Maminky, těhulky a snažilky v Anglii a zahraničí III

slunicko2
14. lis 2008

Treti pokracovani diskuze...

Rada bych vsechny maminky, tehulky i snazilky pozadala o respektovani nazoru vsech, kteri se do teho diskuze pridaji!
Tato diskuze byla zalozena pred dvema roky jako podpora snazilek, tehulek i maminek v zahranici a melo by tomu tak zustat i nadale 🙂

Vulgarni prispevky na ucet dalsich clenu budou ignorovany. Nejsme na zakladni skole! 😉

timejkaa
31. srp 2010

Ahojte, síce sa ma to ešte netýka, ale,
akú dlhú dobu treba mať permanent residence v UK na získanie občianstva?

miluska.woolley
31. srp 2010

Evi, Edo, v Nemecku se ten test na cukrovku taky nedela, jen kdyz maji podezreni nebo kdyz je cukr v moci. Podle meho dr. je to zbytecne rozhazovani penez...

holky u nas uz druhy den 10 stupnu a slejvak, jsme zavreny doma... Lottie jsem pustila rano dvd a zatim uklidila a ted odpoledne hlidame kamosky chlapecka, tak jim vyndam modelinu, to je zabavi...

Edito, ta dyne je teda poradna... moje babi tu dyni naklada jako kompot a pak se to da dat treba na kolac,do muffinu nebo tak... my mame zase od mamky ty male hokkaido, delam polivku, delala jsem lasagne http://www.bbc.co.uk/food/recipes/pumpkinlasagn... a nekde mam recept na gnocci... nebo ji nechej az prijedeme a ja si tu pulku vezmu 😀 .
jo a taky jsem delala vloni pumpkin curry, sice byl v receptu butternutsquash, ale tahle by taky sla.

@timejkaa pokud mas za manzela brita, tak ti staci 3 roky myslim, jinak nevim...

forensica
31. srp 2010

AHojky,
Milusko to mas tech deti malo ze si dobrovolne beres dalsi na hlidani co 😀 nakonec jsem ten polstar na eBay vyhrala, tak ten tvuj druh nevyzkousim. Teda pokud nebude tehle taky naprd 😎

Edito no teda ta dyne, to je maso!!! Nase mamka je taky zavarovala, nam to desne moc chutnalo. JInak ja z dyni bezne delam polivky, receptu je vsude spousty, jen se do toho dat a vydlabat takovou priseru co 😀 Mala krasne vyrostla 😵

Nic nam tu zacali vrtat tak predpokladam ze se mi dite za chvili probudi. Ctu tu druhou cast te Girl with the dragon tatoo a je to taky fajn. Jen me to odvadi od pleteni. Jeste musim udelat 4 chapadla a neni cas a kamoska bude co nevidet rodit 😅

eva_londyn
31. srp 2010

@timejkaa pokud je manzel Brit tak 3 roky, pokud ne tak 5 let. Hodne informaci najdes tady http://www.ukba.homeoffice.gov.uk/britishcitize...
Na ziskani obcantsvi musis udelat test (Living in UK), vyplnit formulare a poslat je spolu s pasem ke schvaleni, zaplatit £735 a pak doufat, ze to behem 3-6 mesicu udelaji. Je to cim dal tim sloziteksi a hlavne drazsi. Na ten test si musis koupit knizku a fakt ji doporucuju, protoze bez ni se to fakt udelat neda. Je tam hodne statistickych dotazu.

Holky ja k vam casto koukam, ale jak zatim snazilkujeme, tak se jeste moc neptam, ale to se snad brzo zmeni 🙂

janauk
31. srp 2010

Edo, ta dyne ja vyborna! A hlavne ta cestovatelka na ni. Ty obrazky z koupani vypadaji jako z minuleho roku, ted je tu fakt silena kosa ☹
Evo, hodne stesti na snazilkovani.

miluska.woolley
1. zář 2010

@janauk nechcete sednou na vlak a prijet na kafco? 😵

catkaz
1. zář 2010

Cau vsem,

vcera jsme se vratili z prodlouzeneho vikendu v severnim Devonu - slavili jsme prvni vyroci svatby a vyuzili nejspis posledni moznost nekam dal vyrazit 😎 Bylo to super.
Ted uz mi zbyvaji jen 3 dny v praci... dneska me tu prekvapili s 'baby shower' ; dostala jsem i dort!

Rano jsme taky byli u midwife, ale ta kontrola ani nestala za rec. Byli hodne busy. Namisto ordinace jsme byli za midwife na ward a sedeli v normalnim pokoji! A bylo to sup sem sup tam, za 10 minut jsme byli venku... ANi to nestalo za rec. Priste mame probirat birth plan, tak jsem zvedava, jak se bude tvarit na nas hypnobirth 😉

Edit, my jsme tu knizku Knappovy prave porizovali kvuli tomu, abysme nemuseli s matrikama pak nic resit. Je tam fakt spoustu jmen, ktery bys vubec necekala.

@timejkaa Ja obcanstvi vubec neresim. Tim, ze jsme v EU a v UK jsem rezident, tak jediny, co tu nemuzu je volit do parlamentu a to preziju...

@janauk Jani, kdy se presne vracis z CR?

janeto
1. zář 2010

Ahoj holky. Omlouvam se, ze vam sem lezu, ale mam jeden dotaz. V listopadu jedu do Londyna na nakup. Chtela bych i neco od znacky Early days a George. Nevite v jakem obchode bych to sehnala? Diky moc za odpoved. Janeto

forensica
1. zář 2010

janeto - George je ASDA (obchodaky s potravinami a par dalsich blbin po celem Londyne) a Early Days nevim, pardon

Kaci co nadelas, nekdy to proste 'odflakou' co. Me teda osobne udivilo ze mi napsali ze mam dalsi midwife appointment az ve 34tt ted po tom 20tt skenu. Nejak mi to prijde docela pozde, moc se s tim nestvou co. 😕

verde198
1. zář 2010

Cau holky,

dneska jsem prvni den na materske 😵 😵 Zatim se mi libi, ze nemusim pracovat 🙂

Edito, mate tedy pekny vypestek 🙂 Mamka taky dela kompot z dyne. Jeden tu mam ve spajzu, mam na nej chut, ale musim to nechat az po porodu kvuli te cukrovce 😒

Kato, to jste si udelali pekny vylet! Uzij si posledni (ted uz) 2 dny v praci!
My jsme byli pravdepodobne naposledy na dlouhou dobu v kine 😉

Janeto, Early days je myslim Primark.

Verco, to jako po tom skenu v 20tt, uvidis midwife az v 34tt??? Ty blaho!

saza007
1. zář 2010

ahoj zenske,

@editahlb edit teda Eira je uz velka slecna. Je nadherna! A ani sa mi nechce verit, ze uz mas viac ako pol tehu za sebou. To ale leti!

@forensica Verca gratulujem k dievcatku. Budete mat doma babinec 😀 😀

@janauk ako sa ma Alfie? uz chodi? Je neuveritelne, ze ti nasi chlapi budu mat coskoro jeden rok!

@verde198 gratulujem k nastupu na matersku, pekne oddychuj, kym to vsetko zacne 😀 🙂

janauk
1. zář 2010

@miluska.woolley Milusko, ja na tvoje pozvani uplne zapomnela predtim reagovat. Promin, jsem hulvat, ale snad me omlouva ze mam porad nappy brain. Radi bychom prijeli, ale fakt nejak nestihame a Alfie je inastydlej a tak vas nechceme jeste nakazit. Ale stejne moc dekujem. Jak se mate kocky? Nadherna fotka holek!
@catkaz Ahoj Kato, to me vzdy nastavalo, kdyz me mdw odbyla, jelikoz ja se na ty vysetreni tak tesila, hlavne na tlukot srdicka. Uz se ti to krati 😉 Jak se citis? A jak pokracujete s hypnobirth? Vracime se ve stredu 15.09. V sobotu 18.09 ma Alfie narozeniny a tak poradame malou birthday party, spis to bude jen cake pro kamarady a jejich ratolesti a tak jestli se Vam bude chtit zavitat do nasich koncin, jste vitani.
@forensica Verco, to je fakt drsny, ze te nechaji ted az do 34 tt bez kontroly 😖 snad vse bude v pohode.
@verde198 Evi, na cem jste byli v kine? Ja videla v TV cesky film Protektor a moc se mi libil!
@saza007 Sazi, jak se mate? Alfie roste jako z vody. Je to takovej stirek, jeste nechodi, jen rychle leze a posouva zidlema apod a tim se pohybuje po baraku. Uz sam i stoji, takze do prvnich krucku nam asi moc neschazi. Zato jsme stale bezzubi 😀 Co James?

miluska.woolley
1. zář 2010

@janeto Early Days je from PRIMARK, ted koukam ze uz to Evca psala... Nic moc kvalita teda...

Kato ale ty bys problemy na matrice stejne nemela, protoze uz jim predkladas RL z UK. My teda nemuseli nic resit...

Evi tak uzivej materskou.. Uz se Vam to holky obema krati, za par tydnu budeme mit nova miminka... jo a v kine jsem nebyla ani nepamatuju...

verap
1. zář 2010

Ahojky,

Akorat vam chci napsat nove info, teda jestli uz to tu nekdo nepsal.

Pro ty, co jsou tady v UK (nebo jinde v zahranici) a budou zadat o porodny... od cervence letosniho roku pry vyslo noveho narizeni, no a ti, co nemaji "stret zajmu" v CR, na nej nemaji narok, Ja si zadala jeste v cervnu a uz mi ho nedaji.

Vim, ze od kvetna zrusili ten rodicovsky prispevek, ale ze se chystaji i na porodne jsem netusila.

forensica
1. zář 2010

Jo jo Verko, mame uter. Me to uz rikala mamka pred par tydny. No co uz 🙄

Jani no me se to teda taky nejak nezda, ale Dr mi to tak do tech papiru napsal. Mam teda jit na krev ve 28tt tak treba me i prohlidnou, i kdyz pochubuju. Musim jim tam brnkout, nejak se mi to fakt nezda ze by to nechali tak dlouho. I kdyz kdo vi jak to resi s druhorodickama. 😅

No jo Primark, ja si rikala ze to znam ale nejak jsem to nemohla umistit 🙂

janeto
2. zář 2010

Holky,děkuji !!!!

saza007
2. zář 2010

@verap jeeej ahoj vera, ako sa mas? Mala uz musi byt slecna! Dufam, ze sa vam dari 🙂

janauk
2. zář 2010

Je ahoj Verko, kde ti je konec? Jak se mate? Ty jsi podruhe tehotna? A jak se ma Serafinka?

miluska.woolley
3. zář 2010

ahojky Verko, jak se mate?
Oni totiz v CR to porodny zkrouhli i tem co tam bydli, od ledna to bude jen na 1. dite a jen pro rodiny s prijmem do 2,5 nasobku zivotniho minima... vsichni skuhraj, i kdyz CR je v tomhle stale nejstedrejsi...

@janauk vubec se neomlouvej, ja taky casto neco prehlidnu 😵 . jen mne to tak napadlo...

luciebx
3. zář 2010

ahoj holky koukam ze tu resite porodny a tak.. ja taky ziji v uk .... nevim zda to chapu dobre.. i kdyz zijete v uk tak si muzete v cr zazadat o porodny? to jde? nebo sem to tu spatne pochopila

forensica
3. zář 2010

Lucie, tak to bylo ale uz je to pase, bohuzel 😉

cutce
3. zář 2010

ahojky, dlouho jsem tu nebyla
@catkaz ctu, ze jste se brali stejne jako mi, mi meli take minuly vikend vyroci a manza me vzal do New Forest a ka na Monkey world 😀

forensica
4. zář 2010

AHojky devcata, dnes jsme tu meli docela pekne tak vam sem supnu par fotek 😉 Ne ze bylo nejake vedro ale to stejne malou nezastavilo 😅

luciebx
5. zář 2010

tak to je spatny.. to tusit tak sem planovala mimco loni.. kazda kacka dobra... takze se u nas v cr neda claim vubec nic? 😒

editahlb
5. zář 2010

Ahoj holky! To se mi po vas styskalo 🙂 , Verco mala je krasna princezna, jak uz ji narostly vlasky! Eira ma porad jenom takove chmyricko! A tobe pupik taky krasne roste, no jak rikam, slusi vam to moc kocky! 🙂

My jsme ted resili kominika, komin, dve topna zarizeni (nebo tri, nahore v loznici by se nam taky neco siklo) a vubec, se zimou na krku to na vesnici neni zadna legrace 😅 😀 Taky jsem dostala nabidku ucit AJ v jedne soukrome skolce, ale mam z toho vitr, bude to spousta prace!

Eira si predstavte se dneska probudila az v 9.50 rano, ja jsem neverila svym ocim, kdyz jsem se podivala na hodiny, to se nam jeste snad nikdy nestalo, nejhorsi na tom ale vsem je, ze ja uz nemohla spat asi tak od 5, hormony jedny zatrapene uz zase pracuji 😖 .

verde198
5. zář 2010

Cau holky,

taky zdravim po vikendu, uzili jsme si slunicka i kdyz rana uz jsou dost chladna. Dneska bylo vinobrani na Prazskem hrade, tak jsme byli ochutnat burcak. Ale s tim co jsme meli loni v Mikulove se to neda srovnat, tohle byla jen limonada 😅

Jani, v kine jsme byli na Serious man, je to od bratri Coenu a tak to bylo hodne "nezavisle" 😀
Protektora jsem jeste nevidela, Pietro se mnou nechce chodit na ceske filmy i kdyz je obcas v Praze davaji s anglickyma titulkama, on je linej je cist 😝 Ale maji nekdy ted davat v TV Hlidac c. 47 s Rodenem.

Verco, Kristinka ma fakt krasny vlasky, moc vam to obema slusi!

Edito, to je ta skolka, jak jsem ti posilala odkaz? To je super, ze to vyslo, gratuluji!
Ja ted taky spatne spim, hlavne kolem 4. / 5. rano se vzdycky nejak zaseknu a ziram do stropu 😝

V patek jsme byli nakoupit plinky, zatim teda jen klasicky ctvercovky, tak jsem mela "velke" pradlo 😉 Ted cekaji na zehleni.

Jinak Pietro konecne nasel praci 😵 😵 Objevila se jedna pozice u nas v praci, pohovor se povedl a tak ja jsem byla zanest papir na materskou a ve stejny cas Pietro podepsal smlouvu 😀 Tak to super vyslo. V podstate jeho hledani prace bylo jak tehotenstvi, taky trvalo 9 mesicu 😀 😀

janauk
5. zář 2010

@forensica Je holky Vam to tak slusi! Brisko krasne a z male se stala za tech par mesicu takova slecna! Ma nadherny vlasky.
@editahlb To je na nic kdyz nemuzes spat 😒 Ja bych spala snad i ve stoje. Par poslednich noci mi malej tak nejak prokunkal, ze by se uz konecne hlasil prvni zub? 😀 Je a jak casto bys Edit ucila tu aj? No s tim topenim delate dobre, vzdyt uz tu predpovidaji prizemni mraziky. Uuufff, to je hruza, za chvili jsou tu vanoce!
@verde198 Evi, moc gratuluji Pietrovi k praci. To musi byt super uleva, kor ted kdyz ty jdes na materskou. Jo o tom Serious Man jsem slysela. Libilo se Vam? Ian to ma stema ceskejma filmama podobne, je linej cist ☹ to my jsme myslim dobre vycviceny. Toho Hlidace myslim davaji pristi nedeli na CT a to tu jeste budeme 😉

editahlb
5. zář 2010

Alfiemu to slusi! 🙂 😵 Diky JAni za fotku!

Vratila jsem se rychle jen protoze jsem si vzpomnela, ze ma Zuzka dneska narozeniny, tak vsechno nejlepsi Zuzi!! 🙂 Doufam, ze sis to pekne uzila a Seanek taky, jestli jsem to nepopletla tak ten mel vyroci vcera! 🙂

Evi ta skolka cos mi na ni davala odkaz je fajn, tam me chteji taky 😀 , ale asi az od ledna, unora.. jak se budu citit po porodu, mozna uz ted od rijna na cca 3 hodky tydne, ale tahle skolka je ve Slanym, no ale nakonec jsem se s pani co to vede nedomluvila, nechci to delat za buraky, jestli mi rozumis... 😒 Hlavne ted, kdyz jsem teprve mesic doma s Eirou, strasne si to uzivam a do tehle prace se mi nijak zvlast nechce. Ale gratuluju Pietrovi k praci, to je skvele!!! Jak vam to suprove vyslo! Tak dobre zpravy pred spanim ty ja rada 😵

Holky mizim, jsem po tom nespani strasne unavena a kdovi v kolik bude E vstavat, tak at neco dospim. (tobe to JAni ted taky nezavidim, takove knouraci obdobi mela E v jednom roce taky, ale pak se to uklidnilo 😉 ). Chtela jsem hlavne napsat Zuzce a Seankovi k narozeninam, to splneno, takze prozatim dobrou!

forensica
6. zář 2010

Diky devcata, no mala je takovy maly kurdrlin po mamince (v jejim veku) 😵

Evi bezva zpravy s praci pro Pietra! To jste si jiste oddychli. Tak hlavne at se mu tam libi.

Vidis Edito, to je dobry napad, ja uz si asi tyden rikam ze bych mela otestovat Karmu jestli topi v pohode. V zime udrzbare pak uz clovek nesezene. Nespani je hnus, to je na materstvi myslim nejhorsi. Tak me napadlo, jak to budes Edito resit pri porodu? Mas uz nejake zname kolem u kterych by mohla E byt az to prijde? Ja nejak nevim jak mas daleko rodinu. Ja to nejak resim ale nevim jak to logisticky udelat, jestli sem tahnout mamku na termin a doufat ze to prijde az po nem ci ja. 😅

Jani podivejme na chlapaka 🙂 Jakoby se mu delal i dolicek ve tvari co? 🙂 Tu uknourana obdobi jsou, a snad to bude ten zubajz at muzes zadat o saty 😉

Ja jsem desne nachlazena. Zarazena ryma a vcera jsem si rikala jestli to neni chripajzna (bolave klouby,..) Nevim jestli to je po te prochazce tou kasnou ale K neni nic a jsem uplne nakasi. Vcera jsem prospala co slo (K stejne za mnou lezla i prez to ze hlidal tatinek ), dnes rano jsem byla polomrtva ale najak to zvladame. mam radost koupila jsem mati a segre velice levne letenky na posledi tyden v listopadu tak mi tu pry i vanocne napecou 😝

verde198
6. zář 2010

Ahojte,

diky Pietrovi za gratulace 😉

Opozdene vse nejlepsi Zuzce a Seanovi!!!!

Jani, ten Serious man byl obcas legracni, ale skoncilo to tak nejak bez konce.....tak jsme z toho byli takovy rozpaciti.
Jaky je Alfie fesak! Snad se mu bude brzo spat dobre. Segry prcek mel strasny noci asi od 7mes az do nedavna, kazdou noc kolem 2./3.hodiny zacal vriskat pro nic za nic a utisilo ho jenom kojeni 😒

Edito, tak to je skvely, ze jsi tak zadana 😵 Ale chapu, ze za to chces rozumny plat, jinak je lepsi byt doma a uzivat si to s Eirou.

Verco, to me mrzi s tim nachlazenim, snad to brzo prejde.

Pietro se chtel jit ucit cestinu do parku a misto toho vytuhl na gauci........ 😒 A to v noci spi lip nez ja 😕 Chlapi nemaji proste vydrz!
Jinak si ted uzivame - venku uz od vikendu pekne i kdyz chladneji, tak chodime na prochazky, pripadne kazdy den mame jeste nejake vyrizovani, doktory ci nakupy, ale vsechno v klidku. Dneska si chci nachystat tasku do porodnice, mam to tak nejak na hromadce, ale at je to radsi ready uplne 😅