Maminky, těhulky a snažilky v Anglii a zahraničí III

slunicko2
14. lis 2008

Treti pokracovani diskuze...

Rada bych vsechny maminky, tehulky i snazilky pozadala o respektovani nazoru vsech, kteri se do teho diskuze pridaji!
Tato diskuze byla zalozena pred dvema roky jako podpora snazilek, tehulek i maminek v zahranici a melo by tomu tak zustat i nadale 🙂

Vulgarni prispevky na ucet dalsich clenu budou ignorovany. Nejsme na zakladni skole! 😉

fairy
5. srp 2009

ahoj holky,
Verco E mela taky desive opruzeniny zacalo to v cechach jak tam bylo dost teplo a jak se furt soupe v plince (nemuzu ji ani nechat vetrat) no nakonec jsemesla tady k dr a ten ze je to ekzma dal mi hydrokortizon a ten to teda jeste zhorsil tak nakonec jsem zkusila pudr ten detsky a snad do 2 dnu to bylo pryc! tak to vrele doporucuji.
Dneska je tu teda dusno a teplo na to nejsem uz zvykla! Natiraji nam barak (fasadu) tak mam radost ze moc neprsi tento tden snad to zvladnou dodelat do patku.
Edit ja jsem celkem rada v praci je to zase neco jinyho a hlavne E se strasne libi ve skolce, v pondeli vubec nechtela jit dom, brecela kdy jsme odchazely! Ja ji tam necham ty 3 dny i az budu na materske at mam trosku cas jen s mimi 🙂 Uz se tesim ale zatim si to furt nedovedu predstavit ze tu budou 2 deti.
Holky dik za rady s tou dovolenou uvidime jak mi v zari bude a snad se jeste nikam vypravime.

forensica
5. srp 2009

Milusko, asi to opravdu bylo k zoubkum. I kdyz vcera jsem zacala s Bepanthen a uz se to vyrazne zlepsilo! Ale je fakt ze dnes byla daleko spokojenejsi a tak myslim ze ma od zoubku na chvili pokoj.Takze kdo vi co zabralo, no hlavne ze to je pryc 🙂 Latkovky ted taky dost pouzivam,jsou super ale mam jen 10 tak to prokladam papirovkama.

Edito, jasny, mate presne 6 mesicu tak na mliko nabehnete a uvidite 😉 Ja finger food moc nedavam, zatim nejak nebyla prilezitost. Obcas dostane kousek syra ci testovinu. I kdyz jak ji lezly zuby tak jsem ji dala na zuzlani zelenou fazoli coz vypadalo dosti vtipne 😀

Heli, drzim palec s fasadou 😉

forensica
5. srp 2009

Devcata, nahodou jsem narazila na tohle http://www.freecall.com/en/index.html Zda se ze volani z netu na pevnou linku je tu zadarmo do urcitych zemi, tak jsem si rikala ze se podelim 🙂 Pokud to nekdo uz pouzivate tak mi reknete jake mate zkusenosti prosim 😉

verap
6. srp 2009

Ahojky,

Jak se vede?

Ja jsem konecne na materske, prvni den mi to prislo divne, byt bez prace, ale zacinam si zvykat 🙂 Dodelavam par veci doma (uklid), skocila jsem k holici (pak nebude cas), nakupuji jidlo a hlavne teda koukam, co budu porad varit.... za prve mne to nebavi a za druhe nevim, co varit... Kdyz jsem pracovala, tak jsme vzdycky neco dali vecer do kupy, ale ted, kdyz budu sedet doma, tak nechci spageti s omackou 😀

Jani - uz to mas taky jen za chvilku.

simona.w
Autor odpověď smazal
Zobraz
verap
6. srp 2009

Simco - s tou injekci je to teda hrozny, hystericka nejsi. Kdyby mne ho vytrhli a vzali pryc, tak tam vrazim a neco jim reknu 😠
Mne takhle delali plombu u zubare ve skolce, jelikoz bych si nenechala vrtat, tak mne drzeli, dokud to nebylo hotovo.

S temahle vecmi jsou fakt Cechy nekde....

Uzijte si zbytek dovolene, ja klusu na krev a pak do obchodu, venku to zatim vypada hezky.

simona.w
Autor odpověď smazal
Zobraz
forensica
6. srp 2009

Verko, drzim palec s varenim, treba te to zacne bavit kdyz na to ted mas cas 🙂

Simco, to by je fakt clovek pretah co. 😠 Chudak O. S tema prikrmama, no nevim jestli na to jdeme nejak rychle ale kdyz my uz zacaly v 5 mesicich tak myslim ze uz ma narok na vse. Navic ji mliko ode mne uz jaksi neuspokojuje, mam pocit. Akorat porad chodim furt jako dojnice, jeste si ty kozy neuvedomily ze nemusi tak produkovat. 😀

Tak uz jsem zase na eBay mlade mi ze vseho vyrostlo 😅

fairy
7. srp 2009

Dobry rano holky,
Teda Veru hezky si uzivej materskou a dopocivej nez budete mit doma prirustek 🙂
Simco teda chudak Oskar ten to vsechno odstune vid. No pristup je teda desivy ale vubec me to u nas neprekvapuje! Doufam ze Vaneska je ok a muzete si to v CR uzivat. Uz vvis jak dlouho tam teda zustanes?
Verco ty ty prikrmy teda beres rychle uz jite vsechno v 7 mesicich? U nas v 7 mesich bylo jen ovoce, jogurt (daval jsme jen ten organic bily) a zelenina+maso pure ale my jsme taky nemeli zub az do 11 mesicu.

Ted tu bylo vylozene letni pocasi vcera jsme meli krasny picknic s holkama tak se E vyradila usla v 6 vecer a rano v 7 jsem ji musela budit do skolky.
Tak krasny vikend 😎

forensica
7. srp 2009

Heli, no mala ma k snidani kasi (ryzovou, kukuricnou,..) s mlikem a nejakym ovocem. K obedu zelenimu+maso+ryzi(testoviny) a ke svacine jogurt+ovoce no a k veceri neco podobneho jak obed. Akorat jsem ted dala rybu jako novotu. To je snad vse co pises ty, nebo ne? 🙂 Nebo ja nevim co myslite tim vsechno. Kdyz tak mi napiste jestli delam neco blbe! Je jasne ale ze nesolim,ale koreni jaks taks nejake davam (bobkovy list, nove koreni). Myslim ze se az tak od A.Kernel neodlisuju. Taky nemixuju, pouze treba mlete maso, to se blbe rozcvachtava stouchadlem na brambory 😅

Vcera byl hic, ale pak jsme zmokly no a dnes ani nemluvit. Typicke anglicke sedo prislo 😠 , skoda.

fairy
7. srp 2009

Verco, to zni velmi podobne co jsme jedli my 🙂 Ja myslela ze uz ji davas jako normalni jidla!
No vcera byl fakt hic jsme rada ze mi vysly ty dva dny doma 😎
Rano u nas byla takova mlha ze jsem nevidela na krok.Ma byt slunecno odpoledne tak uvidime.

saza007
8. srp 2009

Ahojte maminky a tehulky, dufam, ze si uzivate vikend!
My sa chystame presuvat nabytok, zrazu mam strasnu potrebu vsetko vyupratovat.. 🙄 Nesting, I guess...

forensica
9. srp 2009

Heli, tak to jsem si oddychla 🙂
Sazo, no jasnacka, uz to mas za par tak honem pryc s pavucinama a tak 😀 Si pamatuju ze jako nanny jsem pracovala u jedne maminy a ta byla tehotna. No a jak mela nesting tak mela potrebu umyvat steny, takze klecela na zemi a drhla okopne steny od spiny a nepustila me k tomu abych pomohla. Proste to ze sebe potrebovala dostat 😀
U nas dobry. Dnes v noci jsem se plna radosti vzbudila ve 2am s migrenou. 🙄 Jen jsem si dosla pro kbelik dolu a hned ho bylo treba 😖 No a pak nejakym lidem stekal pes a tak jsem nemohla usnout a kdyz uz konecne jo tak K zoubkovala a vzbudila se ve 4am a ja ji na stridacku davala do 5am do postylky 🙄 Jeste ze jsem ji nepoblila 😅 Ale dnes dobry,slunicko a teploucko hned cloveku dodalo nalady 🙂

verap
10. srp 2009

Ahojky,

Jak se mate? Ja jsem vzhuru uz od pul pate, vcera jsem usnula v 8 vecer.

Verco - doufam, ze ti je lipe 🙂

Sazo - jak jde nesting? Ja sem tam pouklizim, oblecky pro malou vytrizene a vyprane, postylka nachystana, ale nabytek nechavame zatim tak, jak je a na steny se taky nezenu... nejak tak normalne akorat trochu declutter, nez se nam tu nasbiraji jine kramy.

Mam nejakou depku, koukala jsem na internetu skolky v okoli a predstava, ze ji nekde za rok budu muset dat mne desi ☹ Jak jste to nakonec vyresily vy (mamci, co uz mate vetsi deti)

editahlb
10. srp 2009

Ahoj! Verco ja ted na tebe porad myslim, uz to mas za par! Tak tfuj tfuj tfuj at to mas rychle a bezbolestne 😀 kdybych se s tebou uz nevidela a porod treba prisel driv. Zpocatku si budes miminka hodne uzivat takze na starosti se skolkou patrne zapomenes, ale kdyby ne, tak ony ti holky urco poradi. Ja mam nastesti na hlidani manzu (pracuje vecery nebo vikendy), ale i tak se mi od ni nechce. No vzdyt tady o tom skucim uz nejaky ten patek.. ☹

Holky y jsme meli dneska odjizdet do toho Ceskeho Raje, ale ja nevim, jestli jet. Vcera jsem se po tydnu vratila od mamy z Moravy, Osian z UK a dneska by jsme meli jet. Tak nejak se mi nechce, radsi bych zustala tady a treba vyplela skalku, prijde mi, ze bych chtela ted byt doma kdy jsme tu tyden nebyli, ale mam strach, ze si pak budu zase narikat ze jsme nikam nejeli. No nejsem ja prdla? Asi jsem.. Kdyz se neozvu, tak jsme odjeli, jinak me tu na pokec mate..

Verco migrena je svine, muselo to byt v noci narocne, nezavidim 😒 Nespousti ti to nejaka potravina? Osian na migreny taky trpi (val) a ted si je skoro jist, ze to ma z cinskych jidel, z te omacky co doho pridavaji, tak to neji a ma klid. Zaklepavam to tady na drevo uz migrenu nemel asi 2 roky.

Sazi at se u toho nestrhas! 🙂

verap
10. srp 2009

Edit - diky za odpoved. Jo uz abych rodila, klidne tento tyden.. v patek jdu k GP na kontrolu.

Ja kdyz jsem pracovala, tak jsem to tu moc necetla, nebyl cas, spise jsem to jen tak preletela a zareagovala na prispevky, ktere se mne nejak tykali. Takze jsem si nevsimla, ze taky o tom skucis 😉 Vy jste prestehovani zpatky do Cech nebo jen na prazdniny? A co dela Osian?

Na jak dlouho se chystate do toho Ceskeho Raje? Mozna tu muzete trochu zkratit, kdyz se ti nechce a podniknout pak neco v okoli.

saza007
10. srp 2009

Verco - uff, migrenu ti nezavidim - trpim nimi uz velmi dlho, vzdy ma to odrovna 🙄

Vera - nesting ide dobre, konecne sme sa trosku rozhybali. Museli sme prelozit skrinu z nasej bedroom do spare room, aby sme mali miesto na crib a chest of drawers. Ja som teda nic neprenasala, prisiel pomoct hubbyho kamarat. Len som luxovala, ked nieco odtiahli/prelozili. Bleee, kopec prachu 🤐

Vo stvrtok mi prijde ten chest of drawers a crib, tak sa velmi tesim, lebo teraz mam vsetky veci pre mimco poukladane kade-tade. Takze na buduci tyzden budem prat, zehlit a ukladat 😵 😵 😵

Dnes tu mame plumbers, uvolnili sa nam niekde pipes a strasne buchaju 🙄

Verka uz sa ti to blizi, ako sa citis?

Edit, len chod do toho raja, uvidis, ze bude fajn (ak dobre pocasie stale trva)

editahlb
10. srp 2009

AHoj, tak my teda jedeme, za hodku (nebo az dobalim) vyrazime, diky za povzbuzeni kocky 🙂

Verko my tu v Cechach jsme skoro natrvalo, proste do konce rijna (popripade konce roku) kdy jsem doma na materske, v rijnu bych se mela vracet zpatky do prace na 12 tydnu, tak to pojedeme zase do UK. Pak zpatky sem do Chech. Asi bych mohla s malou zustat doma az ledna (rocni materska), jenom je tech poslednich 12 tydnu neplacenych a tak bych si to musela financne nejak vyresit a zabezpecit se. Miluska mi radila ze snad jde vyridit rodicak z Cech, tak se na to divam a zkoumam co a jak...

Tak ja se jdu dobalit, vy se tady mejte pekne, kdyz to prijde tak odrodte bezproblemove, ja uz se tesim na miminka!

Za tyden pa! (Kde se toula Jana? Doufam, ze je v poradku..)

janauk
10. srp 2009

Ahoj Edit,
jee tak to ja uz te nestihnu. Tak si to moc uzijte v Ceskym Raji. Urcite se ti bude libit. Ja jsem videla Milusky fotky z leta na facebooku a neverila jsem svym ocim. Eira tak moc vyrostla. No vypada to ze jste se mely holky fajnove 🙂 Moc te to tam slusi Edit.
Milusko, jak je zpet v Mnichove? Nejake novinky ohledne stehovani?
Veroniko, jak ti je? Doufam, ze migrena uz presla, ja na ne take dost trpim. A co mala, porad ji zlobi zoubky?
Sazo, ja take pomalu ale jiste hnizdim 🙂 Uz mate holky sbalenou tasku do porodnice? Ian zacal o vikendu plasit, ze uz to muze prijit kazdou chvilku a ze musime vse pripravit, tak musim vyrazit do Boots a Mothercare.
Verco, jak uzivas materske?

Ja ted v praci vubec nestiham. Myslela jsem ze budu mit par poslednich tydnu v klidu a vse jen predam, ale zacali jsme novy projekt a tak delam jeste to. Minuly tyden jsem tu byla bezne 12 hodin a reknu Vam ze teda energie se mi uz nedostava.

Pridala jsem dalsi foto pupku. Mimi se voda moc libi, ted kdyby jeste to pocasi vydrzelo, tady uz je zase zatazeno

verap
10. srp 2009

Edit - tak si to hezky uzijte 🙂

Jani - na materske je zatim nuda, varim, uklizim, trochu stresuji.... nakoupila jsem si par knizek, tak snad jeste aspon neco prectu, nez zacne kolotoc. Uz mas jenom par tydnu a taky budes na materske, snaz se moc nestresovat.

Tasku uz sbalenou mam, taky jsem k tomu byla dohnana... haha.

forensica
10. srp 2009

Ahojky, jen na chvili jelikoz musim brzo do hajan. K stale zoubkuje a tak uz par noci po sobe vztavam. Migreny casto nemam, co jsem v UK(8let) tak jsem jich mela asi tak 7 hadam . Prekvapive zadnou v tehotenstvi (segra je mela furt kdyz byla tehule) ale od porodu jsem mela uz 3 (urcite to bylo postresove- zkousky, porod, slepak, nespavost,..) Jinak zajimave s tim cinskym jidlem. Ja mam vypozorovane ze mi to muze spustit - acetonovy smrad z barev (staci par nadechu a je to), ostre svetlo (treba kdyz je clovek nekde v muzeu a neco je tam osvetlene v tmave mistnosti) nebo vim ze jak prijde stress tak za par dni-tydnu na to jak to prejde tak migrena dorazi. Je to opruz, zavidim tem co je nemaji, jelikoz ja se nemuzu na nic ani vyrazne tesit,coz je vlastne taky takovy stres.

No jinak devcata uz se vam to opravdu krati 🙂 Uvidite jak je to super byt konecne matkou, proste nadhera 😵

Jani, haha, super fotka pupenda!!! Fakt napadite 😀

saza007
11. srp 2009

Jani - tasku zbalenu este nemam, nejako sa tomu vyhybam 😕 Super foto bruska. Nasmu mimcu sa vo vode tiez velmi paci, plavam cele tehu a inak si to neviem ani predstavit. Hned so mna opadne vsetok stres, ked hupnem do bazena... 😀

Verco - ja tie migreny mavam pravidelne, asi 1-2 krat mesacne. A sprevadzane s visual auras... 🙄 Aj ked teraz cez tehu sa to zlepsilo, asi mi tie hormony prospievaju. Krasna fotka v pase, mala je chutnucka v klobuciku 🙂

Inak ide ma porazit, vcera sme tu mali tych plumbers, kvoli uvolnenym potrubiam. (velmi buchuju pri zastaveni vody) Stravili tu skoro cely den a odchadzali s tym, ze je vsetko opravene - aj som vyskusala, vsetko ok. A potom to za par hodin opat zacalo ☹ 😠 Ach jaj.

Slunicko - neviem, ako v CZ, ale na slovensku mas dnes sviatok. Tak ti prajem vsetko naj! A sebe tiez 😀 !

forensica
11. srp 2009

Sazo, to jsi na tom jak ja, ja taky nejdriv prestanu videt (svetly bod v oku ktery se zvetsuje) a pak zacne bolet hlava, bliticko, prujem,.... No je to opruz. Tak casto si to teda vubec nedokazu predstavit, me to vzdycky odrovna a jeste druhy den jsem jak prastena po hlave 😠 Mati rikala ze ji na to zabira Aulin (neco co dostava od gyndare v CR) a i segra je s tim spokojena.

miluska.woolley
11. srp 2009

AHoj holky, zdravim po delsi dobe. Meli jsme ted trosku stresy s tim domeckem, teda vlastne s hypotekou, ale vypada to ze to klapne, tak drzte palce. Taky na mne nejak dolehlo to s tatkou, tak jsem byla trosku na dne. Zitra odpoledne mame podepisovat smlouvu, ale radeji se jeste neraduju.
Jeste ze ze sebe muzu ten stres vybehat.

Tehulky uz se Vam to opravdu krati, chtelo by to zase nejakou novou. Za chvilku tu zacnete hromadne rodit.
Jani ta fotka je uzasna. Jsme rikaly s Edou ze se tam treba pristi rok sejdeme vsechny..

Veru to je mi lito s migrenama, ja je mivala v puberte, ale tuk tuk ted je klid. Ani si nepamatuju co jsem na to tenkrat brala.

pavelutti
12. srp 2009

Ahoj,
ja jsem tady dnes poprve. Nekdo nechal na Netmums foru pro ceske a slovenske maminky link na tyto stranky, tak jsem to chtela omrknout. A koho tu nevidim- stara znama janauk 😀 Jani, mooooc pekne fotky briska. Ja ted trochu lituji, ze skoro zadne "tehotne" fotky nemam. Daneckovi uz je 1,5 roku a uz ani trochu nevypada jako miminko ☹
Vypada jako tatinek a tak se i chova. Pry mam co jsem chtela... Musim bezet, chlapec vola.
mejte se moc hezky

janauk
12. srp 2009

Jeee cau Mosovko! Co ty tady????!!! Ja ted neuveritelne nestiham v praci, ted jsem pribehla z meetingu a jeste jsem neobedvala :( no me by to nevadilo ale prcek se hlasi o pridel 😉
Milusko, drzim palce na hypoteku! Kdyz vse klapne, kdy se budete stehovat?
My zitra jedeme do toho Cornwallu na prodlouzeny vikend. Uz se nemuzu dockat! Jen kdyby to pocasi vyslo 😒 Mejte se tu krasne a pa pa v pondeli.

miluska.woolley
12. srp 2009

Jani dejte si za nas v Cornwall rybicku... a hezky si to uzijte.
Smlouva podepsana, stehujeme se v pulce zari, ale postupne uz budeme autem prevazet krabice s vecma...

janauk
12. srp 2009

Ahoj Milusko,
jdeme k Ricksteinovi, tak si na tebe vzpomenu 🙂 Jinak velka gratulace k podpisu smlouvy!!! Musis byt uz natesena, alespon jedna pozitivni zprava! Uz se tesim na fotecky.

saza007
12. srp 2009

Miluska, drzim palce, nech vsetko dobre dopadne a nech ste coskoro prestahovani!

Ja som bola dnes v poradni, mimco je uz v spravnej polohe a 3/5 engaged 😅
Dve ladies z mojej antenatal class uz porodili, zatial vedu dievcata! 😀

Verka - este ste 2 in 1?

verap
12. srp 2009

Ahojky,

Milusko - gratulace ke smlouve, ted uz jen to prestehovani 🙂

Verce preji hezkou dovolenou, tusim, ze je to zitra, kdy leti to Svedska.

Sazo - Jak je tobe? Jojo, porad 2 in 1, snad uz ne nadlouho, cloumaji se mnou divne nalady. Ty jsi v Londyne nebo ne?