Maminky, těhulky a snažilky v Anglii a zahraničí III

slunicko2
14. lis 2008

Treti pokracovani diskuze...

Rada bych vsechny maminky, tehulky i snazilky pozadala o respektovani nazoru vsech, kteri se do teho diskuze pridaji!
Tato diskuze byla zalozena pred dvema roky jako podpora snazilek, tehulek i maminek v zahranici a melo by tomu tak zustat i nadale 🙂

Vulgarni prispevky na ucet dalsich clenu budou ignorovany. Nejsme na zakladni skole! 😉

simona.w
Autor odpověď smazal
Zobraz
slunicko2
autor
22. črc 2010

Simco, Sean by hlavne na V musel zarlit! On snedl uplne vsechno u Edi, protoze nechtel, aby to mela mala Eira. Uz mu teda nedoslo, ze eira ma vlastni porci 🙂 Ale snad se to lepsi. Dnes vecer tu sedel a cucal jahody. Pak si i kousl dvakrat.
Sean to v kine vydrzel, i MJ. Jen ke konci uz chodil mezi ulickou. Ale to bylo asi poslednich deset minut. Reklama pred filmem totiz bezela 30 minut! Coz je hrozne dlouho. Ale sal byl poloprazdny, protoze to bylo 2D.

catkaz
23. črc 2010

Ahoj vsem pri patku odpoledne.
Doufam, ze o vikendu nebude prset...

@slunicko2 Zuzko, k cukrovce sklony z rodiny nemam, ale sla jsem na ten test u myho gynekologa v Praze, protoze to dela standardne - tak pro klid duse. Hodne tehotnych holek v mym okoli ji ma/melo.
@simona.w Simco, tak to nas u Edity bude jak psu 🙂

Evi, drz se. Je super, ze mimco je v poradku a hlavickou dole.

Ja mam dneska hrozne zravou. Jim fakt jak za dva. Doufam, ze me to brzo prejde 😕
Tak pekny vikend vsem.

miluska.woolley
23. črc 2010

Edito to je od kolegu moc hezky, s tou rozluckou. Jak to s vami vypada v patek 13. srpna, dorazili bychom...

Verco, ty brdo, tak jste nas predbehly, Lotta se za pomoci moji mamky vypracovala na 12,5 kg. Gratuluju k vysledkum ve skole, jak probiha v jukej graduace?? s tou penezenkou to je naprd.

Simi ten clanek je fakt hustej

Holky hezky si uzijte srazik... ja musim, Annabel pry zadny konik nezajima, chce se nosit...

forensica
24. črc 2010

Ahojky, dneska bylo krasne, tak akorat. 🙂
Milusko no ona je K tak celkove dosti robustni 😅
Simco no ten clanek byl fakt prazvlastni, cloveku se tezko veri ze by mela socialka takovou desnou pravomoc 😕

@catkaz - Kaci jen se najez, zase to za par tydnu vykojis a nastradanou energii budes potrebovat na to noseni jak to ma ted Miluska 😀

Edito v jake dedine u Prahy bydlite? Ja jen tak znanim typy, zase probirame stehovani a tak nejak se rozhodlo ze UK nam uz opravdu tak nejak nesedi. Tak se propira Svedsko vs CR. Ach jo, jestli to nasi rodicove nemeli nehci, zadna volba nebyla tak byli spokojeni v cem co meli. 😅

editahlb
25. črc 2010

Verco Nabdin! Pristehujte se k nam do vesnice!!!!!!! 🙂 😵 To by bylo super.., ale moc tomu, ze se prestehujete neverim...pardon, je to skoda! ☹

holky diky moc za navstevu, bylo to super, jsem rada ze jsem vas tolik stihla videt ( a poznat) pred odjezdem.

Milusko dneska jsme koupili letenky a letime 8.8., takze 13.8. nam vyhovuje, uz se na vas taky moc tesime! Snad nam vyjde pekne pocasi, Simca rikala, ze pry se ted v CR ochlazuje, tak snad se zase brzo otepli 😅

Zuzi prave jsem docetla recenzi na Toy story 3 a byla tak dobra( plus tvuj komentar tady) ze asi taky vyrazime! Diky za tip a gratulace k uspechum se Seankem, posilame mu s Eirou pusu!

Verco pekna fotecka ze zoo, moc vam to tam obema slusi! Jak se citis? Taky gratuluju k dobrym vysledkum ve skole a tesim se na fotky z promoce! Vasi budou pysni! 🙂

Jani Eira dneska rano snedla jednu cokoladu co ma od Alfieho a byla pak v super dobre nalade, asi je schovam na spatne dny, aby ji to pak treba zvedlo spirit 🙂

slunicko2
autor
25. črc 2010

Edo, divala jsem se na netu, ze u vas ted prodavaji nejaky pidi domecek v Nabdine 🙂
Prejeme hodne stesti s presunem do cr!

forensica
26. črc 2010

Edito no mas pravdu my uz se 'stehujem' nekolik let co 😅 Ale tak nejak jsme dospeli k zaveru ze prece jen by asi kvalita zivota byla trosku jina nez tady. Navic se dvema detma uz by clovek vypomoc rodiny obcas privital predpokladam. Ted se jen rozhodnout jestli CR ci SVE. No abych pravdu rekla me se desne libi svedske baraky ale logicky CR by bylo pro me jaksi lepsi ze.

verde198
26. črc 2010

Ahojte,

Verco, drzim palce pri rozhodovani ohledne stehovani. Verim, ze to nebude jednoduche.

Tak se konecne ochladilo a ma to vydrzet cely tyden 😉

Mne vcera hodne tvrdlo bricho, vzdycky kdyz jsem vstala z gauce a pak celou dobu co jsem chvilku stala ☹ Az me bolela deloha, no nastesti dneska je to lepsi a mala se vesele mrska.
Zitra mi zacina predporodni kurz na Bulovce, doufam, ze tam nekde vydrzim 2h sedet.

catkaz
26. črc 2010

Ahoj ahoj,

@forensica teda Verco, to jsou veci... Jak by se manzelovi v CR zilo? My jsme prave tady, protoze Mike v CR nebyl stastny ☹
Domluvis se svedsky? Jaka je ve Svedsku pece o deti?A skoly? mam dojem, ze je to tam vsechno dobry, ne?

@editahlb Edito, jeste jednou diky za pohosteni. Mne se u vas moc libilo. Skoda, ze se stehujete do CR, ale rozumim tomu, samozrejme 🙂 Vcera jsem prolezla cely nase Sainsbury's a nemohla tu smes Marigold najit...

@verde198 Evi, dobre, ze je chladnejc a mala at pekne zustava v brisku..Drz se.

My jsme se rozhodli zkusit hypnobirth a tenhle tyden zaciname kurz s lektorkou. Jsem na to moc zvedava.
Jo, a porodnice nevysla. Volala jsem tam v patek a v mym terminu maj narvano a neberou nikoho mimo catchment area. Ale uz jsem se smirila s Bath. Zas tak spatny to tam nebylo.

Dneska jsem byla u midwife. Brali mi krev kvuli zelezu a protilatkam. Tak snad bude vse ok.

Tak pekne odpoledne.

verde198
26. črc 2010

Holky - zkusene tehule, dotaz - posledni 2 dny se mala na par vterin jakoby trese, je to normalni?

verde198
26. črc 2010

Holky - zkusene tehule, dotaz - posledni 2 dny se mala na par vterin jakoby trese, je to normalni?

Kato, tak snad i v Bath bude porod dobry. Uz jste pokrocili se jmenama? 😉

verde198
26. črc 2010

upps, tak mi to tam skocilo dvakrat 😕

forensica
26. črc 2010

Jo holky ja to vidim minimalne na rok dopredu s nejakym stehovanim. Rozhodne ne dokud neporodim, to by byl moc velky stres.
Evi, no ty si taky prozivas veci chudaku. Pekne v klidku a pomaloucku polehoucku. Nejdulezitejsi je mimis uvnitr, na nic jinem ted uz nezalezi 😉
Kaci, no svedsky uz jsem trochu zapomnela ale neni to tezke tak se rychle naucim. Navic se dvema detmi bych stejne jen tak do prace nesla (no nejhorsi je ze nemam zadnou mistni kvalifikaci takze pro me by to bylo vse od zacatku - proto to dilema). Jinak je to tam krasny a pece taky dobra a o to jde.B mluvit trochu cesky umi a navic v jeho oboru se v praci mluvi jen anglicky a nestastny by myslim nebyl. Ja si zase nejsem jista jesli bych si znova zvykla na tu ceskou naturu. Nam jde nejvic o to ze tam ci tam by jsme meli dum a zahradu jakou si predstavujeme, tady nikdy takovy standard nebudeme mit a kdyz jo tak obrovskou hypoteku na dosmrti. Je to tezke, zatim poradne nevim.
Do hypnobirth jdi, me se to libilo ( i kdyz ja delala US odnoz samostudiem) a nemuzu si to vynachvalit. Jak bude cas tak na to najizdim znova. Skoda s tou porodnici, bohuzel jsem to myslim zminovala ze na nektere se musi dost rychle. Urcite to bude v Bath dobre!
Edito, citim se dobre, obcas nevolnost ale nic drastickeho. Prekvapilo me jak mi vykouklo bricho, to za K jsem byla jeste furt placata. Jak se mas ty? Uz jsi v pulce!! To je neco jak nam to utika co!!

slunicko2
autor
26. črc 2010

Evi, jak to myslis s tim tresenim? Ja jsem nic takoveho nemela. Jen pohyby a castou skytavku, sem tam tvrdnuti. Jestli mas ale pocit, ze to neni normalni a vcera ti hodne tvrdlo bricho, tak bych zavolala tvemu lekari. Za optani nic nedas! A s tim kurzem bych si vubec nelamala hlavu, kdyz ti bude nepohodlne tak jdi domu.

Verco, hodne stesti s rozhodovanim. Ja bych se do cech musela prestehovat tak nejak sama, Daz by praci v military asi nenasel. Tady ale take zustat nechceme. Snad nam vyjde ta au. Jak jsou drahe domy ve Svedsku? Pamatuji si ty fotky, co jsi sem tenkrat davala. Vypadalo to nadherne!

Kato, hodne stesti s vysledky krve. Treba budes v Bath nakonec spokojena! Ja jsem na tu nasi porodnici take slysela hodne veci a nakonec jsem byla spokojena. Az na tu pomoc s kojenim, to byla opravdu katastrofa!

janauk
26. črc 2010

Ahoj vsem,
Edito dekujem moc za pohostinost! Ty jsi tak dobra kucharka! Ja se zase musim do marketu vypravitr pro tu Country smes, ta polevka byla vynikajici!
Simco, doufam ze jste domu dorazili v poradku. Ja byla uplne grogy a to jsme to meli jen hodinku a ridila Kata. Kato, melo by to byt normalne u vyvaru jako myslim tu smes do polevek, ja ji videla jak v Tescu tak v Morrisonu.
Evi, to je neco, ze mas tak problematicke tehotenstvi 😖 Jestli se ti neco nezda, tak bych take radsi zavolala doktorovi, pro klid duse. No snad ti bude brzo lepe.
Verco, ja bych se do Svedska stehovala hned!!! 😉 My zitra vyrazime na tu svatbu kamaradky na jih do Karlskrony.

slunicko2
autor
26. črc 2010

Jani, uzijte si Svedsko! At se vam prijemne cestuje a kocarek mate v jednom kuse po pristani 🙂

Evco, jak ti je?

holky, vy mi delate chute s tim jidlem! Ja jsem vcera zase zacala brat metformin, protoze uz ta vaha nechce jit tolik dolu. Tak snad mi to zase malinko nahodi metabolismus. Krevni testy jsem ale mela v pohode, az na ten testosteron. Za chvilku ze me budete mit chlapa 🙂

radkayeboah
27. črc 2010

Ahojte holky!
Zacina me trocha strasit s vyrizenim pasem pro deti narozene v Anglii. Muj manzel je cizinec {african} takze budu zadat o cesky pas pro maleho. Jak vidim tak par z vas uz s tim vsim ma nejakou tu zkusenost. Tak jestli mi muzete pomoc co mam a nemam udelat. Protoze i kdyz je to smutne v Cesku cokoliv potrebujete lidi se k vam stavi zadama a za kazdou malickost se jen plati. Obcas mi prijed jak kdybych udelala neco nezakoneho tim ze jsem si vzala cizince. Dekuji moc!

verde198
27. črc 2010

Ahoj holky,

volala jsem dneska doktorovi, tak se ptal jestli citim pohyby, coz citim. Kdyby se to nejak zhorsovalo, tak se mam stavit. Tak snad je vse OK. Bricho mi tvrdne tak nejak normalne.

Jani, uzijte si svatbu!

slunicko2
autor
27. črc 2010

radko, a co mas za problem? Vsak jsi ceska! Ma maly cesky rodny list? Pokud ano, tak k tomu nepotrebujes nic nadstandartniho. Pokud nema cesky rodny list, tak napred musite vyridit ten. Napis nam vice podrobnosti. Nebo nam to dej do IP. Asi zalezi jak na koho narazis. Ale treba ceska ambasada v Londyne je proslula takovym jednim panem. Ale treba dalsi pani jsou mile a snazi se pomoct.

Evco, to je super! Tak drzte porad 2v1 az do rijna! 🙂 Rikal, co by to mohlo byt? Ty asi dopadnes jako nam rikala midwife na seminari... carkovat si pohyby.... nikdo to teda nedelal, ale mozna se to nekomu i hodi 🙂

verde198
27. črc 2010

Zuzko, doktor nerikal co by to mohlo byt. Pripadne mi, ze to je castejsi vecer, ted se zase trese ☹ Vzdycky se zatrese (trva to tak vterinu, ale je to hodne rychly) a pak se zacne mrskat normalne. Uvidim, jak to bude probihat dneska vecer a kdyztak se pro klid duse zitra stavim za Dr.

slunicko2
autor
27. črc 2010

Evco, tak jsem brouzdala na netu a nasla jsem na tohle tema spoustu otazek. Hodne tehulek se na to ptalo. Ja jsem to nikdy nemela. Vsem jejich lekari rikaji, ze to nic neni. Vsechny maji ted zdrave deti 🙂 ale nazory na to, co je jsou usmevne. Silna skytavka, kopani nohou pri spanku, tak jako to dela pes, skubani nervu a tak.
Tak at je vse ok! 🙂

verde198
27. črc 2010

Jee diky Zuzko za vyzkum!!! Ja jsem neco hledala na ceskych webech, ale nic kloudnyho jsem nenasla 😔

Jsem dneska nejak uplne grogy, v noci jsem se moc nevyspala. Jenze kvuli te cukrovce musim snidat nejak kolem 8 a posledni jidlo mi vychazi okolo 11 vecer, takze vetsinou tak nejak vstavam a chodim spat. Dneska ale asi zapadnu do postele driv a naridim si budika na nocni krmeni 😉

radkayeboah
27. črc 2010

@slunicko2 : ahoj, no jeste zadny problem nemam. Jen me vsichni strasi s tim papirovanim a vyrizovani. Ze je to na dlouhou dobu a hlavne ze to stoji strasne nervu...Vec se ma tak, ze rodit budu v Anglii tedy maly bude mit anglicky rodny list. A s tim budu muset cestovat do Londyna a i s malym tam mi vystavi nejaky predbezny dokument na cestu do Ceska JENOM a pak uz si doma musim vyridit pas.
Ja jsem se chtela jen zeptat jestli to nektere z vas vsechno podstoupila. Vsechno to behani a co pak vsechno na ambasade budou chtit. A taky jak to dlouho trvalo. Chci jen predejit zbytecnym problemum a hlavne kdyz uz pojedu do Londyna tak to vsechno vyridit...Jelikoz nebydlime v Londyne a cestovat s prckem asi nebude sranda.. Dekuji moc za pomoc

forensica
27. črc 2010

@radkayeboah - ahoky Radko ja jsem ambasadu vubec nesla. Na cestovani jsem si vyridila pas anglicky, je to zdaleka nejrychlejsi a nejednodussi metoda. Anglicky RL (dostanes na urade za par dni po porode) plus fotku a poplatek (po netu) poslala a za 10 dni ci tak nejak dostala anglicky pas. Cesky rodny list mi vystavili na zaklade kopie anglickeho RL plus mojeho pasu a manzelova souhlasu na urade u nas v Sumperku az kdyz jsem jela k nasim. Pani mela vsechy lejstra (asi 8) a my jsme je spolecne vypsaly (pravda trvalo to asi hodku) a za par tydnu jsem mela prikleple obcanstvi pro malou a cesky rodny list. Zadna velka traga, proste jen at tvoje mamka zajde na na urad a zepta se co sebou potrebujes at mas vse.

Evi to jsou dobre zpravy, tak snad je to proste normalni pro tve telo a prcek tam dela jen coro moro 😀
Jani ono se rekne stehovani ale jednoduche to na rozhodnuti neni jelikoz to jaksi neni jen o te romantice krasneho prostredi ze. 😅
Zuzi no levne domy tam nejsou, ale co tam koupis polofarmu tady mas za to hnusnou malou radovku. 🙄 Jak je na to Sean?

slunicko2
autor
27. črc 2010

Radko, to zvladnes vyridit bez problemu. Jen nechapu, proc si to nechces zaridit primo v cr, kdyz tam jedete! Budes to mi snazsi 🙂 Ja jsem takhle nekolikrat musela cestovat kvuli memu pasu az ze Skotska do Londyna. Uz nikdy! Maly ma britsky pas a ten mu staci 🙂

Evco, ja jsem to hledala na google. Doslova jsem zadala: baby shivers in my bump lol a divila jsem se, kolik tehulek popisuje to same. U zadne to nic nebylo, navstivila jsem nekolik stranek. Tak snad je to tak i u vas 🙂
S tim jidlem ti to nezavidim 🙂 I kdyz ja jsem ted jak popelnice! A misto abych tu dnes cvicila, tak jsem prosedela tri hodiny s kamaradkou na telefonu 🙂

Verco, tak polofarma neni spatna 🙂 Ja mam pocit, ze snad temer vsude v Evrope zacina byt ta zivotni uroven o dost lepsi 🙂 neni to ale snadna volba, protoze vse ma sva pro a proti. A jak pises, budes asi muset zacit znovu od piky! I kdyz nikdy nevis 🙂
Sean se s mluvenim malicko lepsi. Snazi se! Zadne nove jidlo do nej ale sama nenacpu :( Ale tak aspon ji to hovezi s ryzi, testoviny a kureci nugety (domaci), hrasek. Musim hold pozvat nejake mensi deti na jidlo! uvidim, co poradi ta dieotolozka co prijde 9.8. na obed.
S nocnikovanim mi opet stagnuje, jak jsem zacala tlacit. Ja uz fakt nevim. kdyz nechce, tak to v sobe drzi, takze kontrolu nad tim ma. Chape co po nem chci, ale nechce to delat. Zkousim samolepky, sladke a nic :(
Kamaradka bude ted zkouset jejiho kluka, ktery se kamaradi se seanem, tak to zkusime u nich. Jestli se Sean nebude chtit opicit!

radkayeboah
28. črc 2010

@forensica,@slunicko2 : tak vy holky rikate ze si muzu zazadat o anglicky pas??Ja myslela ze to nejde ze musim pockat alespon rok ci dva. To by bylo teda jednodusi. A vasi manzelove / pritelove jsou anglicane nebo cesi?? Protoze jsem slysela ze automaticky dite ziskava obcanstvi po matce...Tedy i pas. Protoze jsem ceska.
Jsem z toho zmatena vsude ti rikaji neco jineho. Mam v planu si to vse pak vyridit v cesku, ale bez cestovniho prukazu nevycestuji..Takze to budu potrebovat nejaky ten dokument a ten prej davaji na ambasade. No ja to nejak pozistuji co a jak kdybych chtela aby maly dostal anglicky pas...Diky holky za pomoc...Ja jsem opravdu novacek v tomto vsem!!

radkayeboah
28. črc 2010

@forensica,@slunicko2 tak ted jsem si nasla ze maly nemuze mit anglicky pas nebot ani jeden nejsme britem. Pas maly muze dostat cesky nebo ghansky. A casem si muzu zazadat o anglicky pas {par let to musi pockat} ono se to menilo a vase deti uz maji pres rok ci dva takze ted je to jine...
Takze jsem zase tam kde jsem byla. Musim na tu ambasadu a vyridit to tam.

slunicko2
autor
28. črc 2010

radko, tak zase to na tu ambasadu nemas tak daleko. Napis jim, oni ti emailem poslou co potrebujes. vsechno pisemne, protoze to jsou bordelari 🙂
Take si muzes zavolat na Home Office, at ti poradi. Verca ma za manzela take cizince, ale ten uz ma ted britske obcanstvi. Nevim, jestli to bylo pred tim nez se jim mala narodila nebo az potom.

holky, tak s metforminem koncim. dnes me tak silene boli vajecniky, je mi zle. Vsadim se, ze mam nejakou silenou cystu. A Sean je dnes zrovna aktivni. To radsi budu tlusta.

catkaz
28. črc 2010

Ahoj vsem,

jen rychle.
@radkayeboah Radko, jen jeste jedna pripominka - pokud mas u sebe CR obcanku, tak muzes letet na ni. Ja zrovna ted na obcanku letela, protoze mam pas u DVLA a bez problemu.

@slunicko2 To ti teda nezavidim, Zuzko. Takovyhle trable. Metformin je na diabetes, ze - mas to zly?
Ja furt jim, jak kdyby me trapili hladem... Vzdycky jsem mela chut k jidlu, ale tohle je extrem... 😕 Doufam, ze me to prejde, nebo ze me bude do porodu pekna koule.