Maminky v roce 2009 a jejich sluníčka ;o))

lenkakubickova
14. kvě 2009

tak jsme tu?Kde jste kdoooo??? 🙂

mirka755
16. kvě 2009

ahoj
jsem tu já :o), Zuzi dej si tam narození malého ať víme kolik už mu je 😉
já byla u našich, Libor je na fotbale. Zítra odjíždíme do pátku na chatu, tak tu s Vámi nebudu

nensy
16. kvě 2009

ahoj zuzko tak jak je a co tomášek 😕

nensy
16. kvě 2009

já jsem na chvíli usnula a malá semnou

ojo
16. kvě 2009

ahoj holky, jsem potřebovala rychnou radu...mám nalitá prsa a vůbec nevím, jak s nimi kojit, jestli jen z jednoho nebo z obou ☹

od včera v noci bylo kojo po 3 hodinach(+ -) a to jsem je střídala a v 11h dopol. pil z levého a najednou v 1h odpol chtěl znovu, tak jsem mu nabídla pravé a to si jen asi zahnal žízeň, protože pil jen pár minutek...no a když se pak probral, tak jsem vůbec nevěděla, jaký prso přiložit, protože obě byla nalitá...nu tak jsem mu dala z obou 😕 a teď až se vzbudí, tak taky nevím, jestli dát jen z jednoho nebo obě...

malý taky pije jen asi 5 minut, pak odpočne, odříhneme a většinou si dá ještě tak těch 5 minut...před kojo vždy trochu odsaju, aby byl dvorec měkčí, ale i tak vlastně nevypije všechno mlíko...sem tam mě prsa bolí, že jsou nalitá, ale zatím nikdy nebyli tvrdý jak kamen, jen místama jsou tvrdší...

a sestra mi říkala, že odstávat nemám, že bych pak měla moc mlíka a včera tu byla dr. a taky říkala, že odsávat nemusím, že nalitý jsou, ale ne tvrdý na kamen, ale že můžu odstát, kdyby bylo potřeba...

chjo, s tímhle si nevím nějak rady ☹ ☹

mirka755
16. kvě 2009

Zuzi já bych mu dala jedno a to druhé kdyby nechtěl tak by ho odsála a třeba zamrazila, kdybys pak potřebovala někam pryč a byl s malým doma Míra

ojo
16. kvě 2009

miruš, on si mezi kojo udělá vždy přestávečku, že se pustí...tak mu mám dát pořád jen z jednoho, nebo to využít, že nabídnu druhý???

ojo
16. kvě 2009

ono taky totiž, jak pije jen krátce, těch 8-10 minut dohromady, tak taky nevyprázdní ten prs, sice mi odlehčí, ale nevyprázdní, tak je mám pořád nalitý... ☹

mirka755
16. kvě 2009

jestli ti předtím pil z obou, tak bych to zkusila - aby tě pak nebolela (nebo odsát)

mirka755
16. kvě 2009

počkej jestli nepřijde Jana (Johanka) ta je v kojení zběhlejší 😉. Ale já bych mu zkoušela dávat oboje, aby když se ti hodně nalejvají aby ti trošku od nich pomohl a nebo jedině odsávat

ojo
16. kvě 2009

asi mu dám teda zas z obou a kdyby pil celou dobu jen z jednoho (což se taky stává) tak druhý asi radši trochu odsaju, abych si zas odlehčila... 😕

včera jsem měla na sobě kojo podprdu a bylo hezký že mi tak pěkně držela prsa, ale asi je držela moc pevně, že mě celý den bolela, až jsem z toho večer břečela.. 😢 😢 tak dneska mám jen takovou tu lambádu a je to o moc lepší, bolí je malilinko před kojo, jak jsou nalitá... 🙂

ojo
16. kvě 2009

no naštěstí nejsou tak nalitá, že by byla tvdá na kamen, to už bych se bála zánětu nebo zadržování...no pro případ mám připravený tvaroh v lednici, ale kdyby bylo hůř, tak si ho radši dám...hodně mlíka nemám si myslím, spíš že jsou oteklá 😕

Johanko...porááááááď 😉 🙂 🙂

johanka007
16. kvě 2009

Ahoj agento 😎

johanka007
16. kvě 2009

moment......už jdu sepisovat román(máš štěstí.......tedˇjsem přijela s rodinou z Vysočiny)
😅

maicky
16. kvě 2009

Ahoj Zuzko 🙂 Tak v tom ti bohužel neporadim ☹ S kojením moc zkušenosti nemam ☹ Ale vim, že mě v porodce učili, že mam kojit napřed z jednoho a další kojený z druhýho. A pokud mě jedno prso bolí, pak ho mam odsát hned po kojení a nechat ho bejt a pak ho prckovi normálně dát až bude chtít... Tak nevim. Ale všude ti poradí něco jinýho. 😒

nensy
16. kvě 2009

ojo klidně odstříkavej pokud budou hodně nalitý 🙂 ale spíš ti poraděj holky já taky nemám s kojením zkušenosti

johanka007
16. kvě 2009

Já poradím tohle:jestli máš nalitý prsa a bolí to,tak před kojením trošku odstříkej(odsaj),aby to přisátí nebylo bolestivý a Tomášek se líp přisál.Nech ho z toho prsa pít co vypije.AtˇTi to prso vysaje jak může.Ono totiž dokud z něho teče,tak se ho nepustí.Když by mě málo,tak u toho prsa začne poplakávat a být nevrlý...v tom případě,ho přilož k tomu druhýmu.Ale u Tebe to tedˇnehrozí,že by jsi měla málo.Máš je nalitý až to bolí,že? 😒 Nech mu vypít jedno....po 2-3hod.druhý.Po kojení si z druhého malinko odstříkni(JEN DO ULEVENÍ,protože by se Ti začalo tvořit mlíčko ještě víc a víc by to bolelo)a přilož si na prso chla divý obklad.Bolest by měla polevitKdyž by měl po hodince chut se zase napít-přisát,tak má žízenˇ....(podle všeho-ono každý mimčo je jinej jedlík)......to ho potom přilož k druhýmu,k tomu nalitýmu.On si cucne,Tobě se uleví...... 🙂 v prsu jsou dva druhy mlíčka....přední a zadní.Přední je vodnaté na žízen a zadní je za ním vzadu....,to si musí vytahat hladoveček.Takže nepřikládat k jednomu a k druhýmu po chvilce..... 😉 ....nechat vypít jedno celé a když bude i po něm plakat,tak přiložit k druhému.Doufám,že moc nechytračím,ale předala jsem Ti touto cestou rady jedné laktač.poradkyně a moje zkušenosti.Já se plně u Honzíka rozkojila(byl na UM)..dokrm dávám 2xdenně.Na dojezení-hladovec.A Máju jsem kojila 2 roky.

johanka007
16. kvě 2009

ahojte holky:Miruško,Veruško,Ivuško 😅

ojo
16. kvě 2009

johanko, moccc děkuju 😵 😵 😵

ojo
16. kvě 2009

jj mám je nalitý až to bolí ☹

akorát před hoďkou papal skoro 15 minut 😵 😵 krásně mi ulevil 😵 😵 ...pak chtěl ještě, tak jsem mu dala z druhýho, aby mi ulevil (to jsem tě ještě nepřečetla)...ale stejně jsem musela trošinku odstříknout...

no a teď chtěl ještě, takže měl asi žízen, tak jsem mu dala taky ještě z toho druhýho nalitýho, aby mi ještě ulevil, pil opravdu jen 5 minutek s přestávkama... 🙂

a když zase po 3 hoďkach bude chtít znova, tak mu mám dát z toho, ze kterýho pil??? asi jo, že? protože bude pořád víc nalitý než to předtím, že?? 🙂

ojo
16. kvě 2009

Veru, jééé ty už máš krásné bříško 🙂 a čekáte taky Tomíka 😵 tak to budete mít nakonec opravdu páreček 🙂 🙂

johanka007
16. kvě 2009

Ano,z toho druhýho nalitýho,aby se zase pěkně vyprázdnilo a začalo se zase nalívat. 😉

ojo
16. kvě 2009

tak ju 🙂 opravdu moooooc mooooooc mooooooc děkuju 😵 😵 😵 😵

já jsem teď úplně blažená, jak pil skoro těch 15 minut z toho jednoho, protože opravdu dost povolilo 😀

johanka007
16. kvě 2009

To jsem ráda,že už je Ti líp.A nemáš zač.Ráda pomůžu 😉 Tedˇspinunká Tomášek?A jak prdí,nemá bolení? 😕

ojo
16. kvě 2009

malý je teď celou dobu od osmi vzůru 😀 jen tak si kouká, vůbec nebrečí 😀 😀

tak já půjdu pobavit malýho 🙂 už tu u toho musím zas stát 😖

tak dobrou noc všem... 🙂
a Tobě Johanko ještě jednou moc děkuju, hrooozně jsi mi pomohla, oni v porodnici toho moc neřekli a včera tady byla Dr., hrozně hodná a dobrá, taky mi něco obdobnýho poradila, ale z tvýho popisu jsem nejchytřejší 🙂 🙂 😵

tak páá

ojo
16. kvě 2009

prdí zatím dobře, takže nás nic nezlobí 🙂 ťuk, ťuk.... 🙂

johanka007
16. kvě 2009

Dobrou noc 😲 🙄 😔

nensy
17. kvě 2009

nazdárek dobré ránko všem 🙂 denska je venku krásně 🙂

pajulinkka
17. kvě 2009

ahojky holky MS stale nikde...i kdyz nevim nevim mno to je jedno....Dneska je u nas krasne ale teda ze uplne suprove takze si ted pujdu sednout ven a ucit se a ucit se....jo jinak do albicka jsem vlozila muj dnesni vytvor...i kdyz teda nemam na Lenicku ale na poprve to je dobre me se to teda libi a segre taky takze ji dostane neter

nensy
17. kvě 2009

ahoj paji tak to je paráda a kdy budeš testovat 🙂

nensy
17. kvě 2009

paji je to moc hezký na porvé krásný fakt jsi taky šikulka 🙂

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru