Maminky, těhulky a snažilky v Anglii a zahraničí III

slunicko2
14. lis 2008

Treti pokracovani diskuze...

Rada bych vsechny maminky, tehulky i snazilky pozadala o respektovani nazoru vsech, kteri se do teho diskuze pridaji!
Tato diskuze byla zalozena pred dvema roky jako podpora snazilek, tehulek i maminek v zahranici a melo by tomu tak zustat i nadale 🙂

Vulgarni prispevky na ucet dalsich clenu budou ignorovany. Nejsme na zakladni skole! 😉

janauk
22. pro 2009

Ahoj holky,
preju vsem brzke uzdraveni a hlavne nadherne vanoce a stastnou cestu, budeme ji v tom snehu a anglickem chaosu potrebovat,
Veroniko, to je dobrej trik s tim lineckym 😉
Edo, ja to sidim, na normalni vanocku nemam cas a tak delam tuhle tvarohovou bez drozdi a chutna nam mozna jeste vic nez ta klasicka 😀
Ja ten Aveeno cream take neznam, poohlidnu se po nem. Jinak Weleda dela krem specialne do neprizniveho pocasi bez vody, ale myslim ze ta vazelina udela asi uplne stejnou sluzbu a je to za pakatel.
Zuzko, to je teda parada ze Vam budou delat tu stenu 24.12! Uuufff. Snad Vam tam moc nenadelaji. Preju tobe i Seanovi brzke uzdraveni. jak te budou lecit? rehabilitace?
Jinak ja 24.12 udelam asi cod a misto salatu delam takovej mix-green peas, lentils, mint a bacon. Co VY?

forensica
22. pro 2009

AHojky, tak mala byla rano prvne od patku bez teploty, jipiii 🙂 Edito, co jsem mela posledni menzes tak jsem taky tekla jak Dunaj, asi to trva nez se to telo hodi do normalu 😅 K jeste u steny nevztava zato mi ted s velkym potesenim stoji u susaku s pradlem a hazi ho na zem 😀 Bezvadna hra 😀

Ohledne stedreho dne, ja budu delat smesku. Takze bude bramborovy salat (CR) s meatballs (Svedske), predkrm bude sunkova rolka (CR), zakusek jeste nevim ale upecu safranove buchty (Sve) na dojezeni. Kapra jsem delala minuly rok a jak byl maly jen pro dve osoby tak to byla sama kost.

forensica
22. pro 2009

Hmm, nejak se to tu zaseklo, asi si vsichni nacpavate pupenda cukrovim co 😀
Ja prave dopekla stolu, je mega rozjeta, ale snad bude jedla. Taky jsem delala jakesi nepecene kokosove oci a reknu vam je to mnamka. 😝
Tak krasne vanoce vsem, uz jsou skoro tu!!

editahlb
23. pro 2009

Ahoj, ja vam toho chtela tolik napsat a ted jsem to vsechno zapomnela 😒 SKleroza nebo co.

To je dobre Jano ze tam u vas mate Slovensky obchod, v CF podle me taky neco musi byt, ale zatim o tom nevim a nevim taky jak to zjistit. Je to docela velke mesto. Polsky obchod tam je, ale tam jsem hrubou mouku nevidela.

My budeme mit klasickou veceri s krocanem, roast potatoes, brussel sprouts and parsnip and carrot, xmas pudding a pak asi 5Kg ceskeho cukrovi co vezu od nasi mamy. Snad mi to na letisti nezabavi a nesezerou 😀

Cestujeme zitra, zacalo tady prset ☹ a snih taje, ale slysela jsem ze v UK je bilo! musim se mrknout jestli jsou letiste otevrena.

Verco posli recept na ty kokosove oci, treba jeste neco splacam 🙂 Jo a o tom samponu jsem nkdy neslysela, co je to za znacku? (at to nemusime vycesavat, i kdyz uz tam skoro nic neni..) Mas bjorna doma? Doufam, ze pres svatky nepracuje.

Jdu balit, tak zatim!

forensica
23. pro 2009

AHoj, jmenuje se to Dentinox, my ho koupili normalne v Tescu.
Ty kokosove oci jsou - 40g masla, 2 uvarene nastrouhane zloutky, 120g mouckoveho cukru, 2 clz rumu, 40g kokosu...vse smichat dohromady, udelat male kulicky, obalit v dalsim kokosu ...pak udelat dulecky a do nich nalit rozpustenou cokoladu 😝
B je doma, je to super, pomaha a clovek tu neni sam na to marodne ditko. Vcera v noci jsme ji meli vzbudit na ATB a ja ji tu strikacku dala jen k pusince a ona to normalne vysala ve spanku 😎

janauk
23. pro 2009

Ahoj holky,
Edo preju stastnou cestu. Tady je fakt bilo a vsude kolem je dost kluziste. vcera to pres den roztalo a ted zmrzlo, ja jela nakoupit a parkrat se na tech polnich cestach tocila dokola a videla par aut ve skarpe 😖
Verco, diky za recept. Zkusim, vis ze jsem jeste nikdy nevidela ze by strouhal uvarenej zloutek. Jinak safranove buchty miluju! Moje kamaradka ze Svedska me na ne v prosinci vzdy laka. Namka.
Ja dnes take koupila Dentinox, tak uvidime jestli pomuze. Stoji asi 2.50, takze pakatel. Jinak nevim jestli jsem se zblaznila ale prijde mi ze malej uz zoubkuje a to jsou mu teprve 3 mesice. Je to mozny? Hodne place, strka si vse do pusy a behem 10 minut je celej poslintanej, ze musim prevlikat!

editahlb
23. pro 2009

Jani je to mozne, ze uz zacina zoubkovat, E mela prvni zoubek na zacatku 5 mesice a predtimtaky tak slintala. Ale ony ty deti docela dosts slintaji i tak, mi prijde. Jo a hlidej to, at mas nove saty a ne Ian boty 😉 A pridej nam nejakou fotku at vime jak ti ten broucek roste 🙂

Tady jak to zacalo tat a mrzne tak je taky uz kluziste, snad bude zitra ten taxi driver zkuseny ridic

DIky Verco, za recept i za sampon. Ja jsem vcera delala domaci Baileys a pak jsem to radsi rychle rozdala, dve flasky toho bylo a bylo to moc dobre, takze hrozilo ze to vybzunknu sama 😝 A s tim pradlem je to mezinarodni, E to taky strasne bavi shazovat to co ja prave povesim.. Popripade taky rozhazovat uz slozene pradlo. TO je jeji druha nejoblibenejsi cinost hned po vytahovani priboru z mycky

Jeste porad nemam zbaleno, tak jdu zas na to..

janauk
23. pro 2009

Nam domacimu Baileys. Ja uz se tesim na mamky vajecnak 😉
Mate nejaky figle na zoubkovani? Jinak se omlouvam ze nepridavam fotky, ale jsem naprostej antitalent na ten nas starej krap Mac co mame doma a proste mi nejdou ty fota zmensit 😒 predtim jsem to delala vzdy z prace z pc. Tak davam fota na facebook.

editahlb
23. pro 2009

Tak ja se musim mrknout na facebook, uz jsem tam nebyla stoleti.
Na zoubkovani bonjela, ale s tim asi pockej az si budes jista ze jsou to fakt zoubky, je v tom myslim alkohol a deti jsou pak zavisle 😉 Taky se daji koupit takove kousatka, co se daji do lednicky, aby to meli studene, to je taky fajn no a pak asi pouzivej gryndacky, at nemusis tolik prevlikat 😉 Kdyby me jeste neco napadlo tak dopisu..

Myslite ze uz mam dobaleno? 😅 Tak ja mizim ..

saza007
23. pro 2009

ahojte babulky,

my sme dnes po dlhej ceste dorazili do Midlands ku svokrovcom, to bola teda cesta! Ale hlavne, ze sme tu, planovali sme cestovat az zajtra, tak som rada, ze to mame za sebou.
Zajtra budeme mat urcite rybu, aj ked nie vyprazanu 😝 , skor nieco zdravie 😀 no a vo stvrtok typicka christmas dinner.
Jani - nas J tiez veeelmi slinta. ruky si pcha do pusy stale. v poslednych dnoch mal aj licko trosku cervene, tak som si myslela, ze zubkuje, ale zatial nic!
Edit - prajem stastnu cestu!
Verca - dufam, ze K bude coskoro uplne fit.

zatial pa

fairy
23. pro 2009

Ahoj holky,
strasne moc Vas zdravim a preji Vam vsem krasne vanoce. Moc se omlouvam ze sem moc nechodim ale vubec nestiham. Col a Ellie meli tu swine flu col je jeste dost nemocny tak to bylo doma narocne. No nastesti a ja a Ruby jsme zatim ok tak snad to tak vydrzi.
Zitra delame kapra se salatem tak se moc tesim.
Moc se vsichni opatrujte

janauk
24. pro 2009

Helco, to jste si asi uzili kdyz Colin a Elie meli swine flu a ty plne ruce s Ruby. No snad uz vanocni svatky budou pohodovejsi. Mas tady jeste maminku? Teda na kapra a salat bych se stavila!
Zuzko, to je dobre ze cestu mate uz za sebou. My to tu kolem mame jako jedno velke kluziste. Ja jela vcera nakoupit a tocila jsem se tu jak v epizode z Top Gearu a plno aut bylo ve skarpe apod. No jeste ze malej nebyl v aute, to bych mela strach. Edo, preju stastnou cestu.

weru
24. pro 2009

Krasne vanoce vam vsem. Kdo cestujete, dobre dojedte. 🙂

peppapig
24. pro 2009

Krasny Stedry Den vsem vzdalenym od rodiny i cestovatelu za rodinou, mejte krasny vecer plny radosti ! Vendula+Mo+Mia xxx

forensica
25. pro 2009

Tak co devcata, jezisek doufam poradne najezil ten hodnym 😉

U nas dobry, mala furt trochu nachrblana. Horecky uz jsou ty tam,ale zase se ji vysela vyrazka po trupu. Furt neco, ale jinak az na unavu je docela v pohode a ji dobre tak se tim nestresujeme. Jedeme na navstevu tak si to dnes uzijte a pak napiste jak vse probihalo 😉

paa

saza007
25. pro 2009

verca - nas maly ma tiez vyrazky na trupe! a uz aj na chrbte 😒 vobec ho to netrapi, teplotu nema, len ja som z toho trosku vyplasena. Aj ked si myslim, ze to je heat rash...

forensica
26. pro 2009

Tak male uz to zmizelo, huraaa! Predpokladame ze to bylo tato viroza roseola infantu, prubeh tomu presne odpovidal. Uz je uplne v pohode, jen z nosu ji furt trochu tece, ale to i me 😅

No tak my za chvili jedeme do IKEY, koupit nejake krabice, nejak nam pribylo veci a je treba je nejak zorganizovat.

slunicko2
autor
26. pro 2009

Ahoj holky 🙂

Byl na vas Jezisek hodny? 🙂

Helco, drzim palce, at se vam swine vyhne! A at je Colinovi brzy lepe! jak to snasela mala? Vlastne ted uz velka? 🙂

Verco, to je fajn, ze je ji uz lepe a mohla si uzit vanoce! Nemas obrazek tech oci? 🙂 Nevypada to morbidne?

Sazi, Sean mel take porad nejake vyrasky. Takove krupicky apod. Ale pokud nema teploty a je v poradku, a nevypada to jako alergie treba na Calpol apod. Tak je to u deti do jednoho roku uplne normos!

A nam se snad konecne vyresi to zvraceni. GP prohlasila, ze to normalni neni. A posila nas k pediatrovi! Tak si budu drzet palce. Prestala jsem mu vecer davat mliko a nezvraci. Ale rano treba mel jogurtovy drink a nic!

Edo, dorazila jsi v poradku? Moc dekujeme za pranicko, dorazilo presne o Stedry den!

Mate jeste snih? My ano! A dnes tu dokonce zase snezilo!

Jani, u vas to take asi nebylo moc projete? Ja jsem mela problem s jednim kopcem. A pak mi dvakrat auto nechtelo brzdit. Je to o nervy!

forensica
27. pro 2009

Ahojky, tak mam jen rychle zpravy od Evci. Ma za sebou prvnich par injekci IVF takze mame pry povinne vsechny drzet palce!! To my tu kolektivne jiste zvladneme, ze jo holky!!!

Snih tu neni, ale kosa furt je.

Zuzi, super s tim zvracenim, snad to to mleko vyresilo. Ale jen dobre ze se GP stara a konecne vas nekam posle, to by mohlo prinest odpovedi.

U nas dobry, mlada zlata a spokojena. Mame doma jeste dalsi tyden tatku tak si to uzivam (bohuzel jsem jeste nevyuzila moc volneho casu k tomu abych neco napsala do diplomky 🙄 ). ALe dnes jsem ve sleve koupila v IKEI 17m!! latky na krabice co hodlam sit!! No za £1/m to nekupte ze 😉 😀

januzza80
28. pro 2009

Ahojky holky,
doufam,ze si uzivate volna jako ja.Mam tu jeste rodice a koncem tydne se zase vraceji.

Helco,krasne fotecky princezen.

Evicce moc drzim palecky,aby to vyslo a byla taky tehulka.

editahlb
28. pro 2009

Ahoj holky, zdravim z CF UK 🙂 Mame tu taky kosu, ale snih hned po stedrem dnu zmizel. Ale pry ma zase od stredy snezit, no docela to na to vypada, tak hura!

Zuzi to je super ze to prani dorazilo, taky dekujeme za jedno od tebe, je to nejvetsi co zatim mame 😉 Jo a treba to se zvracenim u s bude to mliko na vecer, no uvidite co rekne ten pediatr, je dobre, ze vas tam GP poslala. Doufam jenom, ze to nenei az treba v cervenci 2010 jak je tady nekdy zvykem

Sazi E mela taky vyrazky jen jako heat rush - a nebo nemohlo by to byt po tom ockovani co mel? Co ti nadelil jezisek u tchanovcu? A jaka byla vecere? Ja si docela posmakla, me xmas puding i roast dinner moc chutna 😝

Verco jakk to myslis s tou latkou a krabicema? Budes je tou latkou polepovat? Ja si to nejak nedokazu predstavit jak budes sit krabice z latky. Takze sici stroj uz u vas beha na plne obratky? Ja nad nejakym taky uvazuju. asi si napisu na pristi rok Jeziskovi. 🙂 ja jinak letos dostala super kovova krmitka na ptaky, knizku na jejich rozpoznani a dalekohled, mame totiz s E nove hobby pozorovat ptacky co nam sedaji na okno (v CR), myslim ale ze tu knizku si budu muset poridit i v cestine, uz tak znam vic druhu ptactva v anglictine a je to ostuda. O kosovi jsem se treba porad vyjadrovala jako o "black bird", no blbec no..

Skvele zpravy od Evy, ja uz se vazne bala ze se ji neco stalo 😨 moooooooc drzim palce!

forensica
29. pro 2009

AHojky, tak jsem vcera prestala kojit, bylo mi to docela lito. Ale zase bylo jasne ze uz to ani nepotrebuje. Ted uz jen pockam az jak se mi po kramech zmensi prsa a pujdu nakupovat podprsenku. Docela se tesim, clovek nemohl mit ani trochu vystrih v tech kojicich. 🙂

Ty krabice Edito, to je tak ze vlastne usiju obal a pak do toho obalu vlozim do kazde steny kus cardboard (jine slovo jak papundekl nenapadl, nejak nevim jak se to rekne v cestine 😅 ). Bjorn mi uz nabral par velkych kusu v Tescu jak bufetak 😀

forensica
31. pro 2009

Tak happy New Year devcata...moc se dnes vecer neozerte 😉 My asi budeme mit rychle spunty a k tomu zmrzku. Tot vse k tomu slaveni 🙂

editahlb
2. led 2010

Ahoj v novem roce! Snad jste si to krasne uzily i s mrnousky, tady v Cardifu je ted krasne tak jsme kazdy den venku, mrzne az prasti a je krasne bilo. Vcera jsme to tradicne strihli na plaz v Southerdown, E byla v kocarku, ale myslim ze priste uz bude chtit behat sama, to uz pak asi moc daleko nedojdeme.. 🙂

Verco tak ty uz nekojis? Jak to mala zvladla? Nesplha se po tobe? My ted mame takovou lebedu s E - kdyz se rano probudi tak ja si ji vezmu do postele a jeste ji ke spanku tak na hodku az dve ukojim.. Ale v pondeli jdu do prace, tak to uz asi nepujde. No zkusim ji kojit jeste asi mesic, ale pak to muzime taky nejak ukoncit. Jsem zvedava, jak to zvladne. Mam pocit ze bude nevrla jako tur.

forensica
2. led 2010

Edito, tady je taky pekna koska, ale bilo jen namrazou 😉 Ohledne toho kojeni to byla prekvapive totalni pohoda. Ja ji uz kojila jen vecer pred spanim. No proste jsem ji po koupani nechala Bjornovi a on ji precetl pohadku jako vzdycky, dal napit vody a pak ji proste sel uspat. Totalni pohoda, absolutne si ani nevzpomnela! (rikam az mi to bylo lito 😅 ) Tak jsem ho to nechala delat 3 dny a ted uz ji ulozim i ja, vubec si nevzpomnela, zadne sapani ci neco podobneho. Takze drzim palec 😉 Ona uz to nepotrebovala, ji vse ja si rikala ze ten rok je tak nejak idealni, tak jsem ted uz rada 🙂

slunicko2
autor
2. led 2010

ahoj holky!
Vsechno nejlepsi v celem roce 2010! At se nam vydari na co sahneme 🙂
Evce budu moc a moc drzet palecky! Urcite to vyjde! 😵 Hlavne, jak je ji? pro hodne zen to neni moc prijemne! Citi se mizerne!

Verco, to je super, ze si mala takhle rychle zvykla. Ale take chapu, ze ti to bylo lito 🙂 Treba bude brzy druhe 😉 Urcite jsi ale odvedla dobrou praci! Kojila jsi dlouho. Jedna holka tady jeste koji 2x denne. A Maxovi byl rok v cervnu! On je teda docela petite, vypada mladsi.
S tou latkou na krabice je to dobry napad! Vyfotis pak?

Edo, jsem rada, ze pranicko doslo 🙂 Jak se ma mala? Jeste ji deda zpiva pred spanim?

Sean mleko pred spanim uz nedostava. Ale stejne zvracel. Dal si tri jogurtove mini drinky. Dnes mel pres den asi 4 jogurty. 2 z toho v pul seste. A je docela neklidny, tak cekam, jestli zase nebude zvracet! A zacal se mu znovu objevovat ekzem. Ale je fakt, ze on je docela na sladke. Takze az ted od unora budu doma. Tak nam totalne preusporadam jidelnicek. I kdyz on ji ovoce i zeleninu, cerealie, domaci chleba, jogurty, pije vodu.

Daz si podal zadost u au navy. Takze zaciname zjistovat co a jak. Davame si tak 2 roky. Prece jen to trva, nez se vsechno rozhodne, pak viza a stehovani. Jsem docela nadsena (kdyz to vyjde), ale tech pavouku se bojim. Vsude jsou tam redneck spiders, kteri jsou hodne jedovaty 🤐 Daz by radeji do Kanady. Tak uvidime. V kazdem pripade tu nechceme zustat. I kdyz kdo vi, co nakonec bude, ze!

forensica
2. led 2010

Zuzi, fujas, nestras s pavoukama 😕 To by me na AU vadilo teda nejvic, ty jejich pavouci, brouci a hadi. Ale urcite by jsi se zvykla a vedela jak se jich vyvarovat. To podnebi snad musi stat za to 🙂 Ja si myslim ze ty deti snad to mliko ani nepotrebuji, nebo jo, takhle pred spanim? Ja ji normalne davam jidlo 4x denne a hotovo. Mliko sama o sobe pit nechce, nebo jen minimalne. Ale denne ma jak Sean, jogurt, chleba namazany syrem, rano porridge z mlika tak to musi snad stacit. Ten exem je casto z mlecnych produktu, tak treba to ma zase z toho.

Urcite krabici vyfotim, ted mam akorat nastrihany papundekl, jeste jsem se neodvazila do te latky strihnout 😅 Jo, chtela jsem kojit do roku, to mi prijde prirozene a snad jsou i nejake studie ze je to zdrave pro matku. Pozdeji mi to prijde spise divne, dite co si pribehne po svych k prsu, no nevim nevim 😅 Ale libilo se mi to, je to takove specialni pouto mezi matknou a ditetem myslim 😵

editahlb
3. led 2010

To jo, pouto to je, ja asi zacnu O zapojovat do koupani a predspankovych aktivit, jinak to asi E neodnaucime. Ona jak se jde koupat tak uz se me nepusti, a kdyz se treba jen na chvili zdejchnu tak rve, ma strach ze nedostane mlicko z prsu 😅

Verco vam uz ale bude hodne brzo rok, co? Jezis ono to tak strasne rychle uteklo!! Uplne presne si pamatuju tak jsi revised na zkousky a jak ti praskla voda (no chtela ses ulit, je mi to jasne 😀 ) a ono uz to je rok nazpet..

ZUzko tak to ja te fakt musim prijet navstivit nez se odstehujete, do AU by to bylo o kus dal 😅 BUde se nam styskat! Ale budu vam drzet palce at vam to vyjde, bude to pro tebe prima zkusenost..

Jdu na kute, zitra po roce do prace, svacinu uz mam, tak ted jenom rano vstanout a probudit tatu, at se stara o malou. Vraci se dneska ve 2 rano (po seriii koncertu od boxing day), tak si spani moc neuzije chudak. Ale co, ja si taky musela zvyknout. Tak dobrou holky a drzte mi palce at to zvladnu! 😉

forensica
4. led 2010

Edito, tak drzim palec v praci, snad to nejak zmaknes! Jeste urcite za par dni budes rada ze mas trosku oddych 🙂 Ohledne male, nema nahodou dosti silnou separation enxiety? Jako treba neplace i v jinych situacich kdyz odejdes? My se do toho ted dostaly, ale ono staci byt pryc trosku dele a je zticha. ALe u koupani mi nikdy tak nevyvadela.

kaata
4. led 2010

Ahoj holky, zdravim v novem roce! Doufam, ze jste si vsechny uzily krasne svatky s nejblizsimi, at uz v UK nebo v CR nebo nekde uplne jinde! My jsme meli krasne Vanoce, sice jsme doleteli do CR az na Stedry Den, nebot nam zrusili (uz odbaveny) let, ale dorazili jsme a to je hlavni. Ja byla mezi svatky v praci jeden den, takze to pro me neni dneska az takovy sok, ale stejne 😝

Edito, doufam, ze tvuj prvni den v praci dneska probehl dobre, jake to bylo? Ty zacatky jsou tezke, ale urcite bylo pro tebe fajn dostat se zase do pracovniho kolektivu. jak to mate zarizene, bude malou hlidat Osian nebo bude ve skolce? A mas to ted na part time?

Zuzko, gratuluju k rozhodnuti ke zmene pusobiste! Snad se veci budou rychle hybat. Musela jsem se teda smat tem rednecks 😀 - tak se spis rika pejorativne venkovskym Amikum 😀. V Australii jsou redbacks. je fakt, ze jsou nebezpecni, ale zase tak casti tam nejsou, ja jsem na ne nenarazila nikdy. Zato jejich svaby (cockroaches) nemuzu ani citit. Ti jsou rozlezli vsude a silene rychli a obrovsky na zabiti. Ja na ne vzdycky strikala bleach 😅

Verco, nic si nedelej z toho ukonceni kojeni. Mne to taky prijde takovy divny, kdyz vidim kojit uz behajici deti. Ale kazdy ma jine predstavy. Jak uz tu bylo psano - treba brzo zase dojde na kojeni novorozenatka 🙂