Maminky, těhulky a snažilky v Anglii a zahraničí III

slunicko2
14. lis 2008

Treti pokracovani diskuze...

Rada bych vsechny maminky, tehulky i snazilky pozadala o respektovani nazoru vsech, kteri se do teho diskuze pridaji!
Tato diskuze byla zalozena pred dvema roky jako podpora snazilek, tehulek i maminek v zahranici a melo by tomu tak zustat i nadale 🙂

Vulgarni prispevky na ucet dalsich clenu budou ignorovany. Nejsme na zakladni skole! 😉

editahlb
8. říj 2009

Helco super video! Koukali jsme se na to s Eirou a musela jsem ji to 2x prehravat! VIdis jak se krasne rozchodila jeste nedavno jsi byla smutna z toho ze nechodi! (puncochacky se mi libi taky!) 😉

Kato Nico je vazne nadany tanecnik! A jak mu to slusi v suprovem outfitu! Je to super ta videa videt, diky moc holky za link, tak jste me s tim naladili ze taky jedno pridavam - je to sice uz asi 2 mesice stare ale Eira zpiva porad stejne 🙂 http://www.flickr.com/photos/edita1/3887067510/

Verco to je sila s tim nocnim vstavanim, ja uz se ted hrozim toho co prijde u nas - jak uz jsem kdysi psala vy jste takova nase predzvest toho co nas ceka.. 😕 Eira ma ted k stipancum na tvari jeste odreny nos - porad ted vstava a chce chodit a jeste je na ty nozky slaba a tak to konci padem, kdyz se nehlida.

Milusko ja vubec netusim kde budeme pristi rok v cervnu, ale i kdybychom byli tady v CR tak na Cornwall muzeme prijet 🙂 Uvidime se ted na sraziku a treba nam to vyjde se v prosinci podivat i k vam - slibilas to chutney! 😝 😵

slunicko2
autor
8. říj 2009

Edo, at vam zitra cesta utece! Mala hrozne vyrostla! 😵 A prijde mi, ze je ti hodne podobna! Zpiva suprove, to ma asi tchan radost, vid? 🙂

Jinak, s tim spanim se neboj. U nas to vzdycky bylo v pohode. Jsem rozmazlena tim, ze Sean spi celou noc od peti tydnu. A tak kdyz ma par spatnych noci, ja jsem na prasky 🙂 A spatnou noci myslim casto to, ze se vzbudi, prijde k nam do loznice. Ja ho popadnu a odnesu ho k nemu do postele a on zase vesele usne. Jen asi dvakrat se nam spalo, ze nam radil na posteli 🙂

simona.w
Autor odpověď smazal
Zobraz
fairy
9. říj 2009

Ahoj holky,
Teda Edit Eira je uz takova velika moc krasna 🙂 moc hezka celenka 🙂 ja ji mam furt zafixovanou jako mimi strasne to leti!
E ted chodi ze skolky kazdy den s jinym hair style ucitelky se tam na ni vylozene vyradi a pry jim krasne drzi- copanky celenky.. no ja mam co delat abych ji mohla ucesat culik!
Nikysek je teda vazne tanecnik 😉
Holky u nas se spanim furt nic moc vcera zase od 12 do 1.30 krik nic nepomaha uz ani nase postel ja uz fakt nevim co se deje ☹ Ted ji dva dny trosku tekla krev ze zadecku po vykadeni tak doufam ze to nic neni ze snad je to jen tim ze moc tlacila? Mate nekdo takovou zkusenost? Chodi teda na nocnik kazdy den nema to tvrde tak me to trochu vylekalo. ☹
Tak krasny vikend

slunicko2
autor
9. říj 2009

Helco, to je mi lito, ze mala nespinka pres noc. A nema nocni mury? S tou krvi po kakani bych si asi zavolala HV, pokud to neprestane! Ona ti rekne, jestli mas zajit za GP. Mela to i ve stolici?

fairy
9. říj 2009

No fakt nevim co s ni je pres den je vesela a spokojena. No ve stolici to mela trosku ve stredu vcera jen kdyz jsem ji utirala. Holky vy mate HV? Ja teda vubec nikoho takhle nemam jedine GP kteri jsou uplne k nicemu 😒

simona.w
Autor odpověď smazal
Zobraz
editahlb
9. říj 2009

Jee Simco vy uz budete strihat vlasky? Ja uz se na vas strasne tesim, s male uz taky musi byt "veka" slecna, vzdyt ja ji vlastne videla jen na fotce po porodu a ted ctu ze uz je ji 5 mesicu! 😕

Helco to je divne s tou krvi, ale treba to vazne bude tim, ze mela tvrdou stolici a treba se trochu poskrabala, ale asi bych to taky s nekym zkonzultovala jak tady doporucuji holky. Taky se na vas na sraziku u moc tesim.
Na vas na vsechny!

Zuzko diky moc, jdu se balit! Moc se mi teda nechce, je tady porad krasne podzimne, ale O nam chybi!

slunicko2
autor
9. říj 2009

Helco, nemas jmeno sve HV napsane v te cervene knizce? U nas to tu funguje s HV opravdu skvele. Ale take jim ubiraji finance, a tak ted jen volala. Ze pry nemaji penize na navstevu, kdyz jsou mu 2 roky. Kdyz ale budu neco potrebovat, tak dorazi.

Ja jsem tady dnes potkala tu jednu norku. mela drive problemy s malym. Vubec ji nechtel pribirat. Byla s nim u GP non stop a on ji porad radil, at mu dava vic mlika. A ze s nim nic neni. Tak se nastvala a vzala ho soukrome do Norska k lekari. Tam byl maly prohlednut zaludek kamerou. A mel normalne ulcer! Je alergicky na mleko!
Tak si ted stezuje.

Edo, moc si to uzijte! Osian se urcite nemuze dockat, vid?

Simco, tak sponecku 🙂

simona.w
Autor odpověď smazal
Zobraz
slunicko2
autor
10. říj 2009

Simco, Eda se nestehujou zpatky, myslim. Jedou jenom na mesic.

U nas se do roka nestrihalo, aby se nekratil zivot 🙂)))

My dnes bereme Seana poprve do kina na Madagascar. Tak snad vydrzi sedet. Budeme skoro lizat platno, protoze listky uz jsem stihla koupit jenom do rady C 😀

Jinak kolem nas se to tu rozvadi. Sean uz stehuje veci ven, ty jsou od sebe delsi dobu. a ted nevim, jestli si pamatuje, jak jsem mluvila o te holce co ma tri kocky a ty nam nechavaji mysi na zahrade. Tak ji manza rekl, ze se chce rozvest.

peppapig
10. říj 2009

Cau maminky a detatka, jak se mate pri vikendu? Pocasi si s nama uzasne zahrava, jeden den seda mokra hruza a druhy den slunecno a teplo, po vcerejsku uz jsem si myslela, ze seda zima opravdu dorazila, ale dneska jsem zmenila nazor, je krasne, tak premyslim kam vyrazime, dokud M nedojede svou ranni porridge...sneci tempo pri stole ☹

Super, ze planujete srazik v Londyne 🙂 jsou i neznami vitani nebo je to jen pro vas babule, kdyz uz se tak dlouho znate?

My zitra dobirame antibiotika, zas ☹ , ale jinak to asi neslo. M mela asi 3 tydny teploty on and off a az treti GP nam tu medicinu napsal bez okolku. Zuzko taky jsem se ptala na tu kylu, taky jsem ji rekla, ze jsem se v minulosti na to ptala v surgery a bylo mi odpovedeno, ze nic nema, ze se mylim...tak na to ani nic nerekla a prej je ta M kyla malinka, ze se to tu vubec neresi 😨 Pediatricka v CR rekla, ze si mysli, ze operaci se nevyhne. Tak pravda bude asi nekde uprostred. Je mi lito, ze i Sean to ma, ale asi je to neboli, co myslis? Jinak uz mam vyplnene papiry a v listopadu mame schuzku na ambasade na podani na cz obcanstvi. Tak me nestraste s hororovyma zamestnancema nasi uzasne ambasady, jinak to vzdam uz ted lol 😅

O info o pojisteni v CR jsem se jeste nepidila, asi zajdu pak do Vseobecne a uvidim, co mi reknou. Fairy ty mas pojistenou jen dcerku nebo i sebe? Jak jsi psala, ze jsi dolozila P60...ja netusim, co budou chtit po me, pac uz jsem nejaky ten patek bez prace. Neporadis?

Koukam, ze deti se na nas asi domluvili. My sice se spanim problem nemame, ale se stehovanim. M vubec nechce spat sama u sebe a kazdou noc, asi po pulnoci se potichounku jako myska stehuje k nam, ze to mnohdy ani nezaregistrujeme. Ale kdyz ji chci dat zpet k ni tak se vzbudi a je krik, hruza. Vubec nevim jak na to.

Fairy s krvi ve stolici asi poradim jen GP, taky se nam to stalo ted nedavno, M mela krev na hovinku dva dny po sobe (byla to ruda barva), tak jsem to sledovala den co den, ale uz se to neopakovalo, pokud by to ovsem zacalo znova, nevahala bych a sup k lekari, muze to byt i intolerance na potraviny.

Pekna videa deticek 🙂 tak ja uz mizim, madam dojedla snidani 11am 😅 . Pekny den vsem

peppapig
10. říj 2009

Jo jeste jsem zapomela, uzijte si kino Zuzko, pak napis, jak to malej vnimal a jak dlouho. Muzik chtel vzit M do kina, ale ja mu to porad rozmlouvam, ze to neusedi, ze je jeste brzy. Ikdyz ja bych ji hrozne rada vzala letos o Vanocich na pantomimu.

fairy
10. říj 2009

ahoj holky,
zdravim Vas pri vikendu. 🙂
Tak E uz krev vcera ni dneska nemela tak snad to byla jen naka mala trhlinka! No ja mela HV kdyz se E narodila jak byla predcasne tak mi sem chodila do 3 mesicu kazdy tyden byla uplne super jenze pak ji preradili jinam a od te doby uz nam nikoho nedali. Na vazeni jsem chodila k GP a pokazde tam byla jina HV zadna prijemna a nikdo o nas nikdy nemel zajem nake prohlidky neexistovali a neexistuji. No ale my chodili do nemocnice tak me to nak netrapilo.
Zusko to jsem zvedava jak Sean vydrzi v kine u nas by to zatim nehrozilo snazim se E naucit trosku na TV po veceri jedine na co se podiva je Nemo a to tak 10 min a konec nic jineho ji nezajima. Chtela jsem aby se trosku naucila sedet kdyz treba budu potrebovat kojit atd ale to asi nehrorzi nevim zda je to tim ze dotedka jsme ji vubec TV nepoustela nebo ji to proste neba!
Edit taky preju prejemnou cestu musite se na tatku tesit. 🙂
Simco u nas se taky nestrihalo az do roka! jak rika Zuzka stejne porekadlo a to mela E vlasy dlouhe fakt dost spoky nam drzely bez problemu snad jsme jeste ani zadnou neztratil zkus takove ty klipsy a nebo pokud ma hodne vlasu tak tenke gumicky ty se nam hodne osvedcily. Pridej nakou fotku male!

slunicko2
autor
10. říj 2009

Holky, tak kino bylo uplne super! Sean dostal kolu a dal si par nachos, cokoladove knofliky a vydrzel sedet cely film. Byl uz ale i trochu ospaly, tak mozna i proto. Kdyz se teda na platno zacalo promitat, tak jen nakrcil celo a koukal na to s otevrenou pusou 🙂

Dnes jsem zacala poradne s nocnikovanim. Maly ma na sobe jenom slipky. Jedny hned pocural a vubec se mu nelibilo, ze je cely mokry! Mel to i v ponozkach. Ted jsem si vsimla, ze bude curat znovu. Nebo spis uz cural. dala jsem ho na nocnik. ale on se u toho hrozne vzteka! Proste na nem sedet vubec nechce. No, natahla jsem na nej treti slipky a uvidim. Kdyz tak to zkusim zase za tri dny.

Helco, sean se doma take nevydrzi na nic divat. koukne jen na neco a pak si bezi hrat. Ja myslim, ze treba mala bude rada sedet vedle tebe, az budes kojit 🙂

Peppo, tady se to pry resi az kdyz jsou jim tak ctyri roky. Kdyz se to teda musi resit. U toho kycle se to nekdy resi drive, kdyz si ji skripne. Seana to nijak netrapi, tak ja to neresim. Mame zkusenou HV, tak ji verim 🙂

editahlb
11. říj 2009

ahoj holky, pisu z Cardiffu, ale mam E na kline tak jen kratce, pozdeji vas doctu a budu kdyz tak reagovat jestli je na neco treba. Pisu ze mala ma docela dost prujem, zacalo to malicko uz ve ctv ale od vcerejska je to sila. Nwevite co s tim? Co ji mam davat jist? (hodne se ted koji, ale asi ji to nebude stacit) Moje mama tvrdi ze to jsou \uby, ale ja nevim, ze by to tak spolu souviselo Diky moc za tipy

forensica
11. říj 2009

Ahojky, stejne jak Edita taky nemam moc cas ani energii reagovat. Mala sice spala dnes krasne ale nejak mi to nestacilo 😅
Edito, prujmy k zubum jsou, mamka ma pravdu. K ma pokazde pri zoubkovani uplne jine symptomy takze trebas to fakt tak E ma. Jinak hlavne tekutiny, zkus dost vlakniny jako chleba a tak. Snad bube brzo v pohode.
Zuzi, nocnikovani, proc s nim nezkusit stravit cely den tim ze ho budes napajet dzusem a uplacet tim co ma rad za to ze sedne na nocnik?
Ja se nechala vcera ostrihat. Uz me totalne otravovalo jak me mala pokazde v noci capla za vlasy pri kojeni. Tak a je to vyresene. Akorat si musim koupit poradnou cepici ted na zimu 🙂 Zda se ze bude uprseny den, ani nevim co provedeme. Musim ale vysat, K ma uchylku na jezeni chuchvalcu chlupu z podlahy 😅

editahlb
11. říj 2009

Verco vypadas suprove! Moc ti to slusi!! 🙂

Diky za ty tipy, nalivam ji vodou, jak jen to jde a ma zatim jen suchou stravu. Tak doufam, ze to brzo prejde, ale hlavne ze to jsou fakt jenom ty zoubky..

Slibila jsem kamaradce prelozit kus grantu tak jdu na to ☹ moc se mi nechce, ale taky tady u nas prsi tak se stejne neda jit ven. Tak zatim!

simona.w
Autor odpověď smazal
Zobraz
forensica
11. říj 2009

AHojky, no tak vikend se vydaril v pomnerne pracovnim duchu. Uklizeno, jaks taks navareno 🙂
No jsem strasne spokojena s tema kratkyma, fakt uleva od tahani!
Simco, parada ze uz jste se vrhly na ryzi. Je to dobre ze to aspon nevyplivla, asi ji to brzo dojde a pojede 😉 Stolek ani zidlicku nemame, neporadim.
Edito, fujas, preklad. To te obdivuju ze na to mas cas, ja toho moc nestiham s malou. Me jeste navic spava prez den v kocarku v obyvaku tak tu ani moc varit nemuzu jelikoz bych ji probudila. Musim to nejak vyresit s tim spanim.

No nic, valim do hajan. Mala ted spala skrz celou noc tak jsem zvedava co bude dnes. Jo uz ma sesty zub a myslim ze sedmy uz je na ceste (jestli uz neni vylezeny, zacinam ztracet prehled) 🙂

simona.w
Autor odpověď smazal
Zobraz
slunicko2
autor
12. říj 2009

Edo, sean take mival prujem, kdyz zoubkoval! Dokonce to prislo o neco driv, nez jsem si vsimla, ze zoubkuje. Ale nebylo to uplne vodove. Ryze je take dobra na prujem!
Drzim palce, at to neni nic jineho.

Verco, Sean takhle vubec nefunguje. Jidlo na nej nefunguje 🙂

Simco, to je super, ze spinkaji takhle v pohode! Svagrovci take maji obe deti v jednom pokoji. navzajem se budi jenom k ranu, kdyz uz nespi tak tvrde.

slunicko2
autor
12. říj 2009

Jo, my mame ty dve zidlicky a stul, co prodavaji za asi £24. Muzes si je pak i nalakovat. Sean je ma rad. Ale spis bych doporucila ty jejich plastove. Protoze ja jsem tyhle natrela bezbarvym lakem a porad je to takove ulepene naomak 😝
Ale jinak vrele doporucuju. Sean uz high chair nema nekolik mesicu a funguje to.

editahlb
12. říj 2009

Ahoj holky, tak prujem se nas porad drzi, ale jinak je v pohode tak to asi fakt budou ty zuby. Zajimave je, ze s tema spodnima nemela vubec zadny problem, vlastne jsem je nasla nahodou kdyz jsme delali "sel pan doktor k nemocnemu". Verco vy uz mate tolik zoubku, jo? 🙂 Me je ti to ted docela neprijemne, jak E rostou ty horni dva, kdyz se koji tak me u toho tak jako by tema zoubkama simra a neni to nic moc pocit. Jo a Verco jeste jsem se chtela zeptat, jestli ti mala usne vecer sama nebo ji musis uspat a pak odlozit? Ja se chystm malou ucit usinat sama, protze doted vzdycky usne jenom pri kojeni a uz me to nebavi s ni travit hodiny kdyz se treba nahodou probudi.

Simco vy teda spite uplne paradne - od pul 11 az do 8.30! 🙂 Zidlicku z Ikei nemame..

Vendul jasne ze jsi na srazik vitana, moc rada te taky poznam! S tim plizenim se male k vam do postele si to budes muset "odnosit" tzn. pokazde kdyz prijde a ty to zjistis, tak ji musis vratit zpet do jeji postylky, i kdyby to melo trvat tyden 😒 Ale me se to keca! Kdyz mala nejak blbe spi tak si ji taky beru do postele! Ono je tem detem u maminky nejlip, co?

verap
12. říj 2009

Ahojky,

Hlasim se po chvili, byly jsme nachlazene, ted uz je lepe.

Dneska jsme byly v poradne, mame 5.06 kg.

Jinak s tim spanim... koupila jsem ji normalni detskou perinu do cotbed, ona je zvykla spavat pod nasi, tak aby ji bylo teplo. V postylce je ted, ale rve tam, chci, aby si zvykala, ze nebudu kojit az do te doby, nez usne, uspavat taky nechci. Takze jsem vymenila plinu, nakojila, odkrkla, mezitim vyhrala postylku... no ale nelibi se ji tam. Je mi ji lito, takze asi zase nakonec skoncime v posteli u cicku.....

kaata
12. říj 2009

Ahoj holky, zdravim zase zpet z Anglie. Dovca byla super, uzili jsme si obe jezera Como a Maggiore, akorat na Maggiore nam jeden den poradne lilo. No a v Albe bylo krasne, teplo, opet super jidlo a vubec paradni atmosfera festivalu. Nico se naucil rikat lanyze a parkrat jsme mu i dali jako treat 😀 Jeste jsme udelali i par vyletu do okolnich mestecek mezi vinohrady. S Miluskou a rodinkou jsme se sesli, pojedli, popili a bylo to moc a moc fajn! Mame pekny fotky, i jak se nam deti pekne pusinkujou, jak stahnu tak dam vedet.

Procitala jsem vas prubezne, ale stejne urcite zapomenu na vsechno reagovat.

Simco, k tomu kolu - my porad pouzivame to vozitko za kolo. Nico si v tom dobre hovi a dobre tam i spi, takze je to fajn i kdyz jedeme treba na cely den. Uz jsi vyrazila s Oskarem v sedacce?

My mame ty plastove barevne zidlicky a stolecek z Ikey. Ja se pro ne rozhodla, kdyz jsem u segry videla, jak ty zidlicky unesou i myho tatku! 😀 😀 Jsem s nima spokojena - lehky, omyvatelny a unesou i me, dost na nich sedavam s Nikyskem, kdyz delame nejaky crafts, malujeme a tak.

Edito, u nas jeste na prujem taky zabiral odvar z ryze - misto mlika. A nebo jak ti radi ryze jako takova stavi - ja jsem ji michala s bananem, aby mi to Nico snedl. Doufam, ze vas to brzo prejde! Hlavne hodne hodne pit!!

miluska.woolley
12. říj 2009

AHoj holky, hlasim navrat z uzasne minidovci, jeste si vychutnavam vecer a vybalovat a prat budu vecer. Sesli jsme se s Katou a rodinkou, pridam pak nekdy fotecky.

Telefonovala jsem domu a jsem s prominutim tak naprdnuta, ze bych nekomu ublizila, tak si postezuju alespon Vam. Kdyz jsme byli naposledy v CR tak mamka jeste nemela pitevni zpravu ohledne tatkovo smrti a svagrova mi rikala, ze pry slysela nekde u nich ve vsi od nekoho, ze to byl infarkt... tak jsem ji rekla ze se maji lidi starat o svy a ze az bude dr. mit zpravu, tak se to dozvime a myslela jsem si ze to jsou jen kecv. No a ted se dozvidam, ze zdr. sestra od dr. to vedela z te pit.zpravy a roznesla to po vsech okolnich vesnicich, takze to nakonec vsichni vedeli driv nez my... jako nejaka ochranna osobnich dat u dr. apod. asi nikoho nezajima, to se proste muze stat jen v CR.

Heli Lottka dentinox miluje, takze mazeme bez problemu. S krvi u male zkusenosti nemam, tak neporadim. Ale pokud je to cerstva krev tak to je natrzeni nebo poraneni konecniku.

SImi, Lotta trpela driv na ty prujmy taky, nakonec zabraly probioticky kapky. Ono se s tim asi opravdu neda nic delat u tech deti, jen vydrzet. Tady v nemecku se ani nedela ta silena dieta jako v CR, detem se dava normalne jist. Stolek a zidlicky z Ikey mame, to bile drevene a jsem mooooc spokojene.

Edito prujem k zubum muze byt, male davej jist brambory, ryzi, zeleninu, maso, pokud mozno bez tuku, banan, krekry, piskoty... :snad ji to brzo prejde

Vendul srazik je pro vsechny!

Zuzi jak jsem nocnickovani?

Verco super uces!!!

slunicko2
autor
12. říj 2009

Milusko, zdravotni sestra by asi potrebovala pres hubu. Jinak te muzu uklidnit, ochrana dat nefunguje ani tady!
Nocnikovani nic. Sean proste k nocniku nechce ani na krok, se zachodem to same. Dela to jenom, kdyz vidi ostatni deti. Vubec si nechce rikat. Ale vim, ze je to hlavne protoze vi, ze to po nem chci. To same s mluvenim, mluvit umi, ale jenom kdyz chce! 🙄

Edo, ja myslim, ze ty prvni zoubky jsou casto takove bez bolesti. Sean je mel bez potizi, o tech dalsich uz jsem vedela. Stolicky pak uz horsi. Ale celkove si nemuzu stezovat.
Hodne nam pomahal ashton and parson teething powder. Jsou to jenom bylinky.

forensica
12. říj 2009

Edito, tak ja uspavam jedine na prsu, pak odlozim jak pises. Nejak uz to neresim, pockam uz ty 3 mesice do roku a pak zacneme eliminovat rano tim ze dostane kravske a pak vecer a bude. Nechci to nejak lamat prez koleno, to uz vydrzim. Rikam si ze to moje mleko stejne urcite je pro ni lepsi jak umka a navic je to uz jen par poslednich tydnu tak si to kojeni jeste chci uzit nez bude po vsem 😉 K nejvic taky potrapily zatim ty horni jednicky. To bylo par desnych noci. Ale ted ji vylezly dvojky a o tech jsem ani nevedela, jen obcasne zamrceni.

Verko, nehrot to. Delej jak se to libi tobe, pokud ti vyhovuje ze na tobe v posteli usina tak budiz. Je jeste malinka tak to tak ber ze chce byt s tebou. Vsak ona po nejake dobe zjisti ze ji to neni pohodlne se s tebou tam mackat. Co dudlik, ten nechce? Jak casto saje v noci?

MIlusko, ta nurse, to je sila. To by se nestalo tam kde jsem delala ja pred lety, nerhozilo. Totalni embargo na informace a to i kdyz jsem nekolikrat mluvila i ja s Novou po telefonu. Je to trapny, pipina.

forensica
12. říj 2009

Jo, Zuzi, moje sefova naucila mladou na nocnik za jeden den. Proste sundala plinku, napajela dzusem a byly skoro cely den v koupelne. Kdyz se mala pocurala tak si musela sama sundat obleceni, dat je do vany(pracky,..) a pak si jit vyndat nove obleceni a oblect si je. Pak parkrat jakoze trenovaly beh k nocniku, tak ze sli treba do pokojiku a ona volala ze se jde curat a pak bezely spolecne na zachod. Tam se musela mala vyslect a sednout. No jak rikam, jeden den mela pliny a druhy uz ne. Ale musi to dite na to byt pripravene psychycky i fyzicky. Nejak bych to nehrotila pokud myslis ze to jeste moc nechape.

Jo K se dnes nahodne ve vane naucila jak pit brckem. Strasna sranda ji videt jak cucela kdyz si potahla vody 😀