Maminky, těhulky a snažilky v Anglii a zahraničí III

slunicko2
14. lis 2008

Treti pokracovani diskuze...

Rada bych vsechny maminky, tehulky i snazilky pozadala o respektovani nazoru vsech, kteri se do teho diskuze pridaji!
Tato diskuze byla zalozena pred dvema roky jako podpora snazilek, tehulek i maminek v zahranici a melo by tomu tak zustat i nadale 🙂

Vulgarni prispevky na ucet dalsich clenu budou ignorovany. Nejsme na zakladni skole! 😉

smajka
6. zář 2011

@martja007 - ahoj, zrovna citam tvoj prispevok - hrozne 😒 . chudatko mala. ale nastastie to dobre dopadlo a tiez dobre ze si to tu rozpisala, aby aj ostatne kocky vedeli co robit ked sa nieco take stane. chcem sa len spytat v ktorej nemocnici ta zobrali a vysetrili?? dobre vediet do buducnosti. nech sa zara rychlo vylieci 🙂

martja007
6. zář 2011

@smajka ahoj, vzali nas v Barnetu... tam se mala narodila, ted vidim, ze jsme tam meli jit hnedka a ne volat nejaky NHs direct, jenze v Barnetu se normalne hodne dlouho cekava na pohotovosti, takze jsem byla rada ze nam dali appoitment ve Watforde (tam nebyl nikdo v cekarne) a nakonec teda Barnet super, dokonce i UZT ledvin nam delali, pac pry ta infekce uz byla dlouho v tele a mohla ponicit ledviny... no ale at je zase neprechvalim.. 😀

smajka
6. zář 2011

@martja007 - kamaratka rodila pred dvomi mesiacmi v Barnete a teda vraj nic moc. 🙂 nechali ju tlacit 12 hodin a potom jedna midwife prisla na to ze baby je breech - tak jej urobila cisara. ja zase nadavam na Northick park hospital a chvalim Watford 😀 😀 . podla mna zalezi len na tom na koho v tej nemocnici natrafime 🙂

martja007
6. zář 2011

@smajka prave ja kdyz do Barnetu sla se sebou samou(predloni jsem mela HROZNY zanet mocaku-nemohla jsem ani chodit-rvala jsem bolesti a jela tam na A&E, nechali me tam 4-5 hodiny v hroznych bolestech cekat, i kdyz tam nikdo nebyl, pry to je jejich standart & protokol, ale jinak porod cisarem tam byl fajn, jak uz jsem zminovala predtim, byli zlati. No a ted byli taky dobri..
Presne zalezi kdo ma sluzbu a na koho natrefime... ale ti childrens Dr se zdali ok vsichni...
A co se tyka, haha moje zkusenost je ze ja diagnostikuji uz vse sama, dokonce i to ze byla Zara breech jsem zjistila sama, jinak by na to snad ani neprisli, ale ja jim tvrdila, ze citim , ze je breech a midwife mi tvrdila, ze neeee, ze je uz hlavou dole a engaged a pritom nikdy ani nebyla-cely tehotenstvi byla hlavou nahoru, nakonec mi udelali UZ a :ohhhh u are right-she is breech.... 🙄

eva_londyn
7. zář 2011

@martja007 teda Marti, to je ale spatna zkusenost. Ja budu ve Watfordu rodit a dokonce jsem slysela, ze detske oddeleni a pece je tady dobra. Mas pravdu, ze zalezi, na koho narazis. Hlavne, ze je Zara uz v poradku!

bubbly
7. zář 2011

@martja007 doufam ze uz je to lepsi.zare prejeme brzke uzdraveni chudinkce.k te peci se ani nema cenu vyjadrovat, to jsou fakt idioti!

millka11
15. zář 2011

Ahojte dievcata. Chcela by som sa spytat tych, ktore zijete v Anglicku a mate uz dietatko. Mam 5 a pol mesacneho synceka, zatial sme este na materskom mlieku ale o par tyzdnov by som chcela zacat s prikrmami. Co ste davali babatkam tu v Uk ako prve prikrmy? Health visitor mi povedala, ze mam zacat s Baby Rice ale mama doma mi stale hovori, ze mam zacat davat mrkvicku, zemiak a pod.
Dostat tu tiez take kasicky ako na Sk? Prosim poradte. 100x Dik

marorlinko
15. zář 2011

@millka11 ja som svojmu davala zeleninove kasicky, skvely je sladky zemiak, obycajny ani nie, to my poradila moja modwife aj som citala v magazine, uvaris ho a rozmixujes, potom mrkvu,davala som mu aj spenat,mozes davat zvlast,alebo vsetko rozmixujes,to som davala malemu raz denne,zvysok mlieko az do 6mesiaca,kedze prikr mal len raz denne,potom som mu striedala davala som mu mixovane ovocie,vyzivy. moj od 6mesiacov mal na ranajky mlieko, to bolo okolo 8hod.(tak vstaval vkuse) o 11 mal obed,ako som pisala but ta zelenina mixovana,alebo ryza s mliekom, o 14h mal mlieko ,na veceru daku vyzivu k tomu chlebik ten si oblubil velmi,na noc uz iba mlieko. zacni zeleninkou alebo vyzivou a potom stiedaj a pridavaj, po case mi maly jedol maso zmixovane zo zemiakmi atd. ked sm ezacinali .

millka11
17. zář 2011

@marorlinko . Dik za odpoved a za tip. Asi to teda budem robit nejak podobne.

bubbly
19. zář 2011

Nevite co Eva Londyn? Uz maji miminko?

janinek
20. zář 2011

@martja007 To zni desive. Jste uz v poradku?

Byli jsme ted dva tydny v CR, tak jsem nemela moc net, tak vas tu musim docist.

ladyjh
20. zář 2011

@hanullinek
Cauko hanulinek, neviem, ci sem este chodis, ja som v manchestri, byvam tu uz 10 rokov (odpovedam na tvoj prispvok zo strany 200).

Inak nehnevajte sa, ze sa vas tu takto prepadla 😅

martja007
23. zář 2011

@bubbly Jojo, eva ma chlapecka, ale necham na ni az to oznami tady sama. 🙂

michelleuk
26. zář 2011

baby neviete ako sa mam objednat ku gynekologovy?cez mojho Gp ?

ladyjh
29. zář 2011

@michelleuk ano cez GP. Ja som bola u mojho GP vcera, s krcami v podbrusku - ja mam IBS. Pohmatal, a povedal, ze to nic nieje - ze IBS a dal mi Mebeverine tabletky proti krcom. Ja som za nic m isla preto, lebo sa snazime otehotniet a chcela som si byt ista ze to nieje nic vazne. 🙂

michelleuk
29. zář 2011

@ladyjh no ved aj ja mam ten problem ze mam krce v bruchu...a co to ke IBS?

andreaj24
29. zář 2011

Ahojte maminky. Je tu nejaka mamina z okolia Surrey? Zisla by sa mi nejaka kamoska na pokec popri malinkom 🙂 a vy ste tu vsetky taaaaaak daleko...

ladyjh
29. zář 2011

@michelleuk to je iritable bowel syndrome. Daju sa kupit take prasky v Tescu - Fibrogel, tie pomahaju. Aj si nafuknuta. Ja som ako balon posledne 3 dni - keby to aspon bol tehu balon - som ako slonica 😅

ladyjh
29. zář 2011

@andreaj24 cauko andrea, skoda, ze sme tak daleko! chodis s malym na najake stretka - baby groups?

michelleuk
29. zář 2011

@ladyjh no neviem ale asi ano ako som porodila som stale nafuknuta vcera rano ma taky krc chytil ako ked som mala kontrakcie 🙄 a ked si spomeniem na toho mojho blbeho Gp co len paracetamol vie predpisovat tak sa mi tam ani nechce ist 😅

andreaj24
29. zář 2011

@ladyjh nie ani velmi nechodim...teda nikdy som na ziadnom nebola 🙂. Keby mam s kym ist, isla by som, ale takto sama...

ladyjh
29. zář 2011

@michelleuk no ja by som zmenila GP, ved paracetamol si mozes aj kupit 😉 Skus tie Fibrogely, ci to pomoze alebo nie. 🙂

michelleuk
29. zář 2011

@ladyjh no skusim nieco pokupit a uvidm a ty beries nejake lieky na podporu otehotnenia ?

ladyjh
29. zář 2011

@andreaj24 hihi ja planujem aj sama ist 😉 tam spoznas vela maminiek z tvojho okolia a tak budes mat nove kamosky 😀 ja tu nemam ziadne kamosky okrem kolegyn z roboty (s ktorymi nemame ziadny socialny zivot), a jednu Polku z univerzity, tak sa tesim, ked budem mat male, budeme hladat kamosom pre male aj pre maminu 😉 .

Pozri sa sem, tam je zoznam vselijakych aktivit - od todle groups, cez baby masaz, po vselijake baby fitness, yoga a tak..........
http://www.whatson4littleones.co.uk/

ladyjh
29. zář 2011

@michelleuk ja beriem len folic acid. snazime sa 6-7 mesiacov, ak mas nejake rady, rada privitam! 🙂

andreaj24
29. zář 2011

@ladyjh vdaka za info 🙂. Vies ja som taky ten trosku hanblivejsi typ maminy. Sama nechcem ist, keby mam uz niekoho, kto ma nakopne tak potom uz nemam problem 🙂. Teraz v oktobri sa chystame na baby swimming, tak tam snad najdeme niekoho na pokec 🙂

michelleuk
29. zář 2011

@ladyjh no v prvom rade neznazit sa,mi sme po roku otehotneli normalne zdrava zena otehotnie do roku neboj ese mas cas 😉 to je kiselina listova nie aj ja som to kukala na ebay..

ladyjh
29. zář 2011

@michelleuk ved hej, aj ja si hovorim 🙂 teraz este tak celej rodine odpovedat, ze kedy.......... som mala hubu drzat - vsetci vedia, ze chceme male a vsetci ocakavaju 😖 spolu s nami 😉
ano to je ta kyselina listova.
Inak my sme blizko, ja byvam v Northwich a moj robi v Prestone! 🙂

@anfreaj24 tak si uzite plavanie 🙂 Ide aj tatino? Inak su take skupinky, kde chodia aj tatinovia, tak by si ho mohla zobrat parkrat, a potom uz sama 🙂

Inak baby vy mate anglickych manzelov/partnerov? 🙂

michelleuk
29. zář 2011

@ladyjh ale pprd a kde je nothwith?lebo to mesto nepoznam...vies to je ako naschval cim viac sa snazis o nieco tym neskor to mas uzivaj si zivot a neboj raz dva je to tu...my sme v prestone uz vyse 3 rokov...mysils ten pri liverpoole nie?

ladyjh
29. zář 2011

@michelleuk ale hej prd 😉 Presne medzr Chesterom a Manchesterom! Byvame tu 5 rokov. Ja som tu uz 10 rokov v UK, stale len v okoli Manchestru. a ty? 🙂