na pocitac tak to je tak akorat na tu eBay 😀 Dik za nazor na sedacku, taky na ni kouknu. 🙂

Simco, no ja to myslela ze uz je to donosenatko a taky ze uz jsi vlaste dal nez ja se dopraovala s K 😀 Ale ty konta super, treba uz tu mame noveho mimise co devcata 😵

ZUzi, no ono je to teda komplet zahojene ale asi trva nez se ta jizva trosku zjemni a povoli. Musim priznat ze je to sexovani uz daleko lepsi, ale furt to jde ze zacatku citit 😠 .