Maminky, těhulky a snažilky v Anglii a zahraničí III

slunicko2
14. lis 2008

Treti pokracovani diskuze...

Rada bych vsechny maminky, tehulky i snazilky pozadala o respektovani nazoru vsech, kteri se do teho diskuze pridaji!
Tato diskuze byla zalozena pred dvema roky jako podpora snazilek, tehulek i maminek v zahranici a melo by tomu tak zustat i nadale 🙂

Vulgarni prispevky na ucet dalsich clenu budou ignorovany. Nejsme na zakladni skole! 😉

forensica
27. říj 2009

Dik holky za nazory a napady.
No tak mamka vcera na prvni pokus bez place uspala K na ranni spani 🙂 No a na noc jsem ji nakojila v rozsvicene mistnosti a pak ulozila a mlada usla!! Takze az zas tak fixovana neni jak jsem si myslela. Nicmene v noci se vzbudila 2x a rvala dokud to prso nedostala. Na to by byl asi dobry dudlik,ale my nemame a je fakt ze i docela pila. Ale opet jsem na to rozsvitila aby mi na nem neusla a pak jsem ji polozila a usla sama. Takze to beru jako pokrok a uspech 🙂 Neni to tak hrozne jak jsem si mysela, az na to nocni kojeni ale to s usinanim asi nesouvisi. Dala jsem ji vodu a to jsem ji teda pekne nakrkla 😀 No tak drzte palec at to jde dobre dale.

Dnes valim do skoly pro materialy a do knihovny at muzu zacit psat tu diplomku. Uz ted se potim nad predstavou co tam budu smolit. 😅

janauk
27. říj 2009

Ahoj holky,
Milusko male preju at se brzo uzdravi!
Kaato, jakej kurz vareni??
Veroniko, uzivej si maminku. Jak dlouho tu bude? Jinak drzim palce na uspavani.
Sazo ja se swaddling take neporadim. My to nedelame. Malej se mi z toho zacal vytahovat snad prvni den. Tak na to jsou ty manzetky! Ja si rikala ze musi mit nejakej vyznam 😉 tak je zkusim Alfimu pretahnout pres rucky, on se take strasne skrabe 😒 a mittens mu na ruce vydrzi tak 20 sekund. On je hrozna myska podsita.
Jinak se musim pochlubit, maly se na me rano poprve poradne usmal 😀 asi puknu pychou.
Edito, dekujeme moc za navstevu! Eira je nadherna.

forensica
27. říj 2009

Jani, my davali na ruce ponozky, ty vydrzely 😉 Ja se deti smeji tak je to krasne 😵

forensica
27. říj 2009

Jo, mamka tu bude 14 dni, takze mam chvili cas abych neco napsala a obehala a taky se naucila se sicim strojem. Uz se nemuzu dockat 🙂 Je super tu mi spolecnost, opravdu si to uzivam 🙂

miluska.woolley
27. říj 2009

Verco tak to je super uspech. treba jeste v noci to jidlo potrebuje. My jeste vzdycky po spani malou nalili hezky mlikem at je nacpana a spi. Uzivej Mamky. Mne dorazi s babickou ve ctvrtek.

Kato mala ma laryngobronchitis, ani jsem nezkoumala co to je. Na Noc dostala cipek na horecku, pri inhalaci mela zachvat a pak tak silene chrchlala, ze jsem si ji vzala radeji k nam do postele. ALe spali s M. oba celou noc. No a na mne nezbylo moc mista a porad jsem se budila ji kontrolovat...
Mne se dreveny kola taky libi, ale jsou mnohem tezsi nez kovovy. Mal na tom zatim moc dobre nejezdi, ale hrozne rada to zkousi.

Jani gratulujem k usmevu, ted uz to pujde rychle, kazdy tyden neco noveho 😉 .

slunicko2
autor
27. říj 2009

Ahoj holky!

Milusko, drzim palce, at je mala brzy zdrava! Tohle pocasi tomu asi neprida!

Peppo, Sean ma kolobezku celoplastovou od Disneyho. Ale pro tvoji malou uz by asi byla mala.. Sean se na ni naucil okamzite a ted s tim drandi po baraku. Je lehka, ale ma sirokou platform a hodne tlacitek se zvuky 🙂
Ve skolce uz je zkousi na kolech v telocvicne. Seanovi se to moc zamlouva 🙂

Kato, jaky vanocni kurz zacinate? je fajn, ze dostavate alespon ty vouchers. Urcite by takovy benefit mel zustat. Kdyz uz tady musi deti do jesli tak brzy, tak by se mel stat podilet na financovani. Chteji mums at work co nejdrive, ale vubec to pro rodice nedelaji snadne!
My vouchers nedostavame, protoze zase tolik nevydelavame, takze vice benefitujeme s child tax credits.

Verco, moc gratuluji k uspani male bez prsa! 🙂 neboj, to zvladnete!

Sazi, ja jsem maleho balila dost dlouho. Sama jsem pak poznala, ze uz to pro nej neni. On take vzdycky ruce vytahl a bylo po spani. To se mi nikdy nepodarilo vyresit 🙂)))) tady treba nekolik holek balilo az do sesteho mesice.

Me ted skoncil kurz pece o umirajici. Posledni lekce byla docela grim. ucila jsem se, jak poznat, ze nekdo brzy umre!

saza007
27. říj 2009

Vdaka za rady ladies. Vcera vecer som ho ulozila v sleeping bagu, chvilu pomrncal a potom spal az do dream feedu. Potom sme ho zase zabalili, a takisto po rannom krmeni. Tak snad si postupne na tie ruky zvykne. Aj ked teraz nechce spat ani swaddles, ani v bagu, takze to vyzera tak, ze ideme na 2 hodinky na prechadzku 🙄 Radsej by som si doma zdriemla a pozehlila, ale co sa da robit. 😅
Poobede ideme na 6 week check.

saza007
27. říj 2009

ozaj a davali ste vase deticky ockobat proti tuberkuloze, nakolko to tu nie je povinne?

saza007
27. říj 2009

ockovat som chcela napisat

miluska.woolley
27. říj 2009

Sazo my malou naockovanou nemame, tady se to vubec nedela. V Uk se to myslim dela podle toho kde bydlite, tzn. jak vysoke je to riziko...

slunicko2
autor
27. říj 2009

Sazi, tady se neockuje proti tuberkoloze. Nabidnuto nam to nebylo.
Clovek uplne zapomene, jake to bylo slozite dostat maleho spat 🙂 Za par mesicu budes mit po starostech v tomhle ohledu a budes zase resit jine veci 🙂)))))
Fakt to leti!

editahlb
27. říj 2009

Ahoj kocky, tak jsem vas docetla! Nemela jsem cely tyden cas sem ani mrknout, porad se neco delo nebo tady nekdo byl. A v vcera jsme byli navstivit Janu s malym, to je vam takovy drobecek krasny bezbranny! 😵
Jana vypada taky suprove a ne vubec na to, ze pred mesicem rodila 😉

Diky za ty tipy ohledne jogurtu, uz jsem se vic rozkoukala a nasla jeste k Yeo V. co kupujete vy Rachel's organic, jsou taky dobre, ale nevim, jestli je u vas taky mate, jsou totiz tady z okoli tak je asi nikam dal nedovazeji.. ?

Kato skoda ze na srazik nedorazis, tesila jsem se, ze vas s malym pozname, ale rozumim..

Holky jeste k tomu usinani jak to tady resi Verca - me mala taky usina na prsu a i v noci se budi ze chce nakojit, plus jeste rano kolem 10. Chci se zeptat - vy jste to taky tak resili ze jste je nasilim od prsu odnaucovali nebo prestali s kojenim k usinani sami?

Sazi ty dorazis na sraz? (Ja jsem malou zavinovala jen obcas, a asi jenom ten prvni mesic nebo max. dva, pak uz spala jen ve spacacku. )

Nemeli bychom si na ten srazik domluvit nejakou children friendly kavarnu kdyby treba prselo? Muzu se podivat na internet jestli neco vypatram, ale treba holky z Londyna neco vhodneho znaji? Simca je ted v Cr, ze?

simona.w
Autor odpověď smazal
Zobraz
simona.w
Autor odpověď smazal
Zobraz
simona.w
Autor odpověď smazal
Zobraz
editahlb
27. říj 2009

Teda tobe V usina uz ted bez prsa, jo? No ja zacinam litohovat toho, ze nemame dudlik.. do druheho ditka to teda nacpu 😒
Ja Eiru krupkama uplacim, kdyz nechce jist tak ji dam krupku do obou rukou a mezitim jejim oteviranim pusinky ji tam to jidlo taky nacpu. Ma totiz dny, kdy ji fakt hodne, a pak kdy jist nechce. Privezla jsem si sem 2 velke baliky krupek

Jo ta restauracka zni fajn, budou tam s vama i vase protejsky? Osian bude shodou okolnosti taky v Londyne a myslim ze obed v pul 2 by zvladl..Tak napiste at vim. Nebylo by dobre jim tam do Deep Blue zavolat at s nama pocitaji?

simona.w
Autor odpověď smazal
Zobraz
editahlb
27. říj 2009

Super! Diky ( s telefonatem)

Ja jsem na dudlik nejak zapomnela, nemela jsem ho dopredu koupeny a nez mi doslo, ze bych mohla pouzit tak uz bylo pozde. Vyplivla mi to pokazde kdyz jsem ji ho dala. Ted ho ma mezi hrackama, ale vetsinou ho drzi za ten silikon a cuca umelohmotnou rukojet 😀

No ja to teda zatim moc neresim, ze usina na prsu, kamosky v CR koji ( a neresi to) az tak do roku a ctvrt ditete, jenom se desim toho az me to zacne stvat, ze to jako bude tezsi ji odnaucit (rika se cim pozdeji tim hur..) 😒

miluska.woolley
28. říj 2009

Simi ta restauracka zni super a cas nam taky vyhovuje. Myslim ze booking je dobrej napad. Psala mi Mili ze asi taky dorazi, to by bylo super. Kdo vsechno nakonec dorazi?
Edito M. bude s nama, letime vseci.

Zitra mi dorazi mamka s babickou a v pondeli po praci jedu do Cech, tak doufam ze si trosku odpocnu. Mala je ted narocna, asi si mysli ze kdyz je marod ze muze prudit 😀

fairy
28. říj 2009

ahoj holky, moc Vas zdravim.
Milusko doufam ze Lotynka uz je lepsi ted to asi teprve nastany podzim zima.. no E ma zase desny kasel mam pocit ze se z tech rym kaslu nikdy nevyhrabeme. Rostou ji ted 3 spicaky a ona je vzdycky nemocna kdyz zoubkuje to uz jsem vypozorovala jinak s tim ale zapasi sama a spi celou noc coz jsem stastna.
Holky ja taky doufam ze mi tentopkrat kojeni vyjde a cumilku se nebranim pokud ho bude prcek chtit.

Jsem v posledni dobe fakt unavena. Bohuzel se mi dost zhorsili jaterni testy a zacala jsem svedit takze chodim do nemocnice v pondeli na monitorovani ( 40 min a Ellie v kocarku - to je zabava) pak mam krevni testy a v patek consultant. No uvidim co mi reknou v patek bohuzel lecba neexistuje takze muzu akorat tak cekat a doufam ze jeste naky tyden vydrzime. Mimco je stale breech takze snad neni ready come out! Na scanu minuly tyden to vypada ze ma uz 1.75 kg coz je super. No uz jsem 4 dny + co se Ellie narodila tak to je uspech.
S tim srazikem to bude asi last minute rozhodovani podle toho jak mi bude nezlobte se. Nam by se to vice hodilo se sejit kolem poledne to Ellie ji. pozdeji uz bude dost otravena a unavena. Urcite bych prijela s Colinem.

forensica
28. říj 2009

AHojky,

Simco, diky za iniciativu ohledne srazu. Restauracku myslim znam, nejsem si uplne jista ale prostorem se spoustou kocarku. Mam takovy pocit ze to tam nebylo nijak zvlast velke, ale je to davno tak nevim jiste.

Edito, my taky nemame dudlik. Ja jsem teda naopak rada, ja je uplne nesnasim, hlavne kdyz jim je matky rvou do kocarku aby byli zticha. Ale uznavam ze jsou deti ktere to hodne uklidni. K uz ted treti den usina bez prsa. Jsem uplne prekvapena ze to jde tak v pohode. Mozna by jsi to mela zkusit. Ja taky vzdycky myslela ze to v zadnem pripade nepujde, ale jde to! S malou jsem vzdycky v pokoji (mamka na poledni spani, ja na nocni usinani), delam sssss, pustim ji hudbu a moc nemluvim. Vcera to bylo teda trosku s bojem, asi 5x se posadila a brecela alle bylo videt ze se jen vzteka. Ja ji jen vzdycky objala a pak zase polozila zpet no a po seste uz zustala lezet a pak vytuhla. Ja bych ji jen tak v pokoji brecet nenechala, jsem tam s ni az do usnuti. V noci jsem ji teda hned dala prso, ale na nem uz neusla (vzycky to tak bylo) a jak zkoncila tak jsem ji polozila, nasledoval asi 15 vterinovy plac a pak vytuh az do rana 🙂 Ale doporucuji si na to pozvat nekoho kdo nekoji, aby te E totalne nevydirala o prso, aspon na par dni.

Heli, to je fajn, mimi uz je macik 🙂 Blby s tema testama,ale snad to neni tak urgentni kdyz te pozivaji jen jednou tydne. Urcite to tentokrate dotahnete daleko dale, drzim moc pesti!!!

kaata
28. říj 2009

Verco tak to je super, ze vam to funguje! ja jsem prave nekde cetla, ze obcas pomuze na to vyuzit nekoho jineho u koho dite vi, ze mliko nekapne/prso nebude. U nas to usinani nejak nabehlo samo asi po mesici, mozna taky tim, ze jsem pak chodila i do prace a krmil tatka odstrikany z lahvicky. Dudlik mame jen na spani, uz si rikam, ze zacnu odnaucovat, ale nejak jsem nesebrala jeste odvahu 😀 Ale ve skolce ho nema, tak by to snad nemelo byt tak tezky, uvidime 😅

Helco, drzim moc palce aby se ti to aspon moc nezhorsovalo! To jsou patalie, hlavne se s tim prilis nestresuj, to tomu taky neprida. No my jsme to uz probiraly, vid 🙂

Dneska jsem cetla, ze EU schvalila nové bezpečnostní normy pro vyrobky urcené ke spanku deti. Mimo jine napr. mantinely do postylek nebudou smet mit snurky.
http://ec.europa.eu/ceskarepublika/press/press_...

Holky, my na ten srazik sice bohuzel nejspis nedorazime, ale s tou restauraci - my jsme tam byli a jen vam chci rict, ze to neni az tak idealni pro moc deti. Jsou tam dlouhe stoly s lavicema (zadne operky nebo mista na high chairs a behani deti) a vsechny kocarky musi zustat uplne stranou. Taky tam bylo takove pritmi, svetla jen neonova ze stolu. Ale dole ve science museum je super cast pro deti, uzasne na vyradeni, uz jsme tam byli nekolikrat - sekce s mackatkama, sekce s vodou, na staveni kostek, no vyborny.

Ja mam manzu tentokrat az hooodne daleko, ale zitra mi prijedou na par dni nasi, tak se uz moc tesim. No nic, jdu zpet do prace, ahoj 🙂

janauk
28. říj 2009

Ahoj holky,
ja jen v rychlosti. Zase jsme moc nespali a malej mi ted snad po 20ti hodinach usnul, tak pujdu take do hajan.
Veroniko, ja jsem na dudliky mela stejnej nazor a po 5 tydnech rvani jsem uz vytuhla. Zatim davame jen vecer nebo kdyz ho hodne trapi kolika a na alespon par minut je klid, uklidni ho to a odvede pozornost od briska.
Heli doufam ze testy dopadnou dobre.
Jinak na sraz bychom moc radi prijeli, ale potvrdim az blize k datu jestli je to o.k, a prijeli bychom vsichni tri.

miluska.woolley
28. říj 2009

Helco to je mi moc lito, ze te to zase zlobi... Ale snad se to alespon nezhorsi a mimco vydrzi do terminu. budee drzet palce!

Ja se v Londyne moc nevyznam, ale podivam se po netu, jestli na neco childfriendly nenarazim. Kolik nas bude?

miluska.woolley
28. říj 2009

http://www.giraffe.net/restaurant/kensington
holky co tohle, nevim jak je to velky a neberou rezervace na vikend...

My se casove prizpusobime jak to bude vyhovovat vetsine.

januzza80
28. říj 2009

Ahojky holky,dekuji jeste jednou vsem za gratulace.Neni mi moc dobre,zaludek na vode.Ted jsem dokonce nemocna,kasel a ryma a mala to stejne tak se lecime.Rada bych na ten srazik,ale mam strach abych jeste neco nechytla tam.Doufam,ze to pochopime.Jsem objednana za 6tydnu na 1.scan v Kingstnu,kde taky budu rodit.
Malemu se zacal kyvat dolni mlecny zub,tak budeme mit jednoho krasavce doma. pa

forensica
28. říj 2009

Kato, ja si nebyla jista jestli je to ta co jsem myslela ale mas pravdu, opravdu ty lavice to delaji desne male a nepristupne. Ten spodek v muzeu je bezva pro ty vetsi deti, to taky doporucuji 🙂 Co si treba nabalit svacinu/obed a pak zajit do nejake sekce kde se da normalne pojist? Aspon takovou maji v NHM co vim.
Ja ti nevim, ale nekdy me prijde ze se to az prehani s temi predpisy. Nemuzou lidi myslet sami za sebe?

peppapig
29. říj 2009

Jeee Katko, diky moc za ten link, to je presne ta kolobezka, kterou jsem videla a nemohla si vzpomenout nazev. Tak jsem tomu rada a dalsi darecek pod stromeckem pro M 🙂 Nad tim drevenym odrazecim kolem jsem premyslela, kdyz byla M jeste malinka, pak se mi to vykourilo z hlavy a ted si myslim, ze uz je na to pozde. Ja bych rekla, ze tady toho kola si deti zacinaji uzivat pred druhym rokem, protoze okolo tretiho roku uz je treba premyslet nad koupi normalniho kola a zacit ucit poradnou jizdu. jeste jednou diky za link, potesila jsi me.

Zuzko, S je sikula a zvedam palec skolce, ze je tam uci jizdu na kole, to je super. Taky diky za typ na kolobezku, ale zustaneme u te Micro.

Katko, jeste jsem se chtela zeptat, jak jsi psala, ze vidis maleho na kamere jak si beha ve skolce?? To je teda service. To je normalni uk skolka? Mas ho stale pod kontrolou 🙂

Doufam, ze uz jste vsichni zdravi a pekne se vam zlepsuje spinkani. U nasi M tyhle nespave prorvane noci zacaly v cca 8 mesicich a trvalo to docela dlouho, nemela jsem to srdce ani nervy ji nechat nahore v pokoji jecet a brecet, lomcovala s postylkou ze ji malem prevratila 😒 , ale pak se to nejak ustalilo. Ted je hrozne slaby spac, vsechno ji v noci probudi. Musim rict, ze pri druhem baby v budoucnosti budu hodne veci delat jinak. Simono ty to mas vsechno krasne zorganizovane well done 🙂

sazo, nase M byla proti tuberkuloze ockovana cca ve 3 tydnu. Bylo to automaticky, pac v budoucnu budeme cestovat do zemi, kde byval velky vyskyt choroby.

Holky, kdy presne je ten sraz. My mame hrozne busy listopad, tak mam pocit, ze ani nedorazime 😒 No nic, jdu se ucit a vyuzit den, kdy si M uziva skolicky 😉 Krasny den vsem

peppapig
29. říj 2009

Jeste jsem chtela napsat Jane, ja mam Closer Baby Carrier. Velmi jsem se pro to nadchla, ale nebyla jsem 100% spokojena, ale nevratila jsem ho. Myslim, ze je uzasny pro noseni novorozenatek, i noseni doma, popripade spinkani a kojeni. Ale kdyz Mia dovrsila nejakych 8kg zacalo to byt pro obe dost nepohodlne, byla tezka, porad mi sjizdela dolu, necitila jsem, ze je to bezpecne, porad jsem ji musela pridrzovat. A co me dost prekvapilo, byla delka latky vsude okolo, kdyz uz M byla na me, pripadala jsem si jak mumie v cervenem satku. Tak nevim 50:50 asi.

Jani, at malej V prvni zub nespolkne 😅 Rostou jak z vody, co, za chvilku ti bude litat za holkama 🙂 xx