Maminky, těhulky a snažilky v Anglii a zahraničí III

slunicko2
14. lis 2008

Treti pokracovani diskuze...

Rada bych vsechny maminky, tehulky i snazilky pozadala o respektovani nazoru vsech, kteri se do teho diskuze pridaji!
Tato diskuze byla zalozena pred dvema roky jako podpora snazilek, tehulek i maminek v zahranici a melo by tomu tak zustat i nadale 🙂

Vulgarni prispevky na ucet dalsich clenu budou ignorovany. Nejsme na zakladni skole! 😉

miluska.woolley
29. říj 2009

Vendul srazik je v sobotu 14. listopadu. My pravdepodobne pojedeme v sobotu rano z Chandlers Ford, takze bychom te mohli svezt, pokud bys jela jen s Miou. Ale zpatky uz pak nejedeme.

Verco pokud bude hezke pocasi, tak sendvic neni problem, ale pokud bude hnusne a zima, tak by teple jidlo do zaludku bodlo. Co jedna z tech co jsem davala odkaz?

Holky jedu v pondeli do CR, pokud nektera kdo prijdete na srazik po necem touzite, rada dovezu!!!!! Pokud to teda neni slon.

janauk
29. říj 2009

Peppo, diky za reakci na Close baby carrier. Ja mam presne podobnej pocit jako ty. Asi bych si ho sama nekoupila, prijdu si v nem jako ze jdu na nejakou dress up party, vsude mi visi cary latky. Ale na doma se nam to moc osvedcilo a az bude malej vetsi tak ho asi dam do Baby Bjornu.
Holky, sorry ze se nezucastnuju diskuze do ktere restaurosky jit. Take Londyn moc neznam a tak dorazime kamkoliv ale Miluska ma valid point s tim ze jestli bude hnusne tak nam asi neco tepleho do zaludku bodne, nehlede na yto ze ja jsem taaak strasne rozerana. Uuufff.
Zuzko, priletis take? Jinak drzim palce na holice aby se malej nepozvracel 🙂 a tesime se na fotecky.

saza007
29. říj 2009

Ahojky,

kedy presne je to stretko? Nejako mi to vypadlo.
Jani, ako sa vam dari? Brusko je uz lepsie? Dufam, ze v noci sa uz aspon trosku vyspis.

slunicko2
autor
29. říj 2009

holky, srazik si uzijte. My se nepridame. I kdyz by se mel daz vratit o neco pozdeji nez puvodne planovano. Maji totiz zase pro zmenu prijet tchanovci tyden na to. Tak at toho na me neni moc!

Ja jsem baby Bjorn pouzila jen parkrat.. Prislo mi, ze to malemu nesvedci kvuli kostrci. Jemu se to libilo, kdyz jsem sla nakupovat. Tak za to jsem byla vdecna. Ale treba abych ho v tom vzala na prochazku to vubec nechtel.

Strihani dnes dopadlo dobre. Dokonce se u toho i smal. Tak ja zase bezim.

editahlb
29. říj 2009

Milusko ja se na ty restauracky cos tam davala odkaz hned mrknu. (A z Cech nechci privezt nic, diky!)

Heli to je pech s tebou a temi jaternimi testy, nemas to lehke a s malou v nemocnici v kocarku uz tim tuplem ne.. ☹ Tak se drz a davej na sebe pozor!

Vendul co se ucis?

Zuzko (Sazi) srazik je 14 listopadu po poledni kolem pul 2, (Heli klidne se muzem sejit i driv, jestli by ti to tak vyhovovalo, uvidime bliz k terminu, jak se budes citit..), bylo by fajn, kdyby ti to taky vyslo, moc radi bychom maleho J videli 😵

Verco s tim usinanim - tim myslis jako vecerni usinani? Uz ti mala usne bez prsu? To jste fakt dobri! Ja to vcera jen tak zkusila, protoze E byla hrozne unavena, ale zacala rvat jako tur, tak jsem ji nakojila. Ja myslim, ze bych mela prestat kojit nejdriv v noci. Zapla jsem si vcera svetelny budik a neverila jsem svym ocim, kolikrat za noc E vstane, ze chce nakojit 😒 , s tim teda musim neco udelat. O k ni zkusil parkrat v noci jit s tim, ze ji utesi a znovu ulozi spat, ale me prijde ze ona se strasne vydesi ze to nejsem ja a chyta hysterak. Tak fakt nevim.. No budu informovat jak pokracujem.

Byla jsem dnes u holice. Mam strach ze me na sraziku nepoznate. Vypadam ted jak z Adams family.

editahlb
29. říj 2009

Milusko ta prvni restauracka (zirafa) vypada dost prostorne, tak by jsme se tam meli vejit. Skoda ze neberou rezervacky! Videla jsem tu slideshow na flickru, co tam udavaji, a vypada to tam dost dobre (ale taky busy!)

Ta druha se zda byt taky fajn, jenom tam nemaji zadne fotky interieru, tak je to tezke posoudit, kolik mista tam ve skutecnosti je. Jestli chcete, tam tam muzu brnknout a zeptat se jestli oni rezervaci berou. Je to uvedeno pod children friendly places tak by tak melo byt... I kdyz to co citovala Simca o Dark Blue taky znelo ch. friendly 😒 Co myslite? Kolik nas vubec bude? Vypada to, ze nas muze byt jenom 4 plus protejsky plus deti, nebo nas taky muze byt 10 plus....

Miluska + 1 + 0.5
Edita + 1 +0.5
Veronika + 1 (?) + 0.5
Simona + 1 + 2x 0.5
Jana + 1 + 0.5
Verka + 1 (?) + 0.5
Saza + 1 (1) + 0.5
Milada (?) + 1 (?) + 0.5
Helca (?) + 1 + 0.5 and bump 🙂
Vendula (?) + 1 (?) + 0.5

Nezapomnela jsem na nekoho?

janauk
30. říj 2009

Ahoj Edo,
a jako kdo z Adams Family vypadas? Ten strejda 😀 😉
Jinak jestli prijedeme coz ted vypada nadejne tak to bude i s Ianem.
Sazo, u nas stridave oblacno. Malej mel vcera zase silenou noc a od 3 nezabral a rval jako tur. Co u Vas? Jak jsi dopadla na 8wks check up? U nas se chodi az v 8smi tydnech. Tak ja jdu krmit a pak k zelinari pro dyni, uplne jsem zapomenla ze je zitra Haloween.

verap
30. říj 2009

Ahojky,

Jak se mate?

Akorat mam update o mne co se tyce toho srazu, tak bohuzel nedorazim, dosel nam pas, tak letime na tyden domu.

V rychlosti vas docitam, ohledne dudliku - ja jsem taky davat nechtela, ale ted na to kaslu a davam. V tehu jsem cetla vsechny ty chytry knizky, ale ted delam, jak uvazim...

miluska.woolley
30. říj 2009

Ahoj holky, takze kopiruju pro update.

Miluska + 1 + 0.5
Edita + 1 +0.5
Veronika + 1 (?) + 0.5
Simona + 1 + 2x 0.5
Jana + 1 + 0.5
Saza + 1 (1) + 0.5
Milada (?) + 1 (?) + 0.5
Helca (?) + 1 + 0.5 and bump
Vendula (?) + 1 (?) + 0.5

koukam ze se nam to tenci.. ☹

Vero uzijte si to hezky v CR 😉

forensica
30. říj 2009

Milusko, ja to myslela ze by jsme snedly ty nase svaciny v muzeu v sekci kde jsou stoly a je to povolene 🙂 Venku urcite bude v dobu uz kosa.

Edito, presne tak, od pondeli usina K bez prsa a musim priznat ze to jde bajecne.Po tydnech co se budila v noci uz mame posledni 2 noci skrz bez buzeni (11h) a dnes usinani trvalo 5minut 😵 Proste ji nakojim ve vedlejsi pokoji, dam do spaciho pytle a jdeme do pokojiku. Tam ji povim ze se jde spinkat, pustime hudbu (kterou jsme taky zacali hrat od pondelka), dam pusu a polozim do postylky. Dnes udelala jen ehm ehm (asi aby jsem nerekla ze to bylo kompletne bez protestu 😀 ) a pak se otocila na bok, s usmevem pozorovala hracky a pak usla. To bych jeste pred tydnem absolutne neverila ze je mozne! Ja tam u ni vzdycky sedim na zemi a kdyz nahodou brble tak jen proste delam ssssss a to zabira. Pokud se posadi tak ji proste jen obejmu (ale nezdviham) a pohladim a za chvili zase polozim. Pokud se rozhodnes tak ver ze to dlouho netrva, ony to ty deti dost rychle pochopi (ze zkusenosti i ostanich matek).

miluska.woolley
30. říj 2009

Verco a do parku nepujdeme na to hriste? holky my se prizpusobime vetsine, klidne zakoupime sendwich... Hlavne aby na srazik nekdo dorazil.

Holky ony ty deti nekdy zvladnou vic nez jim verime. Taky myslim ze to na nas zkousi. SUper Verco ze vam to tak klaplo, super tip pro budouci reference.

forensica
31. říj 2009

Milusko, jasne ze pujdeme do parku 😉 To bylo jen na to aby jsme pojedly a poklabosily a tak. Jinak ta zirafa je taky dobry napad, ale kdyz ma clovek svoje tak nemusi cekat na obsluhu a vubec muze vypustit mladez na zem a tak. Ale to je jen muj napad.

slunicko2
autor
2. lis 2009

ahoj holky 🙂
tak my uz mame tatku pryc! Sean je dnes zase nemocny. Vcera mel jen zvysenou teplotu a dnes uz mel 38.2C. Zvracel mucus a ma slabsi prujem.
V praci z toho nadsena nebyla. No ale prece ho neposlu do skolky v takovem stavu? nechci aby roznasel nakazu. Zvlast ted, kdyz si ma kazdy davat pozor.
Tohle me tu asi stve nejvic. Jak mi v praci rikaji, ze chceme vzdycky prvni dite zabalit do bavlnky. To mi rikala, kdyz mel Sean 39.5C.

Vam uz se srazik blizi 🙂 Tak snad se nam podari dorazit na nejaky ten pristi!

slunicko2
autor
2. lis 2009

lol tak jeste otravuju... Byla jsem s malym u lekare. GP si mysli, ze malemu se zacina rozvijet astma. a ze by mel dostat inhalor. Pry nad tim mam premyslet. Byla jsem docela v soku, ze jsem se ani na nic neptala. I kdyz teda nevim proc, ja sama mam astma...

Jdu se podivat na net. Nechci malemu davat inhalor predcasne. Ale treba zase chapu, ze kasel a ten mucus jsou priznaky.

fairy
2. lis 2009

Ahoj holky,
moc Vas zdravim po vikendu. Doufam ze se mate vsechny dobre.
Teda Zuzko chudak Sean to me mrzi a v praci teda nejsou moc vstricni vid 😠 No s tim inhalatorem my ho doma pro jistotu. Nevim jetsli E bud emit astma ale ma tak jendouy mesicne hrozny suchy kasel a spatne dycha v noci no ale mluvila jsme s Dr v praci i u nas doma mam kamosku pediatricku a diagnoza se fakt bude moci nejdrive stanovit az bude mit dite nejmene 3 roky do to doby je to fakt nejiste. Inhalatoru se pry vubec nemusim bat nezvyknou si na to a kdyz jim to v dane chvili pomuze tak je to bonus. Ja jsme ho zkousela asi 2x Ellie v noci ale je to dost narocne aby to vdechla no zadnou ulevu jsme nevidela tak nevim. Ted bude zima tak se desim laryngitydy je to pry dost caste pro nedonosene deti a hlavne po tom co jsme si prozilii loni pred vanoci s tou Bronchitydou no ale uvidime.
Holky jak je to s tou swine flu- ockovani budete nechavat deti ockovat?!
Holky s tim srazikem co treba naka pizza Express? Tam jsou dost child friendly a najist se budeme potrebovat asi urcite. Kde se to teda vlastne chcete sejit? My muzeme projet na London Bridge nebo Victorie? Musime taky pocitat s tim ze pocasi muze byt jako vcera- dest a dest....
Dneska jsem byla zase v nemocnici baby je ok testy lezou nahoru no pry dale nez 37tt me jit nenechaji tak se mi to krati. Tento tyden mam posledni v praci tak jsem fakt rada.
Tak hekzy odpoledne.

simona.w
Autor odpověď smazal
Zobraz
lindulak
2. lis 2009

ahojte baby! mozem sa vas nieco opytat? 🙂 nie ste niektora nahodou v Ipswich /Suffolk/? A este by som sa chcela opytat, kde sa daju v UK kupit take veci ako nite, gombiky atd.? Ja som tu nic take nevidela ako galanteria 😀

slunicko2
autor
2. lis 2009

Helco, to je super, ze mimco je v poradku. 37tt neni tak spatny 🙂 Drzim moc palce, at je vsechno v poradku! Ja jsem se narodila o 5 tydnu drive.
Sean mel letos laryngitis 2x. Ta na Mallorce byla asi nejhorsi, ale to mohlo byt i okolnostma. Snad to malou tolik nepotka!
Ja ten inhalator neplanuju, protoze Sean vubec zadne problemy nema! Spatne se mu nedycha, v noci nekasle. Vsak si ho ani neposlechl!
Dnes tu byla HV, tak jsem ji to rikala. Odpovedela, ze by se rada k nejakym lekarum vyjadrila, ale nemuze! Vyptavala se na hodne priznaku u Seana a sama usoudila, ze to na astma nevypada. Ale nezda se ji, ze ma porad opakujici se horecky. Ryma a hlen je tady ve Skotsku pry normos 🙄
Taky nas posila na vysetreni, zda nema Sean vodu za usnim bubinkem. Protoze mu proste nejde vyslovovani. A jdeme ke speach terapist. Ale spis jen aby ho omrkla.

Simco, tak nam nekdy sourozence zase natoc 🙂
Daz se snad vrati v prosinci nebo pak az v breznu. Zatim jeste nevim.
Jake party pro nej planujete?

slunicko2
autor
2. lis 2009

Jeste jsem chtela napsat, ze my take proti praseci chripce ockovat nebudeme. No, snad nebudeme litovat 😔

editahlb
3. lis 2009

ahoj holky, tak jsem zase zpet on-line, nejak nam tu zase zafucelo a byli jsme bez. To je fakt jak bez ruky.. No nic, jsem rada, ze jsem zpet (a doufam ze vy taky 😀 )

Na srazik se tesim, skoda ze nas ubyva, ale snad se tam dostane i ten kdo si zatim neni jisty. Ja jsem o.k. i pro vlastni sandwich na lavicce i na restauracku, ale jestli bude lit tak by restauracka asi byla lepsi. Meli by jsme se uz domluvit, co? 😉

Heli zitra mas posledni den v praci, co? Tak at ti to rychle utece a at si pak doma jeste stihnes spocnout!

Zuzko to je pech s tim astmatem, musi to byt (jak pise Helca) sila zkouset tem malym neco vstriknout.. Doufam, ze vas ty teploty brzo prejdou a ze se S bude citit lip.

Veroniko u nas spani bes a hruza, doslova, mala se mi prisaje na prso a nechce se pustit. Predevcirem jsem spala cca 2 hodiny, ze vcerejska na dnesek 2,5 ☹ V pul pate rano jsem rekla O ze jestli s malou neco neudela tak ji uz asi ublizim 😔 Dneska ji zkusil uspat sam (ja jsem zmizla z baraku) a pry mu to trvalo neco pres hodinu. Rvala jako kdyz ji na noze berou a Osian se z toho vzpamatovava do ted. VUbec nevim, co delat. Mam strach, ze ji treba rostou dalsi zuby a boli ji to a ja namisto abych ji utesovala do ni hustim novy system spani bez prsa a tim ji jeste vic trapim. Jsem z toho fakt puzzled a zavidim ti takovou pohodu s K.

slunicko2
autor
3. lis 2009

Edo, Sean astma nema. Ten doktor je vul, s prominutim! Byla tu pak odpoledne HV, tak se me vyptala na ruzne priznaky. A sean proste nic nema! Rikala, ze by se k nemu tak rada vyjadrila, ale nemuze.

Edo, s tim spanim se tolik nemuc. Mala si odvykne, uvidis! je to pro ni zatim sok, jeste to nechape. Ale vydrz! Ona si to sama musi v hlavicce srovnat.. A to muze trvat i nekolik tydnu, nez zi novou rutinu osvoji. Je to v podstate to same, jako dudlikovani 🙂

editahlb
4. lis 2009

Je tak to jsem rada Zuzko ( s tim astmatem), doktor je fakt vul. Tys to uz asi psala, vid? Promin, ja jsem vas docetla jen v rychlosti, byla jsem vcera EXTREMNE unavena. Dneska je mi lip 😉

Lindulak ahoj! Knofliky a podobne muzes koupit treba v Dunelm, to je jediny obchod kde je kupuju ja.

Jeste k tomu sraziku, tak neco bukneme - pro jistotu, ne?

slunicko2
autor
4. lis 2009

Edo, ja myslim, ze jstem to nepsala 🙂
Ja taky takove veci nakupuju v Dunelm a nebo The Range. Ale to bylo mozna jenom ve Swansea.

Holky, Sean vcera usnul po seste vecer. Ale v deset se probudil a pak uz skoro celou noc nechtel spat. Bud brecel, nebo si chtel jit dolu hrat. Nakonec sel ve tri rano spat ke me. Jsem dnes uplne hotova! A to me cekaji jeste 4 hodiny v praci. Hlavne, at se to uz neopakuje. 😝

simona.w
Autor odpověď smazal
Zobraz
saza007
4. lis 2009

Ahojte,

u nas zo spankom podobne. Rano o druhej, potom o pol stvrtej, o pol siestej... 🙄 🙄 Neviem, ci to nebolo tym, ze bol spln mesiaca! (teda aspon dufam) Spanie cez obed tiez nic moc. Snazim sa od odnaucit od swaddle, zatial len s malym uspechom 😅

Myslim, ze na stretko s J dorazime, pokial nebude nejake major change of plans ( navsteva svokrovcov, etc,.) Pravdepodobne by sme prisli az okolo 2pm.

simona.w
Autor odpověď smazal
Zobraz
saza007
4. lis 2009

Simca - v poslednej dobe sa mu z toho vzdy podari vytiahnut ruky a potom uz je po spanku. Viem, ze vie zaspat aj bez toho (od 7pm do 11 pm uz spi v sleeping bagu, zaspava sam v postielke), ale v noci sa vzdy zobudi, ked su ruky out.. 🙄

slunicko2
autor
4. lis 2009

Simco, dnes zase vyvadel, ze musi jit spat! Byl vzhuru od pul sedme rano, ve skolce dal jenom pul hodku. A ted teprve usnul. Nechala jsem ho tam brecet. Protoze musi byt unaveny, pohadku jsem precetla, dolu jsem s nim znovu dosla pro jinou hracku do postele a porad nic. Kdyz ho ale vezmu zpatky dolu, tak si na sebe usiju bic. A to teda nechci riskovat. uz ted jsem cela nervozni, jaka noc bude...
speak too soon!

Sazi, me se take spatne pri uplnku spi.

Sean dnes ve skolce zase zvracel! Ja to nechapu. je mi jasne, ze nekdy nechce jist jidlo. Oni ho pry nenuti. Tvrdi mi, ze se krmi a pritom se mu zveda zaludek. Jenze to on doma vubec nedela. Proste by se vztekal, kdybych ho nutila, urcite by se dobrovolne nekrmil a pritom se mu zvedal zaludek... Nejake rady?

simona.w
Autor odpověď smazal
Zobraz
slunicko2
autor
4. lis 2009

Simco, s tim sledovanim to moc proveditelne neni. Ja v te dobe pracuju. Zacnu mu davat jine jidlo a uvidime. Pry se mu to stava jenom u toho co varim 🙄

Jo, a taky jsem to dostala 😠