Maminky, těhulky a snažilky v Anglii a zahraničí III

slunicko2
14. lis 2008

Treti pokracovani diskuze...

Rada bych vsechny maminky, tehulky i snazilky pozadala o respektovani nazoru vsech, kteri se do teho diskuze pridaji!
Tato diskuze byla zalozena pred dvema roky jako podpora snazilek, tehulek i maminek v zahranici a melo by tomu tak zustat i nadale 🙂

Vulgarni prispevky na ucet dalsich clenu budou ignorovany. Nejsme na zakladni skole! 😉

simona.w
Autor odpověď smazal
Zobraz
slunicko2
autor
20. pro 2008

Simco, no, to co pises by mela byt ta MA,ne? Aspon tak jsem to mela minule ja....
Na klasickou materskou pry musis pracovat rok pro stejneho zamestnavatele 😕
No, v kazdem pripade tuhle praci nemuzu a ani nechci delat. Mam ji jen, nez dokoncim ty dalsi pohovory a snad se nekde zadari 🙂
Ale strasne se tesim, ze na chvilku vypadnu z domu. A ze taky budu moc do posilovny, dojet si nakoupit nekdy sama...

Jak to, ze vam budou davat £20.20? Neni to jenom do jednoho roku ditete? My uz dostavame jenom £10.70.
Do jednoho roku to bylo £18 a neco...

Verco, koukej taky odpocivat. Pak budes litovat, ze sis neuzila vice lenoseni 🙂

simona.w
Autor odpověď smazal
Zobraz
simona.w
Autor odpověď smazal
Zobraz
forensica
20. pro 2008

😀 No pokud ty nohy jsou plny speku tak by me to snad opravdu nadnaselo 😀
Vzdyt ja taky uz nic jineho nez valeni se doma neplanuju. Teda kromne psani eseje,ale to je s laptopem na kline.Dnes zkusime podlozit nohy postele aby se mi zvysily moje nohy a treba to bude lepsi pro zbytek dne.

Ten child bebefit, to jsem ani nevedela, ale jak se zda, na to ma narok kazdy rodic. Tak aspon neco dostaneme od statu 🙂 Pak budu muset prozkoumat jak se o to zada a tak.

slunicko2
autor
20. pro 2008

Mas pravdu, MA nema tech 90%. Ja jsem se do Skotska stehovala, kdyz jsem byla 8tt, tak bylo jedno kolik jsem mela odpracovano. asi proto.

Cas mit budu. Protoze je to prace jenom od 8am do 2pm. Nekdy 12 hodin. Je to 34.5hod tydne. Pohovory mam uz naplanovane a jim jsem rekla, ze na ty dny potrebuju volno, protoze tu jeste nebude au pair.
Navic mam na zacatek ledna hodne tech mystery shopper nakupu, ty take potrebuju dodelat.

S tema benefits mas pravdu. Ted jsem se divala do on line bankovniho vypisu. Ja to otocila. Tech deset liber jsou child tax credits!

uz koncim, placam nesmysly!

Sean mi taky bude chybet. Ale fakt uz potrebuju z domu. Vsak daz ted chodi domu jen kazde druhe odpoledne. A na jare bude zase fuc, pak mozna i pres leto a urcite pres vanoce. Vzdycky si slibim, ze az prijde domu, ze pujdu treba do posilovny a tak. Jenze pak jsem rada, ze jsme vsichni pohromade a nikam nejdu.
Takhle budu mit hlidani a muzu vyrazit, kdyz bude daz v praci.

simona.w
Autor odpověď smazal
Zobraz
kaata
21. pro 2008

Ahojky. Helco, tak to je super, ze vas opravdu pustili, mam takovou radost! Vcera vecer mi jeste volal Colin 😀 Tak si uzijte krasne pohodove svatky spolecne, vsichni si zaslouzite poradny odpocinek.

Zuzko, to je super, ze jsi nasla praci, neboj urcite se naskytne i neco jineho, vsak se neupisujes krvi, a je to jen dokud najdes neco co te bude vic tahnout. No to je teda super pracovni doba do 2pm! Mne ted ty 2,5 dnu tydne docela vyhovuje a asi to tak po nejakou dobu necham. Souhlasim, ze je fajn mit trosku zmenu od vsech dnu s mrnouskem a jinou napln cinnosti. Mne na tom nejvic tahne to zaprahnout poradne mozek a ta dynamika u me v praci. Ale stejne se mi vzdycky strasne styska a asi budu mit z toho vzdycky smisene pocity.

Jiank jak pisete o tech davkach/benefitech, tak zjistuju, ze si o tom uz vubec nic nepamatuju. Jo ty child benefits nam taky chodi, a ma na ne narok kazdy. Ja mela SMP jen 6 tydnu. Jo, 15% plosna dan by byla naaaramna, moc by se mi libila, nicmene to je - zejmena v teto zemi - cira utopie 😀 😀

Co se tyce going out, tak my vyuzivame tu kamaradku, se kterou se stridame, jelikoz tak nejak chodime vetsinou s Mikem spolecne. Ted v pondeli budeme mit poprve regulerni babysiterku, jdeme na vanocni koncert v Royal Albert Hall a tak potrebujeme nekoho uz v 6. No jsem z toho lehce nervozni, jak to Nico zvladne, cely vecerni ritual... 😕

Jinak Nico je porad trochu marod, teploty uz nema, ale stasne malo ji, vic spi a je dost mrzuty. Tak cekam, kdy se to obrati k lepsimu.

simona.w
Autor odpověď smazal
Zobraz
slunicko2
autor
21. pro 2008

Verco, ja jsem k tem child benefits potrebovala jenom rodny list a ten jejich formular. Alespon si to myslim 😝 Bylo to docela rychle vyrizene.

Simco, boze, me to vubec nemysli, ale ja mela MA po dobu 9 mesicu. Tenkrat se to zvedalo tesne chvilku pred tim, nez se sean narodil nebo nez jsem otehotnela.

Kato, asi ho ta horecka hodne vycucla a telo treba jeste malinko s tim virusem bojuje :( Hlavne, at se to uz nevrati!
Ja bych taky chtela pracovat jenom na pul uvazku, ale to bych nezaplatila bud skolku nebo au pair. Prece jen ten plat je minimalni. Kdybych nesla do prace, tak to zvladneme z Dazova platu, ale nemla bych tu materskou.
Jojo, neupisuju se jim krvi, ale zase mi bude hloupe odchazet.

holky, ja se bez seana vubec nikam nedostanu :( kamaradky treba pohlidaji, ale zase jsou to ty, s kteryma jdu ven 🙂 Navic, jedna bude mit ted v unoru druhe mimco, a dalsi se ted narodilo.
Me je jasne, ze se budu strasne bat, jestli je sean v poradku, kdyz budu v praci.

ted jsem si vzpomela, daz rikal, ze navy ma ted zne. V raleigh, coz je vycvikove stredisko pro novacky je narvane. evidentne krize zasahla dost lidi. Army ma ted take narvano. Tak to jsou dve organizace, ktere na tomhle profituji.

Kato, tak pak dej vedet, jak to Nico cele zvladl sam! A co skolka, jak mu prospiva? Uziva si deti? 🙂

holky, jak to delate s nocnikovanim? Sean proste na nocniku sedet nechce, ani na detskem prkynku :/ Vcera se zkousel narvat do nocniku jako do kose na pradlo. A hrozne se divil, ze mu to nejde 😀

slunicko2
autor
21. pro 2008

Taky jsem si na evcu vcera vzpomela. Musi toho mit ted hodne. neni to jen tak se takhle prestehovat!

vsak ja to vidim u nas, a to jdu jenom do prace 7mil daleko 🙂 jeste nemam kompletne pripraveny pokoj pro au pair, musim ji napsat seznam, dat kontaktni cisla. Mamka by mela priletet na tyden v lednu, aby pohlidala seana, protoze daz uz bude zpatky v praci. A veronika prileti az 18.1.

Simco, jak to vubec u tebe vypada s tema bolestma? Uz je to lepsi? A co zoubek, uz je venku?

Kato, k te challenge a zapojenim mozku v praci! Ja jsem tady v okoli nasla jen dva zajimave inzeraty. Jeden do toho marketingu a druha pozice je na zakladne. Tam je to prace s projekty. Kdybych jednu z tech praci dostala, tak bych asi i pockala s druhym mimcem. Jen si nejsem jista, jestli bych to vydrzela s vycitkama svedomi kvuli Seanovi lol

Simco, jak to planujes ty, az budou deti dve? Uzij si obed!

Tak ja mizim. Placam blbosti. Musim jit dnes nakoupit veci na salad, strouhanku a pastiku na knedlicky.

Moment.... jeste k te me praci. Nasla jsem report ohledne toho domova pro starousky. a je to des. Maji non stop inspekce a porad je to nedostacujici. Pry ty lidi vubec neberou ven, nebo na zahradu, jsou ve spinavem obleceni, jidlo pry vubec neni vyzivne apod. management nedokazal najit zadne podklady pro nic. Pritom je to luxusni domov na zamecku. Maji tam 22 lidi. A kazdy z nich plati pres £425 tydne.
Je smutne, ze musi travit zbytek zivota zavreny za oknem jenom proto, ze zamestnanci nejsou proskoleny. Takhle bych dopadnout nechtela :(

miluska.woolley
21. pro 2008

Ahoj holky, tak vam tu praci tak trosku zavidim, u mne se zatim nic nerysuje, i kdyz M. ma uz pocit ze bych mela vypadnout z baraku 😀 . Asi se po novem roce porozhlidnu.

Kato, ja myslim ze to Nico s babysitterkou zvladne dobre, ja mela poprvy taky hrozny pocit, ale nakonec jsem byla rada. Je mi jasny ze musim let go, jenze druha cast mne by nejradeji byla s malou asi do 15. No a kdyz babicky nejsou kolem... neda se nic delat.
Ju a napad s lyzovackou sklidil ohromny uspech...

Zuzi, taky si myslim ze je dobre ze praci mas, muzes porad hledat dal, a mezitim starouskum zprijemnit zivot 😉 . Je super kdyz muzes make diference.

slunicko2
autor
21. pro 2008

Holky, tak jsem malinko rozladena. Au pair mi ted psala, ze ma problem s bukovanim letenky, ze jim to pise, ze maji spatnou kartu ci co. Ona mi ale psala pred 14ti dny, ze prileti 18.1. v tolik a tolik.
Jsem docela zklamana, protoze napred rikala, ze muze od 11.1. pak zase, ze ji nema kdo vzit do prahy. Tak mi na ten tyden prileti mamka pohlidat seana.
Nevim, co budu delat, kdyz tu letenku nedostane????? Mama totiz odlita zpatky letadlem, kterym ona ma priletet. Nehlede na to, ze to letiste je 65mil daleko.

Milusko, kdy presne vyrazite na lyzovacku?
Ja si od Seana rada nekdy odpocinu. Ale strasne se bojim, ze se mu neco stane, jestli me chapes.

zmrzka1
21. pro 2008

caute baby nenajde sa tu niekto zo zapadneho kentu nahodou???

slunicko2
autor
21. pro 2008

ahojky, z kentu tady neni nikdo :(

forensica
22. pro 2008

Ahojky,

teda Zuzi, to je prekerka s tou Au-pair. Zvlastni ze nejdriv pise cim prileti a najednou jeste nema letenku 😅 Neprijemne. Snad je to jen nejake nedorozumneni a vse se vysvetli.

Zmzko, ja jsem asi ke kentu nejbliz, East London. Ale jinak ti zavidim, Kent mam moc rada 🙂

No nic, tak ja valim do hajan. Opet jsem dnes nic neudelala, opravdu je to se mnou traga. Teda jen precetla par kapitol k eseji a snad zitra i neco nadrapnu. Mame ten sken a pak vyrazime do ikey a B&Q nakoupit policky. Uz se nam to krati tak chceme veci trosku v pokojiku doladit 😵 Jo, Bjorn mi zitra bude delat sadrovy odlitek koz, pry si je chce tak velke pamatovat naporad 😀

slunicko2
autor
22. pro 2008

Verco, ty jsi me tu po ranu rozesmala! Ja cekala odlitek bricha, ale je jasne, ze muzsky radeji ta prsa 😀
Vzdyt uz jsi 37tt, tak co by jsi cekala s tou produktivitou prace. Ted uz mas stejne jako my baby brain 😝

Au pair psala, ze uz ma letenku. Tak jsem si oddychla. No, ona mi pak i psala, ze ji mela zarezervovanou a ted ji plati. Coz je nesmysl, protoze si ji zamluvit nemuzes. Ale co, treba cekala na penize ☹ Hlavne, ze letenku ma, a bude se spolehlive starat o Seana!

Jo, Kent ma byt nadherny!

miluska.woolley
22. pro 2008

Zuzi, ja jsem taky pochopila, ze ta vase au-pairka uz tu letenku mela. Ja byt tebou tak na ni pritlacim, protoze to je divny. Aby nakonec priletela.
Kdyztak ji vzdycky muzes posadit na autobus... 😀 . (mluvim z vlastni zkusenosti)

Verco, prijemnou zabavu pri vytvareni odlitku, to uz rovnou muze vzit i brisko a mate pamatku. Kamoska to ma takhle doma vystavene na skrini, barevne pomalovane, je to moc pekne...

slunicko2
autor
22. pro 2008

ha, kdyz si vzpomenu na velikost meho bricha, tak bych potrebovala toho materialu dvakrat tolik 🙂

Milusko, no, dnes rano psala, ze tu letenku ma koupenou. Ze to zkusila s tatovou kartou a na podruhe to proslo. Snad teda prijede.
Tebe nekdo posadil na autobus?

miluska.woolley
22. pro 2008

Ja myslela ze ja jsem jela na svoje aupairkovani do UK autobusem. Pak z Viktorky do Newcastle k cinske rodine, co na mne na nadrazi necekala ☹ a po tydnu hororu po nich mne opravdu posadili na autobus zpet do Londyna....

slunicko2
autor
22. pro 2008

Jezis, to je hruzna story! ja jsem to teda taky mela drsne, ale ne takhle!
Ona by se sem chudak busem ani nedostala. Prece jen Newcastle je od nas vice jak 4 hodiny autem 😀
Ta cesta busem byl vzdycky zazitek 🙂
Jak to, ze na tebe ta rodina necekala? A vratila jsi se pak zpatky jako au pair do jine rodiny?

fairy
22. pro 2008

Ahoj holky moooc Vam dekuji za krasna pranicka🙂 E uz je fakt o moc lepsi ale se mnou je to tada na nic mam uz 3 den 39 teploty a nak to nechce klesat. Mam asi neco v dutinach strasne me boli kolem celisti pod okem a hlava asi to je z te nemocnice bylo tam takove horko a sucho ze si zrejme zarazila ryma. ach jo Col uz je v praci zrovna minuly tyden zacal novou takze ani dovolenou mit nemuze no jeste ze v nedeli prjede mamka. Byla jsem dost spatna z Colinovych rodicu ani nas neprijeli navstivit a ja jsem fakt potrebovala nakou pomoc a spolecnost no ale co ted holt vim na cem tu jsme nak cim dal vice premyslim o navratu do CR ty nemocnice a zadne rodine zazemi me tu desi. Nemam nic na vanoce hotovy tak me to tak mrzi prece jenom jsou to nase prvni spolecne vanoce s Ellie ale hlavne ze je zdrava ze jo?
Holky uzite si krasne vanoce a ta se Vam vsechno moc hezky vydari jo? My alepson mame kapra Col ho vcera koupil v tescu 🙂

simona.w
Autor odpověď smazal
Zobraz
simona.w
Autor odpověď smazal
Zobraz
editahlb
22. pro 2008

Ahoj holky, Heli to jsem rada, ze jste se uz z toho dostali, teda Elinka, ted jsi nemocna ty ☹ No kazdopadne to nepodcenuj a zajdi si pro ATB, zni to jako angina! S tema tvyma in-lows me to taky mrzi, museli prece vedet, ze je potrebujes, ty vazne uvazujes o prestehovani se do CR? Ja musimzaklepat na drevo ze Osianovi rodice jsou k nezaplaceni, mam je moc rada a vzdycky pro me udelaji prvni posledni, budou mi v Cechach chybet. proto se taky budeme do UK regulerne vracet, nechci je o vnoucka/ vnucku pripravit. (nejak jsem dostala pocit, ze cekame holcicku, doted jsem to citila spis na chlapecka, ja uz se fakt nemuzu dockat.. 🙂 )

Jinak jsem rada ze jste tu vsechny o.k., v priprave na vanoce, musim zabehnout do Tesca jestli tady toho kapra taky budou mit. My zitra v praci koncime ve 12, tak uz se taky tesim na odpocinek. V sobotu jsme s Osianem byli na mistni midwifery unit na parenting class, bylo to super, hlavne myslim pro Osiana, hodne se tam priucil, jak porod probiha a tak, vsechno okolo, ta midwife co to vedla byla strasne fajn a funny tak to cele probehlo bez nejakeho zvlastniho pocitu nebo obav, spis jsem byla nekolikrat dojata az mi vyrasily slzy, hormony se mnou fakt lomcuji 😀

Zitra mi privezou kocarek a autosedacku, takze taky musime uklidit a pripravit auto, at je vsechno pripravene, kdyby se prcek nahodou narodil driv. Krati se namto Verco!

miluska.woolley
22. pro 2008

Zuzi, pak jsme mela rodinu kousek od Londyna a suprovou. par dnu jsem bydlela u majitelky agentury. Rodina na mne necekala, protoze makali v takeaway co meli...

Simco, oni mne chteli, ale nakonec meli budget na nekoho na 40 hodin, to nedam. Jeste se mi maji ozvat na jare, jestli maji pro mne neco na part time.
To jsem teda vazne zvedava, co ti nakonec najdou... Ja nasi dnesni historku s pohotovosti asi radeji verejne psat nebudu ☹

Helco, brzo se uzdrav a uzijte si Vanoce co to jen pujde. Vzdyt to neni jen o tom mit navareno a uklizeno 😉 .

kaata
22. pro 2008

Dobre poobede. Vy mate teda dobre story s vasima prijezdama do UK! My sjme sem sli uz spolecne s Mikem, takze tyhle odysey se mi vyhnuly, mozna to je skoda! (Nicmene mam podobne z mych pracovnich zkusenosti z AU.)

Helco, teda chudaku ty si to vypijis do dna, doufam, ze uz ti ta teplota aspon trochu klesla. Co Ellinka, necha te ted aspon na oplatku trochu odpocinout? S tema tchanovcema si nic nedelej, vykasli se na to, hlavni je, ze vy tri drzite pohromade. Je to smutny, ze nemaji takovy zajem, ale s tim nic neudelas, tak to zkus hodit za hlavu a uzijte si krasne Vanoce spolecne (to se mi to rika, vid?)

Simco doufam, ze to je jen plany poplach, to by teda bylo setsakra brzo. Ta nechut k jidlu silne zni jako zuby... Mimochodem ja jsem vcera vecer objevlia Nicovi dva nove zuby...tak nevim, jestli cele to martyrium minuly tyden bylo kvuli tomu. To se clovek muze vzdycky akorat dohadovat.

Vcera jsme vyrazili na vylet na kolech, tak jsme si dali hezky do tela a vecer se dorazili na vanocni party u kamaradu. Chodil tam i Santa a ten nas smudla kupodivu ani nemuk, jen cucel na ty jeho obrovsky fousy. Zapomnela jsem napsat, ze uz od minuleho tydne jezdime v nove Maxi Cosi Tobi - Nico si v ni hovi jako kral.

Ta babysiterka na dnesni vecer je Ceska, co znam ze zpivani a pracuje v Kingstonu uz leta jako nanny. Obcas se schazime, takze ji Nico celkem dobre zna a ona jeho taky. No stejne muj sahodlouhy e-mail pro ni s intsrukcema vypada jako od typicke paranoidni matky 😀 Jo s tim going out, my mame oba dostatecne kontaktu se svymi vlastnimi kamarady, to je urcite potreba. Ale my proste radi chodime out spolecne, jen tak i sami dva 😵 😵 , zatim nas to teda nepreslo 😉

Edit a Verco, vy si uzijte karsne vanoce posledni ve dvou, pristi rok bude pro vas plny krasnych zmen.

miluska.woolley
22. pro 2008

My taky chodime radi out spolu, ale nejak nam to nevychazi poslednich 10 mesicu...

kaata
22. pro 2008

Zuzko no to je dobre, ze to nakonec s letenkou dopadlo dobre! Takze uz mas presne nastupni datum do prace? To by bylo docela blby, kdyby ona to najednou zmenila. Jak to vlastne funguje, mas s ni sepsanou nejakou smlouvu, kdyby se treba najednou cukla nebo nedorazila nebo tak neco? Jej ale to nechci strasit, jen se tak ptam, jak to funguje. Verim, ze to bude v pohode a ze ti bude velkou pomoci doma! uz jsi ukazovala jeji fotky Seanovi nebo tak neco?

kaata
22. pro 2008

Milusko, od toho jsou prave ty babysitterky? Jaka vlastne byla ta aupairka od Martiny - padly jste si do oka, budete praktikovat casteji?

Co Lotynka, nepeni? 😉 😀 😀