Maminky, těhulky a snažilky v Anglii a zahraničí III

slunicko2
14. lis 2008

Treti pokracovani diskuze...

Rada bych vsechny maminky, tehulky i snazilky pozadala o respektovani nazoru vsech, kteri se do teho diskuze pridaji!
Tato diskuze byla zalozena pred dvema roky jako podpora snazilek, tehulek i maminek v zahranici a melo by tomu tak zustat i nadale 🙂

Vulgarni prispevky na ucet dalsich clenu budou ignorovany. Nejsme na zakladni skole! 😉

editahlb
25. zář 2009

Jeeto by bylo super Zuzko kdyby se zadarilo 😉 🙂

Hele ja kdyz nemuzu vecer usnout tak reknu Osianovi at mi povi neco o autech nebo o letadlech, to vzdycky zabere 😀 Ale ty ted nejsi v posteli, co? tak u toho nemuzes Dazovi usnout.

Ti mi kamaradi to tam urcite s malym zabalili a spi taky, uz je to vic jak hodka 🙂 No nic, vim jake to je, takze se na ne vubec nezlobim 🙂

Jana pise ze az se trochu usadi a daji do kupy tak napise - pry to vidi tak za sest mesicu 😀

slunicko2
autor
26. zář 2009

Edo, ja jsem Dazovi i rekla, ze ten rozdil chapu! A on mi rekl, ze mi to chce rict, tak mam poslouchat 😀

Sean uz ma zase kasel a porad mu tece z nosu. Fakt nevim co s tim. My doma snad zadne alergeny nemame, a cisto je tu tak normalne. Dnes byl vzhuru v v pul jedne, pak hned zase zalehl. ale kaslal a kaslal. Tak dostal syrup a to malinko pomohlo.
Ja fakt nechci otravovat GP kvuli ryme a kaslani. Ale jak dlouho to mam nechat? Rymu uz ma tri tydny a kasel se malinko zhorsuje. Do toho ta alergicka reakce...

Tak ze se na Janu za tech sest mesicu budeme tesit 🙂

Edo, jake mate pocasi? Pry mate mit hezky tento vikend? Jak casto je Osian mimo domov?

janauk
26. zář 2009

Ahoj holky,
jen v rychlosti se hlasim do klubu maminek. Nemam cas si ani vycistit zuby natoz si Vas docist a tak jen v kratkosti. Minuly patek se nam v 8 vecer narodil synacek. Pojmenovali jsme ho Alfie Milan(po dedovi). Je kouzelnej, ale teda da zabrat! Vy jste vsechny super zeny ze to tak zvladate, do toho chodite na net apod.
Porod byl dost rychlej, Ian pracoval asi 3 hodiny cesty od nas, me kontrakce zacali ve ctvrtek vecer, ale rikala jsem si ze to mozna false alarm a tak jsem si vzala horkou flasku, paralen a sla to zaspat. No ve 4 rano uz to moc k zaspani nebylo a tak jsem sla na net, procetla cesky tisk, napsala par emailu, rano pozadala sousedku aby mi nandala tense machine a sla se projit. V tu dobu jsem si porad rikala ze to muze trvat hodiny a dny a tak ze Iana nebudu plasit a ze snad vydrzime do vecera kdy se mel vracet. Ale kontrakce silily a bylo jich cim dal vic a tak jsem preci jen Ianovi v 10 zavolala, ten hned hupnul do auta, v 1 byl doma a pred druhou jsme uz byli v nemocnici. No a v 8 byl malej na svete. takze vse super. V nemocnici bylo vse naprosto uzasne, ja mela dost stesti, jelikoz bazen byl volny a tak jsem rodila do vody, vse bylo dost neformalni, zadne zasahovani, proste presne tak jak jsem si prala, ale musim se priznat ze me hladina bolesti dost zarazila. Ja se hlavne bala ze jestli to bude pokracovat a silit takovou rychlosti jako to slo, ze to dalsich x hodin, dnu nevydrzim...asi proto jsem ho nakonec vytlacila ani ne za 10 minut, ted za to platim...
V nedeli nas pustili domu, malej v nemocnici ani neceknul a co jsme prijeli domu, neprestal plakat. Brisko ma plny prdiku a tak se ucime ruzne pozice jak mu ulevit, jak se trosku vyspat,...no den ode dne je to lepsi, ale damy, to jste mi nerekly ze je to takova drina 😉 ale je fakt ze pri pohledu na tu jeho nevinnou tvaricku je vse hned zapomenuto 🙂 Pokusim se pridat nejake fotecky. Jinak ve stredu dorazila mamka a tak nam tu ted voni gulas a budou i knedliky. A slivbenou mam i farskou babovku. Nam. Takze si opravdu nemuzu stezovat.
Mejte se krasne kocky.
Jx

slunicko2
autor
26. zář 2009

Ahoj Jani,
porod jsi mela opravdu ukazkovy! Muzeme jen zavidet! Ale urcite to bylo i hodne o tom, ze jsi nepanikarila 🙂
Natrhla jsi se hodne?
Je mi lito, ze vas uz trapi prdiky :( Sean je mel taky pomerne brzy. Vidis, clovek to vsechno zapomene! Na co ja chci vlastne druhe 😀 Drzim palecky, at se prdiky zlepsuji!
Za chvilku uz take budes zaslouzila mamina a na netik si cas najdes 🙂
Gulas a babovka, mnam. Ale po takove drine je to potreba, vid?
Opatrujte se a tesime se na fotky! 🙂

janauk
26. zář 2009

Ahoj Zuzko,
natrhnuti druheho stupne, tak nevim co je hodne a co malo, ale snad se uz hojime. Uz jsem byla na toho klucinu nedockava, tak asi proto 😉
Jak se mate Vy? Jak jde snazeni? Drzim palce. Je manzel doma? Jinak s fotkama nevim nevim, nejak je na pocitaci(mac)doma neumim zmensit, ale par jsem jich dala na facebook, pouzivas ho?

saza007
26. zář 2009

jani gratulujem!!!!!!!!!!!!!!! 😵 😵 😵 Nech sa vam a Alfiemu dobre dari. Dufam, ze vsetko sa coskoro zahoji a budes fit.
Ja tiez neviem, co skor. Dnes prisla mamina, uz ho zobrala aj na prechadzku a ja som si stihla uz aj poplakat, ze mi maly chyba... jaj tie hormony.
Tesim sa na fotky, urcite pridaj, ale posli link na FB!
All the best. 😀

slunicko2
autor
26. zář 2009

Jani, tak to si se natrhla tak stredne. Ale stejne je to docela dost 🙂 Alespon jsi netlacila dve hodiny 😀 Facebook pouzivam! Kdyztak mi hod do IP sve jmeno, ja si te najdu 🙂
Daz je doma on and off. Ted v pondeli odjizdi na par dni down south, pak ke konci rijna jedou pryc na mesic a pak vanocni hlidka. Na tu by jet nemel. Ale on se urcite najde nekdo se zlomenym malickem, koho bude muset vystridat!

Sazi, hormony jsou desna vec, vid? 🙂 Jak to zvladate?

forensica
26. zář 2009

Ahojky, tak aby se po me nevyhlasilo patrani tak se ozyvam 😀

Tady vse v pohode, ja jen ted furt litala po kamaradkach a tak nebyl cas. 🙂 Po..se nam PC tak nemuzu pridavat nove fotky a taky mikrovlnka se to rozhodla zabalit. Taky jsme koupili novy stul at muzeme uklizet harampadi jak se K zacne stavet (jeste nastesti ne ale brzo to asi prijde). Dnes jsme ji vzali na plavco, ona to fakt uplne zboznuje. Ale desne ji tece nos chudakovi. V noci jsem ji nasla uplne napriky u noh a ten Angel Care to stejne furt bral, fakt jsem prekvapena jak je to citliva masina. Ja furt nemam vysledky ze zkousek 😠 Prej postaci maji v depu megahromadu a kdo vi za jak dlouho to srovnaji. Vyhazet by je meli 😠

Hajdu, super vybrana jmena..je legrace ale nasi znami polaci pojmenovali jejich syna Daniel David....nahodicka 😎

Milusko, vitej v civilizaci! 😀

Jani, moc a moc gratuluji ke klucinovi!! Uz se taky tesim na fotecku 😉

Zuzi, to je fakt smutne s tema tchanovcema. Rodina by mela drzet po kupe a hlavne vse stejnym dilem jinak jsou problemy. No aspon vime ceho se vyvarovat az nase deti budou mit deti co. O skole ani nemluve, je to nehorazny. Ja musela delat IELTS a pak jak jsem se dostala tak jsem zjistila ze tam vzali Italku co do tretaku mluvila tak desne(pletla casy, slova,..) ze jsem kolikrat netusila co chce rict. A to prosla a diplom dostala.

slunicko2
autor
26. zář 2009

Verco, vitej zpatky mezi nama! 🙂
Nemuzes si zavolat nekam pro ty vysledky? Kdo vi, jestli se ten tvuj dopis s vysledky nevali nekde na ulici 🙂
Vidis, ten nas angel care uz to nesnimal. Taky mate cotbed?
Ja fakt nechapu, proc stavkujou!

Jo, tchyne porad jeste ani nezavolala. Ona vlastne ani neodepsala na sms, kdyz jsem ji davala vedet, ze jsme doma v poradku. Ptala jsem se vcera Daze, jestli jim nechce zavolat. A nechtel. Tak jen doufam, ze tchyne nebude volat cela nastvana, az tu nebudeme!
ja si stejne porad myslim, ze oni nas trestaji za to, ze bydlime tak daleko. To vis, oni vsichni ( a to fakt vsichni) bydli kousek od sebe. Od prababicek az po teticky. A nikdo se ze Swansea nechce hnout!

Ono to s tou prihlaskou fakt bylo cele divne. Chapu, ze dopis se muze ztratit, ale aby mi nedosel ani jeden? Ja jsem si prihlasku podala v lednu. A vlastne jsem od nich dostala prohlaseni az na konci srpna! A to ponekolika urgencich!
Ja jsem si ten IELTS take chtela udelat, ale nebyl volny termin po nekolik mesicu. Udelam si ho ted nekdy, protoze to uz bude volneji. Tady ho delaji v Glasgow jenom jednou za mesic. Me spis prekvapilo, ze to od nich bylo jedine doporuceni! Pritom jsem vlastne chemii, biologii, anatomii apod. nevidela od zakladky!

forensica
26. zář 2009

Zuzi, jj mame cot bed (140cm dlouha) a taky jsem se dost divila ze to pokrylo. Fak jsem s tim spokojena, super masina, doporucila bych to komukoliv 🙂 No zavolam tam, jsem si rikala ze jim na to dam mesic, ale nejak jsem moc zvedava a taky se dle vysledku potrebuju zaridit, ze.

To teda vypada ze se hlasis na medinu ne? Co si pamatuju tak to tu nechces rozhlasovat tak se neurazim pokud neprozradis 😉 No asi tam maji dost bordel bych rekla. Jo IELTS byl super, me to dost zlepsilo anglictinu, byl to nejlepsi kurz angliny co jsem tu delala 🙂

slunicko2
autor
27. zář 2009

Vidis, nam to tu cotbed nepokrylo. Ale je mozne, ze jsem treba nemela dobre nastavenou citlivost a nebo ta podlozka potrebovala vymenit. V kazdem pripade to podruhe (pokud nejake bude) pouzijeme znovu.
Ale kdyz to zacalo poprve houkat, tak jsem malem mela infarkt! Taky jsem to vzdycky zapomela vypnout, kdyz jsem Seana vzala z postylky ven.

drzim palce, at jsou vysledky ze zkousky v pohode! 🙂

lol na medicinu ne, ale neco podobneho 🙂 Ja si asi spis udelam jenom ten certifikat pro cizince. Delaji to tu jednou mesicne na Univerzite. Stoji to asi £150 a je to ciste jenom zkouska.

forensica
27. zář 2009

Aha, to neznam takovy certifikat ale to by asi bylo nejlepsi. Prece jen jsi se asi od toho 1st certifikatu posunula ze 😉 Ja taky obcas zapomenu vypnout, ale uz to mam natrenovane nohou kdyz to nahodou pipne 🙂

Dnes valime do Greenwiche, musim koupit nejaky darek segre k narozkam. Tak uzivejte krasneho pocasi devcata!

janauk
27. zář 2009

Sazo, o hormonech ani nemluvim. ja jela ve ctvrtek s mamkou nakupovat jidlo a po 10 minutach jsem mela obchod probehlej a uz skoro cekala u kasy ze musime hned jet zpet. Hormony pracujou...
Je to super ze ti prijela maminka, urcite pomuze, poradi.. Ian ted jede na par dni pracovne pryc a tak jsem moc rada ze tu nemusim byt sama. Maly vcera vecer strasne rval a to pak si uz nevis rady a tak je dobre kdyz jsou na to alespon dva. Holky, co by jste poradily na prdiky? Olvlivnuje to take to co jim ja? Ja vim, ze toto jste tu uz probiraly ale nejak si to nepamatuju, takze se znovu ptam, jake mate zkusenosti s mobiles pro deti, takove ty vysaci hracky co se zavesi nad postylku? Malej uz rad kouka na stromy, listi a tak...
Zuzko, to je na nic s tema tchanovcema ☹ a stou uni. No k vzteku.
Jinak na facebooku jsem Jana Clark.

slunicko2
autor
27. zář 2009

Verco, anglictina se zlepsila 🙂 Ale stejne jeste nekde delam hrubky. Takze ja vlastne neumim poradne cesky, ani anglicky! 😝
Vidis, nohou jsem to taky vypinala. Clovek vazne hned vsechno zapomene!

Jani, hihi, se musim smat. Taky jsem takova byla. Nikdy v zivote jsem predtim tak rychle nenakoupila 🙂
Ja teda o kojeni tolik nevim. Ale myslim, ze u nekterych lidi to urcite ovlivnuje strava.
U nas mobil byl, ale pouzivala jsem ho fakt jenom chvilku. Byla to ovsem moje chyba, protoze vydrzel hrat jenom hrozne kratickou dobu. Tak pokud budes nejaky kupovat, at hraje dele a popripade ma ovladani na dalku 🙂 To kdyz budes ve sprse 🙂
Nedavno jsem koukala na dvd Seana, kdyz se narodil a par tydnu potom. Jak bylo hezky videt, ze jeste vubec nedokazal zaostrit 🙂

Super, ja te na FB najdu.

Holky, jak dlouho mam nechat seana s kaslem a rymou (zelene zabarvenou)? On je porad nemocni po tom zanetu prudusek. Ale zda se mi, ze se to zhorsuje. A fakt nechci, aby mu na pruduskach dlouho neco sedelo!

katica5
27. zář 2009

Ahojte baby,
buduci masiac by som mala ist sôpat do UK a chcela by som sa Vas spytat ze ako je to tam s ockovaniami mi tu na slovensku dostaneme to prve... vopred dakujem

slunicko2
autor
27. zář 2009

Ahoj, myslis ockovani pro maleho? Tady se ockuje jinak! Vyzadej si ockovaci prukaz od sveho pediatra, at vedi co uz maly mel. Tvoje HV ti tu potom poradi.

katica5
27. zář 2009

ano myslela som pre maleho dakujem

saza007
27. zář 2009

Jani - nas maly ma tiez trosku problem s prdikmy, mamca doniesla zo slovenska masticku Pupik a tym mu masirujem brusko. Myslim, ze akakolvek masaz bruska pomoze, mozes pouzit aj olive oil a jemne masirovat clockwise. maly sa pritom vzdy trosku ukludni, a zaroven je happy, ze je na chvilu bez nappy.
Tiez skoro kazdy podvecer mame 'witching hour', ked niekedy place aj dve hodiny non stop. 😒
Mobile planujeme kupit od fisher price - rain forest. J. zatial najviac zaujima latkova cierno-bielo-zlta knizka so srdieckami a smiley faces. 😀

Ja sa stale nemozem zmobilizovat, vcera som bola u osteopatha, tak dufam, ze to uz bude s tym chrbatom lepsie. Ani na prechadzku zatial nemozem ist ☹

Jani - vyhladam ta na facebooku a pozriem photos!

Verka - ako sa vam dari? Mala rastie 🙂 ?

IELTS skusku som robila asi pred piatimi rokmi.

Zatial pa

slunicko2
autor
27. zář 2009

Sazi, to je mi lito s tema zadama :( Co akupunktura?
Hihi, oni si to vzdycky schovavaji na vecer 🙂

Katico, ja se ti muzu podivat do te nasi cervene knizky, kdy se tu ockuje. Ale myslim, ze se stejne budes muset poradit s HV nebo GP tady. Prece jen uz na neco ockovany je...

slunicko2
autor
27. zář 2009

hmm, a taky si myslim, ze to brzy dostanu. Je mi zima, boli me vajecniky, jsem neprijemna. Chjo!

forensica
28. zář 2009

Ahojky,

ohledne mobile, my mame od vertbaudet a i kdyz hraje furt tu stejnou melodii, malou to dost bavilo. Ja ji ho poustela jen kdyz jsem i potrebovala zabavit kdyz jsem napoustela vanu ci tak,ale ja teda doporucuji. Vydrzel nam urcite tak 4-5 mesicu i kdyz uz sedela.

zuzi, to je pech, ale nezoufej kramy jeste nedorazily tak nikdy nevis 😉
Bjorn o vikendu nainstaloval novy extractor fen, tak se ted cacha jaky je frajer 🙂 Ja jsem dopletla kocku co jsem delala jen tak z hlavy a vypada jako bizon se zelenyma ocima 😀

janauk
28. zář 2009

Sazo, diky na tip ohledne masaze, rozhodne zkusim. Mamka privezla fenykl, tak si delam fenyklovy caj a maly byl posledni dny trosku klidnejsi, tak nevim, jestli je to tim. Ale souhlasim, ze ty vecery jsou nejhorsi i kdyz musim rict ze vcera byl malej little star, celou noc ani neceknul 😉
Veroniko, teda to jsi sikulka s tim pletenim, dej nam fotecku vytvoru do alba.
Sazo, to je neco s tema zadama, to jsi mela i behem tehotenstvi, nebo si myslis ze jsi si se zadama hnula porodem? Good luck u osteopatha.
Zuzko, snad je to jen blba nalada a ne mrcha mizerna!

forensica
28. zář 2009

Ohledne prdiku, u nas se neprojevilo nic co jsem snedla. mala sice prdela o 106 ale nikdy u toho nebylo boleni tak ja na to co matky sni neverim. Ale musi si to kazdy otestovat sam, tak drzim palec at na to brzo prijdete co pomaha. 🙂

Tak jsem se prave dozvedela ze vysledky ze zkousek dostanu az v lednu (nebo mozna az v lete). Je to cele jakesi komplikovane, ale oni me vlastne nechali chodit prvni semestr minuly rok jakoby na cerno, jelikoz spravne kdyz clovek prerusi tak jedine na zacatku roku a ne v puli jak jsem si domluvila ja. Tudiz ja jakoby ted chodim na muj prvni semestr a v lednu jakoby budu delat zkousky a pak dostanu vysledky. Ach jo, tak se uklidnim a nebudu se nervovat jelikoz je to jeste daleko.Grrrr. 🙄

slunicko2
autor
28. zář 2009

Jani, nemaji u vas nekde HV detske masaze? Tady u nas je to kazde pondeli. Je to zadarmo, asi dve hodky (i s vazenim a tak). Uci tam detskou masaz. Sean nam spal celou noc docela brzy. Ale hodne holek tam rikalo, ze jim pokazde v to pondeli spi mimca pak celou noc 🙂

Verco, nam sean nikdy moc neprdil. Tak mozna u nas ta kolika byla horsi. Ani ted vlastne moc neprdi, kdyz nad tim tak premyslim! 🙂
S tou skolou to mas vazne komplikovane. Skoda, ze musis cekat na vysledky tak dlouho!
Gratuluji Bjornovi k instalaci fanu 🙂 Taky se u vas doma musi hodne chvalit a chvalit??? 🙂
U nas moc kolotoc nemel uspech. Seana moc nebavil. Ale i pro druhe ho urcite poridim! Ja jsem tam ten prodala.

Ja myslim, ze mrcha dorazi. Bud zitra nebo ve stredu.

Jinak, dnes jsem opet doma z prace. Volala mi Seanova ucitelka, ze Sean uz 3x kadil a jejich policy je ho poslat domu. Pry to byla jenom voda. Coz mi teda prijde divne. Doma zatim nic.
Rano jsem jim rikala o te reakci na ovoce. Tak jsem se dozvedela, ze co mi napisou na listek neni pokazde to co sean ji?! pritom ja jsem se jich ptala, jestli tam pisou jenom to co sni, abych vedela!
Pak jsem je zadala, at ho ted neberou na dve dlouhe prochazky denne. Ze je fakt docela unaveny, a kdyz tam jeste nema naps, tak je toho moc. Moc se jim to nelibilo. Napred mi rekla, ze ale hodne rodicu chce videt deti co nejvice venku. To ja beru, ale kdyz byl ted tak casto nemocny. Pozadala jsem je, at ho teda nechaji v jine tride, dokud na tom nebude lepe.

katica5
28. zář 2009

slunicko zatial je ockovany proti tbc a v den odchodu do UK ho budu ockovat

saza007
28. zář 2009

chrbat ma obcas bolel aj v tehu, ale nie velmi. Teraz je ta bolest vraj nasledkom jeho posterior presentation. Tlacil mi na sacrum, ci co. U osteopatha bolo fajn, idem opat v piatok, dufam, ze to pomoze.

Zuzi - dufam, ze mrcha nepride. Good luck.

J. konecne zaspal sam v moses baskete, bez toho, aby som ho nosila na rukach... aj ked trosku pomrncal 😅

kitkatchunky
28. zář 2009

Ahoj holky.Jsem v 10tt.Ziju tady v anglii a je to nase prvni tehotenstvi.Moc bych byla rada,kdyby se my nekdo ozval.Vubec nechapu,jak to tu chodi a nezajem moji midwife se my nelibi.Nikdy jsem ani nepomyslela,jak my ve vyhledavani informaci pomuze internet a snad si nebudu muset vzit PC k porodu,abych vedela co a jak. 😅
Rada bych nasla kamaradku,ktera by my poradila jak to tu chodi.Na ceske ambasade,kdyz sem jim volala kvuli pasu,my porod tady nedoporucuju.A to jsem se jen jim sverila,ze nechci jet kvuli novemu pasu do cech,protoze jsem tehotna.Byla to jejich spontalni reakce.Tak se docela bojim.

slunicko2
autor
28. zář 2009

Katico, ja se dnes vecer podivam, na co a kdy se ockuji tady a napisu ti to sem. Promin, uz si to nepamatuju takhle z hlavy!

Sazi, to je neprijemne s tema zadama! Ja jsem rada, ze jsem se tomu vyhla. Sean byl take posterior. Ale ja nakonec mela cisare. At te to brzy prejde!

Kitkat, ja bych se porodu tady vubec nebala! Na ambasadu nedej, jsou tam fakt divny. Londynska ambasada je vyhlasena 🙂
Kazda z nas se tu bala rodit. Hodne se to tu resilo, kdyz byla tahle diskuze zalozena. A vetsina uz odrodila, tady 🙂 urcite je to o pristupu personalu! V uk je to vse takove vic patient led.
K te midwife. Tady je normalni, ze az do druheho trimestru tu nikoho moc nezajimas 🙂 Take jsem to napred nechapala. Ale je to tim, ze 1 ze 7 tehu konci potratem, a tak si tim setri cas. Samozrejme, ze pro tehulku je to nestesti, ale z lekarskeho hlediska se na to kouka takhle.
Kde vlastne bydlis? Treba ti holky poradi, ktera porodnice je lepsi pokud bydlis pobliz.
Jinak tady se opravdu vzdelavas v tehu sama 🙂 Midwife ti jen vezme krev, premeri te, prohmata. 2x za tehu mas scan, take mas nekolik krevnich testu. nekolik z nas tu melo behem tehu (spis ke konci) problemy a vzdycky o nas bylo dobre postarano.
Kdyz to shrnu, tak se tu rodi lepe! Neholi te, zadne nohy na koze, nastrih, miminko nikam neberou!
Jen treba bych tu zavedla prvni scan na zacatku tehu a aspon jedno interni vysetreni 🙂
Hlavne se neboj! 🙂

katica5
28. zář 2009

slunicko nemusis to pisat

slunicko2
autor
28. zář 2009

ok nebudu 😀