Maminky, těhulky a snažilky v Anglii a zahraničí III

slunicko2
14. lis 2008

Treti pokracovani diskuze...

Rada bych vsechny maminky, tehulky i snazilky pozadala o respektovani nazoru vsech, kteri se do teho diskuze pridaji!
Tato diskuze byla zalozena pred dvema roky jako podpora snazilek, tehulek i maminek v zahranici a melo by tomu tak zustat i nadale 🙂

Vulgarni prispevky na ucet dalsich clenu budou ignorovany. Nejsme na zakladni skole! 😉

janauk
25. říj 2010

@catkaz Kato, to je silene. Uuufff, no hlavne ze jste doma a drzim palce, at se ti bradavky zahoji a malej pribira. Ja to na zacatku mela podobne, teda do nemocnice jsme nakonec jen tak tak nejeli, ale malej porad nepribiral a nepribiral ale tak nejak kolem tech dvou tydnu se to zlepsilo! Tak good luck! Jinak fotky jsou nadherne. Malej je kouzelny, tatka stastny! A me pobavilo, ze na fotce s tebou je v rozku ten krem na bradavky. Ja ho take skoro neodkladala.
@slunicko2 To je super, ze se to se Seanem ustaluje(jidlo, mluveni) Je to sikulka. Kouknu na tu novou diskuzi.
Zeny, moc Vam to po porodu sluselo! Verco, ja bych te snad ani nepoznala, ty jsi mela tak dlouhe vlasy!
@verde198 ja bych se toho spani na brisku take nebala, kor ne pres den. Vzdyt my take spali na brisku a prezili jsme to 🙂

bajushka
25. říj 2010

Ahojte babulky, mozem sa k vam pridat?... pozeram, ze vy uz ste sice take skusenejsie s detickam alebo vo vyssom stadiu... Tak dufam, ze vam to tu nenarusim. 😉 🙂

wacata37
25. říj 2010

@slunicko2 neunikla my ta cast ze mate problem s kadenim. ja mam kamosku a mela to samy, doktorka v CR ji doporucila nejaka prirodni projimadla a vyhejbat se cokoladam, bananum a tem vecem co stavi uz presne nevim co to vsechno bylo. Jestli te to uklidni tak Tynka se sama od sebe srovnala kdyz nastoupila do skolky ale itak to bylo utrpeni stale mela krece a bulela a nechtela to pustit. dokonce se na chvili vratili k plenkam 😖 co se tyce reci mam doma to samy. Desne sme ji smotaly dvem ajazykama a cesky odmita mluvit full stop a anglicky jenom jako asi rocni dite? zatim to tu moc neresi ze pry se to srovna ve skolce ale ona nastoupila do skolky a porad nic. Musim dodat ze se ji strasne venuju, porad cteme a zpivame a obehaly sme snad vsechny baby groups co existovali ale nejak se to na ni nepodepsalo :( kdybych si mohla vybrat znova od zacatku vypustila bych cestinu. Mam kamosku ze Srbska a ty si dokonce mysleli ze je kluk autista tak na nej prestali mluvit dneska mluvi plynne anglicky prakticky v momente co vypustily druhy jazyk anglina se usadila a klucina to dohnal...ach jo 😨

wacata37
25. říj 2010

@bajushka zkusenej tu urcite neni nikdo. ja kdybych do toho mela jit podruhe tak zase nevim co mam delat neboj 😀 jenom s e to tu vsichni snazime nejak splacat dohromady!

januzza80
25. říj 2010

Ahojky holky,
Katko,dekujeme za krasne fotecky maleho,jeste jednou moc gratuluji ke zdravemu a krasnemu chlapeckovi 🙂

saza007
25. říj 2010

@catkaz kati gratulujem, drobcek je naaaadherny! Dufam, ze b-feeding uz pojde lepsie.

@bajushka vitaj a kludne sa pridaj. Nove tehulky su tu vzdy vitane 🙂

slunicko2
autor
25. říj 2010

@bajushka klidne se k nam pridej! Vsak tu mame i tehulky! 🙂 Neco nam o sobe napis 🙂 A gratuluji k tehu!

@wacata37 promin, nevim tve krestni jmeno 🙂 Sean ted uz kadil do nocniku, ale dnes byl zase zmateny a nevedel. o te cokolade, cukru a tak vim. Ale banany vynechat nemuzeme, protoze z toho cerpa dost veci. On nam jeden rok v kuse zvracel ve dne v noci. A behem toho se tak nejak zpomalil vyvojove. Kdyz ted prestal zvracet, tak to dohani. Opakuje uz i nektera slovicka cesky a dost rozumi. Ja ho ale prevazne ucim anglicky, protoze manzel skoro neni doma a v lednu ho ceka skolka full time. Az si tam budu jista, ze mluvi ok, tak najedu hodne na cestinu 🙂

Jani, diky moc. Jak se vam dari?

bajushka
25. říj 2010

@wacata37 @saza007 dakujem babulky 😉, tak len tak z rychlika: zijem v Uk (london) aj s mm 5 rokov... o jednu omrvinku sme uz prisli v juli minuleho roka v 6tt... tak teraz tak mierne stresujeme... od 4-5tt som mala uplne zravky... zjedla som vsetko co neuslo... ale od 6tt mi je hrozne zle a uz neviem co by som jedla... Ginger and Lemon tea mi celkom pomaha... uz som bola aj na jednom sone 20.10 ale este nebilo srdiecko, 3.11 idem znova. 😉 Uz sa neviem dockat... 🙂 🙂

wacata37
25. říj 2010

@slunicko2 Ahoj, ja jsem Veronika a je my 30, mam jedno dite (Matilda 3 roky ji byly v cervenci) a uz 13 ziji v Brightonu, east sussex. ja myslela ze je to videt na profilu tak se omlouvam ze jsem se nepredstavila 🙂
Tak to je super ze uz se srovnal. Ja se ted trapim s tou reci. Rikam si kde jsem to podcenila. Matty jeste vypada ze je starsi nez je tak na ni koukaji jako kdyby byla postizena. Ona teda rozumi oba jazyky ale mluvi (to malo co) zasadne anglicky. Me jde do skoly az v zari takze nic moc a asi jenom na part time protoze je letni ditko 😒
@bajushka Ahoj, tak gratuluju k tehotenstvi a doufam ze se ti to srovna. Ja jsem ho cely prozvracela a vyzvracela jsem si branicni kylu. ginger uz nemuzu ani citit. kupodivu my pomahalo trosilinku mliko...nejak se zklidnil zaludek :D

forensica
25. říj 2010

@wacata37 - diky za tip, ja na Clarks take spolehala a G velikosti tam maji..nicmene moje mala ma podle vseho vysoky nart k tomu ze ma tlustou nozicku takze se i do Gcek dostala jen po prsty 😅 ..jak rikam nebyly ji tam ani papuce, proste vubec nic!!! (krom teda gumaku o velikost vetsich). Jinak vitej, ja jsem taky Veronika 😎 Jinak ohledne jazyku s tebou nesouhlasim. Je prokazane ze dvou a vice jazycne deti jsou v hovoru opozdene, nicmene to ze jsou treba o pul roku ci vice pozdeji nehraje velkou roli v delce zivota. Pokud ma mit dite problem s jazykem tak je jedno kolika je vystavene, proste bude mit problem i jen s jednim. Moje dcera ma jazyky 3, je opozdena kdyz ji srovnam s ostatnimi, ale rozumi co ji rekneme a zacina pomalu rozvazovat a zrovna v tomto tydnu se naucila prvni nova slova (Svedska i Ceska, Anglicky nevim, to ji uci ve skolce) jelikoz konecne projevila zajem o to je formulovat. Ja bych se toho nebala, rec je desne prirozeny proces a jeste jsem nepotkala dospelaka ktery by meluvil 😉

Zuzi, ja na to mrknu, ale po netu nemuzu kupovat nic, proste musim najit nejaky obchod. Zitra ji beru do John Lewis tam maji velky vyber ruznych znacek tak snad aspon jedny boty budou mit. Radili mi Startrite a mame jedny o cislo vetsi a ty se fakt zdaji docela vysoke i siroke. Tak drz pesti 😉

Kaci maly je krasny! Je to skoda ze jste meli takovy zapas prvni tyden. Ono se to male musi holt naucit jak sat a tak jsme myslim mely krvave bradavky vsechny. Je to sila. Me na ne teda nejvic zabiralo rozetrene me vlastni mleko, to jen tak pro tip 😉 Ja zase K krmila lzickou, ale to bylo jelikoz furt jen spala a vubec se nam na kojeni nebudila 😅

bajushka - jen se pridej, i my jsme byly jednou nezkusene 😉 Kde jsi?Drzim palce at se miminko tentokrat udrzi, ja taky mela rok pred otehotnenim s K potrat tak vim jak to s psychikou zamava u nasledneho tehotenstvi 😨

janinek
26. říj 2010

K tem jazykum, kdyz se mimco narodi, tak je dulezite, aby na nej kazdy rodic mluvil jenom jednim jazykem, jenom jakym, i treba cizim, ale na mimino jen tim jednim, aby si vytvorilo v mozku spravne rozdeleni a ty vazby, zkracene receno. Mezi sebou rodice muzou mluvit jinak, to nevadi.

@catkaz Maly je krasnounky.

wacata37
26. říj 2010

@forensica Ahojte, no nevim kde zijete ale nas tu porad buzerujou. Matty rozumi oboum jazykum to uz mame prozkosene ale proste je tvrdohlava a kdyz nechce mluvit tak nebude a do tech 2 oficialnich jazyku si jako mala jeste vymyslela svuj vlastni jazyk a ten dost casto pouziva ale rozumi mu jenom ona. Ve skolce my rekli to samy ze jim rozumi ale nikdy nebo malokdy jim odpovi a na balete se me ptala jestli jsme si jisti ze rozumi. Uz me s tim stvou. pritom v ty skolce maji spoustu deti co neumi anglicky ani bzz a museji tam mit svoje asistentky a prekladatelky....
No a nevim jake mate zkusenosti ale ve skolce je teda nic neuci,rozhodne ne v ty do ktery chodi matty. Prvni tyden jsem tam s ni musela byt protoze se nechtela pustit tak jsem je tam pozorovala. Behaji tam jako zviratka a delaji si vice mene co chteji 😎 cekala jsem ze si tam budou zpivat a neco cist a hrat konstruktivne ale nic takoveho jsem nevidela. Volnost nade vse je asi jejich heslo. ale zase je to nauci tomu ze tam kazdy den musi a pripravi je to na skolu 😒 jinak je to uz druha skolka (je soucasti skoly) v te prvni je jenom brali ven ta byla soukroma stala £45 na den a taky nic. 😎
jinak je my jasny ze to dozene! jenom clovek by chtel vsechno hned ted... 😉

miluska.woolley
26. říj 2010

@catkaz Kato maly je k sezrani, ja ty miminecka fakt muzu. Drzime palce at se ty bradavky brzo zahoji a kojeni klapne. Ja mela hodne krvave pri Lottie, ted to bylo lepsi. Lottie dokonce zvracela krev. Jinak jsem malou v porodnici musela krmit injekcni strikackou, ale ani nevim jestli to tim kelimkem neni jednodussi.

miluska.woolley
26. říj 2010

@bajushka Vitej, bude nas vic, nebudeme se bat vlka nic 😉 Gratuluju k tehotenstvi a soucitim s nevolnosti. vydrz, prezila jsem to 2x a stalo to za to...
@forensica Veru uz jsem ti to psala na Arse, Lotta jazykove teda opozdena neni, kdyz to srovnam s ostatnima detma kolem, nektere nemecke mluvi mnohem min a to maj jen jeden.
@janinek Janinku tech teorii je nekolik, ja zase cetla ze matka ma mluvit vyhradne svym rodnym jazykem a ne cizim... kazdopadne at se kazdy rozhodne jakkoliv, preju hodne trpelivosti, deti to oceni...

jeste se musim pochlubit, Bella spala od osmi vecer do sedmi do rana a ja myslela rano ze prasknu 😀 . a taky se chci pochlubit foteckama....

forensica
26. říj 2010

Verco (wacata) - to je skoda ze to tam maji takove nestrukturovane v te skolce. K jsem jednou testovala, ptala jsem se jich jestli jim rozumi a jedna vychovatelka K rekla at ji donese panenku a ona se zdvihla a donesla ji. Takze na to ze tam chodi 2x tydne si myslim ze to je dost dobry. Opet se priklanim k tomu ze kazde dite proste pokracuje svym vlastnim tempem, ale neznamena to ze se nikdy nenauci. Miluska me prave vyvedla z omylu, jak jde videt i vicejazycne deti muzou mrskat brzo (stejne jak od Simci Oskar).

milusko krasne fotecky, jako panenky 😵

Jani, souhlas.

bajushka
26. říj 2010

Ahojte babulky, varim si gulasik a veeeelmi sa na neho tesim.
@miluska.woolley velmi krasna rodinka ste!!
@wacata37 s tou skolkou si ma nepotesila... a uz ked ani v tej kde si platis £45 na den ju nevedia jednu riekanku naucit.... Tak to neviem ako budeme riesit my... Rozmyslala si o slovenskej skole?? je to sice skor ako "after school club" ale tam ucia deti slovensky... A vsetko co pises o malej, sa mi zda uplne normalne... mam jednu kamosku - talianku, manzela ma australana a ziju v Parizi... takze mamina na malu taliansky, tatino anglicky a v skolke po francuzky... mala rozumie vsetkym 3 jazykom... akurat nevie odpovedat... lebo sa jej to poplietlo a preto si vytvorila vlastny jazyk it-ang-francuzky... A zevraj je to uplne normalne...takze hlavu hore 😉

wacata37
26. říj 2010

@forensica takovy ty poveli prines odnes rozumi to uz umela davno. muj problem je v tom ze nesklada rozvite vety, porad o sobe mluvi v 3 osobe a to PRY deti ve 3 letech uz nedelaji...nevim nemam s kym srovnat vsude jsou mensi deti nebo starsi s jednim jazykem 😒 a znam spoustu lidi kteri od toho druheho jazyka totalne upustily. Ja bych se tu na skolu moc nespolehala i v ty reception class delaji houby..bude to chtit hodne prace z domova...uz sme si letos koupily pisanku a citanku tak by to jeste chtelo ty stare ucebnice co jsme mely na zakladce nevite nahdou nekdo kde se to da sehnat?
@bajushka dobrou chut! Tady ani slovenska skola neni. a s tim ze matty je totalne imuni k cestine tak to ani neni dobry napad ji davat mezi ceske deti. Tohle je Katolicka skola s vlastni nursery. Vybrala jsem to specialne protoze katolicke skoly maji vseobecne lepsi ucitele, atd. ale jak vidim zatim nic moc jaka je potom statni. to jsme na tu skolu prosim byly na cekacim liste. Tady jso skolky spis jako extended babysitter, bud mas vyborneho a detem se venuje nebo tam proste je jenom aby se detem nic nestalo. Na papire byla vetsina skolek super ale skutek utek. S cim jsem velimi spokojena je balet. ne jenom ze tanci ale i zpivaji ruzne nursery rhymes a pocitaji a uci je rytmu a balanc.

co me teda prekvapilo nejvic je ze tem detem ani moc nepomahaji. pokud nemate dite natrenovane na zachod a na to aby si umylo ruce a splachlo tak si tam uzijete. Deti tam lezly zapasily se zachodem nikdo se na ne nebyl i pul hodiny podivat. kdyz jim daly obed tak jim ho ani nenakrajeli, ted my teda uprimne reknete ktera z vas ma 3 lete dite co si samo nakraji rizek. kdyz delaly nejaky arts and crafts tak jim to jen tak mrskly na stul a ktery dite dobrovolne pujde neco delat kdyz ani nevi co. A to jich tam bylo 5 na 15 deti. plus ruzny prekladatelky a asistentky. fakt jsem byla prekvapena, a jeste vic ze na tu praci musite mit nejakou kvalifikaci a diplom. sakris...
😝 ale jak rikam nekde na vesnici to je mozna vic domactejsi lidi se tam znaji a chodi jim tam deti ktere videji vyrustat od mala tak je to asi jine..nevim teda jak je na tom londyn...pochlubte se 😀

bajushka
26. říj 2010

@wacata37 my chceme kazdopadne v septembri 2012 spat do Australie... to bude mat bejby rok aj nieco... tak dufam, ze taketo nieco nebudem musiet riesit... lebo z toho co pises moc nadsena nie som... a ja som si myslela, ze to tu musi by uplne super, lebo maju na jednu vychovavatelku 5 deti... to nie ako doma... 1 ucitelka a 30 deti... ale vidim ze to je prast jak uhod...

wacata37
26. říj 2010

@bajushka vis co doma le tim ze je tech deti vic tak se jim musi vic venovat, maji nejaky rad a pravidelnost kdy a co delaji. ja si pamatuju ze kdyz jsem byla ve skolce tak nas brali plavat a ven do lesa na pochodaky a zvladly to s tolika detma. ta soukroma skolka byla jedna vychovatelka na 3 deti a nezvladala to nevedela co s nima. Me teda soklo jak strasne mlady holky tu tuhle praci delaji a jestli vubec maji vztah k detem. takovy ty zakladni automaticky veci jako kdyz malujeme vyhrneme jim rukavy, nebo kdyz jdeme ven tak jim dame jacket to je ani nenapadne. misto toho na ne volaji at si ty jacket vezmou. no jo ale oni v tom mixu deti maji cerstve 3 lete a i skoro 5 lete a to je docela rozdil .... 😝
tak to je super ze budete v teplicku a mozna i v lepsim education systemu. ja vzdycky vedela ze UK je co se education tyce crap. 😕
boze ja si stezuju co? spis me to desi, nasi se s nama ucili to jo ale to co budeme muset podnikat my aby deti meli dobre vysledky to bude asi zahul

janauk
26. říj 2010

@wacata37 Ahojky, to me mrzi, ze mas takovou spatnou zkusenost se skolkou. Alfie teda chodi teprve ctvrty tyden, ale ja jsem nadsena a nemuzu si je vynachvalit. Naopak mi prijde ze s detmi delaji o hodne vic nez v ceskych jeslickach, teda co vim od kamaradek. Maji strukturovany den, uplne osnovy, kresli, delaji sign language, ven chodi kazdy den, dokonce i na farmu a do lesa, oblekaji je..Alfimu se tam strasne libi a zda se mi ze od te doby co zacal chodit, tak s nami jako i vic komunikuje. Je mu 13 mesicu.

wacata37
26. říj 2010

@janauk 😀 no vidis tak jste se dobre trefily ale ja uz nemam na to ji nekam premistovat stejne pujde za rok do skoly!

verde198
26. říj 2010

Ahojte,

Kato, drzim palce at se ti bradavky brzo zahoji. Ja jsem prvnich asi 10 dni taky pekne trpela, ale nastesti zadna krev. Malej je krasnej, a ty tmavy kukadla! 😵

Vitam nove prichozi, hezky se rozrustame 😉 Bajushka, moc drzim palce at to tentokrat vyjde!

Milusko, krasne fotky, jste 3 kocky! Tatka je na vas urco pysny 🙂

Holky, zitra snad konecne budeme mit prebalovak! Uz si nepamatuji co jsem Vam psala posledne. Volala jsem minuly tyden jeste do jineho eshopu kvuli jine znacce - Neonato, pani byla moc ochotna. Rikala, ze to vyrabi taky Cam (jako ten co jsem mela vybrany puvodne) a ze jestli mi rekli v jinem obchode, ze uz nejsou, tak nebudou, protoze pro CR je jen jeden dovozce a jedina sance je, ze by meli neco na vzorkovne a ze mi to zjisti a da mi vedet. No meli tam jeden jediny kus v modre barve. Takze jsem nakonec hledala na aukru a mimibazaru a pani mi ho zitra priveze 😵 Tak konecne budu moct zkulturnit obyvak, mam tu ted rozlozeny veci na prebalovani......a taky me z prebalovani na gauci pekne boli zada 😝

slunicko2
autor
26. říj 2010

Evco, gratuluji k pultiku 😀 Pak se pochlub

Sean teprve ted zacina mluvit. ale zacina uz pouzivat vety. Dvakrat byl u logopedky a ta je spokoj. ena. Tak uvidim. Sean si take vytvoril svuj vlastni jazyk a stale ho pouziva. Ale presne jak pise verca, take neznam nikoho, kdo by treba v deseti letech nemluvil. Sean ted v lednu pujde do dobre skolky, tak kdyby mel nekdo z nich pochybnosti, tak nam reknou.

K tem skolkam a tak. Sean chodil do creche se skolkou a to byla hruza. Mlade holky, bez zkusenosti. Ale take ten jejich care commision report vypadal. Nicmene, tahle soukroma je fajn. Delaji s detma neustale neco, podporuji jejich predstavivost a slovni zasobu. Treba jedno dite naslo na zahrade velkou stopu (asi od zahradnika), a tak z toho bylo vypraveni na cely den. Jedno ditko reklo, ze to byl obr, ucitelka se ptala jak asi takovy obr vypada... to vsechno pisou na nastenku... za cely den to maji popsane myslenkama od deti.
Skoly jsou tu docela dobre, krome jedne. Vsude je hodne krouzkua aktivit.

Pokud mas pocit, ze ma mala problem s reci a ze se porad vyjadruje o sobe v 3. os, tak bych zasla za logopedkou. Vek uz na to ma. At ji omrknou.

forensica
26. říj 2010

Ahojky, tak se skolkou si ja stezovat taky nemuzu. Urcite nejakou struktru maji. Urcity cas na jidlo a odpocinek a na hrani. Je jich tam dost a na ty deti a K odtamtud chodi moc spokojena. Ted teda pujde do velikace tak jsem zvedava, ale co tak vidim kdyz jdu kolem tak si furt neco maluji ci vykladaji. Tak snad to je OK.

Evi, no tak parada s tim pultasem. Ja prave uz ted dosti preferuju gauc, jelikoz se mi nechce lezt do patra s tim nasim mackem. A s novym prirustkem to asi taky uz budu delat jen dole na zemi jen si budu muset udelat nejaky kos na latkovky tady.

Nevim jesli jsem se zminila ze jsem zacala s mentoring. Mam pani z bangladese co potrebuje pomoct s anglinou tak se budeme jednou tydne schazet na hodinu pokecu. Zitra jdeme do muzea. Je to takove moje charity nadseni tak snad to pudje dobre. Uz jsem ji jednou videla a mluvila docela slusne, bala jsem se ze mi daji nekoho kdo nerekne ani dobry den 😎

slunicko2
autor
26. říj 2010

Verco, ta tvoje nova aktivita zni dobre. Jak jsi se k tomu dostala? Ja se ted asi nabidnu do jednoho charity shopu tady u nas na jedno rano tydne od ledna, mozna na dve. Kdyz bude Sean ve skolce. Protoze na ty tri hodky praci stejne nesezenu.
a divala jsem, ze red cross tu take hleda dobrovolniky.

ja jsem jinak take prebalovala na zemi. Mela jsem prouteny kosik za gaucem, kde jsem mela latkovky a tak.

Jinak i v te nasi prvni neschopne skolce nejaka struktura byla. Jen nebyla poradna. Seanovi se tam libilo i tak. proc by ne, kdyz si mohl cely den hrat lol ale ja jsem spokojena nebyla co se health and safety tykalo.

forensica
27. říj 2010

Zuzi, no tak to ja se nejak nebojim, myslim ze jsou tam opravdu opatrni. Ja jsem jen mela problem s tim ze K vzdycky chodila domu totalne hladova ale to se po tom co jsem to zminila rapidne zlepsilo.

Ohledne te charity, tady kazda oblast Londyna ma centrum pro charitativni prace. Tak jsem tam zasla a pani se mnou pul hodky prochazela volne pozice (meli jich stovky!). Ja chtela neco v oboru at mam i neco na CV ale nic. Tak jsem si rikala ze mentoring je docela dobry, lepsi nez nejaky opruzacky admin. Tak se zkus podivat jestli mate nejake centrum taky, treba te nadchne neco jineho.Ja jsem poslala form i na local Met police ale oni jsou tak desne pomali ze ja driv porodim nez mi neco najdou.Coz je skoda, to by bylo na CV lepsi.

wacata37
27. říj 2010

Dobry rano holky, no to mame hezky co? a zrovna na half term 😖 mlada nam tu presklada byt a predela ho na kulnicku na drivi, uz nevim co bych s ni doma vyrabela tak asi dneska na chvili pustim DVDcka.
No co jsem tu cetla o tech skolkach, ani nevite jaky mate stesti, v Brightonu je to fakt na noze, my jsme na tuhle skolku byly na cekacim liste od Dubna a ozvali se nam teprve v Rijnu. Takze uz stezi sezenu jinou skolku a Matty si tam zvykla tak to holt budu muset prekousnout. Taky se budeme stehovat tak snad ty skolce budeme i bliz takhle tam musime kazde rano dojizdet 😖
s tim logopedem ...o tom jsem uz premyslela jenom si prijdu jako hystericka matka, pockam co my reknou v ty podivny skolce, porad si tam o nich pisou nejaky zaznamy ale nevim z ceho ty svoje zavery vyvozuji. Dokonce je tam jedna pani co tam chodi prekladat pro spanelsky ditko a je to bejvala ucitelka ze secondary school tak jsme tam spolu drbaly a taky rikala ze ji vypadavaji oci z dulku 😝
jinak co se tam jidla tyce tak mam stejny problem jako @forensica Nejdriv my vnutily skolni jidlo, ktery se ten prvni tyden skladalo z lzicky pasty, jeden fish finger, a dvakrat za sebou roast dinner. Tem detem to opravdu nechutnalo a vlastne si tam s nima nikdo nesedl kdo by je trosinku povzbudil a polovina si jich hrala a druha tam jako za trest sedela a nevedela co delat. Tak jsem to se skolnima jidlama vzdala a balim ji jeji lunch box. nekdy prijde s prazdnym a nekdy my prinese polovinu veci domu a v autobuse buli ze ma hlad. ale s tim asi nic moc nenadelame to by jsme tam u nich musely sedet 😎
jinak jestli hledate praci v charite taky mate v londyne community base centrum? na na jejich strankach najdete tisice volnych pozic od ruznych charit a sdruzeni a nemusite nikam litat 😀

martja007
27. říj 2010

Ahoj vsem, nebyla jsem tady, nestiham, zacala jsem konecne po mesici chodit do prace!
Spatne je mi porad, ale tlumim to tema antisickness tabletama, uz mi dochazeji, musim k Dr pro novy.. V pondeli to vypadalo, ze snad uz se wholeday sickness lepsi, dokonce jsem i mela chut na jidlo- tak jsem jedla a jedla a kolem 6 vecer mi bylo blbe jak psovi a je mi porad i ted...
Jinak vubec nevypadam tehotna, ani trosicku... nakoukla jsem do Kvetnovek 2011 a tam se holky predhaneli jake maji uz briska i v 9 tydnu, ze uz nosi Maternity kalhoty a me jsou naopak vsechny moje dziny velky v pase a padaji ze me.....

slunicko2
autor
27. říj 2010

Marto, chudaku, ty si ty nevolnosti vybiras! S briskem je to ale individualni. Me se bricho nafouklo okamzite! Byla jsem bloated od prvniho dne, kdy mi vynechala ms. Pak uz mi to toho to tehu bricho muselo jen dorust 🙂 Takze ja jsem kalhoty take nedopla brzy.

Verco, ta nase prvni skolka byla vazne o nicem. Pak jim i hrozilo, ze je zavrou. Me pak asi i hodne trapilo, ze tam pak byla i skolni rada, ktera dohlizi na to, jestli deti pripravuji do skoly poradne. A prave ta nase byla nejhorsi. Ale v tech lepsich jsem nemela sanci. Jsem nakonec rada, ze vysla ta soukroma. Tam snad zustane i ve skole.
Vidis, to ani nevim o tech centrech. Podivam se, jestli je i tady neco ve Skotsku. Ja treba vim o service, kdy chodis navstevovat stare opustene lidi. A ja chodim za jednou pani.

k tomu logopedovi. Nemuzes si zavolat domu svou HV? Nas takhle poslala ona. Ja uz jsem si tak nejak zvykla, ze na me sean sem tam nereaguje. Ale pediatrovi dnes hezky odpovidal, i kdyz sislal. Jsem se nestacila divit! To ja ho ucim a ucim a nikdy mi to nerekl! lol A dnes tu koukame na At ziji duchove, tak tu hulaka: jasan 🙂
Me hodne u te logopedky pomohlo vratit se k uplnemu zakladu. Nebrat ho jako trilete dite, ale opakovat slovicka. Vykladat nakup a rikat: milk, butter in fridge... to hodne pomohlo si myslim.

slunicko2
autor
27. říj 2010

Jinak jsem jeste chtela napsat, ze od te doby co nezvraci, tak je to vymenene dite! Drive si s nama ani nechtel hrat. Vzdycky me odstrcil nebo rozcilene utekl, kdyz jsem se chtela pridat. Ted najednou si chce hrat, cteme knizky, pomaha v kuchyni a chce si povidat, vyzaduje pozornost. Pritom jenom zvracel, nemocny nebyl, krev mel v poradku. Dnes nam pediatr rikal, ze mel asi slabe vyvinute svalstvo. hlavne, ze uz dohani co zameskal 🙂