Maminky, těhulky a snažilky v Anglii a zahraničí III

slunicko2
14. lis 2008

Treti pokracovani diskuze...

Rada bych vsechny maminky, tehulky i snazilky pozadala o respektovani nazoru vsech, kteri se do teho diskuze pridaji!
Tato diskuze byla zalozena pred dvema roky jako podpora snazilek, tehulek i maminek v zahranici a melo by tomu tak zustat i nadale 🙂

Vulgarni prispevky na ucet dalsich clenu budou ignorovany. Nejsme na zakladni skole! 😉

bubbly
8. čer 2011

@martja007 jako bys mi mluvila z duse, my letame taky do Brna a ja to vylozene nesnasim. Ryanair plny Cechu, z letiste busem na Zvonarku a odtud teprve k nam, no my to mame jeste 2 hodiny z Brna a jak rikas, vsichni nasrani, neochotni, hruza des. Takze to s malou zvladas dobre, to je fajn. My uz se na mimi tesime, mam presne tyden do terminu a pripada mi to ze snad nikdy neporodim, Hlavne nechci prenaset, vyvolavany porod je pry horsi.

martja007
8. čer 2011

@bubbly no prave, tak to je s tim cestovanim po cr,dokonce musime asi I pouzit vlak a tam jsou ty 3 hrozne vysoky schody, ani ja tam sama snad nevylezu, natoz s tezkym 16 kg kocarem...a ty lidi, no ani nemluv....nenene cesko neeee...jo jeste na podzim a v zime ty typicky cesky virozy a nachcipani lidi, cim to je, ze tady to tak videt neni... 😒
Jinak uz to mas za par...me jeste porad boli bricho dole u jizvy nebo vevnitr? ATB uz jsem dobrala...myslim, ze to bude svalama, prece oni tam proriznou asi 3 ruzny tkane, mimo jine I svaly..
Muzu se zeptat odkud jsi z cr?

bubbly
8. čer 2011

@martja007 jsem slysela ze jizva po cisari se muze hojit dlouho, to bude v pohode, ja bych mela rodit normalne, tak doufam ze uz to bude brzo🙂 No vlaky v CR to je horor, nejlepsi kdyz zastavi nekde v poli, pod tebou metrova dira, to se pomalu bojis vystoupit a jeste s kocarem, to je teda zazitek😀 Ja jsem z Uherskeho Brodu, to je az u Slovenskych hranic, takze do Prahy letet v zadnem pripade. Taky ty nadrazi v Brne, jak autobusak, tak vlakac, vsude samy cigan. Posledne jak jsem kupovala listky tak me zenska za okynkem hned servala ze nemluvim do toho jejich mikrofonu ze me neslysi, no zakaznicky servis hrozny, v obchodech to same. Hlavne ze se v CR kazdy boji o praci, vsichni si stezujou jaka je tam nezamestnanost a potom kdyz tu praci maji, tak si toho nikdo nevazi.

martja007
8. čer 2011

@bubbly Hahaha, to tedy mas pravdu s tema sluzbama v cz, horor, nejlepsi jsou ty prodavacky v Brnenskym Tescu, je jim kolem 60 ale ta prava komunisticka vychova a ochota! Ja vzdy kdyz platim, dekuji ochotne...a oni nic, nepozdravi, nedekuji...hahaha. Anebo v Brne u nadru je drogerka Rossman, vzdy tam hopsnu a je tam nejaky borec v kratasech jako ochranka a vzdy se na me nalepi a chodi za mnou celou dobu tak okate a sleduje jestli snad nekradu haha, snad si me musi plest s nejakou zlodejkou, jinak nechapu a to tam jdu tak 3 do roka a vzdy je mi v patach...no servis jak prase.... 😀
Budes si kupovat nejaky baby monitor? Ja koupila ten movement Angelcare, dnes mi prisel, tak budeme testovat....

martja007
8. čer 2011

@bubbly jinak ja litam I do Blavy, je to lepsi a mnohem levnejsi nez do prahy....

bubbly
8. čer 2011

@martja007 😀 no klasika CR. Ja z Bratislavy nemam prime spojeni a nasi nemaji auto. Jinak je to k nam z Bratislavy bliz. S tim baby monitorem jeste nevim, pokud se narodi zdrave miminko, tak mozna ani ne, prej k donosenym zdravym detem se davat nemusi, takze uvidim.

martja007
8. čer 2011

@bubbly Prave my taky doma nemame auto, mati ho prodala, lezlo do penez a ona s nim skoro nejezdila, takze jsem odkazana na busy a vlak a to je na dve veci.... Bus je vzdy narvany, plnych nasranych lidi s blbou naladou LOL a o vlaku ani nemluve, uz ty schody me deptaji....fakt jsem mela problem vylezt, tak jsou vysoko..
S tim monitorem , my dostali od manzovy segry darek monitor v podobe medveda, zpiva lullaby a je jen na sound. Je nam na nic, protoze mame maly byt a hned ji stejne slysime.. a ten Angelcare je na movements+sounds, teplotu etc, ja ho taky puvodne nechtela, jenze ona ve spanku obcas blinka protoze si neodrihne a ja vzdy letim k ni a sleduji zda se nedusi i petkrat za 10 minut! Takze kvuli tomu...Dnes ho budeme testovat, jenze nechapu jak to funguje, protoze ten alarm pry zacne, kdyz se 20 sec nepohne, copak my se ve spanku hybame kazdych min jak 20 sec????????ale feedback byl 5 z 5 tak uvidim...
Jsi na FB?

weru
8. čer 2011

@martja007 angelcare je super, my ho taky mame. 19.6.letime na tyden domu a bereme ho sebou. Ja bych bez nej nespala. Jinak alarm se spusti, kdyz miminko nedycha, ne nehyba.

@bubbly ty jsi z Uherskeho Brodu? Ja jsem kousek od tebe. 🙂 Za mlada jsem jezdivala na Tropic a svatbu jsme meli na Hotelu u Brany. 🙂
Nejake znamky bliziciho se porodu? Budu drzet pesti, at vse dobre dopadne.

Co se tyka litani, tak Ryanair nesnasim. My ted letime s Whizzair do Brna a taky litame bud Brno nebo Blava. Praha je moc daleko ale leteli jsme taky nekolikrat, jeste se Skyeurope.
Prodavacky v shopech u nas doma - hruza, radsi ani nechodit. Ono staci, ze bydlim na male vesnici a lidi si mysli, ze si tu ziju, jak prase v zite. Pry kdyby mne tu bylo tak zle, tak tu nebudu. Co na to rict, ze?

Holky, ja na fb jsem. Poslu vam jmeno do ip a uvidite, jestli se chcete pratelit. 🙂

Vy jste obe v Londyne? Ja jsem 20 min od Oxfordu.

bubbly
13. čer 2011

@weru
@martja007 tak jsme se na fb uspesne nasly🙂 ja mam dva dny do terminu a zatim zadne priznaky. Jedna babska rada rika: vyzkousejte sex, tak jsme vyzkouseli a houby z toho, zacalo me tak akorat bolet v krizich a ted uz zase nic, jsem cila jak ryba. Mimco se moc nehybe, tak jsem z toho takova nesva, tak snad uz to prijde a nebudu muset prenaset.

martja007
13. čer 2011

@bubbly Ahoj, tak uz jen 2 dny....Jojo, jeste pry dlouha prochazka pomaha, ale tak 5 km....a pry kari, Jo a masirovani niples, ale tak aspon 6 hod- nam rikali v antenatal classes...s tim sexem, ja vubec posledni mesice nic, hlavne ke konci jsem se snazila mimco udrzet do cisare vevnitr, jinak bych musela rodit breech baby vaginalne a tam je risk, ze hlavicka se zaprici a ona jeste mela hlavu protahlou dozadu, takze diky Bohu za cisare...
Jinak dnes zase jdu k Gp, porad me boli jizva, uz jsem na to tak zvykla, ze to patri k hojeni, ale od vcera me boli fakt fest, jako den po cisari a je okoli cervene a to predtim nebylo, a asi snad mam teplotu....ach jo....

bubbly
13. čer 2011

@martja007 diky za tipy, vyzkousim😀 Pevne nervy u GP! Jsem zvedava co ti rekne

martja007
13. čer 2011

@bubbly tak jsem zpet od Gp, dal mi dalsi Atb....pry to ale nevypada na infekci...takovy mladicek to byl..... 😀

hlavinka
14. čer 2011

Ahoj holky,

pardon, ze vam sem vpadam, ale mela bych dotaz.
Jak to funguje se zdravotnim pojistenim a narokem na osetreni a eventuelne penezma (neco jako socka ci podpora u nas) v UK, kdyz manzel je v UK ted pres rok a manzelka se snazi otehotnet a chce byt s nim v UK a nebude mit praci ani tam, ani v CR?
Poradite? tedy pokud vite nebo mate zkusenost. Diky moc. 😵 (Klidne do IP)

bubbly
15. čer 2011

@martja007 to uz mas dlouho ATB, tak snad uz to po nich bude dobre. Ja mam dneska termin, ale vypada to ze budu prenaset, zadne naznaky, nic se nedeje

martja007
15. čer 2011

@bubbly vis, prave je to uz divny s tema myma problemama, Dr mi minuly tyden rekla, ze tam muzu mit I kousek placenty nechany...
Minuly tyden jsem koupila usni teplomer Braun, hlavne kvuli male a testovala jsem ho na sobe a pokazde mi nameril 37.7-37.9 stupnu I ted kdyz se zmerim, to same...teplomer mel dobre reviews, pouzivaji ho Dr.'s, tak snad mu mam verit, ale docela me to sokuje, hlavne kdyz vim, skoro nikdy nemam pres 36.9.
Takze se docela ted bojim, proto mi davaji ty atb...a taky mam nejake divne krvaceni. Normalne prestalo 2 tydny po porodu a za tyden znovu zacalo, sice ne silne ale stale to mam a uz budu koncit 6 tydnu v utery a u cisare se moc pry nekrvaci, pac te maji vycistit poradne....

janinek
16. čer 2011

@bubbly Myslim na tebe, at vse probehne OK.

@martja007 Ty jo, to je pekne pitome, hlavne at te to brzy prejde teda a jsi v poradku. Ja bych z te teploty byla take spatna, obecne mam spis nizsi teplotu, takze uz u 37.1 si prijdu jak na umreni. A to jako ani pri necme takovem te tu neposlou ke gynekologovi, to vse resi GP?

martja007
16. čer 2011

@janinek Cauky, tak jsem googlovala o te teplote a udajne v uchu je vzdy vyssi teplota nez treba v podpazi, pry do 37.5 je normal, v tom navode od teplomeru dokonce pisou, ze do 38 je normal..me se to nezdalo, pac mam zafixovany z cz ten rtutovy teplomer s cervenou 37, coz uz byla zvysena teplota, tak ale v uchu to je jinak, I v puse muze byt vyssi...jen podpazi ma jen byt do 37, pak uz je zvysena...

janinek
17. čer 2011

Hmm, tak to me nenapadlo, ze v uchu bude takovy rozdil, vim, ze treba v puse a podpazi mam rozptyl tak 0.2 stupne.

je ti aspon dnes lepe?

A co Zaruska, jak to mate s krmenim a vubec? Uz je MW spokojena, ze vam pribira?

martja007
17. čer 2011

@janinek No porad me boli kolem jizvy a I v ni, ale jen kdyz treba vstanu ze zidle, nebo z postele, takhle v klidu ani ne, nebo kdyz se dotknu, tak to boli...trebas to je normal, ja nevim...
Zara prave ji skoro porad, dokonce jsme zvysili davku mleka ze 120 ml na 150...mela by jist 5 denne, ale uz po 3 hod ma hlad...midwive uz nechodi 2 tydny, pry neni nutne...
Akorat se mi nejak nedari ji odrihavat, ve spitlu nas ucili, ze si mimco posadis na klin, podepres mu hlavu a chest, manzel to zvlada, me to nejde, breci u toho, jakoby bolesti, jenze zadny jiny zpusob odgrgavani na ni nefunguje, jen tenhle. A mati na me v telefonu rve, ze ji tim lamu pater a krivim zada....jenze kdekoliv tohle je normal zpusob, ja se ptala kazde midwive a ta mi to schvalila...jenze v Cr to neni vubec znamy ci doporucovany, tak nevim, jsou tak v Cr pozadu, nebo ji to fakt skodi? My to tak delame od zacatku.....

zoja2009
21. čer 2011

Ahojte,tak ja som tu nova. Maminka 19 mesacneho dievcatka. Zacala som citat,ale je toho strasne vela,tak som to vzdala a pripajam sa do rozhovoru
@martja007 ja som rodila cisarskym a viem ako to boli.Ja som bola sice uz druhy krat rezana a po porode som ani nevnimala tu bolest,tak ani neviem ako rychlo mi to preslo.Myslienkami som bola u malej Zoe,kedze sme mali problemy s krmenim.
Ta jazva ta bude este dlho boliet,hlavne nezatazuj oblast okolo jazvy.Ja viem ,ze je to narocne,hlavne ked mas male babetko.
Inac sa tu nenajde niekto kto byva v Kente,medzi Sittinbourne a Canterbury? Radi by sme niekoho spoznali.

lilly2711
22. čer 2011

Ahojte maminy, chcela som vas poprosit, ci neviete poradit. Ak sa narodi dieta vo Velkej Britanii rodicom slovakom ma narok na obcianstvo krajiny, kde sa narodilo? Moze mat dvojite obcianstvo aj SK aj UK? Neviete ako je to potom s vycestovanim, alebo ako sa to vybavuje???
Velka vdaka za akukolvek radu. 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

dejka77
22. čer 2011

@lilly2711 Anglicke obcianstvo moze mat len v pripade, ze aspon jeden z rodicov ho ma. Na to aby ho jeden z vas ziskal je potrebne min. 5 odpracovanych rokov v uk bez prestavky, to vsetko sa potom dokladuje tusim P60. Potom sa da poziadat o obcianstvo aj pre dieta. Neviem ale ci je mozne mat dvojite, pokial viem tak sa to predtym dalo, ale ci aj teraz to netusim. Kde presne sa to vybavuje to neviem, ale skus dat do googlu, tam je vsetko.

dejka77
22. čer 2011

@martja007 Vies na sr a cr su vsetci zatazeni na chrbticu, deti musia byt v perinke a tak je vsetko v poriadku. Mne mama stale v telefone prikazuje: a davaj ju do perinky 🙂 , dokonca mi ju aj poslala. Tak ako opisujes som dala aj ja malu parkrat odgrgnut, myslim, ze ked ju poriadne podopries tak nie je problem, ved aj tak vlastne poriadne nesedi ked ju naklonis dopredu.

eva_londyn
24. čer 2011

ahoj holky, nezapomnela jsem na vas obcas sem mrknu jak se mate?

@martja007 jak se ma Zara? roste? ja mam tady taky ruzne zkusenosti s midwife...nektere jsou prijemne nektere maji nazory jak z 15teho stoleti...uz to vypoustim🙂

bubbly uz musi mit miminko u sebe, ne??

@dejka77 co myslis tou perinkou...takovou tu "vycpanou"? Proc je to pro miminko dobre? Vsimly jste si ze tady nemaji dupacky???

martja007
24. čer 2011

@eva_londyn Ahojky, presne nazory jak ze stredoveku.
Vcera jsem mela 6week check up po porodu- je to jen s nurse, zadny Dr. a probihalo to asi takto: how are u? Ja na to mam stale bolest kolem a vevnitr jizvy a krvacim on-off, a ona ze to je normal, just relax and enjoy...tot vsjo..
Mela mi delat kontrolni ster- Gp to tam jasne napsal a ona ze neeee, na co...
Recomended paralen and relax...hahaha....
Byli jsme na uzt kycli a bylo ok.
Jojo Bubly ma miminko,ale necham to na ni to zde napsat 🙂
@dejka77 Ahoj a diky, vcera jsme byli ve spitalu a na vlastni oci jsem videla jak matky odgrgavali mimca-na kline mimco sedelo..A taky vim, ze v Cr jsou v mnoha vecech tez pozadu..napr kdyz se mi zkratil cipek ve 22 tydnu, moje Cr gynekolozka mi tvrdila, ze musim lezet az do porodu atd, tady v UK se mi vysmali, tak jsem nactla cokoliv o tom ao tom vsemozne medical info a v UK meli pravdu, bedrest je zastarala metoda, v Cr hojne pouzivana...btw cipek se mi nakonec vubec neotevrel....

dejka77
25. čer 2011

@eva_londyn Perinka je taka vec kde dieta zavinies, ma stiahnute nohy, ruky aby sa nehybalo a lezalo rovno, a to ma akoze zabranit pokriveniu chrbtice.

eva_londyn
27. čer 2011

@martja007 je to naprd...proste zalezi na koho narazis. Zrovna o vikendu jsem se bavila se sousedem, ktery mi rikal, ze se jim ta midwife co je u naseho GP vubec nelibila a ze chodili pak na vsechny prohlidky k midwife do nemocnice. Je to sice otrava, ze tam clovek musi autem a parkovat, ale aspon dostane lepsi peci. Opravdu loterie.

@dejka77 jo taaaak, jako zavinovacka? 🙂

dejka77
27. čer 2011

@eva_londyn Hej nieco take. Ale ja som trebars kupila swaddle blanket a v tom ma dieta nohy volne. A potom su take modernejsie zavinovacky, niektore aj s tvrdym podkladom a to by som prirovnala k perinke.

eva_londyn
28. čer 2011

@dejka77 a davas do ni malou porad? Moje mamka mi o ni taky porad vyklada, ze je to pry dobre i na to aby se male miminko nebudilo tim, jak si vlastnima rucickama treba picha do obliceje jak nema ty pohyby jeste zkoordinovane 🙂

dejka77
28. čer 2011

Parkrat som pouzila swaddle blanket, ale perinku nepouzivam, teraz je aj tak prilis teplo. Radsej ju nechavam na volno, ona sa dost hybe a nechcem ju trapit tym, ze ju zviazem.