Maminky, těhulky a snažilky v Anglii a zahraničí III

slunicko2
14. lis 2008

Treti pokracovani diskuze...

Rada bych vsechny maminky, tehulky i snazilky pozadala o respektovani nazoru vsech, kteri se do teho diskuze pridaji!
Tato diskuze byla zalozena pred dvema roky jako podpora snazilek, tehulek i maminek v zahranici a melo by tomu tak zustat i nadale 🙂

Vulgarni prispevky na ucet dalsich clenu budou ignorovany. Nejsme na zakladni skole! 😉

sonickaf
20. dub 2010

baby mam na vas dalsiu otazku .. vyberam preberam a neviem sa rozhodnut.. aky kocik kupit.. chcem nieco co bude lahke, vhodne pre novonarodene dieta.. a kedze byvame v byte tak chcem nieco co sa rychlo sklada.. a hlavne ze co je nenarocne na miesto.. ake su vase rady...?

forensica
21. dub 2010

Kaci se ti nedivim s tim birth centre. My tu mame taky za rohem spickove ale ta predstava ze by me meli vezt do hnusne nemocnice kdyby neco (pry i na zasiti prevazeji!) me nezaujal. Vzdycky jsem byla dost pro prirozene, ale nejak me ta pritomnost doktoru uklidnuje (nemluve o tom ze je vzdy moznost epiduralu kdyby bylo nejhur).

Sazi, tak to vam bude za chvili vsude brouzdat 😀 Dny klidu budou ty tam 😀

Soni, idealni kocar neexistuje 😉 Podle tvych parametru bych ti poradila bagaboo, ale je superdrahe. Ja mam luna mix a je docela siroky, ale zase levny a funkcni. Good luck 😎

janauk
21. dub 2010

Ahoj holky, teda vy jste toho ale napovidali. Alfie je plny energie a tak nemam moc casu vas docitat, natoz psat 😖 Uzivame si Cechy a jak tak koukam ,tak se nam tu klidne ten pobyt muze protahnout, jestli se ta sopka neumoudri.
Milusko, Edito-mate moc hezky profilovy fota.
Edo, ja se take pridavam ke stoupencum Mooncupu, kdyz jednou zkusis, nechces jinak 😉
Verco, gratuluju ke zkouskama k odevzdane diplomce!
Kato, tak zkus nejake netehu cviceni? Ja hodne pred tehu cvicila spin a tak jsem ho cvicila az do 8meho mesice a prokladala jsem to jogou. Jak rikala Edita, ono to asi hodne zalezi na instruktorovi. Uz jsi se rozhodla kde rodit? Jinak ja take tipuju na holcicku. Fakt jsem si pri pohledu na tu fotku rikala ze to bude holka, jeste nez jsem si prectla co napsaly ostatni.
Sazi, nas milostpan se uz take stavi na vsechny 4 a hrozne ho stve ze uz nemuze behat. Jak ti James ji? Me ti jedl Alfie prvni mesic nadherne a po te strevni chripce je strasne vybiravej. Chce jen ovoce a nejake kase a mliko. Meli jste s tim holky nektera take problemy. Ja se tu varim s naminama a on mi kure apod vubec nechce ☹

simona.w
Autor odpověď smazal
Zobraz
forensica
21. dub 2010

Jani, netrap se tim ze neji. Ony se ty chute tem prckum jaksi furt meni. Dokud jeste kojis tak to vsechno dozene a cim bude vetsi tim bude hladovejsi a zacne jist i jine veci. Neboj.
Zkouska byla jen jedna, dalsi 3 me cekaji za mesic. Diplomka je sice napsana ale jeste se musi zkontrolovat od kantoru, takze jeste neni vyhrano. 😉 Zda se ze vam to uz lita, tak snad odletite, i kdyz u maminky je asi dobre co 😉

editahlb
21. dub 2010

No jo, uz se lita, svagr se muze vratit s 3 denniho pobytu v Cassablance co se mu protahl na tyden 😖

Simco gratuluju V k prvnim kruckum, to je parada, ted uz se ale fakt nezastavis 🙂 Jo a zaponela jsem odpovedet ze ta joga, co jsem delala nebyla od Active birth, ale proste jen tak tehu joga.

Jani me E byla taky s jidlem pote, co se krasne rozjedla vybirava, ale ono se to fakt upravi, ja si taky pamatuju jak to bylo frustrujici krasne vyvarovat a ona to pak nechtela. Pozdeji jsme najeli na takovy rezim, ze jsem proste varila uplne bez soli a cast jidla ji namrazila a zbytek jsme meli my k veceri 😉 Takhle to zustalo az do ted. Nic extra pro ni nevyvaruju, ji to co jime my a jsem fakt rada, ze to tak je.

Jak se doma mas?

Soni my mame kocarky dva - jezden z nich je Mutsi Urban rider a je docela lehky, do mesta se dobre hodi a je docela skladny, tak se kdyz tak mrkni co na nej rikas.

alexina24
21. dub 2010

ahojte baby,v podstate nic nepotrebujemlen hladam nejaku kamosku s dietatom a akosi nemam stastie
-ak je tu niekto z okolia DA15ND please ozvite sa
cafte

alexina24
21. dub 2010

sorry zabudla som uviest email: alexina@seznam.cz

kaata
21. dub 2010

Ahoj holky, omlouvam se, dlouho jsem tu nebyla. Byli jsme na tyden v Cechach a nebyl cas a ani moc chut sedet u pocitace. Bylo tam super, srazy s kamarady, nejake rodinne oslavy, prezirani a celkove pohoda. Sopecny popel nam pak zamotal cestu zpet, po par prebukovanych letech jsme se nakonec vydali po silnici - tatka nas odvezl zhruba na pul cesty, k Bonnu, tam si pro nas prijel Mike, prespali jsme vsichni a razili jsme druhy den pres Francii a Belgii zpet do UK. Docela dobrodruzstvi, cesta fajn, Nico byl zlaty, ale i tak bych takovou cestu jinak nez z nouze nejela - je to pro ty deti podle me napor na telicko sedet tak dlouho (i kdyz s prestavkami) v autosedacce.

Dekuju moc za prani k narozkam! Oslavili jsme to pekne, vcera doma a s par kamarady a pak na spolecne veceri a dnes mi pripravili krasne prekvapko i v praci. 😵

Simco, gratuluju Vanessce k prvnim kruckum! Teda to leti! Co planujete na narozky, uz se ji to blizi vid?

S temi schudky, my mame taky ten schudek z Ikey a pak jeste nahore v koupelne podobny, od BabyBjorn, ten je trochu vyssi. Uz z nej Nico taky leip dosahne na posazeni na zachod. Ale on se vic navykl chodit na nocnik, ze si sam lip sedne a zase vstane (uz si i celkem sam sunda a nanda kalhoty). Na zachod (nebo spis "nad" zachod) ho davame vic jen kdyz jsme out.
Jo v kuchyni ho davam pri vareni taky na zidli. Koukala jsem onehdy na takovy "pod", kde stoji a je bezpecny, ale nakonec mi to prislo jako zase dalsi kram do baraku. 🙂

miluska.woolley
21. dub 2010

Simi mandlovka se dela ze suseneho mleka, bilku, tuku, cukru... muzu ti preposlat recept. Ja to hazim do robotu a je to taky super easy. Gratulujeme ke kruckum.

v koupelne mame schudek z ikei http://www.ikea.com/gb/en/catalog/products/6010...
a v kuchyni http://www.ikea.com/gb/en/catalog/products/0015...

verde198
21. dub 2010

Ahoj devcata,

Kate dodatecne vsechno nej nej nej k narozkam. Meli jste teda dobrodruznou cestu zpatky, hlavne, ze jste dojeli v poradku.

Simco, v UK budeme necely tyden Ut 13. az Ne 18. cervence, v nedeli teda uz odletame, tak urco neco musime naplanovat.
Gratuluji k prvnim kruckum! Snad se ti oba nerozebehnou kazdy na jinou stranu 😉 😅

Edito, v CR se musi registrovat v porodnici myslim jen v Praze. Ale ani pak neni jisty, ze te tam vezmou, protoze kdyz maji plno, tak mas proste smulu a musis jinam...
Doufam, ze se budeme vidat casteji az tu budete - ty za mnou za kulturou a ja za tebou za prirodou 😉

Verco, ty jsi sikulka se skolou, tak uz jsi skoro ve finale! Najdes pak misto v oboru?

Ja se konecne po nejake dobe citim OK, donedavna me porad neco bolelo a bylo mi mizerne........tak snad uz to tak zustane.

simona.w
Autor odpověď smazal
Zobraz
forensica
21. dub 2010

Kato, no to jste si teda asi uzili co, fakt dobrodruzo. A taky moc gratuluji k narozenim, nejak jsem to prosvihla, pardon 😕

Simco, no musi to byt krasne to zase vse prozivat znova. Uz ti ty deti odrustaji z miminkovstvi co 😵

Evi, ja tu v tu dobu nebudu, jsme v CR na 3.5 tydne! Tak se bohuzel neuvidime, ale mohly by jsme v CR, jelikoz my budeme od 3-10 (myslim) v Jevanech. Jo, misto v oboru neni, takze mam z toho trochu depku a samozrejmne ze me to prilis nemotivuje ke studiu ze. 😅

No nic, jdu se odvalit do hajan. Brou 😉

editahlb
22. dub 2010

Ahoj holky, Kato ta cesta zni ohromne dlouze, ale zase je dobre, ze jste to zvladli a mohli domu, bylo tezke zamluvit si trajekt? Slysela jsem ze meli zabookovano na tydny dopredu.. V praci jsou mili, ze si na tebe taky vzpomneli s narozkama, dobry kolektiv je v praci docela dulezity, co? Me to osobne v praci moc nebavi, urednicina pro me neni to prave orechove, ale kolektiv tu mame paradni a taky me nechaji jit prekladat kdy potrebuju a vubec vychazi vstric se vsim moznym tak asi proto jsem tu zkysla uz takovou dobu.

Evi to jsem rada, ze je ti lip, ja jsem ti zrovna chtela napsat jak to mas s tim krvacenim a jestli se to uz uklidnilo. A taky to krvaceni z dasni a nosu jsem mela taky pri Eire ated mi to zacalo zase (z nosu), ale pry je to normalni.

Se srazikem v cervenci -kdo by prijel? Ja bych mohla asi jenom v sobotu 17.7

Milusko diky za odkazy na ty slolicky od Ikei, prave jis nam usetrila asi £10 😀 Jak se mas? Jo a jeste mi prosim te napis, co vsechno umi ten tvuj robot, pamatuju si, kdyz jsi ho dostala k narozkam, umi strouhat mrkev a pod? Uvazuju ze bych do neceho takoveho investovala protoze strouhani korenove zeleniny povazuju za nejnudnejsi cast jakehokoliv vareni ( a peceni). A kdyz jsem ted usetrila tech £10 ... 😀

Verco hlavu vzhuru, ja myslim ze neco urcite najdes, co treba misto asistenky nekde na UNI (do zacatku?)

saza007
22. dub 2010

Jani - J. zatial zje vsetko, co nezje jeho 😀 Zeleninu zboznuje, lebo ovocia zatial vela nemal - zareagoval totiz na jablko aj hrusku. A myslim, ze aj mrkvu 🙄 Teraz to opat testujem, predvcerom mal kura so sladkym zemiakom a jablkom a ekzem sa mu dost zhorsil ☹ (a spravilo som toho ako pre cely regiment, asi to budem teraz ja jest na obed 😅 😝

klaudis
22. dub 2010

Ahojte bola by som rada keby sa nasla nejaka dobra dusa ktora by mi poradila s UK uradmi zo Slovenska. Cakam druhe dietatko a nas urad prace socialnych veci a rodiny potrebuje odo mna papier od UK National Insurance Office ze som 2 roky dozadu platila nemocenske davky teda NI contribution v UK. To preto aby mi uznali zvyseny rodicovsky prispevok. Bohuzial nemam narok na matersku pretoze som pred rokom odisla z UK nastalo s manzelom a dietatom zit naspat tu na Sk. A na mateske musite byt 270 dni pred porodom nemocensky poistena. Takze mi uznavaju len rodicovsky p. ale az po narodeni dietata.
Nemate niektora z vas skusenosti pripadne ste sa ocitli v rovnakej situacii ako ja.Dakujem
Klaudia

editahlb dakujem za cislo dovolala som sa no oni to nejak komplikuju posielaju ma na dalsi urad.TAk to bude na dlllllhe lakte.

verde198
22. dub 2010

Ahojte

nam by se to asi taky nejlip hodilo v sobotu 17/7 a jestli si jeste muzu vymyslet, tak abychom tam dobre dojeli vlakem (pokud pojedou 😀 😀 )

Verco, pred tim se urco sejdeme tady, bud ten vikend 3-4 nebo ten dalsi, pres tyden je to bez sance, budu mit uzaverku 😝

Edito, me na to krvaceni z nosu Mudr. predepsal Ascorutin, kdysi jsem ho brala jako mala vim, ze to pomaha. Segra na to v tehu taky trpela ale v UK ji nebyli schopni ji na to neco dat. Neni to zadna tragedie, spis neprijemny, kdyz si ti to spusti samo od sebe.....

Klaudis, asi bys sis mela z UK vyzadat ty E formulare, o kterych jsme se tu bavili pred par strankami, davala jsem i odkaz, tak zkus pohledat.

Ja frcim z prace domu, tak se tu mejte 😉

forensica
23. dub 2010

Devcata dneska je tak kraaaasne!!! 🙂

fairy
23. dub 2010

ahoj holky,
strasne moc Vas zdravim. Ja tu ted mam mamku a celkove na ten pocitac fakt nemam cas chodit.
Doufam ze se mate vsichni dobre🙂
Koukam ze Kata mela dobrobruzstvi na ceste z CR. My v lete planujeme jet autem. chci to zkusit kazdy koho znam a jel tak si to chvali tak uvidime. jeste ale nemam trajekt koupeny Col furt nevi kdy bude moci ma zkousky a work shop cervenci a srpnu tak to je naprd. Taky shanime nove auto tak je to vsechno takove na pul.
Jinak Ruby i Ellie jsou fajn, Ellie uz je bez plinek i ve skolce ja jsem furt nevedela zda jo nebo ne tak jsem ji je proste prestala davat a ona nemela ani zadnou nehodu zatim! 😵 No uz bylo na case na nocnik chodi od 6 mesicu. Ted litame furt venku jak je tak krasne tak to je super.
Simco moc blahopreji k prvnim kruckum doufam ze se nam zitra Vaneska predvede 🙂
Edit oficialne moc gratuluji k tehu at jde vsechno hladce.
Milusko tobe uz se to teda krati vid to je neco doufam ze ti je dobre a uzivas si to jak to jen jde.
Tak se mejte a krasny vikend 😎

saza007
23. dub 2010

fakt je dnes kraasny den. Mame poprane a vsetko sa susi v zahrade 😀 😵
J sa prave po dvoch hodinach zobudil a chystame sa do parku.

editahlb
23. dub 2010

no a ja jsem zavrena v praci ☹ , ale aspon jsem byla na obed a tak jsem si to slunicko aspon na hodku uzila.

Klaudis ja jsem docela v podobne situaci jako ty, akorat s tim rozdilem, ze ja jeste porad v UK jsem a nemam P45 (P60 snad dostanu ted v kvetnu), takze v podstate nemuzu zacit nic vyrizovat. Divala jsem se ale na to co je treba vyridit, a tak tady je strucny souhrn ruznych stranek a telefonnich cisel, ktere ti muzou pomoct. Musis se tim sama prokousat, je to fakt docela nudne, ale asi kdyz jim zavolas tak by ses mela domluvit.

Centre for Non-Residents, Employers Team, Benton Park View, Newcastle Upon Tyne, NE98 1ZZ tel: 0191-22-55430

http://search2.hmrc.gov.uk/kbroker/hmrc/forms/v...

http://search2.hmrc.gov.uk/kbroker/hmrc/forms/v...

http://www.britsincrete.net/downloads/ir20.pdf

Heli gratuluju Ellie k odplinkovani!
🙂

Mejte se kocky, krasny vikend! 🙂

simona.w
Autor odpověď smazal
Zobraz
catkaz
23. dub 2010

jee, Simono, kde to pracujes? To bych brala, kdybych v praci nemela co delat a mohla zdrhnout. Ja spis bojuju s tim, abych nepracovala moc prescasu zadarmo...

Zitra jdeme ke kamaradum na BBQ, tak to se celkem tesim.

Ja se v cervenci taky chystam do Cech. Bude to nejspis nekdy mezi 12. a 25. cervencem. Budu asi jen v Praze. Kde se chystate sejit - v Praze?

Nejsem si jista, ale mozna jsem vcera citila prvni pohyby 🙂 Zatim zvlastni pocit, ale krasny 🙂

Tak v pondeli druha kontrolu u midwife. Nesmim zapomenou moc...

Krasny vikend, holky.

forensica
23. dub 2010

Simco, no tak to je mega trapas co 😀 Chudak, to si do Chrise budeme muset zitra (vlastne dnes) rypnout 😀

Heli, sikulky s odplinkovanim! 😎

Kaci, tak to je pekne. Me to na zacatku pripadalo spis pripadalo jako takove pidi tukani nez hybani 😵

saza007
24. dub 2010

Hey hey,
dalsi krasny den. Pridala som zopar fotiek!

forensica
25. dub 2010

Sazi, zadne fotecky tu nemame ☹

Party u Simci se vydarila, Vaneska pekne oslavila narozeniny 😵 B stale basni o te cokoladove tontane 😀 Dort krasny a moc chutny!!! Simco, doufam ze pridas fotky at se muzou holky pokochat. 😉

Holky, vy co jste byly v Beaumont hotelu s nama, ja mam v planu dat na youtube jak jsme byli vsichni v bazenu. Jestli mate nektera namitky tak napiste. Ja si rikala ze jelikoz se nromalne na bazene nemuze natacet tak pro nas je to dosti vzacne a tak by jsme to radi podelili s rodinou. 😉

Venku cedi, to si asi ti maratonci uziji 😅

saza007
25. dub 2010

verca, su v albume. Asi budes musiet kliknut na moj profil, aby sa to zobrazilo, lebo som registrovana na .sk verzii , tak vy to asi nevidite. 🙄 maju to nedomyslene....

simona.w
Autor odpověď smazal
Zobraz
simona.w
Autor odpověď smazal
Zobraz
verde198
25. dub 2010

Ahojte,

Simco, ty jsi teda sikulka, takovy krasny dortik! Tak preji uz dopredu vsechno nej nej nej Vanessce!
Z Oskara uz je kus chlapa, Ellie poradna slecna, to je hruza jak cas leti! Kristinka fakt jak princeznicka, Verco, ty kratky vlasy ti moc slusi!

Catko, gratulace k pohybum, ja porad nevim jestli uz neco citim nebo ne. Pripadne mi, ze nejaky bublani trva tak 1 vterinu 😕
Srazik planujeme asi v jukej, my tam budeme 13.-18.7.

Tady byl krasny vikend, ale ani jsem si to nemohla poradne uzit, vcera jeste OK, jsme se sli slunit do Stromovky. Vecer jsme sli do kina a pak na malou prochazku a jak jsme pote cekali na tram, tak na me prisliy mrakoty a svezla jsem se k zemi 😕 Nastesti jsem citila, ze to na me jde, tak me Pietro nejak zvladl chytnout, jen jsem ho pekne vydesila. Nastesti jak na me mluvil, tak jsem se zase rychle probrala.........zrovna kdyz nam prijizdela tramvaj 😉 Ve stredu jsem byla na EKG (jedna z povinnych prohlidek), tak mi Dr merila i tlak a mela jsem jen 110/65 a navic jsem nasla na netu, ze pry to je v 2. trimestru normalni mit nizsi tlak 😝
Navic se o me pokousi nejaky bacil, tak jsem dneska jak lazar 😝

Preji pohodovy tyden!