Maminky, těhulky a snažilky v Anglii a zahraničí III

slunicko2
14. lis 2008

Treti pokracovani diskuze...

Rada bych vsechny maminky, tehulky i snazilky pozadala o respektovani nazoru vsech, kteri se do teho diskuze pridaji!
Tato diskuze byla zalozena pred dvema roky jako podpora snazilek, tehulek i maminek v zahranici a melo by tomu tak zustat i nadale 🙂

Vulgarni prispevky na ucet dalsich clenu budou ignorovany. Nejsme na zakladni skole! 😉

slunicko2
autor
13. říj 2009

Verco, o tom jsi psala. ale me se ten zpusob nelibil. Rozhodne nehodlam seana zavrit do koupelny a nalivat ho dzusem. On by se ani nenechal takhle takhle komandovat.
Ja budu pokracovat v tom, co nam doporucila skolka a ono mu to docvakne.

miluska.woolley
13. říj 2009

HOlky ten srazik plati, jo? M. mi zitra rekne jestli poleti s nama nebo na sluzebku do Ciny, tak se pak vrhnu na letenky.
Simi kde jsi rikala ze ten srazik bude?

forensica
13. říj 2009

Zuzi, no ono to mozna neni pro kazde dite. Tam jde hlavne o to ze to dite prevezme za to chozeni na zachod plnou zodpovednost. Tudiz kdyz se pocura tak to se stat muze, ale musi se o sebe postarat. Ono se jim to z pocatku nelibi a tak prestanou chybicky delat pomerne zahy 😀 S tim zavrenim na zachode to je jinak, ony tam nebyly furt, jen kdyz uz sefova odhadovala ze se bude curat 😉 Mely tam hracky a knizky a tak. Ale nevim jak to bude u nas, kdo vi ze.

Milusko, srazik bude nekde u Kensington gardens at muzeme zajit do Dianina hriste. Restauracku ci kavarnu jeste najdeme. 😉

slunicko2
autor
13. říj 2009

Verco, ja jsem dnes s nima mluvila ve skolce o nocnikovani. Kazda z nich doporucuje neco jineho. Zatimco manazerka nam rikala, ze mame nakoupit slipky a zkouset to takto. Tak ta jina uca rikala, ze to je zase mate.
Ve ctvrtek se na to zase vrhnu, tak uvidime. Oni ve skolce zatim nechteji, protoze si sean nerekne. a tak by mel vic nehod.

No, ale co me docela zarazilo.. Sean dostava k jidlu do skolky 2 banany, 2 jogurty, rozinky a rice cakes. Pak mu dam dva kelimky (obed a vecere), kde mam namichanou treba zeleninu, brambory a maso. On se jim nekolikrat pry uz pozvracel. Jeho ucitelka mi dnes navrhla, ze bych mu mela davat soft food. Treba polivky nebo ravioly. Polivky sem tam do skolky dostava.
Ja fakt nevim, asi jsem divna. Ale myslim si, ze na pidi kousicky uvarene poradne jidlo dvoulete dite musi snist v pohode, ne?
A jeste se hrozne divila, kdyz jsem ji rikala, ze Sean doma nezvraci.

forensica
13. říj 2009

Zuzi, to je divny. Dvoulete dite co si pamatuju uz normalne sni kusy rizku tak nevim co si vymysleji. Co ti ji Sean doma? Mozna ze zvraci z jineho duvodu, treba ze mu davaji jine jidlo nez maji ze. Viz ty rajcata a tak 😠

editahlb
13. říj 2009

To vis, Zuzko, doma si to jak ji hezky ohlidas, ale ve skolce je to jejich prace, ze 😒 No ale je to divne. Tak to na cas s tim soft food zkus a uvidis. (slipky to jsou jako slipy jo?)

Verco to jsi me spatne pochopila s tim usinanim na prsu, ja taky jeste kojim (nekdy myslim ze by to uz mela omezit, ale ma proste dny kdy chce kojit..) Ja spis myslela jestli je mala vzhuru kdyz vecer uleha do postylky nebo je ke spanku ukojena 😀 Ta moje byla doted vzdycky ukojena, ale ted uz se mi druhou noc dari ze ji nakojim, probudim a pak se jde do postylky. Docela nam to zatim jde, tak jsem rada..

Diky holky za ty tipy co na prujem, odvar z ryze jsem jeste nezkousela, ale zitra udelam. Davam ji vsechno krome tuku a mlecnych vyrobku. Ja mela ten prvni den tady strach co ji dat a tak jsem trochu panikarila, uz je to lepsi, dik 🙂

forensica
13. říj 2009

Edito, ja jsem to pochopila presne jak pises, asi jsem to blbe napsala 😅 Me mala vzdycky otevre oci kdyz ji davam do postylky ale myslim ze je totalne mimo. Ja to prdim, jdu cestou nejmensiho odporu a zivot si nekomplikuji. Proste az nam to nebude pasovat tak to nejak zmenime a hotovo 😉

No tak jsem si prave vybrala sici stroj. Asi to hned objednam nez si to rozmyslim. Myslim ze se to bude i do budoucna hodit a konecne nebudu muset po mati posilat zaclony aby mi je doma zkratila 😀

Dobrou!

simona.w
Autor odpověď smazal
Zobraz
simona.w
Autor odpověď smazal
Zobraz
slunicko2
autor
14. říj 2009

Edo, neboj, ja jsem taky panikarila, kdyz seanovi neco bylo! I u prvniho nachlazeni jsem byla na prasky 😀 Kdyz jsem si privezla seana z porodnice domu (byla jsem doma sama), tak se mi totalne pozvracel. Bylo to vsude, i na zdech. Muzu ti rict, ze mi spal celou noc na rameni, jak jsem se bala 😀 Pak prisla midwife a vysvetlila mi, ze to byl hlen, ktery mel v plicich a jizda autem to proste zvedla nahoru.
Jeste ma porad mala ten prujem tak spatny? Seanovi se zase tak dlouho u zoubkovani nedrzel. Ale i kdyby mela mala treba nejaky virus, tak to trva i pet tydnu, nez se toho ty streva zbavi.

Simco, my take mame holku ve skolce 🙂 A take od A 🙂

Je treba fakt, ze sean se zakucka i na listecku uvarene kapusty. Ale urcite mi doma nezvraci. Zvracel jednu dobu, kdyz byl ve sleeping bag. A nebo kdyz mu zaskoci. Dnes jsem mu dala polivku, sandwich se syrem, banany a jogurty, rozinky. Tak jsem zvedava. Rano se me ucitelka ptala, jak mu je. Tak jsem ji rekla, ze on doma nezvraci, ze jenom ve skolce. Hrozne se divila! Uz jsem se fakt nedala a rekla ji, ze bud se zakuckal nebo si stlacil o stul zaludek. Ze mu fakt nic neni!

K tomu nocnikovani. Nam ted lektorka na kurzu rikala, ze mocove ustroji neni ready az do dvou let. Hned jsem se ji ptala, jak to, ze v jinych zemich jsou deti potty trained drive. A ona rikala, ze ale maji take casteji nehody.
A protoze hodne holek okolo tu ma deti okolo tech dvou let a vice, tak vim, ze fakt to bylo behem dvou tydnu hotove. Presne jak pise simca... Drive jsem se jim malinko tajne smala, ze ve dvou a pul letech jeste nenocnikuji, ale ted je chapu.

Simco, pane jo, vy uz lzickujete. Fakt to leti!

miluska.woolley
14. říj 2009

HOlky tak ja pridam dnesni nocnickovaci prihody... mala hrozne rada sedi na nocniku a na zachode, ale nic tam nedela, takze jsem to dneska prubla a oblikla ji odpoledne jen kalhotky a teplaky.
prusvih cislo 1 - ja na telefonu kamosce, mala mi taha za ruku a ja ji poslala pryc, at chvilku pocka, ze jsem na telefonu. Curala na zem.
napodruhe uz si sedla na nocnik a curala na nocnicek, sama aniz by neco hlasila, bohuzel pres kalhotky a teplacky toho do nocniku moc nedoteklo... 😀
U nas je asi dite na nocnickovani zraly, ale maminka pravdepodobne ne 😢 .

Zuzi mala uz ji vsechno to co my a nic ni nemixuju ani nemackam. Dneska se cpala curry a popadam. Buhvi proc jim ve skolce zvraci 😒 .

Simi vcera jsem divala na to video, mala je uzasna, uplne jsem ale byla v soku, jak je velika, jak to rychle uteklo... uz se tesim az ji poznam osobne...

slunicko2
autor
15. říj 2009

Milusko, ja se jich na to vic zeptam v pondeli. Musela jsem si to v hlave promyslet. Je to toho ted malinko moc. Nocnikovani, mluveni, dudlikovani, jidlo... chtela jsem se hlavne ujistit, ze to nevidim tak jenom ja 😔

tak u nas se nocnikovalo dnes. Behal bez plinky. Napred si zacal curat na nohy, tak jsem ho rychle hodila na nocnik. Tam kupodivu vydrzel sedet. Tak se hodne jasalo. Za chvilku z nej na koberec vypadlo hovinko! 😝 Tak jsem ho zase rychle hodila na nocnik, tam to dokoncil a vydrzel sedet. Pak chtel wipes, a chtel ho ubrouskem v tom nocniku dloubat 🙄 Porad ho pozoruju a vubec zadny signal predtim nez zacne. nezamysli se, nezastavi se, nic :(
Zkousela jsem ho davat na nocnik preventivne, ale to vubec nechce. tak jsem ho uplacela a to slo jenom jednou.

simona.w
Autor odpověď smazal
Zobraz
muite
15. říj 2009

Ahoj holky,jsem tu nova,tak doufam,ze nevadi,ze jsem se pridala?🙂 Ja jsem z Glasgow.
Koukam,ze tady resite problemy s nocnikovanim....Mam 18mesicniho chlapecka a nocnikujeme uspesne mesic!!Byla jsem z toho taky uplne "na prasky",ze se to nemuze naucit kdyz uz mu budou skoro dva,nejvic me rozcilovaly poznamky z Cech od vsech pribuznejch ☹(( Jak je to mozny atd... Urcite vite,o cem mluvim....Mejte se zatim hezky 🙂

peppapig
15. říj 2009

Ahoj holky, tady to teda zije 🙂

Verco super uces, moc ti to sekne! Ty jsi jedna z tech, kteri muzou mit na hlave cokoliv a stale vypadat bajecne. Skoda u me to nejde 😅

Zuzko, jak to ctu o te skolce, uplne chapu jak jsi na nastvana. Ja jsem se rozcilila vcera, kdyz jsem vyzvedla M ze skolky, mela na zadku plinu, navic uz se to stalo 2x. Jeste bych to pochopila, kdyby mela trebas nehodu, ale zadne nehody nemiva, tak jsem z toho blazen. Kdyz M zacala skolku po 2 mesicni letni pauze, jasne jsem jim rekla, ze uz je odplenena i na odpoledni spanek a ted tohle. Me nekdy prijde, ze oni vubec nectou ty jejich stosy formularu a ani neposlouchaji. pristi tyden je chci poprosit, zda by M prezouvali do papucek, protoze nechci aby byla 8 hodin uvazana v botach (za par tydnu v kozackach), tak jsem zvedava, jak to dopadne.

S nocnikovanim to chce trpelivost. My jsme to taky zvladly za tyden, az si M sama rekla a byla jista, tyden po 2. narozeninach. Lotta je na dobre ceste 🙂 Kamaradky dvojcata (3 roky budou mit v prosinci) jsou toho asi dukazem, holka je od leta bez plen, ale kluk nocnik zurive odmita.

Simono, nase M moc rada tvori, je sice starsi, ale uz dlouho ma rada plastelinu, vselijake pastelky voskovky omalovanky nalepky a hlavne lepeni (mame nastrihane ruzne tvary netvary barevnych papiru, folii, latek, dale knofliky, pericka atd). ted mame v knihach podzimni listi a brzo budeme lepit 🙂
Ja bych ji zase chtela konecne koupit poradne vodovky a barvy v kelimkach, tak pokud jste nekde videly dejte vedet.

muite, vitej 🙂

forensica
15. říj 2009

AHojky,

Vendy dik za pochvalu meho ksichtiku 😀

Tak jsem se ptala dnes sefove a mladou odplenila presne 3 dny po druhych narozkach a mladeho kdyz mel 2 roky a 4mesice tou stejou metodou.

Simco, no jeste co treba barevne fixy s flitrama, lepeni s barevnym praskem na to ci treba jen krupice prez barevny papir. Taky jsem delala s detma paper mashay. Vic me ted nenapada, pardon.

forensica
15. říj 2009

Jo, Muite vitej mezi nami!!

editahlb
15. říj 2009

Muite vitej! Mas za manzela Skota? 🙂 A jak se jmenujes?

Zuzko dik, mala uz je skro uplne fit! Premyslim o takovych tech krupkach (ryzove nebo kukuricne) - nevite jak se vyrabeji? Co to znamena extrudovany vyrobek? Je v tom nejaky tuk nebo ciste jen ta kukurice/ryze?

Simco ja jsem z toho videa taky paf! Ono uz s ni je takova slecna! A tobe to tam taky moc slusi 😉 nechavas si zase narust vlasy?

Holky ja myslim ze s tim nocnikovanim na to prijdeme kazda, drive nebo pozdeji (teda myslim ty nase deti, my to uz snad zvladame sami 😀 ), rady jsou dobre, ale nakonec si to stejne udelame po svem - tak preju hodne trpelivosti! (ja uz E davam na nocnik ted, kaka totiz v pravidelnem case a obcas chytnu i curani, ne ze by tomu rozumnela co dela, ale aspon si na tom nocniku zvyka a ja setrim prani plin 🙂 )

Jo a jeste jsem se chtela zeptat, nevite nahodou jak se jmenuje ten formular co si tady musim nechat vyplnit od zamestnavatele kvuli rodicaku v Cechach? Neco jako E411?

slunicko2
autor
15. říj 2009

Verco, ja bych te v tom ucesu ani nepoznala. Moc ti to slusi.

Muite, vitej. Odkud z Glasgow jsi?

Simco, mala fakt vyrostla! Sean rad dela kolaze. Vystriham mu z detskych casopisu postavicky, ruzne tvary a on si to lepidlem lepi na velky papir. Pak ho bavi obkreslovat veci. Treba mu dam na papir neco kulateho a necham ho kolem toho jezdit fixou. Modelinu take mame.

Peppo, tak to by me od nich docela nastvalo. Ale je fakt, ze me prijde, ze v te nasi take vubec neposlouchaji! A nekdy prijdou i s takovou kravinou, jako ze by sean mel jist jenom polivky nebo jogurty! Ale pak mu ke svacine daji suchary! 😔
Jo, a asda nebo tesco prodavaji nekolik druhu vodovek. Bud ty klasicke nebo uz ty pripravene ve flaskach. Maji na ne ted akci.

forensica
15. říj 2009

Edito, prave jsem nasla tohle http://recepty.centrum.cz/varime/2004/6/3/clank...
Ve zkratce pisou ze extrudovany znamena ze ten produkt byl protlacen skrz masinu ktera ji vystavi vysoke teplote a tlaku a tudiz vytvaruje a take zmeni vlastnosti te potraviny.

editahlb
15. říj 2009

Dobry clanek Verco, diky! Ja jsem nevedela jestli to behem toho prujmiku E muzu davat nebo ne, nekdo mi tu tvrdil ze v tom musi byt tuk, ale neni, tak dobry! Zajimave je to jak tam pisou s tou ryzi - ryzove chlebiky ma E nejradsi 🙂

Zuzko a ty jsi mi jeste rikala o tvarovani z ryze.. To by O mohl taky delat 🙂

forensica
15. říj 2009

aHolky, divate se na Bulgaria's abandoned children na BBC4 prave ted? Ja to videla kdyz to davali pred par lety a ted je to revisited..Ja tu normalne brecim, je to otresny ☹

simona.w
Autor odpověď smazal
Zobraz
muite
16. říj 2009

Ahoj,dekuju za privitani.Ja mam za manzela Cecha,takze je to pro me jednodussi 😉 Ale on je ze skotsko-cesky rodiny...Veronika

miluska.woolley
16. říj 2009

Ahoj holky,
nejdriv se vseho vitam muite. Jen se pridej, bude nas vic nebudeme se bat vlka nic.

Dnes pokracujeme s nocnickem, uspesne curala sama do nocniku, bohuzel mi opet nerekla, takze vetsinu pochytaly leginy a kalhotky, protoze si je nesunda. ALe do nocniku doteklo dost na to aby zacal hrat. Tak kolem toho radosti tancovala a rikala wow. Dala jsem ji za odmenu i gumovyho medvidka.

Vendul to jsi dobra s tim kreativnim tvorenim. Lotta strasne rada maluje, vydrzi i hodinu sedet se sesitem a voskovkama, ale jeste jsem se nedokopala k nicemu vic. dokonce se naucila rikat malovat...
My budeme ted v praci s detickama lepit listy, pak mame v planu zdobit gingerbreadman cookies.. taky bych brala inspiraci co delat s malyma detma.

Edo ten formular je e411, presne jak pises. My to delali s nocnickem jako ty, takze mala je na nej zvykla a vi co se na nem dela. Ona podle mne spis nedava pozor kdyz je zaujata hrou...

cheri.l
16. říj 2009

Ahoj všem, tak se taky připojuji mezi těhulky v zahraničí...3 a půl roku žiju v Dublinu. Teď jsem v 13tt. Bohužel nastali komplikace Nemáte někdo zkušenosti s formulářem E 106 nebo E 112? Musím zůstat nějakou dobu v ČR, protože mi vyšly špatné výsledky z prvotrimestrálního screeningu, takže jen lítám po dr. Problém je vtom, že tu nejsem zdravotně pojištěná a platím nemalé peníze za veškerá vyšetření. Na VZP mi řekli, že pokud od Irska dostanu potrvrzený formulář E 106, veškeré zdravotní výlohy mi budou hrazeny. Budu vděčná, za rady....

editahlb
16. říj 2009

Cheri to je na nas myslim nejak moc komplikovane, s tim ti tady asi moc nepomuzueme. Jak jsem se divala na net tak ty formulare jsou vydavany britskym obcanum kdyz se stehuji do jine zeme EU, takze nevim jestli ho vydaji i tobe (pokud jsi stale obcan CR) Nejlepsi asi bude kontaktovat ministerstvo prace.. (Department for Work and Pensions The Pension Service International Pension Centre Tyneview Park Newcastle-upon-Tyne
NE98 1BA Phone: 0191 21 87777 ) at ti tam poradi, nebo nejaky Job centre plus nebo tak neco. Promin.
A co mas za problemy ze nemuzes letet zpet?

Milusko diky! Vy mate nocnik co hraje, jo? No to jsou mi veci! Stejne jste dobri ze s tim uz tak na pevno jedete, male jeste nejsou ani dva, ale dobry, drzim palce!! 🙂 (zapomnela jsem reagovat na to s tou zdr. sestrou od vas - nechutne!! Uz jsem o takovem pristupu slysela, des bes.. 🙄 Kdyz sel jeden s bratru tech muzikantu Tesariku navstivit bratra do nemocnice (spadl z kola a byl tam s urazem hlavy) tak se vratny vyklonil z te sve budky a popral mu uprimnou soustrast. Vratny o tom vedel driv nez rodinny prislusnik.Tak to jsou ceske nemocnice)

holky padime koupit male choditko, uz se to s ni neda vydrzet,porad se nekam dere, nepostoji minutu! Zlate choditko co jsem mela v cechach! potrebuju ho i tady!!!

P.S. Muite Veroniku tady mame jeste jednu - forensiku a pak taky Veru! Snad se nam to nebude plect.. (Verko gratuluju k 5 Kg! Rostete jak z vody! Prijdes taky na sraz?) A co Sazi Zuzka? Stavi se tu obcas nebo nema cas?

saza007
16. říj 2009

ahojky ladies,

ako sa mate

Simi - mala je prekrasna, solids je asi velmi chutia! Ako si zlato cmulala rucicky 😵

Dufam, ze sa vsetkym, co skusaju, s nocnikovanim dari.

Verka, Jani - ako sa mate? Dufam, ze vsetko ok. 🙂

fairy
16. říj 2009

Ahoj holky moc Vas zdravim.
Verco pripojuji se k chvale moc krasny uces fakt Ti sedi.
Simco V uz je teda fakt velika cas leti to neni ani mozny jsou si dost podobne s Oskarem ze?
Zuzko to me mrzi ty patalie ve skolce, kolik je tam deti a ucitelek na ne? To by se mi teda taky nelibilo. Ja musim rict ze mam uzasnou zkusenost u nas, ty holky co jsou tam tak vsechny znaji Ellie dokonale a co jim clovek rekne tak udelaji. Dokonce s ni praktizuji ceska slovicka (pisu ji takovy slovnik vzadu v jeji knizce -ucitelky ji kam pisou kazdy den 🙂 ) a vsichni deti rikaji cii kdyz jde Ellie na nocnik umi oci, nos, pusa.. a deti si domu odnasi cestinu to je celkem sranda.
My jsme taky zacali E davat na nocnik hned jak zacla sedet a slo nam to uzasne az do te doby nez zacala chodit! Ted uz mi moc nerekne ze chce curat ( to ji fakt musim odchytit) ale na kakani se ozve okamzite ale to je asi tim ze ona nikdy nekadila do plinek tak se ji to nelibi a taky to mnozstvi to by se tam neveslo! 😀
Milusko Lotynka se uci moc rychle to je sikulka.
Holky vy delate takove aktivity s detma no E si sedne ke kresleni maximalne na 5 minut ona u niceho nevydrzi to je des fakt co zacala chodit tak je v jednom pokluse asi si vynahrazuje to soupani. No snad se brzy zklidni. Koukala jsem na ty stolecky taky planuji naky koupit a maji moc pekny dreveny kulaty v Argose tak ho asi poridime.
Cheri to je mi moc lito jake mas trable. Pokud si u nas neplatis pojisteni tak to asi proplatit nepujde ja jsem se po tomhle jendou pidila a ten formular E 106 je nemozne ziskat.Mas naky kontact na pojistovnu v Dublinu? Mas alepson tu karticku evropskou na tu ti proplati emergency a nebo nekoho v rodine na koho by ti to dr mohl napsat?
Holky krasny vikend my jdeme zitra na baby show.

cheri.l
16. říj 2009

Ahoj, děkuju za info. Psala jsem už na svoji pojištovnu v Irsku a Ty hned dnes volali manželovi, že ten formulář mi vystavit nemůžou. Ale řekli mu, že pokud mi dr. nedoporučil letět a musím absolvovat nějaká vyšetření, že by to měla pojištovna normálně uhradit a žádat si to od Irské pojištovny. Dnes už jsem se nepořídila dovolat na VZP, takže to musím nechat do pondělí. Tak jsem zvědavá, co mi na to řeknou. Mám normálně EU kartičku pojištěnce stím, že mi VZP vystavila potvrzení, že mám nárok na lékařky nezbytnou zdravotní péči s přihlédnutím k povaze nemoci a předpokládané době pobytu na území ČR. Péče musí být poskytnuta tak, aby se pojištěnec nemusel do státu pojištění vracet předčasně....Takže to asi závisí na tom, jak to doktor napíše.
Jsem tady z toho fakt zoufalá...dr. mě poslal na genetické vyšetření a pak na odběr CVS a jen za tohle jsem zaplatila 13tisíc☹ nedokážu si představit, kolik bych musela platit, kdyby vyšly špatné výsledky z CVS☹ a já musela na další vyšetření a zákroky:-/
Ještě jsem řešila další věc a to, že rodit chci tady v Čechách, ale mateřskou budu pobírat z Irska. Bylo mi řečeno, že pokud já ani manžel nebudeme na uzemí ČR platit zdravotní pojištění, že veškerou zdravotní péči za sebe i dítě si budu muset hradit sama...což mi teda přijde jako nesmysl☹ Takže i když se dítě narodí na uzemí Čr a já mám s manželem trvalé bydliště v ČR, tak nemá nárok na to být zdravotně pojištěné tady☹((
Každopádně děkuji za rady...