Maminky v roce 2009 a jejich sluníčka ;o))

lenkakubickova
14. kvě 2009

tak jsme tu?Kde jste kdoooo??? 🙂

mirka755
1. čer 2009

dobré ráno
tak to musím zaklepat, Anetka poslední dobou vstává v 8 hod - tajně doufám aby jí to vydrželo co nejdýl 😉. Dneska se jdu podívat odpo za kamarádkou do porodnice, před 3 dny se jí narodil chlapeček, tak musím počkat až se Libor vrátí z práce

mirka755
1. čer 2009

holky víte krevní skupiny svých dětí? Jsem myslela že se dozvím jakou má Anetka, ale pokud prý dítě není nemocné tak se speciální kr. testy nedělají ☹. Což jsem teda ráda, že není nemocná ale chtěla jsem jí vědět kvůli tomu, že já jsem A rh- a dělají mi testy na protilátky

andrea2210
1. čer 2009

ahojky holky, tak maly spal kraaasne no vydrzel do pul 4 rana, dala sem mu cucnout v pul 3
caje a pak spinkal az do 7 po jidle🙂 spala sem vic jak 7 hodin 😵
ted sem dovarila a poklidila a uspavam🙂

Mirusko tak to je prcek Anetka 🙂 ja si Adamka dneska zmerim ale mel 71 cm tak ja pocitam aspon 76
no uvidime 😀
ale porad nekakal ☹
tak ty jdes na mimiska??? 🙂 a za chvili budes mit Ondraska uz se tesis vid?je to hruza se tahat s velkym brichancem 😀 😅

ahojky nensynko toje fajn ze ses vyspala, ja konecne taky 😵

Mirusko me to psali v porodce jakou maji... oba maji A+

lenkakubickova
autor
1. čer 2009

Ahoj holky 🙂 Jdu jen na rychlo pozdravit, mám tu v práci frmol 😝 Na víkend jsme nakonec odjeli ke tchánovcům, tak to uteklo jako voda a chovala jsem si včera 3 měsíční holčičku,takovej pidi bobánek,kouzelnej 😵 😵 Byli jsme tam celé odpoledne a strašně to uteklo,ale super 🙂...večer za váma zaskočím a dočtu vše co jste nadrbali 😀 😀 🙂

mirka755
1. čer 2009

Andrej takže myslíš že v záznamech v porodce by mi řekli jakou má Anetka kr. skupinu? Tak to se jich zkusím zeptat, až tam nastoupím. Jestli by mi nemrkli do záznamů. Já jí to hlavně chci i napsat do deníčku. No zrovna včera jsem koukala na tabulky na netu a podle toho jak byla Anetka malá při porodu tak má teď akorát :o), 2 leté děti co měli por. váhu kolem 4kg mají 15kg a víc. Takže jsem v klidu, prostě nebude obřík 😀. Já zase tak velké břicho nemám, ale jak se přes něj nemůžu ohnout tak mi to dělá už problémy. Kór když chci Anetce dát boty, nebo vyčůrat - to mi pak to břicho i tvrdne a já jsem ráda že vůbec dýchám. Ještě že je Anetka hodná, nebo relativně v klidu - mít ďáblíka co byl loni synovec tak se půjdu při prvním příležitosti asi oběsit 🙄 - to bych tu lítala jak hadr na koštěti.
Dnes musím vytřít chodbu baráku, to je hnus co tam je ☹. Mě přijde, že to dělám jen já

andrea2210
1. čer 2009

ahojky lenulko🙂 :-*

Mirusko ja mam dabla doma,,, a mela sem dost i v tehu.... no meli byti to rict🙂 urco se zeptej a nemas
to zapsane v jeji propousteci zprave jak jste sli domu z porodky???
ja prave jo🙂
jak u Honzy tak i u Adama🙂
ja jsem zvedava jestli vydrzis do terminku 😵

nensy
1. čer 2009

nazdárek tak jsme doma venku bylo krásně 🙂

mirka755
1. čer 2009

propouštěcí zprávu jsem odevzdala dr a sestra mi řekla, že v papírech to nemají. A ani to nemá napsané v dětské průkazce, uvidím co mi řeknou pak v porodnici. No to já také, ale nemusela bych :o)

adellaide03
1. čer 2009

Ahoj holky,
Ivi tak to se máte že máte hezky u nás je hnusně a navíc moje nálada je taky nízko protože mě to učení už fakt ale nebaví. Navíc zjišťuju, že některé věci do té hlavy prostě nenaliju ať se snažím jak se snažím (týka se to novelizace důchodů) bude to platit od roku 2010, ale my se t o musíme učit už teď na státnice. Aby se fakt nezbláznili. ☹
Tak jsem si postěžovala a co vy holky jak se daří?

nensy
1. čer 2009

ahoj adel jo bylo to super lukáš už je ve škole tam mužem dopoledne ven 🙂 jo adel a co to je novelizace duchodu budou přidávat 😕

adellaide03
1. čer 2009

Ivi ani se neptej. Abys měla nárok na důchod od roku 2018 musím splňovat dobu pojištění 35 let, ti co se narodili po roce 1968 půjdou do důchodu chlapi v 65, ženské bez dětí s jedním dítětem 65, se dvěmi 64, se třemi 63 se čtyřmi a více v 62, a tak bych mohla pokračovat dále a dále. Invalidní důchody se měmí, prostě změn bude celá řada.

nensy
1. čer 2009

adel a co se mění na invalidních manža ho má

mirka755
1. čer 2009

Adél no prostě budeme dělat dokud nám to tělo dovolí 😝

Andrej prosím tě, navazovala ti mateřská na rodičák Honzíka? Mě to teď čeká a už se jenom děsím že to bude mít skluz ☹

nensy
1. čer 2009

no miruš tedkon by ti měla zkončit na anetku a začít na mimčo

mirka755
1. čer 2009

jj Ivi, já už mám rodičák na Anetku pozastavený. K 8. dni každého měsíce mi chodil rodičák, teď by mi právě mělo přijít za 18 dní rodičáku a zbytek mateřská. Ale čekám kdy mi pošle okr. správa vyrozumění o nároku na mateřskou a to musím odezvdat na sociálce. Do 8.6. se to určitě nestihne, tak doufám že aspoň do příštího pátku to pošlou aby mi to přišlo. Čekat měsíc nebo dýl na peníze není vůbec sranda a teď nečtu nic jiného, než že to posílají až zpětně 😢 🙄

adellaide03
1. čer 2009

Ivi invalidní jsou odstupňovány do třech invalidních důchodů. Invalidní důhcod první, druhého a třetího stupně a tam jsou zase procenta 35 - 49 u prvního, 50 - 69 u druhého a 70 procent u třetího jakože jak závažný je jeho zdravotní stav.
Miruš já jak to tak počítám tak stejně nestíhám oddělat potřebné doby pojištění protože do těch započitatelných dob se nebude počítat péče o dítě do třech let, takže i pokud budu mít jen dvě děti tak to prostě nemám šanci stihnou. Ještě že jsem si aspoň uzavřela už to penzijní připojištění jinak bych na důchod skončila asi na ulici nebo fakt nevím.

nensy
1. čer 2009

no to nevím miruš jak to je ale zkus se zeptat adel

adellaide03
1. čer 2009

No Miruš nechci Tě strašit, ale bohužel je možné že čekat budeš, ono to vždy záleží i od lidí na daném úřadě víš jak jsou schopní a ochotní. Budu držet pěsti ať nečekáš.

mirka755
1. čer 2009

Adél neboj, s tím počítám že se to spozdí. Je to fakt hrozný ☹, už jsem mluvila s OSSZ a začíná se to už pěkně sr*t. Přehazují si mě jak horkou bramboru ☹

adellaide03
1. čer 2009

Jo Miruš já se jich nezastávám, ale opravdu to tam teď nemají jednoduchý, ale věřím, že když potřebuješ penízky tak Tě to nezajímá.

mirka755
1. čer 2009

Adél ale já to chápu, ale nejde mi do hlavy proč mi rovnou neřeknou kam mám volat. Už jsem mluvila se 3 a nikdo mi nedokáže říct "jestli tam ty papíry od zaměstnavatele už mají". To snad není tak složité se kouknout do složek.
Je mi jasné že od té doby co to vyřizuje všechno okr. a soc. správa tak se nestíhá

nensy
1. čer 2009

tak to jo adel to jsem na to zvědavá 😝 malá mi spí dělám špagety nic jinýho mě nenapadlo

adellaide03
1. čer 2009

No Miruš to opravdu není složité. Spíš bych řekla že neví a nechtějí to přiznat tak si tě přehazují.
Ivi jo jsou to změny.

nensy
1. čer 2009

to jo a docela dost co 😝

mirka755
1. čer 2009

Adél jen se zeptám, potvrzení mi vydávat to OSSZ pod které spadá můj zaměstnavatel že jo? Nebudou to posílat kde bydlím já ???

andrea2210
1. čer 2009

Adelko tak to je mazec... myslim to uceni a ty duchody 😝 ja myslela ze cim vic deti tim
pozdeji do duchodu 😝

Mirusko me skoncila na Honzika v unoru je lednovy... a hned sem navazovala ale za leden sem dostala jen 3 800
jeste 😝 🙄
Jo a mam 4 letou chtela sem 3 letou... pritel to byl vyrizovat na nej a rekli mu ze to nejde ani tak pritom
odpracovane ma hodne... takze to nechapu nasrala sem se ale... protoze mi dali sami od sebe tu 4 letou jak
tam byl aniz by mu neco rekli proste maras a zrusit to uz nejde 😝 🙄 🤐
Jo a s tim cekanim je to des!!!! to je pravda a to si vem ze meli zmatky a prej jeste maji nekomu mesic cely
penize neprisli... treba me kamaradce 😝 a jeji manza ztratil praci, tak byly bez penez 🙄 a s mimcem! 🤐 🙄

andrea2210
1. čer 2009

Mirusko treba to budou mit oni napsane myslim v porodce... kdyztak ji budes muset vzit na krev
a oni ti reknou☹

tak my jdeme ven a na nakup, tak zatim papa 😉

mirka755
1. čer 2009

Andrej já právě myslela že budou mít její kr. skupinu, protože tenkrát jí brali i krev z hlavy - to byla fakt maličká jestli má dostatek železa. Asi pokud dítě fakt nemá nějaké problémy, tak kr. skupinu (aspoň u nás) nezjišťují. Zkusím porodku a když to nebudu hrotit, já svojí zjistila až v těhu 😎

mirka755
1. čer 2009

tak se tu mějte krásně, jdu na tu svojí prdelku - pořád chrundí 🙂, už od 12 hod. Tak tu budu až večer, papapa

nensy
1. čer 2009

andrej zrušit to jde do 21 měsíce

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru