Maminky, těhulky a snažilky v Anglii a zahraničí III

slunicko2
14. lis 2008

Treti pokracovani diskuze...

Rada bych vsechny maminky, tehulky i snazilky pozadala o respektovani nazoru vsech, kteri se do teho diskuze pridaji!
Tato diskuze byla zalozena pred dvema roky jako podpora snazilek, tehulek i maminek v zahranici a melo by tomu tak zustat i nadale 🙂

Vulgarni prispevky na ucet dalsich clenu budou ignorovany. Nejsme na zakladni skole! 😉

cutce
30. čer 2010

@janauk ahojky, fotecku mam albu a kdyz by byla moznost, tak ja chci vedet, co to bude 😅

kaata
30. čer 2010

Ahojte zeny! Teda vy valite, normalni zavislacky, ja nestiham poradne docitat!

Milusko, jeste jednou velika gratulace k male - jak jste se zabydleli doma a jake jsou prvni dny (a noci?)

Zuzko gratuluju moc k hubnuti to je super, ze mas takovou vuli! S tema skolkama mate teda peripetie. Urcite nejdi do neceho, z ceho jsi mela uz na zacatku zpatny pocit. Myslim, ze stoji za to si trosku priplatit pokud to jde a neni to moc - a pokud vam navy pak bude neco doplacet tak o to lip! My budeme nechavat Nica tam kde je ted, od jeho 3 let nam pak budou cast platby snizovat k vyrovnani tech 15 hodin tydne subsidovanych statem. Se skolou to bude neco - Nico vlastne zacne chodit uz za rok v zari!! Mame kolem nas nekolik dost dobrych statnich skol, tak ho asi dame tam pokud se tam dostane. Ale jinak bych taky radsi sla do soukrome. No jeste uvidime. Ale v prosinci uz budeme muset podavat prihlasky 😕

Zuzko, uzij si moc hezky cestu a navstevy kamaradek (a tchanovcu taky) 🙂

Evi to je super, ze jsi doma, vubec ted v lete - to je fajn, ze muzes pracovat z domu, urcite do toho jdi, aspon ti odpadne cestovani. Mne to ke konci tehu hodne pomohlo. 6-8 tydnu pred porodem na materskou, to je teda vazne luxus 😀 Hlavne se setri, at mimi nespecha na svet. S kocarkem si taky myslim, ze je lepsi ho mit koupeny pred porodem, pak bude dost jinych starosti 😅 My jsme taky byli na veceri venku hned druhy den po navratu z nemocnice (bylo leto), tak jsme kocarek vyuzivali hned od zacatku.

Simco, uzivejte si dovcu, zni to moc pekne, ja v Devonu taky nikdy nebyla. Takze tam jste i s babickou? Doufam, ze Oskar uz je fit 🙂

Moniko, taky gratuluju k uspesnemu scanu! Tak jsem zvedava, co to bude, zatim teda nedokazu vubec odhadnout - mne to pripomina takovou rybicku (pardon!) 😅 !

My se mame dobre, viked jsme meli celkem aktivni, byli jsme zase na Wimbledonu, meli jsme od kamarada co hraje i listky na centr kurt, tak to byl zazitek. Ja jsem pak v nedeli bezela ten Race for Life - naprosto uzasny! Byla jsem (prijemne) sokovana, jak to byla uzasna atmosfera. Byl teda parak, pres 30, ale zavod super, i jsem mela celkem slusny cas 😅 A Mike s nikem fandili o stoset - nico se naucil "Do toho do toho". Edito, kdy ty mas ten zavod - psala jsi, ze to pujdes s Eirou v kocarku? Na tom nasem zavodu tam taky bylo nekolik kocarku. Bylo to docela emocionalni, videla jsem tam napr. jednu maminku co tlacila prazdnou trikolku (sla to za detatko, o ktere prisla.)

Jinak Nico uz taky spinka ve svem pokojicku a ve velke postylce od minuleho tydne 🙂 Jen jeste nezjistil, ze z te postele muze sam slezt, tak na nas vzdycky rano vola, coz je tak sladky. No teda spis ho teda rano musime budit!

cutce
30. čer 2010

@kaata dekuju, no je takovy nas maly alian 😀

slunicko2
autor
30. čer 2010

Simco, ted nevim, jak to myslis s tim automatickym prechazenim. Na te soukrome mi rikala, ze tam byl mel pak automaticky i misto ve skole.

Kato, jukla jsem na fotky na FB. Pokojicek ma moc krasny. Prosim te, odkud mas ty canvasy s autickama? Ty jsou moc pekne! Nico je taky dlouhan, vid? 🙂
Promin, ja jsem te uplne zapomela sponzorovat :( Emocionalni to muselo byt! ja jsem dnes premyslela nad tim, jak me vzalo, co udela rakovina s dospelym clovekem. A jak me to vystrasilo. Nedovedu si predstavit co musi prozivat rodice, kdyz takhle trpi male dite :( A deti jsou vetsinou tak statecne! A vubec, i zdravotnici, kteri se s tim setkavaji kazdy den. Ja bych se od toho nedokazala distancovat.

Edo, nemusime do margam parku, jestli nechces. To byl jen navrch! My klidne pujdeme i na tu farmu u vas. Sean zviratka muze 🙂 Oslavime nejak i tve narozky?

ja se priklanim k te soukrome skolce. Je mi lito (nebo spis Dazovi) tech penez. Ale kdyz vidim, jak tamta skolka spis pridelala problemy s tim zvracenim a jidlem. Tak mi lepsi skolka pripada lepsi. Ale znate to. Kamaradka treba toho sveho do te horsi da. A par rodin od Daze z prace take. Tak si rikam, jestli treba neprehanim :( Jdu se podivat jeste jednou na care com. report.

My uz mame temer vsechno pripravene. Mame tolik veci! Prijde mi, ze jsem zabalila snad vsechno co mame 🙂

vcera se moje kamaradka dozvedela, ze jeji mamka ma rakovinu kuze. Ted ceka na termin v nemocnici a pak se dozvi jestli to podchytila vcas.

janauk
1. črc 2010

Kato, jsi dobra ze jsi v tom vedru neco ubehla, ja se v nedeli jen plahocila po zahrade! Take bych rada neco takoveho delala, nas znamej ted jede na kole z Londyna do Parize, jede to par tatinku z jedne Bristolske skoly kde zemrel nahle 12tiletej klucik na meningitidu. Uuufff. Musi to byt super pocit dat si do tela pro dobrou vec.
Zuzko, to je hrozne s tou rakovinou kuze. Ja se bojim kazde nove pihy 😖Tak doufam, ze to podchytili vcas.
My kdyz jsme se koukali po skolkach/jeslich pro maleho, tak mi po nekolika navstevach take prislo, ze asi prehanim, protoze tam kde se mi vubec nelibilo(varili tam treba jidlo v mikrovlnce, prostredi bylo shabby,..) tak tam par lidi co zname tam deti ma a moc jim to vyhovuje a to jsou takovy hogo fogo. Ale ted jsem rada ze jsem se nenechala zvyklat a nasli jsme jinou i kdyz o trosku drazsi skolku. Ianovi to bylo tak nejak jedno. Tak snad budeme v rijnu spokojeny.

janauk
1. črc 2010

Moniko, tak na tipovani si budes muset pockat az do dalsiho scanu, ted to fakt spis vypada na fazolku 😉 No ale to uz si to pak nechate rict, takze zadne sazeni 😉

cutce
1. črc 2010

janauk: ja vim, ze si jeste budu muset nejaky ten mesic pockat, ale urco budu chtit vedet co tam schovavam 😅 😀

editahlb
1. črc 2010

Moni tak ja jsem se sla na tu tvoji fotecku miminka mrknout s tim, ze JA 😀 to urcite poznam, ale houby s octem 😀 budu si muset taky pockat na fotecku starsiho data 😉 🙂

Zuzi ja ti asi zavolam, vy uz snad dnes nebo zitra vyjizdite, ze? Prijed urcite toho osmeho, narozky oslavime a na Margam farmu pojedeme taky 🙂

Kato jak jste to Nikovi vysvetlili ze bude spat sam ve svem pokojicku? Nebyl z toho rozladeny?
Jiank gratuluju k uspesnemu dobehnuti a s dobrym casem! Jsi dobra.. My na to jdeme 18.7., ale asi to moc bezeni nebude, spis courani se jestli E nebude chtit zustat v kocarku 🙂

Evi super zpravy ze jsi doma!! Drz se! Co to UK, plaujete jeste prijet nebo to radeji nebudete riskovat?

Jani jak se mate vy? Co ted A dela? Co ma rad k jidlu? Takze on jde uz bobatko v rijnu do skolky? To mu bude uz rok!! Pani ten cas tak leti!

Simco ja mam pak jeste volno 16.7. , treba by jsme mohli neco domluvit i se Zuzkou (a skymkoliv kdo se prida?)
Se skolkama v Cechach me teda moc netesite, ale nastesti to jeste neresim, i kdyz myslim ze by E nekam mezi deti rada, no budu se muset zacit rozhlizet.

Mam ukrutny hlad, tak bezim na obed, mejte se tu zatim!

cutce
1. črc 2010

edit: jj budeme si muset pockat o triochu dyl, preci jenom jsem na zacatku 😅

a ty uz vis co cekate?

editahlb
1. črc 2010

Nevim, ale rada bych vedela 🙂 Moc rada bych vedela, ale my se nechavame prekvapit 😎

janauk
1. črc 2010

Ahoj Edit. Uz je ti lepe? No kdyz te honi mlsna, tak snad jo! Super.
Alfi roste jako z vody. Je to hrozny, ani nevim kam tech 9 mesicu uteklo. Je s nim ted velka sranda, je to takovej lisak, vzdyt sama v cervenci uvidis.Mam take plne ruce prace. On uz dost dobre stoji, ruckuje kolem nabytku a chce chodit. No nikde neposedi, vse strka do pusy a ja jsem porad na pochodu. Uz zacina mit hodne manyry, je frustrovanej, kdyz mu neco nejde,....no cekaji nas asi pekny veci 😉
Co Eira? Ja se tak tesim az ji uvidim a hlavne uslysim, naposledy jeste moc nemluvila 😉
Ja jsem take mela cuky si nechat rict co cekame, ale to prekvapeni pak bylo nadherne 😎

editahlb
1. črc 2010

No ty cuky u me jsou taky praktickeho razu Jani, protoze ja mam spoustu obleceni jak na holcicku (po Eire) tak pro chlapecka (od kamaradky) no a kdybych treba vedela ze je to dalsi holcicka, tak bych to klucici nechala tady, stoji to strasne penize takhle to prepravovat do CR 😀

To ti Alfie uz teda pekne beha a na to ze je mu teprve 9 mesicu je myslim dost dobry! S tim strkanim si veci do pusy to budes mit na dlouho, Eira to dela od te doby porad a myslim ze to jeste nejaky patek potrva, nejvic ji bavi strkat si neco do pusy kdyz ji to zakazu, opice jedna 😀 Tuhle na te plazi snedla snad pul kilo pisku!

Jinak mluvi uz docela dost (na svuj vek 😉 ), rika treba "tady je!" kdyz neco najde, co hledala, nebo "garden" kdyz se chce divat na in the night garden 😀 , najde si oci, usi, nos, rika "dolu", kdyz uz nechce jist nebo rano kdyz se probudi, a vubec nejpopularnejsi je slovicko "iegnooou" to znamena jeste jednou, kdyz ji neco chutna nebo si s ni nekdo hraje a pak prestane nebo kdyz vidi broucka a ten se schova tak rika: iiiiignooouu, chce ho videt znovu. Je sladoucka, jako kazde miminko 🙂 Uz se na vas holky (a Alfie) taky moc tesime!

catkaz
1. črc 2010

Ahoj vsem,

Moniko, taky drzim palce, at je s mimcem vse ok.
Ja na planovani veci jako jsou skolky jeste nechce ani myslet... Ja tu ten jejich skolsky system vubec neznam, tak se vas na vsechno budu muset vyptat...

Simco, ja se budu muset s tou nemocnici asi domlouvat sama. GP se tohleto vyrizovani vubec netyka. Sehnala jsem kontakt tak tam budu volat, ale nevim moc, s cim na ne vyrukovat, protoze tehotenstvi mam low-risk... Simco, co jsi tomu GP povidala?

Prijde mi, ze mi ted hrozne roste bricho 😕

Kato, jsi dobra, zes bezela. To se mi tady na ty zemi libi, jak lidi delaj tolik pro dobrou vec, nezistne...

cutce
1. črc 2010

@catkaz dekuji 🙂

miluska.woolley
1. črc 2010

Ahoj holky, zatim se ani nesnazim Vas docitat, tak se omlouvam. Jen jsem se chtela ozvat. Od utery jsme doma, ale mela jsem tu jeste mamku tak jsem si ji chtela jeste uzit, protoze ve stredu jela odpoledne domu. Super mi tu uklidila, udelala jahodovy dzem a skvele se starala o Lottie, byla jsem uplne dojata 😢 ... No a v utery jeste dorazili tchanovci, pekne mne rozmazlujou, uklizi, staraj se o malou atd... jsem zvedava az pristi stredu odjedou, jestli se z toho nepo... 😖 .
Jinak se mame dobre, Lottka je z Annabel unesena, porad ji hladi, pusinkuje, chce ji chovat... bohuzel nezna jeste miru, takze musim porad davat pozor a usmernovat ji. Annabel je zlata, super basti a je hodna, jen vecer miva touhy parit, tak do jedne v noci... po kom to asi ma 😀 . Casem pridam fotecky, zatim jsou jen ty na FB. musim to stahnout do pocitace...
Porod byl v podstate stejny jako u Lottie, jen mi malou dali hnedka na hrudnik a opusinkovat, pak ji sli zabalit a prinesli ji zpatky, takze jsem ji mela u sebe kdyz mne zasivali... V nemocnici mne v noci ze soboty vystresovala jedna sestra,ze mala moc hubne, tak jsem byla trosku na prasky, ale rozdejchala jsem to a v pondeli dorazila ia dolly buster, takze mala zacala papat a pribirat...

A jak se vsechny mate?

lucrezinca
2. črc 2010

Ahoj holky, jsem tu poprve a vsechny vas do Anglie moc zdravim! 😉 Za par mesicu se mame do UK stehovat i s nasim chlapeckem, kteremu je ted 10 mesicu. Je tady z vas nektera cerstve do Uk pristehovana? V Anglii jsem par let zila, ale uz je to davno. Ted mam trosku obavy jak to s malym vsechno zvladnem, vubec netusim jake papiry vyplnit, o co zazadat a jake tam budu mit naroky ohledne maleho... Nemate nekdo zkusenost nebo treba odkaz na dobre stranky s touto tematikou? Podle toho co pisete je vetsina z vas v UK delsi dobu a anglicky manzel je urcite ohledne papirovani a zjistovani veci velkou vyhodou 🙂 Moc dekuju za jakoukoliv radu! Uz se nemuzu dockat, az budu zpatky na ostrove 😎 Krasny den vsem preje Lucka

editahlb
2. črc 2010

Milusko ahoj! No to jsou krasne zpravy, dekujeme moc! Musim se jit mrknout na FB na fotecky, ale netusim, kdy to zvladnu, v praci toho mam hafo a doma mame garden open for charity cely vikend. Takze zase busy, ale jinak se mame moc fajn. Jak se Markovi libi nove miminko? To je super, ze je Sarlotka taky zamilovana, jen tak dal!

Luci promin, ja uz jsem tu dyl a podminky toho, co je treba zaridit pri prijezdu se za tu dobu urcite zmenily. Predpokladam ale ze budes potrebovat National Insurance Number a tak by bylo dobre zacit tam.. Hodne stesti!

cutce
2. črc 2010

Milusko, taky moc a moc blahopreju, ja si budu muset pockat na fotecky sem 😅

Luci: taky nevim co vse budes muset potrebovat promin

dzou
2. črc 2010

Ahojte ... tak ja ja so tu dnes poprve 😅
uz davnejsie som rozmyslala ze sem napisem ale tak som snazilka a podla nazvu temy som vahala ci ano ci nie... no vcera som ''stretla'' hathor v inej teme a ta ma povzbudila ze kludne mozem 😀
tak nieco o mne... v UK sme s mm cca 4 roky.... obaja sme slovaci... povodne sme sem prisli ako mnohi z nas ... zarobit peniazky a kupit byt na svk... no sme sa rozhodli inak a kupili dom tu a uz sa z neho tesime cez 2 roky 😉 a na svk sa nejak nechystame vratit takze ak sa zadari urcite budem rodit tu...byvame v malej village North Anston... je to south yorkshire najblizsie mesto je Worksop .. ale take vacsie co je viac zname je Sheffield ak je niekto z okolia ozvite sa 😉
no a ohladom snazenia-tehu.... snazime sa od juna min.roku takze uz je to cez rok. 😒 prave sme v 13.kole tak dufam a pevne verim ze stastne 😵
no ak nie tak koncom augusta idem na svk chcem len skocit na preventivku ku gynde... inac neviete nejaku pribliznu sumu kolko by som platila ze preventivku ako samoplatca?no a ak sa dovtedy nezadari tak pojdeme potom k GP ze sa nam nedari... chran nas panboh 😅 😀 snad k tomu nedojde lebo nemam nervy na rozculovanie sa s angl GP
to je asi tak vsio ak vas este nieco zaujima kludne sa pytajte...
a teda prajem tu vsetkym snazilkam vela stastia,tehulkam vela zdravicka a maminkam spokojne babetka 😵

dzou
2. črc 2010

hmmm vidim ze podstatotu som sa trafila do dobrej temy ale chcela som napisat dom porod v anglicku 😀 neva sak aj tu vas mozem pozdravit 😀

saza007
2. črc 2010

ahoj zeny,

ako sa mate? Tehulky
@editahlb
@catkaz @forensica - vsetko OK? Pupiky pekne rastu?

@miluska.woolley miluska, verim, ze si uzivate prvych dni. L. musi byt velmi zlata big sister 🙂 😵 😵
@janauk jani alfie je sikulka, ze uz vie stat a ruckuje popri nabytku. James sa zatial este nepostavil, ale stvornozkuje rychlostou svetla 😅 😅

Zeny, chcela som sa opytat, kolko mali vase deti mesiacov, ked (ak vobec) ste ich nechali po prvy krat cez den s niekym inym (nerata sa manzel alebo ine osoby, s ktorymi zijete v jednej domacnosti)? Mame ist o dva tyzdne na svadbu, ale ja neviem, ci dokazem J. nechat s niekym inym. Jasne, ze vecer sme uz vonku boli, ulozila som ho ja a ked spal, tak prisli kamarati a boli pri nom kym sme sa nevratili. Ale cez den je to ine, hlavne aj kvoli tomu, ze ho bude niekto iny musiet vecer ulozit do postielky. Fakt neviem, ci to zvladnem, trha mi to srdce. Hubby mi hovori, ze som citlivka, vraj J. bude v pohode 😖 😒

simona.w
Autor odpověď smazal
Zobraz
saza007
4. črc 2010

@simona.w simi vdaka za odpoved. Mame hned dve svadby po sebe, takze raz by pri nom bola moja mama a na ten druhy vikend manzelova. Tiez si myslim, ze to zvladne, mna ta separation anxiety trapi asi viac ako jeho 😅 . Mas pravdu, celkom by mi to prospelo... 🙄 😀

miluska.woolley
4. črc 2010

Sazi ja nechala malou s Markovyma rodicema kdyz ji byly 2,5 mesice a sli jsme na oslavu kamaradovych 40. sice jen na 4 hodiny vecer, ale super jsme si to uzili a ja si procistila hlavu, mala i tchanovci to prezili a nam to prospelo...
Taky ti radim jdi si uzit svatbu, mamka i tchyne se urcite o malyho postaraji super!!!

tappi
4. črc 2010

Ahoj holky, omlouvam se,ze Vam sem lezu, ale zjistila jsem nedavno, ze jsem tehotna. Chtela jsem se zeptat, jak to tu chodi? To se mam objednat k GP a on me pak posle nekam do centra? A bere ten GP normalne i krev a moc hned na zacatku tehotenstvi?

catkaz
4. črc 2010

Pekny nedelni podvecer.

@saza007 Sazi, bricho roste, uz je neprehlednutelny. Ale asi bylo taky na case 😉 Jeste nemuzu sudit, ale jestli mas pribuzny na hlidani, tak rozhodne na svatbu jdi 🙂

@miluska.woolley Milusko, jeste jednou gratulace. Super, ze ti pribuzny tak pomahaj a ze Lottka svoji sestricku tak miluje 🙂

Ja uz se nemuzu dockat, az poletim ve ctvrtek do Prahy. Doufam, ze pocasi vydrzi, i kdyz nemusely byt tricetistupnovy vedra, ale to asi moc vyskakaju. Jdem s Mikem na svatbu, s brachou budeme slavit tricetiny a snad se potkam se vsema kamaradama a rodinou...

Jeste teda budu muset resit tu porodnici, vyresit s GP certifikat, ze muzu letet a pak taky honit DVLA kvuli novymu ridicaku a pasu, ktery u sebe furt maj. Jeste, ze mam s sebou obcanku a muzu na ni letet.

@tappi Tappi, ja GPu jen volala a oni me rovnou odkazali k mistni midwife, at tam zavolam a objednam se. Ja prvni kontrolu mela az ve 12.tydnu, ale meli by ti videt mezi 8.a 10.tydnem. Mne delali pri ty prvni navsteve testy, co se myslim delaj i v Cechach - odebrali vzroky krve a dostala jsem ampulky na moc, ktery jsem pak dodala pozdejc. Taky me zvazili a prosli dlouhy dotaznik ohledne myho a manzelova zdravotniho stavu a rodinnych anamnez. Pak jeste myslim merili tlak a poslechla si bricho, jestli uslysi tlukot srdce. Dalsi navstevy uz jsou daleko kratsi. Dostanes, snad, takovyho pruvodce tehotenstvim. Jo, pred tou prvni navstevou mi jeste postou poslali brozurku o vsech testech a vystrenich, co absolvuju.

Tak pekny tyden preju.

slunicko2
autor
5. črc 2010

ahoj holky 🙂
zdravim jenom rychlovkou! Stihla jsem docist par prispevku, ale budu reagovat az priste. Tak se nezlobte 🙂 Ja vetsinu sleduji na evil facebook ;)

My uz jsme ve Swansea. Preesall i Liverpool byl super. Dokonce jsem zavitala i do Blackpoolu lol
Tchanovce bych zabila uz ted! Nejenomze pro nas nemela zadne jidlo, ale ani mi tchan nepomohl s taskama z auta. Nastesti tu byl dazuv stryc a ten mi pomohl. Tchan nam uprostred toho vseho tak akorat zavrel dvere! A ani mu nevadilo, ze mam u auta dvere dokoran! Nahoru uz jsem si vsechno musela vytahat sama, zatim co tchan zival na sedacce a jeho svagr mu vyrizoval vylet do Legolandu pro meho synovce. Toho berou na dva dny. Pak videla, co jsem koupila za darky pro Seana k narozeninam v Disney shopu a uz tam chtela letet a nakupovat pro Rhyse.
Takze se tu porad nic nezmenilo! 😠

Svagrova se vcera zase vyznamela... jeji rodice maji za domem kone. A tak nevim co se synovcem delala, nicmene ho kun kopl do obliceje. A ona mu typicky po anglicky na to dala Calpol! Nastesti svagr ma vice rozumu nez ona a vzal ho na pohotovost. Takze na par stehu a otekly, modry oblicej.

Vitam nove prichozi 🙂 opravdu se omlouvam, ja napisu poradne pozdeji. Ted jsem akorat vybalila a mirime do sprchy a pak ven. Mejte se moc hezky!

Uz se tesime na Jancu a Edu, Eiru a Alfieho 🙂

cutce
5. črc 2010

@slunicko2 tak to ti teda ty tchanovce vubec nezavidim 🙄

slunicko2
autor
5. črc 2010

haha, ja sobe take ne 🙂 Oni uz jsou timhle ale proflaknuti 🙂 Nejsou zlomyslni, ale proste jim nektere veci nedojdou.
A pak mi jeste tchyne povida, ze vypadam fresh po te ceste a tak. Za to tchan tu jenom zival 🙂

cutce
5. črc 2010

ja jsem celkem rada, ze tchyne s tchanem jsou v pohode, jinak bych tu nemela nikoho, ja je beru trosku jako nahrazku za my rodice, ktery tu nemam 🙂