Maminky, těhulky a snažilky v Anglii a zahraničí III

slunicko2
14. lis 2008

Treti pokracovani diskuze...

Rada bych vsechny maminky, tehulky i snazilky pozadala o respektovani nazoru vsech, kteri se do teho diskuze pridaji!
Tato diskuze byla zalozena pred dvema roky jako podpora snazilek, tehulek i maminek v zahranici a melo by tomu tak zustat i nadale 🙂

Vulgarni prispevky na ucet dalsich clenu budou ignorovany. Nejsme na zakladni skole! 😉

lenyde
9. bře 2010

--> holky... 🙂 dekuju za radu , zkusím si to NT ohlídat. Má to s tejný název v UK tedy NT screening?

.... vzhledem k tomu ,že ještě nemaj v UK potvrzené mé těhotenství tak to bude docela sranda. Napsali jsme totiž na lahvičku s ranní m. špatné číslo pojistky a zkoušku neprovedli 🙂 no vtipný , před měsícem mi ale doktor v CR těh. potvrdil , takže jsem o troch napred 😀

forensica --> jinak o tom rh to psaly holky tady na foru ....hold casy se meni...

Jinak mám 8 letého kluka, kterého jsem měla v Cechach a musím říci, že ta časová prodleva je natolik velká, že musím všechno zjišťovat znova, jediné co vím jistě , že porod není až taká sranda, ale dá se 🙂 😉 A manžel je čech jak poleno , ä angličanem bych zvládla zatím pokročilou posunkovou řeč 😀

Jinak to Rh vím, že muž má positiv a malej když se narodil měl B positiv ...

Jen mě štvalo , že jsem měla d¨r, která mi ten RH fa uplne zanedbala a syn 5 měsíců bojoval proti mé zákeřné imunitě , což podle mě odnesl dost vysoku nemocností, když byl miminko

Holky mě napadlo frčí v UK také něco takového jako plavání pro těhulky?

LEna

forensica
9. bře 2010

Leno, na co potrebujes cislo pojistky? To se te nekde tady ptali? Vzdyt staci kdyz tam zajdes, udelaji ti test z moci a jsi oficialne tehule. Aspon to je normalni prubeh tady u nas. Me krev na tehotenstvi nikdo nebral, az pozdeji na ty nemoci a faktory. Ten sken je stejne NT 😉 FIha uz 8 leteho, no tak to bude asi sok co si zase zvykat na minimiminko 🙂
O plavani nic nevim, casto byva nejake to cviceni ci joga. Ja nic nedelala, jen hypnobabies pripravu na porod doma.

kaata
10. bře 2010

Ahoj holky. No teda vy valite v tom klaboseni, jak to delate?!? Tady se clovek par dni neukaze a aby si bral dovolenou na docitani! 😀 S tim srazikem to mate vyborne naplanovane, jak jsem psala po e-mailu, my se pokusime dorazit v tu sobotu na odpoledne/navecer nebo tak neco. Mike se az v patek vecer vraci z cest a v nedeli uz neco mame. Ale treba to jeste prehodnotime 🙂

Ja jsem tu minuly tyden mela na prodlouzeny vikend nase, tak to bylo super, uzili si to skvele s Nikyskem a on s nima a my jsme v patek v Mikem vyrazili out do viru velkomesta, tak jsem toho nalezite vyuzili.

Leno, vitej mezi nami a gratuluju k tehotenstvi! Odkud jsi v Cechach, a co vas privedlo do UK? Ja mam taky negat Rh. jak psaly holky, jen to byly dve injekce (ja mela jeste treti, nebot jsem zacala v tehu jednou krvacet).

Docela me pobavilo, jak ti urcovali tehu. U me to teda u GP fungovalo tak, ze: "Dobry den, ja jsem asi tehu", "Delala jste si test?" "Ano." "A je negativni?" "Ano." "Tak to jste tehu.". Ale ne, jinak si na peci nemuzu vubec stezovat. 😀

lenyde
10. bře 2010

-->kaata tak každý má asi docela vtipný průběh zjištění těhotenství 😀

--> forensica

máš pravdu je to jako by to bylo poprvé , holky člověk děsně rychle zapomene co a jak , navíc i ta věda šla někam jinam a k tomu rodit v UK vše je jinak 😉

Teď je to trošku sranda protože se snažím si najít práci alespoň na těch pár měsíců abych zlepšila svoji angličtinu ☹ snad to zvládnem i malým v klidu

pracovní název miminka je kulíšek 😀 tak snad to bude pozitivní koule až se narodí 😀

jinak do UK nás odvlekl 😉 manžel, dělá dost specifický obor v letectví a v ČR práce v oboru nebyla. Muž dostal nabídku z UK a tak jsme jeli.

Jenže já jsem němčinář takže teď doháním AJ jak se dá a jde to dooooooooost pomalu .

Doufám, že s midwife to nebude totální záchvat smíchu 🙂 ☹

Lenka

lenyde
10. bře 2010

joj holky z říjnových psali , že za Nt screening se v CR platí 1000kč , V UK se také platí ? netušíte někdo a případně kolik?

editahlb
10. bře 2010

AHoj Leno, neplati, teda alespon ja jsem nic neplatila, je to v ramce NHS. Jak jste tady s manzelem dlouho? A maly tady zvlada skolu v pohode?

O plavani pro Tehulky nevim, ja jsem delala jogu a ta byla super, zkus se mrknout na www.netmums.com, tam najdes nabidky na ruzne aktivity v miste, kde bydlis. S anglictinou to zvladnes, obzvlast jestli ti maly bude nosit ukoly ze skoly v AJ 😉

Me se MW na prvni schuzce ptala, jestli rozumim a nebo potrebuju prekladatele, v mensich mestech je myslim o neco lepsi "servis" nez ve velkomestech, tak se neboj, urcite to zvladnete 😉 🙂

lenyde
10. bře 2010

edit dekuji za rady , hned na to mrknu co se da delat , no manzel je tady rok ,ja prijela v zari i s malym a ten sel rovnou do skoly.

ve skole maly zvlada v poho , anglictina mu jde mnohem lepe nez nemcina, ale ma to jine mouchy, anglicky system,co se tyka obsahu vyuky stoji celkove dost za prd. Takze pokud s i trosku vybavujete nase skolstvi je vazne dobry koupit par cvicnych sesitu matiky z Cr a ditko nutit do ukolu.

V letadle do cech jsem poznala jednoho ucitele matematiky ...cecha...ktery mi potvrdil , ze jestli neco anglicani neumi tak je to matika 😉

takze ukoly ukoly ukoly .... 😀

Lenka

janauk
10. bře 2010

No a ja na matiku byla take tupa, takze Alfie asi nema sanci!xx

lenyde
10. bře 2010

ja na matiku taky byla desnik 😉

forensica
10. bře 2010

Haha, na to jsem si vzala muzskeho co ma Masters v matice 😀 To NT delaji ale ne vsude, to opravdu zalezi na oblasti. Privatne to na soukrome klinice stalo asi £100 to jen aby jsi mela predstavu. Ale opravu si to pozjistuj at to neprosvihnes. 😉 Takze zajit k midwife (kdy mas prvni schuzku?) a poptat se jak to je.

lenyde
10. bře 2010

forensica jsi dite stesteny 😀 ...diky no to je problem, ze k mw jeste pozvana nejsem , asi to bude jeste chvilku trvat jelikoz, mi moji prvni ranni m. nevyhodnotili takze zitra znova a v patek zavolat na vysledek a objednat se ...pokud jsem to pochopila dobre tak nejdriv pujdu k GP a ten mi potom posle k mw...pokud to tak bude vydim to jako akci, tak na dalsich 14 dni az 3 tydny ...tedy to uz budu ve 12-13tt a realne nemam zaruceno, ze to stihnu ☹ takze to asi zkusim dohodnout ten vikend 27 ,co budu v cechach snad to pujde si nechat udelat tam a za min...

Netusite nekdo,co se deje potom , co mas ten test nejaky spatny?

miluska.woolley
11. bře 2010

Ahoj holky, nestiham tak se omlouvam jestli zapomenu na neco reagovat.
Leni mne dr. odmitl tady v Nemecku jakykoliv screening delat, mela jsem NT v CR privatne za 1000. Neprijde mi to tak strasna cena, kdyz si to prepoctes. V Mnichove to jinak stoji 250 EUR soukrome. Je v tom zahrnuty i rozbor krve. Tusim se to jmenuje screening 1. trimestru. Pokud by ti vysli pozitivni vysledky, doporuci ti (v CR) odber plodove vody, podle ktere se pak vidi vic. Ja jsem si az pri NT uvedomila, ze bych na plodovku stejne nesla, takze pro nas byl tak trochu zbytecny.

Hezky den vsem, ja si toho opet naplanovala 😀, mala do skolky, ja na pedikuru . Odpoledne mam srazik s ceskou co se sem nedavno pristehovala, ma skro dvouleteho chlapecka aje 24tt, tak jsem zvedava.

janauk
11. bře 2010

Milusko, tak si uzij pedikuru a srazik!
Leno, nenech se nikde odbyt a proste na GP dolehej ze uz potrebujes jit za mw driv apod! Ale v CR ti to asi vyjde levnejsi,(ja si totiz myslim ze tady v Bristolu se za to plati) takze je to na tobe. Ja nakonec privatne nesla a nechala si delat jen krevni testy u NHS, to je screening test a rekne ti pravdepodobnost downovyho syndromu, ale neni to tak presne jako privatni testy.

simona.w
Autor odpověď smazal
Zobraz
saza007
11. bře 2010

lena, ja som bola u midwife prvykrat az den po NT scane. Najprv som isla k GP, ta sa na mna akurat tak usmiala, a povedala, ze ma odporuci k midwife. O dva tyzdne mi prisiel list od midwife, ze mi zariadila NT scan a den po scane mam prist za nou do surgery. do 12 tyzdna sa vobec nic nedialo. Gratulujem k tehulkovaniu. 😵

lenyde
11. bře 2010

holky diky diky diky....

tak jsem zjistila ze u nas v Chelthamu stoji NT 180liber coz je ty jo pres 5000 tisíc ☹ to k vzteku ...navíc V CEchach zas budu až moc brzo na to aby to mohli provést, približně o týden...vauuuu 😖

takze mi asi zbyde, cekat ze umluvím Gp,ale obavam se ze to stejně budu platit... no nevím ...tedy

--> Janiuk tak ty krevní testy by mely taky DS objevit? Prosím a kdy se dělají a musím za ně platit? Kde je objednat ?

Holky jste zlatééééé , bez vašich rad bych už klesala pod talkem okolností 😉

hezký den a peknou manikuru a hodne deti vam vsem 😀

janauk
11. bře 2010

Leno, na ty testy te doporuci az mw a myslim ze jsou nekdy mezi 13-15 tydnem, takze na to mas cas. No jsou to jen screening testy takze ukazi pravdepodobnost ale nikdy nejsou 100%, ale to asi zadny test teda mimo plodovky.

lenyde
11. bře 2010

Jani a co je to ta plodovka ?

--> Milusko a proc by j si na plodovku nesla ? Je to nejaké desive či co ? 😨

Jinak dekuji za gratulace 😎

editahlb
11. bře 2010

plodovka je plodova voda, miluska by na jeji odber zrejme nesla (jak tipuju) protoze se odebira injekcni strikackou a dlouhou jehlou a hrozi pri tom ze maminka nasledne potrati. Ja jsem na ten screening byla az v 15 tydnu, v ramci NHS a na odber plodovky bych taky nesla. Moc se nestrachuj Leni, kolik je ti vlastne let?

Milusko uz\ij si pedikuru, ja si ji delala vcera sama a mely by jste to videt! 😕 Radsi si jeste nekam zajdu kdyby jste me nahodou videly nakonec v tom bazenu 😀

Milusko co jmena? Uz mate predstavu?

miluska.woolley
11. bře 2010

Simco mala chodi ted na 3 dopoledne (3 hodiny), sice na 2 ruzna mista, ale shodou okolnosti je jedna ucitelka na obou mistech. Super se rozmluvila i nemecky.

Leni ty testy o ktery mluvi Jana jsou asi tripple testy, ty se delaji i v CR. Nejsou moc presne, je tam falesna pozitivita celkem casto... kdyz si to das do google, vyleze ti hodne info...

Ja jsem mela dnes krome pedikury jeste zadarmo manikuru, je tam nova holcina na zauceni...

Jo a malem jsem se zapomnela pochlubit, jak "uzasny" dite mame, rano zatimco jsem se sprchovala se probudila, sundala si pyzamo, bodicko, plenu a vycurala se do postele. Nocnik stal vedle postele... Ale mely jste videt tu radost kdyz mi rikala ze necurala do plenky... 🙄 😀

miluska.woolley
11. bře 2010

Edo presne tak, na odber plodove vody bych nesla protoze se to odebira skrz brisko tou jehlou... a navic teda prestoze jsme si pri prvnim tehotenstvi mysleli, ze bychom si postizene miminko nenechali, tak si tim ted nejsem vubec jista. Radeji nad tim ani nepremyslet pokud clovek nemusi...
Presne tak Leni, nestrachuj se.!!!

Jmeno je u nas veliky problem 🙄 . M. zatim nema zadne navrhy, ale vetsina jmen co navrhnu se mu nelibi... i kdyz uprimne ta co mam na seznamu mne zatim taky neuchvatila... Holky poradte nejaka jmena pro holcicky... Mne se libi tradicni anglicka, ale musi to byt schopni vyslovit i nemci a hlavne cesi...

lenyde
11. bře 2010

Milusko tak to souhlasim neco jsem vyhledala na netu a nyvypadalo to nato že bych chtěla plodovku absolvovat.

Ted mi doslo, ze když jsem cekala Denise tak jeste NT ani nedelali ...respektive nebylo na to nijak upozornovano a ja to tedy neabsolvovala.

Proste nejak si prijdu jako bych mela dite poprve🙂

Jinak je mi 29 let pro zajemce 🙂 ale uz jen chvilinku ☹

Milusko s temi jmeny je to u nas to same me se libi starozákonní jména jako Rebeka a Sára a tak , ale manželovi ne ten se vzhlidnul ve Veronice, Kláře a Heleně 😉

Miluško ty to máš taky nějaký komplikovaný čeština, němčina , anglie? To znamená že muž je němec a žijete v Anglii? 🙂

jo ještě má lilianu, ema 😀 no naši kamarádi to vyřešili tak , že losovali 😀 ted cekají druhé a nemůžou se dohodnout tak zase budou losovat 😀

miluska.woolley
11. bře 2010

Leni, v 29 letech si vubec nedelej s DS hlavu...
Ja jsem v Nemecku/Mnichov a manzel je anglican... ale uz za 2 tydny jedeme na dovcu do jukej, huraaaaaaa holky ja se tak tesim 😵

editahlb
11. bře 2010

Ja se taky moc tesim tak to jsme dve 😵

Se jmeny - co treba Laura? Nebo Amelie / Carla / Lily / Alexandra / Adele (Adela) ?

Nejsou sice typicky anglicke ale sly by podle me ve vsech trech jazycich 😉

My to mame podobne (ne teda ze bych byla tehotna), ale museli jsme vybirat jmena co se daji vyslovit (a napsat!) ve velstine i anglictine..

editahlb
11. bře 2010

...a cestine (mi nekde vypadlo)

miluska.woolley
11. bře 2010

Edo Adela a Lilien jsou na seznamu, Alexandra se mi nelibi, ostatni mame v materskem centru, nebo je ma kamoska...

editahlb
11. bře 2010

A Leni - Veronica i Klara jsou taky biblicka 😉 🙂 a pekna jmena 🙂

editahlb
11. bře 2010

Lilien i Adela jsou moc pekna, co se M nelibi?!

lenyde
11. bře 2010

... 😉 ty se líbí manželovi 😉 myslíš že Veronika i Klára jsou straozákonní? Hmmm já to pasovala tak na itálii a německo 😀 ne že by to bylo důležitý 😉

zato kluka žádného jsme nevymysleli já c htěla šimona a to je prý 😝 nemáte někdo nápad se m s ním 😀

lenyde
11. bře 2010

Milusko --> jsem taky za lilien skvělé v každém jazyce 😉