Maminky, těhulky a snažilky v Anglii a zahraničí III

slunicko2
14. lis 2008

Treti pokracovani diskuze...

Rada bych vsechny maminky, tehulky i snazilky pozadala o respektovani nazoru vsech, kteri se do teho diskuze pridaji!
Tato diskuze byla zalozena pred dvema roky jako podpora snazilek, tehulek i maminek v zahranici a melo by tomu tak zustat i nadale 🙂

Vulgarni prispevky na ucet dalsich clenu budou ignorovany. Nejsme na zakladni skole! 😉

verap
30. pro 2010

@janinek : vsechny veci si zatim nechavam, neco rozdam, neco pak prodam a neco vyuziju jednou sama.

S tou sedackou - ja jsem jich hodne videla na freecycle strance, kde davaji zadarmo, koukni na ebay, za kolik jdou, ale moc to urcite nebude. Asi bych mu dala za to nejake cokolady 🙂

Jdu se venovat dceri - strcim za chvili do vany 😀

janinek
30. pro 2010

@verap Diky, kouknu. Ja jen, aby to nebylo nejake faux-pas. Tak dostane becherovku a coko.

wacata37
30. pro 2010

@janinek vis co je to dost mastici. takze na ty kudrnaty nebo suchy vlasy je to dobry. Ja jsem ji na to kdysi davala svuj sampon od kadernika Goldwell ale toho je na ni skoda protoze ten Glisskur je dost podobnej tomu drahymu s hedvabim. Hlavne u ni to lita, kazdy mesic nova vlasova maska. 😅

ja si vetsinou vozila veci pro prcka jako cajicky, ale kdyz uz si o neco reknu kdyz jede matka tak vetsinou nejaky ty mixi v prasku na peceni a vareni. Ale mi ceskou kuchyni moc nepraktikujeme tak ted uz fakt jenom veci pro prcka a jo roztiraci syry to opravdu jo KiRI nebo LIPNO jeeee jak bych si dala 😀 Vy nemate v Londyne nejaky polsky obchod? oni tam vetsinou skladuji i ceske zbozi nebo je nejaky internetovy obchod http://halusky.co.uk/ceske-slovenske-potraviny/ ale jeste jsem tam nezkousela objednavat ale ty pribinacky to by matty upadla. I kdyz ona letos jela KOstiky 😀

janinek
30. pro 2010

@wacata37 Ty jo, masky si nedavam ani ja. V CR jdu dvakrat do roka do Kliera a to mam nejaky osetrujici balzam nebo regeneracni cosi asi za tri stovky, ale to je ta vse 🙂 Byla jsem jednou u nas v South Woodfordu v takovem ibyc kadernictvi a ostrihani, vyfoukani bylo skoro 40 liber. Tak ted chodim v Praze do toho Klieru, kde to v prepoctu vyjde stejne, ale lepsi sluzba. Asi bych sla i jinam, ale nechci se objednavat a nejak to resit. Nejradsi bych ted k manzelce bratrance, ale ona striha uz takhle celou rodinu a nechci ji obtezovat.

Ja ceskou kuchyni nevarim, mouku mam uz urcite proslou a mixy na knedliky z leta jsou porad v tasce, v ktere prijely. A ani moc nepecu, my to hned snime a pak se manzel stejne dorazi cokoladou. Tak spis jen pro navstevy nebo ted teda chci zkouset cupcakes a brownies podle kucharky z Hummingbird, uz jsem delala red velvety, ale potrebuji vypilovat barvu 🙂 Takze mne tu krome chleba chybi veci jako ty pribinacky, tvrdy tvaroh, syrecky, romadur a zakysy. To jsem nedavno zjistila a byla z toho v soku, ze vlastne nemaji zadne zakysy, kefiry ci acidofilni mleko v samosce normalni. To mi kamaradka donesla z litevskeho obchodu.

A caje vlastne kupujeme, na nachlazeni, to jsem tu take nikde nenasla.

Na co vsechno pouzivate Sudocrem? Jsem to dovezla svagrove a kamradce, protoze jsem si tady na koniku kdysi vsimla, ze to chvalite / chvalily a pak kdyz se kamoska ptala, tak me vlastne napadly ty orpuzeniny jen a jine vyrazky.

forensica
31. pro 2010

jani, sudocrem jsem koupila i v CR v lekarne kdyz jsem tam byla naposledy..ja to pouzivam vyhradne na opruzeny zadek ale snad i na zapalenou kuzi jinde ci exemy a spaleniny se to da

Verko, hele s tema pumpama, jestli mas dve bych si od tebe treba jednu i odkoupila kdyby jsi chtela. Jeste teda nevim nakolik budu pumpovat, ale na rucni bych se uz vyflakla to uz hned elektrickou (jestli teda mas).

wacata - s tim obcanstvim plne souhlasim..je teda fakt ze Bjorn si to vyridil docela snadno a pas meli jen chvili..ja uz bych mohla pozadat z toho duvodu ze on ma takze bych neztratila ceske ale ty vyhody jsou tak mizive ze bych se na to vyprdla...K ma obcanstvi tedy 3, pas teda zatim jen UK, vic nepotrebujem 🙂

verap
31. pro 2010

@forensica : Ja mam obe pumpy manualni, jedna je od Learning Curve a druha od Lansinoh (ta ma i ty sacky na mliko). Elektricky mam jedne sterilizator od Aventu.

wacata37
31. pro 2010

@forensica NO ja to Matty taky poridim ale momentalne ji mam pojistenou v CR a to zdravotnictvi je tam vazne lepsi takze to rusit nebudu. Mame tam i velice schopneho pediatra kdyby neco tak i konekce na velimi dobrou nemocnici takze to opravdu nebudu rusit. jenom kvuli tomu aby mela Britsky pas. U me je to vlastne i jedno ja si jenom znovu reknu o tu residency ale az nekdy po lete aby mi zase nedrzeli pas. Ono to bylo ze meli hodne prace a pak byly svatky a porad neco. pak se tam neda dovolat vse jenom pisemnou formou ani ne mailem. proste otrava.

@janinek ten sudocream je hruznej. Tilda mela hroznou prdelku kdyz se narodila a do tydne mela i krvave puchyre a to vse prestoze jsem pouzivala tento predrazeny krem. Matka mi pak dosla v Praze do lekarny tam ji lekarnice namichala rybi mast (ne nesmrdi to az tak hrozne) a koupila Izo.....neco musim se podivat je to bila tuba se zelenym pruhem a je na plisnova onemocneni kuze. Tak ten je zazracnej krem. placnu ho vecer a do rana je vse vycistene. je to na bazi tech tekutych pudru co byly za naseho mladi ale je to silnejsi co se tyce pusobeni.davam to i na svoje pupinky a spaleniny.

ja si vlastne vozim celou lekarnu z CR od naplasti, pres prasky az po kremy. Jeste vybornej je takovej krem na opuchliny...ten je prave dobrej na vyrasky a nebo pichnuti od komaru a vos atd...ted nevim jak se jmenuje..projedu lekarnu a napisu vam sem co se mi osvedcilo jestli chcete 😀

verap
31. pro 2010

Ja mam rada Bepanthen (na opruzeny zadek)

Sudocream nebyl spatny, aspon nam teda pomohl, ale nikdy jsem ho nekoupila, mela jsem vzorky z Bounty.

Ted mam nejaky obycejny z Asdy a taky dobry.

forensica
31. pro 2010

Verko, jo tak to nic, mechanickou mam doma taky. Bepanthen je taky dobry, ten mame doma taky. Ale abych pravdu rekla ze kdyz K zoubkovala tak se proste oprudila a nic nepomohlo. Ja myslim ze ten Sudocream udela dobrou mechanickou barieru,ale kdyz to mela do krve tak jsem ji to vysusila fenem a pak nasypala normalni detsky pudr. Kazdy si najde to co mu vyhovuje nejlip 🙂

saza007
31. pro 2010

ahoj zeny,

@sopticek gratulujem ku krasnemu vianocnemu darceku a prajem nech tehu prebehne v pohode. Ani sa nenazdas a je tu august
@verap ahoooj veru, ako sa dari?
@forensica verca ja mam elektricku pumpu, myslim, ze je to medela, uz si presne nepamatam.

janinek
1. led 2011

Mozna jsem to tu prehledla, ale co Edita?

verap
1. led 2011

@janinek: Ja taky koukala, jestli psala Edita, ale nic jsem tu nevidela. Ale myslim, ze uz urcite porodila.

janinek
1. led 2011

Tak asi ma desny frmol. Snad vse probehlo v poradku.

saza007
1. led 2011

zeny Edit uz porodila, maju dalsie dievcatko 😵 😵 🙂

janinek
2. led 2011

Tak ji pozdravuj.

sopticek
2. led 2011

@saza007 vdaka 🙂

baby, nemáte nejaký tip na dobré dvd cvičenie pre tehu????? poradte, dakujem 🙂

wacata37
2. led 2011

@sopticek najed na amazon tam jich je, ja mela pilates a bylo to rozdelene na trimestry a nejradeji jsem mela ten 3. tam se jenom lezelo a odfukovalo 😉 😀

Tak moc gratulujeme Ede k holcicce do party! 😀
Tak zitra bank hol a konecne zpet do normalu. Uz me to neba a tesim se jako blecha na normalni kazdodeni frmol 😀 JInak myslite ze jeste bude snezit?? ja nevim jestli mam jeste otravovat mati s balikem zimnich veci pro matty 😒

forensica
2. led 2011

Sazi, no ja nevim jesli ji budu potrebovat, s K jsem pumpovala jen parkrat kdyz jsem dodavala do jidla. Elektrickou jsem mela pujcenou v nemocnici a bylo to 100 x lepsi nez mechanicka.

Sopticek, ja jsem lina jak ves, me ani nenapadlo v tehotenstvi cvicit 😀

Wacata, ja bych rekla ze uz snezit nebude podle toho sediveho klasickeho hnusu venku. Ale kdo vi ze.

Jo jo, Edita ma malou Enid ale jeste se nikde nepochlubila s fotkama tak ji o ne uhanim 😉

My dnes vyrazili (vsichni tri) do divadla na popelku. K se to po chvili zdeseni ze svetel a hluku zalibilo a tak jsme vydrzeli az do konce (2.5hodiny s prestavkou na zmrzku). ALe mam od ni docela poslapany bricho tak rada zalehnu do hajan. Pa

saza007
3. led 2011

@forensica vsak ak by si ju potrebovala tak ja ti ju potom poziciam, predavat ju zatial nechcem, mozno sa mi este niekedy bude hodit 😝 😀

martja007
4. led 2011

Ahojte a Happy New Year! 🙂
Hodne dloooooouuuuuho jsem tady nebyla, byla jsem v CR v listopadu a pote nam vypadl internet, ze jsme cekali na opravu a nakonec jsme presli k jinemu...atdatd... Jeste vas musim docist, dnes to uz nestiham, a snad zitra????
Jinak jsem ted 20.5 dny tydne, uz mi skoro blbe neni, jen obcas ale uz muzu normalne jist i kdyz si jeste nekdy vezmu antisicknes tabletku, hlavne v praci....neni na me vubec poznat ze jsem tehu- fakt vubec...brisko mam hodne maly, skoro neviditelny.
Dnes jsem mela 20 weeks scan, pry vse normal, ale ta assistenka co to delala moc vedomosti neprokazovala, nic nerekla, ze se jen pry domniva...pohlavi neurcila vubec, pry neni nic videt tak pravdepodobne pry holka...
Jen me vydesila delkou cipku: 3.5cm, jak uz jsem tady psala tak jsem mela pred 5 lety pulku cipku odrezany a bala jsem se ze neni dlouhy dostatecne, nicmene kdyz jsme byla v CR v listopadu ( v 15 tydnu) tak jsem byla na UZ a cipek byl dlouhy 4.9cm- moje CZ Dr mi rekla jak mi po te operaci krasne dorostl do puvodni delky, jenze dnes byl 3.5 (zkratil se o 1.5cm za 5 tydnu) a co jsem vyhledala na Google i Cz strankach odpovida 28-32 tydnu!
Ta assistentka mi dnes nerekla k tomu nic, ve ctvrtek mam sraz s midwife, vsude se pise, ze pry teto nizke hodnote ma byt strickly bed rest, nebo snad steh, hrozne se bojim, ze se otevru a mimco vyjde predcasne. Vzdy jsem na to tady Dr upozornovala, jen se smali: dont worrry....ted nevim,co delat, na soukromo si dovolit nemuzu.... neschopenku na 5-6 tydnu taky ne, byla bych doma zadarmo, uz nemam zadny sick pay left....
Ma zde nekdo zkusenosti s necim takovym??

simonka99
5. led 2011

@martja007 ahojki...zabludila som do tejto temy prvy krat a vidim,ze sme obe majove-ja uz mam sice naplanovany elective c-section na 21.4. ale povdny termin mam na maj 🙂 s tym cipkom ja zatial nemam skusenosti,len viem,ze tu naozaj na to hovoria don't worry...mala by si sa setrit,vykladat nohy,nekupat sa-iba sprcha a aj to nie moc tepla...
Ja mam zasa probemy s placentou-je nizko ☹ a kedze som uz v miulosti mala podobny problem,tak sa dost bojim...nastastie ja som doma-mam 3rocneho synka,takze sa setrim,ako sa len da...
Ja mam o tyzden scan s mojou consultant-bude kontrolovat prietoky a tiez sa musim spytat na ten cipok...

martja007
5. led 2011

@simonka99 ahoj, ja se na moji placentu ptala vcera na UZ a ona ji nejak nemohla najit, tak pry se domniva, ze je ok... s Tim cipkem se fakt hodne bojim, snazim se o tom zjistit vse mozne, ale jen se vsude pise, ze ma byt nad 4 cm, a moje velikost nyni odpovida hodne pres 30 tydnu...jeste mam asi tyden takovy divny bolesti nizko kolem mocaku, kdyz treba pritahnu nohy k sobe, jako takovy tlak? Jenze jak pises, pro ne je vsechno:dont worry, u will be fine....kdyz se na neco zeptat, tak se me ptaji, proc me to zajima...
Zitra mam appointment, ale nic si od toho neslibuji, spis to bude waste time s tim stupidnim dont worry....

simonka99
5. led 2011

@martja007 s tym tlakom medzi nohami to mam podobne...mavam lepsie dni a horsie-ale docitala som sa,ze je to uplne ok-a pamatam si to aj z predosleho tehu.Zda sa mi ale divne,ze nemohli najst tebe placentu-ako si pisala,asi mala chabe znalosti...mne ju pozerali aj v 16tt a aj v 21tt... mavam scany castejsie-este ma caka asi 5-uz ich mam vsetky naplanovane,len dufam,ze to bude dobre...lebo aj s touto placentou ma nejak extra neupozornili na rizika-to som si tiez nastudovala na nete-ze sa mam setrit,ziaden sex,nic tazke nedvihat-dali mi len papier so zakladnymi info...

martja007
5. led 2011

@simonka99 nastesti jsi doma. Ja chodim do prace jak se da, mam normalne contract na 20 hod tydne, jenze jak mi byvavalo spatne tak 2 mesice zpet, tak mi nabidli, ze muzu delat jen 16 hod (2x8 ) s tim,ze pozdeji se muzu dat znovu na 20 hod... jenze ja se na to necitim, delam daleko od domu, cesta nekdy vyjde I na 2 hodky a pak bud 8 hodin na nohach (delam v busy shopping centru) no a dnes jsem zjistila, ze tim jak delam jen tech 16, nekdy jen 14 hod tydne, ze mi to pekne rozhodi materskou? Udajne existuje nejake kvalifikacni okno 8 tydnu mezi 17 a 25 tydne, z ceho mi budou kalkulovat maternity leave.
No a to je prave nyni a ja tam moc toho nenadelala, dokonce jsem nekdy mela jen 8 hod tydne..a sick pay nemam zadny uz. Takze asi materska nebude, I kdyz pracuji v company 9 rokem..pry vse zalezi na tech osmi tydnech ktery bezi prave ted..ja idiot si myslela, ze materskou dostanu automaticky, kdyz uz tam tak dlouho delam......

simonka99
5. led 2011

@martja007 hmmm tak s materskou teraz absolutne nemam prehlad,kedze nepracujem ani nic nedostanem...ale pred tymi 3 rokmi som pracovala az do 34tt 40hod tyzdenne,takze to bolo ok.Ja teraz skor riesim ostatne benefity a sure start maternity grant 🙂 ale ak nemas narok na maternity od zamestnavatela tak mas narok myslim na maternity allowance...fakt sa tomu teraz nevenujem,takze nemam poriadne prehlad...My planujeme ist po narodeni babatka naspat na Slovensko-po cca 3-4 mesiacoch,takze snad to uz nejak ''doplachtim'' 😉

martja007
5. led 2011

@simonka99 jojo ted si myslim zlaty Cesko, tam aspon kontroly jsou poradny a vim na 100% ze bych byla ohledne cipku dobre hlidana aspon ultrazvukem casteji, mozna bych byla I na rizikovym...no co uz nadelam...pokud mi zitra ve Spitalu reknou, ze je podle nich ok, tak tak za tyden si asi necham udelat private UZ cipku, divala jsem se, stoji to 50 liber a daji mi report a s tim bych pak sla zpet k Gp a nechala se odepsat sick...no uvidim....

hrozienko11
5. led 2011

ahojte. pozeram,ze su tu nejake tehulky s komplikaciami. mohli by ste mi napisat vase dojmy z pristupu doktorov/midwifes na tie vase problemy. ja mam problem s oblickou a momentalne cakam na urologiu. ten cas sa hrozne vlecie,lebo netusim na com som. totiz na svk mi zistili problem,tu si to potom dali skontrolovat vlastnym vysetrenim a rozhodli sa,ze chcu nazor aj od urologa,kde je problem sa dostat a tak uz takmer mesiac cakam na appointment,ktory mam dalsi tyzden. a potom zas tyzden cakat,ze co povie doktor.

forensica
6. led 2011

@saza007 - to jsi moc hodna, ale ja bych asi hned koupila..kdo vi jestli se mi pak taky nebude jeste hodit 😀

@martja007 - ahoj zpet 🙂..ja z moji zkusenosti soudim ze pokud by se bylo ceho hodne vyrazne obavat tak oni tady udelaji hodne aby zabranili problemu..zalezi na koho ale clovek narazi ze..tezko radit, mozna zkusit zajit jeste za jinym GP a zeptat se na dalsi nazor, za to nic nedas a hlavne ukazes ze te to hodne znervoznuje takovy laxni pristup..jinak fakt nevim, promin..ohledne appointment, nenechej se odbyt! Proste se zeptej a pokud nebude vedet odpoved ci se ti nebude odpoved zamlouvat, tak se zeptej kdo by ti teda na to odpovedel a at ti zaridi schuzku! Obcas se musi prudit. Taky se mi zda ze divny ze nevidela placentu, prece kontroluji prutoky krve skrz a tak. Ale zase na druhou stranu by clovek nepredpokladal ze tam posadi nekoho kdo nevi co dela.

@simonka99 - gratuluji k tehotenstvi, no snad ta placenta nebude az takovy problem az teda na to ze se musi na cisare..je to naprd, ale clovek za to nemuze, jak se usadi tak si tam lezi co.

@hrozienko11 - jo to cekani tady je fakt opruz....ale jak jsem psala pred tim, ja kdyz mela problem ktery se jim zdal zavazny tak to resili docela rychle..takze zadny stres a snad bude vse OK

martja007
6. led 2011

@forensica Ahojky, takze jsem zpet ze spitalu, jak jsem predpokladala, 3.5 cm ve 21 tydnech je pro ne bezpecny. Rekla jsem, ze pred 5 tydny jsem mela skoro 5cm a ze se mi zda rychle zkracovani a on, ze to je ok. Ze az to bude 2.5 cm tak mi daji steh....no a tak jsem ho aspon ukecala, spis uprosila o dalsi cervical UZT ve 2-3 tydnech..tak aspon to.. A konecne mam vysledky quad testu 1:6000. I s mym vekem. Zitra jdu tedy do prace, kdyz mi ted bezi to kvalifikacni okno na maternity....
Nevite kdy mam dat ten MAT1 certificate do prace? Uz ted, nebo pockat....??

simonka99
6. led 2011

@martja007 tiez som trosku citala oej dlzke cipku a naozaj vyzera byt ta dlzka 3,5 ok...no ale aspon si ho ''oprosila'' na dalsi scan,nech to aspon kontroluju 🙂 budem drzat palce 🙂