Maminky, těhulky a snažilky v Anglii a zahraničí III

slunicko2
14. lis 2008

Treti pokracovani diskuze...

Rada bych vsechny maminky, tehulky i snazilky pozadala o respektovani nazoru vsech, kteri se do teho diskuze pridaji!
Tato diskuze byla zalozena pred dvema roky jako podpora snazilek, tehulek i maminek v zahranici a melo by tomu tak zustat i nadale 🙂

Vulgarni prispevky na ucet dalsich clenu budou ignorovany. Nejsme na zakladni skole! 😉

veroussek
12. lis 2011

@luciebx Záleží na tom, jak jsi dlouho pryč, určitě nic, když tam nemáš trvalý pobyt. Pokud bereš něco v UK tak v Čechách rozhodně nedostaneš nic.

livka299
13. lis 2011

Ahojte babule. Chcem sa opýtať, ste tu niektoré aj také, ktoré ste odišli do UK už s detičkami? Ja vážne premýšľam že by sme s rodinkou odišli zo SR . Nedá sa to tu už finančne zvládať. Priateľ má síce robotu ale dostane tých 300€ ja mizernú materskú....platíme nehorázne peniaze za prenájom 400€ plus pozicky, mobily, školka...nezvládame to, posledný mesiac sa stále hádame koli peniazom...

Chcem to proste risknúť. Mohli by ste mi napísať ako mám postupovať, či si treba niečo vybavovať a tak. A hlavne aký máte na to názor...

ladyjh
15. lis 2011

@livka299 Iivka ja by som to s rodinou neriskovala, vynimku by som urobila len vtedy, ak by som vedela, do coho idem. Vsade je to podobne - ako sa zije na SK po slabo, tak je to aj tu - benzin stale stupa, roboty stale prepustaju.........teraz si predstav, ze by si doma nechala vsetko a vsetkych, a budes tu na letisku a co dalej? S tromi malymi detmi............Mate tu niekoho, kto by vam pomohol zacinat? Kto vie o skolkach, skolach, o robote a tak? Nebude ti chybat rodina? A vie aspon jeden z vas plynulu angllictinu?
ja nieviem, ale je by som to neriskovala v tvojej situacii. Ved urcite musia by na SK brigady.......
Ja som prisla do UK cez agenturu - inak neviem ako by som sa tu sama postavila na nohy..........

malka
15. lis 2011

@livka299 ahoj, tak urcite by som to neriesila hned tak zhurta. Ja by som radila, aby na zaciatok vycestoval iba priatel, byval v houseshare a urobil si prieskum, ci sa vam vobec oplati prist do UK. Ake mate naroky, myslim tym hlavne byvanie, lebo ak chcete samostatne byvanie, tak to vobec nieje lacne, no a samozrejme aj tu sa platia ucty a tie tiez nie su nizke. A hlavne je mat pracu. Nech si priatel vyskusa zivot v UK tak aspon na 3 mesiace a potom uvidite. Neviem ake velke mas deti (momentalne mi MK nezobrazuje pasy), ale ak su uz skolkari prip. skolaci, tak aj to bude treba riesit. A ak si priatel v UK nenajde dobre platenu pracu, tak by som neradila vycestovat zo Slovenska. Niektori ludia, ktori nikdy nevycestovali za pracou do zahranicia, len pocuvaju o tom doma, tak maju skreslene predstavy, ani tu v Uk nie je jednoduchy zivot, treba sa obracat, aby bolo dobre. Zalezi v akej oblasti zijes, ale napr.
- 2 izbovy byt (2x spalna a 1x obyvacka) sa pobybuje od £650 (zalezi od mesta, stvrte a tych £650 je velmi dobra cena) na mesiac
- domova dan cca £100 mesacne
- elektina + plyn cca £50 (zalezi od spotreby) mesacne
- voda £20 mesacne
- tv. licencia £145 rocne
- mobil £10 mesacne
- cestovne v Londyne cca £70 (zona 1-3 iba autobus), ak chces aj metro a vlak £123
- aby som nezabudla, na dolezitu vec ako je strava, my prejeme asi £400
A ked si prenajimas byt-dom, tak platis zadrzne vo vyske 1,5 mesacneho najmu pri podpisani zmluvy.
A uzavrem to asi takto, ze pri hladani prace tu v Uk mozes stravit aj 1-3 mesiace, cize si ten cas bez prijmu, takze by ste mali mat nieco nasetrene na prektytie "hlucheho" obdobia. A este ak nezozenies pre deti statnu skolku, tak sukromna stoji £700, ale z toho stat hradi asi 40%, samozrejme zalezi to od oblasti.
Prajem stastne rozhodnutie 😉

andy1909
15. lis 2011

@livka299 Plne suhlasim s @malka , ludia na svk maju ine predstavi ako to tu chodi. Je ine odist zo svk ked je clovek sam single ziadna zodpovednost ale ak mas rodinu to uz nieje sranda. My napr. zijeme v juznom londyne a platime za jednoizbovy byt, cize spalna, obyvacka, kuchyna 800 mesacne a to v takej stvrti, ze nic moc plus vsetky ucty ako voda, elektrina, plyn, internet, atd je dalsich 250, takze len cez 1000 zaplatime za byvanie, plus cestovanie, strava, ... tak to musi clovek dost zarobit aby to utiahol, hlavne ked pracuje len jeden. Tak ak uz sa rozhdnete tak nech najprv vycestuje manzel a ak sa tu rozbehne a uchyti sa dobre tak potom by som sla s deckami, inak nie. A taktiez tu clovek nema nikoho kto by mohol pomoct, ziadna rodina. Tak si to treba vsetko dobre premysliet.

hanullinek
15. lis 2011

@ladyjh Ahojky a kde přesně bydlíš?

ladyjh
16. lis 2011

@hanullinek Cauko, ja byvam na juh od Manchestra.

martja007
16. lis 2011

@januzza80 Poslala jsem ti IP, je to zdarma, pres NHS...

ladyjh
16. lis 2011

@martja007 mozes aj mne poslat info? Dakujem.

michelleuk
16. lis 2011

@livka299 ahoj baby ti dobre pisu s 3 detmi by som to neriskovala po 1 neni iste ze si muz hned najde robotu,a ak aj najde tak zrejme len cez agenturu,co je za minimum ak chces tak vysli jeho nech skusi uvidi ak si chyti robotu prid aj ty s detmi..

januzza80
16. lis 2011

@martja007 Ahojky a dekuji moc a uz jsem u nas nasla jednu podobnou kliniku,kde muzes jit na kontrolu kdy chces.K Gp uz se mi opravdu nechce a nesnesu,kdyz pak mi reknou co 3roky kontrola,ale ja ma jedno zdravi a nechci nic riskovat.Pred 10leti jsem mela nalez a nastesti to dopadlo dobre a pak jsem otehotnela .

januzza80
16. lis 2011

Jinak holky je tu nejaka maminka co zije u Kingstnu nebo Richmondu a okoli?Dekuji

livka299
17. lis 2011

Ďakujem baby za váš názor. O to mi išlo.
Samozrejme si to nepredstavujem ľahko. Ružové okuliare nemám, zháňam všetky info o tom ako sa tam žije.
Priateľ má tam rodinu, ale neviem ako by boli ochotní nám pomocť. Ešte sme sa s nimi nekontaktovali.

@ladyjh brigády možno sú, ja ako št. zamestnanec mať iný zdroj príjmu nesmiem mať. A priateľ akú takú robotu má, ale ak osom už písala nezarobí veľa.

livka299
17. lis 2011

@andy1909 no to su fakt pálky. Možno pošlem zatiaľ iba jeho, ako píšeš. Ona jazyk vôbec neovláda, ja ako tak. Zo strednej školy. Komunikatívne asi nie....

martja007
17. lis 2011

@ladyjh 🙂 Ahojky, ja podrobny info nemam, ja si tu GUM sexual health clinic nasla na nastence u GP, na plakate s adresou, bylo to konkretne ve Watfordu v General Hospital... Je to tak uz skoro 10 let, co tam chodim. Ale urcite online by jsi to mohla najit, nebo se pozeptat na recepci u tveho GP, urcite mas v okoli nejakou GUM clinic... 🙂

anrebcz
24. lis 2011

Tak jsem se ted objednala na GUM prohlidku do Mortimer Market Centre. Jsem zvedeva jak to bude probihat, pak vam dam vedet. Ps je to v centru Londyna a doporucila mi to kamoska co uz tam byla.

smajka
24. lis 2011

@martja007 - ahoj, ako sa mate s malickou?? idete na nejakeho mikulasa vo vasom okoli??
ja som zacala pracovat a odisla mamina, tam som uz tyzden v soku a vsetci si zvykame na novu rutinu 😀

andromeda81
24. lis 2011

jeej uz o mesiac su Vianoce

andromeda81
24. lis 2011

nejake tehulky sever Londyna?

heleniatko
27. lis 2011

Caute baby, zaciatkom januara 2012 sa stahujem do UK s dvoma detmi - 4 a 2,5 roka, a budem potrebovat au-pair. Nejake prakticke rady a skusenosti?

anrebcz
29. lis 2011

Ahoj holky, tak jsem vcera byla na 'prohlidce' v GUM. Prislo mi to docela fraska, vubec me neprohlidly. Doktorka mi polozila par otazek, zaskrtla na ktery STI me maji testovat a pak me poslala za sestrou. Ta mi vzala krev, ja sama! jsem si udelala ster a hotovo, za 10dni mi maji volat ohledne vysledku. Ani smear test mi neudelali (ze to dela GP). No proste vubec me nevysetrili... Jake mate zkusenosti vy? @martja007 @januzza80

januzza80
29. lis 2011

@anrebcz Ahojky tak to je trapne.ja prave nejdu do GUM,ale tady u nemocnice mame primo kliniku,kde daji maminka antikoncepci,prohlizeji lidi na pohlavni choroby to nepotrebuju 😀 ale delaji tam i ty stery prave na to,pujdu tam tento tyden,tak dam vedet.

januzza80
29. lis 2011

@anrebcz jenom nechapu,ze te jedne holce myslim,ze to psala Martja,ze ji to delali bez problemu a byla spokojena.A tobe ne. 😠 Nechapu to.No ja jsem fakt zvedava.Tam kam jdu se to jmenuje health and sexual clinic,ale nedocetla jsem se jestli je to ten GUM clinic.

anrebcz
29. lis 2011

@januzza80 to kde jsem byla ja je taky sexual health centre. jenom mi udelali testy na ruzne STI a HIV a konec. http://www.camdenproviderservices.nhs.uk/clinic...

januzza80
29. lis 2011

@anrebcz Budu te informovat,ale jak jsme si precetla tak tam kdepujdu,prave delaji i ty stery na rakovinu delozniho cipku,tak jsem zvedava,dam vedet rcite.

anrebcz
29. lis 2011

@januzza80 ok diky

millka11
29. lis 2011

Kocky, prosim o radu: Dostat tu v UK v Tescu ci inom supermarkete BEZVAJECNE CESTOVINY? Ak ano, ktore su to? Chcem to zacat davat mojmu takmer 8m syncekovi do prikrmov a neviem, ci tu take dostat. Vopred dik.

anrebcz
30. lis 2011

@millka11 bezvajecne jsou ze semoliny (Durum Wheat Semolina). Zkus hodit do vyhledavace napr. toto 'Tesco Fusilli Pasta Twists 1Kg' a ono se ti to ukaze (maji i jine druhy)

millka11
30. lis 2011

@anrebcz
Dik za odpoved. Ano, v Tescu ci inych supermarketoch maju kopec druhov a tvarov cestovin vyrobenych z Durum Wheat Semolina. Ja som fakt netusila, ze vsetky tie cestoviny su vlastne bezvajecne. Pekny vecer. 🙂