Maminky, těhulky a snažilky v Anglii a zahraničí III

slunicko2
14. lis 2008

Treti pokracovani diskuze...

Rada bych vsechny maminky, tehulky i snazilky pozadala o respektovani nazoru vsech, kteri se do teho diskuze pridaji!
Tato diskuze byla zalozena pred dvema roky jako podpora snazilek, tehulek i maminek v zahranici a melo by tomu tak zustat i nadale 🙂

Vulgarni prispevky na ucet dalsich clenu budou ignorovany. Nejsme na zakladni skole! 😉

slunicko2
autor
17. lis 2010

@laurelle velka gratulace k tehotenstvi! 😵 Manza je porad takovy a nebo je to tim, ze oteviraji novou pobocku? je to je prechodne obdobi? ted to asi nema cenu resit, kdyz vis, ze toho ma hodne. Budes muset pockat, az se mu to v praci chvilku uklidni. Ono je to slozite, uspesni muzi (zeny) casto maji malo casu na rodinu, vid? Ale tak snad alespon nekdy si na vas najde cas 🙂
Dej nam vedet, jak to prijal on, deti a rodina 🙂
sean mel horecky dost vysoke vloni, trvalo to dost dlouho. Mel nekolik atb. Nakonec se to cele vyhrotilo na dovolene na Mallorce. Tam dostal cipek a druhy den byl bez teploty! Nic jineho nam tenkrat nezabralo Pak jsem to rikala GP tady a ta jen poznamenala: no jo, oni tam radi vsechno strkaji do zadku! Protoze tady v uk cipky neradi. jenze, to co nam davala ona nenzabralo!

Evco, ja nositka neporadim, sean je nemel rad.
vidis, jak to skvele zvladas 🙂 Dokaze to byt i pohodicka, vid? ja bych to tak nekdy brala zpatky. Seana v naruci, nohy na stole, kafco a klidek 🙂 Bylo to moc fajn!
jak je to ted v cr vubec s detma a treba restauracema a tak?

wacata37
17. lis 2010

@laurelle wow tak nevim Gratulujeme???!!! asi jo vid, miminko je vzdycky radost, treba je to to co potrebujete, a hlavne at si tatinek vezme paternity leave alespon na ty 2 tydny 😉
jinak s tou cibuli ti nevim jestli bych to do ni narvala ale zase kdyz do toho soupnu med tak asi i jo...taky dobry je mliko s medem to je taky dobrej humus (ja teda nenavidim med)
brambory jsem jeste taky netestovala nebylo treba ale pristi utok teploty to zkusim.

@verde198 no jeste zes nemela fotak by te zavreli! na me vzdycky cuci jako na vraha kdyz chci neco fotit. a kdybych nahodou chtela nafotit svoje dite na baletu tak musim mit svoleni vsech rodicu. uchylny!!
jinak ja mela to z mamas a papas to s tou kapucou a vycpanym polstarkem za krkem (Deluxe sla jsem se mrknout jak se to jmenovalo). Matty se zasadne nosila zadama ven a hlavou ke me. vzdycky u toho usla tak si pak na me lehla. Ale tohle bylo oboustrany oni snad i rikaji ze od 3 mesicu je az muzes otocit kvuli drzeni hlavicky. Jinak byla jsem s tim svym spokojena drzelo mi i zada tak to nebylo tak hrozny. Matty v tom vydrzela do 6 mesicu a to byla uz kulicka.
jinak wow maji tam jedno do je do 5-ti let to je dobry na vylety 🙂

petullek
17. lis 2010

Ahojky 🙂)
mooooc gratuluju k tehotenstvi 😵
Jsem sem prijela dobrala jsem antibiotika a uz jsem zase nemocna.... obdivuju vas jak tu muzete zit 😅

Jinak tchyne no... uz je to lepsi, vcera jsem si uvedomila, ze jeste ze ji mame, jinak by jsme spolu si uz nebyli 😖 ona se do vseho strasne cpe.. ale vcera tomu mojemu domlouvala, tak jsem rada.. meli jsme tichou domactnost 😒
nic moc.. ale uz je to vsechno v pohode, proste tady zit nebudeme... pritel s rodinou nema moc kladne vztahy za to ja bez rodiny bejt jen tak nemuzu... ale kdo vi jak to s nama vsechno dopadne...

mam plan prodat byt, koupit chalupu nebo baracek a udelat krasne bydleni. Mit poradnou zahradu pro pejsky a pro Samulku, mit vybeh pro konicky a zit spokojeny zivot.. za tri roky bych chtela holcicku 😵 ach jo... jsem silenej snilek 😀 😀 😀

verde198
18. lis 2010

Dobre dopoledne devcata,

Zuzi, no pohodicka nevim 😀 Spis je to o zvyku, uz vim, ze toho moc nestihnu udelat, jim kdy mi Gretka dovoli a ne kdy mam hlad,... 😀
V restauracich tady v pohode, byla jsem zatim asi 5x a zadne problemy. Ani z obchodu me nikdo nikdy nevyhanel. Jen ne do vsech se dostanu, jak tam maji vice nez 2 schody, tak tam nejdu. Navic nekde maji takovy "blby" dvere, ze si je musis podrzet, takze s kocarkem je to celkem boj........

Wacata - k tomu fotaku - nastesti v CR to jeste neni tak uchylny, takze si myslim, ze by to nikomu nevadilo.

Petullek - preji brzke uzdraveni. Clovek musi snit, jinak by se nikam nedostal. Nejkrasnejsi je, kdyz se ti ty sny dari realizovat!

My tady mame cely tyden hnusne, dneska zase i prsi 😝 Pristi tyden se ma ochladit a ma snezit i v nizinach 😕 Tak se Pietro zase docka snehu. Uz ted ho vyhlizi z okna 😀

editahlb
18. lis 2010

Ahoj holky, tak vas zase po chvilce odmlky zdravim. Musim si docist co a jak, jenom jsem videla Evi ze nas zves do Prahy, to ja s Eirou moc rady prijedeme, skoda ze je to pocasi ted tak na draka (a ma se pry ochlazovat), mohli jsme totiz jit do toho parku blizko vas - Stromovka je to?

Planovala jsem zajet i za Miluskou do Munichu, ale nevim, nevim, mam nejak z te delsi cesty strach.. Praha je prece jenom bliz. Asi to budeme muset Milusko nechat a se dvema kriklounky (chudaku) 😀

Zuzi taky jsem videla tu tvoji otazecku jestli je to jenom ten samotny porod, na co se netesim, nebo jeste neco jineho - tak teda jenom ted porod samotny, to tlaceni, vic specificky, to je maso, zbytek uz je pak jenom krasa. Strasne jsemzvedava, co to bude a az to malis#cke uvidim. Ted me jenom kope jako blazen.. 🙂

No nic holky, jdu si docist, co je jeste noveho, zatim papa

verde198
18. lis 2010

Hahaaa, tak se mi podarilo Gretku dostat do satku a tentokrat se ji to libilo 😵 Kdyz jsem ji to pretahla pres hlavicku tak dokonce i usnula 😵 😵 Jen se tam uvelebila nejak nasikmo, tak to jeste musim nejak doladit 😉 Pridavam foto.

verde198
18. lis 2010

Ahoj Edito, pocasi je ted fakt na draka 😒 Snad bude lip pristi tyden, i kdyz se ma dost ochladit. Muzeme klidne vegetit u nas v teplicku 😉
Taky jsem zvedava jestli bude mit Eira sestricku nebo bratricka. Tipuju holcicku 😉

petullek
18. lis 2010

@verde198 super 😉 Ja Samulku nosila nalezato, kdyz byl takhle malinkej a libilo se mu to. vetsinou to prospinkal a dokonce jsem s nim litala i po skalach 😀 https://www.modrykonik.cz/fotoblog/petullek/alb...

laurelle
18. lis 2010

@verde198 dakujeme 😀 😀 my sme pri Vanesse pouzivali tiez take ze sa pozerala von a urcite to bolo lepsie ako to co sa pozera iba na mna tam sa mi zdala strasne nekludna 😎 😎
@slunicko2 dakujeme 🙂 🙂 vies on mi pride stale taky ze vidi v zivote iba pracu proste neni ten rodinny typ,mna aj deti ma rad len on je typicky chladny anglican : hlavne nedat najavo city ! ,prvykrat mi povedal ze ma miluje az po dvoch rokoch ked sa nam narodila Vivienne .. hm neviem presne kto mi to tu radil ale dala som Vanesse do ponozky zemiak a krasne jej teplota klesla .. Ona uz prestala zvracat a uz 2 rana zvraciam ja ale to nie je chorobou 😵 😵 dneska som bola u svojej doktorky na krv a s Vanessou na kontrole u jej doktorky kde po mne zacala jedna zena kricat ze co si to dovolujeme sadnut na jej miesta so synom ked oni isli len na zachod .. Nechapala som to ked som prisla do cakarne tak tam nikto nesedel .. Nemala som sa s nou chut hadat ale sadnut som ju nepustila 😀 😀 no co uz aj taky ludia su 😀 😀
@wacata37 dakujeme aj ked to bolo viac-menej neplanovane ale tesim(e) sa 😀 😀 😀 zo zaciatku to deti nechceli ale zvykli si a s medom sa to da celkom prezit ..
@petullek dakujeme a na snivani neni nic zle este ked sa sny stanu realitou 🙂 🙂

petullek
18. lis 2010

@laurelle @verde198 taky si rikam, ze je lepsi byt snilek nez zdeptanej pesimista... Snila jsem celej zivot a zatim se mi toho hodne splnilo 🙂

catkaz
18. lis 2010

Cau holky,
opet jen rychle. Nestiham vas cist...
Edit, to je fakt husty, ze uz to tak uteklo. Teodorovi je dneska mesic! Prijde mi, ze uz je tu s nama strasne dlouho.
Asi kvuli tem sagam, co jsme si s nim zatim uzili. Bohuzel nekonci, jelikoz tu vcera byla health visitor - mimochodem vyborna zenska, ktera nam s kojenim a se vsim okolo dost pomohla - zjistila, ze maly ma nejspis dteksou triselni kylu :( Zvladla jsem nas na dnesek objednat k GP a ta to potvrdila. Takze naseho chudakadrobecka ceka operace... Pry to je standardni vykon. Nechci z toho byt nervozni. Bude v Bristol children's hospital, ktera ma byt dobra,ale stejne - ty jejich nemocnice...
Jinak kojeni tak nak jde. Furt toboli,ale da se to snest. Je to ale hladovec, takze si moc neodpocinu a nevyspim.. Vsichni rikaj, ze se to zlepsi..Uz se nemuzu dockat, az se vyspim vic jak 3 hodiny v kuse...
Ale jinak nam dela radost - roste a pribira,coz je dulezity. 🙂
Vsem novym ahoj a vitejte.

wacata37
18. lis 2010

@laurelle je ja ti to radila to jsem rada ze to zabralo. Dneska ve skolce zvracela jedna holcicka, chudanek tam pul hodiny zvracela a ty ucitelky na ni koukaly. Nekdy si rikam ze jsou fakt nejaky opareny. Ale asi neco lita vzduchem, ja ted prilitla domu a najednou se mi taky udelalo zle...tak by to chtelo ty brambory i na zaludek co? 😉

slunicko2
autor
18. lis 2010

Edo, ja take myslim, ze to bude holka 🙂 Ted jsem si na vas casto vzpomela, protoze jsem myslela na babicku. a vy jste od zlonic jenom kousek!

Evco, mala je uzasna! Takovy drobecek! Satkujete bezvadne! 🙂 Jak tu tak vzdycky pises co a jak, tak si hezky zavzpominam. Jak sean hezky spal, kdyz jsem uklizela cely dum! Ale jak jsem si sedla, ze si dam nohy nahoru, tak byl rev! To same se sprchou. Minuta mi musela stacit. Ted se sprchuju jak dlouho chci, a sean si hraje u sebe v pokoji.
Slusi vam to holky na tech fotkach 🙂

@catkaz Kato, to je mi lito, ze mate takove starosti! Drzime moc palecky, at je to rychle za vama! I kdyz je to banalni operace, tak se proste nemuzes ubranit nervozite a strachu! kdy vas to ceka? Pockaji, az bude o neco vetsi?

@laurelle to je fajn, ze uz je male lepe! A ze brambora pomohla!
To ani muj manza neni zadny citovy extrovert :D a kdyz uz se o to snazi, tak je to nekdy takove krkolomne. Ale tak zase ma jine kvality. nekdy me to stve hodne a jindy si zase rikam, ze jsem chodila s klukem romantikem, slusna kariera a tak, a stejne jsem nebyla stastna!
Ja vas neznam, tak je tezke radit 😝 snad te tenhle stav prejde a najdes nebo najdete nejake reseni 🙂

laurelle
18. lis 2010

@wacata37 no veceru by to chcelo ale ked si predstavim ze to rano skonci vo WC tak ma dako prechadza chut .. Deti mali puding na veceru ale mne uz nic akosi nechuti .. Zajtra volam doktorke pre vysledok a objednavam sa na poradnu,sono a pre tehu knizku 🙂 🙂 ale inak s tymi zemiakmi si ma potesila aspon viem co zajtra varim 🙂 🙂
@slunicko2 no pripadam si ze mne nikdy nebude idealne 😀 😀 ja vzdycky chcem viac ako mam a na to vzdy doplatim 😀 😀 V pondelok idem s Vanessou na kontrolu este to cez vikend vylezi a od utorka asi do skolky 😖 neviem si predstavit co budem v praci robit z rannymi nevolnostami ked mna nevyhodia tak nikoho po tom co stravim cele rano na WC 😀 😀 Potrebujem oddych lebo behat tehotna okolo choreho dietata tiez neni bohvieco 😖 😖

Mam vycitky svedomia aktualne ze som bola tehotna na zumbe cez vikend nevedela som ze som tehu ale hopsat tam vyse hodiny zdrave pre babo nebolo .. Uz to vie manzel,deti a tym asi do Vianoc koncime 🙂 🙂 Este to chcem oznamit mojmu otcovi a jeho priatelke 🙂 🙂 Ak ich poznam sadnu na prve lietadlo a pridu ma osobne vyobjimat 😀 😀 Idem ja na nete kuknut veci pre babo v termine jul 2011 ma navnadili ked uz si davaju odkazy na kociky 🙂 🙂

slunicko2
autor
19. lis 2010

@laurelle zase tak spatne to byt mezi vama nemuze, kdyz mate dalsi ditko na ceste! 😉 zkus se na to divat takhle! 😀 😝 ja mam kamaradku, ktera chodila s majitelem jedne mega popularni znacky po celem svete. On si stezoval, ze od nej kazda utece, protoze ma malo casu. tak si tukala na celo, ze jak to muzou udelat. Za rok se s nim rozchazela take 😀 byl proste vazne hodne busy. zlata stredni cesta je casto vazne hodne obtizna 🙂)))

forensica
19. lis 2010

Holky, nejak vas nestiham tak jen moc gratuluji laurelle k tehotenstvi! Je zajimave sledovat jak je clovek jeden den rozladeny z toho co kdyby a kdyz uz jo tak jakou ma radost. My zenske jsme vsechny stejne 😀

laurelle
19. lis 2010

@slunicko2 no aj ja si hovorim ze ked uz som tehu tak sa hadam zmeni 🙂 🙂 dneska mame ist na firemnu party k nemu do prace a taaak sa mi neche ☹ ☹ chcem si uzit deti lebo v pondelok idem uz do prace a nemam si co dat na seba ! vo vsetkom vyzeram ak pribrata a kedze o tehu hovorit nechceme tak mam depku z toho 😀 😀
@forensica ano aj ty si tehu takze vies co su hormony v tehu 😀 😀 na tom sa vyhovaram stale pred drahym ked na mna nieco ma 😀 😀 ja som teraz taka podrazdena ze ani neviem ze kedy sa mam tesit z niecoho a kedy nie .. 😀 😀

laurelle
19. lis 2010

inak baby neviete mi poradit daku super porodnicu v londyne ?? som s tohoo dost zufala doteraz som rodila v Liverpoole a v Londyne sa v takychto veciach nevyznam a neviem ktoru si vybrat .. V ktorej ste rodili vy a aka bola ?? Ktora je naj ?? moze byt aj sukromna ci ako sa to vola len nech je dobra ... dakujem za rady 🙂 🙂

wacata37
19. lis 2010

@laurelle kazda celebrita rodi v Portland HOspital tak se na to mrkni jestli je to opravdu tak suepr 😉

http://www.theportlandhospital.com/maternity.asp

laurelle
19. lis 2010

@wacata37 waw aj ked celebrita nie som vazne ma to zaujalo ale zase koho by takato super porodnica nezaujala 😀 😀

Baby nas Alex si dnes pri futbale zlomil nohu ☹ ☹ Lebo ked Vanessa zacina sa uzdravovat tak co by sme mali jeden den pokoj 😀 😀 Inak party u manzela v praci sa nekonala teda pre nas 😠 to s tym alexom ma tak rozladilo ze nemam nikam chut ist .. plus zase na mna idu nevolnosti tak len lezim a oddychujem .. manzel vybral filmik tak asi ideme kuknut ked ja dokonikujem 😀 😀 inak dnes Alex vymazal z mobilu skoro 5000 fotiek takze za posledny rok nemame ani jednu fotku 😢 😢 to ma rozladilo tiez velmi ☹ ☹

slunicko2
autor
19. lis 2010

@laurelle ufff, vy si za chvilku budete muset dat na dvere cerny kriz! Tak at se zlomenina brzy zahoji! Vidis, party se vyresila sama! Uzijte si s manzou film! 🙂
Vymazal ty fotky z pameti nebo z karty v mobilu? Z netu se daji stahnout ruzne software, ktere dokazou fotky z karty jeste dostat. ne vsechny, ale dost 🙂

laurelle
19. lis 2010

@slunicko2 z karty co je vo fotaku .. ano pokusim sa to dako vyriesit vsak to dajako dopadne .. za chvilu ideme pozriet ten film uz aj deti idu spat .. uz 15 minut volam s kamoskou ktora si neda vysvetlit preco s nou buduci tyzden nemozem ist na party .. uff skryvat tehu je obtiazne .. manzel mi dneska navrhol poslednu dovolenku v teple tento rok lebo ze buduci rok s mimcom asi nepojdeme a ked tu je tak skarede ze nas este vezme do tepla .. neviem ci mam ist lebo tehotna letiet niekam je narocne a Allexovi daju sadru dole asi az po Vianociach tak ze on chce ist iba so mnou 😒 vies ze som po tom tuzila ale ked nase vztahy neboli v poslednej dobe idealne ist niekam na 2 tyzdne a tvarit sa ze nic ? mam dilemu .. 😖

wacata37
19. lis 2010

@laurelle me zaujal cenik to je trosinku prehnany za to ze ti daji cotton buds a plenky ne? 😝 a nedej boze aby to nebyl emergency C. ze? 😝 😝
jo me s fotkama helk laptop a mela jsem je tam podle data mesicu a tak az do 2 let. nastesti matka si nektery fotky schovavala na svym poci tak jsem je pak vyzvedla v praze a tak mame fotky ale jenom ty co se libili babicce... 😖
tak hezky vecer u filmu a snad u se zablejskne na lepsi casy 😀

a na dovolenku bych jela hned, 1. si odpocines
2. si pripomenete proc jste spolu
3. posledni sance, se 4 detma uz to asi jen tak nepujde!!!
tak bon voyage!!

slunicko2
autor
19. lis 2010

@laurelle tech programku je hodne. Nektere fotky na karte zustanou i po vymazani. Tak drzim palce!
Hodne z nas tu v tehu cestovalo. Stejne tak muzes byt doma a potratit. Stejne ted toho asi moc nevymyslis s manzelstvim. Ctvrte ditko na ceste, telo plne hormonu, manzel otvira novou pobocku. To proste neni idealni doba! 😝
Na dovcu bych urcite jela! Je super, ze chce s tebou jet! venovat ti cas! 😉 Vsak nemusite nic resit, ale jen tak si zase pripomenout jake je to byt jen vy dva spolu.

holky urcite poradi s nejakou porodnici. Verca, Simca, kata.... Simca i resila porod v jine porodnici nez pod kterou patrila.

laurelle
20. lis 2010

@wacata37 hej ten cennik je prehnany ale tak zase s peniazmi my problem nemame v porodnici sa chcem citit dobre nie ako ked som prvykrat rodila v Liverpoole Vivienne v hnusnej nemocnici kde ani tepla voda netiekla a totalne neochotny personal takze ja ako mlada prvorodicka som nevedela ani ako kojit,prebalovat .. tak to uz zazit nechcem a rada si priblatim pretoze tato nemocnica ma velmi zaujala 😉 s dovolenkou sa este uvidi ci mi daju volno v praci kedze som tam este odkedy mi skoncila materska moc nebola lebo v kuse nieco s detmi a keby im este oznamim ze som tehu 😖
@slunicko2 idealna doba to nie je ale musime zit aj ked nechceme .. teraz vsetci behame okolo alexa viem ze ho to boli ale kedze je po mne preziva vsetko velmi emotivne .. v noci ho to asi bolelo lebo moc nespal a teraz riesime ze jeho to straaasne skrabe a ze chce sadru dole .. 😀 😀 ja viem ze mozem potratit aj doma ale keby potratim na dovolenke tak si to vycitam do konca zivota 😒 asi pojdem ved co sa ma stat to sa stane 🙂

slunicko2
autor
20. lis 2010

@laurelle co ja vim, tak se nikdy neprokazalo, ze by letani plodu vadilo. Ale kazda zeme to ma jinak. V uk je jim to fuk. V cr zase rikaji do 12tt neletat. Ja jsem krvacela az do 17tt a letela jsem na Slovensko, dva prestupy. Tam jsem se nechala prohlednout od jednoho primare a ten mi take rekl, ze neni duvod neletet. Strach jsem mela i tak, to je jasne!

forensica
20. lis 2010

@laurelle - ahoj, to je smula s Alexem! Chudak maly!..Ohledne tech porodnic, ja jsem po tom dost koukala a ja byt tebou tak si zaplatim privatniho porodnika (pokud penize nejsou problem). Moje kamoska i byvala sefova to tak mely. Stoji to neco kolem £10tisic a je v tom zahrnuta veskera pece v tehotenstvi (muzes jim volat 24/7 s jakymkoliv problemem na mobil) plus porod se vsim vsudy (pokud by to mel byt ale Cisar tak to te pak odvezou do prislusneho kridla NHS nemocnice). Jsi pro ne vyhradni pacient takze kamosky porodnik musel odejit ze svoji sluzby v nemocnici aby privatne u nej odrodil ji.To mi prijde better value a navic toho cloveka budes znat za ty mesice.
Ohledne dovolene bych se neohlizela. Miminko je jeste miniaturni a pokud ti neni nejak moc spatne tak bych jela. mozna ze prave ze budete spolu bez jeho prace vam da moznost si veci probrat. maly to zvladne i se sadrou, i kdyz ne teda asi koupacka v mori ze.

Zuzi- ja taky rodila v jine nez moji mistni porodnici. Jdu tam ted opet, ale mame to zkomplikovane ze nejrychlejsi pristupova cesta je na noci zavrena tak mozna zkoncim taky jinde. Uvidime.

laurelle
20. lis 2010

@slunicko2 aj ked to neni preukazane asi ako kazda tehulka mam pred tym taky prirodzeny respekt ale este uvidim co na to v praci a potom pojdeme ked to bude mozne 😉
@forensica mne je praveze strasne zle rano 😒 ale nejak to zvladneme ved buduci rok pochybujem ze s mimcom niekam pojdeme 😕 ten privatny porodnik ma zaujal zacnem nad tym uvazovat len neviem kde takeho zohnat ,vobec s takymito vecami nemam skusenost 😠

Baby suseda nam doniesla na obed normalne cesto na langose (je ceska a robi ho vyborne ) tak som par vyprazila aby sme nestresovali s obedom dala som si jeden a uz hodinu mi je s toho brutaalne zle 😠 😠 som ja ale blba ! 😒

janinek
20. lis 2010

@laurelle Moc gratuluji k mimcu! Ty jo, pred tydnem jsi psala, jak ani nevis, jestli chces a ono je tady.

Chudak Alex teda s tou rukou, na jak dlouho ma sadru?

@forensica Kde jsi tady rodila?

Rodily jste vsechny "normalne" s NHS tedy nebo jste neco priplacely za nadstandart a jaky?

janinek
20. lis 2010

@catkaz Ted ctu o Teovi, chudatko. Tak at to dobre dopadne. Uz vis, kdy ho to ceka?