Maminky, těhulky a snažilky v Anglii a zahraničí III

slunicko2
14. lis 2008

Treti pokracovani diskuze...

Rada bych vsechny maminky, tehulky i snazilky pozadala o respektovani nazoru vsech, kteri se do teho diskuze pridaji!
Tato diskuze byla zalozena pred dvema roky jako podpora snazilek, tehulek i maminek v zahranici a melo by tomu tak zustat i nadale 🙂

Vulgarni prispevky na ucet dalsich clenu budou ignorovany. Nejsme na zakladni skole! 😉

kaata
13. kvě 2009

Ahojky. Verap - ten Karibik bych taky brala jako misto na navstevu tchanovcu. Vyborna fotka v te siti.

Milusko, jake bylo babysitovani? Uzijte si dneska divadlo! My tyhle stradev sluzby praktikujeme uz dost dlouho se dvema kamaradkama a funguje to vyborne. Hlavne clovek muze byt v klidu, ze o mrnouse je dobre postarano kdyby neco.

Edo, muj maza je Australan s reckou (kyperskou) krvi. Tak pas ma Nico australsky po nem. Kypersky bychom mu po nem taky mohli vyridit, ale do toho se mi uz teda vubec nechce. Jinak o nejakem tom cestovnim nocnicku trochu uvazuju. Ted kdyz jsme out tak vzdycky drzim Nica nad zachodem, ale uz teda pekne pronese, chytaji me krece do rukou! Nemate nekdo nejaky tip?

Ja musim priznat, ze mne se male holcicky v nausnickach libi - asi to mam zafixovane jeste z CR tu tradici. 😔 Ale kdovi jaky bych mela pristup kdyz by pak slo o moje dite.

Evi to zni teda dobre, ze se o tebe ted takhle staraji a presne monitoruji cely cyklus. Moc a moc preju at vam to brzy prinese ovoce! Jak je na tom jinak ted Pietro s cestinou?

Zuzko teda ty mas nocniho ptaka, snad to byla jen vyjimka a dneska bude dohanet probdelou noc! verim, ze nekdy zu to musi byt narocne bez pomoci doma. Mike je pryc skoro kazdy tyden, ale nastesti jen par dni. Jo jak jsi psala - ja vim, ze je to moje paranoia, ze na me Nico zapomenene - Mike takhle je pryc porad. Jenze jak rikas - s mamou je to "jiny". 😎 😅

simona.w
Autor odpověď smazal
Zobraz
kaata
13. kvě 2009

Simco krasny popis porodu! Teda klobouk dolu, pekne sis makla (s poroden teda, ale i stim popisem samozrejme)! Chtela jsem se te zeptat uz po te tve sms o narozeni - tak vlastne mala byla vazena az pote co se nakojila? Tak to vlastne nebyla uplne "porodni vaha"? 😀 😀

forensica
13. kvě 2009

Jani, porodne ti v CR daji, jen vyplnit dotaznik (da se najit na netu) poslat s kopii Anglickeho rodneho listu a je to. Nic vic neni treba. Me ho akorat prikepli, tak 13000kc bude prijemne na lebedeni v CR na dovolene 😀 Ohledne Hypnozy, pul hodka jsou pozitivni slova o tehotenstvi a porodu. To se poslouchat nemusi ale muze, ja to vzdycky mela zaple kdyz jsem delala v laborce, takze tak v pozadi. Dulezita je ta pul hodka kdy se ucis relaxaci. Musim priznat ze mi to nekdy i ted chybi, bylo to moc prijemne a vzdycky jsem se na to pak uz tesila. Jo na 95% jsem u toho vzdycky usla, coz pry neni na zavadu 😅

verap
13. kvě 2009

Ahojky,

Verco - jak bylo na ockovani?

O tom porodnem jsem taky premyslela, ja nejsem odhlasena z trvaleho bydliste v Cechach, ale urad me predelal na jejich adresu, aby nasi nemuseli platit za odvoz odpadku, atd. Tak nevim, jestli mam jeste narok.

Simco, melas to drinu. Ja si teda bookuji porod jako mela Edita, rozdychavat doma a pak jen v nemocnici vytlacit 🙂

Nekdo se tu ptal, kde jezdime do Karibiku - St. Vincent and Grenadines, je to vedle Barbadosu.

forensica
13. kvě 2009

Simco, moc hezke i kdyz narocne jak tak koukam 😅 Takze mala sestoupila az uplne pri tlaceni? Se ji nechtelo co 😅

Hele, holky jsme normalne mistni hvezdy. Prisel nam letak na letni aktivity a hadejte kdo je na prvni strance 😀 Tady je fotka https://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImage...

janauk
13. kvě 2009

Simco, teda klobouk dolu s tim porodem. Ty jsi si to teda zase uzila, ale super ze nakonec nemusel byt cisar nebo kleste! Uuufff.Dekujeme za popis, to muselo dat take zabrat 😉
Ja se pripojuju k Vere a zamlouvam si porod spis jako Edita 🙂
Verco, diky za info ohledne porodneho. Me by to vubec nenapadlo si o to zadat. To jiste ze 13 000 se bude hodit! Jsou tam nejake podminky, jako jak dlouho jsi v CR bydlela, pracovala, platila socialni? Ta hypnoza mi prijde cim dal tim zajimavejsi. A 30 minut denne se uz da a kdyz rikas ze jsi se na to pak i tesila. Ja na to kouknu na netu. Jinak Vam to na tom letacku moc slusi.

janauk
13. kvě 2009

Verco, jak dopadlo ockovani? A kde jsi nasla ten kupon s 10% slevou na ty ubrousky? Nekde na netu? Dik jx

ankam
13. kvě 2009

ahojte
prosim vas dievcence z Anglicka-letime tam a chcem vediet ci mi staci obcianka-pas nemam.Teda mam ale na stare meno 😖

editahlb
13. kvě 2009

Zuzko dneska jsme jelly s mamou do Roznova pod Radhostem a vracely jsme se v pul treti – na silnici par autaku – asi tak 7 pred nama - a mama mi povida “ no chytli jsme spicku! Lidi konci v praci!” Tak jsem to pak
rozdychavala 🙂

Jani frgal vypada jako pizza a je to s hruskama nebo tvarohem nebo makem – dobrota! Mrkni na to tady: http://domacipekarny.dama.cz/zajimavosti_histor...

Jinak miminko bude dual obcanstvi, jestli pak budes chtit zadat o porodne v Cechach a o rodicovsky prispevek (na coz bys mela mit narok) tak budes muset vyrid ceske obcanstvi, cesky pas a rodne cislo. Bud ti to vyridi na ambasade v Londyne nebo si to muzes vyrid sama v Cechach (jako to ted delam ja). Mas na to myslim rok po narozeni, ale treba ten rodicovsky prispevek vyplaci jenom 3 mesice zpetne. Myslim ze na to krome rodneho listu a obcanky plus trvaleho bydliste na uzemi CR nebudes muset nic dokladat.

Simco prisla ti od nas ta snapka? Ja jenom ze jsem to nechala na bratrankovi aby to poslal (byli jsme v tom stehovacim chaosu) a uz jsem se ho zapomnela zeptat jestli to udelal.

A porod teda maso! Poor you! Co je to ze mala nebyla dorotovana?

Verco odkud je to fotka? Z jakeho casaku? Jake aktivity? 🙂

saza007
13. kvě 2009

verca - 😅 super foto, ste kocky 🙂 😀

simona.w
Autor odpověď smazal
Zobraz
simona.w
Autor odpověď smazal
Zobraz
forensica
13. kvě 2009

Jani, mala ani jeste nema CR obcanstvi a stejne mi to porodne dali. Zadne jine podminky se neptaji. Najdi si ten dotaznik a uvidis ze je to otazka 20minut vyplnit a poslat 🙂 Az na ty prispevky je treba obcanstvi. Asi se to pokusim zaridit az budu v CR, nechce se mi na ambasadu. No ale jeste jsem po tom nepatrala tak poradne nevim co budu v CR potrebovat. Ten kupon jsem nasla na netu, normlane to vloz to te kolonky pri check out a automaticky to odecte tech 10% 😉 Ockovani hnusne, ale musim uznat ze uz to beru lip. Nejhorsi to asi bylo to prvni, jak clovek byl jeste dost na hormonech ☹

K tomu letaku, je to pro mistni aktivity tady v oblasti pro Tower Hamlets. Jednou prisel fotograf na baby masaz a fotil si maminy s detma s nasim souhlasem. No a co by me napadlo ze zrovna my budeme hvezdy prvni stranky 😀 Jo k tem vlaskum Simco, K ma pocuranou slamu barvu, to zrzave jsou jeste ty novorozenecke supinky co ji jeste neslezly. Ja na tom letaku mam vlasy pro zmenu fialove 😀

SImco, kolibka zajimava, me bylo doporucovano neco podobneho. Mozna je to opravdu dobry napad kdyz uz ma clovek druhe mimi at se k nemu nikdo nedostane (deti, kocouri,..). Kde to mate zavesene? Museli jste vrtat hacek mezi futra?

Ja chci taky frgaaaal 😝 😝 Roznov je super!

forensica
13. kvě 2009

Jani, ted mi prislo z tech Cheeky wipes email ze kdyz mi das adresu ja ti preposlu ten co mi poslali. Ty jim pak posles email a oni ti i me daji kupon na £5 off te sady..jestli chces. Nebo pokud to chces tak vyuzij tu slevu co jsem ti dala sem, pokud nebudes kupovat sadu ale jen ubrousky a pytliky jak navrhla Edita.

simona.w
Autor odpověď smazal
Zobraz
forensica
14. kvě 2009

Simco, presne tak, K je komplet po svedske strane. Kdybych nevedela ze vylezla ze me tak bych se docela obavala 😀 Takze jste navrtali hacek do stropu? To je super s tou snurkou 🙂 No vsak ja to k vam dojedu nekdy obhlidnout ale hlavne malinkou 😵

slunicko2
autor
14. kvě 2009

Ahoj holky 🙂
Je fajn, ze je tu zase tolik tehulek. Je se pak na co tesit 🙂

Simco, hezky jsi to sepsala! A jsi teda poradny pracant, kdyz jsi tak dobre tlacila 🙂 Ta kolibka je dobry napad. Take popremyslim, az bude nekdy druhe!

Verco, fotka je moc pekna. A takhle hezky na titulce jste 🙂 Ja se bojim vic ockovani v tom predskolnim veku! Protoze to uz bude chapat co se deje. Ale ja jsem zase takova, ze s nim radeji pujdu ja, i kdyz mi ho bude hodne lito.

Edit, 7 aut, pane jo 🙂 Tady je to ted des. Neni teda spicka, par aut na silnici. Ale je to proste mala silnicka, hezky zvlnena... a jak je hezky, tak je na cestach hodne cepickaru, starecku a lidi co se pri rizeni kochaji krajinou. Takze jedou jenom 30mph. I kdyz na te silnici je povoleno jet sedesatkou. Predjet se casto nedaji, protoze neni do zatacky, doliku videt, nebo jedou auta v protismeru.

Kato, urcite to taky musi byt narocne, kdyz je takhle casto pryc. Vsak oba pracujete! Ja jsem rada, ze Louise bydli jenom za rohem 🙂 Jak daleko mate skolku vy?

Porad se teda nedokazu rozhodnout. Ale asi dam Seana na jeden den v tydnu do skolky. At si zvyka na ostatni deti a rezim. Vcera se snazil pokousal Alfieho, protoze si snim chtel hrat. placal ho po hlave a vztekal se. A to dela porad. Ja vim, ze se teprve uci sharovat, ale stejne! 😠

Taky uz mam od Daze datumy jeho dovolenych. Ale bojim se neco planovat, co kdyby nahodou! Dnes mu melo zacit 5 dni dovolene na Coco beach. Ale nakonec mu to bylo zkrouhnuto na 2 dny a v sobotu musi zpatky na ponorku.

peppapig
14. kvě 2009

Cau holky, teda to je psani, nestiham cist 😅

Simco, teda porod jsi popsala bajecne. Musela to byt pekna drina, ja mela takovou pohodicku, ze si tvuj porod s V asi ani neumim predstavit. So well done!! A kolibka je uzasna, neco podobneho planuji do budoucnosti pro dalsi mimco, videla jsem to tady na mk hodne, tady v UK jsem to jeste nikde ani nezahlidla.

Jinak zuby v pohode, pro ty kdo se ptaly, vyplachuju vodou se soli, jsem na polivkach a chyta me desna zrava neceho solidniho, ale drzim se, at se mi to do tech 'metrovych' der nezanese, pak by to teprve bolelo. Stale vypadam jak bulldog 😀

Nevim co se stalo nasi M, ale je hrozne clingy poslednich par dni a takova unavena a ubulena, vubec ji nepoznavam. Vcera byla ve skolce a prej vse ok, tak netusim, co se ji deje bobikovi.

Verap...mas to moc fajn, takhle si vyjet do karibiku za tchanovcema, super. Tak miminko bude cernousek, to je krasny!!

Jeste, kdyz jsme psaly o tech mixed detech, januzza zminovala jsi Ostravu?! Ja jsem taky z Ostravy 😀

peppapig
14. kvě 2009

Verco...uplne jsem zapomela reagovat na vas jako celebrity 😀 , vypadate krasne holky, tak mala uz je covergirl 😅

saza007
14. kvě 2009

Ahojte dievcata,

prave som prisla z ultrazvuku, vsetko vyzera byt v poriadku. Baby sa mrvilo a velmi nespolupracovalo 😀 😀

Na moje prekvapenie mi robili aj vaginalny ultrazvuk na kontrolu krcka maternica - bola som prekvapena, Dr povedala, ze to teraz robievaju - ale povinne to nie je. Tak som si povedala, ze preco nie, a tiez vsetko ok. Len moj muz pre istotu isiel cakat na chodbu, nejako sa mu to nepozdavalo, ked videl tu sondu 😀 (som zvedava, co uz bude hovorit pri porode) 😅

fairy
14. kvě 2009

Ahoj holky,
moc Vas zdravim nak nestiham. zkolilo me nachlazeni od Ellie vcera jsem mela celou noc 40C tak to bylo narocne, jsem desne unavena ale uz je mi lepe.
Teda Simco koukam ze druhy porod nebyl o moc lehci nez prvni kloubouk dolu zvladla si to dobre ja se modlim aby ten druhy porod byl stejne rychly jak ten prvni tohle si vubec nedovedu predstavit.
Tak kolibka je zajimava jak dlouho se muze pouzivat je to dost malinky ze? Koupila jsi ji v Cechach?
Verco tak vy jste takove celebrity 😵 moc hezka foto.
Holky s tema nausnicka jsem taky rpemyslelala co a jak nechame krtit E v CR v cervnu a dostane asi nausnicky sice ma vlasu az az ale nak se mi to na tech malych holcickach uz nelibi. Je to asi tim jak tady se to nedela a ted mi to prijde divne kdyz to vidim tak nevim...
Jinak k tomu porodnemu to dostane mamka ne dite takze na to neni treba cesky rodny list ten potrebujete az pokud budete zadat o materskou. Tak to bylo alepson u nas.
Teda Veru taky bych si dala libit tchanovce v Karibiku to zni skevele 😎
Tak se mejte ja si jdu lehnout do kud E spinka.

verap
14. kvě 2009

Sazo - super ohledne toho ultrazvuku, mne teda vaginalni ani nenabidli.

Fairy - doufam, ze bude Ellie brzo lip

Ja budu porizovat jen postylku, moses basket jsme dostali, tak jsem ho nemohla odmitnout ale pouzivat se ho asi moc nechystam, zbytecne tolik kramu, co s tim pak budu delat. I kdyz ta zavesna postylka vypada hezky 🙂

Kde jste kupovali povleceni do postylek?

Dala jsem si do nastaveni nase vybrane jmeno, na druhem se jeste porad pracuje.

miluska.woolley
14. kvě 2009

AHoj holky, dovadlo vcera bylo pekny, jen mi zase prislo ze mi chybi nejakej umeleckej duch. Byli jsme na Euqus, kdo jste otom slysel. Mala byla vzorna, ale pul hodky po navratu domu a odchodu kamosky vstavala a radila celou noc. Prave jsme to obe dospavaly.

SImi nemas zac, ja odolala chuti kupovat neprakticky saticky a vsadila jsem na prakticnost. A byla jsem po porade se Zuzkou menit v obchode za vetsi 😀 .

Jani frgal je valassky kolac.

janauk
14. kvě 2009

Ahoj holky,
cely tyden mame problemy v praci s internetem, BT dela v nasi oblasti nejakou udrzbu a nam tu ted nic nejde a tak travim vetsinu meho casu na telefonu s nasima IT guys a BT 😖 GRRRR.

Simco, ta kolibka vypada vyborne, my se bojime ze ti nasi dva kocicaci nam k prckovi budou porad lezt a tak toto vypada jako super reseni.

Edit, to jsi me rozesmala s tou dopravni zacpou 😉 No jak se rika jiny kraj,jiny mrav. Teda ten frgal vypada uuuuzasne. Ian se dnes po par dnech vraci s Prahy a tak mi snad priveze makovy kolac a chleba 😉

Sazo, gratuluji ke scanu. Me teda ten vaginalni nedelali a ani nenabizeli. Asi je to podle oblasti.

Zuzko, uz premyslite o druhem 😉 ???

Verko, diky moc za info ohledne porodneho a prispevku. Me by ani nenapadlo o to zadat, myslela jsem ze tim ze zijeme v UK na to nemame narok, ale je fakt ze mam stale trvale bydliste u nasich. Tak se na to urcite podivam. Kazda koruna dobra. To by bylo super s tou slevou. Muj mail je jana24@hotmail.co.uk. Koupila jsi si i ty olejicky? Edit pouzivas je? Ja koukala ze maji ruzne velikosti a ze by se pak vyplatilo koupit vetsi, tak poradte.

Fairy-brzo se uzdravte!

Verko, mate vybrane moc hezke jmeno. Ja vcera dostala dalsi knihu jmen, tak snad se nam tam neco zalibi. My se vubec nedokazeme shodnout!

My jdeme za kulturou zitra. Mame tu v divadle ted festival soucasneho divadla a zitra tu hraje nejaka ceska spolecnost 😉
http://www.bristololdvic.org.uk/weepers.html

slunicko2
autor
14. kvě 2009

Vero, velka gratulace k utz! Take jsem prekvapena, ze delaji i kontrolu navic. Ale jedna neuskodi, vid? 😀
Jmeno mate vybrane moc hezke!

Milusko, tak se ti mala postarala o kulturu celou noc 😉 Hrala si nebo plakala?

Helco, to jsi mela opravdu vysokou horecku! Muselo te to poradne vyridit! Tak at je ti brzy lepe!

Jani, tak at vam ten inet brzy bezi! Kulturu si moc uzijte!
O druhem premyslime. Nekdy si rikame, ze se do toho pustime hned, pak nas zase premuze lenost 🙂 ale ted je to takove vselijake. V podstate na to budeme mit zase jenom par mesicu, nez odjede. Coz teda s tou mou ovu neni idealni. Ale mam tu ten clomid, tak snad to zase zabere. I kdyz teda myslim, ze asi moc ne, protoze ted vazim vic nez pred prvnim tehu.

miluska.woolley
14. kvě 2009

Tak jsem docetla i tu posledni zpravu.

Simi, popis porodu u mne oper vzbudil potrebu to zazit. Zvladlas to suprove!!! A uz premyslis nad pristim porodem 😀 Tak hacka vypada moc fajn, ale Kiedronova by te s ni hnala 😀 .

Jani my mame obcanstvi 3! CZ, GB a D. mezi 18-21 lety si mala musi vybrat ktere si necha, pokud bude chtit nemecke, musi se ostatnich vzdat, ale CZ a GB si muze nechat oboje. Ja vyrizovala porodne az s ceskym RL a ted jsem si zadala o rodicak. Pred par tydny jsem jim posilala ten E11 tak jsem zvedava jestli uz mi to priznali.

Veru, vy jste teda hvezdy 🙂 . Nase mala ze mne taky nic nema, rikala jsem M. jestli mi ji po cisari nepodstrcil.

Vendul vydrz, ja to tenkrat nevydrzela a zanitilo se mi to. To pak byla bolest teprve.Vsak se to za chvili zahoji a budes bastit.

Vero, povleceni do postylky mame z internetu a pak z cech, ale nepouzivame nic. Mala spi bez polstare a ve spacaku.

forensica
14. kvě 2009

Sazo, to je super ze mimis je v poradku 🙂
Heli, nejak jsem to o tech nausnickach nepochopila. Date ji je nebo ne?
Zuzko, vy lenosi 😀
Milusko, myslis Equus, tam kde ted hraje Harry Potter tady v UK? 😀 To by na me asi bylo moc tezke, ja chodim tak leda na komedie ale i tak uz jsem nebyla dobre rok a pul.
Verko, ja nakoupila dve prosteradla z Vertbaudet. Stejne jak Miluska, polstar se nema pouzivat aspon do roku a mala je ve fusaku docela spokojena.
Jani, nasi kocouri se male spis bali a jeste ted k ni jen tak nejdou. Spise se ji vyhybaji i kdyz jak jsem kolem tak prijdou a treba ji i oliznou vlasky ale maji respekt. Nejvtipnejsi je ze kdyz K place tak ten jeden se vrha na druheho a tahne ho po zemi za chlupy pryc. 😀

Ja dnes jela k moji byvale sefove co bydli v Hampsteadu. Maji tam Nearly New Sale v sobotu a ona je clenkou toho klubu tak dost prodava. Tak jsem se k ni jela dnes podivat co ma a koupila jsem od ni tri tasky hracek za babku (od jinych bych asi nekoupila,ale ji znam a jeji deti tak vim ze je to ciste a tak). Same drevene puzzles a tak, no mam radost. Jen to budu muset nekde skladovat nez do nich mala doroste 🙂 Jeste tam v sobotu zajedeme, v Hampsteadu jsou sami prachati a tak tam asi bude vic na vyber kvalitnich veci nez nekde u nas.

verap
14. kvě 2009

Slunicko - ultrazvuk mela saza, ja ne. U mne uz asi zadny nebude.

Milusko a Verco - dekuji za rady, asi teda koupim jen prosteradla a nejou deku, ja tech spacich pytlu mam nekolik.

Ja a divadlo... vzdycky tam usnu, to same v kine nebo doma pred televizi 😀 Uz pomalu nikam nechodime, u mne je kultura vyhozene penize.

Kde je ten sale v Hampsteadu Verco? V Hampsteadu bydli oba moji sefove, nedavno jsem tam byla vyzvednout kufr z freecyclu a ten chlap, co jsem to od nej brala se divil, ze tam jedu az z Leytonstone. Prachy tam urcite jsou 😉

forensica
14. kvě 2009

Verko, pockej s tema dekama, je my jich dostali od znamych asi pet 🙂 Zatim muzes pouzivat treba rucnik 😉

Ten sale je tady:
Saturday, 16 May 2009
10:00 AM to 2:00 PM
Rosslyn Hill Unitarian Chapel
Rosslyn Hill
Hampstead NW3 1NG