Maminky, těhulky a snažilky v Anglii a zahraničí III

slunicko2
14. lis 2008

Treti pokracovani diskuze...

Rada bych vsechny maminky, tehulky i snazilky pozadala o respektovani nazoru vsech, kteri se do teho diskuze pridaji!
Tato diskuze byla zalozena pred dvema roky jako podpora snazilek, tehulek i maminek v zahranici a melo by tomu tak zustat i nadale 🙂

Vulgarni prispevky na ucet dalsich clenu budou ignorovany. Nejsme na zakladni skole! 😉

verap
3. pro 2009

Jo a flasku mame tu, co jsme meli uz v porodnici, takze je na ni zvykla, je to od NUK a koupila jsem i medium flowing teat, ale porad nic.

miluska.woolley
3. pro 2009

Vero jak dlouho uz to s tou umkou zkousis? nekdy to detem trva dele nez si zvyknou. Pokud ti z te lahvicky pila MM predtim, tak v lahvicce by problem byt nemel. Jinak zkus injekcni strikacku nebo po lzicce...

forensica
3. pro 2009

Verko, pokud jsi ji nedavala dlouho flasku (mesic ci tak) tak je mozne ze uz ji nevezme. Tohle presne mi udelala K, proste nechtela a hotovo, ony ty deti zmoudri v nejakou dobu a vi ze to neni prso.
Pokud ti z ni pije pravidelne tvoje odpumpovane mleko, tak ji nejede chut umky. Zkus jeste nejaky jiny druh. Mozna by jsi mohla zkusit pumpovat a postupne to mleko naredit trochou umky.
Moje sefova rikala ze musela jednou odjet a tak potrebovali malou naucit na flasku a museli ji 24 hodin vyhladovet nez si ji vzala! Takze oni jsou prcci taky rozhodnuti ze jen tak neco nechteji.
Lzicka by mela jit jak rika Miluska, ale to je na dlouhe lokte.
Mala ti place o mleko ci jen proste malo pribira? Pokud je spokojena a spi a nerve o mleko nejak strasne casto tak bych to neresila. Kazde dite roste jinak. Je mozne ze ted ti trosku spadla na grafu a za mesic z ni najednou bude otesanek.

verap
3. pro 2009

Ahojky,

Flasku jsem ji davala pravidelne, pila z ni detsky caj.

Vcera vecer z ni vypila odpumpovane mliko, dneska jsem ji rano do toho dala umku a to odmitla, pak jsem odstrikala svoje mliko a dala ji to z te flasky a ona uz to nechtela (ani si necucla, proste si asi myslela, ze je v tom ta umka). Takze tu byl rev, pak si trochu cucla a usla. Ted po spani jsem ji to sve mliko z te flasky zkusila dat znovu a nic. Ona bude radeji hladova - jenze pak se v noci budi kazde dve hodiny.

S tou umkou to zkousim uz asi tri dny.

Mala pomaleji pribira a v noci se casto budi na mliko.. jsem z toho na Opavu.

fairy
3. pro 2009

ahoj holky, moc diky za podporu. Musim rict ze vcera mi bylo cely den fakt mizerne. Bricho me boli jetse dneska hlavne nahore je to cele pohmozdene ani se nemuzu poradne dotknout.
No jsem zvedava co mi teda zitra reknou zda muzu mit ten spinal cord taky bych rada byla vzhuru az se baby narodi 🙂 Je super ze tu mam mamku ta mi moc pomuze jinak bych byla dost bezradna. Bude to zajimave mit Ellie furt doma ona uz se nudi kor jak je tak skarede tak ani nemuzeme ven. Holky co delate a sprckama furt doma kdyz je tak osklive? Ji vsechno bavi 5 minut.
Tak koukam sazky uzavreny tak brzy se dozvite 😉
Milusko to je super uz je ti dobre jen si udelej pomazanku 🙂
Verco s tim krmenim to je skoda jak holky pisou zkuste strikacku a lzicku a pomalu ji zvykat na tu chut umky asi ji moc nechutna zkus jetse jiny druh treba ten nurture kup si jen krabicky at nemusis pak vyhazovat celou pixlu. Ja jsme taky davala krabicky ze zacatku na dokrmovani zkuste pripadne i jiny cumilek. Ellie treba vuvec nevzala Avent nebo tome tippe a nakonec uplne nadhrene pila z MAM. tak drzim palecky.
Edit at se Vam vydari cert a mikulas 🙂

janauk
3. pro 2009

Edit to je super napad. Ja se nejdriv lekla ze chces delat neco na zpusob Calendar Girls a to bych nikomu ted po porodu neprala me videt jak me Panbuh stvoril! 😉
Kato, jak dopadly pernicky? Jee do Rima bych jela hned, po New Yorku je to me nejoblibenejsi mesto. Budes mit cas na prochazku nebo od rana do vecera skoleni? Co vlastne delas?
Zuzko, ja byt tebou tak bych v te praci take zustala. Nemuzes si treba nejak snizit hodiny?
Veroniko, to je super ze maji v te skolce misto a ta emergency skolka zni take paradne. My se byli podivat na dve skolky vcera a byla jsem z toho dost zklamana. Kdyby je tak slo dat dohromady, v kazde se mi totiz libilo jen neco 😒 uz ted z toho mam hruzu ze maleho budu muset odlozit.
Milusko, to je dobre ze jsi odolala a negooglovala! Nekdy moc info skodi a hlavne zadny info ohledne praseci chripky neni 100%! To je super ze uz ti dva dny nebylo spatne, jen tak dal. Jo rybi pomazanku bych si take dala a jeste radsi bych jela na letni tabor!!
Edit, jak se male libilo v ZOO?
Heli, to je skoda ze pretaceni nevyslo. Drzim palce na pondeli. How exciting! You are going to meet your baby on Monday 😉 Ja uz si take nepamatuju co jsem tipovala, ale ted rikam kluka.

forensica
3. pro 2009

Verko, proc ji davas detsky caj? Ja teda nevim jak ostatni, ale ja K nedala nic jineho nez prso prvnich pet mesicu. Podle me potrebuji k tekutinam i kalorie a ne jen caj. Ale co ja vim.
Nezoufej, proste pumpuj, davej ji svoje mleko a postupne do nej pridavej trosku umky at si na tu chut plizive zvykne. Hlady ti neumre, na to uz ma dost zasob podle fotky 🙂 Nevim co znamena ze pomaleji pribira, hlavni je ze pribira ne a je spokojena.

saza007
3. pro 2009

Verka,

skus jej tu flasku dat, ked nebude celkom awake, skor napoly zaspata. Mojej znamej sa tak podarilo naucit jej malu na flasku a umele mlieko. Ale trvalo to nejaku dobu, musis stale skusat, kazdy den. Kolko mala pribrala? Nas J. sa zosmykol z 50th centile na 25th, ale vraj je to stale v pohode. Momentalne ma uz treti den prujem, takze asi toho zase vela nepriberie.. boli sme u GP a ta nam na to dala paracetamol 🙄 🙄 fakt som si myslela, ze zartuje 😅 Ale ten mu aj tak neplanujem dat, aspon zatial nie.

verap
3. pro 2009

Detsky caj ji davam, kdyz ma prdy, koupila jsem ho v Cechach od Hippu, granulovany. Nedavam ji ho plnou flasku, vypije tak 30 ml. Ja na tom nic spatneho nevidim.

forensica
3. pro 2009

sazo, na prujem paracetamol, to je zajimave 😅
Verko, ono to urcite spatne neni, ja to jen myslela tak ze jestli ona se nenapoji cajem kdyz by to same mohla prijmout v mlice ktere ma nutricni hodnotu. Ale jestli ji to pomaha na prdiky tak asi dobry. Na to my netrpeli tak nevim. Za jeden den to nevyresis s tou flaskou, ale ja bych rekla ze se to postupnym redenim nauci bez problemu. Dej tomu tyden.

miluska.woolley
3. pro 2009

Verko ja si nemyslim ze mala vi co je ve flasce. Nebo mne opravte jestli se mylim. Muzes jeste zkusit jined dudlik latex/silikon nebo jinou flasku...
Jinak nam Lotta taky malo pribirala, ale muj dr. rikal ze deti na tabulky prdi, hlavne ze prospiva, cura a kadi...
Zkus jeste MM a UM pul napul. Jo a kdyz budes po kazdem kojeni jeste odstrikavat a casteji prikladat, zacne se ti delat vice mlicka... ale to asi vis...
Caje jsem nedavala, granulovany caj nemela Lotta dodnes, jen vareny ze sacku... Tady se proti granulovanym cajum a vubec slazenym napojum z flasky hodne broji...

Sazo paracetamol nedavej, jen hodne koj, at neni dehydrovany... Pocitej s tim ze u malych deti to nekdy dele trva nez se ten prujem spravi, mame hojne zkusenosti, ale takhle malemu miminku stejne nic moc nedaji...

Drzime obema palce i s lahvickou i s prujem, jdu zehlit, nebot nemame co na sebe...

verap
3. pro 2009

Ahojky,

Flasky jsme zkusily Tommy Tippee, Avent, NUK a Breastflow.

Ja sice klidne po kojeni odstrikam, ale ona to pak z flasky nevypije. Jo a s tim cajem, kdyz si myslim, ze ma hlad, tak dostane samozrejmne prso a ne caj.

U nas mi ten Hipp caj doporucila doktorka, ne jako napoj, ale lek a davat ji ho jen trosicku (20-30 ml). Ona miva sem tam zacpu a pak se u toho kojeni hrozne krouti, kdyz nekadi uz druhy den.

Jak to mam redit s tim mym mlikem, 50:50?

slunicko2
autor
3. pro 2009

Ahoj holky 🙂

Helco, drzim palce, at muzes dostat spinal a vsechno jde jako po masle! 🙂

Vero, a ty mas pocit, ze mala hubne nebo chradne? Ja jsem mela podobny problem. Sean mi teda umku neodmital uplne, ale vypil treba jenom 1oz z 8oz! On to ale zase nemohl srovnavat s materskym. Ja si take myslim, ze je dobry napad ji to michat pozvolna s materskym.
Jo, a nemuze ti GP dat nejake prasky na podporu tvorby mleka? Ja jsem tenkrat dostala nejake prasky proti nevolnosti. Jejich vedlejsim ucinkem je tvorba mleka. Mliko se mi zacalo malinko delat, ale Sean uz proste nechtel. Ty leky mi ale nikdo nenabidl, nasla jsem o tom clanek na netu a sama jsem si musela zajit k GP a vyzadat si nejake! 🙄

Milusko, to je fajn, ze je vam vsem uz lepe! Budes muset na nejakou kontrolu na gyndu po te swine flu?

Jani, drzim palce, at najdes vhodnou skolku!

Ja uz z te nasi rostu. Ve stredu jsem je prosila, at Seana neberou ten den na prochazku, ze vcera po te jejich prochazce celou noc kaslal. Bylo -4C mimochodem. Ona me ujistovala, ze ten den nikam urcite nepujdou, protoze vcera toho litovala. Kdyz jsem ho sla vyzvednout, tak jsem si vsimla, ze ma salu venku. Ale na listecku mel napsano, ze byl v playroom a gym. Seana ale mela na jejim napsano, ze MJ byl na prochazce. Sean mel pak v tasce i svou cepici ohrnutou tak, aby mu to nelezlo do oci! Vubec nevim, co si mam myslet ☹ To mi lzou?
A zase tam zvracel. K svacine jsem mu dala hrusku, na tu reakci nemel. Dala jsem mu ji celou, aby ji mel pak cerstve nakrajenou ke svacine. A dostal ji zpatky vcelku, ze ji pry nechce! No nechce, protoze ji doma vcelku nedostava 😒

kaata
3. pro 2009

Verko, ja bych ti daky poradila namichat umku s materskym. Mne to poradila kamaradka a ja to delavala potom po case, kdyz se mi v praci nepodarilo odstrikat dostatek. Ja to delala 1:1, ale pokud chce na to malou "naucit", tak muzes treba zacit i jen s trochou umky v materskem mlicku (aby neodmitala lahvicku a nenastvala se jak minule 😀 ) a postupne pridavat. A treba ji to z te lahvicky davat kazdy den pri stejnem krmeni (rano/vecer nebo tak). Drzim palce!

Jano, uz se koukate po skolkach, kdy se chystas zpet do prace? Je u vas dlouha cekaci doba? Ja znam ty pocity, kdy ti zadna neprijde dost dobra...snad najdete neco, kde se vam to bude pro maleho zamlouvat. Pernicky se vyvedly nad ocekavani dobre! Pro velky uspech jsme dnes delali dalsi davku. Nica to vazne bavi. Jo New York mam taky moc rada (i kdyz zit bych tam nechtela), do Rima jedu poprve. Mam tam odpoledne prezentaci a pak vecer pak takove kulturni mecheche, tak snad neco z mesta stihnu i videt. Delam ve financnim consultingu.

Zuzko, teda s tou skolkou, jestli ti vazne rikaji neco jineho, nez je pravda a nedodrzujou tve pozadavky, tak to uz teda zavani! Ja vim, ze to neni lehky jak pro tebe tak pro Seana poustet se do hledani neceho jineho. Treba bys jim mohla napsat presny plan s klicovymi pozadavky, ktere si prejes aby VZY dodrzovali (nakrajeni jidla, treba pomoc s krmenim, vychazky jen pokud vylozene povolis atd.) A dat jim to, nechat si kopii a dat kopii treba i vedeni. Urcite je nenech aby sid elali co chteji. Muze neco z toho byt zpuzobeno nedostatkem m=komunikace, ze treba nevedi presne co muzou a co by meli udelat pokud jde o Seana? To me jen tak napada, kde muze byt zakopany pes.

Holky, my mame posledni dobou nejaky problamy s Nikyskovym kakanim. On si uz casto i vcas rekne, ze to stihneme do nocnicku, ale posledni dobou ma casto k veceru jakoby boleni briska nez se vykaka, je treba petkrat plany poplach, rika, ze ho boli brisko, ma prdniky a pak je ve finale poradna kanonada. Nevim, jestli s tim mam neco delat. Dneska to bylo (zase vecer) obzvlast. Ji pres den dobre, hodne rozmanite, hodne ovoce, nevim jestli proste nebude mit slabsi zaludek. 😒

Jo jeste mam z dneska dobrou hlasku. Nico vsude tahal takoveho lvicka, v jeden moment ho posadil na zidli a rika "ahoj lefo". Chili mi trvalo, nez mi docvaklo, ze si k "lev" jen pridal koncovku, jakou je vestinou zvykly. Jo a po ranu me ted casto budi vykrikovani z postylky "dobjano maminko!" 😀

forensica
3. pro 2009

Zuzi, to je opravdu divne v te skolce. Kata ma asi pravdu, mozna by si to opravdu chtelo nejak vyrikat. Vim ze tam nechces byt za semetriku,ale neda se nic delat. S tim zvracenim je to jeste divnejsi, jak to ze zvraci jen tam? To fakt nechapu.

Kato, Rim je uzasny (hlavne teda v lete bych rekla). Ja bych rekla ze je to moje nejoblibenejsi mesto ohledne pamatek v evrope, hned po Praze 😉 S tim kakanim nevim, treba ma jen takovou nejakou strevni chripku ci neco. Ale pokud nejak moc neplace tak snad to neni nic zavazneho. Jo ty hlasky jsou moc mile 😵

Verko, opravdu pomalicku polehoucku. Nejdriv bych ji ujistila ze v te flasce vzdycky bude mit mlicko a pak pomalu redit umkou aby to moc neovlivnilo chut. Taky poradne jez, u me se delalo mliko dost dobre po velkych davkach bilkovin.

Me se ted zda ze K dela nejake silene pokroky v komunikaci. Stale ne verbalni ale od te doby co dela paci paci tak asi pochopila ze veci jdou i naznacit a tak. No dela mi to radost, je to super kdyz uz clovek ma odezvu co 😉

slunicko2
autor
3. pro 2009

kato, je to presne tim nedostatkem komunikace. A rekla bych, ze i z casti tim, ze je to tu male mesto a vic jim toho projde. Treba Shona mi rika, ze vi, ze nedelaji ani polovinu veci z toho co po nich chce ona. Alr pak rika, ze ona to akceptovala... Jenze to ja nechci :(
Ja jim reknu kazde rano, co po nich chci. Ale oni me proste ani nemaji cas poslouchat, protoze stehuji stoly, pripravuji veci na ten den.
Myslim, ze ho ted vezmu na pra mesicu ven a pak v srpnu zacne chodit do te predskolni tady za rohem.
Ted mi nechce jist ani domaci stravu. nic, co je varene, krome vajicek! Ve skolce dostavaji prevazne finger food. Nemaji tam poradnou kuchyn. Takze mozna bude nejlepsi, kdyz se mu budu ted na cas zase venovat. Nechci, aby mi pak nejedl pozdeji zadne ovoce a zeleninu.

Je to tezke rozhodovani... Ale zase s jeho alergiema a dispozicema po me, v podstate ted investuju do jeho budouciho zdravi...

kaata
3. pro 2009

Zuzko, urcite si to s nim aporadne vyrikej. Nebo si treba domluv nejakou schuzku s ucitelkou (nebo i spolecne s reditelkou) na poredne popovidani. A ten seznam zkus udelat. Snad se ti podari jim dat trochu nudge.

Tady do alba jsem pridala par fotek z dnesniho peceni 😵
http://www.flickr.com/photos/kaata/sets/7215762...

editahlb
4. pro 2009

Kato pernicky vypadaji skvele! Az je tady skoro citim jak voni 😵 🙂 TO je dobre ze uz ti Nico takhle pomaha a bavi ho to, co takhle upect stranku do kalendare? 😀 Ne vazne holky, ja jsem psala takovy napad jestli by jste se nechtely zapojit do vytvoreni si nejakeho vtipneho kalendare na pristi rok, psala jsem to (nestastne) jako posledni zpravu na minule strance, mozna vam to uniklo, tak se kdyz tak mrknete a napiste jestli jste pro protoze jestli nas nezapoji dost tak to nevyjde. Bylo by to fajn pro ty co radi crafts.

Verco me se mala zacala strasne vztekat, asi jsem ji rozmazlila 😅 Dneska v IKEI jsem se az stydela, ale trosu to pricitam tomu ze byla nevyspala.. Jak jste na tom se vztekanim se vy? Tady v Cechach je ted docela popularni tzv sign language pro deti, ukazuji co chteji jako treba prochazku, nebo jidlo, tak je to mzna to o cem pises ted ty? My zitra jdeme na tu Mikuasskou tak pak poreferuju jak se ji to libilo nebo nelibilo. Jani Zoo v praze bylo paradni, obrovske, to me prekvapilo, Eira pulku toho prospala a na polovinu zvirat nevidela (krovi a pod.), ale i tak to bylo skvele. Nejvic se ji libily kozy a slepice 😀 Byla tam taky jedna mala opicka co mela 14 dni stare opicatko, no ja se odtamtud nemohla odtrhnout, to bylo tak nadherne! 😵

editahlb
4. pro 2009

Jeste jednou pisu Kato prosim te nenapsala bys mi jeste jednou ten link na ty craft web pages jaks je tu uz jednou uvadela? JA jsem si je chtela ulozit do oblibenych, ale neudelala jsem to a ted je numuzu najit. 😔 Diky moc predem!

kaata
4. pro 2009

Holky jen v rychlosti, Helca rodi! Zacaly ji kontrakce dneska tak byla cely den v nemocnici. Ted pujde na celkovou narkozu kvuli te spina bifida. Takze asi jeste dnes bude mit uz miminko!!!
Pisu jen z blackberry, zbytek doctu a budu reagovat co nejdriven papa xxx

saza007
4. pro 2009

OMG! Fairy, drzim palce, nech mas coskoro mimco pri sebe. GOOD LUCK!

Edit - vy to pravidelne striedate medzi UK a CZ? To opiciatko muselo byt cute, mna hocijake mlada vzdy rozplace 😅

Poradte, co na sore bottom pre J? Prujem este stale trva, ritku ma uuplne cervenu a bolavu ☹ Strasne place, ked ho prebalujem a umyvam. Kupila som metanium cream a zacala umyvat vo vychladenom harmancekovom caji, tak snad mu to trosku pomoze...

slunicko2
autor
5. pro 2009

ahoj holky 🙂

Helco, drzime moc palecky! At uz mate male u sebe! A z Ellie je velka sestra 🙂

Simco, prani pro maleho k narozkam je na ceste. Dnes jsem ho vecer hodila do kasliku! Uz asi nedojde vcas :(

Sazo, ja jsem pouzivala normalni sudocream. Sean ma alergii na bepantol nebo jak se to jmenuje. Ale slysela jsem, ze metanium je uplne skvele! Asi bych ho nechala casto bez plenky, at mu pokozna vetra! To je na to nejlepsi. A hlavne, ten krem, at to funguje jako bariera pred mokrem.

Holky, tak zitra by se nam mel vratit tatka vecer! 😵

slunicko2
autor
5. pro 2009

Kato, peceni jde nicovi senzacne! A jak to uzasne vyvalel 😀 Ten tucnak je pak take super!

Dnes tu byla Louise s klukama. No ja toho alfieho s mluvenim musim obdivovat. On je schopny vest dialogy, tvori vety, ma skvele oduvodnovani. Je proste silne switched on! A vypada to, ze maly Ollie take tak!

kaata
5. pro 2009

Tak Ruby Mae Woods (holky to je chlapecek??) se narodil vcera v 11 vecer, 5lb 9, oba jsou pry v poradku. Helco moc a moc gratulujeme!!!

kaata
5. pro 2009

Jejda mane to je holcicka, ja jsem teda neznalec, pardon!

malalady
5. pro 2009

ahojte baby 🙂 možem na vás otázočku? 😉

forensica
5. pro 2009

Kato, jasne ze Ruby je holcicka 😀 Super, moc gratulujeme Heli!!! Parada zpravy ze jsou oba v poradku, Helca si to opravdu zaslouzila po tech potizich.

Malalady, jasne ptej se, pokud budeme vedet tak rady odpovime 😉

Sazo, vetrat co nejvice prdelku ono se to zahoji. My jsme koupili asi 4 ruzne kremy kdyz se tehda K oprudila (zoubkovala) a myslim ze nejlepsi byl Bepanthen pro nas. Ten hermanek by taky mel pomoct 🙂 Drzim palec.

Kato, krasne fotecky, taky uz se tesim az K bude mit zajem o tvorbu a ne jen ozuzlavani. Ale pozor, uz 'namalovala' prvni obrazek umelkyne 😀

Edito, presne tak, my jsme se divali na Makaton (ja to delala s jednim postizenym chlapcem pred lety) ale nakonec jsme si proste vytvorili svoje vlastni znaky (jakjo ze prosim prosim neni mnuti rukama ale dvakrat tleskne). Na to prosim prosim uplne koukali v te skolce (byla jsem vcera znova)..mlada si tam rekla ze chce pustit hudbu a ze chce svacu. Vic krom tytyty jsem ji jeste nenaucila, nejak se mi nechce. Trese hlavou kdyz uz nechce tak to mi zatim staci. Az je neuveritelne ze tak male dite rozumi skoro vse co se po ni chce. Ohledne vztekani, zuri jak das taky 😀 Ja ji vzdycky reknu nenene a kdyz to nezabere tak se otacim a delam ze nevidim. Jednu dobu byla desna, fakt denne aspon 15x zurila ale timto se to nejak eliminovalo. Ale asi to k tomu patri, co nadelame 😎

malalady
5. pro 2009

forensica ty si s Anglicka?

saza007
5. pro 2009

thanks ladies! ritka este stale cervena ale uz aspon pri tom tak neplace. snad ten prujem coskoro prejde.

Jeeej super news, Helca srdecne gratulujem! Nech sa vam dari.

malalady, kludne sa pytaj.

miluska.woolley
5. pro 2009

Hura, gratulujeme Helce k holcicce, ja to vedela ze bude dalsi princezna!!!.

Holky zacala jsem krvacet, tak jsem volala na kliniku a mam zavolat za pul hodky... drzte palce, jsem na nervy...