Maminky, těhulky a snažilky v Anglii a zahraničí III

slunicko2
14. lis 2008

Treti pokracovani diskuze...

Rada bych vsechny maminky, tehulky i snazilky pozadala o respektovani nazoru vsech, kteri se do teho diskuze pridaji!
Tato diskuze byla zalozena pred dvema roky jako podpora snazilek, tehulek i maminek v zahranici a melo by tomu tak zustat i nadale 🙂

Vulgarni prispevky na ucet dalsich clenu budou ignorovany. Nejsme na zakladni skole! 😉

miluska.woolley
14. lis 2008

Hura, mam tu cest pridat prvni prispevek 😵 .

Doufam ze muzeme zacit s cistym stitem a chovat se tak, abychom se tu vsechny citily dobre a nemusely se bat napsat svuj nazor.

slunicko2
autor
14. lis 2008

Ahoj Milusko 🙂
ja v to take pevne doufam. Chtela bych si tu zase mit moznost si popovidat o vecech ktere zajimaji me a ostatni, bez osobnich utoku 😉

Dnes jsem si po dlouhe dobe vyrazila ven bez Seana na obed. Daz hlidal. To byla pohoda! 😀 Budu to muset praktikovat casteji 😉

krtecek
14. lis 2008

Ahoj holky 🙂

Tak uz jsem tady taky 🙂

Zuzko, ty se mas.....zavidim 😵 Anule asi ma tu separacni uzkost, jak se hnu, tak rve desnym zpusobem a pak se jeste chce furt o me stavet a lezt po me....ted je to docela narocny.

Odkdy se musi cistit zoubky? Anuli se ted proriznul druhy dole......

miluska.woolley
14. lis 2008

Zuzi, to bych si taky dala rict, ale nemuzu si stezovat, minuly tyden jsem byla na veceri.

Jani, my cistime zoubky takovym training kartackem od te doby co ji narostly ty prvni dva... zatim bez pasty, priznam se, ze nevim jak je to u nas s fluorem ve vode.

slunicko2
autor
14. lis 2008

Ahoj Jani, holcicky podle me trpi tou separacni uzkosti o neco dele nez kluci. Sean uz to ma tak nejak za sebou. Ale v te skolce taky plakal. Anule nevydrzi ani s tatinkem? Zase na druhou stranu ji bude 9 mesicu, a to je na tu separacku nejhorsi doba 😉 Vsak ja jsem taky byla poprve 😔
My cistime zoubky do te doby, co mu vyrostl prvni. Mame normalni detsky kartacek, ten soft s kousatkem na druhe strane. Stal 99p v lekarne. My fakt pucujeme, i kdyz jsou to mlecnaci, protoze skoti maji hrozne zuby, kvuli tomu fluoru.

Milusko, ja bych treba zase brala, kdybych mohla casteji nekam do fitka. Ale budu ted chodit, vzdycky az se daz vrati z prace. A nebo az bude ta au pair, teda podle pracovni doby 🙂

forensica
14. lis 2008

Zdarec! No, teda uz treti pokracovani co, jsme to ale povidalky 😀 .

Devcata, konecne vikend, jsem rada. Jen jdeme s kocourama na ockovani a zbytek bude leharko 🙂 Asi upecu nejakou buchtu, mam mlsnou.

Edito, jo tak na kravinec se teda tesim 😀 Zbyly vam vubec nejake chlupy na tech vasich psikach, nebo to mam vsechno v petriho misce? 😀 Diky moc za to.

Jani, no zoubky by se snad mely zacit cistit jen co se prorezou, ja myslim. Mozna ne uplne kvuli spinavosti,ale uz kvuli zvyku mimca. Ale neber me za slovo 😉

slunicko2
autor
14. lis 2008

Verco, jojo, oni rikaji kvuli zvyku. Ale treba segra mi rikala, ze pry posledni dobou maji nektere deti zkazene zoubky sotva se jim prorezou, jak je rodice cpou sladkostma. Bleeee
Sama si pamatuju na jednu holku od nas z panelaku, kdyz jsem byla mala. Mela normalne uplne cerne zuby, cele takove vyzrane. Brrrrr. Mlicnaky teda.

forensica
14. lis 2008

Fuuuj, no to je hnus. Vubec, proc by nekdo daval tak malemu diteti sladkosti? Myslis jako kdyz uz ji bylo treba 3? No stejne, je to hloupost,ja doufam ze sladke omezim jak bude mimi venku. I kdyz ted delam hrdinku a vcera jsem po tydnech chozeni kolem snedla cokoladu na vareni 😅 Ze zoufalstvi po sladkem 😀

slunicko2
autor
14. lis 2008

Verco, cokoladu na vareni dost dobre znam, taky se kamosime 😀
Ja si nepamatuju, od kdy mela ty zuby zkazene. Ale segra mi rikala, ze jeji zubar narikal, ze nektere deti maji v podstate zuby zkazene po prorezani. Tak to musi byt kolem toho jednoho roku 😕

forensica
14. lis 2008

😕 brutus co....no ja ani nevim proc jsem ji koupila, asi jsem chtela delat najakou buchtu na kterou se nedostalo 😀

editahlb
14. lis 2008

Hele a nebude to nejakou genetickou vadou s temi zkazenymi zoubky? Prece jim nemuzou vylezt uz cerne, no je mi jich lito. Ja sama mam se zuby docela trouble, a to si je od malicka pravidelne cistim! Na drohou stranu tech sladkosti co ja snim....! 😀

Holky my jdeme zitra na NCT nearly newborn sale (national childbirth trusts), nebyli jste na necem ve vasem okoli?

miluska.woolley
14. lis 2008

Verco, no sladkosti detem malym dava spoustu lidi, ale zoubky se kazi treba i tim, kdyz deti pijou z lahviicky slazene (granulovane) caje nebo neredene dzusiky... tady to vsude pisou na lahvickach a ja se priznam ze uz jsem to taky videla...

forensica
14. lis 2008

No jo, dzusy jsou dalsi problem, to kazi zuby i me.
Edito, no genetika hraje v zubech dost velkou roli, ale mas pravdu, je divny jestli uz vylezou cerny. To je skoda.
My na dvou NCT sale koupili pytel oblecku pro mimi. Vse skoro jak nove, byli jsme radi. Jinak doporucuji prijit presne na oteviraci dobu (kdyz pousteji necleny) a mit sebou cash 😉 Tak at dobre poridite!!

slunicko2
autor
14. lis 2008

Edi, ja myslim, ze to ten zubar myslel tak, ze se jim zacnou kazit hned, jak se prorezou. Protoze jim je necisti, ale cpou je sladkym.

Ja na NCT chodim pravidelne. je to super. Ale musis tam jit hned jak otevrou! Pak uz tam toho moc nemaji. Je tam vzdycky narvano.

O te holce vim, ze jedla fakt tuny sladkeho. Porad mela v ruce pytlik se sladkym. ja si myslim, ze hodne rodici se proste spoleha na to, ze u druhych zubu je detem budou poradne cistit...

milusko, jojo, ty caje a dzusiky jsou des!

editahlb
14. lis 2008

Diky za tip byt tam na cas - ja na zkusim zitra myslet 😀 - mam s tim obcas problem...

Ja to kolem taky vidim jak maminy cpou deti sladkostma a hlavne taky ty ruzne stavy, je to des, co davate pit vasim malym vy? Ja uz si nepamatuju cim nas maminka napajela... 🙂

slunicko2
autor
14. lis 2008

Urcite tam zkuste byt na cas, jinak je to pak dost prebrane 🙂
Sean dostava prevarenou vodu a pak sem tam ten fenyklovy bio caj. Jsou to jenom bylinky.

slunicko2
autor
14. lis 2008

holky, kolik se dnes plati au pair? Ted jsem nasla na gumtree nejaky inzerat a rodina nabizela £100 tydne za 25 hodin prace, petrol allowance, college fees paid, 4 tydny placene dovolene...
To mi prijde dost za au pair....

miluska.woolley
14. lis 2008

Edito, Ch. pije jen vodu a obcas fenyklovy caj (sackovy). Svagrova v CR mi posledne nutila granulovanej caj, ale kdyz vidim jak to barvi lahvicku a kouknu na slozeni....

editahlb
14. lis 2008

Aha, ja si pamatuju ze male deti nejsou vybirave pokud se jim nic jineho nenabidne, mije kolegyne v praci je (mam ji jinak rada, je to hodna holka) s dietou a pitim pro maleho naprosto vedle, myslim ze ho poznamenala na cely zivot tim jak v tehotenstvi nic jineho nez burgry nejedla (stridala kureci a hovezi) a maleho odmalicka krmi chips a parkama (a kitkat cokoladama a na vecer dve lahvicky stavy). Maly je porad s necim u doktora a ta ma kolegyne je z toho psychicky nastiru. No kdo by nebyl, ze? Ale vyzvetlete ji, ze si za to z casti muse sama..

editahlb
14. lis 2008

Zuzko ja s tou au-pair fakt netusim.. 😒 Chtela bys nekoho z Cech nebo mistniho? A do prace chces jit na plny uvazek?

To uz jste dve s tim fenyklovym cajem - prc zrovna fenyklovy? Kvuli prdikum? 🙂

miluska.woolley
14. lis 2008

Edit, no moje svagrova v Uk malyho taky cpe bramburkama, hranolkama, parkama, takze opet budu ja ta divna kdyz nechci aby to Ch. jedla.

kaata
14. lis 2008

Ahoj holky, tak zdravim a taky doufam, ze ten "detox" a novy zacatek pomuze k dobre atmosfere zase 🙂 Doufam, ze se mate vsechny fajn. My jsme byli dneska v toy library. Nico se mi pak ve meste totalne pokakal, az mu to proteklo kalhotama (nohavici!) na gauc v kavarne ☹ No to bylo fakt maso...

Edito, to jsem rada, ze ses v tom clanku taky nasla 😎

Zuzko, au-pair nevim kolik se plati, asi to hodne zalezi presne na naplni dne, prac. hodinach a td. Kdyz jsem hledala info o nanny, tak tam je rozmezi zhruba £25-30,000 rocne. Budes pracovat full time, a co budes delat?

S tim cukrem to tady taky vidim, anglicani si s tim nejak nelamou hlavu, co? Ja Nicovi teda sladkosti s pridanym cukrem nedavam vubec, jen vyjimecne dostane ochutnano neceho (Mike mu nekdy dava zmrzku na ochutnani 😔 ). Ale taky si rikam, ze i ovoce ma v sobe hromadu cukru, i kdyz jineho, ale na ty zuby to taky asi neni idealni, co? No u nas cisteni porad na stejnem bode - dneska vecer jsem se tam nenapdane vzdycky snazila udelat aspon par "stokes"...to bylo.

Verco, to mas teda dobry cravings - ta cokolada na vareni 😀

Hezky vikend!

miluska.woolley
14. lis 2008

Kato IP.

slunicko2
autor
14. lis 2008

ja se tu ted morim s nejakym dopisem pro dear au pair, a davam dohromady nejake ty pozadavky. ja jsem si myslela, ze je to porad tak tech £45 tydne, kdyz u nas bude bydlet. 😕

Kato, kamarad mi nabidl praci v marketingu. Jenze musela bych i castecne cestovat. A to se mi moc nechce, protoze daz ma pred sebou busy rok v praci. Tak hledam i neco jineho. Nejaka obyc office work bude fajn, kdyz se snazime o male...
Uff, nanny si dovolit nemuzeme 🙂
Jak se tvarilo osazenstvo restaurace? 🙂

Ja teda Seanovi davam ty jejich detske pamlsky. Ale zacina si pekne vybirat, ktery chce. Coz me desi, protoze chce ty sladke 😖

mamka mi take rikala, ze jedna jeji znama ve statech krmi deti jenom parkama... Pry ji to uz ani nechteji jist a ona jim to cpe...

lena13
14. lis 2008

Zuzko ja platim Kristyne 70lib tydne po - pa a kdyz jdu v sobotu tak jt 80tydne.Tohle jsou normalni ceny,ktere jsem si nechala poslat.A to jeste Kriste kupujeme i toaletni potreby,ale vlozky jsou jedine co si kupuje.

Deti zhlidnu zitra,nebo jdu zase zitra do prace papa

lena13
14. lis 2008

Jo a to jsem ji jeste kupovala jako vanocni bonus letenku domu za 105lib 😵

miluska.woolley
14. lis 2008

Leni, makas i v sobotu?

Holky, kolik stoji v UK treba skolka na fulltime, pro s rovnani s cenama au-pair?
Ja myslim ze tady je minimalni au-pair nzda 250 za mesic a musi se ji platit zdravotni pojisteni.

slunicko2
autor
14. lis 2008

Leno, diky moc 🙂 To je porad jeste fajn cena 🙂
Ja jsem tam uvedla, ze zaplatime posilovnu na rok, bude mit volno, jakmile jeden z nas bude doma. V loznici bude mit svuj pocitac s internetem.
Ale vic toho uz nabidnout nemuzeme...

miluska.woolley
15. lis 2008

Prisla jsem jen poprat krasny vikend vsem, jedeme hned po plavani do Salzburgu.
Mejte se moc hezky 😵 .

forensica
15. lis 2008

Juuu, Salzburg, tam je pekne. My budeme cely vikend vegetit, huraaa 😀