Maminky, těhulky a snažilky v Anglii a zahraničí III

slunicko2
14. lis 2008

Treti pokracovani diskuze...

Rada bych vsechny maminky, tehulky i snazilky pozadala o respektovani nazoru vsech, kteri se do teho diskuze pridaji!
Tato diskuze byla zalozena pred dvema roky jako podpora snazilek, tehulek i maminek v zahranici a melo by tomu tak zustat i nadale 🙂

Vulgarni prispevky na ucet dalsich clenu budou ignorovany. Nejsme na zakladni skole! 😉

martja007
5. črc 2011

@bubbly Ahoj, tak Gp dopadlo presne jak jsem cekala-easy klido pido. Ze pry hlava roste jak ma, tak nemusime nikam chodit. Dostali jsme ockovani.
Jinak uplne stejny otazky se mne ptala health visitor jak pises, uplne stejny-jak socialka-proc moje mati neprijede, kolikrat nas tchanovci navstevuji,zda byt patri nam atd....
Ale pak pry neni concerned, jen s tou vahou... 😕

bubbly
5. črc 2011

@martja007 no tak treba ma tu hlavicku vazne v poradku. Nechas si ji prohlednout u nejakeho pediatra v CR? Ja o tom uvazuju, kamoska je ted v CR s malou, tak az se vrati zjistim od ni kolik to stalo.

veroussek
5. črc 2011

Ahoj holky, přidávám se k vám, žijeme už přes 5 let v Irsku a já jsem teď v 11tt. Ze začátku jsem měla dost problémy, krvácení každý druhý den, bolesti břicha a tady nad tím jenom mávli rukou, že to tak někdy je. A děj se vůle boží.

bubbly
5. črc 2011

@veroussek zdravim te a gratuluju. Co si budem vykladat tady ta pece uz takova je. S tim krvacenim a bolestmi ja to mela na zacatku taky tak, od pateho tydne asi 4 tydny v kuse, GP se mnou taky nic nedelal az v osmem tydnu me midwife poslala na early pregnancy unit na scan. Ze zacatku to byly nervy, ale stalo to za to. Miminko jsem donosila a pred dvema tydny se nam narodila zdrava holcicka 3630g, 54 cm, takze krvaceni na tehotenstvi asi nemelo zadny vliv. To te ted asi ceka prvni velky scan? Tady v UK to delaji mezi 11 - 13 tydnem.

veroussek
5. črc 2011

@bubbly Ahojky, děkuju za přivítání. Gratuluju k miminku. No bylo to tak že jsem lítala do materniny hospital, jenže ze začátku mi furt tvrdili, že nemůžou nic dělat, že je to moc malý. U mě to bylo ještě komplikovanější, protože poslední MS jsem měla v půlce února a pak už nic, na začátku května jsem si dělala testy, 4 vyšly negativní, takže jsem si myslela, že když to krvácení začalo, že jsem tak ve 4tt. No jenže když se to nelepšilo, tak jsem si prostě vydupala scan, byla jsem uplně šílená strachem co se děje. Tam se zjistilo, že mám v děloze velkej hematom, z nějakýho neznámýho důvodu, ale doktorka nad tím mávla rukou, že prej to občas tak je, že mám víc odpočívat a moc to neřešit. Zároveň se na tom scanu ukázalo, že jsem už začínala 8tt. No krvácení bylo každej druhej, šílená bolest břicha, tak jsem se sebrala a šla na soukromou polskou kliniku, kde mě doktor prohlídl, řekl, že to není moc dobrý, že tam ten hematom fakt je, dal mi Duphaston, že ten by měl pomoct embryu se udržet a za 3 týdny kontrolu. Ve čtvrtek tam jdu, mám nervy, jestli je všechno v pořádku. Jinak GP na konstatování, že krvácím nehnul ani brvou. Za 2 týdny jdu na první velký scan, to budu ve 13tt.

bubbly
5. črc 2011

@veroussek teda tak to je sila. To me mrzi ze to mas takhle zkomplikovane, drzim palce at je vsechno v poradku. Ten jejich pristup je zvlastni me prijde ze ti GP z ruznych cizich krajin toho moc nevedi, me treba ten muj tvrdil ze je to zacinajici potrat, proste at se pripravim na nejhorsi. Zbytecne me vystresoval. No a co s tim hematomem budou delat. To ti ma zmizet samo? Ten Duphason jsou asi jen hormony na udrzeni, ne?

veroussek
5. črc 2011

@bubbly Muj GP je rodilej Ir ale on mi to prostě vysvětlil tak, že tady se to moc neřeší, aspoň ne do toho 14tt protože tu potraty stejně povolený nejsou, takže do tej doby děj se vůle boží. No právě ten Polák v tej klinice mi to vysvětlil tak, že to krvácení je proto, že mimčo se zvětšuje a tím se ta krev vytlačuje ven. Část se má vstřebat, část se prostě musela dostat ven, jen měl strach, že by mimčo mohlo být vypuzený i s tou krví. Duphaston měl právě pomoct miminku se udržet tam kde je. A snad to i pomohlo, od tý doby, co beru ty hormony, tak jsem krvácela jenom dvakrát. Nevolnosti furt jsou, prsa mě pořád bolej jak čert, tak snad miminko je tam a je zdravý.

martja007
5. črc 2011

@bubbly do cz jen tak nejedu, snad pristi rok, az bude vetsi..
Gp rekla, ze hlavicka roste jak ma, jinak ta health visitor mi prislibili, ze by me snad I do spitalu poslali, ale asi bych si to musela nejak vydupat a pry by museli to se mnou prvni probrat, jako proc a jak to chci atd.
V cz nemam uz pojisteni a Zara tez ne, ani nema cesky obcanstvi, nemam na to financne, me se v cz bezne stava jakmile Dr zjisti nebo vi, ze jsem v UK, hned se me snazi obrat. Za vyriznuti znamenka chtel 3000 kc a dalsi 2500 ze to posle na histolku...takze cz neee....

bubbly
6. črc 2011

@martja007 ja uz si tam taky pojisteni neplatim, ale male chci vyridit i ceske obcanstvi. Ja jsem s ni taky nechtela jet tak brzo, ale nikdo z rodiny za nami nejezdi, nasi ji vidaji jen pres Skype, tak at si ji aspon uzijou a vidi jak je malinka. Docela me to mrzi ze ani mamka nebyla ochotna pro jednou prijet, ale chapu je, ja jsem si vybrala zit tady tak to po nich nemuzu chtit aby me navstevovali. V Cr chodim jen k zubari a s tou se da vzdycky domluvit, 5500 za znamenko se mi zda hodne, no jo, kazdy se snazi nejak vydelat. Takze te do toho spitalu poslou s malou nebo jak?
@veroussek no jo, me to hned nedoslo ze potraty jsou zakazany v Irsku, to je vazne hruza. Tady v Anglii je to zadarmo i antikoncepce. Tak snad uz to bude dobry ted jak beres ty hormony, tehotenstvi se stabilizuje kazdym dnem a cim je miminko starsi tim je vetsi sance ze donosis, urcite to bude dobre. S tema nevolnostma, ja travila prvni tri mesice s hlavou v zachode, to pak prejde a prsa me taky bolely, ted me zase boli z kojeni 😀

veroussek
6. črc 2011

@bubbly Zítra jdu na tu soukromou kliniku tak budu zase vědět víc. Doufám, že budou jenom dobrý zprávy.

Že se vám tak vměšuju do diskuze, já se chystám s mimčem odjet do Čech minimálně na 3 týdny hned jak se po porodu vyřeší pas. Neudrží mě tu nic 😀

bubbly
6. črc 2011

@veroussek my jedem na dva, mala uz ma pas doma, byla to rychlovka. Chtela jsem zadat o cesky no s tim je papirovani a dlouho to trva, at zije ceska byrokracie 😀

veroussek
6. črc 2011

@bubbly Jo to je pravda. Tady je pas hotovej myslím tak za 2 týdny, v Čechách čekáš jak dlouho? Musíš nejdřív vyřešit rodnej list, to taky nějakou dobu trvá a pak ten pas....no není to tak jednoduchý 😝

dejka77
7. črc 2011

@bubbly Tak to sa ta pytala dost osobne otazky. To by mi asi vadilo keby sa to aj mna pytala. A len tak na okraj, nie zeby mi to vadilo, ale ake midwife k tebe prisli? Ku mne same cernosky, akurat healt visitor okrem jednej boli biele.

bubbly
11. črc 2011

@veroussek jj ono je s tim ceskym obcanstvim dost prace. Chtela bych aby mala mela obe obcanstvi, clovek nikdy nevi co se stane a v CR by ji na uradech brali jako cizince,takze same komplikace.Odkud z CR jsi jestli se muzu zeptat?My jezdime na Moravu a vzdycky mam z toho cestovani nervy,uz ted se netesim, jeste s malou a spolehat se na ceske autobusy a vlaky 😖
@dejka77 byly to normal anglicanky tak kolem 55, me prijde ze jak vidi cizi prijmeni (nejsem vdana) tak si rikaj: 'zase nejaka Polka'🙂
@martja007 jak ti spi mala? Nase ma 3 tydny a v postylce neusne ani za nic, to tam vzdycky musim vrazit hlavu a uspavat ji, stejne se porad budi. Kdyz si ji vezmu do postele tak usne hned a to se na me prilepi, takze ja se poradne nevyspim, bo ma strach aby jsme ji nezalehli a pres den taky moc nespi, vyzaduje dost pozornosti, aby na ni porad nekdo mluvil nebo choval, fakt pri ni nic neudelam. Doma mam furt bordel, nemam ani cas se poradne najist.Nechci aby na nas byla moc zavisla.Mas to taky tak?

veroussek
11. črc 2011

@bubbly Já si zase nemyslím, že je to tak složitý. Tady dostane mimčo pas tím, že má irskej rodnej list, v Čechách třeba akorát zajít na matriku s úředně ověřeným irským rodným listem, vyplnit příslušný papíry a čekat. Pokud jsou oba rodiče Češi, tak by to podle mě neměl být problém.
My jsme z Litomyšle, cestování v Čechách není až tak špatný, máme vlakový spojení do vedlejšího města, takže to se dá. A když se to nedá tak pro nás jezdí naši na letiště.

martja007
11. črc 2011

@bubbly Pres den spi v bouncing chair co vibruje, visi tam na drzaku dve hracky a to se ji libi, ale prestane ji to bavit pac na ne nedosahne LOL. Jinak my nemame postylku, by se nam sem nevesla, jen moses basket, v tom spi v noci, jinak tam taky nechce byt. Ten basket je peknej shit, v prostredky je jakoby prohly dolu, mam ho vystlany knizkama, jinak by spala v dulku..jinak do nasi postele ji vubec neberu na spani.
Ted mame problem s ,, burping'' hrozne u toho vyvadi..nejlip to jde kdyz sedi na kline ale rve jak na lesy!
Nic jineho nefunguje, ted myslim na rameni atd. Jak to delas ty??
Dnes jsem ji prekrmila, byla fed ve 3.30 a pak v 6 znovu, celkem 320 ml, prisla mi hladna, vse vypila ale to bricho jak balon. Manza mi vynadal, ze jsem ji prekrmila, ze ma obrovsky nality bricho...
VubecMa taky Ella velky brisko po jidle? Me prijde az moc velky, pripomina mi to ty africky deti na obrazku...

ancka
12. črc 2011

ahojte baby, mozem sa k vam pridat? ja zijem momentalne v skotsku, manzel je anglican a cakame prve babo. byvam tu este len vyse roka, ale uz som si tych tunajsich lekarov tiez uzila, lebo som stihla za ten rok dva potraty a preto tento krat som neustale na ihlach, ze dufam, ze fakt vsetko pojde dobre, navyse som otehotnela hned po potrate, ani mrchu som nemala, tak je tazko zistit v ktorom presne som tyzdni... ale buduci tyzden mam druhy ultrazvuk, tak tam by sa to malo uz lepsie ukazat. inak mojim najvacsim problemom je teraz ze od rana do vecera myslim len na vselijaky dobroty z domu, take typicke slovenske... snivam o bryndzovych haluskach, segedinskom gulasi, obycajnom rozku so salamou a podobne... lenze my byvame dost tak na samote a tu ani ziadny polsky alebo podobny obchod nie je... tak len snivam dalej, dnes aspon varim kapustnicu este z klobasiek, co mi doniesli nasi a snivam uz o nej dva tyzdne... inak som prisla o prace hned ako som otehotnela a teraz neviem nic najst a neplatila som dostatok NI takze nemam ani ziadne benefity... trochu frustrujuce, ale aspon babo moze rast v klude, ze sa nenamaham doma...

bubbly
13. črc 2011

@martja007 rihani nam taky moc nejde, nekdy si odrihne ale ne vzdycky, drzim ji dostatecne dlouho bud na rameni nebo taky na kline a nic a jen co ji polozim na zada uz si odblinkne, ale jinak pribira dobre prej je v poradku, tak nevim. To brisko nejak nepozoruju ze by mela extra vetsi po krmeni, ona nase mala je celkove takovy otesanek 😀 Kdyz jsi ji krmila a nevyzvracela ti to, tak to snad nevadi, ne?
@veroussek ja mam z toho cestovani vzdycky hruzu, pro nas nikdo nejezdi, bo nasi nemaji auto, no je to na mrtvici 😀 S tema papirama to jsou taky nervy, neco resit s nasi matrikarkou.My tam byli loni kvuli svatbe, tak nas premlouvala at se radsi vezmem v zahranici, ze to vyjde levneji, ze se potom udela je 'umely obrad' pro pribuzne.No pekne kraviny nam tam vykladala.Je fakt ze obrad by vysel levneji tady v UK, ale vsechno ostani ani nahodou.Jak probiha tehu?Porad problemy?
@ancka Ahoj! To me mrzi ze uz mas za sebou tohle.Tak drzim pesti at to tentokrat vyjde! S tou praci je to na prd, ja jsem v dobe tehu studovala, takze tez nic nedostavam.Po celych 9 mesicu jsem byla zavisla na partnerovi a neni to nic prijemneho.Az se vam mimco narodi tak byste mohli mit narok na child tax credit, zalezi kolik ti manza vydelava, pokud je to min nez £44k tak to dostanete.V prvni rade se vybodni na hledani prace a bud hlavne v klidu a uzivej si tehotenstvi, pro me to bylo krasnych 9 mesicu 🙂

veroussek
13. črc 2011

@bubbly Ježíš no tak ta matrikářka nějaká švihlá 😀 Problémy naštěstí přestaly, ťukám na dřevo, beru hormony a chodím na soukromou kliniku, tam mi doktor opravdu pomohl. Sice to stálo spoustu peněz, ale čert to vem, peníze nejsou teď důležitý 😀 Příští týden jdu do maternity na první velkej scan, tak se těším, snad bude vše ok.
Jo to cestování s mimčem bude asi záhul, a ještě jeslti nemáš nikoho kdo by pro tebe přijel, tak tomu rozumím.

martja007
13. črc 2011

@bubbly evi, ja nemyslela Ellino brisko, ze je velky, ale Zarino, ze mi pripada africke kdyz se naji, jezis doufam, ze jsi to spatne nepochopila...
Dnes jsem byla poprve venku sama s malou, koupila jsem maly golfac buggy, tak s nim...
Tchanovci nam pred porodem sehnali nejaky sileny stary kocar od nekoho, je to trikolak, obrovsky jak tank a tezky jak svina 17kg! Vubec na me a moje potreby nebrali ohled, mam kylu v pupku takze nic tezkyho nezvedam, no ale proste byl levny-pry jen 2x pouzity a normalne stoji kolem 400 liber...jj kocar domlaceny, vsude diry ve strese atd...bydlime v 1 patre takze nemozny ho snest dolu atd. Byli jsme s nim v obchodech a vubec se nevesli mezi regaly...ale manza tvdohlave trval, ze to je ok, ze prehanim atd a nechtel zadny jiny aby jsme koupili. Ja prakticky nemohla ven z bytu, jen s manzem...
Tak jsem se nastvala a koupila si muj vlastni LOL, tedy kamoska mi ho privezla, ma 7 kg, tak ok.takze muzu ven...

lelask
15. črc 2011

ahojte,pisem trochu od veci ale zhanam native ucitelku do jasliciek.Ak by vas niekto napadol poslite mi prosim IP. Tiez sme zili v UK ale po babo sme si isli na Slovensko. 😵

bubbly
21. črc 2011

@martja007
@veroussek
@dejka77 holky zitra odjizdime do CR, tak jsem zvedava jak to dopadne. Je tam pry pekne hnusne, tak zas nevytahnem paty cele dva tydny. Nase mala ma ted asi nejaky rustovy spurt, takze kojim kazdou hodinu, je to na masli, jsem zvedava jak to budu provozovat na cestach. Tak se tu zatim mejte 🙂

veroussek
21. črc 2011

@bubbly Tak si doma užijte, my letíme za dva týdny. Mám strach z cesty, 4 hodiny v autobuse, bude to náročný. Dnes jsem byla v maternity hospital na kontrole, vše vypadá dobře, miminko nám mávalo a krásně kopalo nožičkama.

martja007
21. črc 2011

@bubbly Ahoj, preji peknou dovolenou bez deste..
Doufam, ze cesta bude ok. My zase behame k Gp a zpet, mala jeci u rihani, neda se, napnuta dozadu, neda se utisit, ublinkla si a byla tam i krev...Gp nam rekl, ze to je ok, pry snad Reflux, dal nam Gaviscon v prasku, po tom velika zacpa a rev-hruza...pak zase krev v poo....znovu Gp a ta nas odeslsla do spitalu k detskemu Dr, za 3 tydny....no psycho....

spalina
6. srp 2011

Ahojky holky, muzu se k vam pridat?? Zijeme v Londyne (NW) a cekame nase prvni mimco v rijnu. Mam na vas maminy plno otazek...snad pomuzete 🙂 Hlavne by me zajimalo, jak je to s papirama...taky to mame trosinku zamotame, jelikoz ja jsem ceska, manzel polak....chteli bysme aby malicka mela obe obcanstvi. Ale zaroven bych chtela aby dostala pas co nejrychleji.....nevim jestli se prvni zada o obcanstvi a pak o pas....o takovych veech nemam ani sajnu....a dale samozrejme ockovani po narozeni. Davaji tady vsechno potrebne, nebo se jezdite doockovavat do CR? A je v pohode letet s malym mimusem? Jinak kdyby chtela nejaka mamina, nebo tehulka na kafco....dejte vedet 🙂 Mejte se zatim a moc dekuji a pripadne odpovedi...

luciebx
6. srp 2011

ahojky maminky.. ja sem ceska a manzel je anglican.. zijeme v Banbury kousek od Oxfordu.. koukam kolik nas tu je v anglii 😀 😀 mame rocniho synka Benjaminka.. a pred mesicem sme meli svatbicku v cr.. no bylo fajn.
@spalina hele nejsem si jista ale kdyz budes rodit v anglii nedostane mimi automaticky anglicke obcanstvi a pak si v londyne na ambasade udelas ceske obcanstvi a podle me to bude to same na polske ambasade..
mam kamaradku co je polka a ma za manzela napul francouze.. se ji optam jak to ma.. pac rodila tu v anglii.. s tema papirama.. ja jak mela rodny list malyho vyrazili sme na ambasadu kvuli obcanstvi kde se me ptali zda chci udealat malymu i cesky pas. pac mel uz anglicky pripadlo mi to zbytecne.. a hlavne na cesky pas se ceka skoro 3 mesice.. teda na to maji lhutu.. muze to byt i do mesice apu... zalezi jak maji frmol

janinek
9. srp 2011

Jsem tu dele nebyla, doufam, ze jste vsechny v poradku.

bubbly
10. srp 2011

@martja007
@janinek hlasim prilet zpet do UK.
@veroussek to je super ze je male v poradku, nechate si rict pohlavi? My to vedet nechteli, je to super prekvapeni.
@spalina
@luciebx vitejte maminky🙂

bubbly
10. srp 2011

@spalina muzes mit i britsky pas, ten je rychly, my ho vyrizovali hned po porodu a do tydne nam prisel, ale my to meli jednodussi, partner je Brit. Myslim ze ale staci kdyz jeden z vas je tu dele jak pet let, tak muzete mimcu zazadat o britsky pas a pak muzes vyrizovat cesky pozdeji. S tim ockovanim se to resi po porodu, to ti midwife vysvetli, neboj ockuje se normalne, nas to teprve ceka 😉

bubbly
10. srp 2011

@luciebx Banbury znam, pritel tam loni dostal praci v ELT, jazykove skole, pracoval pro ne v Londynske pobocce a chteli ho tam presunout. Nakonec jsme ale zustali tady v Rochesteru. Jak se vam tam zije?