Maminky, těhulky a snažilky v Anglii a zahraničí III

slunicko2
14. lis 2008

Treti pokracovani diskuze...

Rada bych vsechny maminky, tehulky i snazilky pozadala o respektovani nazoru vsech, kteri se do teho diskuze pridaji!
Tato diskuze byla zalozena pred dvema roky jako podpora snazilek, tehulek i maminek v zahranici a melo by tomu tak zustat i nadale 🙂

Vulgarni prispevky na ucet dalsich clenu budou ignorovany. Nejsme na zakladni skole! 😉

darauk
21. kvě 2010

forensica: ja myslim, ze ti to udela skoro kazdy gynekolog. V CR uz vetsina z nich ma vlastni ultrazvuk narozdil Uk, kde nemaji ani ty gynekology. Zkus obvolat par gynd a nekdo te vezme. Ceny se asi budou lisit. Ja u moji gynekolozky platila i s prohlidkou 500Kc , jinde chteji 600za sken, ale stejne je to sranda ve srovnani s UK. Ale verim, ze vetsina tomu, co delaji alespon rozumi, i kdyz taky jsem u byla u jednoho silence.

slunicko2: ja jim taky tvrdila, ze povrchovych skenem asi tezko neco muzou videt v 4+5, a uz rozhodne ne vlevo, protoze vim, ze folikul byl vpravo. oni tvrdili, ze se muzou uvolnovat vajicka z obou stran postupne a muzou byt oplodnena obe dve s casovym odstupem, proto me tam terorizovali. podle me je to blbost. Jak jsem se pozdeji docetla, z hodnoty HCG z krve, ktere mi namerili vecer byly naprosto normalni pro tu delku tehotenstvi, takze vubec nechapu, jak mohli dospet k zaveru, ze me musi rano operovat. HCG na mimodelozni se pohybuje v radu desitek 30-40, zatimco po 30ti dnech cyklu je normalni v radu stovek, mela jsem 300, jeste ze se rano nasel nekdo znaly a rezbu odvolali.

jak ja se tesim domu do Cech (jsme tu 3 roky a 4 mesice), manzel porad nechtel zpet, dokud nebude mit praci, ale ted se uvolil, ze nejpozdeji v pulce cervence to tu balime 🙂, on praci sezene urcite a ja budu asi neco pytlikovat na zivnostak anebo se proste flakat, coz dlouho nevydrzim 🙂. ale je mi jasny, ze navrat nebude sranda. V UK me stve tolik veci, ale mam moznost se zbalit a jit. V CR me bude stvat spousta veci, ale je to proste doma 🙂. Pry sok pri navratu domu je daleko horsi nez sok pri prijezdu do cizi zeme... no tepic :(

Ja v UK doktorum neverim ani titul. Z meho blizkeho okoli mam dve hodne smutne zkusenosti. Muj kamarad, anglican, umrel loni ve 39ti, protoze se na nej proste vys... a zemrel na jednoduse lecitelnou vadu srdce. Porad ho bolelo na prsou, rok a oni nic :(. Ze pry to ma z toho jeho astma. :( . Bracha od kamosky mel krasneho 7mi mesicniho kluka. Tyden ho nechali v horeckach 39 a vic, ze to je chripka, byla to meningitida, prezil. Je na pul ochrnuty a boji se, ze bude i mentalne postizeny :( :( . Cesky zubar, ktery s nami bydlel a pracoval v mistni praxi, rekl, ze k zubari by tu nikdy nesel, kdyz to vidi, ze to je stredovek. Misto 20ti nastroju mu dali k dispozici vrtacku a tri spachtle a pracuj. Takze vy, co tu zustavate tak vam preju opravdu GOOD LUCK, je to fakt potreba. I kdyz mozna, ze Londyn je civilizovanejsi, nez the Second Biggest City - Birmingham...

editahlb
21. kvě 2010

Ahoj holky, tak se zase hlasim po odmlce, ne ze bych na vas nemyslela 😀 , ale pres den nemam na pocitac skoro vubec cas a vecer je mi porad tak blbe ze chodim spat max v pul 10 😅

Ted se mi probudila E, ale jinak jsem tady, napisu pozdeji...

yukki
21. kvě 2010

ahoj dievčatá, ako dlho zhruba ide doporučený list zo Slovenska do Anglicka? úradná pošta....vďaka!

forensica
21. kvě 2010

yukki, netusim..normalni dopis jde asi tak 5dni. Z CR teda.

Sken dobry, byla tam centimetrova bublina s necim pidi uvnitr 🙂 Na toto stadium akorat, tak tam pujdu znova v 9tt a omrkneme srdicko 😵 Mati jsem dala obrazek, malem se zkacela a sprdla me co me to napadlo tak brzo po sobe 😅 Ale pak usoudila ze to je vlastne dobre ... no mela prvopocatecni sok 😀

Edito, chudaku, snad te to brzo pusti. Me zatim jen ty prsa trochu boli, a nemam moc chut na jidlo. Ale to muze byt jen dnes jak je takove vedro.

miluska.woolley
21. kvě 2010

Daro NT ti teda kazdy gynekolog neudela, leda ti rekne ze ti to udela, ale nema to zadny vyznam protoze jen tak od oka to zmerit neni smerodatne.... Certifikaci a vzdelani na to maji jen nekteri dr a je na to potreba opravdu dobry uzv. Preju ti abys byla s peci vCR spokojena je to vec nazoru, ja bych tam nerodila ani za nic. Radeji uz nejezdim k nasim, kdyby to na mne nahodou prislo...

Veru gratulace ke scanu, uvidis ze vse bude ok! My byli na NT - rikaji tomu screening 1. trimestru (vcetne krevnich testu) na genetice, platili jsme 1000 CZK vcetne fotek.. Vysledky krve mi pak posilali postou na adresu domu. V CR to pojistovny zatim neproplaci, porad si tam prosazujou ty uhozeny tripple testy

Edo taky preju at uz te to prejde!!! Jeste par tydnu, stoji to za to, vydrz. Kdy letite zpatky? Nechcete se dojet podivat? Ted jsem zjistila ze se listky na vlak daji objednat online za super ceny... Teda az te prejde ta nevolnost.

Yukki z CR to trva tusim 4 dny, z Nemecka 2-3dny...

Holky mam po vcerejsi noci novou zkusenost, asi poslicky, normalne jsem myslela, ze budu budit M. jestli se to zesili, ale zase to odeznelo... ted mam nohy nahore protoze mi tvrdne bricho....

Krasny vikend vsem...

slunicko2
autor
21. kvě 2010

Edo, vsak odpocivej! 🙂

Yukki, asi hodne zalezi na poste. Nekdy je to tu za tri dny a nekdy to trva tyden! Ale ten tyden by mel byt maximum!

Dara, tak at vam to v cr dobre dopadne.

slunicko2
autor
21. kvě 2010

jejda, Milusko 🙂 Abys uz nerodila za dva tydny! 😉

Verco, to jsem rada, ze je zatim vsechno tak jak ma byt 🙂

Daro, asi kazdy tady mame nejakou zkusenost ze zahranici co se lekarske pece tyce. Mame i nejake ty negativni. Ale me treba byla v cr pokazena operace slepaku. Mam ted opravdu nehezkou jizvu. Tady jsem zase mela problemy s GP, kdyz se prislo na ta ma ovaria. A tak jsem sla soukrome. Ted bydlime jinde a nemuzu si stezovat.
Ja bych treba v cr ale take nerodila. Vem si, kolik tu midwifes porodi za rok deti, a bez problemu. A treba ja sem k zubari chodim radeji. V cr mi nikdo kvuli alergiim umrtvujici injekci nechtel dat. Tady ji dostanu bez problemu. Zubarka v cr mi trhala nerv bez umrtveni!

miluska.woolley
21. kvě 2010

Veru zerou slepice slimaky? ze bych nakonec Marka prece jen presvedcila?

editahlb
21. kvě 2010

Holky nestraste me, ja uz z toho porodu v CR mam ted spalnicky a vy jeste prilivate olej do ohne 😅 Ne vazne Daro, ja jsem z UK taky spokojena, jenom si clovek musi zvyknout..

Jinak hlasim ze je mi fakt porad blbe, Milusko mela jsi to taky tak? Me takhle pri E nebylo tak spatne, ja treba neco delam venku na zahrade a najednou se vyzvracim, je to fakt nechutne, prominte ze to tady tak omilam, ale je to momentaln starost dne. Zvraceni mi ani tolik nevadi, ale ten pocit neustale nevolnosti je na psa. Ke gynekologovi jdu v utery, tak snad najde vsechno v poradku.

Jo a jeste me taky stvete s tim pocasim, jak to ze je v UK vedro kdyz tady je tak skarede?! 😠

Jani krasne chlapy doma mas, ta krosnicka vypada paradne 🙂

Milusko diky za pozvani, ale Os ted celou dobu co jsme tady pracuje, s nejakou americankou S. Lewis jezdi z Litvinova do Roznova p. Radhostem, dalsi den Cheb, pak zase Jizni Cechy, no skoro ho nevidim.. Nechapukdo jim delal manazera takhle pitome to turne naplanovat..Ale urcite se prijedeme se mrknout az se vam miminko narodi 🙂

Ja jsem ted na vykrmenou do pondelka u mamy na Morave, je tady zatopeno, teploucko, navareno, no uplny raj 😉

Zuzi dej vedet, kdy by jste prijeli, ja si to poznacim v kalendari a muzem planovat co a jak 🙂 Uz se na vas taky moc tesim, jak jsem psala, budu tam jenom ja s O a E, tak udelame kazdy vecer mejdan 😀

A jete pridavam odpoved milusce - my si taky budem porizovat slepicky (2x) nejenom na vajicka, ale hlavne kvuli tem slizounum hnedym, ty s budkou ted kolem nas vysbirava jedna takova socka a dava je na vykup Francouzum, 16, -Kc z Kg hlemyzdu 😀

yukki
21. kvě 2010

ďakujem všetkým!

yukki
21. kvě 2010

hej a ešte moje sliepky žerú slimáky. Také tie menšie.

forensica
21. kvě 2010

Ahojky, no tak ohledne slipek vas nechci zklamat ale ne kazda slipka je zere (ja taky doufala ze budou). Obcas si vydobou sneka kdyz jim ho hodim ale to spis udelaji na zahrade vic skody nez by sly jen po nich. Slimaky opravdu jen malinke (tak do 1cm) 🙄 Ale dnes jsem zjistila ze sousedi o dve zahrady si taky slipky poridili!! Pekne se tu s nasima dohadovaly, jsme tu v Londnyne zalozili asi novy trend 😀

Milusko dik za ten odkaz! Teda sakra sakra nejak uz se to telo pripravuje co na ten porod 😉 No lepsi tyden pred terminem nez byt jak slonice do srpna 😀

Edito to je fakt neprijemny! Me se zacalo trochu delat blbe vcera, ale jidlo to zatim statecne dohani. Ale teda takove grady ze jen tak zvracis, no to je hrozny. 😨 Chudaku.

editahlb
21. kvě 2010

No jo, Verco, zadna zabava to neni, tak ti preju aby se ti to obloukem vyhlo. Jo a gratuluji k vacku a tecce 🙂 A ke zkouskam samo taky 😉 s tema slipkama uvidime co budou vyzirat nam, pry taky vyzobavaji vajicka tech slimaku...

Moje mama me pry skoro mesic (3 tydny prenasela), jsem narozena v cervenci, teploty pry tenkrat dosahovaly rekordnich vysek, tak doufam Milusko ze ty to tak mit nebudes. Co s tim cisarem nebo prirozenym porodem, uz se rozhodlo?

miluska.woolley
21. kvě 2010

Edo ja to mela ted podruhe taky silene, ale uz neblinkam, takze to je pozitivni, ne 😉 . S tim porodem te nechci strasit, promin. Treba ale prave ta mala okreska u vas bude super...
Na predporodni prohlidku do porodnice jdeme ve stredu rano, zatim to vypada na prirozeny porod.

Verco ja bych ty slipky klido brala, ale nevim co sousedi na to. No zatim jsou ti svinaci slimaci mali, ale pamatuju ze na podzim to byly obrovsky prisery. Mam tu 2 sazenice rajcat, dyni, butternutsquash atd, tak nez to vysadim, chci se na slimaky vyzbrojit. Dneska jsem jich z petrzelky obrala snad 30. budu letos sazet do betonovych nadob (jako byly za totace kytky pred samoskou) tak tejne doufam ze po tom hrubem betonu nevylezou... Na jahodach zatim nebyli...

catkaz
21. kvě 2010

Ty jo Edit, ta tvoje nevolnost je fakt maso. Rikala jsem si, ze by nebylo na skodu, aby mi bylo trochu blbe, aspon bych neco zhubla, nez zacnu pribirat... 😉 , ale ani tuk. Ale asi je to genama - mame nebylo vubec nic, jen kynula... A ja pokracuju uspesne v jejich slepejich... Uz budu muset definitvni prejit na tehotensky kalhoty. Jeste se do nakejch vetsich vejdu, ale trochu me tlaci.
Prijde mi, ze tenhle tyden mi to bricho strasne narostlo.
Pristi tyden jdu na sken (20.tyden). Vydrzime a pohlavi se nenechame rict.

Co se tyce doktoru, tak se toho taky trochu obavam - hlavne az bude mimco na svete. Ja si svy doktory v Cechach nemuzu vynachvalit (hlavne muj gynekolog a zubarka jsou vyborny) a snazim se za nimi do Cech jezdit, tak to bude velky sok, kdyz se budu muset bez nich obejit... Gynekologii tu fakt zanedbavaj. Typickym prikaldem je Jan Goody, ze... Ale rodit budu tady.

Vy jste teda zemedelci. Nam staci nase dve kocky, nedovedu si predstavit starat se jeste o dalsi zvirata...

Tak konecne je hezky a zitrejsi BBQ by teda melo vyjit 🙂

forensica
22. kvě 2010

Kaci no ja bych radeji vyhodila ty nase kocoury nez slipky 😉 Jsou k nicemu, nej tahaji bordel do baraku. Ale at jim nekrivdim ted prinesli mys 😅 Jste machri s tim pohlavim, ja bych umirala zvedavosti 😅

Milusko, no ja nevim, ja vypustit slipky do zahonku tak sezerou mozna s chuti tri slimaky a zbytek by mi kompletne zplanyrovaly zahradu. To uz si radeji nekde sezen jezka, ti zeleny nezerou. Hele, sousedi si tu nikdy nestezovali. Mame totalni klid. Tu sousedovic co jsou ted slysime uplne malinko a to jsou od nas asi jen 15 metru, takze bych se sousedu nebala. Co se nam akorat stavalo bylo ze nas zastavolali lidi a rikali ze je to super, ze to tu ted zni jak na venkove. Takze jen pozitivni ohlasy. 🙂

janauk
23. kvě 2010

Dobre rano kocky, to je ale nadherne co?
Kacko, jak se povedlo BBQ? Vy jste si na to ale vybrali termin!
No my uz se snad zadnejch srazu radsi nebudeme zucastnovat, je to jako zaklety. Pred Winsorem jsem ja i Alfie meli nejaky strevni virus a tam to chytil i Ian no a ted jsme meli jet v sobotu za Katou a ja od stredy zase na zachode. Bylo to silene, jen zvraceni, ale byla jsem tak strasne slaba, Ian samozrejme pracovne mimo a tak to bylo zase maso. V noci kdyz jsem sla malemu pro mliko, tak se mi tak tocila hlava ze jsem si musela lehnout na podlahu a pak jsem se plazila zpet. No hruza. Ale alespon to trvalo jen 2-3 dny, takze jsem si rikala sobota dobry, Ian prijel zpet a v noci z patku na soboty malej horecky 39.4C, prujem a uz to jelo 😒 pres den jsme teplotu srazili, Ian zase odjel pryc a me to zacalo nanovo. Malej celou noc nespal, horecky 39.8C, ted od rana zvraci, je chuderka tak slabouckej 😢 volala jsem NHS direct, a rikali ze stomach bugs zase radi a ze to muzou ty deticky mit az 5 dni 😒 Proc se vzdy vsechno sesype kdyz jsem doma sama?
Verco, vy si nechate rict pohlavi? Jinak gratulace ke scanu 😉 Jak tu mas dlouho maminku? Drzim palce na zitrejsi posledni zkousku.
Edit, to me mrzi ze ti je tak strasne spatne ☹ Snad uz to brzo prejde. Me teda nevolnosti trapili az do 18 tydne, ale nekdo rika ze to bezne ustava uz kolem 12-13 tydne.
Tak ja jdu prat, od rana jsem uz 3krat prevlikala.

saza007
23. kvě 2010

ahoj,

Jani - my si tiez neuzivame slnecneho pocasia tak ako inokedy. J. ma silny cold, kasle - celu noc kaslal a rano bola plachta uplne zasoplena 🙄 Je grumpy, teplo mu dost vadi a nechce pit 😒
chudak Alfie, dufam, ze to coskoro prekona a bude mu lepsie.

editahlb
23. kvě 2010

Teda Jani to je mi vas lito a vas Sazi vas taky!!

Jinak vam zavidim to krasne pocasi, i kdyz dneska se to tu taky vylepsilo a je hezky, uz musim s malou zase ven, nudi se mi tu tak vyrazime nekam na projizdku.

Hlasim taky ze je mi malicko lip, ze by to byla ta moravska strava a tvarohove kolace co me z toho nakonec dostanou? 😅

Ja si obcas rikam ze si mozna to pohlavi ted necham rict, ale jenom kvuli tem praktickym duvodum e.g. jmeno a co z obleceni vypakovat na pudu. At tady 6 mesicu neshromazduju ruzovou na kluka, ze, ale jeste to musim probrat s Osianem, on je to romantik a asi bude chtit prekvapeni 🙂

Tak ted uz vazne musim padit, E mi tu knuci u kolena at jdeme ven, tak jdeme, zatim pa, Verco zitra good luck!!!

forensica
23. kvě 2010

Teda holky to me mrzi ze mate doma takove marody a ty Jani ze te to tak zklatilo. ☹

My jsme od vcerejska v bazenku na zahrade. To je takova paraaaada 😵 No ale naprd ze se toho nemuzu moc zucastnovat. Je mi jasny ze jak zitra bude po zkousce tak bude kosa az do patku kdy mamka odjizdi. To by me vubec neprekvapilo. Na pohlavi jsem stejne zvedava jak minule, tak si to asi zase nechame rict. Me to prijde takovy divny nevedet 😅 Ale treba se nenastavi a budeme mit uter ze 😀

forensica
23. kvě 2010

Jo jeste normalne nase dite se zacalo mega vztekat. Totalni paradni tantrumy!!! Rev az na pudu, zadne slzy a hledame obecenstvo. No maso 🙄 Jen tak provokativne pridavam foto 😀

editahlb
23. kvě 2010

Verco ty me fakt mucis!!! Tady dneska bylo max na kratky rukav, ale jen kdyz slunicko bylo venku, no ja myslim ze se to pocasi po* az se my budme vracet - pristi pondeli.

Jani s tim tvym nocnim plazenim to je fakticky maso, snad uz je ti ted lip, nebo je I doma aby pomohl.

Sazi E mela taky obdobi kolem 8 mesice kdy skoro nechtela nic pit, snad to ale brzo prejde, jestli je maly ted tak nachladly tak tekutiny potrebuje! Uz ti pekne papa?

Verco u nas jsou tantrumy hlavne ohledne jidla, nic se ji nesmi vzit z ruky, i kdyz uz to treba hodinu neji a o sladkostech ani nemluvim! Po ceste na Moravu jsem ji koupila kopecek zmrzliny, no to bylo nadeleni! Cele to teklo kde mohlo, ona si jen tak 3x lizla a kdyz jsem ji pak po pul hodine uz ten kornoutek vytrhla z ruky protoze uz to fakt jen teklo tak se mohla urvat. Tak to jen ze v tom nejsi sama... Male rozptyleni od uceni...

catkaz
23. kvě 2010

Ahoj ve spolek. Teda Jani, to me fakt mrzi, ze je vam obema tak zle, zvlast kdyz jsi na Alfieho sama ☹ Jak je ti a jemu dneska vecer? Lepsi se to? A co ti na ty NHS Direct line vubec rekli, krome toho, ze to muze trvat 5 dni?
BBQ bylo super. fakt skoda, ze jste nemohli prijet. Celkem jsme hostili 35 lidi - za zacatku to byl hrozny chaos, ale pak uz dobry. Pocasi nam se vsim pomohlo. Hral se petanque, kroket i badminton 🙂
S pitim i jidlem jsme to trochu prepiskli, ale bylo tezky to odhadnout.

Verco, taky na zitrek drzim palce. s ucenim je to vzdycky jak naschval - musis se ucit za nejlepsiho pocasi... No, od stredy se ma zas ochlazovat...

Tak peknej tyden.

slunicko2
autor
23. kvě 2010

Ahoj holky!

Ted si ctu, ze vam neni dobre! To je mi lito! At jste brzy v poradku!!! Neni nic horsiho!

Verco, zrovna jsem dnes premyslela, ze se te musim na slipky zeptat! 🙂 Tantrum jinak ukazkova! I Sean je ma dobre nacvicene! Lide nekdy na me koukaji, jsem za macechu 🙂 Take drzim palce!

Edo, ja muzu kdykoliv od 10.7.! Jsem ve Swansea do 20.7. Mozna i dele, jeste zalezi 🙂 Tak se na nas pripravte! 😀 Budou hafici? 🙂 Kde vlastnes budes rodit? Myslim v ktere porodnici? 🙂

Kato, gynekolog by tu byl opravdu potreba! Je fakt, ze nechapu, jak tu bez nej muzou existovat. Zubarku mam zase lepsi tady. Jen nechapu, proc si musi uctovat £70 za bilou plombu 😝

holky, my zatim nemame slimaka ani jednoho! Uplne zasnu!

simona.w
Autor odpověď smazal
Zobraz
simona.w
Autor odpověď smazal
Zobraz
simona.w
Autor odpověď smazal
Zobraz
miluska.woolley
24. kvě 2010

Ahoj holky,
Jani to je mi lito, ze vas to tak trapi, at to brzo prejde!!!

SImi prvni je na rade JanaMermina, pak ja a Mili je az par tydnu po mne. Zatim jsme vsechny 2v1.
Hele s tim dortem teda klobouk dolu!!!

Edo a Verco, s tim vztekanim je to naprosto normalni, bude hur. ALe je to jen dalsi faze, da se to prezit (verte mi, jsem tehule a mam velice temperamentni dite 😀) U nas nejvic funguje vysvetlit proc jsem ti to nedovolila/vzala a pak si toho zachvatu nevsimat. Uz mi lezela v obchode u kasy na zemi a rvala jak kdyz ji vrazdi, ale co, ja se prece nepo...

Katko ono je tezky rict ze gynekologii zanedbavaji, mam v cr horsi pripad nez J. Goody a tim ze to byla mladounka holka kterou jsem znala, tak mne ta smrt vzala mnohem vic. To se proste stava i v uzasnym CR. A tady na konikovi je taky minimalne 1 pripad kdy lekari zanedbali v CR peci a dite po porodu jejich vinou zemrelo...
Kazdopadne dost uz o tom, vsem nam tu preju uzasnou zdravotni peci at uz jsme kdekoliv, bezproblemova tehotenstvi a zdrave potomky...

My mame bankholiday, tak jsem posbirala na zahrade slimaky a bereme malou na steamtrain a do biergarten. Ja si jeste vecer strihnu veceri s kamoskama. Musim to jeste rychle stihnou nez porodim 😀

Sazi vsechno nejlepsi k narozeninam, doufam ze te ti tvoji chlapi pekne rozmazluji!!!

janauk
24. kvě 2010

Sazi ja se take pripojuju k pranicku a doufam ze Jamesovi je uz lip.
Alfie je uz lepsi, ale vcera to byl teda horor. Byl tak slabouckej, uknouranej, rozpalenej 😒 vecer ale uz vypil pulku flasky a neslo to ven, tak snad uz mame vyhrano. Jen ted nechce jist/pit/zadny leky ☹ s tim pitim jsem ho trosku osalila ze jsem mu dala vodu do flasky, vcera mi to vymlaskl ale dnes to asi uz prokouk a nechce nic tak teda nevim nevim jak to do nej nacpu.
No a kdyz nam uz je lepe...tak tak, vcera mi psal Ian v noci textovku ze to ma take ☹ a to odpoledne prijizdi dom. Takze se budu starat o dalsiho maroda.
No jedno pozitivum ty horka mela, aspon rychle schnuly ty poblity veci!!
Kato, teda to zni vyborne, badminton, petanque,...no jeste ze jsme nejeli, to bychom vam dali krasny darecek.
Verco, jasne ze se ma zitra ochlazovat 😖 jinak mate krasnej bazenek a malej se tam ocividne moc libi.
Edito, to jsem rada ze uz ti je lip! Je a tvarohovej kolac bych si taky dala. To je dobre ze si te maminka takhle hycka.
Simco, teda ja na ty tvoje vytvory fakt ziram. Jsi tak sikovna, to ja bych si na to netroufla.
Milusko, uzivej bank holiday a dej mi vedet jestli neco zabere na slimaky. nas tu taky trapej!