Maminky, těhulky a snažilky v Anglii a zahraničí III

slunicko2
14. lis 2008

Treti pokracovani diskuze...

Rada bych vsechny maminky, tehulky i snazilky pozadala o respektovani nazoru vsech, kteri se do teho diskuze pridaji!
Tato diskuze byla zalozena pred dvema roky jako podpora snazilek, tehulek i maminek v zahranici a melo by tomu tak zustat i nadale 🙂

Vulgarni prispevky na ucet dalsich clenu budou ignorovany. Nejsme na zakladni skole! 😉

zuzkakrupka
1. zář 2009

Dakujem 🙂 aj tak stale rozmyslam ci nepojdem stravit tehotenstvo na slovensko samozrejme ze by som tam aj odrodila , ved sa este uvidi este je skoro

zuzkakrupka
1. zář 2009

janauk
hej ale len na partime par hod do tyzdna v dominos pizzerii a mame s priatelom tattoostudio tak sem tam sa pokusam aj tetovat ak su ludia, a drzim palce nech ti daju este lepsiu midwife ako mas teraz k porodu

zuzkakrupka
1. zář 2009

janauk
huuups napisala som to ako tatar ale dufam ze mi rozumies 🙂

janauk
1. zář 2009

Rozumim 😉 dekuju za prani.
Milusko, ted jsem na FB videla fotecky baracku. Moc moc peknej, prostornej a krasna zahrada. Ale asi si maknete co? Ta barva zachodu je nepopsatelna!!! 😀

peppapig
1. zář 2009

Verko, moc gratuluji k baby girl, at jste obe zdrave!!! Mala je krasna 🙂

Uz dlouho jsem nic nenapsala, koukam, ze to tady i v dobe dovolenkove zije. Tehulkam se to krati, my jsme teda jeste nedosli k zaveru, zda dalsi mimco ted nebo later 😒 Asi tomu nechame volny prubeh, jako to bylo u prvniho lol. Jinak pocasi letosniho leta opravdu stalo za nic, pocitam, ze to rok od roku bude horsi. Paraky v CR nam taky utekly, pac jsme cekali zda M dostane ty proklate nestovice (Zuzka mela pravdu, M je nedostala) a pak nas skolila swine flu, tak velke prazdniny v Ostrave se nekonaly 😢 Zitra letime jen na dva tydny, uz se nemuzu dockat.

Preju vsem krasny den, dovolenkovi at se v poradku vrati do UK, skolkari a skolaci at uspesne zacnou novy rok, snazilkam at se zadari 🙂 Nejvyssi cas jit balit kufr na zitra 🙂

saza007
1. zář 2009

Verka - mala je naaadherna! Este raz gratulujem, zvladla si to vyborne - a bez stiches - well done!

Jani - mas posledny tyzden v praci, dufam, ze ta velmi neprehanaju. Citis sa fajn?

Ja mozem povedat, ze mam toho akurat dost. Posledne dve noci teda nic moc... 🙄 Dnes mi vo vlaku len tak hlava padala od unavy 😅
Zajtra idem ku consultantovi, myslim, ze brusko od minuleho tyzdna dost podrastlo, tak ma hadam neposlu na scan.

Peppapig - co sa tyka kociarika, este stale sme ziadny nekupili! Vyzera to tak, ze nase mimco sa bude musiet naucit hned chodit 😅 😀 😀

Zuzka krupka - drzim palce na midwife appointment.

peppapig
1. zář 2009

saza, vidis, ja jsem si rikala, zda uz jste koupili ci ne 😉 Ted koukam, ze miminko uz za chvilku prijde na svet 😅 Ze pry chodit 😀 😀 , pri nejhorsim ho muzes nosit na zadech hihi.

Verko, az ted jsem si poradne precetla o tvem porodu 😨 nemela jsi to holka lehke, ale zvladla jsi po bajecne a fakt, ze bez zasivani, super.

forensica
1. zář 2009

Verko, tak to koukam, ja vytuhla po pethidinu jak spalek ani nevim na jak dlouho a pak jsem dve hodky tlacila v polospanku. Ani jsem nemohla udrzet oci otevrene a blabolila jsem. Tak nevim jestli mi nedali mega davku jak to tak ctu 😅 Ohledne mlika, neplasit,ono jeste dorazi. Bacha na pumpu, ono ti to muze ty bradavky jeste vic rozbolavet. Hlavne moc netahat a cekat az se samo mlicko spusti 😉 Urcite to bude dobre 🙂

Sazo, urco to bude v pohode kdyz rikas ze ti brisko porostlo. S kocarkem si nedelej starosti, ja tu znam jednu maminu a jeji synek ma myslim 9 mesicu a ona kocarek nema, jen ho nosi v nositku 😕 Si nedovedu predstavit ze bych teda takhle tahala ten nas desetikilovy darecek 😅

Zkouska nic moc, ale myslim ze projdu. Ale reknu vam, 3 hodky psat a soustredit se je teda maso. Jsem si doma s malou docela odvykla premyslet 😅 No nic, tak jeste jedna zitra a prvni semestr mam za sebou 😎

janauk
2. zář 2009

Sazo, presne tak uz mam jen tri dny. Jupiiii. Posledni tydny/mesice tu byli strasne hekticky a tak se moc tesim na par dni volna, potrebuju se pred tim porodem dat trosku do pohody. Jinak jsem ted strasne narostla a brisko hodne sestoupilo dolu. Je to cim dal nepohodlnejsi a o spani ani nemluve 😒 Good luck u konzultanta! To je dobry s tim kocarkem 😉 my bychom ho mohli vozit v kolci ale u Vas Londyne? 😀
Veroniko, ja te s tema zkouskama fakt obdivuju. Uz bych to nezvladla. Kolik jich jeste mas?
Peppopig uzijte si vylet do Cech.

forensica
2. zář 2009

Jani, no docela jsem rada ze jsem je ale nedelala v tom Lednu jak jsem mela. S tim pupkem bych to asi 3 hodiny neusedela, fakt je to nejake narocne. Jeste jedna dnes a pak pohov az do Unora 🙂 To je dobre ze pupik sestoupil, to se pak lip dycha 😉

Vendy, tak stastny let, poukud jste jeste nevyrazily a uzijte si to!

kaata
2. zář 2009

Ahoj holky, Verko moc gratuluju k holcicce, mala vypada rozkosne, vazne krasnoucka! porod zni jako nic moc teda - je videt, jak je to casto opravdu v lidech, ale i v jejich stupidnich procedurach. Hlavne ze to mas za sebou a jsi v pohodli domova. Jak se rozjizdi kojeni?

Vendulo, uzijte si to krasne doma, snad zi uzijete trochu z babiho leta jeste. Tady zu to pocasi zase stoji za starou backoru.

Zuzko, my mame ted velikost 24 - to je myslim 7. No je to des - noha mu za par mesicu vyrostla o dve cisla! 🙂 Jak to mas ted s praci, je Sean zpatky ve skolce?

Simco, vitejte zpatky, snad jste si to doma i trochu uzili pres ty neduhy a neplechy nemoci a stipancu! Co jste podnikaly? Aspon jste byli v opatrovani mamky 😀

My jedeme pristi tyden na tyden na ten Kypr, ted s tim ochlazenim ze docela tesim, ze si jeste uzijeme slunicko.

V patek se chystam s Nikyskem na vylet na Liverpool Street Station na vlacky, prijede Winton Train, nevim jestli to nekdo sledujete, mne ta cela story a vubec to jeho zaujeti strasne dojima od doby co natocili v Cechach o tom ten film (Vsichni moji blizci) uz pred 10 lety. Bude tam i Winton osobne. Kdybyste mel nekdo chut se pridat, tak dejte vedet!

janauk
2. zář 2009

Veroniko, tak drzim palce na posledni zkousku a pak si uzivej havaj 😉 Kdy mas termin te posledni zkousky? Me se spatne predtim nedychalo, ale ted jak je brisko dole, tak je to strasne nepohodlny 😒 Dobre to priroda zaridila, takhle uz se tesim na porod. 😉

miluska.woolley
2. zář 2009

Ahoj holky, jen v rychlosti zdravim a omlouvam se ze Vas zanedbavam, jeste par tydnu a bude to lepsi...

Kato ja ten Winton train sledovala zrovna jak vyjizdel z Prahy v CR v televizi. Super napad jit se na nej podivat.

editahlb
2. zář 2009

Ahoj kocky, ja se taky omlouvam ze neprispivam.. Stiham vas docitat, ale ne uz prispivat 😀

jani to je super ze uz mas jenom dva dny v praci!! Ten cas tak strasne utekl! Sazi ty uz to mas za chvilicku, co? Budeme na tebe mo myslet a taky aby vas treba Jana nepredbehla 😀

Simco to je v pohode, uvidime se priste 😉 Holky ja ted nemam ani zadne zpravy, to je se mnou bida, snad jen ze E se uz stavi v postylce (!), mame toho ted nejak moc, jsme hodne venku, tak az se to tu trochu uklidni tak napisu vic.

Verko mala je strasne miloucka, taky budu drzet palce s tim mlikem, ja jsem malou ty prvni dny snad kojila 20 hodin denne, proste porad pila nebo spila, ale rozteklo se to, tak snad se ti to taky povede, drz se.

forensica
2. zář 2009

Tak uz hotovo, nastava pohoda 🙂 Hned si zitra koupim oslavny kbelik zmrzky a pomorim se do nej 😝 😀 Jani diky za drzeni palcu, tahle byla posledni.

Kato, o tom vlaku jsem vubec nevedela ale docela me to laka prijit. Jen se bojim ze tam bude strasne moc lidi a ze s kocarkem je to nerozum tam jit. Co myslis?

Milusko, jsi omluvena, mas sve duvody 😉

forensica
2. zář 2009

Edito, no to me podrz, mala uz se ti stavi v postylce!! 😕 Tak to budete mit doma brzo hukot az za mesic zacne chodit 😀 My furt na spickach 😀 K by sice chtela ale nejak se ty nozicky viklaji pod tou vahou 🙂 No nestezuju si, uzivam si to sezeni na jednom miste 🙂
Holky, v cem spociva 8months check up? Ja myslela ze to u GP a ted se zda ze to je nejaky pokec s health visitor. Obavam se zbytecne kdyz si pod tim predstavuji ztratu casu? 🙄

janauk
3. zář 2009

Ahoj holky,
ja o tom Wilton vlaku videla reportaz myslim na ITV News o desate ve stredu a bylo to moc fajn videt neco z Prahy. Nevite jak se jmenoval ten film jak o tom natocili? Ja myslim ze tam hrala Safrankova?
To je dobry Edo, abych Sazu jeste nepredbehla. No brisko mam teda dost dole a vsichni me strasej ze budu kazdou chvilku rodit, ale ja si myslim ze prave diky tomu budu 12 dni prenaset 😉 No rikam si ze mam s mimiskem tajnou dohodu ze pocka alespon par dni, tak uvidime jestli poslechne.
Veroniko, uzij si zmrzlinu!!!!!!!!!!!!!! a snad i trosku slunicka.

saza007
3. zář 2009

Edit, vdaka za na mna myslite 🙂 Mam toho fakt dost... 😝 a vyjednavam s mimcom, nech sa uz hlasi na svet... 😅

Jani - to je fajn, ze brusko mas dole, moje je stale niekde pod hrudnym kosom, samozrejme, ze to kazdy komentuje - you are still too high - at least 2 weeks to go 🙄 🙄

janauk
3. zář 2009

Sazo, oni jsou vsichni najednou strasne chytry co? Nejdriv ze jsem mela male brisko, pak zase velke, ze ho mam moc dole, tobe rikaji nahore a jen ti nasi prckove vedi, kdy se prodrou na svet 🙂
Drzim palecky at te to moc netrapi. Uz mas sbalenou do porodnice?
Verko, jak ty, jak se szivate se Seraphinkou?
Jxx

saza007
3. zář 2009

Jani - prene tak, kazdy si mysli, ze vie vsetko najlepsie.
Tasku mam tak semi-zbalenu - pre seba skoro vsetko, teraz este balim veci pre mimco. Otvorila som balenie newborn nappies a rozplyvam sa nad tym, ake su tie plienky malinke 😵 😵 😵
Inak vobec neviem, kolko toho zbalit pre baby. Rozmyslam, ze zbalim 2 vests, 2 babygrows, cardigan, socks, mits, hat, blanket.. myslis, ze by to malo stacit?

verap
3. zář 2009

Ahoj kocky,

Nestiham sem chodit 🙂

Edit - doufam, ze se mliko roztece - mne to taky prijde, ze snad cely den kojim..... ona u toho je treba i hodinu kazde kojeni, pak usne, pokazdi se u toho a zaciname nanovo 🙂

Holky tehulky, moc drzim palecky do poslednich dnu a preji rychly a co nejmene stresovy porod. Ja balila taky nejkakych 2 vets, 2 babygrows, cardigan a cepicku, mittens, blanket.

Oni ji po porodu oblekli do vesty a babygrow, tak ji tedkom oblikame takhle.

Verco - s tim pethitinem, mne tam asi dali dychat cerstvy vzduch a pichli nejakou vodu nebo co 😀

simona.w
Autor odpověď smazal
Zobraz
forensica
3. zář 2009

Verko, credit crunch tak asi NHS setri a spolihaji na placebo ne 😀 😀

Simco, jdu tam v pondeli tak doufam ze to bude ok. Ohledne kojeni, ja teda nikdy snad nekojila dele jak 25 minut ale zase dost casto a 2-3 hodiny, noci co 4.Ale je fakt ze K nam prvni tyden furt spala a ja ji ve spanku ladovala lzickou aby aspon neco slo dovnitr 😕

editahlb
3. zář 2009

Ahoj holky, Simco pridej fotky at V vidim, to jsou ji uz vazne 4 mesice? Koukam dneska 4 mesicni vyroci 🙂

(Za zady mi bezi tv a v diskusnim poradu s tematem rasismu a diskriminacitam prave Jiri X Dolezal rekl, ze Samuel Colt dal svym vynalezem rovnost kazdemu 😕, ze na ulici nebo ve vlakovem kupe je clovek sam... No ja nevim, nekdy me mrzi ze jsme tady v Cechach tak kulturne vykoreneni a ze by se tu lidi vystrileli..)

Holky ja jsem asi blbec, ale Pethidin je Morfin? Verka popisuje ze dostala Morfin, ale ted se bavite o Pethidinu tak jsem z toho trochu popletena (a lina vyhledat si to 🙂 )

Jani posledni den v praci! Gratuluju, dotahla jsi to do konce, tak at se tam s tebou pekne rozlouci.. Zustavas doma s miminkem taky na cely rok?

editahlb
3. zář 2009

Jeste jedna otazka - jak a kdy jste zacali detem cistit zoubky? Existuji nejake specialni kartacky / pasta na dva zoubky? 🙂

forensica
3. zář 2009

Edito, tady se myslim Morfin nedava, ale je to taky opiat. Jsou to dosti podobne latky, akorat Morfin myslim pusobi vic na dechove centrum ( i kdyz Pethidine taky zadna slava, hlavne pro miminko). No tak jak tak, i kdybych mela zdechnout tak si to priste pichnout nenecham, je to hnus a doted lituju!!

forensica
3. zář 2009

Ja koupila jakousi organic pastu z greenbaby http://www.greenbaby.co.uk/popups/pd_GP004_MAND... ale nevim jestli je to dobre, jelikoz nema fluorine. Jeste to musim prozkoumat, zkrz ty zkousky nebyl cas. Kartacek jeste nemam, zdaji se mi vsechny dost velike co jsem videla v Tescu. Ale chci zacit cistit docela brzo kdyz 4 uz jsou skoro cele vylezle.

miluska.woolley
4. zář 2009

Veru myslim ze mate v Londyne fluor ve vode. My tu dostavame fluor v tabletkach spolecne s D vitaminem.

Edo my meli z DM tu sadu na uceni cisteni, nejdriv to jen kousala a pak jsme zacli cistit. Ted ma elektrickej, protoze to je jediny zpusob jak nam dovoli ty zuby vycistit. Pastu mame taky DM ownbrand pro deti do 6ti let. Stejnak ji na zacatku davas malinko a v ökotestu tu vysla hodne dobre.
Ale existuje kartacek navlict na prst od nenedent, to mi prijde tady dobre, ze poradne vycistis.

Holky,nejak to na mne dolehlo, je toho na mne moc a jsme tu na to sami, jako zazrakem nemaji zadni "kamaradi" volno nam pomoct, budto dovolena, nebo nemaj cas... nebo si uzivaj vikend s rodinou, coz mi teda stve protoze ja tu te same kamosce minuly tyden hlidala malou aby se mohla ucit na zkousky, prestoze ona vi ze se stehujeme... No ne nadarmo se rika, v nouzi poznas pratele...

editahlb
4. zář 2009

Milusko kdybych tu mela auto tak sedam do nej a jedu ti pomoct, to bys jeste videla co takova mamina z Moravy zvladne za praci! 🙂 (Osian akorat prilita z Londyna a hned vecer hraje, i v sobotu a nedeli a pondeli, jinak bych vaze uvazovala o tom prijet). Hele tak si dej kus dortiku nebo cokosku at te ten splin prejde, nebo jestli nechces kvuli kaloriim tak si dej cili papricku, ta pry taky podporuje vyplavovani endorfinu. Nebo sex 😀 Kaslete na praci a hura do postylky.

Diky za ty odpovedi ohledne morfinu a cisteni zubu. Ja jsem si ted uvedomila ze mi kamaradka dala takovy ten kartacek na prst, tak ho jdu vyhledat a pak uz jen dokoupit nejakou tu pastu. Verco a ktere 4 zuby uz mate?

Taky mi neni zrvna nejlip, po roce a pul jsem to dneska dostala ☹

miluska.woolley
4. zář 2009

Edo ty jsi cislo, M. je v praci, leda bych tu malou nechala spat a zajela za nim do prace 😀 ... Cokoska a dortik neni... zahanim to praci, i kdyz teda to moc nefunguje.
ALe mam tam tusim jeste nekde instantni horkou cokoladu, tak to jdu prubnout.

ty si dej taky neco sladkeho a paralen, at je ti lip 😉 .