Maminky, těhulky a snažilky v Anglii a zahraničí III

slunicko2
14. lis 2008

Treti pokracovani diskuze...

Rada bych vsechny maminky, tehulky i snazilky pozadala o respektovani nazoru vsech, kteri se do teho diskuze pridaji!
Tato diskuze byla zalozena pred dvema roky jako podpora snazilek, tehulek i maminek v zahranici a melo by tomu tak zustat i nadale 🙂

Vulgarni prispevky na ucet dalsich clenu budou ignorovany. Nejsme na zakladni skole! 😉

slunicko2
autor
11. pro 2008

Milusko, ja bych taky to jidlo tolik neresila. Sean byl uplne stejny, na vsem se dusil. Ja ho samozrejmne taky mela vecne hlavou dolu 🙂 Pak jsem se postupem casu otrkala. Ale taky jsem to videla u kamaradky. Mala tu tenkrat mela jidlo ze sklenicky z kouskama. A nejak se ji tam jeden zaprel a cela se pozvracela. To mi sean taky delal 🙂 Zadny tip ale nemam, sean se to proste naucil postupne. Jen jsem vzdycky mela pripravenou vodu, aby to zapil 🙂

K tomu lehcimu kocarku. Priste pujdu asi do nejakeho takoveho co ma verca, ty jsou lehci. Nebo M&P. Sean stejne v korbicce moc dlouho nebyl.

Simco, quinny vazi pres 15kg, tusim. Sean uz se do nej nevejde na sirku. Specialne ted, kdyz ma zimni bundu a svetr. Je v tom namackly. Mluvila jsem s kamaradkou, a ta rikala to same. Ale zase ta jeji holcica je dost velka.
To video O je pekne. Jak si to hezky supajdi s tim kosikem. Chodi fakt uz rychle! 😵 Vidis, tak vam tomu roku utekl!

Edi, ja ten inet a laptop potrebuju hlavne kvuli te praci. Jinak uz jsem se dost usmernila, co se chozeni na konika a tak tyce 🙂 Sean fakt spi pres den minimalne....
Snad na te brade jizvu mit nebude. Ale bylo to dost hluboke :( Proste cela brada az ke rtu sedrena. No, mohlo to byt horsi! Ale hoji se to rychle, to je u deti fajn 🙂 Daz z toho byl taky spatny. Ale tohle nebyl nahodny uraz. Mel ho dat spat a ne ho nechat producirovat se na namrzle drive. Ktera ma navic nerovny povrch, plny kamenu!

Dnes jsem se byla podivat se Seanem na malou Lily. Mela jen 2.5kg. Je tak malicka. Az jsem se ji bala drzet!

simona.w
Autor odpověď smazal
Zobraz
miluska.woolley
11. pro 2008

Edit, ja jsem o Gine slysela, ale nic jsem od ni necetla. Ja jen cetla tu Annabel Karmel a podle ty bych mela maly davat do ruky kureci rizek nebo masovy kulicky, kusy ovoce, cely testoviny... ale ona kouse rada jen krupky, susenky, suchary... Jakmile je to mekky - banan, brambora... tak to jen rucickama macka a neji to... Nekdy vjidle toleruje kousky. No asi to fakt necham, holt jsme v necem napred a v necem pozadu.

Mala se vcera rozebehla s tim choditkem/ vozickem, tak budeme za chvili asi umet chodit, ale ne se najist 😀 .

Simco, jak to popisujes, tak to jsou presne moje plotynkovy bolesti. Jen s tim rozdilem ze ty moje neodezni, musi se rozlezet.

Zuzi, my uz meli k buzzovi tohle http://www.quinny.com/quinny/productdetail.aspx... treba se to da dokoupit. No ale s tim jak Ch. ted ji to asi stejne nebudeme potrebovat.
Nevim jestli ho nejak odlehcovali, ale nas (kolekce 2008) vazi 12kg, coz by byl teda 3 kila rozdil a to uz je znat.

slunicko2
autor
11. pro 2008

Milusko, ja ty rady od Ak nemam moc rada. Prijde mi, ze na vsechno moc pospicha a hodne veci jen tak opsala z jinych studii. Treba sean cele testoviny nesni, nejak mu nevyhovuji ty shapes. Sni je jenom, kdyz je hodne rozvarim a zaliju je dost omackou.

Vyhodilo mi to jenom predni stranku quinny, tak nevim, co jsi myslela. Nemyslela jsi to prodlouzeni popruhu? To mame, ale stejne je to kratke, zvlast, kdyz je na tom fusak. Jemu je to ale male do sirky, ma v tom rucicky uplne namackle.
S to vahou ted nevim. Ale mozna mas pravdu. Ja mam zafixovano 15kg 😅

Vidis, mala bude za chvilku taky hezky behat! 🙂

Simco, a drzi te O hezky za ruku? Ten nas lotr ne a ne. Snasim se byt prisna, ale on se mi vzdycky vysmekne. Nastesti je pokazde upnuty v tom batuzku.
Au pair dorazi ke konci ledna. ja mam nekolik pohovoru, ale ani jeden neni full time. Porad mam v zaloze toho kamarada... Je to tu fakt bida. Ale uz na to kaslu a vezmu cokoliv, vsak to neni na dlouho.
Navic, navy se konecne pohla s tou skolou. Hodne manzelek si stezovalo, ze jim vubec nepomahaji, jak bylo slibovano. Mature students maji full time studium ve Skotsku zadarmo na Uni.

miluska.woolley
11. pro 2008

Zuzi, ja myslela ten xxl seat, ten prave neni vypolstrovany, takze je tam mnohem vic mista. popruhy jsme zatim neresili.

Simco bude P&T???
Holky, do jakeho vekoveho rozdilu mezi detmi je potreba kocar pro dva?

editahlb
11. pro 2008

Ja na Ginu jeste nemam pevny nazor, napoprve jsem to hned zavrhla, protoze nejsem "control freak" a ani nechci byt, ale pak jsem se do toho zacetla znovu, a musim rict, ze by se mi libilo, kdybych miminko naucila spat pres celou noc, ta ma kamaradka co mi tuknizku dala (ma 18 mesicniho chlapecka) rika, ze to u ni fungovalo. Tato knizka je ciste jenom o krmeni a spani a jak docilit toho, aby mimco v noci spalo a ne se budilo kazde dve hodky. Tak fakt nevim. Zatim to jen ctu a uvidime, jak to se mnou dopadne.

forensica
11. pro 2008

Ahojte, no koukam najednou takova aktivita tady ze nestiham docitat 😀

Ja se hlasim s laborky, vyuzivam chvile kdy se mi pripravuje vzorek - zkousim jesli jsou moje nausnice opravdu ze zlata 😀 Edito, nastesti jen sedim, a jelikoz jsem tu sama tak mam i nohy nahoru. Ale uplne s tebou soucitim, je to narocne s tema otokama. S placentou nic nemam, jen se uchytla nejak nizko a tak to chteji jeste zkontrolovat jestli popolezla nahoru. Vetsinou to tak je tak se nedesim a jdu tam s tim ze urcite je mimo cipek.

Ohledne quiny, souhlasim se Simcou, me taky nikdy ten design moc nezaujal. No jsem zvedava jak nam dlouho vydrzi ten nas hrkac co jsme koupili 🙂

Dik za pochvalu fotky, mam jeste jednu ze predu a na te dokonce vypadam stihla 🙂 Ale myslim ze dnes ty prani prjdou vytiskle z photoboxu a tak zacnu rozesilat.

Nic, jdu domu.

miluska.woolley
11. pro 2008

My se prave vratili z nejuzasnejsiho vanocniho curry na svete, i kdyz jsem si opet pripadala jako neschopna matka, kdyz jsem jeste ve ctrictvrte na deset v restauraci a dite vzhuru... no ale co mi je po lidech. A navic po svaracku na vanocnich trzhich a 2 sklenkach rose vinka mi to bylo opravdu sumak. Social services na mne.

Zuzi, dneska jsme meli taky prvni krev, ale mala si jen rozsekla spodni ret o krabici na hracky. Kupodivu ani moc nebrecela, ale ja a krev nejde dohromady.

Verco, jak to dopadlo s nausnicema??? Jsou opravdu zlate? 😀

miluska.woolley
11. pro 2008

Jo a malem jsem zapomnela, sneeeeeeeziiiiiiiii 😵

forensica
11. pro 2008

😀 No teda, tahat dite takhle po flamech milusko 😀 ja si myslim ze kdyz vam to tak vyhovuje tak proc ne, at si rika kdo chce co chce.

Si predstav, ze ja tam teda vrazila jen caplik na uchyceni nausnice ale ma to na sobe taky punc no a vyslo mi ze je to rizle Medi a Stribrem!!!!Tak jsem se ted docetla ze se jedna o zlato 14 karatove a to je vlastne slitina tech tri kovu, to jsem vubec nevedela 😕 Takze ten mikroskop nekecal 🙂

Snih, ja chci takyyyyyyyy!!!

simona.w
Autor odpověď smazal
Zobraz
miluska.woolley
12. pro 2008

Simco, vsechno nejlepsi k svatku!!! 😵 . Co to bylo za predstaveni?

Vidis, my zase fusak od Quinny nemame, na tu nasi zimu tady mi prisel tenky, mame cesky emitex.

Holky u nas stale snezi, je to nadhera. Ovsem odpoledne jedeme na vikend do Stuttgartu, takze cesta bude asi lahudka. Uz se moc tesime, sejdeme se s jednou holcinou tady z konika 😵

miluska.woolley
12. pro 2008

Jo jeste jsem zapomnela, to ze mala byla v deset vzhuru v restauraci neni nic proti tomu, ze dnes rano u dr. mela jeste na cele mango cream. a to jsem ji vcera myla pusu, nevim sice jak, ale myla.

Musim se pochlubit, neda se to uudrzet. Dneska jsme byli na gynde (mam bilkovinu v moci-neni na chlubeni) a musely jsme cekat, tak jsem malou vypustila v cekarne. Maj tam bednu s hrackama a v ty bedne byly taaaak zajimavy hracky, ze si mala jednu vyndala, chytla ji obema rukama a stala urcite pres pul minuty.

simona.w
Autor odpověď smazal
Zobraz
editahlb
12. pro 2008

Milusko to je super! Ono ji to slo asi protoze se na to stani vubec nesoustredila, ale byla zaujata tou hrackou, co? Ale je to parada 😵 (S tim mangem na cele si vas dokazu predstavit a taky tebe, kdyz jsi to tam nasla 😀 )

Simco to divadlo ti trochu zavidim, kde na ty ceske hry chodis? A kdo v nich hraje? Bylo to prelozeno do Aj nebo to bylo v Cestine? V cestine by na to asi v Londyne divadlo nezaplnili, ze?

Slysela jsem, ze ty jsi tady ta "satkova", myslis ze tady to nositko se vyrovna satku? Nemas to najodou vyzkouseno (a nebo nekdo z vas holky?) http://www.babycurls.co.uk/babycarriersslings_8... Chystam se nejaky uz konecne koupit a na trhu je jich docela hodne..Diky!

Verco takze 14 karatove zlato neni "ciste" zlato, ale slitina? Tak to jsem taky netusila. Moje kamaradka / kolegyne puvodem z Indie vzdycky kritizuje kvalitu zlata tady v UK, rika, ze v Indii je zlato mnohem cistsi. Taky vsechny diamanty co jsou tady na korunovacnich klenotech jsou puvodem z Indie (ukradeny a dovezeny sem 😕 a popsany jako "darovano...")

A ten snih! Tak krasne jsi me s nim Milusko naladila, skoda ze tu zadny neni, o vikendu jedeme vice na sever Walesu a na hory tak treba tam bude bilo, bylo by to super! 😵

forensica
12. pro 2008

Simco, ja uz davno nebyla v divadle ale naposledy co jsem byla tam taky meli nahatyho chlapa 😀 Je to docela prijemne zpestreni co 😀

Edito, no ja jsem nejdriv napsala email kantorovi ze ta masina je asi nejak spatne sestelovana ze mi to u kazdeho kovu co jsem tam dala ukazuje Med. No a pak mi to nejak vrtalo hlavou ze to prece neni mozny a tak jsem zapatrala po zlatech a tady to je. takze bud to on taky nevi nebo ted krouti hlavou jak je jeho zacka prastena 😀

18-ti karátové zlato obsahuje více ryzího zlata než zlato 14-ti karátové. Tento poměr je stabilně určen.
Slitina 18-ti karátového zlata obsahuje 75% ryzího zlata a 25% jiných kovů.
Slitina 14-ti karátového zlata obsahuje 58,5% ryzího zlata a 41,5% jiných kovů (stříbra a mědi). (http://www.zlatnictvi-sperky.info/)

Ohledne tech nositek, to co jsi napsala vypada dobre,ale jelikoz je to na jedno rameno tak ti to Simca sprdne
😀 . Na noseni maleho mimca asi dobry ale pozdeji ne, myslim ze by ti trpely zada. My mame taky na jedno rameno,ale to hodlam sebou nosit kdyz nekam pujdu tak se to da snadno poskladat do tasky a vytahnout v pripade potreby. Ja osobe bych se vyhla vsem ten B-Bjornum a tak, tam je to dite prilis vertikalne coz nemuze svedcit zadum miminka.

luciauk
12. pro 2008

tu je toľko tém venovaných anglicku, že neviem, kam skôr písať 😒 je tu niekto z Northamptonu? alebo si tiež založím vlastnú tému...? 😖 xi xi xi

forensica
12. pro 2008

Jeste me tak napadlo - zjistila jsem ze doma nemam zadnou normalni tasku se kterou budu moct do porodnice. My mame jen batohy a to nechci at nevypadam jak ze jdu na vyslap. Mate nejake napady co by bylo vhodne? Kamoska mi navrhla at si nabalim veci do igelitek 😀

fairy
12. pro 2008

Ahoj holky,
moc Vas zdravim. tak vcera jsme to ve zdravi v praci rpezila bylo to docela pryma, budu teda velmi busy na 3 dni nevim jak to zvladnu mame dost novych veci a tahle holcina rikala ze spoustu veci neudelala a to tam je na full time. No aleposn se uz nebudu nudit. taky mam nove misto u okna s vyhledem tak to jsem moc rada 🙂
Simco divadlo zni pekne taky vse nejlepsi k svatku.
Milusko Ch je teda moc sikovna ze uz sama stoji to teda blahopreji.
U nas v noci vypukl prvni kasel chudak E vubec nemohla spat tak asi prestehujeme postylku k nam do loznice at nemusim furt behat do pokojiku. holky pouzivali jste nikdy nake leky na kasel pro prcky?
verco moc hezka fotecka mas fakt malinky brisko.
Edit ja mela taky ten satek na Ellie ze zacatku bylo to moc pryma ale dej pozor na to jedno rameno je to fakt zahul na zada jeste si to urcite ozkousel nez koupis.
Tak hezky vikend.

forensica
12. pro 2008

Heli, to vis ze to zmaknes jen co se zabehnes 😉 Nahodou me namerili 36cm tak jsme krasne v limitu, pry. To bude mozna tim ze se mladoska uz sesunula niz ci co ja vim. Jsem ale rada, aspon nejsem jako velryba 😀 Tady na te dokonce vypadam i stihle http://bjrn.net/gallery/album07/DSCF4776 😀 .

Nasla jsem kufrik co se hodi i jako hand luggage do letadla, to myslim do porodnice poslouzi dobre ne? http://tiny.cc/tg8IF

editahlb
12. pro 2008

Verco ja myslim ze igelitka z tesca by byla lepsi 😀 (nejak se mi ten link na kufrik ale nepovedl otevrit)

hmm, tak s tim nosenim mimca jenom na jednom rameni mate asi pravdu, budu patrat dal.. me totiz zada bolivaji docela casto, tak to nechci provokovat

Fairy tak aspon ze sedis blizko okna, to k dobre atmosfere urcite prispeje, a verim, ze to tam urcite v pohode zvladnes! Drzim ti palce!

Luciauk jsi tady moc vitana, chvilku to trva nez se zorientujes, ale my jsme tu zhave na pokec 😉 Samozrejme jestli chces, tak si zkus zalozit nove tema, treba se tu nekdo z tveho okoli potuluje...

editahlb
12. pro 2008

Kufrik jsem shledla a chvalim! Ja mam podobny od Nescafe za nasbirane "beans" z obalu.. Aspon se s tim nebudes muset tahat, ale potahnes to na koleckach, to je urcite lepsi.

Holky ja mysim ze se mi tam ten prcek uz otocil, nechci to zakriknout ale myslim, ze to co nahmatavam je spis prdelka nez hlavicka, ta byla takova kulatejsi jako tenisak a taky me vic tlaci vespod. Tak doufam, ze se nemyslim!

forensica
12. pro 2008

Edito, no oni nejak zmenili system tinyurl tak me taky zmatli tim odkazem. Chce to jen kliknout dvakrat co 🙂
To by bylo super jestli se ti prdolka otocil!! Tak snad tam i zustane!! Ja teda musim priznat ze zadne tlaceni ve spod nepozoruju, ja jsem asi stavena jak kun ci co. Zadne nuceni na moceni, proste nic a to ma byt uz dost nizko 😅

Tak jsem uspesne odeslala email o tom co jsme delali za cely rok. Me se ta tradice desne libi. Je super cist co lidi delali za cely rok a je to i prijemne pro me osobne zavzpominat co se udalo.

miluska.woolley
12. pro 2008

ahojky,
Luciauk,klidne se k nam pridej,nebo si vyber tema ktere je ti nejbliz,ale u nas jsi vzdy vitana. Z northamptonu tu tusim neni nikdo.

Edo Simca je satkova,ale ma myslim taky ergo. Ja mam manducu,coz je skoro stejny a je uzasna. Ja mam problem s plotynkou, babybjorn jsem vrazila na ebay,protoze jsem mela spatnx svednmi kvuli kxclickam a silene mi v tom bolely zada. Satek ok,jen v lete je v tom vedro. Ty slingy jsou fakt jen na maly mimi.

My uz jsme na ceste,tak jsem vas jen prolitla a preju vsem krasny vikend

simona.w
Autor odpověď smazal
Zobraz
slunicko2
autor
13. pro 2008

Ahoj holky 🙂
Uz mame poradne pripojeni!!!!

Simco, take preju vsechno nejlepsi k svatku! Uz vam dosel balicek od nas pro O?
Ta moje kamaradka mela porod vyvolany kvuli tomu tlaku taky o skoro dva tydny drive.
Taky to nebude dlouho trvat a budes O nahanet 🙂
Skoda, ze jsi nerekla s tim fusakem od quinny. Vsak ja tu mam ten muj. On vypada tence, ale Sean se v nem docela dost potil....

Milusko, preju vam krasny vikend! A snih uprimne zavidim!
Mala je moc sikovna, ze uz takhle stoji! Za chvilku ti bude taky trajdat po byte!

Helco, ty uz jsi zpatky v praci? Hlida maminka? Oknem jsi si tedy polepsila 🙂 Ja jsem na kasel pouzivala syrup, ale mam pocit, ze to nijak nepomohlo 😒 A tusim, ze Louise tenkrat mela podobne zkusenosti. Alfie mel ale kasel, jak kdyz kouri ctyricet denne! Nakonec to oboum odeznelo samo.

Verco, ja jsem mela do porodnice takovou tu klasickou cestovni tasku, batoh a igelitku. Fakt se mi vyplatilo mi jednu tasku na porod, pak po porodu a jednu pro mimco. Ja jsem ale byla v nemocnici tyden, tak se to nastradalo.
Dej vedet, jestli ti profesor odpovi 🙂

Edi, ja bych take chtela priste satkovat. Parkrat jsem na seana pouzila sling a nic moc. Bylo to jenom na nakupy. Na prochazku bych si to fakt nevzala. Vubec mi neprislo, ze by v tom mel pohodli.
Ale nektere holky tady si to zase chvali, mimca jim v tom i spi. Ale taky mi prijde, ze to musi byt zatez na kostrc.

simona.w
Autor odpověď smazal
Zobraz
simona.w
Autor odpověď smazal
Zobraz
simona.w
Autor odpověď smazal
Zobraz
forensica
13. pro 2008

Simco,tobe se asi nechtelo moc spat co 😀 Dik za nazor na kufr, asi zajedu hned do argosu a koupim. Kdosi mi rikal ze je lepsi si nabalit tasku dost dopredu nez to pak nechat na manzelovi 🙂 Mimochodem, nahod co se do nej hodi a co ne, kdyz myslis ze ty seznemay jsou dlouhe.
Neco na tom asi bude 😀 Proc si vzdycky kazdy odnasi dite v autosedacce?
Ja si rikala ze by jsme tu sedacku meli permanentne v aute (stejne nam nejde na kocar) a mimco proste vyndali. To se nemuze prenest v rukach?

Mati mi klade na srdce ze mam v porodnici zustat co nejdyl, at si odpocinu. Ja na to mam teda jiny nazor, ja radeji
domu co nejdriv. Ale uvidim v jakem budu stavu. Navic se bojim trochu kojeni, takze budu trvat na tom aby mi to nekdo poradne ukazal.

Hmm, ohledne te MMR - co se pichalo nam kdyz jsme byly male? Taky asi neco podobneho ne?Ta studie je dosti prapodivna a jak rikas, na 12 jedincich tezko nekoho presvedci. Asi bych taky sla do te vakciny, lepsi male riziko nez pak aby dite chytlo jednu z techto hnusnych nemoci.

Ja se dneska rano probudila oteklyma nohama! To asi neni dobre co 😅 Ze mi otikaji behem dne je normalni,ale po odpocinku by to melo zmiznout. Taky me trochu boli hlava,ale to na me mozna neco leze. Tlak jsem mela ve stredu v pohode,ale musim se podivat jak rychle se muze vyvinout preeklampsie. To jsou radosti.