Maminky, těhulky a snažilky v Anglii a zahraničí III

slunicko2
14. lis 2008

Treti pokracovani diskuze...

Rada bych vsechny maminky, tehulky i snazilky pozadala o respektovani nazoru vsech, kteri se do teho diskuze pridaji!
Tato diskuze byla zalozena pred dvema roky jako podpora snazilek, tehulek i maminek v zahranici a melo by tomu tak zustat i nadale 🙂

Vulgarni prispevky na ucet dalsich clenu budou ignorovany. Nejsme na zakladni skole! 😉

forensica
4. zář 2009

Edito, ja ji jeste nedostala ale cekam to kazdou chvili. Chut na sex uz se vratila a tak predpokladam ze mi telo zacalo fungovat.
Milusko, no je to holt pruser ze nikdo nemuze pomoct. Ber tak ze aspon nebudete nikomu nic dluzni no 😉

Ja dnes vyrazila na ten Winton train. Uplna traga, bylo tam docela dost lidi, videt byla akorat ta para 😅 . Meli to nejak blbe zorganizovane, ze se k tomu vlaku nikdo nedostal, nikde zadna cedule ze se to deje, proste docela skoda. Jsem zvedava co na to povi Kata.

Zitra jedeme koupit novou autosedacku. Tu co mame vybranou nam asi nevleze do auta tak musime zjistit co jeste maji a hlavne at nam to tam zrovna namojtuji. To mi pripomnelo, mela bych to auto trosku uklidit 😅

editahlb
4. zář 2009

Verco ja ten vlacek videla dneska ve zpravach (a bylo tam fakt narvano, to mas pravdu). Vy uz kupujete novou autosedacku? Propanakrale to je nak brzo, ne? Abych teda uz taky neco obhlidla..

Milusko ja uz v sobe mam jablecny dortik s piskotama a se slehackou, musli tycinku, tatranku a ted se jeste doplnuju cokoldovou tycinkou KOKO, trochu to pomaha tak jdu vygruntovat k Eire do pokojiku. Za posledni fortnight jsm jenom prala a pradlo hazela k ni na postel, tak si dovete predstavit, jak to tam vypada. 😅

forensica
4. zář 2009

Edito, no mala ma uz neco kolem 10Kg a hlava ji uz malinko precuhuje. Navic ji to v te male uz nebavi jelikoz chce sedet a v te pidi je jaksi podsekla tak to neni ono. Takze nam nic jineho nezbyva 😅 Ja dnes mela kus dortu se zmrzkou, asi je tu nejaky sladky bacil co 😝

forensica
5. zář 2009

Ahojky, tak jsme nakoupili. Jeli jsme do Milton Keynes, oni tam maji obchod specializovany na sedacky. Bylo to super, rychlovka, vedeli jsme co jsme chteli a jelikoz se nam do auta vlezla tak jsme ji hned koupili. Mala pak v ni spala celou cestu domu (1.5hodky) tak ji byla asi pohodlna 🙂 Hlava ji nepadala, i kdyz to bylo jen tak tak, ma 3 polohy. No proste jsme strasne spokojeni. Je to tato http://www.incarsafetycentre.co.uk/shop/special...

verap
6. zář 2009

Ahojky,

Vubec nic nestiham, vetsinu dne stravim s malou prilepenou na prsou, stihnu se akorat tak osprchovat a najist.... Zacatek je fakt docela narocnej, mala spi nejdele tak dve hodky v kuse, sem tam kojim i kazdou pulhodky.

editahlb
6. zář 2009

Ale je to miloucke, ne Veru? 🙂 Tak vydrz, aspon ti krasne pribere a ty intervaly mezi kojenim se casem prodlouzi. Dve hodky spanku je myslim na zacatek o.k., musi si taky chudinka zvyknout jak to tady na tom svete chodi, do ted byla v krasnem hnizdecku a ted se musi prizpusobit.

Verco autosedacka vypada namakane, je dobre ze se da cela otocit aby pak mala sedela ve smeru jizdy. Od kdy je to oficialne povoleno?

Milusko (a ostatni) pisla bys mi prosim do IP svuj kontakt na scype? Konecne jsem se domohla k tomu si to nainstalovat 🙂

forensica
6. zář 2009

Verko, no narocne to je, ale jak rika Edita, jak ti pekne pribere tak se to vse prodlouzi a noce budou taky fajn. 😉

Edito, no nevim odkdy je to povolene ale ja ji proti smeru jizdy budu drzet co to nejdele pujde kdyz je to 5x bezpecnejsi nez po smeru. Takze si myslim ze tu moznost po smeru nikdy nevyuzijeme 😉 My tu sedacku koupili jelikoz byla Best in Test ve skandinavii nekolikrat za poslednich par let. Ve svedsku je po smeru myslim povolene od 4 let. Tady na to s prominutim dlabou, mrkni na http://rearfacing.co.uk/ a hlavne na ty videa 😕

baradino
7. zář 2009

halooo ahoj holky to vy jste vsechny v anglii?a kdepak..je nejaka z cardiff ja tez mam dceru a hledam nejake kamarady pro ni ....tak jak budete chtit to piste pa

kaata
7. zář 2009

Ahojky po vikendu. Verco, ta sedacka vypada moc dobre a pohodlne. nam taky hodne doporucovali vydrzet proti smeru jizdy co nejdele - Nico zustal ve vajicku Maxi Cosi Cabrio do jeho 15 mesicu, pak uz mu zacala byt mala a taky ho to teda proti smeru uz nebavilo. Taky nam tehdy rikali, ze ve Svedsku podle zakona musi byt deti proti smeru do myslim r nebo 4 let.

My jsme na Winton Train taky dorazili!!! Bylo tam teda hodne lidi, to je fakt a mohli to mit lip zorganizovane. Poradili nam jit na viewing gallery takze jsme videli vlak prijizdet, ja to uplne obulela a Nico byl nadseny. Pak jsme sli na vedlejsi platform a odtud jsme cely vlak prohlidli - Nikyska fascinovala para a jak troubil kdyz pak odjizdel. Jen me mrzi, ze jsem nevidela Wintona nebo nemela moznost pocitit trochu tu atmosferu - novinaru tam teda byla hora! Ale i tak to melo takovy zvlastni nadech videt tam tolik starickych lidi, pro ne to musel byt zvlastni, mozna i smiseny zazitek.

My jsme vcera vyrazili na Kingston Carnival (takovy mini Notting Hill 😀 ). Muzika, masky, more dobryho jidla, Nico se vozil nekolikrat na kolotoci, tak padl pak do postele jako za vlast!

Za posledni dny uplne vidime skok v jeho reci, kazdy den dela velike pokroky, je to neuveritelne! Uz zacal na me mluvit cescky a na Mika recky, coz me docela i predstavuje! No kez by mu to vydrzelo, uvidime.

Helco, doufam, ze jste si to hezky uzili s tatinkem a Milusko vam preju jeste nejakou energii do dokonceni domecku a stehovani! My odjizdime pozitri na ten Kypr, tak se tesim, ze se ohrejeme a Nico se vycaka jeste v mori.

Mejte se tu mezitim hezky xxx

janauk
7. zář 2009

Ahoj holky,
vsechny Vas moc zdravim. Dnes mam prvni den materske tak uzivam 😉 Zasla jsem do Born, nakoupila jsem nursing bras, a ruzne druhy plenek na vyzkouseni...ted studuju navod na skladani a jde mi z toho hlava kolem 😉 Byla jsem docela prekvapena ze tady nemaji moc velkej vyber tech real nappies, to v Praze byl tak 3krat vetsi. No zkusim se mrknout na netu nebo pak dokoupim o vanocich v CR.
Je to zvlastni byt najednou doma, tak dlouho jsem se na to tesila a ted...nejak se nemuzu uklidnit a dostat do pomalejsiho tempa, tak doufam ze to brzo prijde. Jinak v praci se se mnou moc hezky rozloucili, nakoupili plno darku 🙂
Verko, ja si to vubec nedokazu predstavit jak to bude s prckem, tahle doba cekani je asi nejhorsi co?Drzim na vse palce.Jak se jinak citis po fyzicke strance? Sazo jak se mas a citis ty?
Kato, moc hezla profile fotecka. Uzijte si Kypr, Ja bych jela hned.
Milusko, presne tak jak rikas, v nouzi poznas pritele 😒 no ale to ti ted moc nepomuze. Skoda ze nejste bliz, my bychom nastoupily jako uklizeci ceta, ja bych aspon posunula mimi do spravne polohy 😀

saza007
7. zář 2009

Jani - u mna zatial ziadna zmena, cez den je to v pohode, v noci fucim ako velryba na suchu... termin mam v stredu, zajtra idem k midwife, som zvedava, co povie. (urcite povie, ze si este chvilu pockam 🙄 )
Pijem raspberry leaf tea, ladujem sa pineapple, chodim co ma moje swollen feet unesu 😀
Dnes som varila, prala, zehlila, odmrazovala chladnicku... trying to keep busy.. 😀

Verka - neboj, za chvilu sa ti bude zdat, ze vsetko ide lahsie - kojenie, spanie.. dufam, ze sa mate fajn!

forensica
7. zář 2009

Kaato, no vidis tak nam nic takoveho neporadili. My byly na te galery ale z tama nic videt nebylo tak nevim jestli je tam jeste nejaka bocni. K vlaku nas taky nepustili. Jen jsme videly paru jak prijizdel a smitec. No skoda. Ale mas pravdu, bylo to zvlastni kolik starych lidi bylo kolem. Dost lidi se ptalo coze se to deje, bylo divne ze to nikde neoznacili ani na cedulich nic o tom vlaku nebylo. Ale jak rikas, taky jsme byly trochu namekko.
Je zajimave jak ty deti dloho nic a pak najednou jeden den zacnou delat uplny neuveritelny pokrok co. Super ze N tak povida 😵

Holky tehulky, tak sup sup at uz tu mame dalisiho mimise a Seraphinka ma partaka 😉 Sazo, me malou vyhnaly zkousky skakani na balonu 😉

Tak dnes byla ta 8month prohlidka. Jen mi ji zvazili, zhodnotili ze je 'big' mineno asi tlusta a to proto ze se sekli ve vypoctu tydnu a zapsali ji jako 7 mesicni 😕 Opravdu, moc toho na praci nemaji a i to malo zblbnou. 🙄 Meridlo nemeli aby to porovnali jestli je i dlouha, tak musim jeste dorazit ve stredu k GP tam mi ji zmeri. Pak uz jen par otazek co a jak dela a nedela a to bylo vse. No aspon vime ze jaks taks drzi krok s tabulkama. Ale meli tam krasne hracky tak si mala aspon pohrala.

janauk
8. zář 2009

Veroniko, takze ta 8mi mesicni prohlidka zni jako ztrata casu ☹ Je to o tom na koho natrefis, Simca si tu jeji chvalila, ne? No hlavne ze je mala v poradku.
Sazo, at ti vse dobre dopadne u midwife. Ja jdu odpoledne take. A take hnizdim-peru, pisu seznam na velkej nakup abych mohla uvarit do zasoby a neco zmrazit, musim uz konecne zabalit tu tasku do porodnice. Ian dnes odjel az do patku nekam na sever do Londyna, konecne dostal par dni prace, to by bylo jako na potvoru, kdyby se prcek zacal drat na svet!

forensica
8. zář 2009

No ja ti nevim. Asi by nasli kdyby se nevyvijela jak ma, ale pro vzdelane lidi co si vetsinu pokroku co ma dite udelat a co je zajima jak roste to asi vyznam moc nemelo. Ale co uz, dostali jsme zadara kartacek a pastu tak dobry neco 😀

saza007
8. zář 2009

Tak u midwife som sa dozvedela asi tolko, ze baby je uz engaged 1/5, co je dost nizko a vraj podla odhadu ma okolo 3.4-3.5kg 😅 Spravila mi appointment na next week, takze asi neocakava, ze dovtedy porodim 😅
Oh a zevraj je to urcite chlapec, vraj ak to bude dievca, tak - citujem - 'I will eat my hat'
😕 😀

Verco - tak aspon kvoli tej zubnej kefke sa to oplatilo 😀 Mala je krasna na tej foto co mas v pase 😵 😵

saza007
8. zář 2009

ozaj Verca, ty si rodila pred terminom, alebo si prenasala? Uz si nepamatam 😒 🙂

janauk
8. zář 2009

Veroniko, tak aspon se Vam ta cesta vyplatila 😉
Sazo, ja jdu k midwife za dve hodky, tak uvidime. Teda ta tvoje je vedma? To bych rada vedela jak to ze si je tak jista ze je to kluk. A rada ji poslu nejakej klobouk jesti to bude holka 😉 Ty mas nejake preference? Nebo pocity zda to bude holka/kluk?
Ja myslim ze Verka par dni prenasela.

saza007
8. zář 2009

jani - preferencie nemame vobec, v nasom okoli sa robia same girls, tak si myslime, ze to bude chlapec. Inak pocity ziadne 😅 Ale je nam uplne jedno, co to je, hlavne, nech uz je po porode a nech je vsetko ok 🙂
good luck u midwife, urcite napis, ako si dopadla.

verap
8. zář 2009

Ahojky,

Jsem tu na rychlo, mala konecne usnula, byly jsme venku, prisla jsem se domu najist, nez zase vyjedeme. Vcera spala krasne po kazdem piti aspon dve hodky, byla tu midwife, zvazila ji, mame 4 kg a vse v poradku. Ona mi rekla, ze jeji goal v tomhle stadiu bylo se kazdy den osprchovat, oblect a zajit aspon na pul hodky ven, tak tohle zatim zvladame.

Sazo - ja taky byla engaged 1/5 a rikali next week.... jojo a nakonec jsem skoncila se sweepem. Koukam, ze mas termin uz zitra!

Jani - dej pak vedet, co u midwife.

Ja prenasela 5 dni. Jinak v nemocnici se rodily same holky, kdyz jsem tam byla, tak vam tipnu na zari kluky 🙂

janauk
8. zář 2009

Ahoj holky,
hlasim ze u midwife vse v poradku. Jsem porad 3/5 engaged takze porod jeste nehrozi coz me zatim vyhovuje. Jinak me moje midwife rekla ze 1/5 skoro nerikaji, ze to uz jsi skoro v labour tak nevim, asi je to zase hodne individualni ale mozna ze je Sazo brouk uz na ceste ale zase Verka rikala ze ji to jeste par dni trvalo 😒
Verko, well done. Ja si ty prvni tydny ve trech nedovedu vubec predstavit. Takze kojeni uz o.k?

saza007
8. zář 2009

jani tak to je super, ze vsetko ok. Potesila si ma, ze 1/5 skoro labour 😅 😀 Teda este zajtra doobeda by som rada stihla breastfeeding workshop, co organizuje nasa nemocnica, ale potom nech sa to uz kludne rozbehne 😀

pidmco
9. zář 2009

Hojte ženy, omlouvám se, že sem takhle spadám, ale náhodou někdo z Kanady tu není? Např. Toronto 😅 😉

verap
9. zář 2009

pidmco - z Kanady tu myslim nikdo neni.

Jani - kojeni uz v pohode, porad nam to dlouho trva a mala ji hodne, ale uz se aspon umi prisat a da ti vedet, kdyz nic netece 🙂 Uzivej materske, dokud to neprijde, ja uklizela, varila a hodne chodila.

Sazo - jaky byl ten workshop dneska?

saza007
9. zář 2009

Verka - super, ze kojenie uz ide lepsie, ste sikulky! Mas muzika este doma alebo uz je naspat v praci?

Workshop bol fajn, bola som rada, ze som sa tam vybrala. Sice 4 hodiny sediet na zadku nebolo nic moc, ale tie informacie zato stali. Snad to potom pojde.

verap
9. zář 2009

Sazo - manzel byl doma jen ten prvni tyden, ted je zpatky v praci. 4 hodiny o breastfeeding????

janauk
10. zář 2009

Sazo, 4 hodiny workshop o breastfeeding? Blimey, co Vas tam vse ucili. To si teda prijdu pekne nepripravena!!!
Venku je dnes nadherne, tak se jdu presunout na zahradu a jdu se slunit. Zacinam si tu materskou pomalu ale jiste uzivat 🙂 Odpoledne me ceka masaz. Mejte se paradne.

verap
10. zář 2009

Sazo, super plany na dnes, tak si to koukej uzit.

Jeste perlicka - rano mi volal GP, ze muj urine sample, ktery mi brali v porodnici - pred dvema tydny!- ukazal urinary track infection, tak si mam prijt pro antibiotika.

janauk
10. zář 2009

Verko, tak to je teda vrchol! Trvalo jim to dva tydny!!! Jak se citis? Myslis ze mas jeste infekci? Pujdes si pro ty leky? Mej se s malou krasne!!!

forensica
10. zář 2009

Verko, no to se mi stalo jeste v tehotestvi..prvni vzorek poslali a byl spatne oznaceny a tak jsem tam musela za par dni znova a taky meli vysledek asi az za nejakych 15 dni. Umelci 🙄
U nas pohoda, mala rvala vcera v IKEI,a si ji uz z nabytku lezla hlava kolem. Ale pak byla zlata. Koupila jsem ramy, nechame vyvolat par fotek a dame na stenu. Jsme tu uz 3 roky a jeste nemam ani jeden obraz 😅 Ostuda co. Nic, jdu vytrit, kocouri tu zas natahali.

Tehulky, tak se cinte a odpocivejte 😉

verap
10. zář 2009

Ahojky,

Verco - jsou stejne spolehlivy, jako momentalne posta, co 😉

Pro ty leky jsem si byla, mne po porodu bolelo pri curani, ale ja myslela, ze je to porodem. I v noci mi byvalo divne. Tak se snad konecne tedkom spravim.

Mala mi tu spi, tak mam chvilku klidecek.

Jani - s temi super plany na dnes jsem myslela tebe a ne Sazu, doufam, ze si uzivas masaz, taky bych si dala rict.