Maminky, těhulky a snažilky v Anglii a zahraničí III

slunicko2
14. lis 2008

Treti pokracovani diskuze...

Rada bych vsechny maminky, tehulky i snazilky pozadala o respektovani nazoru vsech, kteri se do teho diskuze pridaji!
Tato diskuze byla zalozena pred dvema roky jako podpora snazilek, tehulek i maminek v zahranici a melo by tomu tak zustat i nadale 🙂

Vulgarni prispevky na ucet dalsich clenu budou ignorovany. Nejsme na zakladni skole! 😉

slunicko2
autor
13. lis 2010

Edo, Verco: jeste me zajima, jestli se u druheho porodu netesite jenom na tu bolest nebo i na nejake casti porodu, ktere si vybavujete? To vite, ja to nezazila 🙂
Ja jsem hrozne bebicko, a rikam si, ze kdyby se Sean narodil normalne, tak bych mozna uz odvahu na druhe nemela 🙂
Asi mela, ale to uz neposoudim 🙂

verde198
13. lis 2010

Ahojte,

Milusko, tak to jsi me potesila, ze je nebudeme mit pricucnuty nadosmrti 😀 Momentalne mi to tak totiz pripada...

Edito, ty jo, ty uz to mas fakt za par! Na co se citis - holcicka nebo chlapecek? Jmena mate nejaky vybrany?
Nevyjde vam jeste vylet do Prahy? Gretka uz z nekterych oblecku vyrostla, tak ti je muzu vratit at jsi pripravena 😉

S tim soukromim u lekare mas pravdu, u meho gyndare teda dobry, ale treba kdyz jsem byla na Bulovce, tak tam na stole lezely papiry nekoho jinyho, ja sama v ordinaci.......

Jinak musim pochvalit Ceske drahy, obe cesty probehly dobre a pokazde byl mily pruvodci a velmi ochotne mi pomohli s kocarkem 🙂

Tady v Holesovicich je Bio Oko a kazde utery v 10 dopoledne maji Baby Bio, kde je polosero a muzete jit i s mimcama. Chystam se tam koncem listopadu na novy cesky film Obcansky prukaz. Tak jsem zvedava, jak to Gretka vydrzi 😕

Pietro zase zitra odjizdi na sluzebku, ale tentokrat zustavam tady, tak snad se z toho nezblaznim 😉 Zuzko mas muj obdiv, ze jsi to vsechno zvladla sama! Ja se vzdycky tesim, jak mala holka az uz Pietro prijde z prace.
Asi si budu muset poridit nositko, protoze se rada nosi s vyhledem ven. Mam jen satek, ale odtud neni tak dobry vyhled. A aspon tak neco udelam, takhle ji nosim a mam volnou jen jednu ruku.

Hezkou nedeli vsem!

laurelle
13. lis 2010

Ahojte tiež by som sa chcela pridať aj ked vy tu máte už rozbehnuté diskusie 😒 Zijeme od januára v Londýne wau ked to takto napíšem som si uvedomila že to je skoro rok .. Manžel je angličan a ja som slovenka aj ked od 17 rokov som žila v Liverpoole ..

slunicko2
autor
13. lis 2010

Evco, i ja se tesim jak male dite, az prijde daz domu a ja si muzu jit sama sednout aspon na pet minut na zachod 😀
Je to tezke i pro me! Nekdy je toho i moc! Ale zvladnes to, uvidis 🙂 Vy jste tu vsechny schopne, takze kdyby vas potkalo to co me, zvladnete to levou zadni 🙂
Jak bylo u rodicu? Pridej zase nejakou fotku male 🙂

@laurelle klidne se pridej! Vsak se tady snazilkuje i tehulkuje 🙂 Holek z Londyna je tu hodne! liverpool a Londyn, to je zmena 🙂 Ja se do Liverpoolu chystam za tyden 🙂

laurelle
13. lis 2010

No dakujem 🙂 My ideme do Liverpoolu začiatkom decembra a potom na Vianoce .. Aj ked tam rodinu nemáme za tých skoro 10 rokov tam mám strašne vela priatelov z ktorými som sa tento rok videla velmi málo tak to chem ku koncu roku napraviť .. Vidím že tvoj syn a moja dcéra sú rovnako starý už chodíte do školky ?? 😎

saza007
13. lis 2010

hi ladies,

nestiham vas ani citat! 😵

Edit - ani sa mi nechce verit, ze ti uz ostava len 6 tyzdnov do porodu. Final stretch!

Jani - ako v praci? A ako Alfie v skolke? uz ma novych kamaratov? 🙂

Catkaz - maly je nadherny, super, ze kojenie uz ide. len tak dalej.

Verca - super tricko s kvetinkami, si sikulka.

slunicko2
autor
13. lis 2010

@laurelle nene, jde do skolky az od ledna. Ale chodil do creche a ted chodi dvakrat tydne do play group. Takze snad ten prechod bude bez problemu 🙂
a cim to, ze z Liverpoolu do Londyna? Koukam, ze pracujete na ditku cislo 4? 🙂

laurelle
14. lis 2010

@slunicko2 o 4 babatku zatial iba rozpravame a nechavame to na nahodu ale od noveho roku by sme sa do toho chceli pustit naplno .. 😀 Ja som v Liverpoole zila od 17 rokov manzel je Londyncan ale ked sa nam narodilo prve dieta prestahoval sa do Liverpoolu kde si nasiel pracu .. Teraz vsak jeho otec potreboval v Londyne pomoct na rok-dva s rodinnou firmou lebo otvara pobocku v Nemecku tak teraz sme tu .. Najprv sme si hovorili ze do Liverpoolu sa urcite vratime ale teraz ked aj ja aj manzel pracujeme v Londyne a tak to neni az take iste .. 🙂

slunicko2
autor
14. lis 2010

@laurelle pane jo, to uz se dnes jen tak nevidi, 4 deti 🙂 Jojo, psala jsi, ze jsi tam od 17ti. Ale ja nevim, kolik je ti ted, tak nemuzu posoudit jak dlouho jsi tam zila 🙂
Ja vsem kdo ziji ve velkem meste zavidim, ze je tam co delat v osklivem pocasi. ale zit bych tam nemohla 🙂

Tak ja jdu uklizet. Uklidila jsem vcera, ale dle Seana tu mam mess! Mummy's mess! 😀 😝 coz teda vubec neni pravda, je to jeho bread stick!

wacata37
14. lis 2010

@laurelle no tak to klobouk dolu 3 deti! jak jsi to zvladla bez rodiny?? me tak hrozne chybi nejaka babicka na hlidani 😝 ze bych az brecela.

@slunicko2 ja ti nevim jestli je co delat kdyz je takhle hnusne! knihovnu tam kde jsi nemate? nebo nejaky soft play? ja taky nemam vse pred domem...teda vlastne skoro nic. vsude musime autobusem takze to vyjde tak na stejno 😒 jako kdyz ty jedes nekam pobliz. Zase mate dobry prochazky po polich. my se tu motame mezi autama a ten muj dabel na scootru to je neco musim si taky neco poridit uz ji nestiham 😀

boze o uklidu ani nemluvte..na me tu ciha kos pradla na zehleni...nemate nekdo cestu kolem??? 😀 😀 😀

slunicko2
autor
14. lis 2010

@wacata37 knihovnu tu mame, a chodime do ni. Do krouzku take chodime, soft play je tu, ale spinave. tak nejak skoro vzdycky najdeme neco cim zabijeme cas. ale casto se opakujeme. transport muzeum v Glasgow je ted zavrene az do jara, coz je skoda.

laurelle
14. lis 2010

@slunicko2 teraz mam 27 : 9 rokov v liverppole rok v londyne :D Ale ten cas leti 😲 je tu co robit v peknom aj skaredom pocasi to je pravda deti su uz preorientovane na londynske pocasie 😝 teraz tak ako cely svet zijeme Vianocami pomaly uz deti chcu spisovat zoznamy a najradsej by boli keby su Vianoce zajtra 😔 Keby sa mam riadit mojimi detmi tak tu mame mess stale uz to neriesime tak casto ako ked som mala 1 dieta to som videla niekde malu smietku a uz som upratovlaa 😀 teraz spravime raz za 2-3 dni velke upratovanie radsej stravime cas prijemnejsie 😎

@wacata37 aj ja by som niekedy az brecela kym som bola na materskej bolo to ok teraz ked chodim do prace je to omnoho horsie ked su deti napr.chore alebo ked niekam chceme ist s manzelom 😒 moja mama zije pol roka v londyne ale odkedy ma noveho o dost mladsieho priatela deti nam vobec strazit neche a to mam 4 rocneho bratceka lenze moje deti jej akosi nevonaju co mi je velmi luto pretoze obcas velmi potrebujeme niekoho kto by nam ich postrazil ☹ mas nadhernu dcerku 🙂 krasna je 🙂

wacata37
14. lis 2010

@slunicko2 ja myslim ze kazdy se opakuje!! to ani jinak nejde, ale ted pred vanocema bude akci...uz tu mam na stole brozurku na vanoce tak se pujdu mrknout co kde a jak. spousta nezavislich knihkupectvi dela ruzny akce a tak...taky dost sleduju brighton council website, events diary a tam maji veci co se kde deje, a pak jeste mame childfriendlybrightonandhove tam taky. Urcite neco podobneho budete mit tam u Vas!!! no a pak taky chodime plavat to taky zabije cas a potesi prcka 😀

wacata37
14. lis 2010

@laurelle ja si prave dovedu predstavit. Matka to tu nenavidi, jezdi zasadne v lete aby se mohla prochazet po plazi a nakupovat ale nidky mi nenabidla ze by mi pohlidala Matty nebo ze by si ji k sobe na chvili vzala. Ani kdyz jsem rodila tak neprijela takze se porad musime my trepat tam. a to bylo neco sama letadlem s kuframa kocarkem a matty. nejhorsi bylo kdyz nechodila..to byl zahul!
no kazdyho koho znam si stezuje na to ze mu chybi to zazemi ta moznost ty deti alespon jednou za mesic odlozit u babi a dedy!! ale vy mate muzovu rodinu ne?? G tu nema ani svoji rodinu, matka je stara na to aby sem litala a sourozenci jsou vsude mozne po UK. takze jsme totalne sami.
NO ja jsem se donutila jit do baby centra a tam jsem se nalepila na jednu slecnu. uz to jsou 2 roky a jsme hodne dobre kamaradky. tak nejak si vzajemne pomahame..jinak to ani nejde!!!!
JInak 3 deti bych opravdu nezvladla, bohuzel ten muj neni zrovna rodiny typ a sama s jednim jsem mela co delat tak druhe by me totalne porazilo a o 3 nemluve. jsi hrdinka!!! opravdu se klanim!!!! 😎

laurelle
14. lis 2010

@wacata37 muzova rodina momentalne tu nie je lebo rozbieha v nemecku pobocku rodinnej firmy takze momentalne ziju tam a sem chodia len pracovne a to moc casu na strazenie neni 😒 neda sa povedat ze moj manzel je rodinny typ on je workoholik len praca,praca,praca ..po financnej stranke sa mame velmi dobre az nadstandartne ale niekedy si hovorim ci by nebolo lepsie keby je viac s detmi a zijeme v niakom malom,utulnom domceku ..Moja kmaratka tomu hovori ze kazdy chce to co nema ..Mne raz za cas postrazi dieta mlada susedka ale to je fakt iba vynimocne .. Ked som bola na materskej tak sme dvakrat za tyzden chodili do play group .. Teraz ked pracujem je to horsie ale zvladame to .. vzdycky si poviem ze vsetko niako dopadne a dam hlavu hore a vsetko ide !!

wacata37
14. lis 2010

@laurelle no to pritel je taky v praci od rana do vecera ale na financich to teda videt neni. 😀
Jinak jsem koukala ze mas hodne malinky deti takze to musi bejt docela vysilujici i kdyz ted si asi hrajou mezi sebou ne? nebo je to jenom fama....
No ja vlastne ani materskou dovolenou nemela, rok jsem litala po uradech abych zaridila Matty papiry, druhej rok jsem sedel ana prednaskach a seminarich a dalsi pul rok jsem psala dissertation takze matty se mnou chodila i na meetingy ohledne prace.
vlasnte ja byla z domu bez ditete snad jenom dvakrat jednou na drink u kamosky (to zni hrozne co?) a jednou u kadernika (to taky zni sobecky). jinak matty byla vsude v galeriich, muzeich, prednaskach, seminarich, doktoru, a vsechno co si dovedes predstavit. proste ji mam prilepenou k boku.
v zari zacala part time skolku tak mam 3 hodiny denne pro sebe, ale jelikoz tam dojizdime tak tam sedim v kavarne a ctu si...konecne po 100 letech si ctu a dohanim co jsem zameskala 😒
jinak ty playgroup byly o nicem porad jsem tam s ni musela bejt, ale obehli jsme to vsechno paly groups, baby boogie, story times a podobny kravince...
jeste ze tu jdou do skoly ve 4 letech jinak nevim... 😀 😝

slunicko2
autor
14. lis 2010

@laurelle Liverpool ma asi temer stejne pocasi jako zapad skotska, ze? Tak to se jim Londyn musi zdat asi lepsi 🙂 I kdyz nam dnes teda sviti slunicko a je modra obloha. ja jeste cekam, jestli sean zase vyzvraci jidlo a pak vyrazime k jezeru.
U nas je tak nejak uklizeno. Ale ze by bylo nalestino, to ne. 🙂

Verco, k tomu tvemu hackovani. Srazi se to po vyprani? Chtela bych Seanovi uhackovat auticko na tricko. premyslim, jestli to nemam vyprat pred nasitim.

laurelle
14. lis 2010

@wacata37 hrat sa medzi sebou hraju iba obcas najstarsia uz na detske hry moc neni ta si zapne telku alebo ide na pocitac alebo je s jej kamaratmi .. a dvaja mladsi sa niekedy dokazu zahrat lenze odkedy sme sa v Liverpoole chodili pozerat na futbal tak Alex bez lopty ani nezaspi a ta najmladsia to je taka princeznicka iba babiky .. Ale niekedy sa spolu velmi pekne hraju vcera sa po dlhej dobe hrali pexeso myslela som si ze chvilu bude pokoj a vydrzalo im to az po kym Vani nezacala prehravat tak bola uplakana a ofucana cely vecer 😀 Ja som mala matersku strasne pohodovu ziadne stresy rano sme dlho spali a ked sme vstali tak sme sa vytesovali ako idu vsetci do prace a my nemusime vyliezt z postele 😝

@slunicko2 my by sme poobede tiez chceli niekam skocit uvidime ako sa nam bude chciet teraz sme doobedovali a Vani ide za chvilku spat to trosku upracem a potom sa uvidi co dalej s dnom .. Manzel pride zajtra rano a hned uteka do prace kde bude asi az do vecera .. Pred koncom roka su to same stresy u nas .. Tak si uzite jazero a pekny den 🙂

janinek
14. lis 2010

@laurelle Vitej, kde v Londyne bydlis? A tri deti a snaha o ctvrte, to klobouk dolu. A takova mladinka, vzdyt ty budes mit ctvrte driv nez ja prvni a jeste budes porad mladsi 🙂

Jak to tu pisete s temi babickami, to me fakt mrzi a moc to nechapu. Nasi a babi hlidaji i bratranci ci sestrenici a nabizeji se. To je teda v CR, ale vim, ze by moc radi jezdili hlidat sem, kdyby meli koho. Ale jeste radsi by, abychom se vratili. Jak jsem tu driv psala, ze porad nevime, kde teda "mit deti", tak prave tohle je jeden z faktoru, ze hlavne kvuli mym rodicum bych chtela v CR, ze to bude jedine vnouce a mam vycitky, ze kdyz budeme tady, tak si vnoucatko moc neuziji, protoze ho malo uvidi a vim, ze je to bude mrzet. Proto si porad rikam, ze bychom chteli do CR pak v tom skolnim veku, aby mely deti to rodinne zazemi, co jsem mela ja. Ale nerada takhle moc planuji dopredu.

@slunicko2 Doufam, ze Seanovi bylo dobre a uzili jste si hezkci pocasko. Nam tu leje zase uz od 11, tak venceni i nakup byla otrava. Mne se tak nechce ven, jak vidim, ze prsi, nevadi mi zima, ale to morko proste nesnasim.

Bavily jsme se tady o tom tvarohu nedavno? Nekde se nekdo shanel po tvarohu totiz. Ja zatim znam jen quark, co maji v Sainsbury's a Waitrosu. Sains maji svoji znacku, Waitrose neco z Nemecka, ale lepe mi sedne ten ze Sains. I kdyz je to jen odtucneny mekky. Tvrdy z toho pry udelam, kdyz ho necham odkapat ve filtru na kavu nebo pres platynko, ale to jsem jeste nezkousela.

wacata37
14. lis 2010

@laurelle no tak to zavist nejvetsi. Jak jabych spala az bych brecela a spala bych tyden nebo mesic v kuse! 😝
Jinak materska sice byla horor ale zase jsem si obehla vystavicky, muzea a ruzny akce to bych normalka nemela kdy a jak. No a to vecne vysedavani v Bucksu to taky nebylo k zahozeni... 😀 😀

jinak matka mi od zacatku rekla ze neni babicka ze je v pracovnim procesu a ze si svoje deti uz vychovala 😝 no tak uz ani nenabizim ani kdyz je tady tak s ni nepomaha ...vlastne ji ani jednou nekoupala nebo vzala sama do parku....no ale co s tim nadelam. Bracha je trosinku lepsi, je linej ale kdyz se rozhoupe tak ji i nekam vezme 😎

forensica
14. lis 2010

@slunicko2 - zuzi, ja z toho porodu moc velkou vedu nedelam, proste to nejak pujde. Podle me nejhorsi je ze clovek nevi kdy to bude, takze ceka s kontrakcema, snazi se soustredit a odpocivat co to jde ale nevi jestli za 10 minut bude tlaci ci za 10 hodin 😅 Na to ja bych si predstavovala aby me vysetrovali vnitrne kazdou pul hodku, ale oni jsou na to lini.

@wacata37 - no my na nejake velke dlouhe cesty nejezdime, tak 2 hodky maximalne v kuse...nicmene tim ze je rearfacing sedacka 5x bezpecnejsi zadny kompromis v ohledu pohodli delat nebudu 😉 Staci si udelat nejaky rychlejsi pruzkum a precist si zurnaly. Podivej se na ty videa co porovnavaji RF a FF sedacky, to pro me bylo rozhodujici 😉 http://www.rearfacing.co.uk/gallery.php

Holky ted nemam cas vas docist, musim na veceri. pa

wacata37
14. lis 2010

@forensica no ja uz vyhodila prachy za tu maxi cosi a uz jsme presli to stadium kdy neposedela tak novou uz kupovat nebudu, zas tak moc nejezdime 😝

slunicko2
autor
14. lis 2010

Verco, pujdes zase do hypnobirth?
vidis, ja jsem si myslela, ze tam prodavaji nejake jine sedacky. Ale jak rikam, nijak jsem to nestudovala. Me proste jen vadi, ze tady uz nektere holky maji deti jen na booster cushion a na predni sedacce. Tam podle me trilete dite takhle nepatri. Jinak v rearfacing treba tolik problem nevidim. I kdyz to asi neni idealni. Seana jsem dopredu jeste nedala. mame jane sedacku na isofix. Ale ja se bojim, ze by sel po razeni, brzdici pace a tak 🙂 Nebo mi vypnul motor, protoze by mel tlacitko rovnou u ruky. Nevim teda, jestli se to za jizdy u naseho auta da 😕
uzivej si navstevy!

@janinek Jani, ja take kupuji ten quark. tvrdy tvaroh jsem parkrat videla v nekolika obchodech, kde maji continetal section. Ale nemaji ho pravidelne :( a co treba nejaky czech shop v Londyne, nebudou ho mit?
A co rikaji vasi na to, ze by jsi zustala v uk i s vnouckem? MOje mamka treba porad jeste pracuje na plny uvazek a o vikendu take vecne nekde jsou. Tchanovce zminovat nebudu, ze :D

@laurelle ja jsem take takhle byla doma. Sean spal celou noc a budil se az po osme. Take zadnou pomoc nemam. rodina v cr a tchanovci ve walesu. Manzele jsou vecne pryc, diky navy. ale co, mohlo by byt hur, vid? 😀
A souhlasim s tvoji kamaradkou, ze kazdy chceme to co nemame 🙂 Malokdo ma takovy ten zlaty stred 🙂

Nikam se nakonec neslo, protoze sean zvracel. A ja uz mam take zaludek na vode! 😀 Tak jsem alespon vyprala zaclony a Sean si hral na zahrade. Byla sice kosa, ale svitilo slunicko. Nasel malou lopatku a rozkopal kus zahrady. nalozil si to do kolecka a pak mi to vyklopil na terasu 🙂 vytahl od nekud moje zahradnicke rukavice a zacal se v tom hrabat. A jak byla zima, tak se jeste pocural! Nechtel domu, musela jsem ho odtahnout za sileneho revu 🙂

A vubec mame dnes den. Sean spadl ze schodu. Nastesti jen tri schody, protoze jsem ho stihla chytnout, akorat kdyz si lamal krk o dalsi schod. Padal uplne z horniho schodu! Daddy nam dorazil vcera vecer v devet, predtim take a dnesd jeste neni doma. Kazde rano vstava v pul seste. Seana uz dva nebo tri dny nevidel. Tak nam drzte palce, at je to od poloviny pristiho roku lepsi! Jinak si fakt pronajimam dum na krete a muzeme udrzovat manzelstvi emailovou formou 🙂

forensica
14. lis 2010

@wacata37 - jasny 🙂..s hlidanim je to blby, to ti musi urcite byt lito co. Ja mam stesti ze moje mamka je strasne nadsena ze muze pomoct a tak kdyz prijede tak tu mam totalni veget (obed uvareny a kolace napecene jeste nez se s K probudime, tak asi nejak 😀) No mam holt stesti.

Zuzi- pokud to budes delat v bavlne tak bych to predeprala, to je asi dobry napad. Me se to teda nesrazilo (taky bavlnene vlakno) ,na tom obrazku uz je to minimalne 3x prane, ale ja peru na 30C tak mozna proto.

@laurelle - no to jsi ale sikulka, 3 deti a takhle to sama zvladat. Tak to tu z nas proziva vetsina, proste by nekdy bylo mile kdyby se dalo ditko dat na noc k rodicum aby jsme jako par meli na sebe aspon chvili klid. I kdyz teda s K cas travime radi a ona je dost hodna i v 10 vecer tak ji obcas nechame mezi nama pobihat 😀 Ale takova klidna vecere v restauraci je k nezaplaceni ze 😎

forensica
14. lis 2010

Zuzi, mas recht, vepredu nema dite co delat dokud neni jaks taks rozumne (cca 5 let bych rekla). Byl by opruz kdyby ti rypal do rizeni, to nejde. Urco hypnobirth budu zase delat, urdzelo me to v klidu. Musim si to vyzvednout od kamosky co jsem ji to pujcila at muzu zacit. 🙂 Sakra, schody, to je des, clovek nikdy nevi co. Chodi jak profici a najednou sebou mrsknou ze 😕 Ach jo, to vase manzelstvi na dalku co 🙄 No aspon jsi vedela do ceho jsi sla od zacatku co.

slunicko2
autor
14. lis 2010

Verco, ja take peru jen na 30. Tak to je fajn, nebudu se namahat :D Jdu najit hacek. Mam tady porad jeste tu vlnu, jak jsem chtela plest tu cepicku. Ale to se mi fakt nepovedlo! 😅
Musis u toho hypnobirth projit zase cela ta cedecka? Nebo jenom ve zkratce?
No, melo to byt lepsi s tou navy, nez to je. Ale mohlo by byt i hur. Daz si ted zazadal o Falklands nebo Ameriku. Nic z toho asi nevyjde, ale ma to tam. Hlavne at se neprehlidnou a nedaji mu Afghanistan, protoze to je take od A, ze! lol

Ted jsem si vzpomela na tu kartarku, jak jsem u ni byla. kdo si pamatuje... Jak rikala, ze budu psychic lol Tak ja predpovidam, ze kata je tehotna! Citim to v kostech 😀 Tak jsem zvedava, co na to rekne, kata 🙂

Daz uz je na ceste domu! A sean uz spi :( Ale vim, ze treba nektere rodiny to maji take tak... Vy v Londyne mate cestovani za praci taky narocne.... deti spi, kdyz odejdou do prace a spi, kdyz se vraceji. takze mate doma taky vikendove tatinky..

laurelle
14. lis 2010

@janinek zijeme v Islingtone .. 🙂 Mne mama býva v Londýne ale vobec mi s deťmi nepomáha ..
@wacata37 Zavidiet neni co mala Nessy ma teplotu uz v noci kaslala a som si myslela ze jej to prejde,rano nic vratili sme sa z vonku a odvtedy zvracia,kasle sopli a vsetko mozne .. Ach do rana do maju aj Alex a Vivi .. Od kedy chodime do skolky tak je kazde 2 tyzdne pravidelne chora a to nam minuly tyzden predpisala doktorka lieky na imunitu .. 😒
@slunicko2 hm my sme chori precitaj si vyssie co nam je 😀 My udrzujeme manzelstvo formou odkazov na chladnicke podla toho kto vstane skor .. Minule som manzelovi povedala ze sa odstahujem niekam do tepla a ze mu budem posielat raz za rok na Vianoce fotky deti .. On sa na mna pozrel a povedal : Laura nevies kde mame spinkovac ?? 😀 😀 😀
@forensica to mas pravdu ani neviem kedy sme boli naposledy sami mimo domu nehovorim ze s detmi niesom rada ale niekedy je toho fakt moc ..

slunicko2
autor
14. lis 2010

@laurelle tak u nas je to stejne! jak sean zacal chodit do creche, tak ma neustale rymu a jeden virus za druhym. Tak snaz si imunitu brzy utuzi a budu mit chvilku klid! ;)
Me take daz rekl, ze chce abych byla stastna, ze mu nebude vadit, kdyz se teda odstehuju jinam a on bude dojizdet. Ze by teda nebyl happy, ale chapal to. Aspon teda ale poslouchal, toho tveho to uplne minulo 🙂 Jaka byla tvoje reakce?
at jste brzy v poradku!

janinek
14. lis 2010

@slunicko2 Hele, si nedelej srandu A a F da dohromady Afganistan, i kdyz abecedne bdue asi Amerika pod U, tak to mozna bdue dobre 🙂

Skoda, ze jste se Seanem nikam nesli, ale z tveho popisku se jiste bavil pekne i na te zahrade 🙂 A chudak, ze spadl, tak hlavne ze se mu snad nic nestalo.

Myslim, ze nasi by hlavne chteli vnouce (i kdyz nic nereknou) a celkoVe by byli radsi, kdybychom byli v CR, ale nic nereknou. I kdyz babicce (bydli s nasima, tak je tri beru jako jednu jednotku) se urcite nejvic styska po CLiffovi, to ji vzdy nejvic zajima, kdyz mame prijet, jestli jede i Cliff 🙂

A k tem londysnkym vikendovym tatinkum, jak jsme tu meli kamaradku s mimcem, tak u nas teda si strejda uzil rano, protoze chodi z domu po devate, ale vecer vetsinou nestihl koupani, takze prisel a uz spala. Jak v sesti, tak v jedenacti mesicich.

@forensica Muzes mi naznacit, jak funguje ten hypnobirth? Jako prakticky, co pro to musis udelat a co pak mas delat pri porodu.

laurelle
14. lis 2010

@slunicko2 ja som ostala tak v soku ze som do neho vyslovene hodila spinkovac ktory lezal presne na stole kde pracoval a nevsimol by si ho fakt len slepec buchla som dverami a odisla za detmi trucovat ☹ podla neho mam chapat ze ma vela starosti v praci a nema so mnou cas ani chut riesit kazdy jeden banalny problem ale ja to nemam riesit s kym .. dakujeme zajtra ideme pozriet doktorku ZASE ! Uz neviem co s malou ked je stale chora virusy sa na nu lepia jedna radost doktorka jej dava stale antibiotika cca. raz za 2 tyzdne co tiez nie je dobre .. A ked ja chodim do prace nemozem byt stale s nou doma .. Niektore dni by som najradsej vymazala zo svojho zivota ale zivot ide dalej 😉