Maminky, těhulky a snažilky v Anglii a zahraničí III

slunicko2
14. lis 2008

Treti pokracovani diskuze...

Rada bych vsechny maminky, tehulky i snazilky pozadala o respektovani nazoru vsech, kteri se do teho diskuze pridaji!
Tato diskuze byla zalozena pred dvema roky jako podpora snazilek, tehulek i maminek v zahranici a melo by tomu tak zustat i nadale 🙂

Vulgarni prispevky na ucet dalsich clenu budou ignorovany. Nejsme na zakladni skole! 😉

saza007
10. zář 2009

jani - uzi si masaz. Ja rozmyslam, ze skusim acupuncture, ak baby do buducej stredy nepride 😝

Ten breastfeeding workshop bol fakt dlhy - pozerali sme nejake video, potom nam ukazovali rozne polohy kojenia (precvicovali sme na babikach 😅 ), rozpravali o zapale prsnika..atd. A nakoniec este prisla maminka-dobrovolnicka aj s dietatom na nazornu ukazku. 😀

Verka - uff, to ti nezavidim, UTI je neprijemna zalezitost. Dufam, ze coskoro sa budes citit lepsie.

janauk
10. zář 2009

Verko, doufam ze antibiotika brzo zaberou. Ja mela zanet asi pred mesicem a nebylo to nic prijemneho a s novorozenatkem je to to posledni co potrebujes ☹ No o poste mi ani nepovidej, ja si objednala plno DVD a CD ze ted vse zkouknu a zatim jeste nic neprislo 😖 a reklamovat muzes po 30 dnech!
Jinak masaz byla uzasna. Byl to nourishing treatment for mums to be. Masaz, peeling a wrap celeho tela a masaz hlavy. Ja po 20 minutach usnula, takhle relax jsem uz dlouho nebyla! Jinak Sazo ja slysela ze shiatsu masaz je take dobra kdyz prenasis, srovna ti to energie 😉

miluska.woolley
11. zář 2009

AHoj holky, jen nakukuju predtim nez budeme bez netu...
Jani neplas, takovy workshop je sice super napad, ale kojeni zvladnes i bez toho. Podivej se na kojeni.net, to nam tu tusim pomohlo vsem. Jsou tam i videa... Mozna ti pomuzou i v porodnici.
Ta masaz zni uzasne. Asi si po stehovani taky nejakou dopreju.

Holky mne dnes dorazi tchanovci, musime dodelat par veci v baracku, dobalittady v byte, zitra women´s run a v nedeli v 8 rano dorazi stehovaci!!!
V novem nemame internet az do 22. takze nakouknu jak budu chodit uklizet a malovat sem do stareho.

Mejte se moc hezky a tekulkam preju uzasny porod a tesim se na novinky.

janauk
11. zář 2009

Ahoj Milusko,
diky za tip na kojeni.met. Urcite na to mrknu. Jinak drzim palce na dobaleni, tchanovce a hlavne na women's run. Ja mam ted dost jen co vyjdu par schodu! Milusko, na masaz si urcite zajdi, po stehovani a pracich na baracku si ji zaslouzis vic nez dost!
Ja se jdu slunit.

verap
11. zář 2009

Ahojky,

Akorat nesu zpravu od meho postaka, oni se pry tento vikend budou snazit dorucit vsechny baliky, ptala jsem se, co se deje, tak ten velkej backlog by mel byt sorted this weekend.

No tak uvidime.

Pomalu zacinam delat veceri, vcera jsem to nejak nestihala, tak jsem tu mela urazeneho manzela, nekdy fakt nevim, jestli mam jedno dite nebo dve 😠

forensica
12. zář 2009

Verko tak to jsou dobre zpravy. Ja cekam na vysledky ze zkousek a tak doufam ze mi brzo dojdou a ze se nevali nekde na hromade. Rekni D at si teda uvari sam kdyz je tak chytrej. Vubec si z toho nic nedelej, proste nemas cas, jsi v sestinedeli a tak se soustred na sebe a na malou. Nic dulezitejsiho neni. Kdyz tak ho posli na pivo a parek do hospody 😉

Tak jsem si dnes vyrazila odpoledne s kamaradkou na pokec. Bjorn hlidal malou. Mala ma byt v 7 v posteli a tak ja letela domu abych ji dala mliko a koukam oni jeste nebyli doma. Tak volam a Bjorn pry zapomnel na cas a v 7 jeste sedel se znamyma v kavarne. Dojel domu v 8, okoupal ji ale uz nejak zapomnel ze by mela veceret. Takze K mela za cele odpoledne a vecer jeden banan ( ale pry ho s chuti snedla cely, no bodejt ne ze 😅 ) Jen jsem dosla z obchodu rvala hlady jak tur. Pak nechejte chlapa hlidat dite, slysi jen cast instrukci co ma 🙄

janauk
13. zář 2009

Ha ha. To jste me holky teda rozesmaly. Chlapi a instrukce, to ten muj jeste treba posloucha nebo se alespon tak tvari ale hned to zapomene 😉 takze vysledek uplne syejnej! Jinak Verko souhlasim s Veronikou, posli D do hospody nebo ho privaz ke sporaku!!!
No nevim nevim s tou postou, Nam zase vcera nic neprislo :( Myslim ze vse dorazi az se narodi prcek a to na knizku a DVD nebude uz cas.
Preju vsem krasnou nedeli. Ja jdu snidat, Pip se bouri.

verap
13. zář 2009

Ahojky, zrovna nam dosli dva baliky, v nedeli 🙂 Tak drzim palce, at vam taky dojde, co ma.

Konecne mi prisla breastpump a kojici polstar od kamosky, tak vyzkousime.

slunicko2
autor
13. zář 2009

ahoj holky,
moc vas zase po delsi dobe zdravim! My uz mame po navstevach, oslavach narozenin atd. tak vas budu pomalu docitat 🙂

Vero, jeste jednou moc gratuluji k narozeni malicke! Precetla jsem si ten popis porodu. Je to skoda, ze tva midwife mela takovy pristup :( Je to opravdu hodne o lidech! Mala je krasna 🙂 Cekala jsem v albicku vice fotek 😉 Hihi, manzu bych defo privazala ke sporaku, at si uvari! Stejne by ted mel varit on!

Verco, uz mas vysledky zkousek? Ted jsem se divala na tvou profilovou fotku tady. Mala vazne vyrostla! 🙂

Jani, Daz take vsechny instrukce zapomene. Zrovna dnes tu na to probehla debata. Kupodivu co mu reknou v praci, to si pamatuje do puntiku! Na nas uz se asi nedostava mozkove kapacity 🙂 Mozna mu koupit nejakou external drive 😀
Ani se mi nechce verit, ze za chvilicku budes rodit!

U nas je to s postou taky nejake divne. Nemluve o tom, ze jsem dvakrat posilala veci s nejakym vetsim value a obe zasilky ztraceny! Nastesti jsem penize dostala zpatky. Ale u toho ztraceneho kocaru mi to trvalo vice jak 6 mesicu! U te kamery to bylo rychle. Posta hned vystavila cheque, az me to prekvapilo!

Milusko, velka gratulace k zabehnuti maratonu! 🙂 Jsi sikovna! Takhle predelavat dum a jeste si odskocit zabehnout 5km! Domecek vypada super!

U nas je ted takove nijake obdobi. Nevim, jestli neprijdu o praci. Coz financne nevadi, ale uz bych se doma nudila cely tyden. Clomid nezabral. Daz nevi, jestli bude na vanoce doma nebo ne. A za mesic jede zase pryc na mesic 🙂 Sean uz si na nej zvykl, tak zase pro jistotu odjede 🙂

janauk
13. zář 2009

Verko, to je super ze ti ty baliky dosly. Jakou mas breast pump? Pak napis jak jsi s ni spokojena a pridavam se k Zuzky prosbe a tesim se na vice fotek malicke.

Ahoj Zuzko, to je dobre ze jsi se ozvala. No me se take nechce nejak verit ze uz za chvili budeme tri. Ted uz bys to moje brisko neprehlidla! Vcera se mi tchyne zeptala jestli nahodou nejsem overweight! Grrrr.
To me mrzi ze clomid nezabral 😒 a s praci take. Jak to vypada s uni??

editahlb
13. zář 2009

AHoj holky tak po delsi dobe taky moc zdravim!

Zuzko ja nejak uplne zapomnela na Seanovy narozeniny, tak jeste dodatecne vsechno nejlepsi!! Jakou jste meli oslavu? A uz se ti trochu vic rozmluvil? S tim nijakym obdobim ti preju at to brzo prejde, na houby s Dazem ze musi zase odejet :(

Milusko taky se pridavam ke gratulaci, jsi fakt dobra to takhle se zarizovanim domku (a malou!) zvladnout,m urcite z toho mas sama dobry pocit, co?

Sazi drzim palce at je miminko co nejdrive a co nejrychleji to jen pujde 🙂 na svete a hlavne at je zdrave! (Tipuju si taky kluka, tak uvidime) 🙂

Jani ta tvoje masaz zni uzasne, vcera jsem si ve Velvarech vsimla ze tam v jednom salonu taky provadi masaze, tak to pujdu omrknout, mala uz je vazne tezka a citim to na krcni pateri. A overweight urcite nejsi, za par mesicu po porodu po brisku nebude ani pamatky. Drsim palce at se mimco neprihlasi nez se Ian vrati . NEbo on uz je asi doma, co? Nejak ztraim prehled o case.

Verco gratulace ke 4 Kg!! Jsem rada ze vsechno jde o.k., kojeni a ze zvladas chodit ven a tak.

Veroniko u nas je to s jidlem pro malou a tatinkovym krmenim podobne, ale dala jsem si do hlavy ho vycvicit 😀

saza007
14. zář 2009

Hi ladies,

v piatok na obed sa nam narodil krasny chlapcek 😵 😵 😵, vcera sme si ho priniesli home 😵 😵 😵
More later. papa

forensica
14. zář 2009

Sazo, ohromna gratulace!!! Uz se nemuzu dockat na fotecky 😵

verap
14. zář 2009

Sazo - moc gratuluji 🙂 Tak mi ten tip na kluka vysel.

Jani - breat pump mam manualni od Avent, moc jsem to jeste nezkousela, jen jednou, abych vedela, kolik mlika mam 🙂

editahlb
14. zář 2009

Sazi Zuzko moc gratulujeme!!!! Taky jsem si tipla spravne 🙂 A cota vaha a tipod tvoji midwife?
Maly je urcite krasny,uz se nesmirne tesim na to ho videt

slunicko2
autor
14. zář 2009

Sazo, moc a moc gratulujeme! Super, ze uz jste doma 🙂 Tesime se na fotecky, vypraveni o porodu, miry a tak 🙂

Edo, vubec se neomlouvej 🙂 A moc dekujeme za dodatecnou gratulaci. Ja jsem taky vecne pozadu s blahopranima 🙂 A jak se dari malicke? Jukla jsem minule na fotky, nechtelo se mi vubec verit, ze uz tolik vyrostla. Clovek si proste zafixuje, ze oproti Seanovi mate miminko a zapomene, ze vam ty deti take rostou 🙂))

Jani, tvoje tchyne je teda pekne drza! 😠 Takove poznamky jsou docela nemistne tyden pred porodem! Asi bych pred ni take hodila vahu. Nebo bych se zminila, ze v jejim veku uz by to a tohle opravdu jist nemela 🙂
Ja jsem mela take rucni pumpu od avent. A obe jsem musela vratit. Jedna vubec nesala a druha mela rozbite to drzadlo :( Ale me se nikdy neudelalo dostatek mlika, tak jsem je mozna obe zavarila ja 🙂

Vero, pane jo, 4kg 🙂 Jde vam to od ruky 🙂

Edo, Sean ted hlavne pouziva sluvko NO... pujdes spinkat? NOOOOOO, nekdy dokonce rikana NO NO NO. nebo cesky ne ne ne. Zacina mluvit vic, tak uvidime 🙂

editahlb
14. zář 2009

tak to je dobre Zuzko, dobre slovicko na zacatek 🙂
Eira rika mma mma mma mma, ale vetsinou jenom kdyz ma hlad, nejak si to se svou osobou ani nespojuji 😀 (v duchu samozrejme jo 😉 ) Trosku me zacina trapit to jeji buzeni se v noci, uz je ji 7 mesicu a mam pocit ze je to fakt jen ze zvyku tak ji to budu muset odnaucit. Ale moc se mi do toho nechce, nechce se mi ji nechat plakat, nejak na to nemam srdce ☹
Jinak tu ted mame tchanovce tak si lebedim, Eric ji krasne uspava pri zpivani, pres den mi ji hlidaji tak mam i cas na sebe, no vazne parada. Zitra se chystame do Prachovskych skal, uz jsme se tam s O pri tom nasem putovani po Ceskem Raji nestihli podivat tak to jedeme napravit.
Preju vam krasnou noc (hlavne vam s tema malinkyma miminkama! 🙂 )

forensica
15. zář 2009

Edito, a jak casto se ti budi? My mame moci kdy spi 12hodin ale pak zase noc kdy treba ve 3 rano jen tak z niceho nic zaplace. Ja ji taky nenechavam brecet, mozna ze by usla sama ale nevim za jak dlouho. To mi za to nestoji. To tam radeji zajdu a za 10 minut co si cucne jsem zpet. Ja verim ze az ztrati zajem o prso tak uz volat nebude. Snad 😅 Uzijte si prachovske skaly, ja tam lezla na kurzu horolezectvi se zachranarema, bylo to tam bezva 🙂

janauk
15. zář 2009

Sazo, moc moc gratuluju. Tak tva midwife mela s klouckem pravdu a nemusi eat her hat 😉 Moc se tesim na fotecky a vypraveni jak vse probihalo. Tak snad je vse o.k a vy se hezky seznamujete.
Zuzko, moje tchyne je jinak zlata, mozna si vse ted beru ale tohle me fakt dostalo. No, Ian jen zalapal po dechu jelikoz vi jak jsem na vahu hakliva, a tak jsme po nem hodila ockem typu: Deal with it!!! 😉 Jinak Ian je az do soboty pryc, tak doufam ze Pip jeste pocka v brisku 😉 i kdyz uz mam dost period pains...
Edit, uzijte si vylet.

fairy
15. zář 2009

Ahoj holky,
strasne moc Vas zdravim. Opozdene moc blahopreji Seanovi k narozeninam doufam ze jste to krasne oslavili 🙂 Mate doma jeste tatku?Doufam ze jsi si to taky uzila s mamkou jak dlouho u Vas vlastne byla? Slovicko Ne je u nas taky oblibene 😀 hlavne kdyz se E zeptam jetsli pujde curat no ale pak ji dam na nocnik a vzdycky neco udela opice jedna. Jinak ma uz celkem pestry slovnicek.
Sazo moc gratuluji k chlapeckovi 😵
Edit 7 mesicu jetse nic neni kdyz se ti budi jen jednou v noci tak to jeste jde, trva dlouho nez zase usne?
Uzite si vylet na parchovskych skalach jsme nikdy nebyla moc rada bych se tam jendou podivala.
Veru to je super ze uz mate 4kg tak kojeni uz Vam dje pekne od ruky?
Ja jsem tu ted mela tatku s manzelkou bylo to strasne pryma bylo tak pekne Ellie se uplne rozbehala a furt chce chodit na zahradu jeste ze tam ma tolik mista vubec nechce byt doma! Udelali jsme hodne vyletu v patek v Kew Garden snad nachodila 2 km. Jinak ji ted rostou stolicky a v noci se taky budi. To je furt neco kdyz ne zub tak ma rymu nebo kasel no nevim kdy se dockam uplneho spanku asi az tak za par let az odroste i to druhe mimi.
Uz jsem 26tt desne to leti mam jen 6 tydnu v praci tentokrat nastoupim na materskou driv a snad si i uziju naky odpocinek nez se to narodi.
Tak se mejte vsechny krasne.

simona.w
Autor odpověď smazal
Zobraz
fairy
15. zář 2009

No Simco ty si to teda 'uzivas'. Deti zatim chripku snad nemaji? Toho se desim kdyz je clovek nemocny a do toho musi hlidat dve deti to je asi fakt narocne.Dali ti Tamiflu?
S tim cumilkem u V to je des, E ho ma vylozene na usnuti pres den ani ne jen v noci a to ho ma ho pripnuty a kdyz se v noci vzbudi tak si ho najde a vetsinou se sama uklidni. Taky nevim jak se ho jednou uplne zbavime ☹
Kdo Vam predelava loznici? Sami? Tak at to mate rychle hotove, E spi ve sve pokojicku od 5 mnesicu a jsem moc rada planujeme ji koupit vetsi postel do spare room az bude mimi tak 4 mesice a bude mit velky pokojicek 🙂
Jinak se o me staraji dobre, mam krevni testy kazdy mesic a consultant app. Zrovna me to ceka tento tyden. No ale me to svedeni nastalo az ve 30tt posledne takze clovek nikdy nevi.... Musim doufat. Taky zacinam premyslet co bych delal s E kdyby to na me prislo clovek tu nikoho nema Colin v Londyne no budu muset dat dohromady naky plan.
Tak ja jdu na obed mejte se holky.

verap
15. zář 2009

Ahojky,

Konecne chvilka, mala cele rano nemohla nejak usnout.

Simco, doufam, ze se brzo uzdravis.

S tim dudlikem - ja ho zkousela, taky jsem to podavala celou noc, tak jsem se na to vyprdla a uz ho nedavam, jenomze ted to vypada tak, ze mala spi se mnou v posteli, koza v puse a kdyz usne, tak se odtahnu. Je to dobry, ze ji nemusim prendavat z postylky ke mne, kdyz se v noci vzbudi, ale prijdu si jako zivy dudlik. Ona zatim jinak moc neusina, sem tam kdyz ji chovu zabalenou v dece.

Mate nejake tipy na uspavani?

kacfol
15. zář 2009

Zdravim Vas vsechny devcatka. Doufam, ze se mohu pridat do diskuze. |Jsem tady poprve 😀 .Mam 4 mesicniho chlapecka Lucase. Jinak k posledni otazce. Ja jsem malemu koupila takove akvarko s rybickama a muzikou. Docela prijmne a malej se na to rad kouka a casto se stava ze ma otevrenou pusinu az mu vypadne dudlik a ani mu neprijde ze ho vlastne nema.. 😵

editahlb
15. zář 2009

Ahoj Kafcol, vitej v diskuzi, kde v UK prebyvas? A jak se chlapecek jmenuje?

Simco swine flu! Tuy chudaku fakt chytnes vsechno. Se srazikem souhlasim, jedeme do Cardiffu 10.10 a budeme tam do 23.11 tak mezitim neco musime uskutecnit! Rada kamkoliv prijedu..

Helco to je super ze uz se Ellie rozchodila a kolik toho nachodi! Urcite z toho mas sama radost.
Drzim palce a to na tebe neprjde predcasne, ale snad ne, a kdyz te ted hlidaji tak snad jakoukoliv zmenu vystopuji co nejdrive to pujde..

Jani Ian je az do soboty pryc?! a ty mas period pain?! Tak se udrzuj v klidu a nic moc nedelej at ti tam to miminko jeste chvilku pocka! Jejda jejda..
😅

U nas je to s tim spanim docela hrozne, ani se mi to nechce psat, asi neco jako Verka jak to ma ted s malou, proste se v noci vzbudi (uz se ani nedivam na hodinky tak nevim kolik je), vezmu si ji do postele, az se nakoji tak odpadne a ja spim dal. Ja uz ani nevnimam kolikrat za noc se to opakuje, ale urcite aspon 3x. No hruza. Zavidim vam Verko tech 12 hodin v kuse. To jsme myslim meli od narozeni maximalne 4x.

Takze Verko promin tipy na usinani a hlavne na omezeni nocniho kojeni ted potrebuju taky. Jsem zivy dudlik #2.

editahlb
15. zář 2009

Zavidim Verci tech 12 hodin spanku, ne Verce, pardon 🙂

simona.w
Autor odpověď smazal
Zobraz
simona.w
Autor odpověď smazal
Zobraz
saza007
16. zář 2009

helllo ladies,

dakujem za vsetky gratulacie 😵 😵
Porod bol v pohode, lepsie nez sa dalo cakat. Kontra zacali 1.35 am v piatok a na obed bol uz maly na svete.
Trosku ma potrapil, bol v posterior position, vsetka bolest isla do chrbta. Zvladli sme to bez pain relief, akurat som dva krat vdychla gas and air, z ktoreho som sa rovno pozvracala 🙄
Mali sme jednu midwife pocas celeho porodu, bola uzasna, do nicoho ma nenutila. Tesne predtym, ako som Jamesa vytlacila prisiel pediater, lebo v plodovej vode bolo meconium a odozvy boli kadejake. Takze ho hned po narodeni zobrali stranou, ale nastastie bolo vsetko ok, Apgar 1 min bol 9 a po 5 min 10. James mal 3.9 kg a 56 cm. 😅

Momentalne bojujeme s kojenim, maly sa prisat, takze odsavam. Poobede ideme k lactation consultant, uvidime, ci nieco vyriesi.

No a ja mam sciaticu, vcera som bola u GP, dala mi nejake painkiller - je to asi dosledkom toho, ze maly bol posterior. ledva chodim 😖

Dufam, ze sa vsetky mate fajn, deticky posluchaju. Jani - uz to mas za par, oddychuj co najviac! Ja ani neviem, kam sa teraz tie dni tratia 😀

zatial papa

forensica
16. zář 2009

Simco, diky, zas o rok starsi co...sakra 😖 Je to pekne ze se k sobe sourozenci tak pekne maji. To asi bude vyhoda toho ze jsou tak blizko vekove k sobe. Me K nikdy jen tak na zhasnuti neusnula, to byla vzdy bud koza ci noseni takhle na noc. Jste frajeri 🙂

kacfol, vitej 🙂

Sazo, urco to zmaknete, chce to pretrvat s tim kojenim. Maly ma z ceho brat tak par spatnych nasati nic neznamena. Doufam ze vam neco poradneho poradi ta poradkyne. Jinak super ze jsi porod tak krasne zvladla, sikula! 🙂

Edito, tak to bych byla zombie jestli se ti budi tak casto. Me ted K kolem pulnoci a pak az do rana chrni. Je mozne jak rika Simca ze to je jen stadium vyvoje, ale jestli ti to tak delala vzdy tak to musi byt teda opruz. Me se obcas podari malou uspat na rukach takhle v noci, zkusila jsi to nekdy? (vim ze v noci je to sileny, ze clovek chce spat) Ona by fakt mela uz spat skrz, jak je na solids. Nasi znami na to maji strategii kdyz maleho doslova na noc prezerou a on jim pak spi 😀