Maminky, těhulky a snažilky v Anglii a zahraničí III

slunicko2
14. lis 2008

Treti pokracovani diskuze...

Rada bych vsechny maminky, tehulky i snazilky pozadala o respektovani nazoru vsech, kteri se do teho diskuze pridaji!
Tato diskuze byla zalozena pred dvema roky jako podpora snazilek, tehulek i maminek v zahranici a melo by tomu tak zustat i nadale 🙂

Vulgarni prispevky na ucet dalsich clenu budou ignorovany. Nejsme na zakladni skole! 😉

slunicko2
autor
4. lis 2009

Tak jsem vam nasla na 14.11. super misto na srazik! A jeste se tam muzete vyjadrit k vychove deti! 😀

Calling All Parents
Have you got something to say about what it’s like to be a parent? If so, we
want to hear from YOU!

Jo Frost, formerly known as Supernanny, is making a brand new parenting
series for Channel Four.

How do you cope with the demands of being a parent? What are your greatest
struggles and fears? What advice would you give to other parents out there?
What do you find is the most enjoyable and rewarding part of it all?

We want to hear what’s on the minds of our nation’s parents.

For more information please call Sheila on: 020 7424 7619
email: sheilar@outlineproductions.co.uk

If you’d like the opportunity to be interviewed for our programme please get
in touch. We are filming all day on Saturday 14th and Sunday 15th November
in central London and participation will take no longer than 30 minutes of
your time.

verap
5. lis 2009

Ahojky, jak se mate?

U nas neni cas, uz podruhe tento tyden jsme byly v nemocnici na A&E, jednou jsem ji vecer dala umku (Cow & Gate, co mela po narozeni) a potom celou noc zvracela a mela prujem.
Dneska rano se vzbudim a ona vedle mne lezi uplne prohnuta dozadu a popada po dechu, tak jsem ji zvedla a ono jako by to co mela v zaludku chodilo nahoru a dolu v ni a ona porad lapala po dechu, tak jsme zavolali sanitku, kdyz pak prijeli, tak ji bylo lip a ten curak nam rekl, ze si mame koupit knihu, jak se starat o dite. no vzali nas do nemocnice a proklepli ji, rekla jsem doktorovi, co nam ten sanitak rekl a on neveril. akorat nam rekli, ze to se asi dusila a jak ji davat, kdyby se to znovu stalo a mame na ni dohlidnout, kdyz se naji. ale ona jedla ve 4 rano a to se stalo az v sest. u pusu ji sli uplne hodne sliny, ted uz je dobra, jsme doma.

Ja nejak vecer nemivam mliko, mam uplne prazdne prsa a ona ma jeste hlad, rekli nam, ze mame koupit Aptamil a ne hotove v krabicce, ale prasek. Jedina vec, co mne napada je odpumpovavat pres den trosku a pak ji to vecer dat jako top up, abych nemusela tu umku. Ach jo....

peppapig
5. lis 2009

Nazdarek,
Vero, to je mi moc lito, ze mala mela potize, zni to hrozne. Musela jsi byt hrozne vystrasena. Snad uz bude vse v poradku.

Tak my asi na srazik nedorazime, pac ten tyden uz mame v planu cestu do Londyna 2x a to by bylo na M asi moc. Kazdopadne Milusko dekuji za nabidku 🙂

Zuzko, koukam, ze mas stale trable se skolkou, z toho co pises je to dost nepochopitelne proc se deje co se deje. Ja bych si asi vzala volno pres lunch a koukala bych nenapadne pres dvere, jak malej papa atd. Nemas moznost zmenit skolku za jinou v okoli?

Ja jsem taky nekdy dost nabrousena, kdyz dojde M ze skolky. Konecne vsichni pochopili, ze je odplenena uz pul roku. Minule mela naopak obute boty, sponka ve vlasech ji visela na konci jednoho vlasu, oblicej olepeny od jidla i lepidla a bodicko, co miva kdyz je zima nebo vim, ze by ji nechali s holyma zadama na zemi, mela rozepnute a ven z kalhot ji viselo. Tak, krucinal, kde jsme, chapu, ze toho maji hodne, ale maji plenty of staff a my platime skoro 50liber za den. Pamatuji si, ze kdyz byla ve skupince mladsich deti driv, jedna vychovatelka byla Polka, tenkrat mivala i utreny nos a cistou pusu. Ze by jiny kraj jiny mrav hmmm?!

verap
5. lis 2009

Peppapig - skolka je docela sila, ja se byla koukat tady a taky to nevypadalo moc valne, uvidime, co jednou udelame my, premyslela jsem o childminders.

Ja nevim, kolik oni tady plati ve skolkach tem, co tam pracuji, ale takova prace se prece nedela pro penize, stejne jako midwives, v porodnici se snazily delat jen to minimum....

fairy
5. lis 2009

ahoj holky,
Veru to me uplne jde mraz po zadech to muselo byt desne. ☹ teda ta abmulance to neni ani mozne. Jetsli nema naky reflux, my jsme si s timhle uzili az az nez nam to poradne zdiagnozovali a dostali lecbu. Ale nelibi s emi ta pena u pusy to zni trosku jako naky zachvat z toho jak nedychala no kazdopadne se nenech odbyt! S tim mlickem to je skoda ze vecer nemas zkus ten aptamil ten jsme davali my taky.
Zuzko ta Vase skolka se mi fakt nelibi asi bych se zacala divat po jine to fakt nezni dobre. JA si rikam jak jsme lucky ze mame tak super ucitelky. Ellie je vzdycky cista. nacesana 😀 a fakt moc spokojena.
Jinak Simco diky za booknuti ta Pizza Expres bude snad sot prostorna.
Tak me zitra ceka posledni pracovni den no moc toho asi enudelam jelikoz dopo jsme u dr a pak jdeme na lunch do pubu 🙂 Uz se tesim ze budu trosku doma, ale nejpozdeji se mimi narodi v mem 37tt pry dal me nenechaji takze to je za chvili vubec si to furt nedovedu predstavit. A je stale breech 😒
tak hezky odpoledne

slunicko2
autor
5. lis 2009

Veru, je mi moc lito, ze mate takove trouble! Muselo to byt pro vas hrozne! Take bych se nenechala odbit! Ono se to ale snadno rika, vid? me HV rikala ohledne Cow & Gate, ze obsahuje hodne rybiho tuku a nektere deti to proste nesnesou. Sean nam taky hodne zvracel. Ale reflux to nebyl.
Drzim palecky, at se to uz neopakuje! Pouzivas Angel care podlozku?

Helco, at ti posledni den v praci rychle utece! Pane jo, za tri tydny uz budes mit deticky dve 🙂
Ja jsem tak minule premyslela o tom clip on sedatku, co jsi sem davala. Jak to budes delat v horsim pocasi? nebo kdyz mala bude hodne ospala? Promin, urcite si to tu uz psala.
Takze to zatim vypada na cisare? Vsak ono je to jedno, Helco. Hlavne ze mimco bude v poradku! A alespon si budete moci vse naplanovat, vcetne hlidani pro malou.

Peppo, jine skolky tu jsou. Ale vis jak to, nikdo ti nic nerekne, dokud tam to dite neni. Moje kamaradka, ktere syn chodi se seanem mu tuhle skolku vychvalovala. On tam chodi uz asi od 10 mesicu. A ted rika to same. A ze uz nekolikrat si stezovala!
Ted jsem se dozvedela od jedne holky tady, ze jim pry z tehle skolky uteklo vloni dite jejich znamych. Takze uz chodi jinam. No ja nevim, to by se tu snad rozneslo hodne rychle, takova vec???
Nechci Seana menit, protoze to tam zna a ma tam kamarady. Ale zase jim nechci platit za polovinu odvedene prace.
A aby mi ucitelka tvrdila, ze mu ma davat k jidlu jenom polevky nebo konzervy! A nebo chleba, ze mu ho otoustuji. To prece neni poradne jidlo!
Opatlany sel domu v utery!
jo, a jeste porad po me nechteji pliny. Coz znamena, ze rozhodne seanovi nemuzou menit plinu 4x denne, jak tvrdi!

miluska.woolley
5. lis 2009

Ahoj holky, my jsme zpatky z CR.

Vero to zni strasne, a ten chlapek je teda vazne kreten. DOufam ze bude vse v poradku.

Simi restaurace super, my mame hotel Bloomsbury, takze pro nas taky ok. Je a ja si myslela ze jsi doma sama bez deti... Mne to ceka tyden v prosinci, mam z toho hruzu a to mam jen jedno dite.!
Na srazik uz se moc tesime.

Zuzi v pondeli jsem si na tebe v praci vzpomnela, maminka toho chlapecka co nam tam tak silene place rikala ze jeho starsi braska tolik nebrecel, ale zvracel, z toho psychickyho tlaku z odlouceni a tak.
Neni mozny ze se Sean s tema ucitelkama nejak nesedl?

Jo a s prebalovanim, ja jsem posledne prebalila vsech 7 deti co tam mame a ta jedna matka mi pak rekla, ze malou prebalovat nemusim, ze ji prebaluje nez ji rano privede. no a to zrovna ta holcicka mela plenku k prasknuti.

Vendul kdyz se Mia ucila na nocnik, mela problemy s no.2? Mala uz nema vubec nehody s curanim, rekne si a dokonce i vcas, takze stihneme treba i vylezt ze supermarketu a jit pod stromek, ale no.2 se ji nejak nelibi, je z toho nesva a brecela kdyz to videla v nocniku 😕 .

slunicko2
autor
5. lis 2009

Milusko, porad pracujes v te play group?
Seanovi se pry zveda zaludek nebo zvraci jenom u hlavniho jidla. A to jenom u te varene zeleniny, masa a brambor nebo lustenin, co mu uvarim! zbytek pak sni v pohode. treba jogurt, banan a tak.
Jemu se ve skolce libi. Ani nechce domu!
Me jenom napadlo, jestli ho tam nenuti a on to do sebe cpe i kdyz nechce. treba doma taky nekdy nechce hlavni chod. ale v zivote se by se neladoval, kdyby to nechtel. K tomu bych ho proste nedonutila. Tak proc to dela tam a dobrovolne????
S tim zvracenim a psychikou to znam. Sean tohle delal na zacatku. Zacal plakat a vsechno to znelo vylitlo...

Ja jsem dneska zkusila to jejich menu.... suchary, syry, tycinky, banan, cerealie, jogurty apod. Snedl toho hrozne moc. V podstate se cely den jenom cpal. me to neprijde idealni ☹
Doufam, ze je to jenom faze.

miluska.woolley
5. lis 2009

JJ, porad jeste krotim prcky v playgroup. At si maminky odpocinou.
No moje mamka zrovna tuhle vzpominala, jak brachu vzdycky nutili ve skolce jist veci co mu nechutnaly a on jim to tam vzdycky pozvracel.
Hele mala by suchary a syry ladovala od rana do vecera. to jim podle mne chutna, ale poradny jidlo to neni. Oni nenabizi jejich stravovani?

slunicko2
autor
5. lis 2009

Milusko, ne, ja mu musim dat obed i veceri. Oni jim davaji jenom 2x snacks. ja proste nechapu, jak mi muzou rict, at mu davam chleba, ze mu ho otoustujou! To prece neni zdrava strava, kterou pry podporuji!
Zase treba chapu, ze ted ma obdobi, kdy mu moje varene jidlo tolik nechutna. Deti maji takove faze.
Ale ja treba vim, ze i kdyz mi reknou, ze to snedl vsechno, tak to asi neni pravda.. Protoze kdyz ho prijdu vyzvednout, tak vzdycky skoro zrovna dojedl. To znamena, ze mel hlavni jidlo, jogurt, rozinky. A on hned jak me vidi, tak chce jidlo!

Ja mu do skolky davam, dve velke krabicky s jidlem, dva jogurty, dva banany, dve krabicky rozinek a nejake organix treats (treba mrkvove, kukuricne). On tam od nich pak ma jeste ty dva snacks a day. To je treba studene kure a roll, crackers, syr, jablko apod.
Kdyz teda sni vsechno, jak muze mit jeste hlad? Tolik toho nikdy doma ani nesni!

Ted nevim, jestli jsem psala, ze Sean pujde na vysetreni usi a k logopedce. nedari se mu poradne vyslovovat. Hodne veci rika zkomolene. HV rikala, ze to muze byt tim, ze ma za usnim bubinkem vodu. Pry je to tu ve Skotsku caste.

fairy
5. lis 2009

ahoj holky, zdravim pri veceru. Tady to radi same rachejtle chystame se v sobotu na ohnostroj tak doufam ze Ellie si to uzije jetsli je teda po me ja ohnostroje naprosto zboznuji. Jen tak mimichodem pristi sobotu je v 5pm na temzi ten londynsky ohnostroj my jsme tam parkrat byli a je to moc pekny a zadarmo tak kdyz uz budeme v Londyne tak by treba stalo za to podivat se 🙂

Veru jetse jsem si vzpomela ze Ellie kdyz ji zacal ten reflux tak to zacalo tak ze po krmeni spala a tak nejdrive za hodinu najedou strasny rev a uz to z ni litalo. Pamatuji si ze jednu noc jsme se s mamkou stridali a drzely ji stale na rukach aby nelezela protoze jinak stale zvracela ☹ to bylo desne druhy den jsme jeli na A&E protoze muj GP rekl ze to nic neni a ze je happy baby (zrovna spala v autosedacce) a tam nam udelal pediatr ihned diagnosu a dostali jsme gaviscon a bylo okamzite po problemech. To bylo E tak 8 tydnu kdyz tohle zacalo takze sotva donoseny vek. Moc preju at se Vam to brzy upravi.

Zuzko me prijede mamka koncem listopadu a zustane tady nejmene na 2 mesice tak uz se moc tesim no a ona taky E uz nevidela od cervence a to jeste nechodila tak to bude pro ne super a pro me velka pomoc.
Prosim te co jinak za jidlo davaji v te skolce? Vari tam cerstve nebo jim tam vozi neco? To fakt nezni dobre aby byl cely den na snack chudak Sean. S tim iunim budbinkem to je zajimave ale slysela jsem o tom tak moc preju at to dobre dopadne.

Jo jeste k tomu sedatku, nakonec jsme se rozhodli koupit ten P&T Dash vcera nam ho dovezli 🙂 E nebyla moc spokojena v tom sedatku kdyz jsme to zkouseli v obchode tak jsme sli do noveho kocaru snad ho uzijeme.

Milusko to ej super ze takhle vypomahas, Lotynka je sikulka takhle jste odpleneni! U nas to jde z kopce na nocnik vetsinou jenom kadi nevim co se stalo sedne si rekne ciiii a nic a ve skolce vubec nechodi na nocnik a to tam treba chodila 4x za den sedne si ale nic neudela tak nevim co s ni.
Tak krasny vecer.

slunicko2
autor
5. lis 2009

Helco, to budes mit moc fajn s mamkou! Urcite se tesi! A bude skvele, ze ti pomuze.
jej, musim se podivat na net, jak ten Dash vypada. Ja jsem videla jenom ten Simci poradne.
Ja myslim, ze ho urcite uzijete. Vsak Seanovi jsou dva a sem tam ho musim do golfek jeste dat! A taky to budes mit nekdy snazsi pri cestovani dopravou. Ze ji budes mit v bezpeci.

Ve skolce vubec nevari. Oni jim davaji jenom takove finger food ke svacine. A pak jeste dostanou krabicku mleka. K tem snacks jim davaji ovoce, zeleninu a tak. To mi prijde takove zdrave.
Ja fakt nevim, snad se to vysvetli nebo ho to prejde.

Holky, u nas nocnikovani vubec nic :( Necham ho behat nahateho a on kdyz vi, ze bude curat nebo kadit, tak rve ze chce plinu. Ma hysterak, kdyz ho dam na nocnik nebo zachod. Snazim se to odlehcit. Dokonce na nocniku sedim i ja, to se smeje. Ale proste porad nic :(

simona.w
Autor odpověď smazal
Zobraz
simona.w
Autor odpověď smazal
Zobraz
slunicko2
autor
5. lis 2009

Simco, video moc pekne! V opravdy hrozne vyrostla a jak je vlasata! 🙂 Je super, jak si spolu hrajou!
To u nas vekovy rozdil u sourozencu bude min. 3 roky. Uz jsem to zase dostala. A dalsi ovu tu Daz nebude!
V je ti hodne podobna, vid?

HV byla fakt super. Rikala, ze bych mela mit do tri tydnu appointment.

januzza80
6. lis 2009

Ahojky maminky,tak jsem zase po nejake dobe tady.

Simco,video je super a deti mas moc pekne. 😉

Helco,tak si uzij maminku to budes mit fajn,ja tu budu mit rodice na Vanoce a v lete brachu se svagrovou,taky cekaji miminko a malej se ma narodit kolem 15.unora,tak tu bude veselo.

Ja mam prvni ultrazvuk naplanovanej 14.12. tak doufam,ze vsechno bude ok a miminko zdrave.Budu informovat

forensica
6. lis 2009

Heli, ja myslim ze ohledne toho uspavani je to otazka toho se rozhodnout a zustat u toho. Tudiz proste nezdvihat, jelikoz ona te pak bude o to zdvihani prosit a dozadovat se. Ja musim priznat ze K uz usina uplne v pohode. Uz dva dny u toho neplakala vubec, proste ji tam polozim, ona se posadi, postavi ale nakonec stejne odpadne. Pred tim plakala jen minimalne a spis se vzteka nez nic jineho. Ale kdyz se v noci vzbudi tak ji davam prso, kdyz nejde utisit do chvilky (to uz poznam podle place). U nas to zacalo bajecne fungovat po tom co jsme zacali tak uspavat prez den (bez prsu). A to zvladnes, jelikoz ji proste utahas totalne a pak proste odpadne ( i kdyz mozna s chvilkou place). Urcite to zkus, je to parada.

Januz, no uz se moc tesime na zpravy a fotecku ze sona 😉

Zuzi, to je fakt divny s tim zvracenim. Mozna fakt dela blbiny pred ostatnima.

Verko, no to je fakt strasidelne. Porad spava s vami v posteli? Ten zachranar byl ale fakt blbec, to je hnusny. Moc doufam ze to bylo jen jednou. Ohledne toho mlika ja nevim. Ja vzdycky kdyz kojila K casteji jeden den tak se sice zdalo ze na konci dne tam moc mlika nebylo ale druhy den zase totalni dojnice. Taky mi pomaha hodne odpocivat na mnozstvi mleka.

forensica
6. lis 2009

Je pardon, nevim proc jsem Editu nazvala Helcou..omluva 😅

fairy
7. lis 2009

Dobry rano holky,
tak dneska jsem toho nenaspala pro zmenu ja. Od 2.30 jsme nemohla spat ☹ a to Ellie a Col oddychovali jak o zavod, to je jak naschval. Ais je to tim jak se mi vse honi hlavou. Vcera jsem mela desny den. Posledni den v praci no ale rano kontrola u dr a testy se dopst zvedly takze jsem ve 2 musela supajdit do enmocncine na monitorovani plus na specialni leky a jeste mi dali injekci stereoidu na plice pro baby. No cekala jsem tam desne dlouho na ty leky ze mi mezitim zavreli skolku. Chudka Ellie jeste ze tam am takove hodne ucitelky jedna si ji vzala dom ( to bylo fakt jedine reseni)No vyzvedla jsem ji po 6 E spokojena vubec se nebranila ani za mnou nechtela jit tak jsem byla rada ze to vse tak bere. No ja byla uplne znicena a spat nic ach jo.
Dneska rano musim zase do nemocnicce na dlasi injekci ejste ze je sobota a col je doma.

Zuzko to je teda zvlastni ze jim nedavaji zadne poradne jidlo ikdyz je tam dite cely den? To jsem jetse neslysela. Jak casto ho tam davas? No ja vim je to tezsky je tam zvykly ma kamarady ale mozna se jen zkus podivat co je kolem za jine skolky. Doma ti nezvraci vid?

Edit co vy spani? Uz je to lepsi?
Tak hezky vikend 🙂

fairy
7. lis 2009

Jo Simco Vaneska je teda vazne cela maminka 😉

slunicko2
autor
8. lis 2009

Helco, patek jsi opravdu nemela moc hezky den! Drzim palce, at ti to vsechno dobre dopadne a muzete si pak oddychnout a mimco si jen a jen uzivat 😵 Snad ty leky zaberou jeste aspon na dva tydny, vid?
S tou skolkou jsi musela byt docela ve stresu! To je asi moje nejvetsi mura, ze to nekdy nestihnu.
Tady ta jeho skolka Seanovi poskytuje jen dve svaciny denne. Ja mu musim davat ostatni jidlo s sebou, a pak take plinky.

Ja nevim, jsem v posledni dobe z toho vseho malinko otravena. V praci nic moc, Daz vecne v cudu, skolka nedela veci poradne. Tak si rikam, jestli nemam negativni pohled na vec jenom ja! ☹

A Seanovi se ted nekolikrat opupinkovala pusa po jogurtu... chjo

slunicko2
autor
8. lis 2009

Jej, zapomela jsem napsat, ze nam vcera domu necekane dorazil Daz. Musi neco opravit. Ale uz jsou zase v trapu.
Ja jsem akorat byla se Seanem v morskem svete, kdyz volal, ze je na ceste domu. Sean byl strasne stastny, ze ho vidi. Skakal po nem jako silenec a porad tu vykrikoval a pobihal kolem 😵

simona.w
Autor odpověď smazal
Zobraz
lucia1986
10. lis 2009

ahoojte baby ..je tu niekto zo severu londyna...totenham hale...seven sisters a tak okolie...mam 4 mesacnu dcerku🙂) ip pls

janauk
10. lis 2009

Ahojky,
tak ja Helce tipuju holcicku. Mas nejake preference?
Jinak bohuzel se v sobotu do Londyna nedostaneme. Ian musi byt pracovne tady a ja si popletla datumy. Jedna moje dobra kamaradka ma tuto sobotu promoci a prijede ji rodina z Italie a tesi se na Alfiho. Ja myslela ze to maji az pristi tyden, tak proto jsem kyvla na srazik 😒 Moc me to mrzi, no Zuzka to na FB vystihla perfektne, mam ted oficialne nappy brain. Tak snad nam to vyjde priste.

miluska.woolley
10. lis 2009

AHojky holky, my teda v sobotu dorazime!! Uz se na vsechny mooooooc tesime.

Jani, treba zvladneme srazik nekdy na jare u te Edity 😉 .

SImi, mne taky prijde ze ti je V. podobna a O. zase Ch. U nas je Lotta cely tatinek, tak treba no.2 bude po mamince.

simona.w
Autor odpověď smazal
Zobraz
forensica
10. lis 2009

AHojky,

no tak ja tipuju Helci taky kluka..😉 Co si tipujes ty Heli?

Na sraz urco dorazime i kdyz mala je dost zarymovana. Ale myslim ze se to upravuje, snad. Ale dojdeme jen my devcata, Bjorn musi v sobotu pracovat. Simi, takze byla to Zizi na Nothing Hill kolem 1pm v sobotu? Jestli si to dobre pamatuju 😅 Jo snad bude S v poradku 😉

U nas dobry. Mamka vcera odjela, skoro jsem to oplakala, bylo to pekne tu mit spolecnost nekoho dospeleho. Jsem moc stasna ze mi pomohla s tim uspavanim, to uz neni vubec zadny problem. Ja ted pomalu pracuji na te diplomce. Chci to do vanoc dodelat at to mam z krku. Mlada leze jak das, dnes vylezla cele schodiste za kocourem a chodi za dve ruce (akorat furt na spickach).

forensica
10. lis 2009

Chtela jsem napsat ze snad O bude v poradku, ja fakt asi uz blbnu, pardon 😅

petruska7
11. lis 2009

Ahoj holky,
Kontrolni dotaz - uz vam nabidli ockovani proti praseci chripce?
Mne prisla pozvanka minuly tyden a i po dlouhem zkoumani na netu jsem se stale jeste nerozhodla.
Normalne jsem zdrava az na nejake rymy, poradnou tydenni chcripku jsem snad ani nikdy jeste nemela, akorat pred dvema lety o vanocich snad nejkou silnejsi virozu s kaslem... tak nevim...
Resi nekdo podobne dilema?
Diky