Maminky, těhulky a snažilky v Anglii a zahraničí III

slunicko2
14. lis 2008

Treti pokracovani diskuze...

Rada bych vsechny maminky, tehulky i snazilky pozadala o respektovani nazoru vsech, kteri se do teho diskuze pridaji!
Tato diskuze byla zalozena pred dvema roky jako podpora snazilek, tehulek i maminek v zahranici a melo by tomu tak zustat i nadale 🙂

Vulgarni prispevky na ucet dalsich clenu budou ignorovany. Nejsme na zakladni skole! 😉

michelleuk
29. zář 2011

@ladyjh no ja som tu 3 a pol roka a stale v prestone zo zaciatku sme byvali v longtone ale terax uz tu a kde tvoj mux roby?

ladyjh
29. zář 2011

moj robi v prestone, pre jednu veeeeeeeeelku firmu, tento ryzden boli v novinacj a telke, lebo prepustaju 3000 ludi 😉

tvoj je anglican? a ty pracujes, alebo si na materskej?

andy1909
30. zář 2011

@ladyjh Niekedy je len rada, moc na to nemysliet a skusat dalej. Nam to trvalo rok a tri mesiace a uz sa tesime z trojtyzdnoveho slniecka 🙂

michelleuk
2. říj 2011

@ladyjh ahoj no moj je slovak,ja nerobym som na benefitoch lebo ked som sa chcela vracat do mojej pprace rak ma chceli zobrat len na full time a to od 16-22.30 tak som sa na nich vyprdla..nemala som kde dat malu...a ty robys?

ladyjh
3. říj 2011

@michelleuk haj ja robim, ja mam normalne office hours, zubami nechtami sa tu drzim. Tento rok som dokoncila bakalara, aj robotu som si hladala lepsiu a primeranejsiu mojmu vzdelaniu, ale ani si mic nenavyberam - mozem byt rada, ze mam tuto robotu. Aj si hladas? 🙂

michelleuk
3. říj 2011

@ladyjh no to hej hlavne ako to ide dolu vodou,viesco ani nie lebo na to aby som robila za mininum mala behacky okolo malej domacnosti a mala o 20 libier viac tt ako mam teraz mi to nestoji...a ja mam este aj pracu na ,,doma" popri ktorej si tak privyrobim ze mam s benefitmy tolko ak frajer ktory roby 40hod aj viac do tyzdna 😎 inac tu je to s robotou slabe

ladyjh
3. říj 2011

@michelleuk oooooh aj ja cem robotu na doma, napis mi o tom! 😀

michelleuk
3. říj 2011

@ladyjh chodim pomahat do polskeho obchodu na cierno dava mi 5 na hodinu a este si aj domov nieco donesiem co je uz ku koncu zaruky...ale to ako kedy vecinou stvrtky doobeda alebo ked mu treba aj cez vykend.

millka11
6. říj 2011

Mile mamicky. Prosim o radu - v akej polohe ste mali svoje babatka, ked ste ich zacali prikrmovat? Ja som pred par dnami zacala davat mojmu 6m synovi Baby Rice. No myslim si, ze mu to velmi nechuti a nevie, co s tym ma robit,ked mu to dam na jazycek. Ako mu ukazovat, co s jedlom robit?
Posadila som si ho do rohu pohovky, ale tak s nim rozne kymacalo (on este sam vobec nesedi), hlava mu klesala dole, jedlo mu z ust vytekalo. Potom som mu dala trocha v lahu, no bojim sa, ci sa nezacne dusit.
Ked ste zacali pripravovat prve mrkvicky/zemiaciky, bolo to dost riedke? Staci, ak to len popucim, alebo musim mixovat? Ak mixovat, tak cim? Dik za vsetky postrehy.

bajushka
6. říj 2011

@martja007 to je teda hrozna skusenost. Dufam, ze uz ste OK. V tomto UK mi uz fakt zacinaju vsetci ti neschopni GP liezt na nervy... 😒 To akoze keby si si tie testy sama neurobila, tak malinka je asi doteraz na horuckach a tom ich sprostom paracetamole... 😠 Inak kde si tie farebne testiky zohnala?

leushka
7. říj 2011

Ahojte maminky, omlouvám se, že drze lezu sem k vám, ale potřebuji jen poradit...

Je tu někdo kdo žije v Londýně?

Známá tam jede příští měsíc a řekla mi,že mám sepsat co by jsme chtěla odtud dovézt na malého, ale já se s tím neumím nějak poprat. Nejlepší by bylo kdyby jsem tam mohla sama a sama si vybrala.. tak mě napadlo jestli mi někdo neporadíte kde se tam dají dobře koupit věci na mimčo (oblečení) a pokud možno jestli ten obchod nemá i e-shop, že bych přímo jako něco vybrala-poslala fotku a bylo to tím vyřešené. Takhle nevím co s tím, když si neumím představit co tam máte a nemáte 😉 mooc děkuji za snahu mi pomoci a přeji hezký večer!
Lenka

smajka
7. říj 2011

@millka11 - ahoj, zacali sme prikrmovat pred 2 tyzdnami 🙂 moj baby rice zboznuje - mozno vyskusaj inu znacku. ja mam osvedcenu aptamil. a este sa mi osvedcilo - ked mu dam lyzicku do ust -tak ju tam chvilku podrz, aby si to stihol malicky prehltnut. lebo ked som mu to tam len dala - hned to vyplul 🙂
maleho sadam uz do high chair - je polohovatelna - tak sedi, ale je aj oprety. v uplnom lahu by som ho nekrmila. prpravujem zatial vsetko sama a robim mu ich zatial redsie. ak sa ti zda moc riedke - pridaj aj do zeleninky/ovocia lyzicku baby rice. ja zatial nedavam surove - vsetko varim alebo steamujem a potom mixujem rucnym mixerom. 🙂 zatial davam len zeleninku, aby si maly moc nezvykol na sladke. chuti nam mrkva, brokolica a miluje sladky zemiak.

smajka
7. říj 2011

@leushka - zalezi aky mas buget 🙂 . ak chces toho vela za nizku cenu, mozno nie naj kvalitu - tak urcite primark. neni su vsak online, tak budes musiet dat na kamaratky vyber. ak chces kuknut a vybrat si cez net - odporucam next, h&m, zara, gap.. napriklad aj tesco maju pekne veci. bhs, m&s, pumpkin patch.... 😀 😀
.....mozes vyberat 😀

andy1909
9. říj 2011

@millka11 Ono je to na zaciatku normalne, ze babies nevedia co s tym maju zrazu robit, lebo doteraz pili len mliecko. To najprv zjedia len dve tri lyzicky, postupne viac.... Ja by som tu mrkvicku atd robila redsie, ked to popucis nebude uz duplom vediet co s tym a mozno sa s tym bude aj dusit. Ja som zvykla zmiesat baby rice so zeleninkou a tak davat prve dni, lebo aj ta baby rice trosku zjemnuje tu chut.

kacka27
10. říj 2011

Ahojte maminy 🙂 Neviete mi poradit nejaky obchod v Londyne,alebo aj internetovy, kde by som mohla zohnat lunu truffle? Je to asi uz starsia kolekcia,lebo v Mamas & Papas nemozem zohnat. Dakujem

bubbly
13. říj 2011

@martja007 jste v pohode?dlouho jste se neozvali?

bubbly
13. říj 2011

@leushka nam se osvedcily hadriky z HM,dobra cena

andromeda81
18. říj 2011

nejake tehulky zo severu londyna?

martja007
20. říj 2011

@bajushka ahoj, diky , jsme ok... Testiky se daji koupit na internetu, maji ruzny druhy, ale vyber si takovy co ma aspon 8 ruznych hodnot (leukocyty, bilkovina, krev,cukr atd. ) 🙂

michelleuk
23. říj 2011

ahojte maminky,neviete prosim vas v akej casti londyna sa nachadza slovenska ambasada,?

andy1909
23. říj 2011

@michelleuk 25, Kensington Palace Gardens, W8 4QY London. Najblizsia tube station je Notting Hill Gate tusim.

bubbly
24. říj 2011

Holky co zijete uz delsi dobu tady a neplatite si v CR pojisteni nechavaly jste se vysetrit v CR na gynekologii?Kolik jste platily? Ja potrebuju kompletni prohlidku protoze po prohlidce u GP jsem sla do mdlob. Po porodu mi praskl steh a GP se na me ani nepodival, pry ze kdyz uz jsem mela sex tak musim byt v poradku, takze neco jako cytologie jim tady asi nic nerika. Taky chci nechat poradne prohlednout malou pediatra, to budu muset taky zacalovat.

janinek
24. říj 2011

@bubbly @martja007 Ahoj po sto letech, moc nestiham ted konika. Tak doufam, ze se mate dobre, ze jsou male zdrave a vy s nimi.

Ad gynekolog, ja platim 1500 - je to kompletni prohlidka, ster, ultrazvuk. Myslim, ze bez ultrazvuku to je levnejsi o 400 zhruba, co mi rikaly. Krev navic byla kolem 200-300. Imho moje praxe je spis drazsi teda, Reknou ti to normalne po telefonu.

bubbly
25. říj 2011

@janinek ahoj po dlouhe dobe,mame se dobre, mala je sikulka uz jsou ji 4 mes. Taky sem moc nechodim pri ditko me zamestnava🙂 Jak jde zivot v Londyne?

martja007
26. říj 2011

@bubbly ja tady na gyndu chodim do GUM clinic-coz je ta family planing clinic...tam mi dalaji i smear test, je tam normalni gynekologicka koza(lehatko) a vim, ze se do me poradne kouknou. Kdyz potrebuji urgentne, tak reknu, ze mam some thrush atd a oni me vzdy vysetri a udelaji testy. Kdyz jsem sla k GP na smear test, myslela jsem ze odpadnu- obycejna valenda a svitil mi tam baterkou!!!! 😕 😕

janinek
27. říj 2011

Baterka je dobra, kamosce zavadeli telisko se stolni lampickou 🙂

bubbly
27. říj 2011

@martja007 Marti, ja byla na GUM 2x co jsem v Anglii, vidis to me nenapadlo, zajdu tam😉
@janinek 😀

lucia1986
30. říj 2011

niekto sw london???

januzza80
30. říj 2011

@martja007 Dobry vecer holky,
ahojky Martja,muzes mi napsat neco vice o te gynekologicke kontrole?Je to pres NHS nebo se to hradi?A jestli tam muzes kdykoliv chces?Dekuji za odpoved

luciebx
1. lis 2011

ahoj holky .. prevazne cesky.. nevite zda je mozny pobirat neco z cr jako prispevky nebo materskou i kdyz zijete v cr? ja teda uz mam odhlaseny trvaly pobyt z cr ale rikam si kdybych mela neco dostavat od statu i kdyz ziji v anglii tak bych se prihlasila zpet.. prosim o nejake info kdo vi a ma podobnou zkusenost,. dekuji