Maminky, těhulky a snažilky v Anglii a zahraničí III

slunicko2
14. lis 2008

Treti pokracovani diskuze...

Rada bych vsechny maminky, tehulky i snazilky pozadala o respektovani nazoru vsech, kteri se do teho diskuze pridaji!
Tato diskuze byla zalozena pred dvema roky jako podpora snazilek, tehulek i maminek v zahranici a melo by tomu tak zustat i nadale 🙂

Vulgarni prispevky na ucet dalsich clenu budou ignorovany. Nejsme na zakladni skole! 😉

fairy
21. zář 2009

Ahoj holky,
Jani obrovska gratulace ke klouckovi 😵
Holky jestli mate vyrizeny cesky rodny list pro deti a jste i na ceske materske ( to neni ale myslim podminka) a muzete dokazat ze jste si tady platila zdravotni pojisteni celou dobu co tu zijete( ja jsme to dolozila P60) tak dostanete vy i Vase ditko pojisteni v CR do 7 let ditete zdarma. Ja jsem si to ted v lete vyridila bez problemu a mame ovbe VZP karticky tak jsem to pilne vyuzivala 😀
Jinak ja mam tu eletrickou pumpu medela ale srovnat se to neda s tema pumpama co meli v nemocnici jak byla Ellie.Ale urcite na bezne odsavani stacila jsou k tomu rovnou ty pytlicky takze jsme to ihned mohla davat do mazaku z pumpy. Pak sem to vsechno stejne vyhazela protoze E to proste nikdy nesnesla mela desny reflux z meho mlika no tak sjme zvedava jak dopadneme tentokrat.
Simco to je zajimave ze V to ma uplne stjene jako O. Tak ankonec jsme je dali do Vasi loznice 😀 no tak uz to je clovek se pro ty prcky uskromni ze jo. Jak se tam libilo V? spala dobre v postylce? Uz spite lepe v noci?
Edit s tim vstavanim si nedelej hlavu ono se to muze najednou proste zmenit a zacne spat je jeste malinka. E spinkala celou noc od 3 mesicu a pak nekdy kolem 9 se to zase prekazilo pak zase v roce spala dobre a ted posledni dobou je jak miminko vzbudi se kolem 2-3 a musi dostat flasku a spi pak do 8 a co mam delat abych ji to odnaucila teda vazne nevim. Zacalo to kdyz byla nachlazena tak jsem ji to dala v noci na uklidneni a od te doby to vyzaduje kdyz ji nedam flasku tak pak knuci a breci treba 2 hodiny tak to nema smyls je rychlejsi dat mliko a jit spat!
V patek jsme byla na kontrole u Dr a nezda se ji velikost meho bricha, pritom uz ted ho mam o trosku vetsi nez kdyz jsme porodila Ellie no tak musim na dalsi scan ach jo. Uz jsem nahlasila kdy koncim v praci takze 6.11. posledni den 🙂
Tak holky hezky den.

slunicko2
autor
21. zář 2009

Simco, aspon budou mit prckove vice mista. Hihi, traktory urcite budou mit uspech 🙂 V tom malem by to asi bylo jenom o spani, ne? O si urcite zvykne 🙂 Sean ma rad svuj klid, takze ja tohle vubec neznam. Vcera jsem ho po odpolednim spanku (3 hodiny) sla vyzvednout do jeho pokojiku a on me normalne vyhodil! 😠 Napred se mu nelibilo, ze jsem si lehla k nemu do postele, tak me vystrcil ven. A pak se mu ani nezdalo, ze sedim vedle postele! 😔
Ja uz bych S ten dudlik nedavala, ale pokazde mi do toho neco vlezlo. A tak vzdycky prosvihnu dobrou prilezitost. Ale mela bych sebou hnout, nez Daz odjede. At tu na to nejsem sama 🙂

Edo, vy jste ale ted v cr, ze? Ja to tady nechci moc rozepisovat. Ale v podstate si na nas tchanovci nikdy nenajdou cas. Cesta nam tam trvala 9.5 hodiny a pak tam sedime v podstate bez nich. Tchyne jde do posilovny, tchan plavat, pak hlidaji synovce a neter. V sobotu se melo jet na vylet. Tchyne mi pak rekla, ze nepojedou, ze se tchanovci nechce. A ona ze jde nakupovat. Nakonec se ukazalo, ze tchan bral synovce plavat. Pry brecel, kdyz mu rekl, ze nepujdou. Vsechny drazsi hracky tchyne uklidila a pro Seana je nevyndala. Kdyz jsem se ji ptala, proc jsou nahore, tak proto, ze si s nima Rhys uz nehraje. A tak dale...
V sobotu se pak melo jet domu. My jsme museli cekat na svagrovce, nez se dokopou k tchanovcum na pozdni obed. Bez toho jsme nemohli jet domu... Cekalo se do 4pm. A pak jsem zjistila, ze oni byli doma celou dobu. Takze se nam podarilo odjet az v 5 vecer a domu se dostat v 1 rano.
Kdy budete zase v uk?

Helco, drzim palce, at ti scan dobre dopadne! Vsadim se, ze jsi rada, ze se ti blizi konec prace na nejakou dobu 🙂 Bude Ellie chodit do skolky i tak?

Simco, k tomu povidani. Sean uz se snazi vic. Ale ze by po nas teda neco opakoval, to ani nahodou. Jenom nekdy. Mluvila jsem s nima o tom ve skolce. A oni si mysli, ze to neni proto, ze by nemohl, ale ze je liny a taky vi, ze to po nem chceme...

saza007
21. zář 2009

Hi ladies,

ako sa mate?
U nas to zatial celkom ide, samozrejme, ze sme sleep deprived 😅 😀 ale inak je to ok. Kojenie je tiez stale trosku problem, takze vela odstrekujem (pumpu mam medelu swing, zo zaciatku mi to neslo, ale teraz je to pohoda) a maly papa aj z flasky.( ale aspon dostava breast milk 😒 )
Jani, dufam, ze ste v poriadku, tesim sa na vsetky podrobnosti.

Pridala som dve fotky, zatial pa x

kaata
21. zář 2009

Ahoj holky, tak se hlasim poradne po dovolene, podarilo se mi vas i jakz takz docist. Na Kypru bylo krasne, teplo a slunicko a Nica jsme nemohli dostat z vody, strasne si to oblibil a mockrat jsme ho museli vytahovat z pod hladiny, zadny pud sebezachovy! 😀

Nico ma dudlik jen na noc a na spani po obede, teda spis na usinani, pak mu vetsinou vypadne. Rano je nauceny, ze uz mi dudlik podava aby mohl z postylky. Ale taky se bijm jak ho jednou naucim usinat bez nej - zatim to nechavam az bude jeste starsi a budu mu to nejak nalezite moct vysvetlit.

Jee holky tak uz postupne upgradujete na velkou postel?!? U nas zatim jeste ne, prijde mi, ze je zatim Nico v postylce ok, tak mozna jeste par mesicu vydrzi. Zatim nebyla potreba tak uvidime, jak se to bude vyvijet.

Simco ty dekorace zni moc pekne. Takze budou oba spat ve vlastni loznici nebo Vanessu budete mit jeste u sebe? My mame pokojicek vyzdobeny uz po te co se Nico narodil a nejak je jeste porad u nas v loznici. Asi uz tam zustane nez pujde do velke postele.

Zuzko, teda to je sila co popisujes s tema tchanovcema, ja uplne ziram. Tohle mi udelat kdokoliv, o rodine ani nemluve, tak uz se tam neplahocim. To je totalni disrespect, a chudak Sean, toho je mi lito nejvic. Tak jim rekni, ze kdyz budou chtit Seana videt at prijedou za vama, vzdyt to pro ne je i jednodussi bez deti atd. A maji to stejne daleko;))

S tim mluvenim si nedelej starosti, az bude cas tak to prijde. Kazdy dite se vyviji jinak rychle v jinych oblastech. Sean je zase sikovny v jinych vecech. My jsme treba zacali pozde chodit atd. Pockej jak se ti pak rozpovida! My mame zase doma takoveho "nerda" 😅 Nejvic ho bavi knizky, sroubecky, klice a povidani. Uz docela obstojne pocita do deseti cesky I recky (jen sedmicka mu casto vypadava a nejvic ho bavi "pet" - v obou jazycich 😀 )

Sazo krasne fotky, takovy maly kulisek jak je zamotany. Neboj s tim kojenim to pujde lip a lip postupne. To je super ze papa dobre z vlasky, budes to moct kombinovat a zaukolovat tatku taky s krmenim;))

fairy
21. zář 2009

Ted ctu co jsi Zuzko napsala to je uplne desive je mi z toho smutno. Vubec nechapu jak muzou byt takovy ti tchanovci. To by melo byt naopak vi ze jsi na nej tolik sama tak by meli ejzdit k Vam a trosku ti pomoci a Seana si vychutnat. Jako kata ja bych tam teda rozhodne uz nejela.
Urcite si s povidanim nedelej hlavu on se rozmluvi az s emu bude chtit taky se casto rika ze kdyz mluvis na deti dvouma jazykama tak to nekdy trva dele nez si to v hlavicce utridi. Jinak je desne sikovnej tak bud rada ze nemas kafemlejnek - to u nas se pusa nezastavi!
Kato Vase dovolena zni uzasne 😎 to si musel Nikysek fakt uzivat a je teda moc sikovny je videt ze ma mozek po rodicich 🙂
Sazo moc hezky fotky takovy maly uzlicek 😵 At to jde dobre s kojenim.

Jinak ja budu E nechavat ve skolce ty 3 dny snad to utahneme myslim ze by to pro ni bylo dost sokujici kdyby najednou nebyla stredem me pozornosti a k tomu nemela skolku kterou miluje takhle to snad nak zvladneme. Je to ted ale dost takovy maminky mazanek jako ze nikdy nebyla tak se ted trosku zmenila.

fairy
21. zář 2009

jeste jsem se chtela zeptat jestli jste nikdy nekdo videl nebo znate nekoho kdo ma buggpod
http://www.revelo.co.uk/products_buggypod-smorp...
Ja jsem to videla jednou, zacinam o tom premyslet nak se mi nechce utracet spoustu penez za novy kocar kdyz ted E chodi a v kocare mi nikdy ani nespi co si o tomhle reseni myslite?

kaata
21. zář 2009

To je super Helco, ja to videla parkrat v praxi a prijde mi to dost dobry napad. Je fakt, ze pokud ti Ellie v kocarku nespi, tak na to popojizdeni je to idealni. Ta striska k tomu je bozi - jak sneci domecek. 🙂

editahlb
21. zář 2009

AHoj holky, jenom v rychlosti vas zdravim. Sazi miminko je nadherne! 😵 🙂 Takovy drobecek prtavoucky! Ono to asi budes slyset od hodne lidi, ale ten cas fakt tak strasne rychle leti! Ja uz si ani nepamatuju ze E byla taky takova malinka!

Heli ten kocarek vypada suprove, ja jsem ho teda jeste nikde nevidela, ale ja taky nikam moc nechodim. Myslim ze je to moc dobry napad! Preju ti at ti to dobre dopadne na tom scanu!

Zuzko tchanovci hruza... Do UK se vracime 10.10. do konce listopadu tak nam to treba vyjde se videt. popremyslim jak na to 😉

Jsem tady fakt jenom na skok tak se zatim mejte!

slunicko2
autor
21. zář 2009

Helco, to je super! Ja myslim, ze jsem to tu jednou videla. Nevim, zda to bylo presne to same. ale take se to pricvaklo. Prislo mi to hodne sikovne. Ale o kvalite a jestli to ma nejake mouchy nic nevim :(
Sean ma take skolku moc rad. Kdybych prisla o praci, tak se ho tam take budeme snazit porad davat. Ty tri dny mi prijdou ted idealni.
Stejne je to zvlastni... driv jsem si myslela, ze umru, kdyz ho tam dam pred tretim rokem. A pritom je videt, jak z toho strasne benefituje uz ted! Urcite bych uz nemenila!
Kdy jdes na ten scan?

Edo, nam cestu do walesu vzdycky plati navy, coz je super. Takze si klidne zaplatime hotel 🙂

Sazi, Eda ma pravdu, ten cas tak leti! Sean teda nikdy takhle malicky nebyl, ale divala jsem se ted na par videonahravek, kdyz se narodil... vypada to tak dlouho, a pritom jsou to jenom dva roky!

kato, ja jsem zahledla par fotek na FB. Je super, ze mu nevadilo se potapet ve slane vode! Sean se vody taky neboji, coz me malinko desi. Mame promenadu hned u vody, je tam takovy sraz. Pokazde se bojim, ze tam zahuci!
Videla jsem na FB, ze Nico uz kuchti! 🙂 Je to ze skolky?
To je fajn, ze si Nico rad cte! Ja tu mam kopu knizek, tak snad na ne take nekdy dojde!

K tomu Seanovu mluveni... Ja vim, ze nektere deti zacinaji pozdeji. Ale on treba nerekne ani mama nebo daddy! Dela zvireci zvuky, rika no, ne, five, copter, car, au, voda apod. Knizky se mnou chvilku vydrzi cist jen kdyz u toho vydavam ruzne zvuky. A vetsinou si chce hrat sam. Kdyz se chci pridat, tak se rozciluje.

Ja s tema tchanovcema nevim :( Vlastne to tak bylo porad. Ale ted nas to proste uz nastvalo. Svagrovci si nemuzou dovolit dat malou full time do creche, tak ji hlida tchyne jednou tydne cely den. 3x tydne pak jeste vozi a vyzvedavaji synovce ze/do skoly. V sobotu ho berou plavat a maji ho u sebe cely den. V patek a sobotu pak tchyne vari pro svagrovce. A kdyz tam prijedeme my, tak ona jde ctv a nedele do posilovny na tri hodiny vcelku (i s cestou), v sobotu jde rano nakupovat nebo si vezme rano prescas v praci. Tchan chodi plavat, pak vezme synovce. My tam sedime vecne bez nich. Vecer se pak tchan rozciluje, ze neslysi televizi, kdyz se chci bavit s tchyni.
Maji pro zahradu bouncing castle, ale vyndaji ho jenom, kdyz prijde Rhys. Kdyz jsem prosila tchana, at ho vynda jeden den, tak mi rekl, ze ne! Pak chtel rhys vyndat stan a ze ho pomuze postavit. Sean chtel taky, jenze ty tycky jsou ostre a rhys tim porad sermoval. Tak jsem musela Seana drzet stranou. Chudak se musel koukat, jak si rhys hraje a on nemuze. Jak byl stan postaveny, tak si ho rhys ani nevsiml!
A kdyz je treba neter nemocna, tak tchyne mi opakuje porad dokola, jaka je to chudinka, a jak je straaaasne nemocna. A pak mi na Seana rekne, never mind, he will be better tmr! To kdyz mel anginu nebo zanet prudusek.
ufffff, a je to venku 😝 Daz ted rika, ze tam tak rok nepojedeme. Ja ale nechci delat neprijemnosti v rodine. Ale 8 hodin v aute s malym neni snadne. A oni si pak rano spi a my musime byt s malym. Maji prijet v listopadu. Mam ale takovy pocit, ze tchyne je urazena. Protoze jsem ji psala, ze jsme dorazili v poradku a ani neodepsala.

editahlb
22. zář 2009

Helco jeste se vracim k tomu VZP pojisteni v Cechach - tou materskou myslis rodicovsky prispevek? (myslim, ze mi neco podobneho u rikala Miluska) Ony se ty pojmy nejak pletou, ale myslim ze myslis rodicak.. Tak to by bylo fajn, kdyby nam to taky tak dali. Rodicak si ted vyrizuju, ale musim nejdrive zrusit child benefit v UK, aby mi to priznali. Stejne jsem si ten CHild benefit zarizovala jenom proto, aby E dostala tech £250 od statu. To je Kocourkov, co?!

Simco dobre jsi udelala ze jsi jim ty v nemocnici nic nedala, hradi se totiz jenom nadstandard, ale vy jste meli zakladni peci. Pripada mi, ze oni sami nevedi jak na to tak te aspon chteji skasnout 😀 🙄

ZUzko k tem tvym tchanovcum uz neni ani co dodat, ja uz jsem si o nich udelala predstavu davno, nechapu ale proc to tak je. Myslis ze je to proto ze bydlite tak daleko od nich? Hele ja ani nevim jak na ne. Rozhodne si ale nedelej havu z toho ze je tchyne urazena, myslim, ze utrazeni by jste mohli byt spis vy.
Kdyby jste se zase chystali do Walesu tak prijedte k nam a za tchanovcema zajedte jen na kafe 😉 🙂 (to ze tu cestu plati Navy je fajn)

My jsme Eire koupili minuly tyden takove choditko a je to super! Uplne se nam tim zmenil zivot s ni. Do ted jsme za ni museli my, ted se ale zase za nama soupa sama! Je to docela legrace, prijede za mnou do koupelny, do kuchyne no vsude! Zaciname uklizet nebezpecne predmety z dosahu jako mince, cistici prostredky a pod. Je to fakt zmena!

slunicko2
autor
22. zář 2009

Edo, taky uz mate doma holobyt? 😀 U nas uz snad zadna okrasa neexistuje 🙂 Vsechno je takove prakticke.
Mate domecek v jednom patre nebo ve dvou? Psala ti dnes mili ohledne toho prekladani?
Daz ted bude tchanovcum volat, tak jsem zvedava. Pres koleno to nelamu, ale mrzi me to. Ja si myslim, ze oni nas v podstate trestaji za to, ze bydlime tak daleko. Mozna si se Seanem ani nechteji vytvorit vztah, kdyz se chceme stehovat z uk pryc. Fakt nevim. Ja uz jsme chyni zminila minule, ze se nezachovala fer. Ona na to nic nerekla.
Vy letos budete bat Eiru hezky sankovat, vid? 🙂 A co lide ve vesnici, porad ok? A co tchanovci, jak je jim, kdyz uz tam nebydlite? Asi jim tam chvilku bylo prazdno, vid?

Holky, tak sean vcera spadl ve skolce ze schodu. Pry mu nic nebylo, zadne skrabnuti. Ja jsem po prichodu domu nasla modrinu a odreninu na zadech. Dnes jsem ho sla vyzvednout, byl pokadeny, plina plna, z nosu mu teklo. Ma modrinu a odreninu na noze, je to malinko otekle. Take mel 37.7C zvysenou teplotu (horecku). Jsem na ne fakt malinko nastvana! A to pry byl dnes rano i odpoledne na dlouhe prochazce. Pritom tu dnes byla takova zima a foukal tak silny vitr!

editahlb
22. zář 2009

Zuzko s tou skolkou to radeji nejak vyres nez bude pozde. A nedejbuh aby se stalo neco vaznejsiho! Proste jim rekni ze nejsi spokojena (samozrejme hezky po britsku setrne a se servitkama) Samozrejme mas o S strach..

Se sankovani nevim nevim, kdyz napadne v prosinci snih tak snad jo, ale mam takove tuseni ze jak se otepluje tak snehu moc nebude ☹ Lidi ve vesnici jsou hodne o.k., mam tady uz dve kamosky, jedne je 64 a te druhe 87 😀 Ne vazne, moc mladych lidi tady na pokec neni a kdyz je Osian nekde na nahravani nebo na gigu tak treba cely den nikoho nevidim. Zacala jsem s E chodit na cviceni, ona je totiz jak se zda pravy opak me - "party animal" tak at se bavi.. 🙂

Mili mi nepsala, teda zkusim si prehodit SIMku, trebala textovala.. O co se jedna?

lindulak
23. zář 2009

Ahojte baby! Vyhladalo mi, ze ste sa vo vasej diskusii niekedy v maji bavili o prasacej chripke... My sa s rodinou o 2 tyzdne stahujeme do UK a trochu sa tej chripky bojim, nakolko v UK bolo ovela viac pripadov ako v SR. Keby nebolo malej tak to neriesim, no nechceme ju ohrozit... Myslite ze je to riziko tam ist teraz na jesen? Vraj sa ocakava dalsia vlna... Neviete kolko ludi v UK na to zomrelo? Aky mate z toho pocit? Dakujem za kazde info 😉

slunicko2
autor
23. zář 2009

Edo, tak jsi na tom v podstate stejne jako ja, kdyz tu daz neni. Je to nekdy slozite, vid? Ja s takovyma babcama pracuju, a je to docela zabavne 🙂 Clovek se dost dozvi 🙂
Kde tam mate cviceni? Ridis ty vlastne?
Mili se me ptala, jestli nevim o nem, kdo by mohl na dva dny tlumocit pro jejich firmu. Ale vsichni moji znami jsou busy. Tak jsem si vzpomela na tebe. Nemam na tebe ale mobil, tak psala Milusce, jestli by ji ho nedala. nevim, kolik za to ale zaplati. Mili rikala, ze to zjisti.

Ja si se skolkou pujdu promluvit asi zitra. Protoze dostal rajce, ktere ma na listine zakazanych snacks. Taky mu davaji jahody, coz ma na listine take. Dnes mi zacal otykat, takze jsem s nim skoncila u doktora. Dostal pyrytese syrup. Nastesti tam byl velice prijemny GP (Ir). Sean se mu zdal bledy, ale pry ty horecky a teploty se daji sem tam cekat potom zanetu co mel.

Lindulo, te chripky se neboj. Zase tak hrozne to tu neni. Britove vic cestuji, proto je tu vice nakazenych. A hlavne v dobe, kdy se to v Mexicu sirilo tam bylo hodne britu na dovolenych. Nektere holky uz to tady maji za sebou. A bylo to vzdycky dost mirne. Samozrejme clovek nikdy nevi jak to bude u kazdeho probihat.
Dalsi vlna se ocekava i u vas, vlastne vsude na svete.
Bojime se myslim malicko vsichni. Ale jinak se nikdo v nicem neomezuje. Ja sebou vsude nosim hand gel a zvlhcene ubrousky.

slunicko2
autor
23. zář 2009

tady mate clanek o tom, jak je prvni tyden v srpnu nebezpecny v nemocnicich pro pacienty 😀
http://news.aol.co.uk/new-doctors-link-to-morta...

jinak nevim, jestli jsem vam psala, ze se firma konecne rozhoupala a poslala nas na skoleni. Je to pomerne zajimave. Pece o umirajici pacienty. Pak nas ceka handling course. Tim nemyslim nakladani s mrtvym telem 😀

K te universite. Ta mi nakonec napsala, ze si mam udelat kurz anglictiny grade 2. Evidentne jim mum first certificate nestaci! 😒 Tak uvidime, co budou rikat, az si ho udelam 🙂 Ale mozna je to i dobre, protoze by to bylo full time a to bych seana videla jenom o vikendu.

kaata
23. zář 2009

Zuzko zjaimavy kurz teda! Jinak s tou skolkou to je docela sokujici ze jim daji jidlo, ktere maji prisne zakazane. Urcite si s nima poradne promluv, to muze byt prece hrozne nebezpecne! Takze na uni te nevezmou nez budes mit ten jazykovy certifikat? Dobra byrokracie...jakoby to nebyla tvoje zodpovednost, jestli to studium s tvou jazykovou znalosti zvladnes, ze?

S Mili jsme byla vcera v kontaktu a dala jsem ji uz kontakt na tlumocnici.

slunicko2
autor
23. zář 2009

Kato, ja uz jsem si s nima o tom jednou promluvila. ale pak jsem koukala na listecky, ktere nam na konci kazdeho dne davaji a bylo to tam zase. Tim rajcetem me to dorazilo. Zitra tam jdu se seanem. Na druhou stranu jsem rada, ze se ta reakce objevila v takove mire a konecne s tim GP neco udelal! Dokonce me nabidl epi pen pro me. Coz zatim kazdy ignoroval.
Me spis prekvapilo, ze jim ten first certificate nestaci, a ani to, ze jsem tu vdana za brita a pracuju ve zdravotnictvi. Bylo to cele takove divne. Nekolikrat jsem je musela uhanet. Pokazde mi ta zenska odepsala, ze mi posilala dopis s nejakym dotazem. Ja jsem ani jednou dopis nedostala, tak se me ptala, jestli jsem zmenila adresu apod. Pritom se me ptala na takove hlouposti, jako jestli jsem v uk anglictinu studovala. Vsechno ale mela v prihlasce, vcetne mych prilozenych vysvedeni apod. Mela jsem si stezovat. No, udelam si ted pres navy ten grade 2 a uvidime co mi reknou v prosinci 🙂

miluska.woolley
23. zář 2009

AHoj holky, tak mi to konecne beha, mame poradne pripojeni. Ja uz byla cela nervozni a styskalo se mi!!!
Jak se vsechny mate?

Jdu Vas prolitnout

miluska.woolley
23. zář 2009

Tak teda nevim jestli vas doctu...

Dodatecne obrovska gratulace Saze a Jane!!!!!

SImco doufam ze uz ses z te praseci chripky zotavila. Jak se to projevuje? testujou u vas?

Ohledne dr. v CR, ja zadala o rodicak a automaticky mi domu prisla pojistenecka karticka pro malou od vzp.Ma na to narok kazde dite do 7 let. Sice jsme ji nepotrebovali, ale pro jistotu ji vozime sebou, my jak mame soukrome pojisteni, tak jsme tenkrat v CR platili tu nemocnici cash, coz neni problem, ale oni nevedeli jak to maji fakrurovat.

slunicko2
autor
23. zář 2009

Milusko, vitej zpatky! Co domecek? A jak se v nem spinka male? Uz jsi se zbavila tech chlupu od psa?
tady na praseci chripku netestuji. Podle priznaku a bodove stupnice to odhaduji, pak ti kdyz tak poslou tamiflu.

miluska.woolley
23. zář 2009

Jeeee tak uz jsem Vas teda docetla, to jsme se pekne flakaly zensky 😀 .

Helco ten buggypod uz jsem taky videla, vypada to prakticky. I kdyz poprve jsem na to koukala jak blazen. S tou striskou to je jak riksa.
Jinak koukam ze Helca uz to s tim pojistenim napsala.

My jsme se dudliku uspesne zbavili, sice s brekem a vztekanim, ale pak byla mala z toho stehovani takova nervozni a byla nemocna, takze hlasim ze jsme zase zavislacci. Az se vratime z Italie tak budeme zase odnaucovat.

Jinak se pochlubim, ze uspesne zvladame skolicku, mala sice hysterci, ale jakmile se za mnou zavrou dvere, tak je klid. Dnes jsme pro ni sli oba s Markem a hrali si venku na hristi, uplne v pohode a super se bavila...

Zuzi tchanovci jsou tchanovci a jinak uz to asi nebude. Bohuzel. Ani nemam chut tu rozepisovat nase stehovani s tchanovcema... ALe u nas je to stejny, pro synovce by se posrali a Charlotta, marny mluvit.

Edo Milade jsem posilala tvoje ceske cislo na mobila...

slunicko2
autor
23. zář 2009

Milusko, to je super, ze je mala ve skolce spokojena 🙂 jak to tam vubec maji roztridene do skupin? Sean takhle hystercil asi 3 tydny, ted uz se za mnou ani neohlidne. A domu taky nechce 🙂

miluska.woolley
23. zář 2009

ZUzi mala chodi jen do takove skupiny co vedou dve sikovne zenske, maji 13 deti mezi 18 mesici a 3 roky na dve dopoledne tydne.
Uz se tesim na trosku casu pro sebe...

slunicko2
autor
23. zář 2009

Aha, ale i tak je s tim loucenim stejne. Jim je jedno jestli je to skolka nebo group. To jsou na to jenom dve nebo maji jeste pomocnice?
Kdy vyrazite do italie?

lindulak
24. zář 2009

Dakujem Slunicko za upokojujuce info 😉 Cim viac o tom citam, tym sa mi viac zda, ze to nie je az take hrozne... Zameriam sa na prevenciu - zdravu vyzivu a umyvanie ruk. Mozno sa este ozvem z UK, ked bude cas. Pozeram, ze mame zhruba rovnako stare deturence. pa

hajduska
24. zář 2009

Ahoj holky, tak uz jsem zpet z CR. Byla jsem na 3D utz a budeme mit klucinu ;-

slunicko2
autor
24. zář 2009

Lindula, tak prejeme prijemne stehovani!

Hajdusko, velka gratulace k ocekavanemu chlapeckovi 🙂 Mate uz vybrane jmeno? Pridas snimek do alba?

hajduska
25. zář 2009

diky moc, hned jdu na to 🙂 jmena mame vybrane daniel a david ale jeste nevime ktere bude prvni 😨

editahlb
25. zář 2009

Hajdusko velka gratulace k ocekavanemu chlapeckovi!

Milusko vitej zpet, nam se uz taky styskalo, jake to je bydlet v novem? A jak se to libi Sarlotce? Zdalo se ti neco prvni noc? 🙂

Nase nove maminky asi nemaji moc cas (a naladu) prispivat), mam jenom kratkou zpravu od Jany, jejich miminko se jmenuje Alfie Milan a meli rosku problem s pribiranim na vaze a prdikama, ale snad se to uz zlepsilo. Zkusim se ji zase pres sms preptat. Uz jsme cele zhave na fotecky, co?

A co se stalo s Veronikou? Nejak se odmlkla, nejela nekam? O nicem nevim, tak snad je o.k.

U nas nic moc noveho, mam tady na vikend navstevu z Plzne, uz asi 45 minut uspavaji sve ditko a tak nevim, jestli u toho treba taky nahodou neusnuli 😀

slunicko2
autor
25. zář 2009

heeeeelp, I am being brain washed here! musim poslouchat jaky je rozdil mezi navy police, policii a MOD policii. Tvarim se na nej fakt znudene, ale Dazovi to porad nedochazi! 😝 😠

Jej, nejela Verca zase do cr?

Edo, my taky takhle dlouho uspavame u tchanovcu nebo nekde pryc. Jak je to jiny pokoj, tak se to Seanovi nezda! 🙂 Daz teda zarucene vzdycky odpadne take!
Na Mallorce me s tim docela stval! Spal odpoledne dve hodiny se Seanem. a pak s nim odpadl v osm vecer znovu! Musela jsem ho budit, at si se mnou jde alespon sednout na balkon!

Jani, drzime palce, at je to pribirani na vaze uz v poradku! Sean byl vecne pod miru! A jaky je to silak 🙂
Alfie je moc pekne jmeno! Taky tu jednoho mame 🙂

U nas uz je to s mluvenim snad na dobre ceste! Dnes se me Sean ptal u jednoho dokumentu pro deti ze what is that? Preferuje evidentne anglictinu! 😠

Jinak ja mam jeste tyden do pripadneho testovani, pokud to nedostanu. Mam hodne citlive bradavky, tak snad se zadarilo!