Maminky, těhulky a snažilky v Anglii a zahraničí III

slunicko2
14. lis 2008

Treti pokracovani diskuze...

Rada bych vsechny maminky, tehulky i snazilky pozadala o respektovani nazoru vsech, kteri se do teho diskuze pridaji!
Tato diskuze byla zalozena pred dvema roky jako podpora snazilek, tehulek i maminek v zahranici a melo by tomu tak zustat i nadale 🙂

Vulgarni prispevky na ucet dalsich clenu budou ignorovany. Nejsme na zakladni skole! 😉

simona.w
Autor odpověď smazal
Zobraz
slunicko2
autor
25. lis 2009

Edo, ja podlozku nemam. Ale zase mame dno vany protiskluzove. Sean v tom stejne porad skace a stoupa si, pak hodi sipku! taky jenom trnu!

Simco, ja zehlim vsechno co je zmuchlane. Co neni, to se nezehli 🙂 A nezehlim prosteradla! Na ty nemam nervy 🙂

Jani, mas to skvele zorganizovane! Nech si chutnat!

Holky, ja mam zitra parents evening ve skolce! Tak nevim, co jim mam rict, ze mi vadi a co ne. Myslite, ze ma byt skolka pripravena, kdyz ho tam rano odvedu? Dnes nebylo ani rozsviceno, zidlicky nekde schovane, zima.
Sean chodi domu opatlany v obliceji a se spinou mezi prsty.
Kdyz je o neco pozadam, tak to neudelaji a pak mi rika, ze myslela to a tohle...
Nevim, jestli jenom ja nejsem precitlivela!

kaata
25. lis 2009

Ahojky. Milusko taky se jeste pridavam verejne s gratulaci! Koukam, ze nevolnosti zahanis prtaci!
Edi Nico si tehdy rozbil bradu na bazene. My mame proti skluzu takove prisavky, ktere funguji I jako obrazky, docela si s nima vyhraje.
Zuzko, to bych jim teda sakra rekla, jestli tam maji jeste rano zimu, nepripraveno atd a vecer chodi upatlany! Urcite jim to rekni!!
Kdyby se to stalo u nas tak bych jim to teda pekne rekla - v tomhle jsem asi typicka paranoidni matka. Ja musim uznat, ze k te nasi skolce nemam vicemene zadne vyhrady.
Ted praktizujou na vanocni koncert a premyslim, ze zkusim vyrobit Nicovi nejaky vanocni kostym. Jinak minuly patek si uzil svou one minute of fame a strasne se mu to libilo.
Verco, chystas se do skoly/prace ze hledas skolku nebo jen aby se Kristinka dostala mezi deti? Urcite si udelej poradny research at jsi si uplne jista a spokojena nakonec s vyberem. Drzim palce!
Helca se ma dobre, uz tu ma mamku, tak si uziva I klidu a nejakych nakupu. V patek se dozvi co a jak a pravdepodobne I uz datum.
My jedeme na vikend na takovy treat do Kentu k nasemu vyroci svatby, mam to zorganizovane jako prekvapko🙂

simona.w
Autor odpověď smazal
Zobraz
slunicko2
autor
25. lis 2009

Kato, ja jsem to prosvihla :( Neni to nekde na netu? Celou dobu jsem si davala pozor, abych nezapomela zapnout telku. A po pul se rozhodla tchyne, ze jdou zpatky do hotelu. A ja si vzpomela, az kdyz se me ptala Miluska!

Kato, ja jsem jim to uz jednou rikala. A manazerka mi rikala, ze to neni akceptovatelne. Ale ted tam treba posledni dva dny byla, kdyz jsem sla Seana vyzvednout. Takze ho musela videt. Vcera sel domu a obe nosni dirky uplne zelene, tvare opatlane. O obleceni ani nemluvim. Dnes mel oblicej oranzovy od carrot puffy sticks. Mezi prsty ma spinu :(
Asi ji to vsechno reknu. Protoze jim platim £35 za den, bez jidla a plen. Navic ted jim komise hrozila, protoze nedodrzuji osnovy.

Simco, ja treba chapu, ze nemuze mit obleceni porad ciste. Ale ma v tasce nahradni. Vsak ja ho nemuzu po skolce ani nikam vzit! A ja sama bych nechtela mit takhle oblepenou pusu cely den.
Jo, a to nemluvim o tom, ze nam porad opakuji, jak musi nosit backurky, ze maji ponicene a spinave koberce. Mela by jsi videt ty jeho podrazky u backurek. Tvuj!

lol zase jsem se rozcilila!

miluska.woolley
26. lis 2009

Jo holky, tak to vcera tak slavny zase nebylo, do 17.00 jsem se drzela, ale pak jsem se vecer stejne po.... a sla v pul devaty spat. Ted tu strasim od sedmi, dokonce jsem si uvarila porridge k snidani.

Jani ja zehlit musim, protoze M. nosi do prace kosile a kalhoty od obleku.. a ja jsem zvykla mit svoje veci vyzehlene. Normalne mam zehleni rada, zehlim u telky, super relax pro mne. Ale ted se mi nejak nedostava cas a telku jsem poradne taky nevidela...

Simi ja zehlim povleceni, kalhoty, kosile tricka... nemame susicku, takze celkem hodne.

Zuzi, ve skolce bych jim rekla co ti vadi, vsak jim platis a lepsi nez to v sobe dusit je to slusne rict. Prece by meli deti ucit si po jidle myt ruce a pod. Ja teda nejsem profi skolka, ale v pondeli vracime deti ciste a prebalene. Zatim si nikdo nestezoval...

miluska.woolley
26. lis 2009

Zuzi odkaz na Nikyska mas v IP. Nevim jestli to Kata chtela na konikovi. Kdyztak preposli...

miluska.woolley
26. lis 2009

Waha, teprve ted jsem si vsimla ze minutu slavy mela i Kata, 52minut, 35 sekund. My byli tak posedli Nicem, ze nam to uniklo 😀 .

saza007
26. lis 2009

Morning ladies,

ako sa mate?

Edit, dufam, ze mala si coskoro zvykne ze mliecko nie je a neoplati sa v noci budit. Good luck 🙂

K zehleniu - tiez ho mam v podstate rada, aj ked v poslednej dobe robim vsetko na poslednu chvilu, tak ma to velmi nebavi. Malemu nezehlim nic okrem muslin squares. vsetko vyrovnam predtym, ako to zavesim a potom poskladam, zehlit netreba. Kiez by sa to tak dalo spravit aj s muzovymi koselami, ma sice nejake 'non-iron', ale aj tak su vzdy pokrcene 😅

Simca, dufam, ze koncert si si uzila. Bola sa tu na Mullerovi asi 5-6 rokmi, bolo fajn!

Zuzi - v skolke im povedz vsetko, co mas na srdci, nech ta to zbytocne doma nestresuje.

Jani - to je fajn, ze maly sa ma lepsie, gastric reflux je awful. A vecera od I. chutila?? 😀

slunicko2
autor
26. lis 2009

Milusko, diky! mrknu se, az se vratime!

Ja jim to reknu, pokud bude prilezitost. Jinak pujdu zase rovnou za manazerkou. nekdy mam pocit, ze jsem proste precitlivela na britsky standard. Ale aby mel spinu mezi prsty fakt nechci. Zvlast, kdyz mi reknou, ze jim tam radi nejaky bacil!

Na ockovani proti swine flu se jdu zeptat pristi tyden. Pockam, az bude daz doma. Kdyby se mi neco stalo, at ma kdo zavolat pohotovost a postarat se o seana 🙂

editahlb
26. lis 2009

Ahoj holky, pisu jen v rychlosti (dnes je rada s veceri na me 😒 ) Eira vcera spala od pul 8 az do 4 do rana, tak to pokladam za uspech, no jen tak dal a snad jsem to ted nezakrikla.

Nikyskovo vystoupeni na children in need mi taky uniklo, mohli by jste mi to taky preposlat? Diky!!

Zuzko tak hodne stesti s tim reportem manazerce, uvidis, treba nakonec nebudes sama, kdo si bude stezovat, nekdy lidi potrebuji jen trochu postrcit a pak se rozjedou. Ja bych dite s usmudlanou pusou, spinou mezi prsty a plnym nosem taky po skolce nechtela 😖 Kdy se ti Daz vraci? Vis to uz?Na vanoce?

Jani urcite jsi to nezakrikla, bude se to jen lepsit 😉 🙂 E uz ted s nama normalne komunikuje, strasne se ji libi jeji vlastni hlas a tak zkousi co vsecho dokaze a v jake tonine, zpiva si, povida, kucka, mrouka a hlavne porad ukazuje na veci a rika "toto". "Toto" mame cely den od prvni chvile kdy se probudi a otevre oci . 🙂

forensica
26. lis 2009

Ahojky,
ja jen z rychliku.
K tomu zehleni, to jsem zavrhla uz davno. Zehlim jen kosile a par svych tricek. Milusko, zkus nekdy nezehlit povleceni, fakt je to prijemne spat i v nevyzehlenych 😉 Ja bych se na to z vysoka..vsak vite co 😀 ..stejne se to ovali a pomacka po prvni noci 😉

Dnes jsem se byla podivat v jedne skolce. Vim ze si nemuzu moc vybirat, moc jich volnych nebude, ale me se tam desne nelibilo ☹ Bylo to v normalnim dome (takovy jako viktorianska doba ci tak nejak), v obyvaku byly vetsi deti nahore mensi. Na zemi sedeli ucitele, na jedne pani byly 4 prilepene deti, jen se asi chtely tulit. Jedno dite brecelo u branky (ja vim, ono vzdycky nejake dite bude plakat, ale neni to prijemne), vsude byla laminatova podlaha, zdalo se mi to docela studene na sezeni. Ale jinak tam bylo teplo (vzpomnela jsem si na Zuzku) a delali pekne vanocni kalendare. No doufam ze jich jeste budu mit moznost zhlednout vice. Ach joooo.
Jo nabidli mi misto u nas ve skole, ale nejsem si moc jista o prakticnosti. Prece jen kdyz ma clovek dite ve skolce tak si stihne neco doma udelat a tak, takhle bych ji hned po prednaskach vyzvedavala a zase nemela ani chvili doma o samote.

Kato, ja jdu zpet do UNI koncem ledna. Vybouchlo mi hlidani (kamoska co to mela delat jde na operaci nohy) a tak ted narychlovku zhanim skolku.

forensica
26. lis 2009

Jo, Edito, to je super uspech! Ono to bude lepsi a lepsi neboj. Hlavne jdi spat jak jde ona, a budes jak znovuzrozena! Ja vcera zaplula do hajan v 9.30 a bylo mi rano v 6 bajecne 🙂

fairy
27. lis 2009

Ahoj holky,
moc Vas zdravim a pisu v rychlosti. Mam tu ted mamku coz je super. Dneska jsem byla u dr na kontrole a predstavte si ze se mi jaterni testy vratily do normalu diky tem lekum co uzivam 🙂 nemuzou tomu verit a ja taky ne, takze pristi stredu jdu do nemocnice na to ECV - manulani otoceni baby a pokud se to podari tak mi vyvolaji porod a pokud ne tak bude cisar kazdopadne nastupuji 7.12. Takze me nakonec nechaji jit az do 38tt. Brisko uz mam pekny ale zatim je vse ok. Tak se moc opatrujte a zatim pa pa 😉

editahlb
27. lis 2009

Jee Heli tak to jsou prima zpravy, to mam radost! Taky ze tam mas mamu, abys to po porodu zvladla, co? Budete mit britske vanoce? 🙂

Verco tak vcerejsi noc u nas nebyla nic moc, strasne a dlouho plakala az jsem musela taky vstanout a uklidnit ji, bud ji boli zoubky nebo se ejak bala, rvala totiz uplne nepricetne. Ale nekojila jsem tak jsem na sebe pysna 🙂 Referuj dal o skolkach,to bylo docela zajimave precist si zkusenost z te prvni. Tak snad se to bude jen lepsit. Jek je to v Londyne s cenama? A kdyz nic nenajdes tak vis, ze ji muzes nechat u vas ve skole, je dobre mit neco v zaloze. Hele pije ti K umele mliko? Ja to do E nemuzu dostat, vzdycky neco udelam a pak to vyliju, nekdy se trochu napije vody, ale to je vsechno. HV mi poradila at zkusim apple juice ale na ten mi taky prdi. Tak nevim.

Jdu shrabat listi a pak se taky pokusim o nejaky ten adventni venec, tak se zatim mejte hezky!

slunicko2
autor
27. lis 2009

Verco, to je mi lito, ze se takhle musis nervovat s vyberem skolek! Ale je to jak rikas, kdyz se ti to misto nelibilo, tak ji tam nedavej! Seanova skolka je takova hodne cosy. Maji ale take laminatovou podlahu. Jenom v te nejmensi tride maji koberec, pak maji koutek na jidlo a tam je lino. Tam take kresli obrazky. Seanova skolka je teda take velka vila. Ale je uprostred mesta, bez zahrady. Uvnitr uz to teda jako dum nevypada.
Budu ti drzet palce, at vyberes ke sve spokojenosti!

Helco, to jsou super zpravy! Uzij si maminky a poslednich chvil jen ve trech 🙂 Rada si poslechnu, jake bylo manualni otaceni!

Edo, me sean uz take umku nechce, jak si zvykl na normalni mleko! Pritom on byl na umce odchovany 🙂 A jinak mi take dost dlouho nechtel pit zadne tekutiny krome mlika. A pak byl hrozne dlouho jenom na vode! A sem tam na fenyklovem cajiku.
Ted uz ma ale sladky zub a kvuli coke by snad i vrazdil. Takze colu nesmime mit ani doma! Kdyz jsem tu mela tchanovce, tak jsem colu mela. Sean si trochu vydupal a pak se pozvracel. Druhy den jsem tchana prosila, at se napije tajne v kuchyni, aby to sean nevidel. No, moc se mu to nelibilo!

S tim spanim se to urcite obrati k lepsimu, neboj 🙂 Kazde dito je jine! Naseho space zase nejake dotazovani se co je to a co je tohle vubec nezajima!!! 🙄
Tatka nam snad dorazi na konci pristiho tydne. Ale uz se to nekolikrat zmenilo. Tak se snazim na to nemyslet!

slunicko2
autor
27. lis 2009

jeste jsem ani nenapsala, jak moc alfie mluvi! Vypravel mi, ze dogs been sick, maminka to utrela, pak vyluxovala. A Louise rika, a taky jsem vaxovala koberec. A Alfie hned rika, no daddy vax carpet lol
A take mi vypravel how scared he is of monsters and bats and dark.... bless him!
pak stouchl do seana, ten samozrejme hned spustil, tak mu louise rikala, at rekne sorry... alfie hned bezel za seanem a hulakal: come back sean 🙂
Uplne vsechno komentoval, na vsechno ma svuj nazor! A to je jen o deset dni starsi nez sean. fakt uzasne! 🙂

forensica
27. lis 2009

Heli, no to jsou super zpravy! Parada!

Edito, no nektere noci nejsou nic moc ale urcite se to bude zlepsovat. Ja teda K v noci kojim kdyz se nahodou vzbudi. Bych se vyprdla ji tu nechat vyrvavat jak na lesi. Ohledne cen, ta co se mi moc nelibila je za £55/den. Dnes jsem byla obhlidnout dalsi a ta se mi libila moc 🙂 Moderni budova, velke pokoje, spousta peknych hracek, vybeh ven, oddelene spani a prijemni lide tam. No doufam ze nam misto nabidnou, spadl by mi kamen ze srdce 🙂 Taky jsem dnes nechala K prvne ve skolce u B v praci. Nebyla nadsena, prisla jsem kdyz zrovna mrcela ale neplakala. Spis se tulila k jedne vychovatelce. Chudak ale mela zizen (vypila pulku hrnecku!), neprebalena a na svacu dostala sotva ctvrtku co jsem ji nachystala. No neznaji ji, tak se neda nic delat. ALe jinak dobry.
Ohledne piti, ja jsem K nikdy umku nedavala a davat nebudu. Myslim ze je to zbytecne, kdyz ma prez den syry, jogurt a kasi z mleka. Pije jen vodu, caj mi nechtela a mliko kravske prska ven 😀
Jsi machr s adventnim vencem, ja ted susim jeden list abych zkusila udelat skeleton leaf. Tak jsem zvedava.

Zuzi, jak rikas, kazde dite je jine, jedno vic beha a jedno vic mluvi. Jo pockej az se S rozmluvi tak si budes prat aby byl nekdy zticha 😀
Tak jsem naucila K delat ruckama prosim prosim. No je to docela prijemne ze tak ukazuje. Nicmene stejne furt neco chce, i kdyz teda ted slusne a bez hulakani 😀

janauk
28. lis 2009

Ahoj holky,
ten nam tu po asi trech tydnech vysvitlo slunicko, ja z toho mela malem infarkt. Tak jen v rychlosti abych si ho trosku uzila.
Simco, my na ten reflux mame Ravitine nebo tak neco. Bohuzel je to na te lahvicce uz osoupane a ja si to presne nepamatuju. Davame to malemu trikrat denne par kapek, to se urcuje podle vahy. Je mozne ze na tom bude az do 12 mesicu ☹ No moc mu to nechutna ale pomaha to a to je to hlavni. Nam gaviscone nepomahal.
Jinak ta tovoje kamaradka s tim zehlenim je fakt na Bohnice. Kde bere cas na to zehlit i ponozky? Ja jsem toho nikdy moc nenazehlila a kdyz jsem poznala Iana tak ten taky nezehlil a tak jsem si rikala ze nebudu zavadet nejake nove zvyky aby si na to nezvyknul 😀 ale je fakt ze on oblek do prace nepotrebuje a tak je to jine nez u Milusky. Ja zese vyzehlene povleceni miluju, pripomina mi to kdyz jsme u mamky ale stejne ho nezehlim. Lenoch!!!
Zuzko, to s tou skolkou je silene! My se jdeme na skolky podivat tento tyden tak budu referovat. Veroniko, drzim palce at ziskate misto v te skolce kde se ti libilo! Jste na waiting listu?
Ja jsem take Katu s Nikyskem prosvihla, muzete mi prosim nekdo poslat link do IP?
Sazo, vecer byla vyborna. Roasted monkfish wrapped in parma ham with roasted asparagus and tomatoes.
Jak se ma James?
Edo, to je super se spanim. Snad bude cim dal tim vice lepsich noci! Ja miluju jak prcci zvatlaji, malej se ted hlasite smeje a uz take tak jako vyska 🙂
Helco, to je super s tema testama. Jak se citis? Good luck na pretoceni.
Mejte se krasne. Musim bezet delat snidani.
Jxx

verap
28. lis 2009

Ahojky,

Ozyvam se po delsi dobe 🙂

V Cechach bylo fajn, az na manzela, ktery se tam nudil a daval to vedet, skoro jsem ho pretrhla, kdyz jsme se vratili zpatky to Londyna.

Helci gratulace k super zpravam ohledne tehu, Milusce k tehu - drzim palecky, at jde vse, jak po masle.

Verco - promin, ze se neozyvam, nejak nestiham. Ohledne skolek, ja videla par jeste v tehu (myslim, ze jsem to tu psala) a vzdycky jsem odchazela s brekem... Ted, kdyz jsme byli na ockovani, jsem dostala doporuceno par skolek, tak tam brzo zajdu. Taky stoji za to podivat se na jejich Ofstead reports na netu.

Jinak zvladam malou v pohode, akorat jsme ted mely blbe spani, v Cechach a po prijezdu zpet tady se v noci budila co 2 hodiny na jidlo, mam koupenou umku a pokud to tak bude pokracovat, tak budu dokrmovat tim. I kdyz posledni dve noci to bylo zas jen co 3 hodky.
Jinak s tim spanim, co jsem tu psala posledne - nase GP mi rekla, ze se zadusila asi proto, ze se na noc prejida, tak mam trochu pozvednout matraci. V postylce spava pulku noci a pulku zas u mne, nad ranem nemivam silu ji podavat stokrat dudel. Jo a manzel s nami nespi, od narozeni se prestehoval do obyvaku, aby se aspon on vyspal. Tedkom je ale bez prace, tak si ho tu budu uzivat, nez si neco najde 😖

verap
28. lis 2009

Pridala jsem jedno aktualni foto 🙂

editahlb
28. lis 2009

Verko mala je princenza nadherna!! 🙂 A jak vyrostla! Ja jsem to s tim spanim mela taky tak, nad ranem uz prost vzdycky spala s nami v posteli. Co se tyka dnesniho reportu ze spani u nas z predesle noci tak musim rict, ze to slo jak po masle. Spala celou noc az do 5 am. Slava!!Fakt jsem myslela, ze to bude narocnejsi ji prenaucit, ale ani ne tyden a je to o.k. Jen tak dal.

Jani ian si te teda rozmazluje z monkfish a asparagusem 😝 U nas kdyz vari Osian tak je skoro vzdycky pasta...On ji miluje a umi na 1000 ruznych zpusobu. Jinak vam preju vic slunicka...

Verco ja dostala od kamaradky spusty ruznych umek co ji zbyly (i neotevrene krabice) po jejim klucinovi, ale Eire to proste nejede. Tak jsem se jen ubezpecovala, ze je normalni... tak asi je 😀

Venec jeste nemam, ale az mala usne tak jdu na to, uz tady mam vsechno potrebne, tak ted jen vydrzet a neodpadnout. Uvarila jsem taky domaci pribinacek podle receptu z mimibazaru, ale nevim, nejak mi to neprijde jako pribinacek ale spis jako proste jen puding s tvarohem. Nechci tam cpat prilis cukru tak asi proto.

Jeste jsem se chtela zeptat jak jste to mely vloni s Mikulasem a Certem? Videly jste ho nektera s detickama a jak to snasely? Me prijde ze je E na to jeste mala, aby se mi nepocurala strachy kdyby nahodou prisli 😨

slunicko2
autor
28. lis 2009

Verco, ta skolka zni dobre! Drzim palce! Ona vam to nemohla rict rovnou na miste?
Vidis, prosim prosim jsem ruckama seana nikdy neucila. Uplne jsem na to zapomela. Ted mame ale hrozne obdobi. Taha me za ruku a jako by mi ji hodi smerem, kde neco chce. A kdyz nevim, tak se vzteka! na otazky zasadne neodpovida. Ani na to, kdyz mu reknu, at vynda co potrebuje. Ja zesedivim, nez se rozmluvi.
Ale je videt, ze se snazi opakovat. Jenze to fakt vychazi ven jako patvary!

Edo, Mikulase klidne muzes, ale domluv se s nima, ze cert bude potichu 🙂 A treba jenom mezi dvere, abys je mohla eventualne rychle zabouchnout, kdyby mala byla vydesena 😀

Jani, u nas dnes take svitilo slunicko!

Jinak k nasi skolce uz se vyjadrovat nebudu. to fakt nestoji za to! Seanova ucitelka zapomela, ze si domluvila rodice o hodinu drive. Hrozne se divila, ze uz jsme tam. Ja blbec jsem si jeste rikala, ze je to urcite moje chyba. Pak prisla Shona a rikala to same. Dostala jsem file, ktere jsem si mela precist. V podstate to byla tabulka, kde u kazde dovednosti bylo datum a podpis, ze to sean umi. Jeho ucitelka mi rekla, ze sice muze umet vic veci, ale dokud to ona neuvidi, tak to nepodepise. V tom pripade jsem to vubec cist nemusela, ze! Ve file jsem take videla tri obrazky a jednu fotku. Nic vic mi o Seanovi nerekla. Tak jsem se ji ptala a vubec nic jsem se nedozvedela! Vedle me byla Shona s jinou ucitelkou a ta jim toho rekla!
Hlavne jsem ji rekla, ze mi vrta hlavou, proc jim tam sean zvraci. A ona mi rekla, ze uz prece dlouho nezvracel. Pritom zvracel minuly tyden. Jeji odpoved byla, ze ona o tom nevi ☹

take jsem vcera byla u GP. Ptala jsem se na ockovani proti swine flu. Ona mi ho nedoporucila kvuli tem alergiim na ovoce a jidlo. Pak mi rekla, ze kdyz netrpim ani na normalni chripku, tak budu odolnejsi i proti swine flu... vzhledem k britskemu stavu zdravotnictvi se na jeji info ale nebudu spolehat 🙂))))

forensica
28. lis 2009

Zuzi, docela ztrata casu co v te skolce 🙄 No co nadelas, hlavne kdyz vis ze on je v pohode ci se ti tak aspon doma zda. Uz aby jste meli po te prohlidce u usniho, co. Kdy to mate? Muj GP to taky nedoporucuje, ja se jeste poradne nerozhodla. Neprijde mi to nijak zvlast riskantni ta vakcina, ale ja snad v zivote ani chripku nemela tak se tim nejak nerozrusuju. Asi pokud mi to nekdo nabidne tak si to ale pichnout necham a male pravdepodobne taky. ALe jeste nevim.

Verko, no to uz malou ani nepoznam az ji uvidim. Ta je velika!! 😵 JInak to me mrzi ze je manza bez prace. To fakt z nej doma musis mit radost co 😅 Me staci ze ma Bjorn K jednou do tydne a uz mi pak remca do vychovy. Nejlepsi je ze kdyz K trochu mrci, tak jsem ji hned jako rozmazlila a ze se musi nastolit poradek. No chlapi na to maji jiny nazor, nastesti to ze jeden den v tydnu nestihne natvrdo implemetovat 😀

Edito, super zpravy! Ja jsem rikala ze je to az prekvapive jak rychle to ty prtata pochopi 🙂 Ja nechala v noci malou hulakat vcera, jelikoz se ve 2 probudila a to jsem usoudila ze jeste hlad mit nemuze. Tak po 45 dosti hlasitych minutach vytuhla a spala az do 7.30.Takze asi az takovy hlad to nebyl 😉 Muj drahy umi jen testoviny s besamelem ci s fazolema z plechovky. Pokud bych po nem chtela neco slozitejsiho, tak to bude trvat 2 hodiny a dostanu to vse v jedne misce a lzici k tomu. Proto radeji varim sama a to i rada tak si nestezuju. 🙂

verap
29. lis 2009

Verco - haha, u nas je to uplne to same, malou jsem rozmazlila, nenechavam ji brecet, atd. My se o tom i nekdy dost hadame, ze on pry nema vubec slovo, co se jeji vychovy tyce.... 😀 A taky, ze si beru rady od vsech, ale ne od nej.

miluska.woolley
29. lis 2009

Ahoj holky, zdravim pri nedeli, valime se na gauci, mala ma horecku a mne je stejnak soufl, tak se nechame od tatinka obskakovat.

Heli super zpravy, budeme na vas myslet.

Vero mala je moc krasna!!! Mala je prece jeste malinka na to ji nechavat brecet.

Edo my vloni jeste Mikulase nemeli, letos se chystame do ceskeho centra na ceskeho, jestli teda nemame prasecinu.

Jo a viz mekka a spani, tak priznavam ze jsem vcera M. premluvila, prestehoval Lotty postylku k nam do loznice a pak v noci vstavala a bulela, dostala cipek a spala s nama... Ja ted absolutne nemam silu na vstavani a uspavani v pokojicku. Tak doufam ze si ted totalne nepodelam, ale ma horecku a je ji spatne, tak at se tuli u nas...

peppapig
29. lis 2009

Ahojte maminky, Milusko taky uz se s nasima valime na gauci, po vydatnem obede a hledam nejaky cesky film na shlednuti a pak prochazka v kominove Ostrave 😅 , ale je krasne. Jinak alergie me stale neopustila a vsichni se tu snoplikujeme. Ve Slezsku zaviraji jednu skolu za druhou...epidemi sezonni chripky ☹

Milusko, jeste ti opozdene gratuluji k tehulkovani!!!!! 🙂

Zuzko, byt tebou, asi se poohlidnu po jine skolce, rikala jsi preci, ze ve meste je jich jeste par, to co pises zni jak nocni mura, plus to noseni jidla a plin, no sbohem. Malej si urcite zvykne i v jine, deti v tomhle veku si zvykaji docela rychle.

Fairy, to jsou super zpravy. Do nemocnice nastupujes na moje narozeniny 🙂 Snad ti miminko otoci a skalpel nebude treba. Jak se to otaceni vubec provadi?

Verko, mala je krasna snedoucka princezna 🙂 🙂 Rozpory pri vychove tech jeste bude 🤐 , u nas je to spis naopak, ja prisna (no prisnejsi, nejsem zadna macecha) a tatinek klaun, sama srandicka a hra na schovavanou, a kdyz ji hlidat jedno odpoledne je uplne mimo a nevi co delat driv 😠

Holky, vyfotte prosim vase uzasne i neuzasne adventni vence ci ozdoby, pro inspiraci. Uz nemam fantazii jak jsem mivala a brouzdat casopisama se me nechce. Budete pect pernicky? Verčo, jak to pak delas s tim uschnutym listem?? Moc se mi tyhle vecicky libi, ale nikdy jsem se o to nezajimala, tak napis.

MIa taky jeste Mikulase a certa nezazila, takze letos poprve a jedeme na Mikulase do Woking, porada to Londynsky Koutek (cert, Mikulas, andel, ruzne aktivity pro male hosty, ceske obcerstveni, hudba i pohadka v pozadi) uz se nemuzu dockat. Je to 6.12. (vic info na FB)

editahlb
30. lis 2009

Vendul na co mas alergii? Promin jestli jsi to uz psala.. Ty jsi ted v Ostrave? Na jak dlouho? Nejak mi to fakt unikolo.. Venec vyfotim, ale neni nic moc adventni, protze jsem na nej nezvladla pridelat svicky. Mozna by ses mela s malou prihlasit na nejake craft krouzky kdyz by te vyrabeni malickosti bavilo, ja se vsadim, ze toho budete mit v okoli spoustu 😉 🙂

Milusko ani se ti nedivim, ze se ti nechce k male v noci vstavat a putovat do pokojicku, sice se mi to zda jako vecnost, ale porad si jeste pamauju jak bylo me v pocatcich tehotenstvi 😖 Uz jsi nasla zubni pastu co zvladnes? Pusu Lotynce ar se brzo uzdravi!

Veroniko my do toho ockovani asi taky pujdem, z nouze cnost - O mama je po transplataci kostni drene a uplne vybileny imunitni system, takze az se do Cardiffu vratime tak se musime nechat naockovat jako prevenci, bydlime spolecne.. Co davas K za syry krome tech string co jsi mela na sraziku? A prosim prosim je vyborne! Od vcerejska ucim taky 🙂

Zuzko ja jsem uplne zapomnela na tu tvoji alergii na ovoce, je to na vsechno ovoce i treba jablka ve strudlu? A co se S tyka, nechas ho v te skolce teda jenom do konce roku a pak az v tom srpnu nebo to zalezi na tvoji praci?

Co se tyka spani (sorry ze s tim porad otravnuju - big deal pro nas 😉 ), ne ze bych si nevazila toho jak ted spi, 8-9 hodin v kuse, ale jeste bych potrebovala vypilovat ranni vstavani. Budi se v 5 rano (dalo by se podle toho serizdit hodinky!), pak stravi hodinu na prsu, dalsi pulhodinu na druhem, a pred sedmou uz zacne s tim svym taata, toto a pod a ja mam po spani. Nejaky tip nebo chci prilis? Stacilo by mi kdyby spala aspon do 6.30 😅

miluska.woolley
30. lis 2009

Tak my se prave vratily od detskeho dr. musely jsme cekat na chodbe, pak vsechny zavreli do cekarny a my sli rychle do ordinace. Mame cervenou kartu 😀 . Lotte vzal dr. vzorek a poslal na rozbor na prasecinu..
Tak si na jednu stranu rikam ze by mi ani nevadilo kdybychom to mely za sebou. Boli mne cely clovek, jsem unavena, boli mne hlava a v krku knedlik. A mam pocit ze se v hlenech utopim.

Edito nas dr. rikal ze ockovat bude jen deti z rodin kde je nekdo tezce nemocny, rakovina a tak, takze to u vas plne plati. Ockuje se v CR? z nasich znamych tady zatim nidko spatnou reakci na ockovani nemel, ale moc lidi ockovanych nebylo.

Jinak s tim spanim toho po male zase nechtej tolik najednou 😉 . treba se to zlepsi az prestanete kojit. Nebo ji zkus na noc hodne nacpat kasi...

janauk
30. lis 2009

Ahoj holky,
Milusko no to ti teda schazelo. Doufam ze se brzo uzdravite.
Verco mala je nadherna! My to mame s tou vychovou podobny. Ja maleho dlouho nenecham brecet a Ian ten zase jo, myslim ze je to vic z lenosti nez z nejakeho vychovneho hlediska. To same rano. Vcera jsem maleho s Ianem nechala(sla jsem prat a uklizet!) a on byl u nej v posteli, rval jak na lesy u Ianovo hlavy a Ian spal! Tak jsem ho probudila a on rikal ze si myslel ze se mu to jen zda ze malej breci. No me by piclo!!!
Jinak ja take rada varim, Ian vari tak jednou za uherskej rok a tak si to pak patricne uzivam. Je to ale moje vina, driv se k tomu mel vic, ale ja mam rada veci po svem a tak jsem ho z kuchyne vlastne vystrnadila 😒
Jee to se mate s tim Milkulasem a certem v Londyne. Tady zadny cesky koutek neni tak nevim jak to budeme delat.
Zuzko, to fakt vypada ze Sean spatne slysi kdyz spatne opakuje. Snad ti GP pomuze. I kdyz ty britsti GP :( My kdyz jsme byli na 8tydennim check-upu tak nam GP rekla ze malej bude hodne malinkej...tak jsme se oba zarazili jako proc si to mysli, my mame oba pres 180cm a malej je sara ruka, noha a ona ze jako moc nevazi a tak ze vzdycky bude nejmensi ve tride. No ja sla do kolen. Ale oni prakticky lekari v Cechach asi take zadna slava?