Maminky, těhulky a snažilky v Anglii a zahraničí III

slunicko2
14. lis 2008

Treti pokracovani diskuze...

Rada bych vsechny maminky, tehulky i snazilky pozadala o respektovani nazoru vsech, kteri se do teho diskuze pridaji!
Tato diskuze byla zalozena pred dvema roky jako podpora snazilek, tehulek i maminek v zahranici a melo by tomu tak zustat i nadale 🙂

Vulgarni prispevky na ucet dalsich clenu budou ignorovany. Nejsme na zakladni skole! 😉

saza007
5. pro 2009

miluska 😨 drzim palce, nech ste ok, myslim na vas!

vladi.p
5. pro 2009

ahojte maminy, mohli by jste mi poadit nekdo ohledne vyrizeni rodneho listu a dokladu pro ditka z cesko anglickeho manzelstvi? ja mam stale oficialni trvaly pobyt v CR ale ziju v UK od 2006...manzel je anglican...pripada mi vsechno trosku complicated 😒 zatim sme zaregistrovali maleho tady v UK a mame angl.rodny list, ovsem tam zacaly ty zmatky neb sem nevedela jestli udat adresu kde ziju v anglii nebo mou trvalou adresu v CR.....a ted kdyz chci zazadat o cesky rodny list tak nevim co a jak......zalozila jsem tema pod "Paragrafy" jestli to nechcete rozebirat tady "ve vasem koutku" 😉 diky moc predem za rady a zkusenosti

slunicko2
autor
5. pro 2009

Moc gratulujeme Helce! Ruby je moc pekne jmeno! Jsem moc rada, ze to bylo bez komplikaci!

Milusko, moc a moc ti drzime palce! At ti to dobre dopadne, tak jako me tenkrat! Budu na vas moc myslet!

Vladi, ja ti s timhle moc neporadim. My mame jen anglicky rodny list.

Moc se omlouvam, teprve ted jsem si vas docetla poradne! A uplne se stydim, ze jsem na polovinu nereagovala 😔 🤐

Verco, drzim palce se skolkou!

Holky, pamatujete si na tu holku o ktere jsem tu psala, kdyz se ji narodil chlapecek s down syndromem? Tak ten je ted nabidnuty k adopci!

saza007
5. pro 2009

zuzi, to nemyslis vazne?! to je smutne. kolko ma ten chlapcek mesiacov? ☹ ☹

miluska.woolley
5. pro 2009

Tak jsem zpatky z nemocnice a muzu konecne poradne pogratulovat Helce. Moc krasne jmeno a mikulasske miminko. At vam dela jen radost...

My videli zdrave a zive miminko, pry sice malinko krvacim, ale neni duvod k obavam, klid na luzku, magnesium a cipky proti nevolnostem, to pry ted potrebuju ze vsecho nejmene. V pondeli na kontrolu k memu dr.
Ovsem jak mam dat klid na luzku s dvouletym ditetem, dokoupit vanocni darky, uklidit atd. neporadila..
M. leti pristi sobotu na tyden do Ciny, tak jsem na to vsechno zvedava.

Vladko musis si domluvit schuzku na ambasade, a tam ti i rovnou reknou co vsechno za formulare musis vyplnit a dolozit... To vyrizeni trva dlouho, ale pak si v Cr muzes zazadat o porodne...

slunicko2
autor
5. pro 2009

Sazi, myslim. Rok mu byl v cervenci. Ale je ve foster care uz nejakou dobu. Pritom ma jen midl down syndrom a zatim zadne zdravotni komplikace. Ktere se teda nedaji do budoucna vyloucit. Je jeste moc malicky na to, aby se mohl udelat poradny posudek.
me to teda dost prekvapilo. Protoze jemu proste ted nic neni. Jen je vyvojove pozadu, samozrejme. Je to skoda :(

Milusko, jsem rada, ze je vse v poradku! Nemuze ti prijet pomoct mamka na ten tyden? Neboj, to zvladnes! Ja jsem se s tim i stehovala prece tenkrat sem do Skotska.

Tak my mame tatku doma 🙂 A pevne rozhodnuteho, ze si zazada o austraulskou navy 🙂

saza007
5. pro 2009

zuzi, je to fakt smutne. Dufam, ze sa najde super rodina, ktora si ho adoptuje.

australska navy - to znamena, ze by ste sa stahovali down under? 😀 Aaah, uz teraz zavidim, na australiu mam pekne spomienky. Hned by som zbalila kufre a tych mojich dvoch chlapov a nasadla na lietadlo 😀

januzza80
5. pro 2009

Ahojky holky,

Helco,velka gratulace k dalsi holcicce,prejeme hodne stesti a zdravi.

Kato,Nico je sikovnej posilame pusinku.

U nas nic noveho.jen ze 14.12.budu mit dalsi ultrazvuk a 19.12. tu budu mit rodice.Bude i nejake video deti,protoze budou mit nejake tanceni a zpivani ve skole,tak to musim nahrat.

peppapig
6. pro 2009

Ahojky,

vladi.p, my jsme nedavno byli na ambasade vyrizovat cz RL pro malou. Moc nechapu, co mas vlastne za problem, ale pokud vyplnujes ty papiry, se kteryma pak pujdes na cz ambasadu, proste nech volne cemu nerozumis a pri schuzce ti urcite poradi. Ja jsem si taky nebyla jista a polovinu jsem mela vyplnenou spatne. Co si budem povidat, tem cesky formularum by nerozumela snad polovina naroda 😠

Helco, pridavame gratulace!! Hodne zdravicka vam vsem. Vybrali jste krasne jmeno 🙂 a krasne datum nadilky!

edito, promin, ja to tu obcas prelouskam a pak uz nestihnu odepsat, ano byla jsem s malou doma v Ostrave, uz jsme zpet, bylo krasne. Ja trpim alergii na zviratka, takze je to pro me docela utrpeni byt u nasich (maji 3 kocoury), zvlast ted to bylo horsi, pac se nevetra tak jako v lete, ale prezila jsem. Ovsem mala je ze zvirat unesena, taky litala mezi kozama v Zoo, to byla zabava
🙂

Katko, ty mas teda sikovneho pomocnicka, N bude asi kuchtik s nadsenim po tatinkovi. Co ja bych za to dala, kdyby me moje draha polovicka uvarila aspon prazenici, muj je v kuchyni nepouzitelny 😅

Milusko, pekne relaxuj a vykasli se na uklid. Drzim pesti at je vse jak ma byt!!

Dobrou noc a vsem prejeme peknou Mikulasskou nadilku 🙂 🙂

miluska.woolley
6. pro 2009

Prejeme Oskarovi vse nejlepsi k narozeninam!!!! 😵

forensica
7. pro 2009

Je, spravne, vse nejlepsi Oskarkovi! To to leti co 🙂
Milusko, to je bezva ze je vse v poradku! Treba mas erozi cipku jak jsem mela ja, koukali do tebe? Ja bych rekla ze pokud nebudes moc behat po venku tak by snad melo byt vse dobre. Ale setri se, je to stejne napor na telo.
U nas dobry, mame tu stale navstevu (svagrovou a svagra). Vcera jsme si dali indian na noc, prezrani az do rana 😀 Mala ted krasne spinka, vcera jsme ji utahali v Kew gardens. Nastesti bylo docela pekne, coz o dnesku se neda rict. Tak jedeme na Oxf.street na vanocni nakupy. To zas bude maso mezi lidma.

editahlb
7. pro 2009

Ahoj holky, Heli to mam radost (i kdyz jsem si tipla spatne chlapecka) 🙂 Moc gratulujem!! Ruby je fakt moc pekne jmeno! Doufam, ze jste obe v poradku! TO tak nekdy byva ze se porod rozjede den pred planovanym vyvolanim nebo cisarem 🙂

Milusko jen pekne odpocivej a malou dej na hlidani sestrenici co prijede 😉 Videlas tam na tom scanu pohlavi miminka? 😀 TO je jeste asi moc brzo, co?

Verco to jste sikuly s temi znaky, mala ti vazne roste a to ze uz vecem rozumi je super!! 😵 I to tleskani je asi dobry napad, predstav si ze E mi to prosim prosim nechce delat, jak naschval, ma k tomu averzi 😀 Tak ji necham, neni to opicka.. Zase ale predvadi jak je silna po jidle, zatne pesticky, telicko a vyloudi ohromny skleb, je to legrace.

Sazi me ta vselijaka mladata taky vzdycky pekne roznezni 😵 SOuhlasim s holkama ze prdelka na vzduchu a ten hermanek co davas by mely malemu pomoct. Ja taky nedam dopustit na sudocrem. Absolutni jednicka.

Taky jsme zavitali na tu Mikulasskou a mala to zvladla docela dobre, ale ti certi byli fakt hruzostrasni, gumove masky, vypadali jak z nejstrasnejsiho hororu. Bylo mi tech starsich deti lito.. E z toho jeste moc rozum nemela..

kaata
7. pro 2009

Ahoj holky. No ja jsem si vazne prvne myslela, ze Ruby je chlapecek - pardon Helco 😅 Ja jsem s tim jmenem predtim asi nejak neprisla do kontaktu. Pak jsem to jeste v posteli hodila pro jistotu do googlu a pry je to letos nebo loni 4. nejcasteji davane holcici jmeno. No tak jsem si umotala trapas 😀 Helco kazdopadne moc krasne fotecky na FB, mala je tak sladka v tech ruzovych obleckach - a ty tmavy vlasky!

Taky prejeme Oskarovi dodatecne vsechno nejlepsi k narozeninam! Douafm, ze jste to vyborne oslavili!!

Milusko, doufam, ze tobe je uz lip a jsem pokud mozno v klidu. Souhlasim, navstevy vyuzij, dej jim Lottu na pohlidani nebo je posli vsechny nekam ven a udelej si doma pohov.

My jsme vcera nakonec vyrazili na cesko-slovenskou Mikulasskou akci - bylo to uzasne! Poradaly to zase holky z Koutku tady v jihozapadnim Londyne. Super zorganizovane a tech deti! I Mikulas prisel, rozdaval darky, tancovalo se. A potkaly jsme se tam s Vendulkou a Miou. Dala jsem na FB par fotek.

Edito, ti vasi certi teda zneji strasidelne! Ja si taky pamatju jak kdyz jsem byla dite, to byl nekdy rev z tech starsidelnych certu! Ten na nasi akci mel vcera asi nakazano se chovat, protoze byl velmi pratelsky. Ted jsem si vzpomnela, ze ses predtim myslim ptala, ta crafts stranka je www.activityvillage.co.uk. Ted jsem tam nejakou dobu nebyla, musim nakouknout co je tam na Vanoce. 🙂

Tak ja jdu dodelavat Nikyskovi kostym na zitrejsi Vanocni zpivani a dokoncovat prezentaci na patek - to je mobinace 😵

simona.w
Autor odpověď smazal
Zobraz
janauk
9. pro 2009

Ahoj holky,
ted jsem nejak vubec nestihala. Mela jsem poradnou chripajznu a uplne me to odrovnalo, ted to prislo na malyho a vubec nejak nemuze dychat chudacek malej. Co jste delaly vy kdyz Vam ti vasi prrci nastydly? Mate zkusenosti z odsavackama nosnich hlenu? Ja to videla v Cechach ale tady v UK moc ne.
Milusko, super zpravy ohledne scanu. Ted musis odpocivat! Jak je Lotce? Uz jste jinak zdrave? Nechate si rict pohlavi?
Jinak moji segre se v pondeli tesne pred pulnoci narodil chlapecek, jmenuje se Matous 🙂 Takze o vanocich nebudou nasi samym stestim vedet kam driv skocit. Segra mela vyvolanej porod, 5 dni pred terminem. Dali ji 1/4 tablety a cekali. Ja s ni jeste pred desatou vecer mluvila a ona ze se nic nedeje a malej se narodil ani ne za dve hodiny! Jinak to byl pro vsechny dost sok, mysleli jsme ze je to holka 🙂
Helco, ani jsem jeste nestihla gratulovat k holcicce! Je moc krasna, zhlidla jsem fota na FB. Jak se mate? Jak se citis? Jak probehl porod? Takze to nakonec nebyl cisar? Promin asi to tu uz bylo napsane ale nejak jsem to prosvihla. Jinak moc hezke jmeno. Kato vubec zadnej trapas, ted se hodne klucici jmena davaji holkam a naopak 😉
Verco, jakou delas s malou tu znakovou rec. To se mi moc libi! Jste sikulky. Napis mi o tom neco prosim.
Sazi, jak se mate? Uz je malemu lip?
To jsem rada ze jste si vsichni uzili certovske besidky. Tady zadna ceska komunita neni, tak nevim jestli tento zvyk budeme udrzovat. Ja mam na certy jednu dost blbou vzpominku. Ja se jednou certa tak vylekala ze jsem prestala z toho soku uplne mluvit. A to jsem byla dost velkej rostak 😀 Bylo mi asi 2 a pul roku. Fakt hruza. A nemluvila jsme skoro rok. Mamka se mnou chodila po doktorech a pak me prej rozmluvila nejaka logopedicka, ale to mi byly skoro 4 roky. Nasi meli strach ze uz tak zustanu a to se mi prej pred tim pusa nezavrela!

Jinak si myslim ze jsme konecne nasli peknou skolku! Mam takovou radost, uz jsem fakt propadala depresim, vzdy se mi na jinych neco nelibilo a tady nemam vubec zadne vyhrady. Je to uprostred malebne vsi Badminton(jsou tam kazdy kveten horse trials), vsude kolem lesy, louky. To okoli fakt vypada jak z Miss Marplovy. Staff velmi vstricni, vsichni level 3, bylo to tam malebne, domacke, veselo, take pouzivaji znakovou rec, hodne aktivit,maji tam decko ze svedske rodiny a jedno z francouzke a snazi se ty jejich reci/zvyky zahrnout do kazdodenniuho provozu a seznamit s tim i ostatni deti. A podporuji healthy eating, videla jsme tam jejich obed a sama bych si hned dala porci. Zadne reheating a jen "vareni" v mikrovlnce!No fakt jsme byla nadsena. To mi spadl kamen ze srdce.

fairy
9. pro 2009

ahoj holky, hlasim se v rychlosti 🙂
Tak v nedeli uz nas pustily domu. Moc dekujeme za vsechny krasny gratulace. Ruby si nakonec vymyslela sve datum narozeni 7.12. se jia si nelibilo. No v patek se mi rozjely kontrakce takze uz na nic necekali a Ruby putovala ven cisarskym rezem. Byla stale zadeckem dolu opicka jedna. No musim priznat ze ta celkova narkoza byla ok jen jsme byla celkem sick kdyz jsme se vzbudila ale jinak vse dobry. Ruby byla malinka cekaly jsme ze bude vazit vice nez 2.5kg! ale pilne si to vynahrazuje je hrozne hladova.
Ale clovek zapomene jak je to narocne mit doma maly baby. Tonto tyden je col doma takze Ellie je ve skolce ale od pristiho tydne to bude narocne jeste ze je tu alespon mamka. Jinak Ellie je desne sladka furt chce Ruby pusinkovat a objimat chce ji vsechno davat...
Tak holky moc se opatrujte a zatim pa pa

saza007
9. pro 2009

ahojky,

Jani - J. ma este stale prujem (uz je to tyzden), vcera sme boli opat u GP - ten povedal, ze je to viroza a vraj to este chvilu potrva, kym mu to prejde. Inak to iste ma aj dalsie baby z mojej antenatal group - a to uz skoro 2 tyzdne. 😕 Poobede sme boli na baby clinic - aj som lutovala, ze som tam isla, lebo HV ma strasila s lactose intolerance.. 😒
Odsavacku nosteka sme zatial nepouzili, dostat to v niektorych lekarnach alebo aj vacsich Boots, vola sa to nasal aspirator. Su aj take, co sa zapoja do vysavaca, to je myslim babyvac. Osobnu skusenost zatial nemam.
Super news so skolkou!

Fairy - jeej, Ruby je fakt maly drobcek, Ellie musi byt zlata, ked ju chce stale pusinkovat. NEch sa vam dari.

Verca - ako si zvladla Oxford Street s K.? Mala si ju v kociku alebo v slingu? Ja som tam bola nedavno sama, a nevedela som si predstavit, ze by som sa medzi tie masy ludi snazila prepchat s kocikom!

Vera - ako sa ma mala? Nejake uspechy s flaskou, ci este stale skusate?

zatial pa

simonka99
9. pro 2009

Ahojte mamicky,som sice v UK ale do toho fora som nepisala prosim vas o radu-mam 22mesacneho synka a mam podozrenie za ma hlisty-teda to uz je posledna moznost.Neviete,ci tu je bezne v predaji nejaky pripravok alebo musim ist k GP?Dakujem za rady

slunicko2
autor
9. pro 2009

ahoj holky, moc se omlouvam, ale take vas nestiham 😒 Ale od pristiho tydne by mel mit Daz mesic dovolenou! Tak vas poctive doctu!

helco, na FB jsem videla fotecky. Malicka je moc sladka! Jsem rada, ze jsi v poradku a mas vypomoc! Ellie je kouzelna, jak chce pomahat!

Jani, ja tu odsavacku mam (nosevac nebo tak nejak) a je super! Nam to hodne pomohlo, protoze Sean na hleny trpel a porad jeste trpi. Prodavaji je i tady v uk. Tesco a Mothercare je ma. Ale ja jsem koupila ten nosevac pres inet asi za £6 i s postovnym. ma ho kamaradka na Slovensku, tak jsem vedela co cekat!
Je tam ale omezeni co se vykonnosti vysavace tyce. My mame dyson, mnohem silnejsi nez doporucuji. Tak to jenom na vterinu prilozim k nosni dirce a funguje to uplne stejne.

Simonko, co ja vim, tak hlisty by mel lecit lekar. Hlavne u malych deti. A proc si myslis, ze ma hlisty? Nepribira?

simonka99
9. pro 2009

Slunicko,nielenze nepribera,on ani poriadne neje...nikdy nebol extra jedak(stale sa ale kojime) ale teraz sa to vyhrotilo,stale si zmoli nostek(to som tiez niekde citala,ze to moze byt sprievodny znak),bolieva ho brusko.Zajtra asi skocim k GP-dufam,ze mi opat nepovie tu otrepanu veticku-he is absolutely fine...

miluska.woolley
9. pro 2009

Holky co jsou hlisty? Simonko jak dlouho neji? Moje mala ma 21 mesicu a nepribira a s jidlem taky miva obdobi kdy nic nechce... Pokud ho ale k tomu boli brisko tak to nevim.

Drzime palce u GP.

simonka99
9. pro 2009

Hlisty-mrle 🙂 Simonko uz neje asi 2 tyzdne...zajtra dam vediet,ako sme dopadli 🙂

forensica
9. pro 2009

simi, nasla jsem tuto diskuzi..https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...
Milusko, ja bych rekla ze to asi jsou skrkavky v cestine.
Heli, ja chci taky videt fotky male Rubi!!Posli mi prosim odkaz na ten tvuj FB. Je sranda jak Kata pise ze je to docela popularni jmeno, no ja tu v okoli znam dve devcatka tohoto jmena. Je fakt pekne.
Sazi, na Oxf. street to bylo opet maso ale ja tak nejak decentne najizdim lidem zezadu na nohy kdyz se loudaji 😅 A oni vzdycky pochopi a jeste s omluvou uhnou 😀
Jani, no my si udelaly svoji znakovou rec, spis to byla mala ktera zacala. Jen co po mne zacala opakovat nektere pohyby (treba sterac u autobusu pri pisnicce The wheels on the bus..) tak jsem vedela ze to nebude problem ji neco naucit. A opravdu, prosim prosim pochopila asi za 20minut a musim priznat ze se nam tim opravdu otevrely nove obzory 🙂 Ted uz i ukaze na pusinku ze chce jist (to dnes rano v 6.20 jsem se ji jeste snazila uspat doufajic ze mi jeste da hodinku ci dve a ona se tak na me podivala a pak dvakrat tleskla a pak ukazala na pusinku 😵 takze bylo po spani 😀 ). Z knizky (Makaton) nic nedelame, ja ji naucim jen nejzakladnejsi a doufam ze se spis nauci rychle mluvit, tohle je jen docasna nahrazka.
Edito, ta E je ale potvurka co 😀 Ony si ty deti delaji proste co chteji, zadna autorita 😀

Tak my jsme vcera vyrazili k fotakovi. Byli jsme tam dve hodiny a mala to cele totalne prorvala! 🙄 No opravdu, nasr..byla tak ze po me pak zacala hazet rozinky kteryma jsem se ji snazila uplatit 😀 Fakt mazec, ale fotograf byl spokojeny ze tak 10 snimku bude dobrych coz bohate staci. Nechapu kde je ale sebere 😀

forensica
9. pro 2009

Jo ja chtela napsat roupy a ne skrkavky, nevim jak jsem to popletla. Ale i tak nevim jiste jestli je to ono.

slunicko2
autor
10. pro 2009

simi, drzim palce, at se to vyresi. Jedna norka tu mela neco podobneho. A nakonec se ukazalo, ze maly mel ulcer na zaludku! Ma totiz alergie na mleko!
Nepojede ted nekdy na slovensko, ze by jsi si ho nechala vysetrit tam?

forensica
10. pro 2009

Zuzi, je to tohle na ten sopel? http://www.docsimon.co.uk/article/baby-vac-2-er... ..Jak tak vidim tak to v UK snad prodava jen jedna stranka. Mlada se dnes rano probudila s potokem sople tak vidim ze to jednou bude potreba.

slunicko2
autor
10. pro 2009

Verco, jojo, ale tenhle vypada moderneji 🙂 Ten muj nema tak hezke oble tvary 😀 A stal o neco mene. ale je to uz pres dva roky, ze!
Ja jsem s tim spokojena. Ryme to nezabrani, ale mam pocit, ze pri odsavani je rychleji pryc. Seanovi se potom evidentne ulevi, protoze sam noc nastavi 😀 Snazim se byt ale opatrna, protoze nas vysavac je silnejsi nez doporucuji.
Drive (mozna i ted) to prodavalo tesco a mothercare!

slunicko2
autor
10. pro 2009

Verco, ja mam tuhle: http://modra.babyvac.cz
ale uz podle obrazku na krabicce je videt, ze je to uz starsi typ 🙂

simonka99
10. pro 2009

Slunicko,ano-za tyzden letime na Slovensko tak maleho si dam vysetrit tam 🙂 vcera ako zazrakom zjedol kusok maska a celkom dodrziaval aj pitny rezim a bola som celkom ''spokojna'' 🙂 ale kazdopadne na Slovensku to dam vsetko skontrolovat.Aj minuly rok-tu u GP bolo vsetko ok a na Slovensku mu zistili anemiu...takze tu nemam chut GPmu vysvetlovat moje obavy...

slunicko2
autor
10. pro 2009

Simi, budu drzet palce, at to nic neni! A hlavne, at proto najdete vysetreni! A az ho budete mit, tak bych ho tu GP omlatila o hlavu!!!