Maminky, těhulky a snažilky v Anglii a zahraničí III

slunicko2
14. lis 2008

Treti pokracovani diskuze...

Rada bych vsechny maminky, tehulky i snazilky pozadala o respektovani nazoru vsech, kteri se do teho diskuze pridaji!
Tato diskuze byla zalozena pred dvema roky jako podpora snazilek, tehulek i maminek v zahranici a melo by tomu tak zustat i nadale 🙂

Vulgarni prispevky na ucet dalsich clenu budou ignorovany. Nejsme na zakladni skole! 😉

janinek
30. črc 2010

@cutce Aha, no ja na auta nejsem, takze ja urcuji barvy a male / velke 🙂

A kolik to zabere casu trajektem? Od prijezdu tam do vylodeni se?

My na tunel kupujeme vzdy na presny cas, ale prijedeme vzdy bud driv nebo pozdeji a zatim jsme nikdy nic nedoplaceli, takze docela spokojenost.

Kde tady v UK bydlis?

cutce
30. črc 2010

@janinek: ale kdyz prijedes pozde, tak uz jet nemuzes nebo jo? No trva to kolem 2 hodin, zalezi na vetru a jak rychle se auta nalodi a vylodi 🙂

cutce
30. črc 2010

@janinek: jinak bydlim v Kentu, nedaleko mesta Sevenoaks 😉

cutce
30. črc 2010

ja jsem tam byla na svatebce v oblasti Taba Heights a teda uz bych tam v zivote nejela, jeste ze jsme tam byli s kamoskou 🙂

cutce
30. črc 2010

je prominte, to nepatrilo sem 😅

janinek
30. črc 2010

@cutce Kdyz prijedes pozdeji o max dve hodiny, tak te nalodi bez priplatku, pak s priplatkem rozdilu ceny. Kdyz kupujes ty listky, tak platis kazdou cestu zvlast. Takze bys mohla neco doplacet. Funguje to tak, ze prijedes a na check-inu te hodi na prvni nejblizsi vlak, co stihnes. Uz jsme to jednou vychytali, ze jsem prijeli a hned se nalodovali, takze to cele trvalo snad jen hodinu - jako do vlaku, cesta, z vlaku. Bratranci prijeli naopak asi o dve nebo tri hodiny driv a take je hned vzali bez doplatku.

A to jsi dobra, ze tu ridis, ja zatim moc ne. Dneska me ceka cesta do samosky a jsem z toho vyklepla. Mimo Londyn se nebojim, ale tady jo. Nesnasim ty ctyrproudove kruhace.

Tak Seveoaks znam podle jmena, ale jeste jsme tam nebyli. Ale kousek odtamtud mame auto 🙂 My bydlime ve Woodford Green, to je Essex, na hranicich Londyna. Ale predtim jsme bydleli kousek vedle a byl to Londyn, takze tomu rikame Londyn i tady. Takhle to mame metrem 30 minut na Oxford Circus.

cutce
30. črc 2010

@janinek: tak to ja se taky bojim na tech viceproudech, protoze anglicani nevedi, jak ridit 😅

slunicko2
autor
30. črc 2010

@janinek, tak to se asi nezname. Me prave pripominas holcinu, ktera se mnou pracovala. A take se jmenovala Jana 🙂 Studovala ale prava a myslim, ze nebyla z Prahy. Me bys podle fotky nepoznala. Ja jsem v te dobe mela vlasy uplne na kraticko 🙂

@cutce, tak s takovym obsahem motoru to da asi zabrat 🙂 Ja vas vsechny obdivuju. Nam to trva ze Skotska do Walesu 9.5 hodky, kdyz stavime na jidlo a nekolikrat na curani. jeste pak cesta az do cr, no nevim nevim 🙂

Milusko, ja si Daze s dvema detma nedokazu predstavit 🙂 To by jsem prisla domu a on by byl uplne vyrizeny. uz jen ted nebude stihat a to je pryc 7 tydnu 🙂

slunicko2
autor
30. črc 2010

Verco, ja myslim, ze to Svedsko ma neco do sebe 🙂
http://www.asylum.co.uk/2010/07/30/the-dancing-...

verde198
30. črc 2010

Ahoj holky,

Helco, snad uz je Ellie lip a na nikoho ta nemoc nepreskocila.
No jo, leti to, v nedeli mi naskoci 32tt 😵 Uz bych se asi mela zacit bat porodu 😀 Ja porad doufam, ze to budu mit za sebou jako segra - 3h se vsim vsudy!

Kato, zkus vykompenzovat to zelezo probiotickym jogurtem, to by melo pomahat proti zacpe.

Zuzko, tak aspon, ze zjistili proc mas ty bolesti, preji brzke vyzdraveni! A treba proto ti bylo po tom metamorfinu blbe?
Preji at je Sean v te soukrome skolce spokojeny.

Vitam Janu, my uz jsme z UK prchli a presidlili do Prahy, ale porad chodim za holkama klabosit 😉

Verco, jeste jednou gratulace k titulu, zni to super! 😉 Jsi dobra jak jsi to na materske zvladla!

Tak jsme se asi nakonec rozhodli, ze koupime prebalovaci pult, protoze v koupelne bychom prcka nemeli kam polozit. Ale nevim, ktery z techto dvou vybrat. Tak Vas chci poprosit o komentar 😉
Oba maji v sobe zabudovanou vanicku, voda se vypousti pres hadicku.
U tohoto se odklopi prebalovaci pult nahoru a pod nim je vanicka. Libi se mi ty prihradky pod tim, ze jsou takove prostorne:
http://www.malvik.cz/Prebalovaci-pulty/plastove...

a nebo tento, kde se ten prebalovaci pult jakoby vysune do boku vedle vanicky (je tam videt vzadu jeste jedna noha navic) U tohoto je dobre, ze ten prebalovaci pult je hned pripraveny a nemusi se sklapet jako u toho prvniho. Ale nejsem si jista, jak stabilni to bude 😕
http://www.kocarky-matyas.cz/bagno-estraibile-p...

Vim, ze nejlepsi by bylo je videt, ale tezko se nam postesti, aby je nekde meli oba na prodejne 😒
Diky za postrehy!

verde198
30. črc 2010

jeste jsem nasla foto rozlozeneho pultu 😉 http://www.tuttostore.it/images/stories/bagno-e...

fairy
30. črc 2010

Ahoj Holky, tak nakonec to chytla Ruby vcera v noci to bylo maso v 1.30 me vzbudilo chrceni myslela jsme ze zase Ellie ale oan to ruby bylo to uplne vsude uz se tim dusila no sstrasne uz jsem pak neusla zvracela jeste 2x ale uz mene. Pres den byl uz klid ale asi ji bolelo dost brisko byla desne neklidna no muzu rict ze to je fakt narocne jsem uplne vycerpana! Ellie uz je ale fit.
Holky my jedeme do Cr poprve autem koupili jsme nove (teda skoro 6 mesicu stare) auto ford mondeo diseal. Je to velky auto tak se tam snad vse vejde a hlavne pohodlne ma to 6 gear tak to snad na dlanici vyuzijeme no ale opravdu se bojim taky jedeme do Dunkirk trajektem vyjede se dale v te francii nez kdyz se jede tunelem.
Tak krasny vikend utikam Ruby zacala plakat tak snad se nebude opakovat vcerejsi noc. ☹

verde198
30. črc 2010

Helco, to je mi teda lito, ze to chytla i Ruby. Tak se brzo vyzdravte!

slunicko2
autor
30. črc 2010

Evco, moje kamaradka mela tusim ten druhy. Nebo hodne podobny. Rozcilovalo ji, ze voda caka na koberec. Ona ho mela v detskem pokojicku. Ale stabilni mi prisel. Ale... vyuzila ho jenom kratce!
Ja jsem koupila v Ikee prebalovaci komodu a vanicku zvlast. Tu komodu porad pouzivame na Seanovo obleceni, ten pult se dal odmontovat.
Bude te to bavit, vypoustet to hadickou, pak to nosit do koupelny? Nebo to budete mit v koupelne?

Helco, desim se za tebe! Moje nocni mura, zvraceni a duseni! Snad to byl jen nejaky 24hod. virus a uz jste v poradku!

Evco, spis mi bylo spatne od toho zanetu. vsechno se to seslo v jeden den...
Jak je tobe? Volala jsi svemu lekari? 🙂

miluska.woolley
30. črc 2010

HOlky tak my platime za trajekt kolem 80 eur return, a kdyz prijedeme driv a je volne misto, tak nas pusti na drivejsi trajekt. Maji tam super softplay, takze se mala po ceste protahne, na Vanoce pojedeme zase s nima...

Jani dekuju za kompliment, my jsme v Mnichove spokojeni, sice jsme premysleli o stehovani do jukej, ale nakonec jsme koupili dum tady.

Evi kamoska ma ten druhy pult a je spokojena... my mame normalne prebalovaci komodu.

Heli brzke uzdraveni holcickam. DDrzime palce s cestou, promin ze uz jsem se ktomu nedostala ti znova napsat.

Zuzi at ti antibiotika brzo zaberou!

verde198
30. črc 2010

Zuzko, ten pult chci prave do koupelny, na komodu v loznici asi nebude misto. Takze se bude dat cakat 😀

Jinak je mi celkem dobre. Mudr. jsem volala, ptal se hlavne na pohyby a pokud je citim tak je to OK. Ty tresy uz presly, tak snad to nic nebylo 😔 Na kontrolu jdu zase ve Ct.

Milusko, diky za info. Jeste jsem to probirala se segrou a taky se priklanela k tomu druhemu.

forensica
30. črc 2010

@cutce - no s tim misty souhlasim, hlavne nepouzivaji blinkry kdy maji..ale prekvapuje me to jelikoz ten jejich ridicak je tak 20x tezsi jak nas cesky

Kaci ja jsem kdesi cetla ze vareni rajcatovych omacek v zeleznem hrnci dost uvolni zeleza do jidla. Ja deficit prekvapive nemela ani po porodu a to jsem prisla o pul litru.

Evi, neboj, na delce to nezalezi, nekdy rikaji ze delsi lepsi ze se telo pomalu prizpusobuje hladine bolesti. Ale vsechny jsme to tu zvladly a nektere jdeme do druheho tak to asi neni tak hrozny 😉 Tak abych pravdu rekla ja bych ani jeden z tech pultu nechtela, i kdyz uplne valim oci co jsou to za vymozenosti. Jak pise Zuzka, me by prenaseni vody asi prudilo. Navic ti z toho strasne rychle vyroste. Nemas misto na zemi?Ja normalne u jedne rodinky oblikala na zemi na rucniku. Nebo vykoupat a pak prenest na vasi postel a tam normalne obstarat a oblect? Kdyz uz tak bych koupila nejakou velkou komodu se suplikama kvuli uloznemu prostoru a pak malou vanicku do vasi vany. Mimco prenest a hotovka.

Zuzi, hala s tim policajtem. Reknu B at se po nem poohlidne, v nedeli tam leti s K na tyden 🙂 Jak je, lip?Slipky si porid, neni s nima velka prace a i vajca daji. K za nema furt leze a krmi je necim, ma z nich uplnou atrakci na zahrade.

Heli, no to muselo byt strasne! Fuj probudit me chrceni tak me asi klepne strachy! Jsi dobra ze jsi to zvladla. Doufam ze to prejde rychle a uz nikdy neprijde.

Tak jeste jednou dekuji vsem za gratulace. Jsem rada ze je to za mnou, i kdyz je mi to i tak trochu lito ze uz to zkoncilo. Prece jen me bavilo se ucit nove veci.

slunicko2
autor
30. črc 2010

holky, stihla jsem vas docist, ale je mi porad mizerne, tak mizim do postele.

Evco, jeste k tomu pultiku. Planujes prebalovat malou pokazde v koupelne? Protoze uprimne, ja mam na seana jenom jeden sampon a to je vsechno. Pak jsem ho take prenesla do loznice na pult nebo na zem na rucnik.
My ti tu ale muzeme rikat co chceme 🙂 vsechny prvorodicky stejne poridi to, co je jejich srdci blizsi 🙂 Kdybych ja poslouchala rady ostatnich, tak jsem usetrila minimalne polovinu penez 😀

Verco, tak sup sup a studovat 🙂 at vime, jak to jde se dvema detma! ja se slipkama uvidim, az co au v lednu.

Milusko, me ten vas domecek prijde krasny. A porad tam neco podnikate, hodne cestujete. Urcite to byla dobra volba 🙂

catkaz
31. črc 2010

@slunicko2 Zuzko, jak je? Ty si fakt od tech problemu neodpocines... Zanet mocaku strasne boli, tak at to brzo prejde.

Dik vsem na tipy na zelezo. Uz mam tabletky. Nemam to tak nizky, takze zacinam jednou tabletou denne. Kdyz me budou trapit ty vedlejsi ucinky, tak mam zajit za GP pro naky jiny. Pak mi jeste znama z jogy poradila tekuty zelezo, co se da koupit v Holland & Barrett.

@verde198 Evi, my budem porizovat to, co maj ostatni holky- prebalovaci komodu do loznice a jen vanicku na koupani do koupelny a budem prenaset. Kamaradka ma moc peknou komodu z IKEI, da se pak i pouzivat jako normalni komoda-ten prebalovaci vrsek se da oddelat. Zuzko, to mate asi stejnou/podobnou.
Shodou okolnosti dneska poprvy vyrazime kouknout po kocarcich a ostatnim vybaveni ;)

Vcera jsme zacali hypnobirthing s instruktorkou a bylo to super - normalne se zacinam na porod tesit! Kdyz budeme pilne cvicit, tak bych mela zvladnout porod bez pain relief 😎

@janinek Jano, vitej. Ja jsem taky z Prahy. Bydlime v Chippenhamu u Bath/Bristol. Domu jen litam. Nikdy tam nejedu na tak dlouho, aby se to autem vyplatilo. Litani je otrava, ale aspon jsem za 2 hodky v Praze.

miluska.woolley
31. črc 2010

Evi moje kamoska ma ten pult taky v koupelne a prebaluje na nem dodnes (2,5 roku) a je s nim spokojena...

slunicko2
autor
31. črc 2010

@catkaz Kato, ja zase tak casto nemocna nejsem. Ale kdyz uz, tak uz 🙂 Dnes je to lepsi, ale boli me pro zmenu cele bricho a hodne krvacim 😀 No, uvidime co GP v pondeli.
My mame takovou hnedou tu komodu. Myslim, ze uz ji ale nevyrabeji. Ale byla vynikajici, hodne siroka i dlouha. Jeste jsem nad to koupila policku a bylo to.
Jeste, ze ji mame. Sean ma vic obleceni nez ja! 🙂
Ja jsem na tvuj hypnobirth zvedava. Verca tady byla prvni, tak snad nam to take potvrdis 🙂

Dnes nam prisel dopis, tak uz vim, kdy bude manza zpatky. Ale take vim, ze budou hodne busy a zase hned budou fuc. No, jsem zvedava s cim se vrati 🙂

verde198
1. srp 2010

Ahoj holky,

doufam, ze uzivate vikendu. U nas je zase krasne 😵

Verco, ja nebudu prenaset vodu 😉 Ja chci ten pult do koupelny, protoze na komodu v loznici neni misto (ale tak nejak tusim, ze casem si nejakou budeme muset na vsechny ty hadriky poridit, to bychom ji pak dali do obyvaku). Mne se prave libi, ze soucasti toho pultu je vanicka a tak se nebudu muset sklanet do velke vany. Sice jsem si uz poridila prebalovaci podlozku, ale tu bych kdyztak mela "cestovni" po byte, abych nemusela pokazde do koupelny nebo bych ji mozna prodala.

Kato, jak dopadla vase vyprava za kocarky? Ten hypnobirth zni skvele, jsem zvedava co budes rikat po porodu 😉

Zuzko, doufam, ze uz je ti lip. Super, ze vis, kdy dorazi manza, uz se muzes zacit tesit 😉

My jsme byli trosku po nakupech, tak jsem koupila dupacky a body s dlouhym rukavem, meli v Tescu slevy 😵 A v M&S jsem objevila suprovy body se Snoopym, sice jsem shanela s dlouhym rukavem, ale tyto se nam moc libily 😵 Bohuzel ten pult nikde na prodejne nemaji 😠

Jdeme na prochazku do Stromovky a mozna se zadari nejake foto 😉

kaata
2. srp 2010

Ahoj holky, tak zase po sto letech. Doufam, ze se mate vsechny dobre. Helco chudaku teda vy si to vsichni vybirate s tema nemocema - no ale zase mozna lepsi nez kdybyste to meli vsichni naraz. Doufam, ze uz je ti lip po vikendu.

Zuzko - zanet mocaku, chudaku, doufam ze ATB zabraly! Ja jsem na to driv trpivala hodne a vim jaka je to hrozna bolest, fuj. Hlavne HODNE PIJ, vodu a bylinkovy caje a malo kofeinu a citrusovych dzusu a ovoce. Ale ATB vetsinou zberou na to rychle, tak snad je ti po vikendu taky lip. Super, ze Daz uz bude brzy zpatky!

Verco moc gratuluju k ukonceni studia - krasne fotky! Neboj, nove veci se muzes ucit porad a dal se vzdelavat! I kdyz ale vim jak to myslis, uz to asi nikdy nebude tak intenzivni proces vid? 🙂 Jak jste na tom v debatach o destinaci stehovani?

Bylo celkem zajimavy procist tu ty nazory na potencialni navrat do CR nebo stehovani jinam. Ja si popravde nejak moc ted nedovedu predstavit jit zpet do CR. Sice jsem patriot jako poleno - ale zit tam znova, to asi ne - kazdopadne ne ted. Pote co jsem si to zkusila v Australii a tady tak si nejak nedovedu predstavit jit zpet. I kdyz profesne by to mohlo byt i zajimave s moji zkusenosti odtud. My jsme si to s Mikem spolu uz i zkusili. Souhlasim, ze uroven zivota tam neni ani tak spatna, da se tam zit v podstate asi "pohodlneji" nez tady. Ale proste tu ceskou naturu, zast a zbednenou neprejicnost bych tezko skousavala. Miluska to kdysi vyborne popsala, ze "uspech se v Cesku neodpousti.", a prijde mi, ze to tak nejak shrnuje tu povahu mnoha lidi tam. I kdyz je to samozrejme velice zevseobecnene. (Jo mimochodem, to mi pripomina clanek, ktery jsem cetla zrovna dneska rano - perfektni priklad!! - http://zpravy.idnes.cz/komentar-cesky-rybar-dob... )

UK ma urcite spoustu much a naporad tu asi nezustaneme, ale aspon mi tu vyhovuje (kazdopadne v Londyne) takova nejaka vetsi otevrenost a svobodomyslnost, lidi si nekoukaji do talire a vzajemne si vic fandi rekla bych. Nevim no, to je alespon moje zkusenost.

Jinak u nas dobry, byli jsme na kratke dovolene po Belgii, rozhodli jsme se na posledni chvili, krasnych pet dni, neco na kolech, autem, i po kanalech 🙂 Jo my jsme jeli z UK autem 2x (vectne ted te Belgie), vzdy Eurotunnelem, zkusenost super, je to rychly a pomerne flexibilni jak psaly uz holky. Nicmene tu cestu do CR autem bych znovu absolvovala s detmi jen v pripadne naproste nouze (tehdy to bylo kvuli sopce), prijde mi to hrozne dlouhe. Uz mam zase itchy feet a koukame jeste zajet nekam za teplem koncem mesice.

Ted tu mam mamku na tyden a ve stredu dojede i tatka, tak Nico je rozmazlovan az na pudu!!

miluska.woolley
2. srp 2010

Kato super clanek, ale co teprva ty komentare pod nim... tam se ozyvaji ti pravi...

kaata
2. srp 2010

No prave...a vsadim se, ze to jsou lidi, co nic poradneho nedokazali, nebo SPIS se ani o neco nepokusili! A pak si konejsi vlastni ego takovymi vystrelky. To proste mluvi samo za sebe. Takova skoda....takovy veci jsou mi prave strasne lito.

slunicko2
autor
2. srp 2010

Evco, jaka byla prochazka? A fotecka nejaka se povedla? 🙂

Kato, vitej zpatky! Jaka byla dovca? Nico si ji musel hrozne uzit, ne? Me vodni kanaly hodne lakaji. Ale ja jsem straspitel a bojim se, ze bych byla nepozorna a sean mi tam zblunkl!
Ja s tebou souhlasim co se cech tyce. Ja jsem se teprve v uk naucila poradne chvalit. V cr se s chvalou dost setri 🙂 A take se mi libi, ze se tu lide tak nejak promichaji.Pani prodavacka nemusi byt protivna, protoze se nad ni pani doktorka povysovala, kdyz tak to tak reknu obrazne. Ale ja vas vsechny v tom Londyne obdivuju, na me je to moc velike.
Zanet mocaku je pryc, diky. Ufff. Ja jsem ho takhle spatny jeste nemela.

Milusko, super s tou dovcou, jak jsi psala na FB! Moc si to uzijte!

Nam se tatka vrati dnes 🙂))) Tak ted uz jen cekani a cekani. Snad nebude volat, ze ma dnes sluzbu. My uz mame bannery v oknech a balonky venku, dort v lednicce 🙂 ale zaroven jsou i spatne zpravy. Coz neni jeste potvrzene. Byla jim vsem zrusena dovolena az do vanoc. Za par tydnu zase odjedou na nekolik mesicu pryc, pak se na mesic nebo dva vrati a pak zase budou tri az ctyri mesice sama. Mam pocit, ze bych mela brat prispevky pro svobodne matky :( No, co se da delat. Asi vas zase prijedu brzy navstivit, holky 🙂

slunicko2
autor
2. srp 2010

Evco, jaka byla prochazka? A fotecka nejaka se povedla? 🙂

Kato, vitej zpatky! Jaka byla dovca? Nico si ji musel hrozne uzit, ne? Me vodni kanaly hodne lakaji. Ale ja jsem straspitel a bojim se, ze bych byla nepozorna a sean mi tam zblunkl!
Ja s tebou souhlasim co se cech tyce. Ja jsem se teprve v uk naucila poradne chvalit. V cr se s chvalou dost setri 🙂 A take se mi libi, ze se tu lide tak nejak promichaji.Pani prodavacka nemusi byt protivna, protoze se nad ni pani doktorka povysovala, kdyz tak to tak reknu obrazne. Ale ja vas vsechny v tom Londyne obdivuju, na me je to moc velike.
Zanet mocaku je pryc, diky. Ufff. Ja jsem ho takhle spatny jeste nemela.

Milusko, super s tou dovcou, jak jsi psala na FB! Moc si to uzijte!

Nam se tatka vrati dnes 🙂))) Tak ted uz jen cekani a cekani. Snad nebude volat, ze ma dnes sluzbu. My uz mame bannery v oknech a balonky venku, dort v lednicce 🙂 ale zaroven jsou i spatne zpravy. Coz neni jeste potvrzene. Byla jim vsem zrusena dovolena az do vanoc. Za par tydnu zase odjedou na nekolik mesicu pryc, pak se na mesic nebo dva vrati a pak zase budou tri az ctyri mesice sama. Mam pocit, ze bych mela brat prispevky pro svobodne matky :( No, co se da delat. Asi vas zase prijedu brzy navstivit, holky 🙂

cutce
2. srp 2010

@slunicko2 a co dela tvuj manzel, ze je porad pryc?

slunicko2
autor
2. srp 2010

@cutce manza je v navy, slouzi na ponorce.

cutce
2. srp 2010

slunicko: joj to ti musi byt smutno 😢

slunicko2
autor
2. srp 2010

uz jsem zvykla 🙂