Maminky, těhulky a snažilky v Anglii a zahraničí III

slunicko2
14. lis 2008

Treti pokracovani diskuze...

Rada bych vsechny maminky, tehulky i snazilky pozadala o respektovani nazoru vsech, kteri se do teho diskuze pridaji!
Tato diskuze byla zalozena pred dvema roky jako podpora snazilek, tehulek i maminek v zahranici a melo by tomu tak zustat i nadale 🙂

Vulgarni prispevky na ucet dalsich clenu budou ignorovany. Nejsme na zakladni skole! 😉

janauk
7. říj 2010

Evi, teda Gretka je fakt uzasna a to jsem se chlubila tim jak vubec nejsem broody! To jsem teda zvedava, az se vyklube na svet ten drobecek od Kati, to budu i muchlovat, to to dopadne!
Ja jen v kratkosti z prace. Holky dekuju za podporu. Vse jde o.kish. Alfimu se ve skolce strasne libi, je to pohodar a plakal prej jen jednou za cely 3 dny, kdyz se vzbudil po spani a asi nevedel kde je. Dnes jsem ho poprve vezla do skolky ja(predtim jsem na to nejak nemela odvahu) a byl tak rozesmatej! Hned mam lepsi naladu. Ale pres den mi strasne chybi a vecer bych ho nejradsi vzbudila a mazlila se s nim. No uz se nemuzu dockat zitrka a vikendu,to mame volno. Jinak prace docela jde, jen me jde vse strasne pomalu! No tak bych asi mela jit neco delat! Mejte se.xxx

forensica
7. říj 2010

Ahoj kocky,

nejak nemam energii. Stale docitam toho zatraceneho Larssona tak mi to bere volny cas 😀 Jo vlastne kecam, dodelala jsem darek K k vanocum tak tady ho mate.
Gretka je krasna, Evi, no jde videt ze jste cekali tak dlouho proto aby pak byla perfektni co 😉
Milusko chudaku, to jsou nervy kdyz je dite nemocne. Jsem rada ze to nebyla ta horsi varianta a po par dnech vas pustili 🙂
Kaci drzim palce at je to co nejdrive a snad ten tlak fakt byl jen tim vyslapem do hrbu.
Edito, sakrys uz 30tt! To tam taky uz brzo budu, to je maso!! Nejak jsem si jeste nezvykla ze bude druhe mrne. Ve stredu jsem videla Simcu jak valci s dvema malymi potomky a uprimne receno je dobra. Ja asi budu sediva pomerne brzo 😅
Zuzi, jak se dari?

forensica
7. říj 2010

Ah, tady to foto, ja hlava skopova 🙄

slunicko2
autor
7. říj 2010

ahoj holky 🙂
Jen vam chci poprat hezky vikend! Mam laptop v oprave, tak pouzivam dazuv netbook. Ale uprimne, v posledni dobe mi staci jen muj crapberry co se internetu tyce. Docitam dve knicky, protoze je musim brzy vratit v knihovne.

Verco, snehulak fakt super! sean by byl nadseny!

Milusko, uz jsi aklimatizovana doma? 🙂

Evco, mala je uzasna! Jsem moc rada, ze uz i ty jsi se dockala! Moc jsem vam to prala!!! Neboj, mala si zvykne. Vsak je jeste malicka a u maminky je ji dobre. Sean spal dlouhou dobu pres den u me v naruci. Dala jsem si nohy na stul, uvarila cajik, pustila telku a Sean mi takhle dve tri hodky spal v naruci 🙂 Bylo to moc fajn!

Edo, ty uz jsi 30tt? pane jo!!!! jak jde doucovani?

Kato, ctyri vany 🙂))) tak ne abys ho prokousla! ;)

Nedival jste se nekdo dnes na channel 4 na dokument on afghanistanu? bylo to pomerne sokujici. Ja jsem se na to chtela divat puvodne jen proto, ze tam byl kamaradky pritel (je to us marine). Ale nakonec jsem u toho brecela, kdyz jsem videla male deti behem strelby prebihat pole, zenu a tri deti mrtve. Marinaka, ktery se psychicky slozil, kdyz sel dat penize rodine... $2500 za kazdy zivot te rodine... A muj nejvetsi problem dnesniho dne.... jakou vybrat sedacku!

catkaz
11. říj 2010

Ahoj holky,

vlastne ani nemam, co hlasit...Asi jen, ze mimcu se zatim na svet nechce...
My uz jsme aspon z praktickyho pohledu ready. Loznice je vicemene hotova (krome vestavnych skrini, ktery nam, bohuzel, vybouchly) a Mike dal dohromady vsechen miminkovskej nabytek...

Takze ted uz se jen tesime... Evi, vydrz, snad nebudeme muset dlouho cekat. 😉

Milusko, dobre, ze uz jste z nemocnice doma a nebyla to zadna zakerna nemoc. At se Anabelle rychle uzdravi 🙂

martja007
11. říj 2010

Ahojte, omluva, ze pisi ze zpozdenim, ale byla jsem few dni ve spitale.
Je mi blbe, bliji, nemuzu nic jist a byla jsem hodne dlouho dehydrovana, tak mi davali kapacky a antisickness leky, uz jsem doma, ale blbe jeste vic.
Jinak bydlime v Borehamwoodu, coz je male mesto asi 5 km od hranic severniho Londyna.
Zdravim Edit a Janu UK, pamatuji taky na beremko, jak jsme pred 3 lety planovali svatbu....

smajka
12. říj 2010

@martja007 - ahoj, ja som v borehamwoode kazdu chvilu ak by si sa chcela niekedy stretnut. vcera sme tam s kamaratkou tiez stravili cele rano v parku. ja mam termin v aprili. to mi je luto ze ti byva az tak zle. mne byva tiez , uz nedufam ze to prejde ☹ .
dufam ze ti bude skoro lepsie.

forensica
13. říj 2010

Ahojky holky, prave jsem dosla od zubare a nez se vrhnu na uklid tak jsem si rekla ze to tu omrknu.
Zuzi, ja se na to nedivala, vetsinou jsou tyhle veci ale dost smutny a ja ve svym stavu proste bulim jak prdla. 😅
Kaci, tak drzim palec at je to uz tady brzo 😉
Martja, no to je moc neprijemne ze je ti tak naprd. No snad to za par tydnu prejde, jak to tak byva. Vydrz!!
Ja jsem konecne koupila (vyhrala na eBay) dvojkocarek. Ale zatim se ta pani neozyva, rada bych ho uz jela vyzvednout. Snad to klapne. Jinak mimis kope, brisko pomalu roste ja si koupila listky na Stomp a na divadlo Sklep co tu bude zacatkem listopadu. Moc se uz tesim. Musim si to uzit nez zas budu mit pripoutaneho kojence ke koze 😀

janauk
13. říj 2010

@forensica Ahoj Verco, jak jsi dopadla u zubare? Ja byla v pondeli a Zuzka je take objednana, tak se u nas rozjela nejaka epidemie ☹ Jinak jsem uplne zapomnela reagovat na tvoje upletene vytvory. Nadhera. Kde se to v tobe bere? Jeee ty Sklepaky ti zavidim. Na co jdete? Good luck s kocarkem.
@martja007 To me mrzi ze ti je tak spatne, tak snad ti brzo bude lip. Nechate si rici pohlavi?
@catkaz Kato, drz se, ja vim, ze tohle cekani je otravne, ale snaz si ty dny volna jeste uzit! Mozna by ses mela nejak rozmazlit. Co masaz?
@slunicko2 Ja ten porad nevidela,ale muselo to byt sileny. Ja u vseho kolem Afganistanu a Iraku taky slzim.
Tak ja padim devy, musim jit zase neco delat.xx

martja007
13. říj 2010

Ahoj, tak se hlasim ze spitalu, zase dehydrovana. Vcera jsem blila pracne vypitou vodu a caj, pak jsem byla v busu a bala jsem se pit a vecer me zacal chytat mocovy mechyr, v noci pak uz bolel nonstop. Rano jsem sla k gp a mam spoustu ketonu v moci a uz poslala do A&E,kde si me nechavaji, dali mi kapacky a cekam na postel.

martja007
13. říj 2010

@janauk Ahoj jani, asi jo.
Ale jsem vystresovana, protoze ja nikdy moc nepiji, ani predtim a ted jeste kdyz bliji, mi dela hrozny problem pit uplne, proste, jen pohled na vodu a I cokoliv jinyho k piti a uz se nadavuji.. no a jak jsem tedy porad bez vody, tak vsude ctu, jak spatne to je, ze baby nema dostatek vody a zakrni mu koncetiny....takze se bojim, byl tady taky nekdo bez vody??

martja007
13. říj 2010

@smajka Ahoj, Diky za support, urcite si dame sraz, jen co budu schopna fungovat...

smajka
13. říj 2010

@martja007 - chuda, zase v nemocnici..musis tu nechut k vode prekonat. ja zase trpim bez diet coke. odkedy som tehu, tak som mala len jednu. mysli na mimi, je velmi dolezite, aby si pila dostatok vody. ja vodu tiez moc nemusim, tak miesam pol pohara dzusu+ pol vody. vela stastia a rychlo sa vyliec. snad ti nevolnosti pominu po 12 tyzdni 😉

verde198
13. říj 2010

Ahoj devcata,

Verco, krasnej snehulak! Gratulace k vyhranemu kocarku, snad budes spokojena 😉

Kato, super, ze uz mate vsechno nachystane! Tak snad to prijde brzo, zitra je oficialni termin, co?

Martja, to je naprd s tim spitalem, drzim palce at te to zvraceni brzo prejde. Musi to byt strasne vysilujici.

Pietro v pondeli nastoupil do prace, tak je to trosku nezvyk byt doma sama 😉 teda s Gretkou 🙂 Na noc jsme se vystehovali do obyvaku, protoze on musi spat svych cca 8 hodin a malym kriklounem to nejde 😅
Porad jeste nemam ten prebalovaci pult, dneska mi napsali, ze pry uz ho prestali vyrabet a bude az nova kolekce 2011, ovsem az koncem roku!!!!!!!! Tak me celkem michli, protoze jsem ho mela objednany nekdy od srpna! Jeste jsem psala do jinyho obchodu jestli ho nahodou nemaji, tak jsem zvedava co mi odpovi.

Gretka krici, tak se mejte vsichni fajn.

forensica
13. říj 2010

Marti, no kdyz tak te zase rehydratuji v te nemocnici, neboj. Ja vim s tou nechuti je to hrozne co, premahat se vubec nejde co (ja takhle mela nechut k jidlu pri slepaku a to jsem v zivote nezazila ze do sebe proste clovek nic nedostane i kdyz rozumem vi ze by mel). Nestrachuj se co bude s miminkem, ono urcite za par dni stradani nezakrni, to by pak v africe museli mit vsichni postizene deti. Ono si to male vezme co potrebuje od tebe az do vyzdimani tveho tela 😉

Jani no me uletely 2/3 stolicky tak mi tam davala plombu a po porodu bude korunka. Jeste ze to bylo na mrtvem zubu takze to nebolelo! 🙂

saza007
13. říj 2010

@janauk jani super, ze sa Alfiemu v skolke paci! Dufam, ze v praci nemas prilis velke stresy!

@forensica verca, bleee, zubari, zaciatkom roka som si tiez uzila. Dufam, ze ta to neboli. No a ten snehuliacik je krasny, si sikulka.

catkaz
13. říj 2010

Ahoj vsem,

tak mimi furt nic...

@verde198 Evi, mas pravdu, zitra je termin. Ja si furt cpu do hlavy, ze se nic nedeje a v termin se narodi jen 5% miminek, ale nahlodala me minuly tyden midwife, kdyz me objednavala na pristi utery na kontrolu, kdyby se prcek do ty doby nenarodil, a ptala se, jak to ma hypnobirthing s labour induction.... To fakt nechci! 😠
Takze jsem najela babsky i jiny aktivity, co tomu maji pomoci... Nejvic se ale snazim kazdy den chodit - tak na hodinovou prochazku a vzdycky je mi pak lip, protoze citim, jak se prcek sune dolu...
Dneska jsem se pobavila v Sainsbury's - v lekarne jsem se ptala na caster oil. Lekarnice tikala, ze to neskladuji a na co ze to potrebuju. Kdyz jsem ji zminila ..to induce labour, tak se sla poradit s kolegynema vzadu a kdyz se vratila, tak mi rekla, ze kvuli tomu, na co to chci pouzit, mi nic takovyho nevydaj... Jako by to byla naka droga, nebo hur 😕 a ja byla nesvepravna, nebo co... 😠

No a zitra jdu normalne zkusit akupnkturu. V zivote jsem na ni nebyla, tak jsem zvedava. Nasla jsem tu u nas profika, co se zabyva i lecenim neplodnosti... Bylo by fakt super, kdyby to pomohlo...

Dik vsem za drzeni palcu 🙂

@verde198 Evi, jak to sama s Gretkou zvladas? Uz ti brzo prijede mama, ne? S tim prebalovacim pultem je to teda na prd. Hlavne kdyz si ho objednavala uz v srpnu! Drzim palce, at ho sezenes v tom druhym obchode.
@martja007 Marti, drzim palce, at je lip a doktori pomuzou. Je to teda husty, takhle si 'uzivat' v 9.tydnu. Tak se drz. Veronika ma pravdu - mimco si vezme, co potrebuje, takze je dulezity, abys ty byla v poradku 🙂
@forensica Verco, Sklepaky ti taky zavidim. To je vyhoda Londyna... Ty jo, uz 27.tyden... Strasne to leti! A jak se citis?

forensica
14. říj 2010

Kaci, tady ty rady moc casto nepomahaj. Ale je legrace ze se na tebe tak opovrzive divali jako by jsi chtela neco miminku provest (spis tak sobe mega prujmem ze 😀 ). U me urcite zafungoval stres na vyvolani a vycerpani z nespavosti bych tak rekla (ja se ucila na zkousku). Ja se citim v pohode, ale prekvapive uz se zacinam v noci budit (asi kopanim male) tak to je dost opruz. Jinak nic, zvykam si ze pupik je v ceste kdyz se chci protahnout v buse 😎

Sazi, jo je to na ho.... se zubama co 😠 Jeste si ale pak uziju, strasne se tesim 😖

Tak se mi ozvala pani prez ten kocarek a vse dobre. V nedeli pro nej jedu tak drzte palce at se nam sem nekam vejde a hlavne at se vleze do auta 😅 Docela se tesim 🙂

janauk
14. říj 2010

Ahojky vsem,
ja jsem dneska jak matoha. Jsem nastydla a myslim ze to leze i na Alfiho, byl celej nesvuj a probudil se uz ve 3 am. Uuufff. A to pocasi moc nepridava. Najednou se tak ochladilo!
@forensica To to leti Verco. Ja myslela ze jsi tak 20ty tyden! Super s kocarkem.
@catkaz teda to je neco v te lekarne. Oni se tehulim boji prodat cokoli! Jinak se tou tvoji mw nenech otravit a hlavne ne vystresovat, to by pak sel oxytocin do haje! Vzdyt ty nejsi ani v plnem terminu a muzes minimalne 2 tydny prenaset nez te budou nutit do indukce! To je casu, to se prcek urcite vyklube!
Jee tak to musis poreferovat, jak se ti libila akupunktura. Ja take slysela ze veskere masaze, hlavne siatsu hodne pomaha na vyvolani. 😀
@saza007 Sazi dekujeme. Alfie je fakt sikulka a myslim ze mu to ve skolce svedci, nejak s nami ted jakoby vic komunikuje.
@verde198 Evi, to je na nic s tim prebalovakem. Snad ho sezenes jinde.
Milusko, happy anniversary!
xxx
@martja007 Marti, doufam, ze ti bude brzo lip!!!

miluska.woolley
14. říj 2010

@forensica Veru jaky kocarek jsi poridila? Ty si to s tema zubama taky vybiras, co? ja v tomhle tehu o jeden dokoce prisla uplne, ceka mne implantat az odstavim. Mam tu od kamosky kontakt na supr zubar a uz dva mesice se nemuzu dokopat se objednat, uplne se stydim za tu moji pusu. A to jsem u toho meho kretena byla naposledy tyden pred porodem.

@martja007 to je nanic s tema nevolnostma, hlavne ze to maji pod kontrolou, drzime palce at to brzo prejde... A po porodu rychle zapomenes, neboj...
@catkaz Kato tady se ta akuponktura na vyvolani porodu dela a vsechny kamosky co ji meli na to nedaj dopustit, tak drzime palce.
@janauk jani dekuji, Mark je na teambuiding, tak mam vyroci sama s holkama. At Vas ten ug neskoli uplne a je vam brzo lip.

verde198
15. říj 2010

Ahojte,

Kato, drzim palce at uz to prijde brzo. Vcera porodila kamaradka holcicku Yasminu (tak jsem rada, ze jsme se nakonec rozhodli pro Gretu 😉), tak uz se tesim, jak budeme spolu kocarkovat. Samotnou me to moc nebavi.
Ten ricinovy olej nechteji davat ani tady v lekarnach, diskutovaly o tom holky v rijnovkach, delaly si nejaky elixir na vyvolani porodu 😅

Jinak to nejak zvladame, ucim se hodne veci delat jednou rukou 😀 Ted se tesim na vikend, ze tu nebudu sama a uzije si i tatka 😉

Ten prebalovaci pult v druhem obchode maji, ale jen v modre barve 😝 Tak asi vybereme nejaky jiny. Chjo

Jani, brzo se uzdravte!

Milusko, taky gratuluji k vyroci, snad to oslavite o neco pozdeji az bude Mark doma.

Verco, uz mate vymyslene jmeno?

Hezky vikend vsem, tady ma byt zatazeno a okolo 10 stupnu 😝

forensica
15. říj 2010

MIlusko, je to easywalker duowaler..bude to velky ale v podstate az na tu velikos splnuje vse moje pozadavky. Snad bude dobrej 🙂 O zubech ani nemluvit, je to des bes.

Evi, modry je taky pekny 😉 Me treba ta ruzova uz uplne leze krkem a jsem rada ze aspon H&M prodava veci pro holky i v jinych barvach 🙂 Jinak predbezne jmeno je Anna Vivien ale jeste je to v diskutovani. Me se tak nejak libi dohromady Kristinka a Anicka.

Dnes jsem videla Simcu. Je to mazec s tema dvouma potomkama ale zda se ze to zvlada s prehledem a ani nebyla nijak sediva 😀

slunicko2
autor
15. říj 2010

ahoj holky 🙂
jenom zase nakukuju. Jsem na dazove netbooku. Vidim, ze se jeste nerodi 🙂

S tim olejem je to takova ta klasika, co kdyby.... muze vyvolat silny prujem a dehydrataci, kdyz se spatne nadavkuje. A v uk ho tu neschvaluje dost midwifes, tak si to lekarnici nechteji brat na triko. Ja jsem ho take chtela po Dazotel ve bratrankovi a ten mi ho take nechtel prodat 🙂

Evco, to je smula s tim pultikem! Je fajn, ze budes mit s kym kocarkovat!

Ja jsem byla u zubare v pondeli. Potrebuji dalsi vypln a chce udelat rentgen, tak snad nic dalsiho nenajde!
Daz dnes odletel do Washingtonu, tak tu zase valcime bez nej.

tak a zase mizim, jdu dat pradlo do susicky a pak jdeme cist nejake knizky se seanem 🙂 mejte krasny vikend!

miluska.woolley
15. říj 2010

@forensica Veru ten je uzasnej, silhala jsem po nem, ale byl taky celkem drahej a M mi ho nepovolil. Krasny jmeno jste vybrali 😵
Mne ten olej taky vymlouvali, ze to silne nedoporucujou a uz vubec ne doma... ale nakonec k tomu stejne nedoslo...

@slunicko2 Zuzi jak dlouho bude D. ted pryc?

Jinak my mame koupene listky na Vanoce, jsme v jukej 22.-29. prosince. Kdopak neleti na Vanoce do CR, ze by srazik?

janauk
16. říj 2010

Ahoj Milusko a my zrovna 22.12 letime do CR 😒
Jinak Verco, moc hezke jmeno!!
Preju vsem paradni vikend!

editahlb
16. říj 2010

Ahoj holky, zdravim z volebnich Cech, jak se mate? Tady se ted fakt docela dost ochladilo, ale nastesti uz topime, tak kdyz je nejhur, tak se krcime doma. Ja porad jeste ucim, popravde uz toho zacinam mit dost, je to asi 45 minut cesty na dojizdeni a jsem kazde odpoledne nebo nekdy i 2x denne fuc. Uz se tesim az skoncim.

Bricho mi uz taky docela narostlo, za 14 dni jdu na kontrolu kde budou delat i scan, tak na to se tesim, takhle velke miminko jsem na UTZ jeste nevidela. 🙂

Verco moc hezke jmeno mate pro tu vasi dalsi princeznu, me se Anicka taky moc libi a docela je mi ted i malicko lito, ze jsme ho uz dali Eire jako jeji druhe jmeno. ALe co, neco vymyslime. Evi jak je to se jmeny v CR a porodnici? Ty jmena se musi nekam predbezne vyplnit nebo kdyz nastupujes do porodnice? Rada bych se prijela na Gretku ( i na tebe) podivat, tak treba za 4 tydny, snad tady jeste nebude snih!

Zuzi co dela Daz v USA?

Martjo to je mi lito, ze je ti tak blbe, tak snad ti v nemocnici pomuzou a tebe to brzy prejde! Vydrz to!

Milusko jdu varit brambory na knedliky plnene uzenym (zitra)
😉 a taky se musim priznat ze jsem ze zravosti dneska rozbalila (a snedla!) to pernikove srdce co jste nam minule dovezli z pouti. Doma nic jineho sladkeho nebylo! 😅

Kato hodne stesti s prirozenym porodem! Ja prenasela presne tyden!

forensica
16. říj 2010

AHojky, dik holky za pochvalu jmena. No nekomu se libi a nekomu ne ael me to prijde ze to splni v tech nasich trech zemich ucel pekne 🙂
Milusko, my urcite zustavame jelikoz uz budu mega takze se urcite musime strazit!!! 🙂
Edito, no tak urcite vse bude bezva na skenu. Tobe se to ale teda uz krati co!! Tady uz taky dnes byla koska. Dost foukalo a nastalo to paradni sedo jako tady vzdycky je.
Jani ze jedete do CR vam moc zavidim, my uz nebyli 3 roky na vanocich nikde a moc se mi to po tom styska. Prece jen je to mile kdyz je navareno a napeceno za nas plus free babysitting 🙂

JInak hlasim ze uspesne krmime mysi uherakem a humanni pasticka na mysi jaksi nefunguje 😠 Maji jeste dva dny sanci a jinak v pondeli zajedu koupit normalni sklapovaci. Zatim je nas kocour uspesnejsi jak ty pasti.

verde198
16. říj 2010

Ahojte,

Verco, Anicka je moc pekna 😵
Ja ruzovou taky nemusim, ale modry pult je moc klucici 😔 Ja jsem chtela oranzovy....

Edito, jmena se pisou az pri prijmu do porodnice (vetsinou ti ty papiry daji predem na vyplneni). Nekde se jde i domluvit, ze si jich napises vice a rozhodnes se az prcka uvidis. Uz vis, kde budes rodit?
Prijedte, rady Vas uvidime 🙂

Gretka zase nejak nemuze spat. Vcera jsme sli spat kolem pulnoci a nakonec jsem ji uspavala az asi do 3 do rana. Vzdycky usne na chvilku a pak se zase vzbudi.... ☹

miluska.woolley
16. říj 2010

@editahlb ja je delala minulou nedeli, obrovsky uspech, mala mela boule az za usima... jeste tu mam fotky tech nasich slavnych bramborovych.... Jak jde uceni???
Holky jak jsme byli u Edi, tak mne silene navnadila na ceskou kuchyni zase, delala uzasnou hrachovou polivku a pak pekla kralika a spolecne jsme pak uvarily uzasny knedliky... Edita je proste kucharka!!!

My byli prave na veceri v posh restauraci, celebrity chef, uzasny jidlo a nakonec se nas prisel sam kuchar zeptat jestli nam chutnalo... no jeste ze jsme nemuseli platit za babysittin...

slunicko2
autor
18. říj 2010

Verco, ja jsem ten vas vyber jmena prehledla! 😅 Ale take mi prijde pekne! Je to takove hezky nezne a i britove se s tim srovnaji!

Holky, vy mi delate chute 🙂 Knedliky vypadaji uzasne! Me teda vubec nejdou!

Milusko, my tu sice budeme, ale na druhem konci uk. Videla jsem na FB ten tvuj odkaz na tu restauraci. Mnam Mnam Mnam! 🙂

Edo, kam jezdis vyucovat? Jinak me by asi nevadilo, kdyby se nase druhe ditko jmenovalo Oliver. Coz je seanovo druhe jmeno. Vsak ho vubec nepouzivame. Tak maximalne ho vypisuji do dokladu. Daz to svoje druhe nevyslovi ani jednou za rok!

Daz je v Americe, protoze bylo potreba neco opravit. Neni to na dlouho. Asi tak tri tydny az mesic, snad. Pak ale doma skoro nebude az do konce kvetna. Cekaji je nejaka cviceni na mori a pak skoleni dole na jihu. Mel by mit volno 24.12. a pak hned pryc na ctyri az pet mesicu. Snad uz potom dostanou druhou posadku a bude doma casteji, protoze Sean uz se po nem zacina ptat.

Preji vam pekny den!