Maminky, těhulky a snažilky v Anglii a zahraničí III

slunicko2
14. lis 2008

Treti pokracovani diskuze...

Rada bych vsechny maminky, tehulky i snazilky pozadala o respektovani nazoru vsech, kteri se do teho diskuze pridaji!
Tato diskuze byla zalozena pred dvema roky jako podpora snazilek, tehulek i maminek v zahranici a melo by tomu tak zustat i nadale 🙂

Vulgarni prispevky na ucet dalsich clenu budou ignorovany. Nejsme na zakladni skole! 😉

forensica
28. zář 2009

Zuzi, hezky jsi to napsala ohledne UK porodnictvi. Myslim ze zadna z nas se tu neboji rodit podruhe, verim ze i v CR by jsme mely vyhrady. Me nakonec vyhovovalo ze moc neprudili s prohlidkama, i kdyz bych rekla ze ty midwives casto nejsou az tak uplne vzdelane jak by si clovek predstavoval (to rype vzdelany zdravotnik, normalnimu smrtelnikovi by to asi tak neprislo). Takze neboj, londynska ambasada jsou opravdu mimo misu (predpokladam ze ten chlap tam nerodil 😀 ).

Mala mi ted zacala spatne spat (dnes si schrupla jen 45minut rano pak uz nic cely den!) a usinani vecer je taky traga. Na prso, nosit, na prso a pak mozna usne na pul hodky a pak znova. Pak ted uz spi skoro celou noc. Nevim, nekdy ma clovek pocit ze se uz nekam dopracoval vychovou a pak jakoby se to dite rozhodlo delat veci co delalo pred 3 mesici. Ach jo, jen jsem si chtela postezovat, dik za vyslechnuti 😅

slunicko2
autor
28. zář 2009

Verco, a nezoubkujete? Sean nam tohle vzdycky vyvadel kdyz zoubkoval! Mozna, jestli se ji take nezamlouva, ze uz chodi spat za tmy? Sean se ted moc netvari, kdyz ho privedu do jeho pokojicku a je tam tma. I kdyz ma svetlusku.
Snad se vam to brzy zase vrati do normalu! Klidne si postezuj! Neni nic horsiho nez nespici dite 🙂

jojo, nektere jsou takove polovzdelane. Ale ja bych rekla, ze ty co delaji ty prohlidky toho zase tolik neodrodi. Alespon ty u nas! Protoze u nas v cmu maji treba jen jedno mimco za 14 dni 🙂 Urcite jsou tu veci, ktere bych zmenila. Ale celkove si myslim, ze to tu bylo pohodovejsi! a kdyz jsem treba mela pocit, ze maleho necitim, tak me hned hnala midwife na monitor.
A rekla bych, ze to sebevzdelavani je i k necemu dobre. Clovek jen slepe neposloucha, ale sam si zjisti jake jsou moznosti. A lepe se mu pak rozhoduje. Pod vlivem hormonu tedy nekdy ne tak zlehka 🙂

Ta ambasada stejne neprestane prekvapovat, ze? Na jakem podklade tohle vubec lidem rikaji? Vsak oni se vubec takovyma stiznostma nezaobiraji! Ten chlap mi nahani husinu do ted 🙂

janauk
29. zář 2009

Ja souhlasim se Zuzkou a Veronikou co se uk porodnictbi tyce. Ze zacatku jsem byla dost skepticka, ale ted si peci nemohu vynachvalit. Vse probehlo podle mych predstav, zadne pruzeni, zbytecne prohlidky a porod velmi alternativni.
Veroniko, to me mrzi ze mala nespi. To mam teda vyhlidky, prijde mi ze se uz nikdy nevyspime ☹ ale stoji to za to, ne? 😀

forensica
29. zář 2009

Zuzi, no mozna jo, ja ani nevim. Nebo to je proste nejaka priblbla faze kdyz se nemuze usadit. Ale pak jaks taks spi, dnes pujdu v deset a taky se pekne vyspim. Jo, ohledne te vasi skolky, to je fakt divne. Meli by si fakt davat pozor co detem davaji kdyz to maji vyslovene napsane ne? mantaci 😠
Jani, neboj, cim jsou starsi tim je to lepsi. me mala spala 7 hodin v 7 tydnech a to uz bylo uplne super. 😉

K dnes byla totalne zlata, asi ji to zapisu do diare 😵 Hele nekde jsem cetla napad ze by clovek mel detem zalozit emailovou adresu a kdyz tak jim tam posilat vzkazy (neco jako diar) a az budou velci tak si muzou pocist kdyz se jak pokadili ci koho kdy poblili 😀

slunicko2
autor
29. zář 2009

Jani, spat se bude dele, az na ne prijde puberta 🙂 ale je fakt, ze casto, kdyz si muzu prispat, tak uz nemuzu spat. Uz nejsem zvykla spat tolik hodin 😠
Ja jsem tady k porodnictvi take napred byla dost skepticka. Pak jsem si zase rikala, ze kdyz tu rodi britky, tak tu musim odrodit take.

Verco, dnes jsem mluvila s manazerkou. Byla pry na dovolene a dnes se vratila poprve do prace. Omluvila se mi, a rikala, ze to by se urcite stat nemelo. O urazech nevedela vubec, coz by melo byt zapsano v knize. Rekla jsem ji o tech vychazkach, jidle, plinach, o Seanovi chodicim domu s upatlanym oblicejem a vlasama. Taky se ji to nelibilo. Pry si s nima promluvi a priste uz dostanou warning.
Musim rict, ze jsem se cela cervenala, kdyz jsem ji to rikala. Pripadala jsem si jako zalovnicek. ale nekolik holek, ktere tam maji deti, mi doporucovalo si s ni promluvit.
Jsem rada, ze mala uz je lepsi 🙂 Rozhozeny rezim je strasna vec 🙂

Jinak dnes mi opet volala z kancelare. A znovu to, ze nemaji 16 hodin v po, ut a str. Ze bud at si vyberu jiny den, treba patek. A nebo ze budu dostavat zaplaceno jenom za hodiny ktere udelam. na to jim fakt kaslu! uz me to stve, protoze si to porad podle nich menim! Ale tady fakt nic jineho neni v tuhle chvilku. Vsechno je full time. Doma sedet porad nechci. Daz zase pojede pryc a tak opet budu mit Seana 24/7 pokud nebudu pracovat :(

saza007
29. zář 2009

Jani - no my sme si s muzom tiez hovorili, ze sa tesime, ked bude teenager a bude vyspavat do 12 obeda 😅 Jeez, to sa este nacakame.

Veronika - 7 hodin v 7 tyzdni?? Mas moj obdiv. Ako si to dokazala? mne to pride ako nedosiahnutelna meta 😅 😖

forensica
29. zář 2009

Sazi, ja bych rekla ze si to dite urci samo, ja na tom moc docineni nemela 😅 Ale jedna vec pomahala a to ze ji clovek nastolil behem dne jaks taks rezim..takze nakojit, aktivizovat a spat..kdyz mela spat a nechtela tak jsem ji vzala na prochajdu ( a to i kdyz jsem byla na tuty utahana, jelikoz jsem vedela ze kdyz se vyspi tak bude odpocata a nepretazena a pak bude lip jist na vecer a tudiz spat dele v noci 😉 )

zuzi, dobre jsi udelala..prece jen jsi matka a mas o dite starost a za nej zodpovednost, jen jim dej kapky 😉. Ohledne prace, je to naprd co, ale zase asi by jsi doma s S zdechla ne takhle full time. Navic ho by to asi taky nebavilo ne ? Tak pomalu zacni neco hledat, treba se neco najde.

slunicko2
autor
29. zář 2009

ja si take myslim, ze hodne zalezi na diteti. Sean spal celou noc od 5. tydne. Od osme vecer do osme rano. Ale jak zacal zoubkovat, tak zacal vstavat v pul seste nebo sest!
My zase mame problem s tim, ze sean neusne v kocarku, vyjimecne v aute. On proste musi mit postel! Jeho velicenstvo!

Verco, ja si to asi zatim zmenim na ut, str a patek. Snad brzy otehotnim nebo najdu neco jineho.

forensica
30. zář 2009

Hmm, no tak me zase mlada v postylce neusne, ja si ji jaksi naucila na kocarek abych mohla furt nekde trajdat 😅 Ale je to ted naprd jelikoz proste bez vozeni ci drncani neusne. Kazde ditko ma neco co 😀
Holky to byla ale noc, me klepne! Do pulnoci byla vzhuru asi 4x a po pulnoci ve 2 a ve 4 a ve 4.30. To naposledy jsem ji uz nechtela davat prso ale po 15minutach rvani na rukach me udolala a nakonec spala s nami 2 hodky v posteli 😔 Premysim jesli to nemuze byt nejaka faze kdy je osamocena ci tak, ale zase to by ji mela stacit ma pritomnost ne. No ja fakt nevim jak to bude az ji jednou odstavim komplet, to bude maso.

dadulka2000
30. zář 2009

ahojte babenky
ako sa tu mate?
my sme uz spat zo slovenskej dovolenky
este nas caka mallorca o 10 dni - uz sa tesim.
slunicko, vy ste tam boli, vsak - ako ste sa mali??

janauk
30. zář 2009

Veroniko, Zuzko teda Vam ty vasi prcci tak krasne spali? No Alfie vlastne take spi jak drevo kdyz uysne a ja ho v noci kazde tri hodiny budim aby jedl, snazime se aby pribral, zitra prijde midwife vazit a tak si ho vykrmuju. Ale nevim nevim, on mi nejvic bumba tak 20 minut a pak bud usne nebo silnej nezajem 😒 tak mam zase strach ze se vubec nedostane k tomu hind milk. Jak dlouho jedli ti vasi? A jak casto jste krmili? Ja doufam, ze az malej bude trosku vykrmenej ze v noci nebudeme muset tolikrat budit.
Veroniko, to je neco ze mala najednou nechce spat, urcite je to nejaka faze, ale jaka... 😎
Zuzko, ja asi necetla nejake prispevky ohledne Seanovi skolky, to zni silene co tam vyvadeji, urcite je dobre ze jsi to te reditelce rekla, i kdyz chapu ze to muselo byt neprijemne, ale kdyby jsi to nerekla, tak se ted uziras. Snad se to zlepsi. A s tou praci to vypada take na pytel 😒snad se vse k lepsimu obrati! Co mrcha?
Sazo, jak dlouho tady budes mit maminku?

slunicko2
autor
30. zář 2009

Verco, Sean mi spal jako maly v kocarku na vychazkach, ale jenom tak do sesteho mesice. Pres den jsem s nim ale mela problem tak od toho druheho mesice. To jsem ho treba uspavala pres pul hodiny a on pak odpadl jenom na 20 minut! 😠
No jak rikam, minule k nam prisel v noci do postele, tak jsem ho nechala s nama spat. Daz chrapal, ja se parkrat prevratila. Po chvilce jsem zaregistrovala, ze Sean odesel. Bala jsem se, aby nebyl v koupelne. Ale ne, on si zalezl zpatky k sobe, asi to s nama nemohl vydrzet 🙂

Ta vcerejsi noc musela byt vycerpavajici! Chudaci! Nebudou to proste jen ty zuby? hele, moji kamarace ta jeji take dobre nespi! Zkousi vsechno mozne a nic.

dadulko, ja jsem teda vice na Recko, ale Mallorka byla fajn pro Seana. Byla jsem v Palma Nova. Hlavne taky proto, ze to neni daleko od letiste a jsou tam tri krasne plaze. Jidlo bylo dobre, hotel cisty. Zamestnanci fakt fajn. Byla tam nekolik kilometru dlouha promenada, to bylo super. Urcite doporucuju ten jejich vodni svet!
Kam jedete vy?
Taky se nam v podstate nepodarilo najit zadnou typicky mistni restauraci. Ale to asi bylo tim, ze to bylo hned vedle Magaluf! Takze britska vesnice 🙂

Jani, hezky vykrmuj 🙂 Ja ti s kojenim vubec neporadim, protoze me se mliko neudelalo. Sean mel take problemy s vahou. Ale me nakonec HV rekla, at ho nebudim, kdyz tak hezky spi. jen pres den jsem ho musela krmit i kdyz spal.
Seanova skolka je fajn, ale sem tam lajdaci. Ty urazy teda strasne! Snad ta rozmluva pomohla!
Mrcha jeste nedorazila. Ale tehu asi nejsem, zadne priznaky. Tak asi zase PCO blbne.

Musim bezet, jeste me cekaji dva klienti.

dadulka2000
30. zář 2009

Slunicko, diky moc, 🙂
my tiez ideme do plama nova (nejaky intertur hawaii mallorca hotel - tam ste nahodou neboli?? 😎 ),aj do palma city sa chystame na vylety, a kuknut okolie, vraj nejaka piratska show stoji za to.
celkom sa aj tesim ze si po tych stresoch co som mala na slovensku (a stale su) aspon trosku oddychnem.
pekny vecer vsetkym,.... ja idem sa zvalit pred tv (mala sla plavat s daddym), takze mam veget 🙂

slunicko2
autor
30. zář 2009

Dadulko, hihi, nas se jmenoval Honolulu! 🙂
Nam se toho nepodarilo tolik procestovat, protoze maly tam onemocnel. Palma je pekna. Ta piratska show je pry dost dobra. Pak maji takovou un-cut verzi, coz je spis opijecka pro dospele! Ten nas hotel mel kazdy vecer nejakou show, vcetne brazilskych tanecniku, ABBA show apod.
Plaze jsou tam tri v Palme Nove, tak nejak propojene. Jsou bez vln, hodne mirne svazujici. Drzim palce, at vam neprsi. Nam prselo jednou a moji kamaradce minuly tyden take jenom jednou snad.
Tak si tu dovcu moc uzijte!

weru
30. zář 2009

Ahoj holky, zdravim po dlouhe.

Gratuluji k novym miminkum.

Chci se vas zeptat, jestli jste nektera delala GCSE English exam. Ja jsem se prihlasila, ze to bude o anglictine, ale je to spise literatura a hodne psani, coz jsem nechtela. Je to vubec k necemu tahle zkouska, stoji to za to ji delat? Ja potrebuju vylepsit anglictinu jako takovou a ne psat eseje o Macbeth a Frankestein, tak si nejsem jista. Vyhoda je, ze to plati zamestnavatel, ale i tak, je to az do dubna. Budu rada za kazde info ci radu. Diky.

slunicko2
autor
30. zář 2009

ahoj weru, tady je anglictina hodne o literature. Nicmene GCSE ti bude dobre, pokud chces pak studovat dal. Jestli si potrebujes zlepsit anglictinu, tak pak jsou kurzy primo anglictiny pro dospele u kazde college.
Kdyz ti to plati zamestnavatel, tak bych si to udelala! To psani eseji ti take malinko s tou anglictinou pomuze. Prece jen budes vice listovat ve slovniku a vice nad tim premyslet 🙂
ruzny pocet GCSE je nekdy i potreba pro urcita zamestnani.

forensica
30. zář 2009

Ahojky, koukam ze mi vymazali foto, to je fakt krize.

Jani, ja bych se nebala ze nedostava hind milk. Me mala nikdy nepila dele jak 20minut a taky jsem se bala jelikoz knizky pisou 30+ minut. No a je z ni momentalne mega dite. Podle me si dite rekne a pokud pekne spi tak hlad nema. Me mala spala skoro konstantne 5 prvnich dni a taky jsem do ni rvala mliko ve spanku a pak proste jeden den se zacala o jidlo hlasit a byl klid. Ale jak rikam, my nikdy nekojily vic jak 20minut a vzdy jen z jednoho prsa. Takze neplasit a prizpusobit se tomu co prcek chce. 😉

Jdu do hajan, dnes to neriskuju ze budu spat jen 4 hodky. Pa

weru
30. zář 2009

Ja vim slunicko, ze se to zrejme jednou bude hodit. Ja jsem delala Literacy course minuly tyden a tam mne ucitelka rekla, ze tam se bude probirat vse vice do hloubky, tak to bude pro me dobry, jenze je to o psani techto ptakovin. Ted pisu autobiography, mam rozepsanou fiction story, ale nebavi me to nijak obzvlast.
Vim, ze jsou ruzne kurzy, sama jsem udelala jen FCE, ale totalne jsem projela CAE.

Uvidim, popremyslim. Diky

janauk
30. zář 2009

Veroniko, diky za uklidneni ohledne krmeni. Ja plasila jelikoz vsude pisou ze ze zacatku mas krmit az 40 minut a to u nas fakt nehrozi. No tak snad si ten nas pantata bere dost. Zitra mame vazeni tak se ukaze. Preju dobry spanek vsem! Ja jdu krmit a pak take do hajan.

slunicko2
autor
30. zář 2009

Verco, no jo, tady musis byt na fotce hlavne ty! 🙂
Drzim palce, at mala dnes spinka!

Weru, to te chapu, ze te to nebavi. me tu vzdycky dostane, jak tu kazdy studuje anglictinu s literaturou na vysce 🙂 No uvidis. Ale treba se ti to jednou bude hodit 🙂

slunicko2
autor
1. říj 2009

Dobre rano, doufam, ze mate naspano 🙂
Evidentne to dorazilo i k nam! Daz dorazil deset minut po pulnoci domu, tak do pul vybaloval. Sean se rozhodl, ze je cas vztavat v jednu rano! Zacal nam hopsat po posteli, vyskat, chtel zapnout telku. Pak zacal z daze stahovat perinu az pod jeho zadek a lochtat ho. Nakonec si chtel jit dolu hrat! No, vydrzel dole do dvou rano. Pak jsem ho vratila zpatky do postele a spal skoro do 7.40!

Holky, k tomu kojeni. U nas nam toho nebylo polovino vubec receno na specialnim seminari o kojeni! A nektere veci si mysli, ze vubec nejsou pravda.

dadulka2000
1. říj 2009

ahojte babulky
ako sa dnes mate? ja opat pracovne 🙂
slunicko,.... tak to budeme skoro v tej istej oblasti v palmanova 🙂, pozerala som to na google map a tie hotely maju k sebe dost blizko 🙂

ozja nie je tu niekto nahodou z oblasti KENT?
pekny lsnecny dnicek prajem

forensica
1. říj 2009

zuzi, no to je maso ze se tak v noci veselil 😀 To by cloveka kleplo co 😖 K dnes spala lip, vzbudila se jen ve 3am a pak se vstavalo v 6am (brzo ale lepsi nez dratem do oka ze 😉 ) .

Jani, opravdu je treba se ridit vlastnim instinktem vic nez knihama. Ja myslim ze v nich je strasna spousta slatanin.

Dadu, ja jsem asi nejbliz, ja jsem v east london (Bromley by Bow), do Kentu to mam jen zkrz blackwall tunel 😉

slunicko2
autor
1. říj 2009

ono je u kazdeho stejne to kojeni asi jine, prece jen telo nam funguje kazdemu malinko jinak. Teda krome takovych tech zakladnich funkci, ze 🙂

Verco, urcite je to lepsi nez dratem do oka! 😀 Hele, nam Sean vztava v sest normalne 🙂 Jenom, kdyz ja jdu do prace a on do skolky, tak si vyspava do sedme!

Dadulko, tak uz vim, kde je ten vas hotel. Vy jste mezi Palma nova plazi a Magaluf. Ta Magaluv plaz je sirsi, ale jsou tam vlny a take meduzy! Alespon kolem me jedna plavala. yack!
Z kentu tady nikdo neni. Ale v te dalsi diskuzi tam byla jedna, myslim.

holky, tak jsem to jeste nedostala, je mi pomerne nevolno. Ale vcera jsem si delala test a byl negativni. Tak bud jsem testovala brzy a nebo na me neco leze!

slunicko2
autor
1. říj 2009

sakra, ja jsem zapometliva.... Dazuv bracha textnul Dazovi, ze pry jak se mame. A ze mum and dad havent heard from you for long time!
Fakt me to zacina stvat! To nemaji doma telefon? Na FB si precetla, ze byl Sean nemocny, ja byla dva dny doma z prace. A ani se nenamaha zvednout telefon a pak necha Craiga delat spinavou praci????
Docela me to rozcililo!

dadulka2000
1. říj 2009

slunicko,... a co dalsie babo by ste nechceli 😅? tie testy su celkom spolahlive (cca 5-6 dni od meskania)
forensica - ja to mam od blackwall tunelu asi 45 min (podla google 🙂 )

slunicko2
autor
1. říj 2009

Dadulko, ale jo, na druhem pracujeme. Ale ja trpim PCO, takze je to slozitejsi. I kdyz minuly i tento mesic ovu probehla. Vcera jsem to mela dostat. DNes jsem si delala dalsi test, a nic. Takze bud mi zase PCO blbne nebo na me neco leze 🙂

saza007
1. říj 2009

Zuzi, nikdy nevies, moj prvy tehu test s Jamesom bol negativny. 😉 Bola som si 100% ista ze som tehu 😅

slunicko2
autor
1. říj 2009

Sazi, ja fakt nevim... chvilku mi prijde, ze musim byt tehu, pak zase ze to kazdou chvilku dostanu 🙂 U seana jsem mela take par prvnich testu negativnich.
Ale pak jsem vloni mela jednou test pozitivni a pak negativni. Mela jsem pocit, ze jsem tehu. Nakonec jsem to dostala a dlouho silne krvacela. Musela jsem do nemocnice na vysetreni, protoze scan neco ukazal. Ale doktor rikal, ze si nemysli, ze jsem byla tehu?!

janauk
1. říj 2009

Zuzi, drzim palecky at ten druhy test je pozitivni aby jsme tu meli dalsi tehu 😉 preju vsem dobrou noc, my jsme se vcera skoro nevyspali, tak jdu do hajan uz ted a budu doufat...