Maminky, těhulky a snažilky v Anglii a zahraničí III

slunicko2
14. lis 2008

Treti pokracovani diskuze...

Rada bych vsechny maminky, tehulky i snazilky pozadala o respektovani nazoru vsech, kteri se do teho diskuze pridaji!
Tato diskuze byla zalozena pred dvema roky jako podpora snazilek, tehulek i maminek v zahranici a melo by tomu tak zustat i nadale 🙂

Vulgarni prispevky na ucet dalsich clenu budou ignorovany. Nejsme na zakladni skole! 😉

simona.w
Autor odpověď smazal
Zobraz
miluska.woolley
7. led 2009

Zuzi, Verco, tak co, uz jsou nejaka miminka???
Zuzi, segra mi sebrala jmeno pro chlapecka 😠 .

Simco, ty jsi teda dobrodruh. Ale obdivuju te, ja jsem do takove miry sobec, ze bych tehu na hory nejela, neprezila bych ze nemuzu lyzovat. Doufam ze nam to letos klapne, protoze pristi rok bych rada byla tehu. Ty vase fotky jsou super, kazdopadne mne nevnadily.

Stastnou cestu zitra 😉 .

fairy
7. led 2009

Dobry rano holky, tak se hlasim z prace.
Tak co noveho? uz mame naka nova miminka? 🙂
Teda Simco pekne si to uzivas prioprav se na snih a zimu tady v UK, rano tak huste snezilo ze jsme musela jet krokem. Ellie spala lepe tak snad se pomalu vracime k normalu vstala jsme brzo a jsem tu jak za starych casu od 7!
Milusko ty teda do prace nepujdes? Vim ze jsi o tom uvazovala vid?
Tak hezky den,

editahlb
7. led 2009

Ahoj holky, Verca se neozyva, mam takove tuseni ze je v hospitlu - whuaaaaa- bezi mi mraz po zadech, to ma z toho stresovani se na zkousky 😀 Ne vazne, moc ji drzim palce at to proobehne bezbolestne! Ani se mi ji nechce psat textovku, ma urcite jine starosti nez chatovat po telefonu, tak holt musime pockat..

Milusko ty to urcite s malou zvladnes, nakonec si to jeste uzijete, uvidis! 😉 Kam na hory se chystate?

Simco uz se tesim zkouknout tvoje fotky, to je super, ze jste meli snih, ale jinak souhlasim s holkama, ze se sankama bys to nemela prehanet - no ale ted uz je pozde neco nakazovat ty asi ted sedis v letadle domu do UK. Nam vcera psala sousedka z Cech, ze je u nas -25stupnu a ze nam okna netesni a ze ona nevi, jak vypustit vodu z radiatoru, tak se je snazila zateplit nejakyma hadrama, ale pry to nestaci. Tak chce pouzit koberce 😨 Ja si uz takovou zimu ani snad nedovedu predstavit. My tu ted ve Walesu mame tak -5 a to je fakt poradna kosa! Nejak jsem se tu teplotne rozmazlila.

Zuzko tak at to segre taky probehne rychle a pokud mozno bezbolestne a pak nam posli fotecku 😵

Holky ja mam jeste skoro 4 tydny (3,5 tydne) na porod cas, ach jo, nekdy me prepadne takova svizel, mam z toho takovy zvlastni strach. Tak na to radsi nemyslim. Achich ouvej. Ale na miminko se uz tesim!

slunicko2
autor
7. led 2009

dobre rano holky!

Tak segre se narodil chlapecek v 0.55 rano, meril 50cm a vazil neco pres 3.6kg, tusim! Slo to pry pak docela rychle. Fotku pridam, ale musim se napred zeptat, jestli muzu!
V porodnici pry bude do soboty, kdyz bude vsechno v poradku...

Simco, na fotky juknu pozdeji, ted bych mohla hrozne zavidet... Tak az bude klid 🙂

Ja jdu dnes do Specsavers delat mystery shoppera, a zitra zase jinam 😀 Pak pracuju patek, sobota a nedele v domove. Na jednu stranu je fajn delat dvanactky. Nasbira se to, a pak mam vic dnu doma se seanem.

Milusko, ja uz na takove to kradeni jmen kaslu. Moje kamaradka tu dala holcicce jmeno Lily. oduvodnila to tim, ze je to po mame. Ja to mela vybrane dlouho pred ni, tak se na ni taky ohlizet nebudu. Stejne, kdo vi, kde za deset let budeme, vid?

Simco, jo, ta zakladna v AU je kousek od Perth. Ted nevim, jestli je to Rickburgh nebo tak nejak... Pry docela dira. Jestli je prolezla pavouky, tak tam zit teda nebudu 😀

Verco, drzime moc palecky!!!!!!

slunicko2
autor
7. led 2009

simco, tak jsem jukla na fotky. A tise tu zavidela a vzpominala!!!! Moc pekne fotky!

verap
7. led 2009

Ahojky,

Jak se vsichni mate?

slunicko - gratulace sestre k chlapeckovi.

Verce drzim palce k porodu.

Ja jsem nachlazena, ale v praci, tak doufam, ze tu nebude co delat, protoze se mi nic nechce 😉

Jinak ja mam prvni sken (12tt) 4.2 rano, tak pak napisu.

slunicko2
autor
7. led 2009

tak jsem to pomotala. Tobias ma 3.92kg! Pry mel snuru omotanou okolo sebe uplne vsude. Ale priduseny nebyl. Segry pritel rikal, ze to pry byl hladky porod, zadne komplikace.

Verco, tak v unoru budeme drzet palce 🙂 Nachlazeni a tehu unava, ty musis byt znicena 🙂

miluska.woolley
7. led 2009

Ahoj holky

Helco, ja praci nemam, takze nejdu ☹ .

Zuzi, gratulujem k synovci, at super prospiva. Ja si delala legraci s tim jmenem, stejne bychom ho asi dali, teda pokud nas nenapadne neco jineho.

Edito, to je pech s tim barackem, tak at Vam tam sousedka trosku zatopi, jen aby nepopraskaly trubky...

hajduska
7. led 2009

pridavam se ke gratulaci k narozeni synovce 🙂 holky ani nevite jak bych chtela byt take tehu, ale akorat o Vanocich jsem dobrala posledni prasky a tak se mi zda trosku brzo do toho hned vlitnout, protoze jsem byla bez prestavky na praskach 10 let, nebo snad myslite ze to nevadi?

verap
7. led 2009

hajduska - ja byla na praskach 11 let a zacli jsme se snazit hned - i kdyz to nakonec vyslo az po roce a ctvrt.

Ale myslim, ze to nevadi, pry hned po vysazeni je nejvetsi pravdepodobnost otehotneni.

Zuzi - je mi zima jak blazen, ale nejak to preziju, zatim paracetamol nechci, ale mam ho s sebou.

hajduska
7. led 2009

tak to teda asi vecer znasilnim manzu 😉 😀 protoze bych mela mit akorat ovulacni obdobi, teda jestli jsem pocitala spravne 🙂

kaata
7. led 2009

Ahojky. To nam uderila nejaka neobvykla zima na Londyn, ze? Uz me to nejak nebavi, chtelo by to vyjezd do tepla, trochu se zahrat 😅

No vypada to, ze Verca asi opravdu rodi...tak uz se tesim na zpravicky!

Zuzko, taky moc gratuluju k narozeni synovce! Je to segry prvni mimco? (promin, jestli jsem to nekde prehlidla). Moc hezke jmeno! Jinak jsem ti zapomnela napsat, ze ti moc fandim s tou praci, stejne jsi dobra, ze ses do toho pustila, urcite to musi byt zahul. Ale na druhou stranu je to urcite i prijemna zmena a jine prostredi. Kdy vam prijede ta aupair, uz ted nekdy, vid?

Verap - tak se uz mas na co tesit, kdyz mate datum skenu, pockej to utece jak nic! Jak se jinak citis (krome te zimy 😀 )? Rano jsem cetla, ze v CR je dokonce -30...no pani, to uz se snad ani neda vylezt ven.

Helco, super, ze ti to dobre zacalo v praci!! To je ale na houby s tou skolkou - jak to budete resit, zustane u vas mamka dyl? Nezkouseli jste se divat po nejakych jinych skolkach v okoli treba? Snad najdete nejaky schudny reseni.

Milusko, jak zvladas sok po vanocich v opatrovani bez Marka? Doufam, ze to nebylo tak hrozny a ze Lotynka seka dobrotu 😀 My jsme ted tri dni sami doma, tak taky zase zjistuju jak to byla o Vanocich vetsi pohoda 🙂 Ale musim rict, ze Nico je ted po novem roce zatim nejaky hodny, jako by vedel, ze mamka je porad jeste nachcipana (v pondeli v noci jsem v chumelenici jela na A&E...kde mi rekli at si vezmu paracetamol....).

Dneska mame ve skolce prvni fazi transition do toddlers group, tak ho chudacka sleduju jak mu to tam jde. Byl tam zatim jen na dve hodiny, bude to zase postupne. No nic, jdu zpet pracovat. Hezke odpoledne!

kitten
7. led 2009

ahojte devcata, dlouho jsem tu nebyla! Stastny novy rok vsem! Chtela jsem se zeptat - pouzivaly jste monitor dechu pro vase mimca?Myslite si, ze to ma smysl? Citily jste se klidnejsi? Zadaly jste si nekdo o porodne v cechach?Jak cely ten proces probiha?Na internetu nachazim rozdilne informace, tak nevim kde zacit. Predem dekuji. 🙂
Verap - Gratuluji k otehotneni! Drzim palce at scan dobre dopadne!

kaata
7. led 2009

Ahok kitten. Uz to mas taky za chvliku vid? 🙂
Ja jsem monitor dechu nemela, ale uvazovala jsem o nem. Myslim, ze ho pouzivala Zuzka.

Co se tyce vsech formularu na porodne a rodicak, tak zkus kouknout na stranky MPSV - tam to vse je!

sonisek
7. led 2009

ahojky, jsem lednovka a mám zprávu od Foren 😵 Tak sem házím info, když to ještě nevíte...

Kristina Helen se narodila v 11:12 7.ledna v Londýně. 3600g, 53 cm, Obě jsme z toho vyvázly bez větší újmy. Pa a zítra budem doma tak se ozvu. Forensica

kaata
7. led 2009

Jee to je super novina, VELIKA GRATULACE!!!! Krasne jmeno a idealni miry. Doufam, ze porod (hypno?) probehl v pohode!

verap
7. led 2009

Moc gratuluji Verce, tesim se na fotky 🙂

Kato, je mi docela dobre, akorat ta unava a ted to nachlazeni. Ale jsem v praci. Dokud nebude videt pupek, tak jim neplanuji nic rict 🙂
Jak to jde dneska Nicovi?

Kitten - dekuji za gratulace, tobe drzim pesticky, za par tydnu mas mimi doma 🙂

editahlb
7. led 2009

Tak jsem prisla nakouknout jestli se neozvala Verca a ozvala!!! Mooc gratuluju, tak uz to mas za sebou a Kristinku doma!! Teda jeste v nemocnici, ale myslim tim venku 😀 No Verco uz se moc tesim na pravicky jak se mas, jak to probehlo a neboj se prehanet!!

januzza80
7. led 2009

AHOJKY HOLKY,tak jsem se vratila z Ostravy.Vsem preji do noveho roku jen to nejlepsi.

Verco,moc gratuluji ke zdrave holcicce a uzivej si ji 😉

maruskag
7. led 2009

Velka gratulace Verci k holcicce. Doufam ze bude popis o bezbolestnem hypnobirth 😀 😀 .... Prejeme moc zdravi!!!!

Taky Zuzce k synoveckovi, hlavne at je taky zdravy!

A vse nej do noveho roku holky!

geminis
7. led 2009

Ahoj holky,
nakoukla jsem a chtěla jsem se zeptat, zda některá není z jihu Anglie, Devonu, resp. Anglické riviéry..Torquay, Paignton!
Hezký večer všem!

miluska.woolley
7. led 2009

Jeee super, Verco obrovska gratulace ke Kristince, at vam prospiva a dela samou radost.

Helco, koukala jsem na facebook na fotky E. z narozek, je naprosto uzasna, ty kukadla...

Kato, diky za optani, docela to uslo. Sly jsme nakonec na anglickou skupinu, tam se ve vybehu mala vyradila. Rozhodla jsem ze nejlepsi obrana je utok, takze zitra jedem na cely den ke kamosce co ma 2 hocicky a v patek jdeme ke kamosce s chlapeckem. Alespon mi tu nebude mala skakat po hlave...
Ale maminky mne tam vsechny provokovaly lyzovanim....

slunicko2
autor
7. led 2009

Verco, moooooc velka gratulace!!!! Jsem moc zvedava na fotky malicke a popis porodu. Hlavne zda hypnobirth zabral! Mala ma moc krasne jmeno a je teda poradny dlouhan! 😵

kato, diky moc za kompliment. Ale ty jsi tu s tou praci takova prukopnice 😉 Vsak ty uz jsi musela do prace sest tydnu po cisari! Ja to mam taky mnohem snazsi nez ty. Prece jen si s sebou nenosim praci domu! Ty musis uradovat mnohem casteji!
V cem je jina ta toddler group ve skolce? Uz to maji cas vice planovany? Toto leti, vid?
Kato, jj, je to jejich prvni mimco.

Milusko, dobre delas! mala se unavi, vyhraje si a ty si pokecas! Sean treba ani doma cely den byt nechce, vyslovene se nudi!

kitten, ja jsem ten monitor pouzivala. Tezko rict, jestli jsem se citila bezpecneji. Daz byl casto pryc, i nekolik mesicu. Tak jsem se hlavne bala, ze kdyby se neco stalo, tak mu to budu muset rict treba o dva mesice pozdeji.. Promin, jestli jsem te uvedla do deprese!!! 😔
ja jsem ten monitor koupila na ebay, takze me moc nestal. Pokud chces mit klid na dusi, tak bych do toho sla.
Sean byl od ctyr mesicu u sebe v loznici, tak pak jsem byla rada, ze ho mam.

Olco, uz jsi zpatky v uk? Jak jsi si uzila s malou navstevu rodiny? Mela jsi hezke vanoce?

Geminis, vitej mezi nama. Nikdo z jihu tady neni :( Ale klidne se pridej! Nejbliz mas Edit, ta je z Cardiffu, pak holky z Londyna. My sem tam jezdime do Plymouth, kdyz tam daz jede na skoleni.

Hajdusko, moje segra otehotnela hned ten prvni cyklus po dobrani antikoncepce 🙂 A Tobik vypada v poradku 🙂 Taky bych se nebala!

Holky, musim vam napsat jak daz umira na ucpany nos 😀 Cele dva dny tu popiji lemsip, inhaluje krystaly, lezi na zadech, podlozeny polstarem a heka... Tohle uz mam pres tri dny. Tak jsem si dnes tak moc prala, aby byl tak v osmem tydnu tehotenstvi... aby vedel, o cem nepohodli vlastne je 😀

Simco, jukla jsem na to video. O je proste kouzelny, jak tlaci ty sanky!

Jinak, u nas jsou 4C. A pritom ja mam z vas vsech nejvice narok na snih tady ve Skotsku! 😠

geminis
8. led 2009

Ahoj slunicko,
díky moc. Já jsem nějaký čas žila v Torquay, ale teď jsem v Německu. Každým rokem tam ale jezdím. Anglie je moje srdeční záležitost. Proto jsem se i ptala, až bych tam zase jela, jestli tam někdo je.
Takže děkuji za nabídku přidat se, ale já bych neměla čím pořádně přispět. Občas jen nakouknu, pokud nevadí...
Krásný den všem!!! A pozdravte UK!

editahlb
8. led 2009

Dobre ranko holky, tak jen pisu ze jsem videla fotku male Kristinky a je to ta nejkrasnejsi prave se narozena holcicka co jsem kdy videla, Verca muze byt pravem hrda. Nejak me to emocionalne rozproudilo, ty hormony v tele se mnou delaji divy, malem jsem se rozbrecela, a to jsem videla mimco Veroniky a ne svoje vlastni 😅

V praci uz me to taky nebavi a to mam pred sebou jeste pristi tyden. Nastesti v pondeli mame jeden rozluckovsky obed s Barnardos, pro ktere prekladam, tak to bude fajn a z officu budu moct odbehnout ve 12, pak midwife v utery odpo, interviewing lidi na me misto ve stredu dopoledne (to bude zajimave) a pak konecne rozluckovsky obed tady s holkama z prace v patek. Tak snad to ve zdravi preziju a neporodim driv, protoze alespon jeden tyden potrebuju na dodelani nezbytnosti a psychicke pripravy. 😅

Zuzko Osian uz je takhle nemocny od 26.12, musim teda priznat ze ma poradny kasel, co ho nenecha spat, ale jinak je to presne tak jak popisujes ty. Tehotenstvi na ne 😀

slunicko2
autor
8. led 2009

geminis, tam je to krasne! Aspon nekde v uk je relativne v lete teplo 🙂 Hodne kluku ze zakladny jezdi dolu surfovat ve volnem case. Nejsi tady sama z Nemecka, Miluska tam take zije! 🙂 Tak muzete poklabosit!

Edit, ty mas u Verci nejakou protekci? 😉 Ja chci taky videt malickou 😀 😵 A jak se verce dari? Me dnes rikal segry pritel, ze maly Tobik zloutne 🙂 Tak pry segra pujde domu asi az o den pozdeji nez planovano. Taky snad nema jeste mleko 😖
Ten pristi tyden nevypada pracovne spatne. Jen si ty rozlucky uzij 🙂 Clovek se pak nudi, kdyz mimca spi ctyri hodky v kuse a ty nemas s kym klabosit 🙂
Osian aspon kasle, to Daz ne. Tomu jen tece z nosu! Jsem z toho uz docela nevrla. Je to vazne pohled pro bohy. Dnes chtel jit s nama do fun first krouzku. Tak to jsem teda razne zakrocila. Vsichni tam urcite hrozne radi uvidi nekoho takhle nastydleho, kdyz se snazi to nechytnout....

Ja dnes mirim do dalsi optiky "zahadne" nakupovat. vcera tomu teda ta holcina moc nedala. Byla moc prijemna, ale splnila jenom jeden bod z celeho listu :( Nedalo se nic delat, musela jsem napsat poctivy report. Navic oni pak sleduji vsechno na cctv, a ja nechci prijit o penize...

fairy
8. led 2009

Ahoj holky moc vas zdravim.
verco gratuluji k holcicce moc krasne jsme teda taky chci videt fotecku!
Kato doufam ze uz je ti lepe to zni fakt desne no tady opravdu nic jineho nez paralen nemaji ze jo?
Zuzko co to mas za zajimavou praci v te optice to delas jak casto? Ty jsi teda busy. No koukam ze mate mens flu to je dilo.
Edit at ti to uz rychle utece v praci me to tu teda utika hodne rychle mam toho tolik nevim kde zacit. Jen s tou skolkou stale nevim sla jsme se podivat do jine soukrome no stalo by to o £11 vice na den ale asi nam nic jineho nebude zbyvat jsme z toho uz pekne zdeptana.
Tak hekzy odpoledne 🙂

simona.w
Autor odpověď smazal
Zobraz
milibilly
8. led 2009

Dobre odpoledne!

Verco, moooc gratulujeme k holcicc! Krasne jmeno, a dlouha bude po tatinkovi, ze?
Zuzko, at se Tobiaskovi dari a muze co nejdriv domu!

Edit, ted si na rade Ty! Very exciting!

U nas byla taky ta "men flu", s tim rozdilem,ze David nebere zadne drogy, vubec nic, a tim padem se to protahuje. Ja to chytla pred 2 dny, nebo neco podobneho, strevni chripka, zvraceni a bolehlav. Ale uz je to lepsi.

Milusko, urcite se zase rychle po Vanocich zabehnete do rutiny a bude to jednodussi. Ale je fakt, ze i u nas to bylo pres Vanoce lepsi, kdyz jsme na to oba. Mela jsem strach, ze si Davca bude po 3 tydnech volna zvykat na skolku, ale zvladl to suprove. Kato, to mas super, ze se muzes na Nica kdykoliv podivat! Ja bych to hned brala. Urcite si v nove skupine rychle zvykne.

Helco, s tou skolkou to je na prd, ze jo? Tak dlouho cekat! Alespon prace je fajn po materske, ne?

Jdu se podivat Simco na fotky a budu zavidet snih! My jedeme domu za 2 tydny, tak snad jeste nejaky bude. Taky mam strach, abychom meli cim topit! Ale plyn ted jde pry pres Norsko, a snad to ti Rusaci brzo vyresi.