Maminky, těhulky a snažilky v Anglii a zahraničí III

slunicko2
14. lis 2008

Treti pokracovani diskuze...

Rada bych vsechny maminky, tehulky i snazilky pozadala o respektovani nazoru vsech, kteri se do teho diskuze pridaji!
Tato diskuze byla zalozena pred dvema roky jako podpora snazilek, tehulek i maminek v zahranici a melo by tomu tak zustat i nadale 🙂

Vulgarni prispevky na ucet dalsich clenu budou ignorovany. Nejsme na zakladni skole! 😉

editahlb
7. únor 2009

Ahoj kocky, par fotek v albu, ve skutecnosti jsme obe krasnejsi 😀

Mala spala prvni noc desne, spis bych mela napsat nespala, ale ze vcerejska na dnesek jsme krasne vyspane a odpocinute, je to fakt nadhera, nemuzu se na ni vynadivat 😵 Vcera jsem vam taky stihla sepsat ten popis porodu, asi jsem mela stesti na to jak rychle to vsechno probehlo !

Prvni kontrakce na me prisly okolo pul 4 rano, (citila jsem to jako hodne silnou bolest pri mesickach, ale dalo se to vydrzet), nebyly pravidelne a tak jsem zustala v posteli a snazila prodychat kazdou kontrakci a nesoustredit se na to, myslela jsem splhani vrcholku hor a ze kazdy vrcholek me prinasi blize k miminku... Zlata joga!! Zvladla jsem mezi nimi i trochu pospavat. Praskla mi voda a pak pozdeji kdyz jsem sla na zachod jsem videla ze mi odesla ta krvava zatka. Bolesti se stupnovaly a kolem sedme jsem najednou zjistila, ze musim okamzite do nemocnice, mala se tlacila ven a bolelo to jak blazen. V aute jsem myslela ze porodim. Kontrakce jsem mela tak po 2,5 min a vzdycky 3 a pak chvilku pauza. Uprostred kontrakci jsem citila ohromny tlak hlavicky, to bylo nejhorsi. Kdyz jsem se konecne dostala k midwifes, ukazaly mi pokoj, rekly ze nekdo se mnou bude behem 2 minut a pak 20 minut nikdo nikde. Bolest priserna. Osian zvonil na zvonek pro pomoc a kdyz mw prisla a zjistila, ze mam kontrakce teprve par hodin nabidla mi paracetamol (?!). Osian ji rika, ze chci gas and air a ona se jen smala, krava. Dalsi mw prisla zjistit na kolik prstu jsem otevrena, to jsem mela fakt starch ze rekne ze treba jen na dva nebo na ctyri, protoze jsem tu bolest uz fakt nezvladala, a nedokazala jsem si predstavit, ze takhle to pujde treba jeste 12 hodin. Ale byla jsem plne otevrena a tak sebou pohly a privezly ten gas. Pak to slo docela rychle, mw mi rekla, ze mam jit s tim, o co si telo rekne, tlacit kdyz citim tlak no a behem pulhodiny toho tlaceni, ktere teda bolelo priserne, mala prisla na svet. Je to nadhera a hned jak byla venku jsem na bolest zapomnela.

Mejte se holky a diky moc za podporu, xxE

simona.w
Autor odpověď smazal
Zobraz
verap
7. únor 2009

Ahoj,

Edit - zvladlas to teda na jednicku, zni to, ze to slo vsechno fakt rychle, to by mi taky nevadilo. Jaka byla ta poporodni pece v nemocnici? S malou vam to slusi, zrovna jsem koukala 😉

Simco - ten nuchalni myslim nedelali, neco tam merila a zapisovala do papiru, ale nevim... Ted mam dalsi kontrolu az 12.3, kdy budu 16,5 tt a pak sken ve 20tt.

Davejte bacha na deti, koukam, ze oni ty urazy zvladaji lepe, nez my 😀

forensica
7. únor 2009

Edito, krasne miminko, moc gratuluji! 😵 No vidis, ja ti rikala ze porod zmaknes levou zadni 😉 Bezva ze to byla rychlovka, mozna ze ta joga krasne zabrala.

SImco, no takove urazy jsou asi holt nevyhnutelne co..no hlavne ze je v poradku 🙂 Mamka se segrou tu budou do utery. Uz ted nevim co budu delat az odjedou. Mam furt nejake tlaky v brise, premyslim jestli to neni spis nejaka zaludecni neuroza. Fakt nevim,ale neprijde mi ze to souvisi s operaci. Stehy jdou ven v pondeli. Zitra je beru do Imaxu za odmenu, Bjornovi rozmrazim mleko a tak si malou zase na par hodin uzije 😵

slunicko2
autor
7. únor 2009

ahoj holky 🙂
Uz se mi dvakrat neulozit prispevek! A pritom se mi ukazalo, ze prispevek byl poslany!

Edit, moc gratuluji k malicke! Je nadherna 😵 Midwife by teda zaslouzila! Ja nechapu, vsak by ji neubylo, kdyby na tebe jukla!

Verco, kino si poradne uzijte! zminis se jim o tom talku, az si pujdes nechat vyndat ty stehy? A co slipky, jsou potichu? Zrovna jsem si na tebe vzpomela, kdyz mi jedna pani rikala, ze tam kde zije maji lidi stale slipky a chodi jim na ne lisky!

Simco, ty detske urazy jsou narocne na psychiku, co? 🙂 promin, jeste jsem nemela cas ti odepsat do IP. Jsem ostuda!

Milusko, fotky male na facebooku super! Mala hezky pomaha 🙂

Vero, gratulace ke scanu! Ja jsem u scanu vzdycky byla na mekko 🙂 Daz fotecku do alba?

Seana uz jsem dvakrat nasla, jak spi na zemi! Nevim, jak to dokazal! Brepta malinkej. Tu cot bed co mame asi vymenime za poradnou single postel. Teda vymenime urcite, protoze uz jsem ji objednala 🙂 Sean je dlouhy, tak se v tehle postylce ani neotoci...

simona.w
Autor odpověď smazal
Zobraz
saza007
8. únor 2009

Edit,

mala je nadherna, gratulujem!

januzza80
8. únor 2009

ahojky holky,

EDIT,mala je krasna,moc se povedla,jeste jednou gratulujeme

miluska.woolley
8. únor 2009

AHoj holciny,
my mame zase busy vikend, dneska brunch, prisli 4 dospeli a 2 deti, bylo veselo. Za chvilku razime na vecu na pocest kamaradky narozek. Vcera jsme meli plavco a pak jsme se byli podivat na byt...

Edito, mala je naaadherna, uz se nemuzu dockat az ji (a tebe) poznam osobne.

Simi, krtecek je na malou myslim jeste moc, ona da tak 10-15 minut IN THE NIGHT GARDEN, TELETUBIES, nebo COME OUTSIDE, protoze tam beha pejsek.. Jinak na telku kouka tak 2-3x tydne, takze to je taky jeste neokoukany. My jak porad nekde litame, tak to ani nepoustim.
Kdyz ti neklapne Wales, tak bychom se mohli stavit u vas na kafco az se vratis z CR.

Zuzi, mne se taky neulozit prispevek prestoze se mi ukazalo ze je odeslany... ze by nam je nekdo mazal? 😀 .

mejte se krasne, ja frcim....

slunicko2
autor
8. únor 2009

Milusko, vy se budete stehovat? A do vlastniho nebo do pronajmu? jinak Sean zacal na krtecka koukat az tak nejak ted. Ale taky u toho lita!

Hlasim, ze u nas snezi a dost se to drzi! 🙂 Tak nam drzte palce, at nasnezi hodne do rana a muzu seana vzit na pekac nebo tak 🙂 mam zitra totiz jeste volno!

Jinak Louise (od Alfieho) dnes rano porodila chlapecka. ale nevim jmeno 😕 Pry o pulnoci dorazila do porodnice, byla na 3cm otevrena a za pul hodky byl maly na svete!

simona.w
Autor odpověď smazal
Zobraz
miluska.woolley
8. únor 2009

HOlky u nas dneska taky snezilo, ale roztalo to a namrzlo a ja chtela rano do fitka na kole. No nic, pojedu autem.

Zuzi, my si porad nejsme jisti, ale kolem je par zajimavych projektu, takze kdybychom narazili na ten pravy domek nebovelky byt, asi koupime. Kdyz uz jsem usetrila na tech plenkach 😀.

SImco, nemas kolem zadny anglicany s detmaI Upsy Daisy a Igle Pigle zna snad kazdy anglicky dite... My dostali dvd od kamaradky, je to od bbc jako teletubies. Ja je taky nemusim, ale videla jsem dokument o tom jak to cely vzniklo a je to delany primo pro tyhle prcky, takze nam se to ani libit nemuze...
Come outside je z osmdesatych let, je to zenska se psem co lita letadlem a ukazuje detem jak se dela pasta na zuby, kde rostou jablicka.... ale jak tam beha ten pejsek, tak je L. hotova. To bezi rano na bbcprime.
Jinak verim ze taky porodis bleskove....

januzza80
8. únor 2009

MILUSKO,SIMCO,no a u nas je taky oblibene in the night garden(hlavne Maka paka) 😀 malej presne rekne jak se ktery jmenuje a mala rika,kazdemu,ze je to Maka Paka 😀

SIMCO,urcite to druhe mimco porodis rychle,ja je mam taky od sebe jen 22mesicu a MALOU JSEM RODILA 15MINUT

slunicko2
autor
8. únor 2009

Simco, myslim, ze termin mela az 16.2. Ona tohle tehu ale vubec nevypadala tehotne. Skoro to na ni nebylo videt. A to pritom s Alfiem mela obrovsky pupek! 🙂

Milusko, my uz geniusky nepouzivame, protoze jsou Seanovi kratke :( A nocnikovat se mu nechce, prdolovi!
My koukame na Milkshake, to jde na five. Je tam Rupert Bear, Noddy, Thomas, Fireman Sam a tak. Pak tam zpivaji, tancuji a taky je uci. Sean je taky ze psu uplne hotovy 🙂
A taky miluje koukat na Nemo a Peppa Pig.

In the night garden znam, ale na to my nekoukame. Ale je to jak rika Miluska. Je to delane pro deti.

Holky, u nas uz napadlo hodne snehu 😵 Drzte palce, at je nejaky snih i rano, at se sean vyradi!

simona.w
Autor odpověď smazal
Zobraz
januzza80
9. únor 2009

AHOJKY HOLKY PREJI KRASNE DOBRE RANO,

SIMCO,to chapu,ja jsem nastesti mela u sebe manzu a neter,ktera maleho hlidala a ja mohla klidne rodit.Priste snad bude taky nejaka pomoc,asi kamoska nebo nekdo z rodiny.

miluska.woolley
9. únor 2009

Jani, ja myslela ze do tretiho ditete nejdes?

SImi, mala si to podle mne pomalu taky uvedomuje, teda kdyz si hraje, tak ne, ale kdyz je na nocniku a vycura si, tak ma radost a zacne tleskat. My ji totiz vzdycky chvalime a tleskame. No ale pry je to nesmysl, ze by to mohli chapat 😀 .
Pokud se chystas latkovat s druhym, vrele doporucuju Itti Bitti, nech si je poslat od tchyne z AU, jsou to australsky plenky, mam ted 2x vrsek a 5x vnitrek co se tam zapne patentkama...

Lottie dneska uz 2x dosla ke mne, takze mam zase hopes high ohledne chozeni... Ted schovava hracky do supliku s pradlem, ale nemam silu ji to zakazat. 😀 .

My pujdme po O. shanet masku na fashing a pak na playgroup, venku sviti slunko, tak se probehneme.

januzza80
9. únor 2009

AHOJKY MILUSKO,my jsme jenom ze zacatku o tom uvazovali,ale nebyla jsem si jista,jestli jo nebo ne,ale ted si moc prejeme treti,baracek mame a mista je az az a velka zahrada.Az pujde mala do skolky,tak zacneme,drive ne a ty se chystas kdy Milusko na to druhe?

miluska.woolley
9. únor 2009

My se Jani chystame na podzim, jestli mi to do te doby Lotta nerozmluvi 😀 .

januzza80
9. únor 2009

MILUSKO,my podzim,zima,tak asi jako ty 😉

janauk
9. únor 2009

Ahoj holky,
zdravim Vas vsechny pri pondelku. Jake je u Vas pocasi? Tady v Bristolu prsi a je docela zima, tak se jen bojim aby to vecer nenamrzlo, ale uz je po snehu 😒
Holky, muzete mi prosim napsat odkud vsechny jste? Abych si Vas mohla lepe zaradit? Milusko vy jste take v U.K? Ja mela nejak zafixovano ze bydlite v Nemecku? Slunicko, jak je to u Vas se snehem, vyrazili jste se Seanem pekacovat?

januzza80
9. únor 2009

AHOJKY JANO,ja jsem s Ham(Surrey) 😉 a dneska nam tu taky prsi a je zima,no proste hnus pocasi

miluska.woolley
9. únor 2009

Jani, my jsme fakt v Nemecku (Mnichov) momentalne. Ale na zacatku brezna jedeme na 4nebo 5 tydnu do UK, k tchanovcu, na dovcu atd...

editahlb
9. únor 2009

Ahoj holky, nam tady zase zacalo zase snezit 😕 letos tu je snih snad od od Noveho roku, jestli si to dobre pamatuju, no nestezuju si, je na co koukat pri kojeni. Mala ma na lickach a na brade takovou cervenou vyrazku, myslite ze to je od kojeni? Tim jak ma (temer 20 hodin denne 😅 ) oblicej prilepeny na mem prsu?

Zapomnela jsem privitat v diskuzi JanuUK 😉 super, doufam, ze toho 3-5 dubna uz mas zapsano v diari jako vylet do Cardiffu 🙂

Jinak vsem vam moc dekuju za krasne gratulace, to moc potesi 🙂

forensica
9. únor 2009

Edito, to jsou urcite potnicky, to je v pohode to zmizne samo kdyz ji budes udrzovat v suchu. Mozna trocha pudru zabere jestli budes chtit. Ja malou mazu kremem z toho akamuti (co ji davam na zadek tak i napusu) a mizi to 😉

Holky, tak si predstavte ze se tahnu k GP na vyndani stehu jak mi nakazali v nemocnici a u GP jsme zjistily ze jsou pravdepodobne vstrebavaci. Tak volame do nemocnice jake teda pouzili vlakno a oni na to ze o tom se zaznamy nevedou a tak radeji at prijedu 😠 Tak jsem se tam tahla jen proto aby mi rekli ze jsou vstrebavaci. Dementi, uz opravdu nemam slov 🙄

ZItra mi odjede mamka a segra. Uz se docela desim jelikoz mi ji rozmazlili nosenim na rukach, tak tu bude asi docela hukot na par dni 🙂 Ale jsem moc rada ze pomohly, opravdu bych to nezvladla nebo jen s velkymi problemy.

slunicko2
autor
9. únor 2009

Milusko, zakazovat se to detem nema, jen at si hezky schovavaji, tim se uci 🙂 Mala je sikovna! Je videt, ze s cupitanim dela pokroky!
Milusko, kde jsi prosim te koupila to umyvadlo pro malou?

Simco, sean se teda k nejakemu nocnikovani vubec nema! To, ze by mi prinesl ubrousky, o tom si muzu nechat jenom zdat! Jen teda uz ma delsi intervaly mezi curanim. Bez plinky tu beha dost dlouho. Ale nocnik pouzivat nechce. Veronika to taky zkousi.

Jani, ja jsem ze Skotska. Pekacovat se neslo. Ale sean ve snehu behal. Docela se mu to zamlouvalo, do doby nez si sedl a zjistil ze to poradne studi. Pak zacal natahovat, a uz se na tu krasu chtel koukat jenom z me naruce. tak jsem ho vzala domu, boooooze, to byla tantrum!!!!

Verco, teda to take nemam slov s tim pristupem tam u nich! Chudaku, takhle se trmacet sem a tam chvilku po porodu!
mala je jeste malinka na nejake rozmazlovani 😵

Janco, takze do tretiho pujdete nakonec, to je dobre 🙂 Domecek mate suprovy!

slunicko2
autor
9. únor 2009

holky, ja uz jsem z tech zamestnavatelu tady nestastna...
v tehle praci jsem se pri pohovoru dohodla (bylo mi nabidnuto), ze budu pracovat 5x tydne 5 hodin rano a pak odpracuju dalsich 5 hodin nekdy odpoledne nebo vecer. Dohodnuto bylo, ze to budou dve odpoledne nebo vecery...

No, a ted uz treti tyden pracuju skoro kazdy vecer a noc... A jenom dve az tri hodiny rano, pak prijedu na hodinu domu, jednu treba na pul hodku zase pryc, pak se vratim na dve hodky a takhle porad treba az do deviti vecera...
mluvila jsem s nima o tom minuly tyden, a ze pry to srovnaji. No, a tenhle tyden mam router jeste horsi!!!
Tak jsem jim znovu volala... A vite co mi rekla? Ze pry to mi sice mohlo byt slibeno pred pohovorem, ale to bylo pred tim, nez majitel nabral dalsi lidi, kteri chteji urcite hodiny, a tak mam smulu! Tak jsem ji na to rekla, ze si teda s majitelem promluvim, protoze me o zadne zmene nikdo neinformoval..
fakt des! Ja doufam, ze me vezmou na tu Uni. Ten hotel mi teprve dnes odeslal reference!

magisa
9. únor 2009

slunicko: holka to te lituju, copak to mas za praci, jestli se muzu zeptat????

simona.w
Autor odpověď smazal
Zobraz
januzza80
10. únor 2009

AHOJKY HOLKY,

ZUZKO,SIMCO,MILUSKO,dekuji moc a ja doufam,ze se nam to povede co nejdrive,teda behem podzim-zima,protoze beru naplast Evru a nikdy jsem tak dlouho antikoncepci nebrala,jen asi max.6mesicu po porodu maleho.Malej uz je velkej a bude mit v cervenci 5let a az se to male narodi tak by mel 6let a mala 4roky,tak by to uz melo byt ok a doufam,ze mi taky pomuzou s mimcem 😉