Maminky, těhulky a snažilky v Anglii a zahraničí III

slunicko2
14. lis 2008

Treti pokracovani diskuze...

Rada bych vsechny maminky, tehulky i snazilky pozadala o respektovani nazoru vsech, kteri se do teho diskuze pridaji!
Tato diskuze byla zalozena pred dvema roky jako podpora snazilek, tehulek i maminek v zahranici a melo by tomu tak zustat i nadale 🙂

Vulgarni prispevky na ucet dalsich clenu budou ignorovany. Nejsme na zakladni skole! 😉

saza007
12. srp 2009

Verka - ano, byvame v south east london. ja som zatial v pohode, mimco kope jedna radost a vidno, ze uz mu je tesno 😅 O striedani nalad ani nehovorim! 😝

simona.w
Autor odpověď smazal
Zobraz
forensica
12. srp 2009

Ahojte devcata, Verka si to pamatuje dobre, letime zitra. Takze se s vami loucim a zpet jsem pristi nedeli. Drzte mi palce at toho do hlavy natlucu co nejvic at neprojedu ty zkousky. Sakra jak by to bylo bezva kdyby babicka bydlela za rohem 😔 Nove saty jsem nesehnala tak zase pujdu na svatbu ve starych, no co uz, jsou taky hezke.

Simco, to je brutus, chudaku ☹ My mame ted zase na chvili klidek,ale uz ji prosvitaji obe horni jednicky tak to brzo prijde.

No nic, tak se tu mejte, a Verko doufam ze mi posles smsku pokud bobek dorazi nez se tu ukazu 😉
Paaa

verap
16. srp 2009

Ahojky,

Koukam, ze je tu ticho po pesine... doufam, ze si uzivate vikend.

Ja byla minuly patek na kontrole, vse je v poradku, ted mam dalsi tento ctvtek ve 4pm, to uz budu skoro 40tt, doufam, ze uz nebudu cekat moc dlouho, uz mne nic nebavi a jen prochazka do supermarketu je zahul.
Takze vetsinou sedim za barakem, nohy nahore a v ruce kniha 😉

saza007
16. srp 2009

Ahoj Verka,

je tu ticho, vsetci dovolenkuju!
Uz to mas fakt za par, dufam, ze mala bude coskoro na svete. Ja mam este stale viac ako 3 tyzdne cakania...

V stredu som bola v poradni, baby je 3/5 engaged, ale vraj si este pockam 😅
Vo stvrtok mi prisiel chest of drawers, tak som to skladala dohromady (trvalo mi to asi 4 hodiny 😅, skusim neskor pridat fotky final productu), konecne mame miesto pre vsetky vecicky. 😵

verap
16. srp 2009

Ahojky,

Asi jo, vsichni krome nas dovolenkuji 🙂

Taky jsme kupovali chest of drawers, sama bych to ale neslozila, tyhle prace nechavam drahe polovicce. Je pravda, ze tech veci je fakt hodne, uz mas vsechno nebo ti jeste neco schazi?

Nakupovalas plinky do zasoby nebo ne? Ja koupila 3 baliky cislo 1 (od Pampers, Huggies a z Tesca), taky mame latkovy, zatim pockam a uvidim, co nam bude vyhovovat.

Fotky urcite pridej 🙂

slunicko2
autor
16. srp 2009

Ahoj holky 🙂
tady se jeste nerodi? 😀

Ja jsem tu ted mela na navsteve segru s pritelem a malym Tobikem. Takove zlate mimco! Porad se usmiva jako slunicko, spi celou noc. Jen z neho bude asi rugbista, jak je dobre staveny 🙂

Milusko, gratuluji k podpisu smlouvy! A preju at se prestehujete v klidu!

Vero, ja do ted plinky nakupuju podle nabidky. Seanovi je sumak co ma na zadku, v tomhle mame stesti 🙂

Verco, moc si dovolenou uzijte! Mas moc peknou profilovou fotku! Mala fakt roste!

Omlouvam se, ale bude mi chvilku trvat, nez vas doctu! V sobotu odjizdime na tyden do walesu a pak hned druhy den prileti mamka na tyden.
Ovu u nas probehla pred par dny, byla dost bolestiva (asi kvuli clomidu), tak snad z toho neco bude!
Sean je ve skolce zlobivka! Nejake dite mu sahalo na vysavac s kterym si rad hraje, tak si pry sundal backoru a prastil ditko po hlave 😔 🙄 Backory ma nastesti soft. Ale stejne!!!

Dofuam, ze se vsichni mate dobre, i kdyz vera a saza asi dost nepohodlne 🙂

slunicko2
autor
16. srp 2009

jo, a Sean uz nema zadne naps pres den. Zacal totiz chodit spat az po devate vecer. Tak jsem spanek pres den odbourala a je v posteli po seste 🙂

saza007
16. srp 2009

Verka,

plienky mame disposable, jeden balicek new born a jeden velky mini Bambo. Uvazovali sme nad latkovkami, ale nechceme s tym na jesen zacinat, lebo by sme to nemali kde susit (byvame v 2-bedroom byte a v zime sa nam aj normalne veci susia dva dni 😅 ) Tak tie mozno vyskusam na jar.

Chybaju nam dve hlavne veci - kocik a car seat, ale uz sa na tom pracuje 🙂 Este cakame na Moses basket, ktory nam daruje nasa znama, len k nemu musim dokupit stand. No a este zopar drobnosti chcem dokupit.

Slunicko, vitaj naspat. Este nerodime, ale Vera to uz ma fakt za par 🙂 Neboj, Sean si v nursery urcite rychlo zvykne a prestane sa hnevat 😅

saza007
16. srp 2009

pridala som foto s pupikom a chest of drawers...

verap
16. srp 2009

Slunicko - drzim palce s tou ovulkou 😉 Tady se jeste nerodi, ale uz bych chtela, ted k veceru jsem jeste zkontrolovala tasku do porodnice a jsme fakt ready.

Na plinky koukam na www.mysupermarket.co.uk, porovnas tam v Tescu, Asde, Sainsbury, Ocadu. Jeste jsem slysela, ze i ty z Lidlu jsou dobre. Ty latkovky chci zkusit tak za mesic (anebo az bude na nejakem normalnim poo, pry to prvni je lepsi chytat do papirovek), jak jeste bude jeste teplo, pak taky nebudu susit dva dny.....

Moses basket jsme taky dostali, i vsechny ty veci do nej a stand nam dovezou znami, ja bych ho jinak nekupovala, prijde mi to zbytecne.

Jeste premyslim, za co padnou ty John Lewis vouchers, co jsem dostala v praci, byla jsem se kouknout, ale prijde mi to, ze vetsina hracek a takovych kravin, ze z toho moc rychle vyrostou a co pak s tim.

verap
16. srp 2009

Saza - hezke brisko, ja tam dala taky novou fotku pupku dneska odpoledne.

janauk
17. srp 2009

Ahoj holky,
moc Vas vsechny zdravim. Sazo, Verko, mate nadherny briska. Ja se pokusim pridat nejake foto z Cornwallu. Moc jsme si to tam uzili, dokonce i pocasi vyslo, jen bych tam tak zustala jeste tyden. Ted uz zpet v praci, ale uz mam jen 14 pracovnich dni tak snad to vydrzim, ne ze bych pocitala 😉
Tak se mejte krasne a pohodlne! Verko, uz jste se dohodli na middle name? My asi ty middle dame cesky.
Zuzko, uzivej navstev a drzim palce na mimiskovani 😀

kaata
17. srp 2009

Ahoj holky, zdravim vas vsechny a tehulky preju at jdou ty porody pokud mozno rychle a co "nejbezbolestne" 😀 uz se to teda blizi!

Zuzko koukala jsem na tve fotky, teda Sean uz zase vyrostl, uz ma takovy vyraz dospelacka - a ty grimasy!! 🙂

Nico jeste pres den chrni, nekdy i dve hodiny a spat chodi tak kolem 7.30-8. Spac po mamince!! 😀

Jinak jsme meli velice rusny vikend...v patek na bazene nico spadnul a rozcisl si bradu - hodne mu to krvacelo atd. Hned nas vzali na First Aid (i kdyz first aid jsem mu tam davala v podstate ja...) a pak ambulanci do nemocnice. Stahli mu to takovym "glue", takze stehy nema, a pak uz to bylo dobry (v sanitce ho fascinovaly vsechny pristroje a pocitace 😅 ).

A vcerejsi historka - rozhodli jsme se mu zkratit ty jeho kudrny a ja husa jsem souhlasila vzit na to muj epilator/holici strojek. Udelala jsem mu tam chudackovi takove zuby, ze pak s nim musel Mike na srovnani k holicovi a ja to skoro orvala. A ted vypada jak do reklamy na tyrane deti chudacek. Uz nikdy vice takovou blbost neudelam.

miluska.woolley
17. srp 2009

AHoj holky, zdravim a omlouvam se ze nedocitam, nestihacka.

O vikendu probehla velkolepa party, jeste se z toho vzpamatovavam a dnes jsem oficalne zabalila prvni stehovaci krabici...

Zuzi taky doufam ze jste te ovulace nalezite vyuzili 😀 .

Vero, Sazo, super pupiky!!! Vero, ty pleny z LIDL i ALDI jsou dobre. I kdyz je teda nepouzivame casto, tak nam vyhovujou.
Holky mala mela v sobotu cely den jednorazovky nejake co tu M. koupil a je opruzena skoro do krve. Takhle teda jeste nikdy nebyla. Tak beha nahata a doufam ze se to brzo zahoji.

Kato pridej fotku Nica ve vezenskem sestrihu. Vsak ono mu to doroste, za chvilku to ani nebudes vedet.
Uz vite neco blizsiho ohledne White truffle? Tchanovci chteji vedet kdy k nam muzou prijet otrocit.

slunicko2
autor
17. srp 2009

ahoj, snad nezapomenu na nejaky prispevek reagovat! 😔

Jani, pane jo, pupik vyrostl, co jsem te nevidela! Mate super souseda 🙂

Sazo, tvuj pupik mi pripomina muj pupik se Seanem 🙂 Je to focene ve vasi zahrade?

Vero, pupik vypada, ze uz to nebude dlouho trvat 🙂 Jak se ti libilo v Italii? My se tam porad chystame, ale nedari se nam tam najit vhodny let....

Kato, ufff, vsadim se, ze v tobe byla mala dusicka, vid? Nico je statecny, ze ho takhle sanitka zajimala! Sean by samou hruzou zvracel! To lepidlo je fajn vec. Preju, at se to brzy bez jizvicky zahoji 🙂
K tomu strihani, musim se tu smat. Ja udelala to same 😀 Vypadal jak po vsich 🙂 Take mu to musela zkratit pak u kadernika. Dlouho ale vypadal, ze mu to strihal nekdo kolem hrnce 🙂
Klukum uz budou 2 roky!!! Dnes jsem si tak nejak uvedomila, ze uz mam dvoulete dite!
Ja s tim spankem pres den porad nevim. Sean taky spi i dve hodiny, ale pak nam chodil spat treba az v 9 vecer. Jenze vcera pres den nespal, pak usnul v sest vecer a ve tri rano byl vzhuru!
Taky pujde ted Nico ve skolce do starsi skupiny? Seana preradi tenhle tyden. Uz si tam byl nekolikrat hrat a moc se mu tam libilo.

Milusko, sem s fotkama z party, tricatnice 🙂)))))))

Verco, jake ze mas ty slipky? Me tady tlaci porad ten kolega. Ale on, ze si je necha vylihnout v kabine u sebe na zakladne! Blazen! A ze pry muzu mit 6 za £5.... me se teda do toho nechce, protoze budou malicka!

verap
18. srp 2009

Zuzko - v Irtalii je hezky, akorat v te dobe byl blby kurz, takze bylo docela draho. A pokud se muzete vyhnout rizeni, tak doporucuji, oni tam ty ridicaky dostavaji za nic... jezdi jak blbi. Leteli jsme s BA, ale neplatili, ja to vyhrala v soutezi. Kde presne chcete jet? My byli v Florencii a ja kdysi v Benatkach.

Milusko - diky za odpovedi ohledne plinek, my vyzkousime ruzne znacky a pak taky budem kupovat, cokoliv bude v akcii, pokud ji budou vyhovovat. Doufam, ze se male opruzeniny rychle zahoji.

Jani - super, ze jste si to uzili v Cornwallu, ty 2 tydny v praci utecou rychle 😉 Prostredni jmeno dame asi Naomi, mne se to jmeno libi, sice ne Campbellova, ale treba Naomi Watts je dobra 🙂 Mne se libi hodne jmen, ale manzel je vybiravy. A co vy?

Jinak mne vcera nejak vsechno pobolivalo, v noci mi porad tvrdlo bricho, ze jsem se ani nemohla otocit, tak doufam, ze se dama chysta brzo ven, uz se tu nudim.
Dneska pecu buchtu, vcera jsem byla na kafe a obed s holcinou z Claphamu, nasly jsme se na Netmums, ona je ceska a taky 36tt tehu, tak jsme poklabosily 🙂

slunicko2
autor
18. srp 2009

Vero, diky za rady. Ja jsem myslela primo vylet k vezi 🙂 ryanair a jet2 nebo globespan tam litaji. Ale kdyz si zadam data, ktera muzeme, tak mi to nikdy nic nevyhodi 🙂 Dazova teta je italka, tak tam vzdycky muzeme k jeji rodine, kdyz budeme chtit. My ale radeji zase tu Kretu 🙂))

Drzim moc palce, at se to rozjede a je to rychlovka bez komplikaci 🙂)))))))

editahlb
18. srp 2009

Ahoj holky, tak se hlasim zpatky dovolene (byla super!!!) a miminka tady nikde ? 😅 No Verko ono uz to na sebe nenecha dlouho cekat, mela bys nam pak dat nejak vedet, kdyz je Verca ve Svedsku tak to nam to asi nepretlumoci, nebo ma sebou notebook? Asi jo, kvuli uceni..chudak! Takhle jet do Svedska drtit, to neni fer!

Zuzko Sazi moc ti to na fotce slusi! Vypadas tam jako vila Amalka. A chest of drawers je taky fajn, ja mam neco podobneho a je to fakt prakticke. Taky nam nezapomen dat vedet az se ti drobek narodi.

A Jani ta fotka ve vode je skvela! Taky jako z pohadky, z nejake dospelacke, uplne jsem se tam jakoby prenesla, nadherna atmosfera. Ja tady v Cechach UK telefon skoro nezapojuji, ale kdybych ti poslala ceske cislo napises az se ti drobek taky prodere na svet?

Milusko opozdene VSECHO NEJLEPSI k narozkam! Takze oslava se povedla? Cos nakonec pripravila k snedku? A taky gratuluju k uspechu s tou hypotekou, takze ted uz by to melo byt vsechno v rukavu, ne?

Kato chudak Nico a chudaci vy, takove pady fakt nezavidim a ani se na ne netesim, jesteze mel to rozptyleni nakonec v sanitce. S tim spanim to mate dobre, ja jsem doufala, ze jak zacnu Eiru prikrmovat normalni stravou ze to prodlouzi noc, ale houby! Naopak, budi se ted 3-4x za noc! Tak ja nevim, co delam spatne.. No moc nestresuju, rikam si, ze se to samo nejak upravi, ale po cele noci spanku se mi fakt styska..

Simco tak gratuluju k tetkovskemu tetovani 🙂 Ale 10 pounds a ani 48 hodin porodu nezavidim 😝 At se vam ten nocni rezim taky urovna!

Zuzko kdy vy budete slavit 2 roky? A proc tady nemas zadne album?

saza007
18. srp 2009

Vera - myslim na teba, nech to uz mas coskoro za sebou!
Zuzi - jj, foto je z nasej zahradky.

Ja som dnes cele doobedie stravila doma, cakala som na gas mana, menili nam gas meter. A teraz nam nejde tepla voda 🙄 Ach jaj. Ale muzik uz je na ceste domov, vraj len bude treba nejako restartovat boiler, tak som zvedava... 😅

janauk
19. srp 2009

Ahoj Verko,
ja uz take melu z posledniho a to mam vic jak 4 tydny do terminu, tak si vubec nedovedu predstavit jak se asi citis ty. No preju at vse probehne jako na dratku, kdyby se to nahodou rozjelo. How exciting!! Naomi je moc hezke jmeno. My jsme si s sebou do Cornwallu vzali plno knizek, ale nejak nas nebavilo se tim znovu probirat, mozna je to znameni ze jsme uz rozhodnuti. No nastesti nemusime prcka pojmenovat hned 🙂 Jinak my asi dame anglicka prvni jmena a middle budou ceska.
Milusko, take se pripojuju k opozdene gratulaci! Jaka byla oslava? A kdy bezis ten charity run?
Edit, mas nejake fotecky z dovolene? To jsem rada ze jste si to uzili. A jak to vidis s podzimem? Uz jsi se rozhodla jestli pujdes na ty 3 mesice zpet do prace v Cardiffu? Jinak mi prosim posli tvuj cesky mobil, bud na moje anglicke cislo nebo mail/ip a ja ti dam urcite vedet az se neco vyklube
😉
Mejte se krasne a uzivejte si slunicka.

verap
19. srp 2009

Ahojky,

Tak se asi nic nerozjizdi. Ale urcite pak dam vedet, neboj, Edit 😉

Slunicko - u veze bylo hezky, my tam byli jen na chvili, nez jsme leteli zpatky. S tema lety je to blby, vy hledate lety z Glasgow?

Sazo - co boiler, opravenej?

Jani - ja se citim docela dobre, ale uz aby to bylo, sedim tu uz treti tyden doma, kdyz jsem z prace odchazela na materskou, tak jsem chtela tyden sama a pak, aby uz tu byla a ona furt nic. Dneska se akorat chystam na postu a pak asi za barakem do stinu 🙂 Mama porad kontroluje, jestli se neco nedeje a dostavam rady, jakoze musim na prochazky, atd.....

Sazo a Jani, koukam, ze vy vlastne ani nevite, co budete mit, na co se citite?

fairy
19. srp 2009

ahoj holky, moc Vas zdravim 🙂
Verco ty uz se asi rozrodis kazdym dnem tak at to jde moc dobre.
Kato chudak Nico to je teda des no neboj oni mu kudrny zase dorostou je mi rostou vlasy desne rychle 🙂
Ted je tu takove teplo to neni ani mozne no ale mame buildery na zahrade takze ani nemuzu vyndat bazenek to me mrzi ☹ jezdime furt nekde po parkach abychom vypadli z toho hluku. E mela zanet spojivek takze jsem s ni musela zustat doma v po a ut no v patek uz se snad dostaneme do skolky a do prace.
My jsme meli v pondeli scan a teda nase mimco je ucineny akrobat kotrmelce delalo no to jsem nevidela ta pani co nam delala ultrazvuk z toho byla hotova byli jsme tam skoro 45 min a musime zpet pristi tyden nemohli zmerit spine a neck je sebou mrskalo tak nas ceka asi nake superaktivni mimco z toho mam celkem hruzu a nevime co to je to si taky pekne skryvalo. Takze jsme se rozhodli ze pristi tyden uz se ptat nebudeme. Ellie byla taky prekvapeni 🙂
Holky Zuzko a Kato kluci uz budou mit dva roky to desne leti co?
Milusko uz mate datum na stehovani? A parky dopadla dobre?

janauk
19. srp 2009

Ahoj Verko,
ja te chapu. Ja si take rikam ze bych alespon tyden dva chtela volno. Jsem ted v praci v jednom kole a nejak se potrebuju pak hodit do pohody a tak naladit na ten porod, ale potom kdyz uz cekas moc dlouho a hlavne kazdej se furt pta....
No snad na sebe nenecha tvoje mala dlouho cekat.
Vis ze ja ti nevim na co se citim. Jednu chvili myslim ze to je kluk a pak zase holka. Takze klasika 😉

saza007
19. srp 2009

Verka, slniecko riadne pali, ze? Ja mam pootvarane vsetky okna, susim baby stuff na slnku v zahradke ale sedim v tieni.
Boiler stale nefunkcny... 🙄 poobede ma prist plumber, tak dufam, ze stym nebude vela prace.
Aspon ma to donutilo k tomu, aby som rano isla plavat - potrebovala som sprchu. Takze som sa v gyme osprchovala, zaplavala si a este raz osprchovala 😀
Este stastie, ze pracka si vodu zohrieva sama podla programu, tak aspon prat a susit mozem v pohode 😅

Ja vobec netusim, co budeme mat. Zo statistickeho hladiska by to mal byt chlapec - pretoze vsetky zname bud nedavno porodili alebo cakaju dievcatka. Aj z antenatal class su zatial 3 girls na svete 🙂 Kazdy hovori, ze pupik tiez vyzera na chlapca, tak uvidime. Tesime sa na prekvapenie. 😵

saza007
19. srp 2009

plumber je tu, vyzera velmi cheerful, tak dufam, ze to fixne 😀

verap
19. srp 2009

Ahojky,

Sazo - tak drzim palce, at to rychle a hlavne dobre opravi 😉 No mne rikali, ze to vypada na kluka.... na netu je takova tabulka, podle ktere ti vypocita, co budes mit, bere to v uvahu mesic pocati a vek matky, podle toho mi to vyslo, ze holka, nektere holky maji tu tabulky v albech.
Jinak jsem byla na poste a v Tescu dokoupit par veci, dneska varim cockovou polivku na dva dny a zitra gulas na dva dny, obe veci zmrazim. Za barakem jsem jeste nebyla, tady v chladku mi je hej 🙂 Tys pracovala nebo ne?

Jani - ono je asi dobry naplanovat si na par dni nejake aktivity (behem tech dvou tydnu), ja teda plany nemela, uklizela jsem, varila a stresovala se skolkama. Ted uz na to nemyslim, neco jednou vymyslime.

Vcera jsme jeste trenovali davat sedacku do auta, tak ted uz tam ceka 🙂

Fairy - taky ti to utika, uz 23tt... my jsme si nechali rict pohlavi, protoze manzel chtel moc kluka, tak si ted aspon zvykl na to, ze to bude princezna 🙂 Jinak super, ze vse v pohode, jen tak dal. Ellie je doufame lepe. Muzu se zeptat, od kolika mesicu ji mas ve skolce a jak se ji tam libi?

saza007
19. srp 2009

Vera - v antenatal class nam radili nasledovne:

walking
pineapple
mangoes
nipple stimulation 😅 😖
spicy food

a este cosi ale asi si nespomeniem. Ja na tie veci aj tak velmi neverim, ale clovek nikdy nevie...

a u nas v skolke je vraj waiting list, musi sa zaplatit £25 a vraj cakacia doba 2 roky 😨 😲

verap
19. srp 2009

Saza - walking a spicy food mam pravidelne, ale nedelam to na urychleni 🙂 Pineapple a mangoes uz chvili nebyli, nipple stimulation se mi teda nechce 😀 Jeste rikaji sex, ale ted, kdyz jsem velikost velryby, tak uz asi ne, haha.

Taky cekaci doba na skolky neni, ani se nedivim, podle toho, co jsem zatim videla. Co ty jednou planujes?

saza007
19. srp 2009

Verka, ja budem doma minimalne 1 rok, mozno aj 18 mesiacov. Z prace som odisla natrvalo, takze cas ma nezenie. Samozrejme zalezi to aj od toho, ako sa bude vyvijat credit crunch 😒 , mozno budem nutena zacat pracovat skor. A tiez sa teraz pozeram po nejakych home study courses, aby som sa tu ten rok nenudila 😀