Maminky, těhulky a snažilky v Anglii a zahraničí III

slunicko2
14. lis 2008

Treti pokracovani diskuze...

Rada bych vsechny maminky, tehulky i snazilky pozadala o respektovani nazoru vsech, kteri se do teho diskuze pridaji!
Tato diskuze byla zalozena pred dvema roky jako podpora snazilek, tehulek i maminek v zahranici a melo by tomu tak zustat i nadale 🙂

Vulgarni prispevky na ucet dalsich clenu budou ignorovany. Nejsme na zakladni skole! 😉

saza007
24. kvě 2010

Ahoj zeny, ako viete, ze mam zajtra b-day? 😅

jani - som rada, ze je tebe aj Alfiemu uz lepsie. Tummy bugs su hrozne, ked vsetko ide prudom von... Uz len teraz vydrzat postarat sa o posledneho maroda. Predpokladam, ze to preziva tak typicky chlapsky 😅 😅 😀
J. tuto noc spal trosku lepsie, bolo riadne teplo, tak spal len vo vesticke. Rano vlasky cele zalepene soplikom 😝
Edit - J, uz aj vodu zacal pit, ale teraz ako na potvoru odmieta. No a zvycajne papa krasne, ale vcera zacal vymyslat, predpokladam, ze to je tym, ze sa neciti dobre. Super, ze ti moravsky vzduch a kolace robia dobre!
Simca - kraaaasna torta. si sikulka.
Miluska - uzivajte si bank holiday!

Jaj a J. sa asi rozhodol, ze potrebuje kompletny chrup co najrychlejsie a ide mu dalsi zub. Takze kombinacia tepla, kasla, soplov a zubov - clovek sa nikdy nenudi 😅 🙄

weru
24. kvě 2010

Ahoj holky,

po dlouhe dobe zdravim.

Vidim, ze radi tummy bug. Ja jsem byla na 10 dni doma zacatkem mesice a nasi a jedna ze sester meli tummy bug, ale ja jsem to ustala. Akorat jsem nesmela za dalsi segou, abych to nepredala jejich male.

Gratuluji Verci a Edite k tehotenstvi. 😵

Tehotenstvi se zatim u nas nedeje. Byla jsem na gynde, jak jsem byla doma. Vajecniky ok, jen deloha je mensi, nez by mela byt. Delali mne i hormonalni profil a ten vysel docela ok. Tak uvidime, co bude dal.

Simco, krasny dort. 🙂

Sazi, tak happy b'day na zitra. 🙂

verde198
24. kvě 2010

Ahoj holky,

zdravim zpatky z Prahy. Rano jsme vstavali v 5 😝, tak jsme dorazili celkem grogy.

Verco, super, ze je mimis v poradku!
Na NT si muzes zajit do Gennetu, je to na Letne, stoji 1 100,- (i kdyz nevim jestli bez pojisteni to nebude vice), ale je dobre se tam objednat (dost) dopredu. Poslu ti telefon jestli chces.

Daro, kam do CR se vracite? Ja muzu rict z vlastni zkusenosti, ze nas navrat probehl celkem v pohode (po mem skoro 6ti letem pobytu v jukej). Jen ted manza nemuze najit praci ☹

Milusko, jeste par tydnu vydrz!!! Uz to mas za par.

Edito, ty se teda to tehu uzivas, snad to co nejdriv prejde. Uzivej Moravy, snad vas nesplachla voda, je to zase strasny s tema zaplavama.

Ja bych si pohlavi nedovedla nenechat nerict, (ufff tam mam nejak moc zaporu 😕 ) jak pise Edita - je jednodussi vymyslet jedno jmeno nez 2 a i s oblecenim clovek vi na co se zamerit. Dostala jsem prvni oblecek od svagrovky, krasne teple saticky s medou 😵

Vsem marodum preji at jim je co nejdriv lepe, chudaci, takovy problemy. Nejhorsi je to u mrnousu, na to se teda vubec netesim......

Simco, krasnej dort!!
Se srazikem pocitam vikend 17/18 cervence, kdy jsme v UK. Dneska jsem ulovila funfare National express z letiste, jen za £7/os. 😵 Mate nekdo nejaky napad na misto?

Sazi, taky preji vsechno nejlepsi!!!

Zitra zase do prace 😝 vubec se mi nechce. Pekne jsem na jihu vypnula, az jsem se jednu chvili musela zamyslet, kdo je vlastne muj zamestnavatel 😔 Jsem byla nejaka zmatena a jako prvni me napadl muj posledni v UK 😕 Asi to tehu ovlivnuje i mozek 😀

forensica
24. kvě 2010

Ahojky, tak uz tu skolu mam udelanouuuuuu!!! 😎 Jipiiiiii. V cervenci pak bude promoce, ale uz ted tak nejak predpokladam ze jsem udelala 🙂

Simco, dort mas krasny, fakt uplne profesionalni potazeni! A ty kytky jsi taky zase delala sama? Fakt super!

Evi, ja to mam do Prahy jaksi daleko (3hodky) 😅 Ale diky za napad. Uz jsem se domluvila s jednim Dr v Sumperku (jediny co to dela).K ulovku slevnene ceny gratuluji, jestli je to teda nejak markantni. Ja platim £15 tam a zpet na letiste bezne)

Nic jdu se prezrat mrzlinou na oslavu 😝

verde198
24. kvě 2010

Verco, tak velka gratulace k velkemu finale!!!!!
Ja myslela, ze budete nejaky cas nekde pobliz Prahy, tak proto jsem navrhla ten Gennet 😉

forensica
24. kvě 2010

Jo mas pravdu Evi, my tam ale budeme na dovce jen na tyden s rodinou a nebudu uplne mobilni. Ale napad to byl dobry, diky ze jsi na me myslela. 🙂

simona.w
Autor odpověď smazal
Zobraz
simona.w
Autor odpověď smazal
Zobraz
forensica
24. kvě 2010

Simco, my kdyz byli na krtinach tak jsme se po tom taky pidili a lidi meli ruzne nazory. Ja malemu nakonec koupila Ezopovy bajky knizku aby jsme nebyli s prazdnou. Myslim ze to bylo lepsi ze jsme neco donesli, nejak se mi to zdalo vhodne. No koukam ze se doma nezastavis co..ci spis nedovolis si se otocit 😀

simona.w
Autor odpověď smazal
Zobraz
editahlb
25. kvě 2010

Ahoj holciny, tak hlasim ze jsem doma od doktora, ktery potvrdil 1 plod (chvala bohu ne vic), srdicko bije a odpovidam 10 tt, termin na 22.12 🙂 🙂 🙂 Tak mam ohromnou radost a jsem takova klidnejsi, a tak nejak si i priznavam, ze jsem fakt tehu, je to hezky pocit.

A nechcete na ten srazik prijet do CF? Nebo je to pro vas Evi daleko?

Sazi vsechno nejlepsi k narozeninam!! 🙂 Taky by me zajimalo odkud to ta miluska ma..

Milusko steam train pro malou to jo, ale biergarden? (asi jsem to stejne vyspelovala spatne 😅 ), rozumim dobre ze je to zahrada s pivem? 🙂

Verco ohromna gratulace!!! Zijes jeste po tech tunach zmrzky? 😀 Jenom, si to pekne uzij, zaslouzis si to..

Simco krasny dort! ! 🙂

miluska.woolley
25. kvě 2010

Verco gratulace ke zkouskam a zakonceni skoly!!! jsi proste sikula!

Simi vitejte do klubu poziracu mejdla, lottu to jeste stale bavi. A nejen mydlo... Hele my jsme tak proflaknuty bezverci, ze nas na krtiny nikdo nezve 😀

Sazi Fejsbuk je svina, vsechno na tebe prozradi 😀

Holky jeste dodatecne Janam vse nej k svatku a Vanessce taky... Hm, taky bych si dala dort...

simona.w
Autor odpověď smazal
Zobraz
verde198
25. kvě 2010

Ahojte,

dodatecne vse nejlepsi oslavenkynim 🙂

Edito, gratulace k dobrym zpravam, to jsem rada 😵 Mas krasny termin 😵
Divala jsem se na cestu Coventry - Cardiff, ale je to asi 2.5 hodky vlakem 😒 Nenapada Vas neco bliz k Birminghamu? Krasny je Stratford....nebo neco v Cotswolds, tam to miluju. Nebo i do Londyna se dostaneme celkem rozumne.

Simco, vidim, ze mate o zabavu postarano. Umyvadlo je fakt idealni sedacka 😀 😀
Pietro bohuzel porad bez prace, neni moc pozic pro ne Cechy nebo pro necesky mluvici ☹ Obavam se, ze skoncime opet v UK ☹ ☹ i kdyz tam to asi taky neni ruzove.

Na krtiny bych urco nejaky darek vzala, nevim jak v UK, ale v Italii je to velka udalost.

saza007
25. kvě 2010

Ahojte,

dakujem za priania!

Edit - gratulujem k uspesnemu scanu 😵 Je to krasne pocut byt malilinke srdiecko.
simca - my vzdy na krst nieco kupime, aj ked nam povedia, ze to neocakavaju. Ale torta je tiez skvely napad!

Mam tu maminku, rozmaznava ma a vari kapustnicu 😅 😀

catkaz
25. kvě 2010

Hola hola, pekne odpoledne ve spolek. Verco, taky gratuluju, jsi fakt dobra. Ja si to s ditetem vubec nedovedu predstavit.

Edit, je to je prima - super, ze je vse v poradku. To jsi byla v Cechach nebo tady? My jdem zitra na 20.tt mid-pregnancy sken, tak jsem zvedava, jak prcek vyrost. definitivne vydrzime a pohlavi se rict nenechame. Je to takovy vetsi dobrodruzstvi nevedet a nakoupit muzem neutralni veci... Mne se to rozdeleni na ruzova/modra stejne moc nelibi... A kdyztak pak muzem dokoupit naky saticky ;)

Problem s Jade Goody byl v tom, ze tu odbery delaji jen kazdy dva roky a to je malo a v jejim pripade uz bylo pozde, pritom je lecitelnt typ rakoviny, na ktery se neumira...

My jsme na krtinach byli jednou a darek jsme meli, ale asi hlavne pro to, ze byl Mike za kmotra... Uz je to davno, nevim, co jsme tenkrat poridili. Je to asi jako kdyz se jde na svatbu, takze naky darek asi urcite s sebou.

Tak sa majte.
PS: Jani, jak ti a Alfiemu dneska je?

simona.w
Autor odpověď smazal
Zobraz
janauk
25. kvě 2010

Ahoj holciny, ja jen v kratkosti, mam Alfiho na kline a jemu se tato staticka poloha za chvili libit nebude!
Kato, diky za optani, uz nam je lepe. A je stale trochu grumpy, ale uz i neco snedl a hlavne dneska poprve nemel teplotu 😉 Jinak si moc uzijte scan! Ja s tim pohlavim naprosto souhlasim, je to vetsi dobrodruzstvi, hlavne pri porodu mas proc tlacit 😀 ale ke konci jsem mela take cukani a kdyby byl treba scan v 35 tt tak bych take nevydrzela 😉 Verco, velka gratulace ke zkouskam a k uspesnemu zakonceni studia. Fakt nechapu jak jsi to s Kristinkou zvladla. Tak ted nohy na stul a uzivej si tehulkovani a zmrzliny.
Sazi, jak je Jamesovi? A jak jsi si uzila narozeniny?
Simco, my take vzdy na krtiny neco meli, ale dort by byl urcite senza.
Tak ja musim, malej se uz vzteka. Paxx

darauk
25. kvě 2010

Verde, vracime se do Prahy. Taky doufam, ze manzel sezene praci, odsud to jde ztuha a i kdyz ne tak to budou pekne letni prazdniny. Predchozi 3 leta jsem stravila v UK a tam jsme si slunce moc neuzili i kdyz zrovna tento vikend byl snad nejteplejsi, co jsem tu zazila 🙂.

Kamarad, planning engineer, ze Skotska se rozhodl odjet do CR ucit anglictinu, ted si dela mesicni kurz v Praze a pak bude moct ucit. Jak to bude se shanenim prace to ale netusim. Treba by to chtel zkusit i tvuj partner i kdyz jiny jazyk nez Anglictina v CR moc nefrci...

Jinak jake papiry jsi musela vyridit jeste tady v UK, aby jsi mela narok na podporu v nezamestnanosti, v nemoci, pripadne materskou. Zkousim ted prolezat internet a najit, co se da.

slunicko2
autor
25. kvě 2010

Ahoj holky 🙂

jenom rychlovka...

Edo, tak jeste jednou gratuluji k tehu, kdyz uz mas po scanu 🙂

Simco, ruzicky na dortu jsou moc pekne! Jde ti to od ruky! Tady se darky na krtiny nosi. My tu mame primo i obchod na takove darky. Jsou to vetsinou postribrene vlacky, chrastitka, krabicky na prvni vlasky a tak.
Tak mala papka mydlo? 🙂

Verco, obrovska gratulace k dokonceni skoly! Jsi skvela, ze jsi to takhle zvladla!!!!

Evco, moc a moc drzim palce, at si nejakou praci brzy najde. Vim, jak moc by se vam do uk nechtelo!

omlouvam se, ze jsem vas precetla jen tak letem svetem. Ale tady bylo ted tak nadherne, ze jsem byla cely den venku se seanem. Daz uz je pryc, tak tu valcim sama.

jeste.... nepremysleji v cr take nad tim, ze se ster cipku bude delat stejne jako tady? Tady v uk je to vazne postcode lottery!! Swansea bylo silene co se pece tyce. Tady ve Skotsku je to mnohem lepsi.

slunicko2
autor
25. kvě 2010

Sazi, take dodatecne preji vsechno nejlepsi k narozeninam!

Milusko, na te fotce na FB ti to moc slusi!

catkaz
25. kvě 2010

Jen rychle...urcite souhlasim s tim, ze zavisi, jak jsou lidi dusledny a na kontroly chodi - to je stejny u vsech doktoru.
O ty statistice v CR jsem ale nevedela, to je teda maso...

Jen uklidnim - muj gynekolog je v komisi, ktera zastupuje gynekology v jednanich s VZP a vypravel mi, ze prave o vysetrenich cipku se s VZP dohadovali. VZP prave vytahla priklad UK a ze by se ta vysetreni taky dala delat po tak dlouhy dobe jako tady. Jenze p.docent s kolegy na ne vytahli takovych dukazu z vyzkumu, ktery sami provedli, ze frekvence vysetreni je v primem umeru s nalezem rakoviny, ze VZP se hned stahla a zustava to na tom kazdorocnim vysetreni. To mi vypravel asi pred pul rokem, tak snad se od te doby nic nezmenilo.

Brou vsem.

verde198
26. kvě 2010

Ahojte,

Daro, meli by ti stacit jen ty E formulare.Link na HMRC je tady: http://search2.hmrc.gov.uk/kbroker/hmrc/forms/v...
Vyplnis CA3916 a mela bys pozadat (nebo ti automaticky poslou, uz nevim) dalsi 3 a ty prave potrebujes. Jeden potvrzuje, ze jsi byla v UK pojistena. Na zdravotni pojistovne mi stacila pracovni smlouva/y, ktere kryly celou dobu meho pobytu v UK.

Jinak jestli je manzel Cech, tak praci sezene, problem je s cizinci, obzvlast pokud uz mas nejake zkusenosti a nechces nekde delat data entry nebo customer service....

editahlb
26. kvě 2010

Ahoj holky, Evi ja vam taky moc drzim palce, aby P nejakou dobrou praci sehnal, vloni jsi mi ale rikala, ze snad uz neco dobreho ma, nevydrzelo to? Nebo to bylo jen pzvani na druhe kolo interview? Uz si to nepamatuju.... Do UK se urcite nestehujte! Zustante tady s nama 😎

Jani jsem rada, ze je vam lip! Urcite je to i tim pocasim! Katko to pocasi vam teda fakt zavidim, tady to neni nic moc. Jak mate Milusko vy v DDR (nebo jak se to pise, to je ostuda! 😕 ) S tim urcenim pohlavi to Katko vydrz, je to krasne prekvapeni nevedet co cekas, Ja jsem byla tak strasne napjata! Jana ma pravdu, kdyby se jeste delal jeden scan treba v tom 35 tt tak bych to asi taky nevydrzela 😀 Ale jak se ti to miminko narodi a midwife rekne: co to tady mame? ..a ty se kouknes a vidis sama, to bylo jako odmena za tu ohromnou drinu s tlacenim a nadherny pocit seznamovani se... 😵 Jinak souhlasim rozdeleni na ruzovou a modrou je nejvetsi nuda na svete. Nastesti v UK se ted delaji takove krasne oblecky ktere barvama jen hyri, ja mam docela rada puntiky a prouzky, to mi na E prijde moc mile 🙂

Zuzi tak ty uz jsi zase sama? no jenom na chvilicku, cervenec uz je za dvermi 😉 🙂

slunicko2
autor
26. kvě 2010

Evco, drzim palce, at vazne P neco najde! Sicilie neni asi o nic lepsi s praci, vid?

Edo, mas super datum porodu 🙂 Daz bude doma snad nekdy v zari 😝

holky, zitra jdu se Seanem na krev. Rano v 9.30! Bojim bojim! Sean bude vyvadet! On tam dela cirkus uz jen kdyz ho chteji zvazit! 😒 Tak na me myslete! Snazim se myslet na to, ze jsou deti, ktere musi projit mnohem horsima vecma!

Kdy mate ten srazik?

verde198
27. kvě 2010

Ahoj holky,

diky za drzeni palcu, snad se neco objevi. Co tomu nepomaha jsou mistni neschopny agentury. V UK se daleko vic snazi, vetsinou se ozvou brzo, ale tady je to fakt strasny......
Edito, praci nasel loni v kvetnu, ale byla to absolutne neschopna firma a mel z toho strasny nervy, tak v listopadu odesel. Na jeho pozici momentalne prijali uz ctvrtyho cloveka!!!!!

Jinak ja ruzovou taky nemusim, holcicka cela v ruzove brrrrrrrr!! A je pravda, ze v UK maji daleko lepsi vyber v obleccich. Takze se chystame nakoupit prave tam a navic v cervenci budou slevy 😵 😵 Trochu jsme se divali v Italii, ale je to tam strasne drahy.

Zuzko, tak jak jste zvladli odber krve?
Srazik se planuje na 17-18/7, to budes zrovna ve Walesu, ze? Tak se doufam, pridas 😉
Jeste jsem se divala na okoli B'hamu smer Wales a moc pekny je Worcester nebo Cheltenham Spa, tam bychom se rozumne dostali a jeste take Gloucester, ale tam jsem nikdy nebyla 😕

catkaz
27. kvě 2010

Ahoj holky,

tak jsme vcera absolvovali mid -pregnancy sken (v 20.tydnu). Bylo to dobry. Mimco je (furt) tam 😎 a vse se vyviji normalne 🙂 Je celkem zivy.. pohlavi jsme si teda rict nenechali, ale ono stejne nebylo nic moc videt... Je zvlastni, ze uz dalsi skeny nedelaji a ze normalne bych mimco az do porodu nevidela... Ale pujdu k mymu gynekologovi v Praze jste dvakrat, takze prcka uvidim...

Na sraz ja tady teda bohuzel nebudu, ale z tech moznosti, co Eva navrhla, muzu doporucit Cheltenham. Ve Worcesteru toho moc neni a v Gloucesteru taky, ale maj tam v docich novy nakupni centrum...

verde198
27. kvě 2010

Katko, super, ze je vse v poradku! Jinak ja jsem rada, ze tu chodim na kontrolu kazdy mesic i kdyz ne pokazdy s ultrazvukem, ale proste jsem klidnejsi.
A diky za tipy na mista!

janauk
27. kvě 2010

Teda holky me to dere srdce ze srazik bude takhle kousek od nas a my se nebudeme mct zucastnit 😒 ?

janauk
27. kvě 2010

ten otaznik je od Alfiho takze mozna on by se rad pridal 😉