Maminky, těhulky a snažilky v Anglii a zahraničí III

slunicko2
14. lis 2008

Treti pokracovani diskuze...

Rada bych vsechny maminky, tehulky i snazilky pozadala o respektovani nazoru vsech, kteri se do teho diskuze pridaji!
Tato diskuze byla zalozena pred dvema roky jako podpora snazilek, tehulek i maminek v zahranici a melo by tomu tak zustat i nadale 🙂

Vulgarni prispevky na ucet dalsich clenu budou ignorovany. Nejsme na zakladni skole! 😉

slunicko2
autor
12. čer 2009

Helco, gratulace ke scanu! Ale na fotkach na facebooku porad jeste brisko nevidim 🙂

Vero, ty si vazne uzivas s tim vyberem zaskoku!

Jani, vsak ty jsi stihla, zadnou MOT nepotrebujes 🙂 Ja se priznam, ze bych snad nekoupila kocarek uz ani v mothercare tady u nas. Rozbil se kamaradce, a byla tri tydny bez kocarku! Nedostala ani nahradni!

Vero, childminder je levnejsi. Ale zadna dobra tady nema misto na dny, kdy ja potrebuju. Navic, kdyz ona bude nemocna, tak rozsoupou deti k jinym childminders, to same kdyz bude mit dovolenou. Takhle bude porad na jednom miste.
Tady v tech jeslich platim £35 na den, plus mu musim dat obedy a plinky s sebou. Jsem na to zvedava. V pondeli ho tam odvedu, posadim ho tam, predam tasku a jdu. Uz ho vidim, jak se za mnou riti a place tam. uff, to si pobrecim.
Dnes kdyz jsem tam prisla, tak tam takhle plakal chlapecek u branky 😔

verap
12. čer 2009

Zuzko - tak ho v pondeli odved o trochu drive a chvili tam s nim zustan, jestli muzes, at to pro nej neni moc velke trauma. Byli jste se tam spolu podivat uz drive?

Jeste mne napadlo, jestli by te v praci neplatili castecne v childcare vouchers, usetrila bys tak na danich, ne vsichni to nabizeji, i kdyz je to pry jednoduche zaregistrovat se na to (tim myslim pro tu firmu)

slunicko2
autor
12. čer 2009

Vero, ja jsem tam s nim byla vcera i dnes. Drive ho tam odvest nemuzu. Protoze v 8.10am uz musim byt u klienta :( Ale asi je nejlepsi, kdyz se rozloucim a odejdu. Ja jsem s nim vzdycky chvilku sedela u te kamaradky a stejne pak plakal...

Daz ma narod na scheme v praci. Ale musim pockat, az se vrati. U nas to nedelaji. Protoze ja jsem snad jedina, kdo dava dite do jesli. Vsichni maji babicky, muzsky doma a nebo starsi deti.

My mame narok i na child tax credits. Mame pak i narok na ten scheme?

verap
12. čer 2009

Zuzko, ja myslim, ze na to placeni v childcare vouchers urcite jo.

Nevim, jestlis psala, ze taky koukas na Moneysavingexpert.com, mozna se tam zkusit poptam v jedne z tech Forums, asi v tom Moneysaving in marriages nebo v jedne z tech o Childcare.

Ja se ptala naseho ucetniho, na co budu mit narok, tak urcite na vsechno, na co budu si vyzadam 😉

verap
12. čer 2009

Zuzko - tady jsem o tom neco nasla, takze nejaky vliv to asi na ty child tax credits ma.

http://www.hmrc.gov.uk/childcare/interaction-tc...

janauk
13. čer 2009

Ahoj holy,
teda slibovali dest, ale zatim se slunicko s tema mrakama poradne pere, tak snad to vydrzi! To asi az dam ven pradlo, zacne krapat. Edit, doufam ze Vy to mate v Cardiffu bez mracku a uzivate si veselky.
Zuzko, drzim palce na pondeli. Musi to byt strasny ty zacatky ve skolce,...
Verko, diky za tipy. Ja se v tech child credits a benefits vubec nevyznam, musim se take podivat na to moneysavingexpert. Ja na to nikdy nemam trpelivost :( Asi proto jsme pak chuda jak kostelni mys.
Mejste se krasne kocky

evaj
13. čer 2009

Ahoj holky,

tak se hlasim po delsi dobe. Doufam, ze se mate vsechny fajn.

Zuzko, to je mi lito s tou au-pair. Je to vzdycky risk, takhle si nekoho vzit domu. Ale snad si Sean brzo zvykne ve skolce.

My mame za sebou vsechna vysetreni a vsechno v poradku. Tak nevim jestli se radovat nebo si lamat hlavu proc se nam nedari..... Musim nas ted oba objednat na sezeni, kde se dohodneme co dal. Asi zkusime IUI (inseminaci) a uvidime. Fakt uz bych sla rada na materskou. Moje nova firma se ukazuje jako pekna drbarna - fakt jsem jeste v tak udrbane firme nepracovala. Ja navic nejsem clovek, ktery drby sbira/siri/zajima se o ne.

Konecne se nam zase na par dnu vratilo krasne pocasi. V posledni dobe bylo jen do 20 a obcas i sprchlo ci nejaka bourka. Jdeme se asi slunit do Stromovky, tak se mejte krasne.

slunicko2
autor
13. čer 2009

Vero, diky za odkaz. Na moneysavingexpert take chodim. Jen je to tam nekdy pekna jungle 🙂
Az budu volat na inland revenue, tak se jich take zeptam.

Edo, uz se tesime na nejake fotky! 🙂

Jani, ja jsem ze zacatku take vubec netusila! Ono jak se tim zacnes prokousavat krok po kroku, tak to pak neni tak hrozne. Navic, urcite se pozdeji na antenatal nebo tak seznamis s dalsima maminkama, tak si budete radit. Jedna vi to a druha zase tohle 😀 😝

Evco, chapu tve rozpolceni 🙂 Ale tak alespon to neni nic zasadniho! Uz jsem tu urcite psala, ze segry budouci svagrova mela uplne to same. Take se nic nenaslo. IUI nezabralo nekolikrat a IVF na prni pokus, a maji dvojcatka 😀 Aby jsi pak nemela triplets 🙂 Tak sup sup, at za drbarnou muzes na nekolik let zavrit dvere 🙂

hahah, ja se tu smeju, ze pry bylo jen 20C! To uz jsou pro nas hrozna vedra! Evco, ty uz jsi uplne zapomela jak to tady s pocasim chodi 🙂

Holky, ja jsem si jista, ze se Seanovi ve skolce bude libit. Ma tam kamose, a hned si tam chtel hrat. Mluvil tam na ostatni deti. Jen proste si vzdycky rano chvilku pobreci, az zjisti ze to neni play centre, ale bude tam cely den.
Navic, az bude daz doma, a skonci v praci ve 12, tak ho muze vyzvednout drive ;)

verap
14. čer 2009

Ahojky,

Jsem tu jen na skok, doufam, ze si uzivate hezke pocasi 🙂

Slunicko - ja jsem na tech strankach uplny addict, jsou tam i souteze a freebies. Kdy dorazi Daz?

Evco - tak drzime pesticky, at se povede to, do cehokoliv pujdete, jak rika Zuzka, nakonec budete mit velkou rodinku hotovou hned najednou 🙂

Cekam na kolegu, za pul hodky ma dorazit s tou postylkou, tak se tesim. Pak muzu druhou polovicku nahnat nekam pristi vikend pro matraci a ja objednavat bedding. Vcera jsem dostala od jedne pani z Freecyclu steriliser, je to cold water one, jestli vyuziju nevim, ale snad jo, ona tvrdi, ze jsou lepsi nez ty na horkou vodu. Dala mi i maly cestovni a par dalsich kravinek.

evaj
14. čer 2009

Ahotje,

jeste jsem zapomnela pogratulovat Helce k prvnimu scanu! Tak at jde vse v pohode 😉

Holky, dvojcatka radsi neeeee. To by byla mela! Ale IVF na prvni pokus, to by mi nevadilo . Ja 😕 myslela, ze se to snad ani nestava. Pry to prvni je takovy testovaci. No uvidime co vsechno budeme muset absolvovat....

Zuzko, pro me 20 stupnu nikdy nebylo vedro 😅 Proto jsem v UK v lete celkem trpela, moje telo je tak nejak naprogramovany na minimalne 25 stupnu a porad cekas a cekas, pak se dockas maximalne par dni s touto teplotou a je po lete. 😝

Mejte se

miluska.woolley
14. čer 2009

Ahoj holky, hlasime navrat z Portugalska. Domecek na nas asi pockal, protoze je jeste na internetu. Ale trosku se nam to zkomplikovalo s rozhodovanim. Na dovolene jsme dostali email s nabidkou na domek kousek od nas, ktery uz je sice zarezervovany, ale ted si nejsme jisti, jestli nemame pockat na neco jineho pobliz.
Ten vyhlidnuty domek je asi 3,5 km smer ven z mesta, na metro se musi autobusem.. a ja holka z vesnice mam strach ze se zahrabu..

Vendul, my uz taky mame pottete, mala se mi na dovce do toho 3x vycurala a pak si zacala hrat s pytlikem a curat vedle... Doufam ze to priste bude lepsi.
Ted uz vi ze se do nocnicku dela ciiiii, coz ji ovsem nezabrani se vycurat na zem. Jeste ze mame vsude parkety.

Jdu Vas docist!

miluska.woolley
14. čer 2009

Holky ja jsem teda broooody jak Vas ctu s tim porizovanim vybavicky... uz abychom na to taky vlitli.
My na malou meli hodne bodicka zavinovaci na patentky na boku, to zvladal v pohode i tatinek. Jsou to ty co dava Verca odkaz, my je meli z H&M. Jo a nase mala se do nekterych newborn veci vubec nevesla.

Jani, kocarek je super, trosicku zavidim, mne uz neprojde. Ale v dobrem 🙂 .

Zuzi u mne ty piles resili gumickou a kdyby se to nezkomplikovalo, tak to bylo super. Jinak pihy mi v CR vyrezavali na zadech, tusim si potreboval dr. jen neco nauctovat na pojistovnu. Tady mi rekli ze se to nedela, ze to je nanic, jen se to blbe hoji a nadela jizvy. Ale jinak pry to nicemu nepomuze . Ja mam pih hodne, jsem hodne paranoidni, porad se mi delaji nove, takze je jednou za cas zkoukne dermatolozka a mazu se poradne kremem na opalovani. Moje babicka to ma taky, takze tusim je to v rodine.

janauk
15. čer 2009

Ahoj holky, to je dneska nadherne! Snad nam to vydrzi.
Verco, jak byla postylka? Ja se na nasi take uz tesim. My mame jen ram a na nejakou cast jeste cekame, ja uz bych take hned kupovala bedding.
Milusko, vitej zpatky. Kde jste byli v Portugalsku? Ja to tam miluju, jezdime kousek od Fara do Quinty de Lago, ale letos se tam uz nedostaneme:( Preju rychle a snadnejsi rozhodovani s barackem. Ja tihle"dilemata" nesnasim.
Ale 3.5 km neni zas takova dalka. A jake je to autobuseove spojeni? Je na nej spolehnuti? A je caste?
Ja jsem taky strasne paranoidni co se tyce pih, asi je to tim ze jich mam sposty. Par mi jich v Cechach vyrizly a me se to strasne spatne hojilo a tak je to mozna pravda co rika Miluska...Nevim, tady se se mnou nikdo moc nechtel bavit ☹

verap
15. čer 2009

Ahojky,

Tak zase v praci, jeste osm tydnu....

Jani - Postylka dorazila, akorat k tomu chybi par sroubku, jeste jsme to ale nedali dohromady, asi az pristi vikend. Ted jsme nejak zahradnicili, kdyz bylo tak teplo, poridili jsme stul a par zidli navenek, at se mam pak kde na materske slunit 🙂 I kdyz s pihama jsem jako vy, paranoidni, porad kontroluji a mazu.

Milusko - doufam, ze jste si uzili dovcu, ja jeste v Portugalsku nebyla.

janauk
15. čer 2009

Verko, kde jste koupili zahradni zidle a stul? My potrebujeme velkej slunecnik, ted bylo na zahrade na slunci k nevydrzeni.

saza007
15. čer 2009

ahojte babulky,

tak mi mame tiez takmer celu vybavicku z H&M - tie bodyicka sa mi tam pacili najviac, celkom dobra cena a to zapinanie na boku je tiez super. je tu teraz moja mama, tak sme boli mrknut a vela sme toho pokupovali, aj kociky obzerali, takze uz len mojho muza k tomu nejako inspirovat! Vcera sme boli v Brightone, mali by ste vidiet mojho muzika, chudak spalilo ho a vyzera ako malina 😅

saza007
15. čer 2009

Vera - tebe uz sviete 31 tyzden! Zavidim ti! Ako sa citis?

verap
15. čer 2009

Jani - u nas je blizko obchod Vse za libru, vetsina veci tam teda stoji vice a prodaji i zahradni nabytek (je to jen obyc zeleny plastikovy kulaty stul a 4 zidle, stul byl za £13 a zidle £4 za jednu). Muzes zkusit i Homebase nebo B&Q, ceny jsou ale o dost vyssi. Taky Asda dela trochu veci (mozna i jine supermarkety)

Saza - vsak tobe to uz taky utika, citim se vic unavena a boli mne hrozne pod zebrama, ale to je normalni. Uz se tesim, az bude venku, uz se to bricho zacina blbe nosit 🙂 Mas ted nejak tu prohlidku ve 28tt?

verap
15. čer 2009

Jani - nasla jsem obrazek, je to uplne ten samy stul a zidle:

http://www.argos.co.uk/static/Product/partNumbe...>GARDEN+TABLE.htm

dadulka2000
15. čer 2009

ahojte kocky, mozem medzi vas nazriet?? 🙂
neviete ci je tu aj niekdo z Kentu? (co je juzne od Londyna) 😉
tehulky drzkajte sa,...ja mam konecne midwife booknutu na pondelok,....huraaaa 😀

verap
15. čer 2009

dadulko - ja kdysi v Kentu delala au-pair, kde presne jsi?

Pridala jsem fotky pupku do alba, kvalita nic moc, ale aspon se zasmejete 🙂

miluska.woolley
15. čer 2009

Jani byli jsme v Carvoiero, ale pocasko prvnich par dnu napr a more bylo ledove... ja kdyz uz k mori, tak se rada koupu. Ale jinak super, uzasni lide, jidlo... mala snedla snad tuny oliv...
S tema znaminkama mi to tu rikala dermatolozka co mi je kontrolovala, pry za zadnou cenu nevyrezavat, pokud nejsou rakovinovy.

AHoj Dadulko, vitej, Ellie uz tu jednu mame 🙂 . Holky jsou tu z jizniho Londyna, ale z Kentu myslim ne. Ja jsem v Nemecku, jsem tu takova vetrena.

slunicko2
autor
15. čer 2009

Milusko, me GP rikala, ze to budou kdyztak resit tema oil injekcema. Pak si od tebe nekdy (soukrome 😀 ) necham vypravet o tech gumickach. Ale jak rikam, ona se ani nepodivala!
Jsem hrozne zvedava, jak to s tim domeckovanim u vas dopadne! Chapu te s tim dojizdenim. Pokud z toho nemas dobry pocit, tak neslevuj! Protoze tak to proste bude, autobus, metro, metro a pak zase autobus 🙂
Ta moje GP mi ani vyriznuti tech pih nenabidla. Jen tech veci na nohou.

Evco, no ja nevim, ja znam hodne holek, co prvni IVF zabralo. Prece jen tam nejaka sance musi byt. Kdyz si vezmes, jak se na to musis pripravovat. Odebrani vajec pod anestezii, pichani si hormonalnich injekci atd. 😀
U nas ted ten tyden urcite bylo min 25C 🙂 Dnes teda lilo jako z konve!

holky tehulky, ja vam ted zavidim 🙂

Sean dnes zmakl prvni den ve skolce na vybornou! Nebrecel. Nevim, jak tam jedl, ale mel jogurt i na zadech! Pry udelal obtisk ruky, nakreslil obrazek a honil se s jednim kamaradem. Nespinkal tam, tak alespon odpadl po seste doma 🙂

Daz se vrati nekdy na konci cervence.

miluska.woolley
15. čer 2009

Jeste jsem zapomnela ze v Mnichove je na autobusy a celkove MHD spoleh, autobus jezdi kazdych 10 minut, o vikendu kazdych 20... cim dal tim vic mne to tahne k tomu domkuu..

Sean je teda sikulka s tou skolkou 😵 .

forensica
16. čer 2009

Ahojky, pardon ja vubec ted nejak nestiham. Male po protivnem dni vylezl prvni zub, zubatce 😀 O vikendu tu byl znamy, dost jsme litali po venku.byli jsme i v Toweru, jako residenti Tower Hamlets mame vstupne za celou £1 😎 Tak jsme si tam dali vyborny obed a okoukli klenoty.

Zuzi, super ze S je takovy sikulka 🙂

Verko, chces tu hypnozu?

dadulka2000
16. čer 2009

caute kocky,.... vdaka za privitanie
ja som juzne od londyna,...cca 40 vlakom z charing X 🙂 , vybame blizko Tonbridge, ale do prace jazdim do Maidstonu 😅
verap - super foto 🙂, vidim ze uz cast tehulkovania mas za sebou,.... uf mna to este vsetko len caka 😀

saza007
16. čer 2009

Ahojte zienky,

dadulka vitaj, ja som z londyne, Kent poznam len z vyletov. Good luck u midwife!

Verka - pekne fotky tvojho pupiku 😵 Ja mam teraz take obdobie, ze kazdy, koho stretnem, mi hovori, ze som 'huge' a ze budem mat big baby 🙄 . Taktni ludia 😝
Zajtra idem na 28 week check do nemocnice. , u midwife som bola last week.

Baby, ktore uz mate deticky - pouzivali ste moses basket? Ak ano, ako dlho v nom baby vydrzi? (cca 4-6 tyzdnov?) Rozmyslam, ze si ho kupime.

Co sa tyka kocikov, tak ja mam my heart set na Bugaboo (viem, ze tu nan boli zmiesane odozvy), velmi sa mi pacii. Moj muz chce zase Maclaren. tak sa snad k niecomu coskoro dopracujeme ;))

Zacali sme NCT classes, dnes mame druhu session, zatial je to celkom v pohode, dostali sme aj domacu ulohu 😅

simona.w
Autor odpověď smazal
Zobraz
simona.w
Autor odpověď smazal
Zobraz
miluska.woolley
16. čer 2009

Simco Maxi cosi ma ruzne druhy, ale jsou hodne podobne a na isofix pasuje tusim jen jedna.
M. zrovinka ted na dovolene cetl tes autosedacek s isofixem a vetsina jich byla nedostatecnych, dokonce i ta nejdrazsi emaljunga byla nebezpecna.
Kazdopadne vyslo mnohem bezpecnejsi mit jen tu sedacku pridelanou pasem.