Maminky, těhulky a snažilky v Anglii a zahraničí III

slunicko2
14. lis 2008

Treti pokracovani diskuze...

Rada bych vsechny maminky, tehulky i snazilky pozadala o respektovani nazoru vsech, kteri se do teho diskuze pridaji!
Tato diskuze byla zalozena pred dvema roky jako podpora snazilek, tehulek i maminek v zahranici a melo by tomu tak zustat i nadale 🙂

Vulgarni prispevky na ucet dalsich clenu budou ignorovany. Nejsme na zakladni skole! 😉

slunicko2
autor
2. srp 2010

tak jsem spoke to soon! Jeste jsem on manzi neslysela. Ale naproti soused uz je doma. Coz znamena jenom jedno, ze daz ma sluzbu a bude doma az zitra vecer.

forensica
2. srp 2010

No Kato to teda je ale clanek. Presne tak to je to o cem jsem mluvila. Se Zuzkou souhlasim, mam pocit ze ze me UK tak nejak trosku udelala citlivejsiho cloveka se zajmem o ostatni.S tou chvalou se uplne ztotoznuju! Ale zase jsem z Londyna paranoidni (si pamatuju jak jsem ve Valaskych Kloboukach chtela upozornit prodavacku v zahradnictvi ze na zemi lezi neci taska jestli v tom neni bomba 😅 ) a mozna i mene pratelska k mensinam (paradoxne kdyz mezi nema tady ziju - v podstate my jsme ta mensina tady) coz mam podlozene zkusenosti. Vsude je neco.
Jinak B mi odjel s K vcera do Svedska. Docela jsem se pekne vyspala a dnes jsme udelali s tatkou spoustu prace po dome.
Zuzi no tak snad uz ti dojel!
Kaco s hypnobirth ti fandim, doufam ze ti to prijde fajn. 🙂
Evi tak to jo, to je dobry napad, urcite to poslouzi pekne. Akorat nejak premyslim kam das malou kdyz bude vykoupana? Jako zabalis ve vane do rucniku a pak nejak tu podlozku na tu vanicku hodis aby jsi ji na to mohla polozit? No asi jo, jak jinak co. 🙂

slunicko2
autor
2. srp 2010

Verco, dorazil! Cely den tu jsem nacancana a nic. Tak jsem v pul devate vecer usoudila, ze ma sluzbu a prevlikla se do starych teplaku a on dorazil domu! 😠
Uzivej si casu s tatkou a domacich praci 🙂
Verco, kam az ty vase slipky dokazou popoletet? My mame totiz je nizky plot. Asi jen tak nad pas.Abych je tu pak nehonila po sousedstvi 🙂

S tema mensinama (i kdyz uz to nejsou mensiny) malicko souhlasim. Ve vetsich mestech je to hruza. Tady mame snad jen dve cernosske rodiny, par cinanu a par pakistancu.... ale treba v birminghamu to byla sila. Me vadi, ze si z te sve kultury vezmou jen co je jim libo, ale o nas se pak vyjadruji hanlive.

forensica
3. srp 2010

Zuzi, no tak alespon jsi se dockala dnes a ze v teplakach uz ti asi bylo odpusteno 😉
No tak kdyz se clovek muze vyspat tak ho ve 4.30 vzbudi nasi kocouri 😠 Jednomu hrablo a zacal totalne rvat na toho nase druheho ktery cucel v krovi jak puk. Jako by ho ani nepoznal, proste se na nej vztekle vrhal 😕 Tak tu jsem a snazim se najit nejake info. Nastesti nas nenapada, teda po chvili co se uklidnil. Fakt hodne zvlastni. NO a jak patram tak najednou ctu jak misi hovinka prenasi nejake choroby tak ted se jeste navic budu desit ze jsem neco chytla a potratim ci mimi nebude normalni. Ach jo, zatracenej internet nekdy 🙄

catkaz
3. srp 2010

Ahoj holky
@forensica Veru, dodatecne velky gratulace k titulu! Ja vim, ze se opakuju, ale jeste jednou klobouk dolu 🙂
Se vsema s vama absolutne souhlasim, co se Cech tyce. Cim dyl jsem tady, tak vetsi ma vzdycky soky, kdyz pak domu na chvili prijedu. Par veci je tu ale oproti Cecham fakt na hlavu - myslim, ze s tou politickou korekntnosti to tu dost prehanej a s health & safety taky. Idealni zeme ale neexistuje, tak si musime z kazdy vzit to nejlepsi 😎

@slunicko2 Zuzko, dobre, ze antibiotika zabraly a je ti lip. To musi byt fakt tezky byt takhle s malyma sama... Asi si zvyknes, ale stejne.

Nas pravidelne budi kocour, co k nam leze zrat nasim kocourum jidlo, tak okolo 5.. Kdyz jsou nasi kocouri doma a natrefi na nej, tak to je rev. Uz jsme se rozhodli, ze poridime cat flap na chip. To jediny ho zastavi. Jinak vcera nas nic nevzbudilo za to v pul 10 vecer nam najednou zacala protykat voda stropem v hale. Delaji nam ted zvukovy tesneni, i v podlaze v patre a hosanovi se podarilo protvrtat trubku. Promacelo to i zed v cerstve vymalovanym pokoji, takze spousta prace navic. Ach jo. No nic, back to work 😎 Majte sa.

editahlb
3. srp 2010

Ahoj holky, tak jsem vas docetla - to byla ale fuska! Uplne jsem na pokraji sil s necim prispivat. My ted travime dny pakovanim a vylety, chteli jsem na minidovcu, ale jezdime po pamatkach a po atrakcich jenom tak behem dne a vecer se vracime zpatky a balime, jinak by toho asi bylo moc. Uz se nam to krati, v nedeli odlitame.. Docela se uz hodne tesim, vlastne to bude pro nas jako rodinu takovy zacatek, no jsme plni elanu a planu, tak snad to vsechno vyjde.

Hodne zajimave byly ty vase komentare ohledne stehovani se, hlavne proto, ze pro nas je to ted strasne aktualni, s tou ceskou naturou co jste tu popsali dost souhlasim, na druhou stranu ale taky verim, ze si ten zivot clovek muze vytvorit podle toho k cemu ma blizko, s kym se styka a cim se zabavi. Ono zit zpatky doma na vesnici muze byt hodne romanticke, ja v to pevne doufam!! (Jak ne, tak nme tady mate zpatky 😀 )

Vitam novou holcinu, Janinu a preju vam doboru noc! Verco gratuluju k promocim, moc ti to sluselo!

verde198
4. srp 2010

Ahoj holky,

jsem ted byla tri dny v praci, ale dneska jsem musela uz po obede odejit, protoze me zacalo pobolivat bricho. Vcera jsme jeste byli na prvnim predporodnim kurzu a zadne pohodlne sezeni to nebylo, tak ted musim odpocivat.
Mala se v pondeli a utery zase strasne mrskala, tak doufam, ze se ma v brise porad dobre. Zitra jdu na kontrolu.

Jinak ten kurz je celkem dobry, asi polovinu veci jsem vedela/znala, ale porodni asistentka davala i nejake uzitecne info. Pristi utery je na poradu dne exkurze po porodnici, tak snad me to neodradi 😀

Jinak dneska nam dorazila postylka 😉 Zatim ceka v chodbe.

Verco, jeste k tomu pultu - prave jeden je udelanej tak, ze ho jakoby rozlozis a mas vanicku a vedle toho prebalovaci pult. Asi pujdeme do tohoto a budu doufat, ze bude stabilni 😅 Prinejhorsim ho prodam.

Zuzko, tak uzivej manzilka, snad zustane co nejdyl. Jinak nejake foto budou, Pietro je musi jen zpracovat a nejake jeste chceme dodelat.

Kato, vodu ve strope znam z vlastni zkusenosti. To takhle jednou Pietro opravoval prkennou podlahu a taky nabral trubku 😕 Ja jsem pak sla rano do obyvaku a jak jsem prochazela dverma tak na me kaplo - zvednu hlavu a cely futro plny kapek...........Tak snad uz vas zadne dalsi prekvapeni necekaji.

Edito, uzivejte poslednich dni v UK, hezky se zbalte a hlavne dobre dojedte. Az budete nejak usazeni, tak bychom mohli naplanovat nejake setkani. Asi teda v Praze, protoze ja ted moc mobilni nejsem 😔

slunicko2
autor
4. srp 2010

Edo, uzijte si posledni dny tady v uk! At se vam v cr dobre bydlinkuje a domecek si predelate podle sveho 🙂 Ja tam mam na to okoli moc hezke vzpominky z detstvi 🙂

Evco, neboj, neodradi 🙂 Na konci tehu ti bude tak nephodlne, ze si budes prat, aby jsi odrodila co nejdrive 🙂 Ja jsem byla velky srab a strasne jsem se bala! Ale pak uz jsem se modlila, at to na me prijde! 😀

Holky, tak sean uz nema harness u te sve autosedacky. Byla uz moc kratka. Pro me je to velky krok. uz si to vyzkousel v aute u kamaradky a byl spokojeny. Ale ja mam pocit, ze mi tak nejak rychle vyrostl 🙂

forensica
4. srp 2010

Edito, mas pravdu, jake si to udelame takove to mame. Urcite se vam tam bude pekne zit, hlavne ve svem. No s tim zacinanim, je to fakt, nebude to lehke ale zase je to vruso co 😎 Jak se citis?

Evi, mas to ale zahul s tim briskem. Zuzka ma ale pravdu urcite uz pak budes rada ze porod prijde 😉 Teda v case v jakem ma. Ja musim uznat ze ja ani nemela cas na nejake zoufani, na me to prislo tak nejak driv a necekane. Fuj s vodou na strope, to je opruz. S tim pultem mas recht, zkusis a kdyz tak pujde no 🙂

Zuzi, teda no taky Sean uz bude mit 3 roky co! Ale je fakt ze je cahoun co. To uz muze mit jen pas ci jak to je?

My dnes oddelavali tesneni u vany a davali nove. Drina jak blazen, pekne me boli ruce a nakonec nejsem spokojena tak zitra pojedu koupit stary osvedceny silikon a bude. Takze zase prace navic. Ale tatku uz svrbi nohy tak ho musim vzit ven do mesta jinak by mel pocit ze tu promrhal cas. Ja si aspon vezmu knizku (ctu The girl with the dragon tattoo)a nekde sednu k horke cokosce 😝

editahlb
5. srp 2010

The girl with the dragoon tatoo jsem si vcera objednala na Amazon, tak mi nic dopredu nevyzrad Verco 😀 Slyslea jsem na to peknou kritiku..

Diky holky za ta pranicka no zvladame to zatim s balenim jak se da, tech veci fakt jenom pribyva!

Evi urco se v Praze ozvu a udelame srazik! Ted pekne odpocivej at na nas mas silu 😅 Me je ted docela dobre, akorat me obcas poboliva kostrc ( a zrovna dneska je to teda pekne bolestive), ale jinak se citim skvele, co ty Verco?

Jdu uvarit neco k obedu, mala se mi akorat vzbudila, ted posledni dobou mi pres den moc neji, zato veceri tu sni za dva! Tak ani nevim co mam ted narychlo spichnout, asi osmazim vajicko. V cechach se tesim ze si poridime slepice, tak budu vyzadovat rady od zkusenych! 🙂

miluska.woolley
5. srp 2010

Ahoj holky, jedeme za chvili k mamce na 10 dnu, tak v rychlosti dobaluju posledni veci. Uz jsem zapomnela jak se bali pro miminko 😀 . Novinka je ze u nasich uz je wifi, takze budu snad online...

Edito stastnou cestu a v patek papa. S tou Prahou nad tim jeste premyslime, dam ti jeste vedet.

Zuzi uzivej si Daze!

holky sorry, nestiham zbytek docist, mejte se krasne!!!

saza007
5. srp 2010

Ahoj zeny, ako sa vsetky mate?
Hlasim sa po dlhsej dobe, boli sme na mini dovolenke v Norfolku. J. si to poriadne uzil, aj ked o relaxe sa hovorit neda 😅 😅 😀 . Ale vsetkym nam velmi dobre padla zmena prostredia.

catkaz
5. srp 2010

@editahlb Edit, stastnou cestu. At to vsechno v pohode probehne. PS:Konecne jsem nasla vyvar marigold 🙂
Obe s Miluskou v Cechach pozdravujte. Ani nevim, jak tam je.

Dneska mi dost otykaly nohy, ani nevim proc, nebylo zadny vedro...

Tak jsme konecne pokrocily s vyberem kocarku. Mame zatim 2 favority, ale musime je vyzkouset nekde v obchode:
http://www.babystyle.co.uk/Oyster SUCP.html - barvu bud cernou nebo cerno-cervenou
http://www.britax.co.uk/pushchairs/vigour-3-plus

@verde198 Evi, za to jsme se jmenama nepokrocili vubec....

The girl with the dragon tatto jsem videla v kine - bylo to moc dobry. Myslim, ze predloha se ale jmenuje v doslovnym prekladu The Man Who Hated Women.
@forensica Veru, budes to cist ve svedstine?
Ja ted ctu jen tehotensky nebo hypnobirth knizky...

Tak se majte. Nemuzu se dockat vikendu. Jedeme do Dorsetu na oslavu vyroci svatby. Nasim pratelum jsme jako dar poridili space hoppers 😎

Jani, zdravim do Svedska. Svatba vypadale krasne... A ty saty ti sekly 😎

forensica
5. srp 2010

Ahojky,
Edito, no ja jsem v pohode,ted si zrovna vubec nepripadnu tehotne ale netrpelive ocekavam prvni pohyby tak jsem zvedava. Obcas mam pocit nejakeho vlneni ale ja mam dost 'pohybu' i normalne tak nevim 😅 Jinak at se dari baleni! Vajicko je u nas taky desne oblibene, k tomu baked beans a jedem 🙂 Rychlovka. Se slipkama klido poradim, ted jsme zrovna v procesu privykani novych ke starym. Brka jen litala ale uz se to uklidnuje.

Milusko, je to bude baaajo u maminky co 🙂 Tak at se vam vydari pocasi a vubec cely pobyt!

Sazi vitej zpet. Jak je v Norfolku?

Kaci, no s nohama je to pruser, me otikaly otresne a to se k pocasi taky neubiralo. Mozna jsi dnes mela vic slaneho jidla? Nebo si je proste musis davat casteji nahoru a vyzadovat masaz 😉 Ohledne kocarku, prvni se mi neotevrel ale druhy vypada dobre. Ja jsem malinko odrazena od 3-kolaku, uz bych do nej osobne nesla, ale tento ma pekne velka kola tak by mohl byt fajn. Vypada pekne bytelne 🙂

forensica
5. srp 2010

Edito jeste me napadlo, premyslela jsi jestli si poridis double buggy? Ja nejaky chci skoro urcite jelikoz K je dosti liny chodec a prece jen bude mit jen 2 roky tak toho jeste moc neujde. Je jich dzungle na vyber jak tak koukam. Holky tady maji Phil and Teds ale ja si tak nejak nejsem jista tim designem. Ach jo, kdyz tak dej vedet jestli nad tim taky uvazujes. Dik

catkaz
6. srp 2010

@forensica Veru, mas pravdu, ten prvni odkaz nejde otevrit...
zkus tenhle, snad uz to pujde. Tenhel se nam, myslim, libi trochu vic 🙂
https://secure.stayhome2shop.com/_fileupload/Im...
My budem potrebovat kocarek, ktery bude v poho i v prirode i ve meste...

forensica
6. srp 2010

Kaci no tezko rict, ten obrazek je dost maly ale kocarek se zda ma velky nakupni kosik tak to bych brala jiste jako plus! 🙂 Tu knizku rozhodne ve svedstine nectu, ja jsem skoro vse ze svedstiny zapomnela 😅 Jo vlastne jsem ji prave docetla.Edito budes mit radost z toho ze az se prolouskas prvni stovkou stran a zacne ti davat smysl to mnozstvi lidi co tam ucinkuje (a ze jich tam je 😅 ) ze to je nakonec super cteni. Ja to ted posledni dva dny cetla az do 2 do rana 😎

miluska.woolley
7. srp 2010

Ahoj holky, zdravim v rychlosti z CR, brachove nakonec wifinu nemaji, takze sëdim u nich na pocitaci, maj + mezi dvema pubertakama, takze tady asi moc casu travit nebudu 😀.
Sledujeme na CTěč zaplavy a je nam z toho uzko, uz prisli o zivot ¨3 lide a vypada to opravdu strasne...
Jeste jsem se chtela pochlubit ze jsme byli ve ctvrtek na kontrole s Bellou a ma 57 cm a 4,41kg..

Kato, oba kocarky vypadaji moc pekne, co je to za znacku ten druhy?

Veru my mame PhilaTeds Sport, ¨jsem spokojena, ale mala se nam uz tatkak vejde do te tasky, takze na podzim uz budeme myslim bez tasky. A to jsme mysleli ze na dovolene v zari tam bude jste spat...

Holky mejte se hezky, papa

forensica
7. srp 2010

Teda Milusko, mala uz je macik! To ma clovek hned radost jak mu to detatko krasne roste ze. Ja vim ze co jsem se bavila tak vsichni jsou s P&T spokojeni a moc dobre se to ridilo.Me se jen nelibi ten design ze to jedno dite lezi skoro na zemi a kouka do spodku kocaru. prijde mi to takove 'nefer' i kdyz je pravda ze zase to vetsi uz vic chodi tak se tam asi az tak moc nenavozi. Zkousela jsi posadit Ch dospodu? Me prislo ze ty deti co tam jsou ze jim vzdycky couha hlava ven a tak kdyz spi tak jsou tam zkriveni.
Ja nasla tenhle, hrozne se mi libi ze tam se da dat korbicka. Ja jsem ji u K nemela a moc mi chybela jelikoz jak v zime foukal ten vitr tak na ni furt fucelo a ja na ni nevidela. Navic se pak budou vozit obe dopredu koukajici az bude treba. Ale zase je to sirsi a mene skladne a az bude K chodit full time tak to bude k prdu. Tak nevim.
http://www.kocarky.cz/kocarek-easywalker-duowal...

verde198
8. srp 2010

Ahojte devcata,

Edito, stastnou cestu dneska!!!

Kato, kocarky vypadaji oba pekne, ten Britax ma celkem maly kosik, ale zalezi jak moc ho vyuzijes. K tomu druhymu jsou dobry review: http://www.madeformums.com/reviews/pushchairs-a...

Milusko, uzivej domova! Ty zaplavy jsou fakt strasny. Kazdy rok jsou nekolikrat, to si vubec nepamatuju kdyz jsem byla mala, ze by byly nejake zaplavy ☹

Verco, ja tu obcas vidim nejake double kocarky (vetsinou teda pro dvojcata) a kdyz jsou takhle vedle sebe, tak jsou to strasne velky koraby. Jsem ti udelala maly pruzkum 😉 :
Tento vypada dobre, hlavne se mi libi, jak muzes obe deti posadit proti sobe http://www.malvik.cz/Kocarky/kocarky-pro-dvojca...
nebo tento http://www.slune-cz.cz/kocarek-abc-design-zoom-...
a jeste jsem nasla jeden Peg Perego, vazi ale skoro 20 kg 😕 http://www.slune-cz.cz/kocarek-peg-perego-duett...

Jinak my uz mame slozenou postylku 😵 Jak jsem tusila tak je vyrobena v Polsku, takze kvalita neni uplne super, sem tam skrabanec, ale nic zasadniho. Navic se ten cesky eshop odkud jsem to koupila ani neobtezoval pridat cesky navod, ale ani fakturu!!! Tak jsem jim psala at to dodaji, jsem zvedava jestli se ozvou.

forensica
8. srp 2010

Evi, diky za pruzkum 🙂 No ja je videla i na zivo ty za sebou, ale furt me ten styl nepresvedcil. Nevim jak moc by na sebe deti koukaly kdyby mohly, rekla bych ze by jeto brzo nebavilo, hlavne kdyz je mezi nima 2roky rozdil. Prekvapive ten co jsem nasla je siroky 'jen' 76cm coz znamena ze je jen asi o 13cm sirsi jak to co mam doma. No rozhodne se na nej musim jet nekam podivat a ohodnotit jak je pohodlny. S postylkou je to skoda, jsou to pacholci ale jestli je tam jen par skrabancu tak to neni takova hruza.No hlavni je ze poslouzi 🙂 Jak ti je, lip? Zadne podivne vlneni a tvrdnuti?

Me dnes dojede zpet rodina. Uz se moc tesim na tu moji prdelku a samoze i na manzu ze. Na zahrade nam postavili leseni, predelavaji strechy na celem baraku a tak nejsem uplne klidna kdyz tam mala bude chodit ven. Aby na ni neco nespadlo.Budeme asi vic po parcich az do konce zari kdy to bude hotove.

sonickaf
8. srp 2010

ahoj holky,
opet jdu k vam pro radu .. urcite uz mate vsetky skusenosti s cestovanim lietadlom s babatkom.. a mna to onedlho caka prvykrat. Nasa mala Leah bude 2.5mesiaca ked by mala cestovat prvykrat .. Premyslam cestovat Ryanair do Blavy. a tak si hovorim ake su vase skusenosti a na co si mam dat pozor .. co zbalit?
Mam ist s kocikom alebo len s babycarrier ..(kocik by som na slovensku mala k dispozicii) Kocik mam M&P Sola a zatial pouzivame carry cot. dekuji za rady..

slunicko2
autor
8. srp 2010

Kato, me se take zamlouvaji oba kocarky. Ale ten prvni mi prijde dost plastovy do prirody. I kdyz nevim, jak jsi to s tou prirodou myslela 🙂 U nas je priroda cesta jak po tankodromu, tam bych mu moc neverila 🙂 Ale zase ja jsem u buzze vecne musela nechat spravovat duse, protoze jsem vecne mela defekt 🙂

Verco, ja se v dvou-kocarcich moc nevyznam. Ale zahlidla jsem par mamin tady s podobnym stylem a prijde mi, ze je to hrozna tiha. Maji ruce rozprazene a tlaci a tlaci. To je ovsem jen muj dojem. My tu asi taky nemame takove chodniky jako vy v Londyne.
Uzij si manzu a malou! Snad vam neudelaji moc neporadku na zahrade!

Evco, hlavne, ze postylka bude slouzit 🙂

Sonicko, ja jsem si do letadla vzala akorat flasku, dudlika, deku a veci na prebaleni, nahradni oblecky. Holky si vetsinou berou babycarrier misto kocarku. Sean ho nemel rad, tak jsem si s sebou musela brat kocarek. U nas to bylo vzdycky v pohode. Sean vetsinu letu prospal.

fairy
8. srp 2010

Ahoj holky, moc Vas zdravim v rychlosti.
teda koukam Milusko ze pekne pribirate to je super a jsi ted v CR ja uplne ziram jak jsi po tom cisari cila to je super. Ja jsme byla 2 mesice uplne neschopna jak me to bolelo no ale to asi bylo dost tim ze jsem tam mela tu infekci ☹
Verco koukam ze uz vybiras kocarek. To u nas bylo taky velky dilema, hlavne proto ze Ellie vlastne zacala chodit az v 18 mesicich tak jsem vedela ze fakt kocarek pro obe bude nezbytny. Premyslela jsem puvodne o tom sedatku co se priklipne k existujicimu kocarku ale pak kdyz jsme to zkouseli tak to jsem zavrhla. Ty dva vedle sebe jsou dobry ze deti jsou vedle sebe a pekne vidi ven. ale jak zuzka rika jsou dost siroke a je to fakt narocne se nikde dostat. No my jsme to vyzkouseli a koupili ten P&T Dash. Musim rict ze jsem nebyla 100% presvedcena ze zacatku ale ted na nej nedam dopustit ten dash ma super vypolstarkovane sedacky a i ta mala pro Ruiby je desne pohodlna a da se celkem dost polozit Ruby je v ni od 4 mesicu ale ted cim dal vice uz je ve predu E hodne chodi a lkdyz je unavena tak si vleze na chvili dolu. Ta korbicka nam taky vydrzela asi jen 3 mesice je fakt malicka a dost vsude kolem v zime fouka. No tak to je moje zkusenost.
Jinak u nas jsem zvracenim prosli nakonec vsichni vcetne me a minuly tydne chudak Ruby praskal infekce v uchu rano to mela plne krve a hnisu takze si uzivame infekce ☹ no R je alergicka na ATB tak mela desne prujmy a krece v brichu no nakonec dostala ATB kapky do ucha a snad uz je ok. No my se z tech nemoci nemuzeme vyhrabat. No ve ct odjizdime snad do CR tak se modlim at jsme alepson zdravi.
Holky mejte se krasne dobrou noc

saza007
9. srp 2010

ahojky,

@forensica verca v Norfolku bolo fajn, J. sa prvykrat poclapkal v mori 😵 😵 😵

@miluska.woolley miluska to je super, ze mala tak krasne pribera! J. priberal velmi pomaly, a to bol dost velky, ked sa narodil. Ako sa ma L.? uziva si, ze uz je big sister?

@editahlb edit dufam, ze stahovanie prebehlo/prebieha bez vacsich stresov!

@sonickaf ak mas k dispozicii kocik na SK, tak ber len nosic.

zeny, mate niektora baby backpack nosic? Chcem nejaky kupit, ale neviem ktory, tak robim prieskum. V Norfolku by sa nam bol hodil, trepat sa s kocit po plazi - nic moc 😅 🙄

catkaz
9. srp 2010

Ahoj vsem,

doufam, ze jste si vsechny uzily vikend. My se meli v Devonu super. Oslava 25.vyroci svatby se konala na houseboatu tazeny po proudu valachem. Sobotu jsme stravili prochazenim Tivertonu a narazili na uzasny obchudek s kocarky. Byla tam moc ochotna pani a meli tam vsechny kocarky, o kterych jsme uvazovali, ale nevedeli, kam se na ne pujdem podivat, protoze John Lewis ani Mothercare je neskladujou... A normalne jsme kocarek vybrali a objednali! 😎 Dorazit by mel za mesic a oni ho kuryrem dovezou k nam zdarma. Mame z toho velkou radost.
Budeme mit ten z toho prvniho obrazku - ctyrkolak. Je to britska firma Babystyle a typ Oyster.
http://www.babystyle.co.uk/Oyster.html - kdyz prejedete kurzorem po tech ikonach kocarku, mely by se zobrazit.
Autosedacku ale budeme mit od Britax.
Zjistili jsme se, ze ten druhy kocarek - britax vigour uz se nevyrabi ☹

@miluska.woolley Milusko, uzivej Cechy. To je pohoda, ze takhle muzete sednout do auta a jed. Super, ze si se z toho cisare tak rychle zotavila.

@forensica Verco, chtela sem se te uz driv zeptat, jestli jsi u svyho porodu tu techniku hypnobirth vyuzila? Dneksa mame druhy sezeni. Ctu knizku a posloucham relaxacni cd, ale myslim, ze bude chvili trvat, nez se do toho dostanu.

@verde198 Evi, jak je? Nas dalsi nakupy cekaji asi o vikendu a budem koukat po postylkach. Mas obrazek ty vasi? Jak myslite, holky, ze je dulezity, aby se ta jedna strana dala sesunout dolu?

forensica
9. srp 2010

@sonickaf - Soni, ja osobne bych se s kocarem netahla s tak malym mimisem.Vem si jen nositko, to je idealni. Do letadla si vem minimum, tak leda knizku jelikoz ti usne u prsu (kde jsou ty krasne casy letani pri kojeni!!) a mozna nejakou deku. Jinak nezapomen dat na prs pri vzletu a pri pristani, kvuli zalehlym ouskum.Tot jsou me zkusenosti.

@fairy - Heli diky za postrehy! No ja jsem prave naopak pracovala skoro rok u rodiny a meli dvoj kocar a opravdu me prisel bezva. Ja s tema detma (tri na jeden kocar - takze jedno na riditkach kdyz byla nouze) projela londyn i metrem takze to slo uplne krasne. Takze te tihy se nebojim. Jen me svte ze to je pak za nejakou dobu nepraktice a budeme muset koupit normalni sportak az K bude chodit furt. To ty mas zase s P&T vyhodu. Sama dilemata.Chudak mala zase mador. Vas se to chudaci nejak drzi. No snad vas u maminky strava a nove podnebi da do kupy! 🙂

@saza007 - Edita si urcite kupovala ten back pack s kovovou konstrukci tak se poptej jak to vyuzivaji. My mame Ergo coz se da taky na zada vyuzit navic je to skladne. meli jsme v tom malou na 2h ture maximalne, nevim jak by to bylo pohodlne na dele.

Kaci vypada ten kocarek pekne! A v jake barve? Urcite budete spokojeni 🙂 Ohledne hypnobirth - vyuzila jsem to dobre do 6-8cm otevreni. Pak uz jsem byla moc unavena na nejakou koncentraci ale verim ze kdybych vbyla vic vyspana tak jsem to bez Pethidinu dotahla az do konce. Ohledne poslechu, ja mam ty CD 4 a myslim ze ani jedno jsem neslysela cele 😅 Poslouchala jsem poctive 30min denne po dobu asi 12tydnu ale pokazde a to myslim 100procentne pokazde jsem u toho vytuhla 😀 Ale rikali ze podvedomi posloucha a tak jsem to tak brala jako pokus. Urco do toho jdi, ber to jako ja, jako pokus a uvidis jak to pujde. Drzim palce.

catkaz
9. srp 2010

@forensica Veru, budeme mit hlinikovou kostru, kocar bude cerny a sedacka cerna, ale vnitrek a striska budou svetle zluty. Autosedacka bude cerveno-cerna.

Ja doufam, ze s hypnobirthing zvladnu cely porod, ale samozrejme uvidime 😎 Uz jen mesic v praci a za 2 mesice a kousek porod! Strasne to leti 😕 Ja u toho cd taky vytuhavam, takze skutecne doufam, ze podvedomi vsechno zpracovava 🙂

janauk
9. srp 2010

Ahoj holky,hlasim se zpet ze Svedska. nejak nestiham a uz vubec ne Vas docist. teda vy jste toho naklabosili 😉 My jsme se meli krasne. Jak uz jsem tu rikala, ja jsem na Svedsko zatizena, svatba se vyvedla, dokonce i skunicko vykouklo. Alfie si uzival pozornost vsech pritomnych bab, je to hroznej filuta. Jen ta cesta byla dost krkolomna a dlouha (3 hodiny autem na Gatwick, pak let do Kodane a pak 4 hodiny vlakem do Karlskrony) a tak by se vyplatilo tam zustat dele. Ian musel kvuli praci odjet o den driv a tak nas to zpatky cekalo samotne a to jsem celou noc prozvraceli, asi jsme neco spatneho snedli ☹ale musim rict ze Alfie byl naprosto vzorovej a to jsem se toho tak bala.
Edit, doufam, ze presun probehl v poradku. Ja vubec nechapu jak jste vse mohli zbalit, me dela problemy baleni i na tyden nebo na dva a po tech letech bych uz preci jen mela mit praxi.
Milusko, doufam ze si uzivas all inclusive i pres neprizen pocasi! To je neco s tema povodnema, ja si teda nepamatuju ze by bylo tolik povodni kdyz jsme byly mensi?
Evo, Kato, uz se Vam to blizi 😉 Jak se citite?
Kato, ten kocarek vypada nadherne. To je super ze jste narazili na tak dobry obchod. Me take prislo ze jsme nikde nevideli ty kocarky ktere se nam libili online. 😢 Urcite budete spokojeni. Jak se ti libi ten hypnobirth? A jak pokracuje uprava baracku? Nechystas se jeste do CR?
Sazo, jak jste se meli v Norfolku? Ja slysela ze je tam nadherne. Jak se ma James? Pridej nam nejakou fotecku. Alfie je od te doby co jsme se vratili z cest strasne grumpy. Vubec nechce byt o samote, hodne place a vyvadi, nechce jist, spat...no pain in the...ja jen doufam ze jsou to uz konecne zuby a ne treba zmena povahy 😉
Verco, jak pokracuje rozhodovani o stehovani?
Zuzko, ty mas Daze doma? Ja myslela ze by mel prijet az koncem leta?
Musim bezet, Ian se stara o Alfiho a je tam nejaky podezrely ticho...
Priste pridam nejaky fotaxxx

janauk
9. srp 2010

Tak pridavam nejaka fota ze dne svatebniho, jak vidite, Alfie si to uziiiival.