Maminky, těhulky a snažilky v Anglii a zahraničí III

slunicko2
14. lis 2008

Treti pokracovani diskuze...

Rada bych vsechny maminky, tehulky i snazilky pozadala o respektovani nazoru vsech, kteri se do teho diskuze pridaji!
Tato diskuze byla zalozena pred dvema roky jako podpora snazilek, tehulek i maminek v zahranici a melo by tomu tak zustat i nadale 🙂

Vulgarni prispevky na ucet dalsich clenu budou ignorovany. Nejsme na zakladni skole! 😉

simonka99
6. led 2011

@forensica dakujem za gratulaciu 🙂 vidim,ze aj tebe sa to krati 🙂 drzim palce 🙂 ja ten cisarsky budem mat tak ci tak-mam ho uz naplanovany na 21.4. rano 🙂 takisto to bolo aj pri predoslom tehotenstve - kvoli mojim predoslym problemom na Slovensku ma tu viac sleduju a mam svoju consultant-lekarku...nechodim ani k midwife.

simonka99
6. led 2011

@hrozienko11 ja som s pristupom pocas tehotenstva dost spokojna,kedze mavam scany cca kazde 3 tyzdne,vzdy mi lekarka vsetko vysvetli...ale inak zo zdravotnej starostlivosti som velmi skalamana-pred 6timi rokmi som mavala take zachvaty,ze som nemohla dychat a dusila som sa...tak sa snazili zistit,ze z coho-2 mesiace som cakala na vysetrenie zaludka(a to som kazdy den trpla,kedy pride zachvat ☹ ) vlastne ani nic nezistili a ked vycerpali ich vsetky moznosti-RTG,krv,EKG...tak to uzavreli bez vysledku a bolo....nastastie moj GP mi vysvetlil,ze to su panicke zachvaty(z prekonanej straty babatka-aj ked ja som sa citila ok,ale potrebovala som cas...) A odvtedy som zachvaty nemala 🙂
A ked na poslednom scane,ked mi ta scan lady zistila nizko placentu,tak povedala,ze to je bezne...ale ked som si nastudovala rizika,takmi to az take bezne nepride....o tyzden mam scan,tak snad sa dozviem viac... 🙂

martja007
6. led 2011

T@simonka99
Ja jsem dnes mluvila s moji CR gynekolozkou, prave ona mi ten cipek v listopadu merila a dnes mi rekla, ze kdybych byla v CR, tak by uz me nechala doma a kontrolovala tydne.. ale, ze ona vi jak se s tim v UK nemazou..takze se neda nic delat.Ja vim, ze v CR to nekdy az prehaneji....pry aspon spat s vyvysenou panvi..ja delam jen 2 dny v tydnu, takze snad to cipek vydrzi a udrzi, jen se mi jedna o pristi 4 tydny, pak se muzu nechat odepsat off a na materskou chci jit ve uz 29 tydnu...
Je skvele, ze se o tebe takhle staraji, tak doufam, ze vi co delaji...

hrozienko11
6. led 2011

@simonka99 tak som rada,ze sa staraju.
nastastie sa aj o mna staraju,ako som im povedala o probleme. len je hrozne tolko cakat. pride mi to ako vecnost. a dnes mi posielali zas vzorku na rozbor,lebo to vyzera na zapal,tak som zvedava,ze aky bude vysledok.

sopticek
6. led 2011

@wacata37 dakujem, pozriem 🙂

@forensica ved aj ja som ešte hnila ale treba mysliet do buducnosti 😀 😀

janinek
8. led 2011

Uz mam zase dotaz.

Na netu jsem nekde nasla v diskusi, ze s easyjetem je k detske letence zdarma kocar i autosedacka, je to pravda?

Kamaradka driv k nam letala s CSA a ted premysli o easyjetu. Tak to zkousime zjistit. Dekuji.

wacata37
9. led 2011

@janinek Vis co ja jsem ti letela jednou s autosedackou a bylo to zadara ale vzaly mi ji u vchodu a hodily ji nahoru do zavazadel co se tyce kocaru ja jsem nikdy nejela s kocarem az k letadlu ( ale ostatni jezdi a pak ho slozi u letadla a oni jim ho vezmou a hodi ho k zavazadlum) ale mela jsem kocar v tasce (on ma svoji tasku) a tu jsem odbavovala s ostatnima zavazadlama. teda nekdy, nekdy mi rekly ze ho musim odvezt do nadmernych zavazadel. ac tak ci onak vzdycky to bylo zadarmo 😀 Ani nevim jestli to ma vekovy limit, ale ja naposledy jela s kocarkem v zari a to byly Matty 3 roky.

janinek
9. led 2011

@wacata37 Diky. Ja jsem to tam poradne nenasla napsane, ze to je zdarma, ale bylo mi dine, ze tam naklikam mimino a nepisou priplatit kocar. A u tech low cost jsem zvykla, ze se plati vsechno. Tak mi bylo divne, ze jako piti nedaji, ale kocar by zadarmo vezli 🙂

wacata37
9. led 2011

ono do 2 let nemuzes mit pro dite zavazadlo to je tragedie!

janinek
9. led 2011

Jj, mala je do dvou. A je to trapne teda, ze je to bez zavazadla.

wacata37
9. led 2011

@janinek spis nez trapny tak desne neprakticky. V ty dobe sme mely pleny a flasky, a ostatni kramy takze mi to zabralo skoro celej kufr a pak jsem v praze nemela co na sebe a rejdila jsem u mami v satne. 😝
Ani ted to neni hodo bozo. Zase nesmi mit rucni zavazadlo. Tak my mame to Trunki ja tam vzdycky schovam i kabelku a za odbavenim si ji zase vyndam. Zalezi na koho narazis. Ja jednou jela s kocarkem a i s jidleni zidli tou obrovskou (inglesinou) a pan na odbaveni byl tak zmatenej ze mi ji ani nezauctoval. ale jednou jsem jela se scootrem (ten pidi mini micro) a hned me stahly o 20 liber na kazde strane takze 40. boze za to sem mohla mit jeste jeden. 😖

janinek
9. led 2011

@wacata37 No prave, kdyz vidim, co vsechno tahame v kocare jen cestou do mesta. I kdyz CSA ci BA podle me zavazadla dovoluji. A s CSA kamoska minule mela kocar s taskou, odrazedlo a jeste neco myslim.

A na letistich je to fakt desne o tom, na koho clovek narazi. Na Ruzyni jsem minule cekala u blbeho gatu a tam maji ty rentgeny pred kazdym zvlast. A v tom prvnim jsem normalne pronesla pletovou vodu v lahvicce o velikosti 200 ml, ale z pulky naplnenou, takze sto. A kdyz jsem pak sla temi dalsimi rentgeny k uz spravnemu gatu, tak tam mi to sebrali a protoze mi to malem uletelo, nemela jsem silu se hadat. Ale mrzelo me to.

simonka99
9. led 2011

@janinek pripajam odpoved z easyjetu
Dear Mrs .....,

Thank you for contacting us.

I am happy to confirm that pushchairs, prams, car seats and travel cots do not form part of your baggage allowance and therefore are carried for free, provided that the infant/child is travelling as well. However, we do not offer a separate baggage allowance for infants.

Pushchairs, buggies, car seats and travel cots can be taken right up to the aircraft, where they will be taken by cabin crew and stored in the hold. However, if it would be easier for you, you can check it in with your baggage at check-in. Full sized, non-collapsible prams cannot be accepted for travel.

At some of our airports you may have to pick up your pushchair from baggage reclaim so please ask the Cabin Crew about your pushchair on arrival at your destination. They will be able to advise you on what happens at this airport.

More information about our baggage allowance can be found by clicking on the following link:

http://www.easyjet.com/EN/Book/regulations.html...

I do hope I have been able to answer your question fully, if you need any further assistance please do not hesitate to contact us and we will be more than happy to assist you further.

Yours sincerely

William MacFarlane
Customer Experience Champion

wacata37
9. led 2011

@janinek hadat se neda ja se taky nepoucim. Poprvi kdyz zacaly ty kraviny se sackama my jedna u gatu vyhodila komplet novou vybavu (rtenku, 2 tuzky, lipgloss, tvarenku, pudr, rasenku a dvoje stiny) vse Chanel do kose. Ja tam brecela a nic nepomohlo prej at si jdu odstat tu frontu na odbavovani a hodim to do sacku ze my to pak v praze mozna vyjede.....no za pul hodiny mi letelo letadlo tak co asi....fakt jsem to obrecela ☹

a ted v lete jsem vezla 3 sampony, 3 kondicionery a 3 leave in spreje pro matty a neveslo se mi to do kufru tak jsem to svihla do toho Trunki....no co myslis taky mi to vyhodily. Ja tam mela amok ze jsou to kramy pro dite na hlavu a ze co s tim v tom letadle asi udelam. A taky to bylo az u toho rentgenu u gates. Takze ja jsem se poucila 😀

forensica
9. led 2011

Holky, tak jen hlasim ze stale 2in1. Party pro K se naramne vydarila, bylo to moc fajn. Tady je odkaz na kratke video jen tak na ukazku jak jsme to meli zorganizovane

https://www.youtube.com/watch?v=jyjRpzoU5Gw


Doufam ze se mate jinak fajn.
S tim litanim, me to teda prijde logicke ze kdyz clovek neplati plne misto do letadla pro dite do dvou let tak prece nemuze mit dalsi zavazadlo. A kdybych chtela tak si prece jeste jedno zavazadlo clovek muze priplatit. Segra ted letela a zastavili ji na rengenech ze mela snad rasenku ci neco takoveho semitekuteho v kabelce a ze to musi mit v pytliku ktery si pry musi koupit. Tak sla k jine gate a tam ji nerekli nic. Presne jak pises wacata, je to o tom na koho narazis.

janinek
10. led 2011

@simonka99 Diky. Zajimalo by me, ejstli to chapu spravne a clovek si mzue vzit kocar i sedacku najendou zdarma.

@forensica Tak Kristynka s tim rpanickem vyborna. Je teda cela sladka. Tak pfuj pfuj na ty posledni dny.

S tim zavazadlem, kdyz letela kamoska s CSA, tak pro malou zavazadlo mela v cene, pokud se nepletu. Teda zavazadlo byla postylka.

A nevim, jestli jste to psaly tady nebo kde, jak na gatwicku ci stanstedu se pry pytliky ted prodavaji a clvoek musi mit jen ty jejich. Pritom na Heathrow byly nedavno zdarma jeste. Me tak mrzi, ze CSA zrusily to click4sky a jeste teda pak i Londyn.

wacata37
10. led 2011

@forensica zlata holcicka a jak tam behala nevedela co driv 😀 no jinak proboha naco si kupovat listek ktery opravdu neni zas tak levny jak si myslite jenom abych mohla mit o tasku navic. Ja se naucila posilat veci kuryrem a je to porad levnejsi nez letenka.

@janinek jo ja mela oboji na prvnim letu. kocar i sedacku a letela jsem easyjetem.
sacky na Gatwicku jsou zadara ale zse vam vyctou vsechno i to ze mala mela v ruce medu. musel ajsem ho rvat do kabelky!! jinak bych ho musela zahodit.

mataliskova
10. led 2011

ahojte, je tu niektora z vas z Brightonu? pristahovali sme sa sem v novembri a nikoho nepoznam, tak mi je tu smutno ☹

forensica
10. led 2011

Diky devcata, no ty culicky ji delaji fakt roztomilou (dokud si je nesunda).

@wacata37 - ja si za zavazadlo jeste nikdy nepriplacela ale je pravda ze ted uz budu mit pro K stejne kufr az poletim. nicmene jak rikas, pravdepodobne si poslu balik k nasim nez poletim at se z nicim netahnu. ja pouzivam dolphitransport. Co pouzivas ty?

mataliskova, ja myslim ze nikdo, promin.

forensica
10. led 2011

Jo k tem sackum, to byl Stansted kde po segre chteli koupit sacek tak asi tam zacali uctovat. Ja naposledy letela v lete a to bylo furt zadara. S tim medou je to fakt traparna. Ja si pamatuju jak Kristince rvali z ruky plastovou nadobu s hroznama z ruky aby to mohli projet rentgenem. No rvala jak tur ze 😠

verde198
11. led 2011

Ahoj holky,

zdravim pon delsi dobe!

Kristince dodatecne vse nejlepsi, je moc roztomila 😵 Verco, drzim palce na druhy porod, at jde vse hladce a rychle!

My se mame fajn, s Gretkou je cim dal vetsi sranda 🙂 I kdyz momentalne se ode me nakazila kaslem ☹ , tak se chci stavit za mudrou.

Martja - k tomu tvemu cipku - ja ho mela zkraceny od 25tt, navic jsem ale trochu zakrvacela a zacala mit stahy, takze jsem stravila 14 dni v nemocnici. Tak snad bude vse OK, drzim palce.

anddy
11. led 2011

Ahoj holky je tu nektera z Manchesteru? 😵 Klidne mi pisnete do IP. 😉

janinek
11. led 2011

@forensica Stansted, ja vedela, ze to tu nekdo rikal a ze to bylo nase nejblizsi letiste.

@wacata37 Diky. Ono u nich nikdy clvoek nevi, jak to pak nauctuji.

Jak rikate to posilani veci, je to nejak pojsitene? kamaradka premysli, ze by si tu koupila kocar a chtela vedet, jak ho poslat evetnualne a za kolik.

Btw jak jste mi tu nekterea radila to netmums, tak snad zitra poridim postylku cestovni odtamtud, jdu se na ni k pani podivat. Tak dekuji. Na tu vetsi sedacku jsem jeste stesti nemela a hlavne tam se vic bojim, jak to vlastne poznat, ze je ok. Ale do vajicka se nam za chvili uz zadna navsteva nevejde.

wacata37
11. led 2011

@mataliskova Ja jsem uz 13 let. Kde bydlite? My u Preston Parku 🙂
@forensica Ja prave jo za ten scooter, prej ze bud zaplatim zavazadlo nebo jako kdyz prevazite kolo (podstatny rozdil ve velikosti) stalo to £20 jednim smerem. nebo tam je u toho easy jetu moznost mit dve zavazadla za kazde zaplatit ale dohromady porad musi mit 20KG ne vic. Ja se opravdu naucila pouzivat toho kuryra. nejdriv mi kamoska poradila Slovakia direct, byly levnejsi za 20KG balik jsem dala £20 ale boze mesic jim trvalo nez prijeli pro balik, a dva mesice nez ho poslali za nama do Prahy. Pak nam pan zavolal ze je na barandaku u pumpy at si tam pro nejprijedeme....no my nebydlime na Barandove tak jsem ho poslala do haje a ze jsem si to zaplatila od domu do domu a nebudu nekde s ditetem objizdet pumpy. Tak nakonec prijel do Modran....ale byl nastvanej a neprijemnej. Puvodne jsem mu chtela dat dyzko na obed ale tak me nastval ze jsem mu nic nedala. Pak jsem objevila ty Dolphiny a jsem spokojena dokonce prevezou i nabytek.
😀 a opravdu od domu do domu. Matka ted posilala obrovsky balik mel pres 20KG a stalo to £50 ale bylo to vyrizene behem tydne.

@janinek asi tam je nejake pojisteni ale oni to prevazi dodavkou a maji mezi partnery skalduji to nekde v londyne a pak to nejaka jina firma ktera s nima spolupracuje rozvazi po CR SR. Vim ze ten dolphi to chce mit zabalene a dokonce prodavaji i material. Ta slovakia tem to bylo jedno ja dokonce posilala jenom tasku cestovni a prijela cela spinava a sedrena.

dominikaluis
11. led 2011

ahojte kocky,
aj my pouzivame prepravnu spolocnost asi 2 roky a sme velmi spokojni ,HC courier ,maju aj www stranku skuste urcite neobanujete,som z Ilkestonu je to blizko Nottinghamu je tu niekto s kym by sme sa mohli stretnut a pokecat ? 🙂

forensica
11. led 2011

@wacata37 - jo tak ty znam, ja prez ne posilam vzydcky tak jednou za pul roku kamosce veci co nakoupi na ebay 🙂 Taky jsme vzdycky moc spokojene (myslim ze jsem poslala 4x), zadny problem. Az pojedu do CR, mozna v dubnu/kvetnu tak si poslu veci tak at se s tim netahnu jak blbka. Jak rikas, myslim ze to trva jeden tyden vyzvednou a dalsi doruci.

janinek
11. led 2011

Jee, tak to je super, diky za tip. To si musim nekam ulozit.

My stejne jezdiem autem kvuli psovi, ale je dobre tohle vedet. Plus kdyby ten kocar.

mataliskova
11. led 2011

@wacata37
my byvame v Portslade, do mesta chodim casto, mohli by sme sa stretnut... ak budes mat cas, budem rada 🙂

wacata37
11. led 2011

@forensica me se to vzdycky hodilo v zime kdyz musite do kufru narvat ski suit a snehury a mate plno. tak jsem to poslala dopredu kuryrem a mi jely jako princezny s kufrikem 😀
no a taky treba kdyz se vracime v lete, mam tam veci co uz ji pristi leto nebudou a pak mi je matka preposle via kuryrem. na co se s tim tahat.

@mataliskova jo klido ja vodim dite do skoly u Waitrosu ( za churchillem) tak muzu hopnout na autobus a dojet nekam bliz k vam 🙂

mataliskova
12. led 2011

wacata37
ahoj, budes mat cas v piatok? tesim sa...