Maminky, těhulky a snažilky v Anglii a zahraničí III

slunicko2
14. lis 2008

Treti pokracovani diskuze...

Rada bych vsechny maminky, tehulky i snazilky pozadala o respektovani nazoru vsech, kteri se do teho diskuze pridaji!
Tato diskuze byla zalozena pred dvema roky jako podpora snazilek, tehulek i maminek v zahranici a melo by tomu tak zustat i nadale 🙂

Vulgarni prispevky na ucet dalsich clenu budou ignorovany. Nejsme na zakladni skole! 😉

forensica
9. led 2010

AHojky,

SImco, gratuluji k novemu zamestnani. Snad se ti to v oboru bude zamlouvat. To musis mit o zabavu doma postarano co, dva raubiri. Jak se V rozchodi to teprve bude mazec 😀

Edito, bezva zpravy s tim kojenim. Tak to je jak u nas, ja matka jsem z toho delala vetsi vedu nez to nakonec bylo. Dnes jsem se koupala s K a jen me pichala prstikem do bradavek ale zadne jine napady, uz asi zapomnela. Jsi machr s gymem, ja jsem lina jak ves (nebo spis bych i neco delala ale zatim proste nebyla prilezitost a taky se mi nechce samotne). Ohledne party, no bereme to jako prilezitost se videt s par znamyma. Male to asi bude suma fuk, ale aspon to poplkame a neco natocime at nerekne ke staru ze jsme takovou velikou slavu nijak neoslavili 😉 Dort budu pect, bude to kacenka jelikoz to je jediny zvuk zviratka ktery presvedcive dela, no uz se tesim co ztvarnim 😀

petranka81
9. led 2010

Dekuji vsem za rady ohledne SMP a home office....zavolam si na personal office a uvidim co reknou,pokud ten home office certifikat nepotrebuji k vyrizeni SMP tak to je ok jen sem slysela ze to budu potrebovat k vyrizeni benefit pro mimi...vy ste to nektera potrebovala holky?myslim k vyrizovani child benefit nebo child tax credit???

petranka81
9. led 2010

Holky muzete mi prozradit co je to zkratka HR???jeste sem se s tim nikdy nesetkala..🙂dekuji

saza007
10. led 2010

human resources - personalne oddelenie.
Gratulujem k tehu!

Simca - maly je sikovny, ze zacina tak krasne rozpravat v oboch jazykoch. Ty s nim hovoris len cesky a daddy len anglicky?

Verca - oneskorene prajeme malej K happy birthday!

Edit - super, ze to s kojenim vsetko vyslo bez problemov!

editahlb
10. led 2010

No jo, vecerni kojeni taky nebude zadny problem..! Jak se mate Sazi? 🙂 Predstav si, ze ted ma vyrazku Eira, ani nevim, jestli je to nappy ruch ci co, proste mela na pipce par pupinku, ale zhorsilo se to, a teduz je to docela dost lokalizovana vyrazka. Zkousela jsem Metonium, Sudocrem, ale nic nezabralo, spis naopak, tak jsem dneska jeste koupila Bepanthen tak uvidime ☹

Simco taky gratuluju k nove praci, co presne budes delat? A full nebo part time? Mas to faleko na dojizdeni?

Petranko ja si uz nepamatuju co jsem k tomu child benefitu potrebovala, asi jenom rodny list? To je silene jak se ty informace vykourily z hlavy! Nevite nekdo jak je to? Ja neumim poradit.

Tak ja jsem dneska koupala v mori. V kozackach a sukni. Hruuza! Byli jsme na wild life prochazce v bay a psi se rozhodli skocit do vody. Jak tam neni moc vody tak to bylo zamrzle, samosrejme se to s nima protrhlo a nemohli se dostat ven. No my mysleli ze dostaneme infarkt z toho strachu, ja fakt nevim jak by dopadli kdyby jsem pro ne neskocila. Ja jsem v pohode, ani nevim jak moc ta voda byla studena pres vsechny ty obavy jestli je vubec zachranime.

Verco ukaz fotku dortu at se inspiruju 😉 Eira zase umi vyborne kravu, takovou formu na dort ale asi nesezenu 😀

slunicko2
autor
10. led 2010

Peto, me jen prekvapuje, ze mas NI number a nemas certifikat. Protoze vetsinou ten certifikat potrebujes predlozit jako jeden z dokladu, kdyz si o to cislo zadas. Pokud mate personalni oddeleni, tak jim urcite zavolej. Oni to s tebou vsechno proberou!

Edo, a ma tu vyrazku horsi, kdyz je jakoby zaparena z plinky? Mozna, jak je ted vic oblecena, tak to hur dycha?
Vidis, ja jsem se dnes strasne divila lidem, co tu vensi hafany u Loch Lomond. Cast je ho zamrzla, ale jsou tam cedule, ze je to thin ice. A stejne tam lide jdou :( Pritom je to tam tak hluboke!
Jsem rada, ze se vam nic nestalo a hafici jsou snad v poradku!

Verco, co krabice? A co dortik? Nejak se mi nedari si prelistovat o stranku dal, vzdycky mi konik vypadne... Tak si presne nepamatuju, co jsi psala :(

Ja jsem se v praci nakonec rozhodla k vypovedi. Dostala jsem rota na tento tyden a je to des. Benzin uz je £1.20 za litr tady u nas, tak se mi to ani nevyplati.
Na konci ledna mame schuzku se speech therapist, tak snad se neco dozvime. ja porad chodim na physio a jeste nas ceka pediatr.

Jinak mozna budu prvni dva tydny ve Swansea, pokud budete mit nekdo zajem se sejit!!! Ale nevim, jestli tam budu autem! Daz jede 1.2. na dva tydny do Plymouth na soustredeni, tak ja si mozna skocim k tchanovcum :/

forensica
11. led 2010

AHojky,

tak jsme prezili dvoudenni party pro K! 🙂 V sobotu jsme byli v soft play, i Simca prisla a bylo to moc bezva. V nedeli chaos u nas. Nastesti jsme to rozprostreli na cely den takze lidi chodili a odchazeli a tak se to dalo. Mala z toho byla trochu rozladena, prece jen je doma zvykla na klidek. Dort se podaril, ale krem byl nejaky hrudkovany. Edito, ja nemela formu, proste jsem to z upeceneho piskotu vyrezala podle navodu na netu 🙂 Ale byl moc dobry, dostal pochvalu spolecne s mou cesnekovou protiupirskou pomazankou 😀 Fotku poslu jen co budu na hornim pocitaci.

Krabice Zuzi ted zustavaji stranou, neni cas. Ale budu pokracovat jen co trosku napisu do disertacky. Jak prolomim 3500 slov tak se do nich dam (mam 2300 a potrebuju 5000) 😉

Sazi diky za prani 🙂

Edito, no to je teda sok se psama! Jelita jedny, co tam lezou,clovek by rekl ze zvirata maji nejaky instinkt! No jsi sikula ze jsi pro ne tak skocila ale ta zima teda musela byt maso 😅 Kravu K jeste neumi, ale dela uz i super kozu, meciii jak o zivot 😀 MImochodem mi jeste spi, od 8.30 od vecera!!! Parada 🙂

forensica
11. led 2010

Je, se mi to smazalo 😠

Tak jsme prezili party pro K 🙂 V sobotu jsme byli na soft play, prisla i Simca se svoji uzasnou rodinkou (V super pohodak, O spravny rostak 🙂 ). V nedeli u nas, lidi chodili a odchazeli cely den. K trochu rozladena, takovy srumec u nas jeste nebyl, ale bylo to fajn. Dort vypadal jak kacena, jen se mi nejak zhrudkovatel krem tak vypadala trochu opelichane 😀 Foto dodam zahy.

Edito, je, clovek by rekl ze ti psi by meli mit nejaky instinkt aby nelezli do nezamrzle vody. To jsi ale odvaha ze jsi pro ne sla!! Ohledne vyrazky, nezoubkuje E? Me se takhle jednou osypala K a nepomohlo nic a pak to najednou s vylezenym zubem preslo 😕

Zuzi, to jsou jelita v te tvoji praci. Tak vidi ze jsi nespokojena a stejne ti nevyjdou vstric 🙄 Na krabice ted neni cas, tento tyden chci napsat aspon 1500slov do disertacky tak dokud to nenapisu tak zadna zabava 😉

Sazi, diky za prani 🙂

forensica
11. led 2010

Je, tak koukam ze se to zahadne objevilo 😀 Maji v tom nejaky bordel na konikovi 😀

editahlb
11. led 2010

Verco 😀 😀 😀

Jsi sikula s tim dortem! No ja se uz taky zacnu po nejakem receptiku poohlizet. Good luck s tou disertackou, at ti slova jen leti!

Jee Zuzko my by jsme se chteli setkat 🙂 Musime se domluvit, Eira bude mit prvni tyden v unoru narozky tak to musite prijit na dort (jestli budete v okoli). Super, uz ted se tesim.

No tak ses rozhodla odejit, urcite vis co delas. Cas ztraveny se Seanem je urcite k nezaplaceni, takze well done.

Co se vyrazky tyka tak nevim jestli je to zaparene, proste mela jen ty pupinky, ale ted je to kolem cele takove hodne cervene, kdyz se to nezlepsi tak ji asi budeme muset kam vzit

forensica
11. led 2010

Tak dve fota dodana.

Edito, to fakt zni jak kdyz to mela K. Zacalo to par pupinkama a nakonec to udelalo az skoro tvrdou cervenou krustu na pipince. Ja uz nevim, ale je mozny ze jsem pak na to davala zasyp protoze ty kremy nechtely zabrat.

editahlb
11. led 2010

Aha diky, uvidime jak zabere bepanthen, kdyz ne, zkusim zasyp. Bez pliny ji nechat nemuzu, u nas je hrozna kosa!

Ta kacena (dort) je perfektni!! Ja si ji predstavovala spise jako takovou vertsi placku, tys ji ale udelala 3 rozmernou - no fakt ziram! 😵

forensica
11. led 2010

Edito, to bylo fakt jednoduche, ja to nasla na netu a navic jsem ji prolozila broskvema a kremem. Udelej Eire pandu, tohle je krasne jednoduse popsane a hlavne je tam video. Kdyby K nedelala ty zvuky kaceny tak jsem delala tu pandu. Mrkni http://www.bettycrocker.com/recipes.aspx/panda-...

kaata
11. led 2010

Ahojky v novem tydnu!

Verco, moc gratulujeme Kristince k prvnimu roku – ten dort vypada nahodou podarene! Hezky napad s tema merunkama na zobacek. 😀

My jsme o vikendu byli slavit u Helci Ellie druhe narozeniny a konecne jsme naky videli Ruby. Ellie je uz teda velika slecna – s Nikyskem jsou skoro stejne vysoci! A Ruby je takovy maly uzlicek, moc krasna – az neuveritelne, jak byli ti nasi rostaci mali!

Edito, to je teda docela strasidelna story s pejskama, hlavne ze oni vyvazli dobre a ty taky! Zrovna dneska rano jsem cetla v Metru, jak jeden pan takhle skocil pro pejsky na zamrzly rybnik a bohuzel to neprezil. Hlavne, ze jste vsichni ok! Jak to jde v praci, uz ses zabehla? Mate toho hodne?

Simco, taky gratuluju k nove praci, to je super, ze budes delat neco v oboru! Jeste studujes nebo uz to mas hotove? Skvele jak se Oskar rozpovidal! U nas Nico taky povida jako o zavod – v cestine a rectine. Docela se s nim uz da vest I jednoducha konverzace haha.

Zuzko, to jsi asi udelala dobre rozhodnuti s tou praci – jestli te to moc nebavilo, jejich pristup byl neadekvatni a akorat ti to pridelavalo starosti. Tak ted budes mit treba aspon vic klidu a casu na Seana, treba se tim vic rozpovida. Ale neboj, ja osobne znam nekolik kamaradek, jejichz deti se rozjely s mluvenim az ve trech letech.

Jinak se mame dobre, minuly tyden jsme si uzivali snehu, nesehnala jsem nikde boby tak jsme vycpala pytel a jezdili jsme v Richmond Parku, to byla sranda! Ja toho mam ted docela hodne v praci, delam po vecerech a neco I o vikendech, tak ani nevim kam ten cas leti! Ale bavi me to, tak si nebudu stezovat.

janauk
11. led 2010

Ahoj holky, zdravim Vas vsechny z jihu Cech. Jsme tu uz par dni u nasich a mamka si nas naramne hycka. Bojim se ze se ani nevejdu do letadla!!! Nejak nemam cas docitat a tak doufam, ze jste vsechny v poradku a uzivate si snehu. Tady napadlo snad 50cm za 3 dny! A o vikendu jsem na nabrezi v Praze videla nejdnoho lyzare.
Verco, teda ty jsi ale cukrarka. Ten dort je paradni. Jinak vse nejlepsi k narozeninam cacorce.
Edo, ta story s pejskama je fakt strasidelna. Hlavne ze jste vsichni v poradku.
Zuzko, mas Daze doma? Super ze jdete za speech therapist, snad bude dobrej a neco z toho vzejde. Jinak jestli pojedes do Swansea a stavis se za Editou, tak ja bych take prijela. Rada bych tebe i Seana videla o holkach ani nemluve! Musim koncit, malej se mi budi a jdeme pect makovy buchty. Mnam.

janauk
11. led 2010

Jinak jsem pridala dve aktualni fota Alfiho. Jxx

editahlb
11. led 2010

Verco diky za link, hledala jsem kocku, ale neni tam, musim najit oblibene zvire - kun by to mohl byt, ale ten cake se mi zda docela takovy nudny, co rikas? http://www.bettycrocker.com/recipes.aspx/pony-c...

Kato v praci je top o.k., dik za optani, docela me to bavi 😉 Ty Kato pracujes na plny uvazek?

JAni makove buchty?!! Ty ja miluju, Osian uz ze me silel jak jsem v CR porad neco pekla s makem 😀
A to je super ze by jste taky prijeli, uz se tesim dvojnasob!

petranka81
11. led 2010

Ahoj

s tim contactem na HR je to nak ovlivnene oblasti nebo kdyz si dam jejich stranky a kliknu na contact tak ty cisla jsou pro cele UK??? muzete prosim nekdo poradit??porad se snazim zjistit co potrebuji k tomu SMP...

slunicko,
o national insurance number sem zadala neco pred ctyrmi roky coz jsme uz byli v EU a to jsem zadala o misto v tescu takze si rikam ze spolecnost jako takova by si na to davala pozor,no mozna se pletu ale kazdopadne to po me nechteli jak sem si davala aplication o NIN takze tomu fakt nerozumim...jakou si mela zkusenost ty slunicko,kdy si si to vyrizovala ty???mnoho lidi tvrdi ze kdyz mam NIN tak jsem registrovana,snazim se nekde vyhledat 100% odpoved ale zatim opravdu netusim jak to s s tim Home Officem je...??

forensica
11. led 2010

Edito me se libi, mozna z nej muzes udelat grosaka ci treba na nej dat lentilky aby byl barevny 😉 Abych pravdu rekla, K byl ten dort dosti ukradeny, koukala na nej jen chvili 😅

Dala jsem video na youtube, je tak mesic stare

https://www.youtube.com/watch?v=6HByq9uL7vk

Jani to je teda snehu!! Fiha, docela zavidim.

Kato, to jste si museli uzit jezdeni na tom pytli. Jsi fakt vynalezava!! Ja se tesim na pristi rok na zimu, pojedeme do CR a snad si zabobujeme u segry na zahrade (maji tam akorat kopecek). 🙂

slunicko2
autor
11. led 2010

Verco, dort je suprovy! Take jsem cekala placku! I jsi to suprove vytvarovala! Ja na tohle vubec nemam talent!
S praci drzim palce. Ale uz jsi skoro v polovine! At se slova jenom hrnou!
K te me praci. Ona se me snazila udrzet, nabidla mi lepsi rota. Jenze to je dost nerealne. Navic, tady je ted benzin za £1.20 za litr, takze se mi tech 16 hodin ani nevyplati.

Edo, makove buchty nebo kolace bych si take dala 🙂

Edo, Jani... ja rada prijedu. Jen to musim nejak prokoumat. Protoze autem to asi nerisknu :( Jeste jsem se domlouvala s Miladou, ze dorazim i k nim 🙂 Asi bych jela z Glasgow vlakem.

Kato, ty to mas s praci mnohem narocnejsi! A prece jen mas karieru. U me se o zadne mluvit nedalo 🙂
Ja pevne doufam, ze mi ta logopedka poradi. Sean se snazi vyslovovat, ale nejde mu to. On treba i opakuje, ale uplne jine slabiky. No, uvidime.

Peto, HR je personalni oddeleni u vas ve spolecnosti! To je oddeleni, kde jsi podepisovala smlouvu a davala jim podklady. Jinak ja jsem take zacinala v Tescu a ten certifikat jsem jim davat musela! Ale ted si nejsem jista, jestli se to pak nejak nerusilo a uz registrace neni nutna. V kazdem pripade, pokud mas NI number, tak jsi registrovany platce dani a mas narok na materskou, pokud splnujes podminky. jak dlouho pracujes pro sveho zamestnavatele?
Ten certifikat urcite nepotrebujes k vyrizeni materske!

slunicko2
autor
11. led 2010

Jani, alfik uz je kus chlapa! 🙂 Vypada jako dlouhan 🙂

editahlb
12. led 2010

Jani jenom v rychlosti doplnuju ze maly je fakt miloucky! A kolik uz vyrostl od te doby co jsem ho videla 🙂

fairy
12. led 2010

ahoj holky moc Vas zdravim pri uterku.Priznavam ze moc casu na pocitac nemam tak nejsem moc v obraze.
Tak koukam ze jsme prosvihla Kristynky narozeniny moc blahoprejeme dodatecne uz je teda velika slecna a dort moc pekny.
Jani Alfi uz je taky velky a moc pekny.
Ja jsem trosku na hromade vcera mi strasne otekla jizva a zacal mi tect hnis no sla jsem dnes k dr a mam asi vnitrni infekci desne me to boli. jsem cela naka unavena a vsechno me boli tak mam naladu pod bodem mrazu. ☹ Ruby taky dost place furt ji boli brisko nebo ten reflux ja fakt nevim je to dost narocny ale dneska se na me poprve usmala a to strasne dlouho tak to zase vynahradi 😵
Simco super ze mas novou praci ktere bude v tvem oboru!
Jak pise Kata meli jsme je tu v sobotu chudaci jeli v tom nejhorsim pocasi. Nikysek teda mluvi moc krasne cele vety je fakt sikovny s Ellie si moc pekne hrali potrebovala bych tu takovou spolecnost pro ni casteji.

miluska.woolley
12. led 2010

Ahoj holky, jsem silena ostuda, novy netbook mam od soboty,ale jeste jsem se k docitani nedostala... ale jdu na to.

Simce gratuluju k praci, to je super, snad se ti tam libi...

Ellie a Kristynce dodatecne vse nejlepsi k narozeninam...

My meli pred Vanoci v CR ten NT scan a krev, vysledky dopadly dobre, jeste nizsi riziko nez u Lottie, tak jsem se zklidnila a ted uz si doufam budu jen uzivat tehu (a paleni zahy bohuzel)
Lottie se ted hodne rozmluvila, zatim teda jen slova, nebo slovni spojeni, ale silene nas buzeruje, kdyz uz si umi rict co chce. Konecne tu mame silene snehu, takze vam nemusime zavidet, vcera jsme byly cele odpoledne sankovat, supr jsme se vyradily, ale ja pak v 8 vecer vytuhla v posteli zatimco M. cetl male pohadku na dobrou noc.

No nic, jdu zkouknout fotecky a docist...

miluska.woolley
12. led 2010

Jej Zuzi, co to ctu s tou AU, to je prece silene daleko 😨 . ALe vim ze jste si to prali, tak drzim palce at to klapne.

coz mne teda pripomina holky, co s tim jarnim srazikem? my mame letet jeste na tyden do UK, nekdy asi po Velikonocich, ale datum neni rozodnute, takze pokud se na necem domluvime, bylo by to super...

Verco ten dort je moc pekny, mne to ceka za mesic a neco a jsem bez napadu. Asi upecu kulatej dort a na to ji namaluju Peppu a k tomu par cupcakes.

Jak ctu ze Helca po cisari nesmela ridit, tak mi to pripomnelo, ze v Nemecku se asi ridit smi, ponevadz mi to nikdo nerekl a ja ridila...

Edo to je neco s tema pejskama, jeste zes je vytahla lumpiky.

Jani maly je uzasny. Je ja uz se nemuzu dockat miminka. Premyslim ze sednu do auta a pojedu k tobe na ty buchty 😀 .

slunicko2
autor
12. led 2010

Helco, dostala jsi atb? Ja jsem je take mela! Zanitil se mi jeden steh! nastesti jsem byla na atb hned od nastupu do nemocnice, protoze jim krev ukazovala infekci. Drzim palce, at se to brzy zahoji a jsi v poradku!
Neboj, takhle narocne to bude jenom chvillku. Vsak Ellie uz jsou dva roky, a jak to rychle uteklo, vid? 🙂

Milusko, to je fajn, ze testy ok! Uz ti roste brisko?

Edo, ja vyrazim k Milade asi prvni tyden v unoru. Pak byl vlakem mohla prijet na navstevu k vam a pak prejet do swansea (aby se nereklo ;) ) A odtud bych pak letela zpatky do skotska.
Tak mi napis, jestli se ti to vubec bude hodit 🙂 A ktery den 🙂 Vim, ze ted uz take pracujes 🙂

miluska.woolley
12. led 2010

Jee Heli to jsem nedocetla, to je mi moc lito, ze mas takove problemy. Snad se to brzo zahoji.

Zuzi brisko mi neroste, mam pupek jeste po Lotte a jeste je porad vytahanej, proste previs!!! vsak jsi to videla. No al dneska mi ve skolce rekla jedna mamka ze super ze uz mi roste brisko... no ona vychrtla, tak jsem to jen presla bez komentare.

slunicko2
autor
12. led 2010

Milusko, to vubec neres.... me jedna znama Daze rodiny gratulovala k druhemu mimcu na ceste v zari 🙂 Myslela si, ze uz jsem tak v sedmem mesici 🙂 Mela jsem teda na sobe takovou hloupou bluzu a nacpana jsem byla k prasknuti, ale stejne 🙂

forensica
12. led 2010

Heli, to je smula s tou infekci. A ze je to az za takovou dobu, to koukam 😨

Holky ty vase tehotenske historky, to je sila 😀 Trapas. Ja bych se nikdy neodvazila komentovat na neci brisko, lidi jsou fakt neomaleni 😠

Ohledne toho rizeni po cisari, jak to vysvetluji? Jako ze je zenska min pohybliva ze tam nevleze do toho auta? Ja to nejak dost dobre nechapu.

U nas byl den jaksi promrceny. Nevim jestli K leze zub nebo co ale uz mi ke konci dne lezla na nervy. Nemluvi, jen mrci a to skoro furt (kromne zabavy ve vane a 5ti minut Krtecka). Edito, taky mivate takove dny na ho...? By me kleplo, snad se z toho vyspi.

petranka81
12. led 2010

slunicko,

v tescu jsem zacinala 19.11.2005 v te dobe jsem byla full time a asi pred rokem a pul jsem zacal part time...pracuju asi 15 hodin tydne...myslim ze u nich to neni dostatcne dost hodin tydne na zadost o SMP ale mam druhe zamestnani coz je nanny a tam pracuju 34.5 hod tydne takze u tohoto zamestnani to by melo byt v poradku,jsem u te rodiny zamestnana od zari lonskeho roku....
takze chapu to dobre ze ten HR je personalni oddeleni...u rodiny personalni oddeleni neni ale zkusim pozjistovat u agentury pres kterou jsem si rodinu nasla..
v kterem roce si zacinala pracovat pro tesco ty slunicko??bylo to pred vstupem do evrop.unie nebo az po vstupu???dekuji
pa