Maminky, těhulky a snažilky v Anglii a zahraničí III

slunicko2
14. lis 2008

Treti pokracovani diskuze...

Rada bych vsechny maminky, tehulky i snazilky pozadala o respektovani nazoru vsech, kteri se do teho diskuze pridaji!
Tato diskuze byla zalozena pred dvema roky jako podpora snazilek, tehulek i maminek v zahranici a melo by tomu tak zustat i nadale 🙂

Vulgarni prispevky na ucet dalsich clenu budou ignorovany. Nejsme na zakladni skole! 😉

janinek
26. únor 2011

@simonka99 Treba ma divoke sny a mele se ve spani 🙂

mimi_galis
28. únor 2011

@martja007 ahoj, mne midwife povedala, ked som sa jej na to pytala, ze norma je minimalne desat pohybov from nine to five - cize of rana do poobedia 9.00-17.00 by si mala citit ze sa ti mrno hmyri cca 10 krat...10 krat za hodinu je naozaj vela, to by bolo ako vrtulka 🙂 a okrem toho, kazde babo je ine, mne sa viac hybe vecer ( ked treba spat, vsak preco nie ), ked soferujem a huci radio pri brusku a ked jem...inak, ak mas pocit ze sa nehybalo dlho, odporucila mi vypit naraz pohar ladovej vody, to by ho malo zobudit a vyprovokovat ku kopnutiu alebo pomrveniu...v kazdom pripade, ak mas pocit ze sa nehybe ani nefunguju triky na vyvolanie reakcie ( ako ta voda, alebo postuchanie bruska ) tak chod sa dat skontrolovat, radsej tam ist moc casto ako prilis neskoro...

mimi_galis
28. únor 2011

som tu celkom nova ( vsak to aj vidno podla poctu prispevkov 🙂 ...hladam nejaku Slovenku alebo Cesku zijucu v Bristole, poznam tam par ludi ( cez manzela ) ale predsalen, nejaka maminka alebo buduca mamina s podobnymi zaujmami ( = babatkom 😵 ) by sa hodila, na kamaratstvo, poradu, spolocny cas s deturencami....neviem, ci je nejaky ny sposob ako vyhladat taku osobku na tomto fore, napriklad podla info v profile? poradi niekto?

bubbly
28. únor 2011

@martja007 muzu te uklidnit, po pravde neznam nikoho komu by se miminko hybalo 10x za hodinu nepretrzite cely den. Ja to mam tak nejak podobne, nejvic ho citim vecer kdyz si lehnu, casto v noci kdyz se vzbudim na WC nebo rano, pres den si sem tam kopne, bricho se sice pohne, ale neni to nic velkeho. Nektery den je vic aktivni a jindy ho citim min, da se rict skoro vubec. Nekde jsem cetla ze kdyz se miminko hybe nebo kope moc prudce a porad tak to taky neni dobre, muze mit nedostatek kysliku. Jinak vselijake internetove stranky je lepsi nebrat vazne, vsude se pise neco jineho, takze v klidu 😉

bubbly
28. únor 2011

@mimi_galis vitej, myslim ze v Bristol je dost velka CS komunita, urcite tam nekoho potkas 🙂

martja007
28. únor 2011

@bubbly
@mimi_galis
@ simonka99
@ janinek
Diky za uklidneni 🙂 dnes a vcera hopsala a vlnila se, jako kdyby tam tancila...
Jinak jsem uz na maternity od vcera, takze telka, casacky a nozky nahore.

Bubbly kdy mas due date?

bubbly
1. bře 2011

Takze uz mas pohodu, to je super🙂 me tedka ceka nejvic prace, protoze mam tri a pul mesice do porodu a musim odevzdat vsechny eseje a pripravit se na zkousky, takze vicemene stres. Muj due date je 15.6. V patek jdu k midwife tak se ji na ty pohyby zeptam, oni vsude pisou neco jineho, tak potom clovek nikdy nevi. Me se male taky spis vlni, zadne kopance.

martja007
1. bře 2011

@bubbly takze ty studujes, a muzu se zeptat, pracujes tez? Sorry jestli jsem zvedava...Zase me lidi rikaji, ze proc jsem zacala Maternity tak brzo, prakticky tech 11 tydnu pred terminem, ze by mi stacilo jit nekdy v 36 tydnu, ze wasting 2 mesice. Ja si ale nedovedla predstavit, ze bych delala dalsich 6-7 tydnu, cestovala skoro 4 hodky denne do/z prace, I kdyz jen 2 dny v tydnu, I tak..
Tez uz nejsem nejmladsi haha, a treba jen obycejny drepnuti mi dela problem se zvednout, pripadam si hrozne tezka a to normalne pred tehu jsem byla fit a prekypovala energii...tak jsem rada, ze jsem doma.... 🙂

bubbly
1. bře 2011

@martja007 ja uz ted nepracuju, studuju full time a i to mi obcas dava zabrat. Predtim jsem delala servirku v pizzerii kde se makalo porad, to neni prace pro tehotne. Nedovedu si predstavit ze bych tam nekde po vecerech behala s brichem, je rozdil kdyz nekdo sedi od 9 do 5 za pocitacem a pohodovou praci. Vubec si nemyslim ze jdes na materskou brzy, zalezi na tom jak se citis a co jsi delala ty?

martja007
1. bře 2011

@bubbly ja delala v H&M, ale v hodne velkym a v hodne busy. Taky jsem mela dva cleaningy, ty byli super, ale tech jsem nechala hned od zacatku, kdyz mi zacalo byt blbe. V H&M mi vysli vstric, zmenili mi okamzite hodiny jak jsem chtela atd, posledni tydny jsem jen byla na kase, ale I tak, obrovsky 2 patrovy shop a demanding zakaznici a hlavne ta cesta me ubijela...
Jasne je jiny kdyz se sedi u pocitace a je to do prace kousek, nebo muzes ridit a nemusis se tlacit s pubertakama v narvanym busu. A ta servirka v pizzerii, no to uz vubec ne.....

bubbly
1. bře 2011

@martja007 presne tak, cestovani dava zabrat, ja teda buses vylozene nesnasim, to se mi zveda zaludek jen kdyz projede kolem😀 nekdy mi byva spatne i v tom narvanem vlaku, nikdo te nepusti sednout, posledne si jeste nejaka zenska tak kolem 50 vymyslela at si presednu ze nechce sedet vedle topeni. Na to uz se fakt neda nic rict. Ja sice dojizdim jen pul hodky a pak jeste asi pul hod. pesky tam i zpet, coz mi vetsinou udela dobre. Na tvem miste dojizdet 4 hod. denne to je mrtvici 😀 Jinak jak se rika ze 2.trimestr je nejlepsi obdobi tehu tak to je pravda, to jsem se citila vyborne, ted uz jsem ve tretim a zacinam taky pocitovat ze jsem jaksi 'tezssi'😀 treba se mi hur vstava z postele nebo jak rikas ze drepu.

martja007
1. bře 2011

@bubbly jojo, ten druhy trimester byl ok, citila jsem se docela ok, tedka se citim fakt tezka, napr jsem davala pradlo do pracky sedice pred prackou a udelalo se mi blbe na padnuti, ze jsem se na kolenou doplazila do loznice a tam lezela na koberci asi 10 mins...nejhorsi to je v noci, nema se spat na zadech, tak spim na boku a dela mi potize se otocit z boku na bok, a kdyz jsi jeste naduta a bloated- ta bolest! 😀

bubbly
2. bře 2011

@martja007 nekecej to mas fakt blbe ze se ti porad dela nevolno a nemas problemy s tlakem?co na to tvoje midwife?

martja007
2. bře 2011

@bubbly joooo, to porad mam, to omdlivani, tedy do mdlob do nedojde- tedka myslim bezvedomi, to neee, ale ta hrozna slabost a navaly mam porad, tak jak uz to citim, tak si sednu/lehnu na 5-10 mins a to ustane.
Beru to zelezo ale zlepseni neni...tlak mam vzdy odjakziva nizky.
Zitra jedu docela nekam dal, musim si neco zaridit a nakoupit a tak doufam, ze nekde cestou nesvihnu 🙂

martja007
2. bře 2011

joo a midwife I Dr mi akorat rekli, ze tehotenstvi je velka zatez na telo a organismus a kazdy to snasi jinak 😖

simonka99
2. bře 2011

@martja007 ja len k tym navalom slabosti-tiez to mavam obcas,nie sice kazdy den,ale spomenula som to svojmu consultantovi a ten ma odporucil na diabeticky test...no a v pondelok sa mi potvrdila tehotenska cukrovka ☹ tak sa z toho spamatavam.No a drzat dietu v tehotenstve-ziadna vyhra 🙂 zajtra idem k diabetes midwife na poucenie o diete...dufam,ze to nejak zvladneme... ☹

martja007
2. bře 2011

@simonka99 Ahoj, tedy moje midwife je mlada, tak 18 let a vzdy se chova hodne nejiste..
Ale mela jsem blood test na cukrovku pred 2 tydny a bylo negat..

bubbly
3. bře 2011

@simonka99 tehotenskou cukrovku melo hodne holek co znam, myslim ze to neni velky problem, to bude v pohode a detatko mit zadne nasledky nebude 🙂

martja007
6. bře 2011

Ahojte, chci se zeptat, co si myslite o zvedani rukou v tehu? Ja uz dlouho pred tehu slysela, ze se nemaji, ale v moudrych UK pregnancy knihach a forums pisou, ze to je nesmysl, ale vcera jsem tak nejak ruce zvedla hodne natazeny za hlavu az dozadu, musela jsem se protahnout, ale fakt hodne za hlavu a normalne se porad nekde natahuji atd a pak jsem se vydesila, zactla se online do ceskych diskusi kde o tom hodne mluvili a ted jsem vydesena, ze mimco muze mit pupecnik okolo krku, pac se dnes moc nehybe a vcera zrovna po tom co jsem se natahovala, zacalo zurive kopat a dnes skoro nic....
Dokonce tam byl rozhovor s nejakou cz Dr a ta rikala, nezvedat ruce uz od 16 tydne, holky tam psali, jak si maji I umyt vlasy, vyfoukat...no ja porad nekam saham a zhybam se dolu v pasu atd.....
Co si myslite?

klaras
6. bře 2011

@martja007 Ahoj..to je spise,kdyby jsi mela nejaky hrozny kasel.Neboj,mimco jen spi.Ale jestli se opravdu bojis tak dojed k Dr,i kdyz to v UK je zazitek.Nervovani nepomuze ani jednomu.Hodne stesti

martja007
6. bře 2011

@klaras jeeee Klaras Ahoooj, jsem rada, ze o tobe znovu slysim....jsi stale v AU? Jak se mas?..
Diky za radu, no uvidim..tady v UK pisou, ze jen old wifes tale, jenze v CR to berou vazneji. Ja se na dokonce ptala moji midwife pred tydnem a ona, ze pry slysela hodne nesmyslu, ale tenhle jeste ne. No musim podotknout, ze ona je hoodne mlada, tak nevim...jinak v CR pisou, ze se nema veset pradlo a cokoliv jako takovyho, holky tam psali, ze to delali a mimco se rodilo treba I s 3x omotanym pupecnikem....

klaras
6. bře 2011

Ahoj..jsem 🙂 az se mimco narodi prijedte se podivat!Jinak se mam dobre,byla jsem sice na operaci s nohou takze berle coz byla nudaa,ale uz lepsi.Moje svagrova v Cr delala uplne vsechno a byla v pohode.Ta v Oz nedelala skoro nic( vse do susicky atd) a vsichni 3 kluci ji meli omotanou..tak si vyber A ze tady to hlidaji,ale i Dr nemel moc nejake vysvetleni,u nich se to spis stalo az behem porodu..Ale mamka( Dr) rikala,ze je to vetsinou pri tech hnusnych kaslech jak se i Ty cela otrasas..Jen si myslim,kdyby jsi zavolala gyndare v Cr tak Te stejne posle k Dr..

martja007
6. bře 2011

@klaras jeee to vis, ze bych jela do au hnedka, zrovna dnes manzovi rikala, ze jsme nikdy nebyli na poradne dovci
😠 ale nejsou penizky, takze nic nebude...
Ja si pamatuji, jak jsme pred 4 rokama planovali svatbu na Beremku...ale uz sem asi nikdo nechodi, jen parkrat jsem videla Janu a jinak nevim, pamatujes si na Cairu? Zajimalo by me jak se ma, ale ona snad vubec tady neni, a to si pamatuji, ze tady byvavala hodne...
Jo, v CR by to rekli, to mas pravdu..

klaras
7. bře 2011

Caira ma uz dve deti..preposlu Ti ji na FB 😉 ma se dobre..petra callaghan
To byly doby,kdy jsme planovaly svatby! 🙂
a jeste eva snajdrova,ted nevim,pod cim byla na beremku ☹

Chapu to,ale az penizky budou tak prilette,pokoj volny mame!

martja007
7. bře 2011

@klaras Ahoj, jee to by bylo dobry, kdyby jsi mi ji preposlala, anebo pokud ji mas ve vsem FB, tak ja ji najdu- pokud si na me jeste pamatuje..
Jojo akorat presne pred 4 lety- to to leti 🙂

klaras
8. bře 2011

Leti ti siiilene..tak si je tam najdi 😉 ,jak Ti dneska je? Co mimco,uz lepsi?

martja007
8. bře 2011

@klaras Ahoj... jsem doma, takze snad lepsi, obcas se udela blbe, ale zvladam to. Venku je krasne slunecno...
Jo nasla jsem Petru u tebe a pridala, jenze nevim, zda si ona pamatuje, dloooouho jsem s ni nekomunikovala....tak uvidim...kdyz tak ji prosim napis kdo jsem, nemyslim, ze ona zna moje jmeno....Diky 🙂

janauk
8. bře 2011

Ahoj Klaras, po dlouhe dobe jsem nakoukla na konika a koho tu nevidim! Jak se mate? Unikli jste vsem tem prirodnim katastrofam, co v posledni dobe postihli Australii?
Marti, teda ty uz jsi ve 30tem tydnu! Opravdu jsem tady dlouho nebyla 😉 Jak se citis? Uz je ti lepe?Jeste pracujes?

martja007
8. bře 2011

@janauk Ahoj Jani, to je super ze jsi se sem mrkla, akorat jsem vcera Klare psala jak jsme vsichni planovali svatbu na beremku 🙂 jak to leti, 4 roky...... 🙂
Citim se- no nevim- mela jsem i lepsi casy, ale asi to k tomu patri lol, ale hlavne ze morning sickness je pryc haha a muzu jist 😀 Uz jsem od minuleho tydne na materske. sla jsem v tom 29 tydnu, mela jsem ( a mam) nejaky omdlivaci stavy a do prace cesta dlouha a daleka, takze jsem to zapichla v praci uz ted.... 😀
A co ty??? jak se mas??

alegro
8. bře 2011

ahojte 😀 ...neviete niekto,ako to je s porodnym v anglicku?DAKUJEEEM tehulky 🙂