Maminky, těhulky a snažilky v Anglii a zahraničí III

slunicko2
14. lis 2008

Treti pokracovani diskuze...

Rada bych vsechny maminky, tehulky i snazilky pozadala o respektovani nazoru vsech, kteri se do teho diskuze pridaji!
Tato diskuze byla zalozena pred dvema roky jako podpora snazilek, tehulek i maminek v zahranici a melo by tomu tak zustat i nadale 🙂

Vulgarni prispevky na ucet dalsich clenu budou ignorovany. Nejsme na zakladni skole! 😉

saza007
24. srp 2009

Zuzi - uzite si na Mallorce!
Verca - vo Svedsku to musi byt fakt krasa, dufam, ze pridas nejake photos.

Vera - how it's going?

kaata
24. srp 2009

Zuzko, uzijte si super dovolenou! Mraku se neboj, urcite to bude ok. At si Sean krasne uzije vody a slunicka a vy dobre zrelaxujete.

My se mame dobre, v sobotu jsme krasne oslavili Nikyskovy narozky - dekuju moc za prani! Myslim, ze se nam to hezky vydarilo, pocasi vyslo pekne, takze jsme to meli venku a deti se vyblbly a dospeli poklabosili 😵

Poradne budu reagovat az vas v klidu doctu!

hajduska
24. srp 2009

koukam co toho vzdycky napisete za kratkou chvilku 😉, tem co jsou na dovce preji krasnou dovcu. Holky ja strasne pribiram ☹ jeste teda nevim jestli necekam dvojcatka 😕 snazim se jist zdrave jak jen to jde, bojim se ze to po porodu neshodim.

Mam par otazek a budu vdecna za kazdou odpoved a radu 😉 Nevite nekdo z vas jak je to s porodnym? Budu rodit tady v Anglii a nekde jsem slysela ze pry si mohu zazadat o porodne v Cechach, nevite co je na tom pravdy? Dale bych se chtela zeptat jak to bude s obcanstvim ditete, oba s manzelem jsme Cesi a nevime zda dite bude mit obcansvti ceske a nebo anglicke, kdyz bude narozene tady. A jsete jedna otazka 😉 jestli nevite zda ma cenu navstevovat predporodni kurz.

verap
24. srp 2009

Sazo - porad 2 v 1, ja snad stihnu i tu dalsi midwife kontrolu ve ctvrtek. Porad mi rikaj, ze do tydne porodim a prd 😀 Asi jeste pockam na vas, haha.

Jak je tobe?

fairy
24. srp 2009

Ahoj holky,
moc Vas zdravim. Teda Milusko ty prolezacky jsou naprosto uzasne musim se na pristi rok po necem takovym podivat 🙂 Uz se zabydlujete?
Zuzko doufam ze si krasne uzivas dovolenou a Sean je zdrav!
Edit krasne fotky je videt ze jste si to doma uzivali vid
Vero to je enco ze stale 2v1 mala si dava na cas nak se ji u Tebe libi 😉 Jinak ja bydlim na okraji Londyna v Surrey - Old Coulsdon
Ted tu byl hodne teply tyden, v sobotu jsme byli u Nikyska na party mel to tak hezky a umi rioct ze mu jsou dva je to sikula 🙂
Ellie zase dostala alergii chudinka nam od patku furt kasle a tece ji voda z nosu nejhorsi je to v noci vcera jsme ji dala Piriton tak se to trosku zlepsilo ejste ze se dnes mirne ochladilo. Dneska uplne ztratila hlas tak to bylo rano zajimave chtela mi tolik neco rict ale proste to neslo ☹
Holky mejte se krasne.

saza007
24. srp 2009

Verko, ja som zatial v pohode, dufam, ze to tak vydrzi aspon do buduceho tyzdna, v stredu chceme ist na par dni prec, tak dufam, ze baby pocka.
Fairy - chudinka mala, dufam, ze sa jej to coskoro zlepsi..

janauk
24. srp 2009

Ahoj holky,
vy jste toho teda napovidaly! Moc Vas vsechny zdravim a v kratkosti se budu snazit reagovat na nejake prispevky, prace je totiz porad hekticka 😒 Jsem tu od 7.30 a teprve ted mam kratkou lunch break.
Verko, jakou jste nakonec koupili matraci? Tu jak doporucovala Veronika? Pocket Sprung za £99 z netu? Jaky jsi si na to objednala cover? Ja jsem z te jejich web stranky trosku zmatena ☹ Jinak sup sup na ten sex 😀
Zuzko, uzijte si dovolenou!!!
Veroniko, ja te s tou skolou take obdivuju, ja bych na to uz nemela a kor s prckem. Ja vim, ze asi nesnasis kdyz ti kazdy rika ze to urcite udelas, ale snaz se uzivat Svedska a zkousky nejak dopadnou 😉 Ja to ve Svedsku miluju. Mam tady dve dobre kamaradky ze Svedska a bojim se ze mi tam zdrhnou zpet 😒
Edit, nadherny fotky! E strasne moc vyrostla, uz se na Vas tesim. Jinak se mi moc libil ten citat od Tresnaka. Plati i pro nas. Ian je na tom s praci bidne a ja za chvili na materske, to budeme dvojka, asi se rozjedeme za Miluskou na tu marmeladu 😉
Jinak o te velrybe jsem to take nepochopila! 😉 FUJ! Moc Te to tam slusi.
Kaato, zpozdene Happy Birthday malemu.
Hajduasko, me radila ohledne porodneho Edita toto:
Cesky Rodny LIST potrebujes
• Overeny preklad rodneho listu prcka
• Duplikat originalu RL(-pozadat o ni kdyz si budeme vyrizovat RL pro prcka, stoji asi £4.50), toto musi byt overeno apostilou coz se vyrizuje postou
• Kopie tveho RL a OP
• Kopie manzelova pasu
• Vyplneny formular, stahnes si ho na netu

Vse jde vyridit I pres Ceske Velvtslanectvi v Londyne ale jsou tam dlouhe cekaci lhuty. Jinak vystaveni trva asi 3 mesice. Musi se zazadat o ceske obcanstvi apod.

verap
24. srp 2009

Ahojky,

Jani - my nakonec nekoupili tu pocket sprung z netu za £99, protoze ta tlouska matrace je jenom 10cm, coz se mi zdalo nejak malo. Mame tuhle z Mothercare, koupili jsme ji primo v obchode:

www.mothercare.com/Mothercare-interior-mattress...

Akorat tu ctu o tom porodne, OP je obcanka? Ja tu uz davno nemam.

Fairy - doufam, ze bude Ellie brzo lipe.

Holkam, co jsou v Cechach, Svedsku a na Malorce preji hezke dovolene, na fotky jsem se taky koukala a jsou super, deti rostou jak z vody... Nikyskovi dodatecne Happy Birthday.

verap
24. srp 2009

Jeste jsem pridala dve fotky pupku, nez zabalim kameru do porodnice 🙂

forensica
24. srp 2009

Ahojky, jo holky, ja si prave nejsem jista jestli tu skolu s malou zvladam. Fakt vubec nestiham, nemam ani motivaci jelikoz uz jsem se na to jednou ucila a tak furt nejak doufam ze mi tam neco utkvelo. Musiiii!
Svedsko je fakt parada, no hlavne to ze tam neni tolik lidi a je tam spousta mista a zelene.
Teda Verko, to tvoje mrne si teda hovi co 🙂 Pupik ale mas kvalitni a ani se nezda nijak nizko co 😅

Heli, sakra ty alergie jsou fakt des co. Kamoska co tu u nas hlidala kocoury zjistila ze ji nejak podezrele otekaji furt oci tak to bude asi taky alergicka na kocoury.

Mala uz je na tom lip, zahadne. Vcera noc jsme ji dali Calpol a zabral. Dnes uz je docela dobra i kdyz dost ospala.Snad ji to vydrzi do zitrka kdyz uz tu budu sama (kamoska se vraci do CR)at neco nasrotim.

Na porodne jsem teda Cesky rodny list nepotrebovala. Ten seznam co Jani pises je podle me na vyrizeni toho Ceskeho Rodneho listu. Co si pamatuju, tak jsem jen potrebovala Anglicky rodny list - prelozeny (ani ho ta pani videt nechtela) a podepsat prohlaseni ze tu v Angli nemas narok na zadne pridavky. S tou matraci z netu jsme teda moc spokojeni, tenka mi pro malou ani tak neprijde a zdala se mi moc dobre udelana. Ale pokud se da koupit tlustsi za stejnou cenu tak proc ne 😉 My meli atypickou postylku tak jsme museli delat na miru.

janauk
25. srp 2009

Verko, teda brisko nadherny, to se nedivim ze se male nechce ven! My take koukali na ty matrace z Mothercare a ted uz jsme z toho poradne zmateni! Dekuju holky za rady.
Jinak ja si to mozna spletla co je potreba na porodne a co na cesky rodny list, tak se omlouvam. Mam hlavu jako cednik. Mejte se krasne.xx

hajduska
25. srp 2009

verap: koukam jaky velky pupik mas 🙂 drzim pesticky at vsechno dobre dopadne.

Holky ja jsem z tech rad o rodnem listu a o obcanstvi trosku zmatena, asi si sedim na vedeni nebo co 😠 ja nemam vubec zadne zkusenosti... o ten cesky rodny list se da zazadat postou? nebo je lepsi si dojet do cech (slysela jsem ze ho vystavuji nekde v Brne) a o to porodne se da zazadat postou a nebo musim do cech osobne? Mam jeste jednu otazku co je to ta apostila a kde to sezenu? Koukam ze toho papirovani po porodu asi bude hodne 😢

forensica
25. srp 2009

Hajdu, no je to trocha papirovani ale da se to.

1. Proste az budes mit anglicky RL, tak ho posles do Milton Keynes na Apostilu (to je nejvyssi razitko pro overovani urednich listin - http://www.fco.gov.uk/en/about-the-fco/what-we-... ).

2. Pak tento RL nechas prelozit uredne do Cestiny. Tot vse.

3. Formulare k porodnemu a pridavkum nades tady http://formulare.mpsv.cz/okdavky/cs/welcome/for... . Pak myslim byl k tomu treba Oddaci list, RL tvuj a manzeluv a asi i obcanky a uz nevim jestli jeste neco. Ale to urcite nekde u tech formularu vyctes.

Ani k jednomu jsem nepotrebovala Cesky RL. Ten jsem si nechala vystavit prez mestsky urad v Sumperku, vsechny formulare jsme tam spolecne s tou pani vyplnily (bylo jich myslim 7! 😅 ). Na zaklade toho ti pak daji CR RL a obcanstvi pro prcka. Holky to delaly nejak prez ambasadu, ja nevim, ja to vse sfoukla v CR za jeden den.

Snad to dava smysl a neudelala jsem nekde chybici 😉

saza007
26. srp 2009

Ahojky zienky,

Verka - dufam, ze vsetko ok a uz rodis!!! 🙂

Jani - v praci to uz nejako vydrz, za chvilu to mas za sebou.

Ja som sa prave vratila od midwife, vraj za posledne 2 tyzdne pupik vobec nenarastol a je 2 tyzdne pozadu 😒 Ale vraj stale v norme. Buduci tyzden idem k o-g consultantovi, a ak pupik nepodrastie, tak pojdem na growth scan. No moj muz sa zastraja, ze ma ( a baby) dovtedy vykrmi 😅 Teraz balime kufre, ideme na par dni na juh k moru, snad tam neporodim 😅 😀

verap
26. srp 2009

Sazo - ja a rodit? Ne, jeste porad ne, za chvili se jdu nalozit do teple vany, tak uvidime 😀

Jinak mne pupik vubec nekontrolovali, jestli roste nebo ne, akorat minuly tyden mi ho zmerila, ale jinak vubec, ani na vahu se mne nikdy neptala. Urcite bude vse v poradku, neboj, drzim palecky. Oni pry stejne uz na tom konci nejak neporustaji, ne?

Uzijte si to u more 😉

hajduska
26. srp 2009

forensica: dekuji moc za informace

saza: uzij si to na jihu, ja porad sleduji jak tam maji krasne, tady u nas porad jen prsi a prsi 😖

verap: jak dlouho te tady nechaji prenaset? Me tady vazili jen jednou na zacatku a jelikoz nejsem porad schopna koupit si vahu tak ani nevim kolik jsem poradne priblara 😒

verap
26. srp 2009

hajduska - prenaset myslim nechaji max 10 dni. mne taky vazili jen na zacatku, ted uz mam o 18 kg vice 😉

hajduska
26. srp 2009

o 18 😕 toho se nejvic bojim ze ztloustnu tak o 18-20kg ja zacinala na 70kg a fakt si nedokazi predstavit ze bych mela mit 90 😒 😒 😖

janauk
26. srp 2009

Ahoj Verko, drzim palce at se mala uz brzo rozhodne vykouknout na svet, ty posledni dny musi byt sileny. Ja uz se ted nejak blbe hejbu. Byla jsem vcera u midwife a ta rikala ze prcek uz dost sestoupil a pak se se mnou loucila slovy, tak kdyby jsme se nahodou nevideli-GOOD LUCK. To me dostalo, nejak az ted mi seplo ze budeme za chvili 3 😉 No a bohuzel me take zvazila, podruhe od zacatku tehotenstvi a mam uz 14 kg nahore 😖
Sazo, kam jedete? Do Cornwallu? Moc si to uzijte a at Vam vyjde pocasi.
My jdeme za chvili do kina na toho noveho Tarantina. Tak snad tu krvarnu zvladnu.
Hajdusko, odkud jsi? Ja to uz zapomnela 😒 Leeds? Manchester?

verap
26. srp 2009

Jani - vim, co myslis, ze budete tri, me to taky docvaklo az nedavno 🙂

Ohledne toho porodu, vubec se nestrachuj, ja jsem engaged uz uplne nekolik tydnu a uz dva tydny mi rikaji, ze to do tydne bude, zitra mam dalsi kontrolu, tak tipuji, ze mi rekne do tydne 😀 Dele to uz ani nemuze byt.

S tema kily taky v klidu, to nechame v porodnici. Kino si uzij 😉

safryy
26. srp 2009

Ahoj hajdusko, tady mas odkaz na jinou diskuzi na konikovi, je tam popsaneho o prispevcich a porodnem docela dost, tak myslim, ze se tam doberes vsech informaci, ktere potrebujes 😉
https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...
good luck 🙂

janauk
27. srp 2009

Verko, good luck na kontrolu. To jsi me s tim..... do tydne rozesmala 😉 Tady nabizeji induction vetsinou 12 dni po terminu takze do pristiho patku Vas uz urcite bude vic 😉 Snad si to mala ale rozmysli driv.
Jo a s tema kilama mas snad pravdu, ja ted rostu pred ocima 😒

hajduska
27. srp 2009

Ja take doufam ze ty kila necham v porodnici, jsem ve 13t a uz mam pres 5kg nahore 😕 rostu nejak moc rychle a pritom tolik nejim, jde to nejak samo.

verka: jeste stale nic? Musis dat hned vedet 😉 a az budes mit chvilku tak musis popsat porod.

holky ja mela dneska sen tedy rovnou 2 v obou jsem mela dvojcatka 😕 Zatim jeste nevim jestli tam mam jedno nebo dve pristi ctvrtek jdu na prvni scan, uz se nemohu dockat

janauk: jsem z leeds odkud jsi ty?

janauk
27. srp 2009

Ahoj Hajdusko,
my bydlime na samote u lesa 😉 mezi Bristolem a Bath takze jihozapad. Vy tam mate tento vikend festival ne? Ja bych hned jela, hlavne na Kings of Leon!!
Teda ty sny jsou dobry, mate dvojcatka v rodine? A chcete vedet zda to bude holka nebo kluk? Prvni scan je uzasny, ja byla strasne roztresena a natesena.
Jak jste dlouho v UK? A odkud jsi v CR?

hajduska
27. srp 2009

Holky slysela jsem ze pry kdyz mimco na scanu spi takze ho budi, pry do nej stouchaj 😖 boli to?

To ani nevim ze je tady nejaky festival, to ma byt primo v Leeds? Manzelova babicka je z dvojcta, takze je i moznost abychom dojcatka take meli, pry je to ob generaci a akorat to tak vychazi. Rozhodli jsme se ze si nechame rict co to bude, sice jsem to ze zacatku vedet nechtela ale nechci nakupovat vse jen bile a kremove, rada bych nakupovala v barvickach 🙂 Ja uz jsem tady 4 roky a jsme z oba s manzelem z Prahy, teda ja bydlim na PH-zapad prazaci moc nemaji radi kdyz rikam ze jsme z Prahy 😉

janauk
27. srp 2009

Hajdusko, mate u Vas velkej rock festival:
http://www.leedsfestival.com/home/

Ja jsem se v Praze narodila, ale pak jsme se prestehovali na jih do Pisku, kde mam porad rodice. V Praze mame stanoviste v Nuslich. Jak dlouho planujete zustat a co Vas zavalo na sever do Leedsu?
Ja myslim ze budi kdyztak az na tom 20tydennim scanu, ten prvni je jen dating scan a jde vse strasne rychle. Nam prcka nebudili ale slysela jsem ze te poslou pro cokoladu a to prcka rozhejbe, aleposn takove praktiky jsou tady v Bristolu a mam to jen z doslechu.

A ty by jsi dvojcatka brala?

hajduska
27. srp 2009

Ja jsem bydlela nejdrive v Granthamu, kde jsem byla skoro rok jako aupair a pak za mnou dorazil manzel ( v te dobe jeste pritel 🙂 ) a protoze neumel vubec nic anglicky tak shanel praci kde by pracovali cesi a nahodou narazil na inzerat ze v Leeds shani automechanika, tak jsme se ocitli tady 🙂 a jsem rada, je tady hezky, nedaleko do skotska, priroda je tu hezka...

ty dvojcata bych na jednu stranu brala, protoze bych mela jen jeden porod a jedno tehotenstvi😀 (strasne se bojim rodit) ale na druhou stranu si nedokazi predstavit jak bych zvladla dve, od znamych vim ze rikaji ze je zahul mit jedno natoz dne. No ale co by se dalo delat. Jsem strasne zvedava na ten scan uz aby byl ctvrtek.

hajduska
27. srp 2009

koukam ze za chvilku budes rodit, jak se citis?

forensica
27. srp 2009

Hajdu, hlavne neplasit, porodu se bat nemusis, neni to tak hrozne jak to kazdy rika. Spis to ber jako vzruso a neco noveho. Drzim palec at je to co to je a i na mnozstvi snad nezalezi 😀

Ohledne te vahy, ja mela na konci vic jak 20kg nahore, ale po sestinedeli uz jsem mela snad jen 5kg. Ted uz jsem davno ve svem predtehu obleceni, takze se neni ceho bat 😉

Dnes jsem videla Verku. Na to ze se rozhodla soutezit se slonicema ohledne delky tehotensti vypadala vyborne a motorne 🙂 Snad uz tu ale mala S brzo bude. Drzime palec!

Zitra mam zkousku tak valim neco dostudovat. Myslete na me, kazda podpora bude potreba 😅

editahlb
28. srp 2009

Verco drzim palce!
Prisla jsem vam poprat dobre rano a hezky vikend - a pro nektere treba uz i miminko 😉
Hajdu (zapomnela jsem jak se jmenujes!) kamaradka ma dvojcatka a je to fakt narocne, ja jsem si je taky vzdycky v duchu prala, ale po tom, co uz jednoho svistika mam jsem nesmirne rada, ze je to jen singular 🙂 A s tim porodem to zvladnes, ted se hlavne moc nestresuj a uz vubec ne kvuli vaze. udrzuj se v pohybu, ale v jidle se neomezuj, uzivej si 🙂
Shanim tady na netu drevo do krbu, sice je tu jeste porad horko, ale musime se ripravit i na mrazy. Jo a Eira mi dneska rano spadla postele 😲 Nastesti jsem tam mela polstar, takze se jenom trochu bouchla do cela, ale myslim, ze modrina z toho bude. Strasne me to vydesilo, zacina se ted vic otacet a uz ji bez dozoru nemuzu nikde nechat. I z te pneumatiky se dokaze dostat ven..
Tak se zatim mejte!